J Huisvrouwen zijn Assepoesters van Duitse maatschappij 40 jaar geleden zag maar een enkele vrouw de ^j-aarbeuró Misschien lukt het nog Alleen maar wat gewone stijfsel „Als ik maar zalig word"- NIEUWE LEIDSCHE COURANT Er veranderde veel VAN HEMDENFLANEL, KEPER, DRIL EN GASGLOEILICHTKOUSEN De sociale zekerheid, waarover zo veel wordt gesproken in Duitsland, geldt niet voor de huisvrouwen Dit is de mening van dr. Schieckel. die hij weergeeft in het tijdschrift „Ehe ttnd Familie". Hij voert daarbij aan. dat in 1954 ongeveer een derde van alle ongelukken in huishoudingen ge beurde. Meer dan 7500 vrouwen stier ven aan verwondingen, die zij op liepen door dergelijke ongelukken. ..Ondanks het feit. dat huisvrouwen dus veel aan gevaar blootstaan." zegt de schrijver, bestaat er in Duitsland nog steeds geen wettelijke ongevallen verzekering voor huisvrouwen. Het dienstmeisje, de huishoudster, de secre taresse. de kleuteronderwijzeres zi. allen zijn tegen arbeidsongevallen ver zekerd. Maar met de huisvrouw, die het zelfde werk verricht, is dat niet het ge- Nu denkt ge misschien, dat er toen ook niet zo veel te zien viel voor de vrouw Toch wel! Maar o, wanneer we in die eerste beurscatalogi bla deren, wat krij gen we dan een haast vergeten tijdsbeeld! Daar had ge bijv. de textielafdeling. Ingang ran de textielafdeling tijdens de Die kondigde allerlei nieuwigheden aan. tweede Jaarbeurs in 1918. Het houten zoals die „stroohoedenfabriek": dames dorpje aan de Maliebaan. en kinderhoeden, ongegarneerd, in alle genres. Denkt u eens in, kindeihoe- ■jV den niet van die gezellige kapjes. die we nu kennen, maar hele gevaartes. Verder maakte men de goegemeente attent op Oxford-Nassaü-hemdenflanel helemaal niet erg. als u niet weet, wat dat is! Dezelfde firma bood beddentijken en blauwe keperstof Een andere was gespecialiseerd (een gelukkig sinds lang verdwenen satijnrepen. Iets nieuws waren gevlochten pyamagordels (ook om hansoppen te dragen) en opvouwbare houten ledikanten voor volwassenen. Dan was er een vertegen woordiging in keper en dril (weet u nog, dat heel stugge, onverslijtbare katoen?) sajetten kousen, meubel- en schortbontjes en stoelgalons. Garens en band deden eveneens opgeld en men kondigde ook „heren- en damesondergoederen betere genres" en „pyama's en daarmee verwante artikelen" aan. UZULT HET MET GELOVEN, maar er is een j tijd geweestdat men verbaasd keek naar een vrouw, die de Jaarbeurs bezocht. Daaraan zien we weer eens, hoe snel dè maatschappelijke ontwikke ling zich in de laatste tientallen jaren heeft vol trokken, want, ge weet natuurlijk, dat de Jaarbeurs te Utrecht deze maand haar 40-jarig bestaan viert En waarlijk, in die eerste beursjaren, dus zo tussen 1917 en 1920, was het maar een enkele dame, die de toenmalige houten beursgebouwtjes bezocht. „Wat gaan we toch vooruitzeiden de mannen toen, „nu hebben de vrouwen al belangstelling voor industrie en handel ook!" jn haar bestaan vestigen wij uw aan dacht op wat een Rotterdamse firma op de eerste beurs (in 1917, want na de oprichting van de Ned. Jaarbeurs duur de het een klein jaar eer de eerste ex positie werkelijkheid werd) aanbood en aarméde deze nu komt. Op die eerste jaarbeurs dan vulde die Rotterdamse firma twee kleine monster kamertjes (zoals dat toen heette) met gashaarden, ornamenten voor elektri sche verlichting en rijwielen. Dat was ai heel wat, maar de collec tie welke nu komt van dezelfde deel nemer, kunnen wij echt niet helemaal opnoemen. Daarom een keuze: allumi- nium bladen en emballagemateriaal (fruit- en tabakskisten voor overzee); apparaten en machine- laag&pannings-schakel- Oudertvetse benamingen U ziet wel, hoe ouderwets men toen nog was in de benamingen. Garens en band- hebben We altijd nog nodig, evenals „schorte- bontjes" en andere artikelen wél ke toen werden aangeboden, maar we noemen een en ander niet meer zo. Het echte, vrij harde schortebont, dikwijls in blauw ruitje, is voor schorten geen gang baar artikel meer, zelfs niet op het platteland. Wel is het ruitje weer modern als motief voor zo brandde aar tje, omdat ze de gloelstavi zo'n eerste straalkachel- r niet op bedacht was dat werkelijk vuur afgaven. Mechanisatie de moeite waard, in de Jaar beursarchieven na te gaan, hoe de me- .iiisatie in de huishouding zich heeft ontwikkeld. Naaimachines waren vrij wel de eerste apparaten, welke de huis houdelijke taak verlichtten, maar die ren, allang bekend voordat de beurs 1917 voor de eerste maal haar poor- opende. Maar de afbeeldingen van die machines in de jaren vóór 1920 to- wel, hoe enorm deze r.achines zijn gemoderniseerd. Bood de eerste beurs nog collecties ijzeren strijkbouten, later kwamen de eerste elektrische bouten, de stofzuigers, de elektrische ketels, dompelaars, enz De mechanisatie in de huishouding, de belangrijke vereenvoudiging van stoffe- merrokken, kleedjes enz. Vrolijkerin8 en meubels, de moderne schoon- maakartikelen, dit alles heeft de huis- katoenen ruitjes, in grotere afme- j houdelijke taak van de vrouw in een tingen concurreren met het bloe- hS ïtje en tegenwoordig moet me- hoe bijzonder veel zorg er wordt be- steed juist aan huishoudelijke appara- katoenen schortje alweer tuur. aar. onderhoudsmiddelen e.d. Is het dus wonder, dat de vrouw nu èl een zeer veel geziene bezoekster an de beurs is? me: nig wijken voor het plastic. Over plastics gesproken, dit na-oor- logse woord was toen natuurlijk nog nergens bekend, maar in de loop d<"- jaren kwamen ook ter beurze s*eeds meer kunststoffen tevoorschijn, al wn- ren ze soms uit ander materiaal ver vaardigd. Denkt u maar eens aan het „kunst leer", het celluloid, de lakceintuurs. Kunstzijde nu rayon genaamd streefde shantung en natuurzijde na bij en cellophaan deed van zich spre ken, zU het dan ook niet in die mate als nu het plastic- zakje voor allerlei verpakkingen. Ook de vooruit gang in de huishou ding weerspiegelde zich in de beurzen, die al spoedig twee maal per jaar wer den gehouden. In de eerste cata logi lezen we nog allerlei aanbiedingen in „gasgloeilichtkou- sen", een woord, even de tong drei gen te breken, maar dat toen iedereen Een voorbeeld Om u eens een voorbeeld te geven van de grote ontwikkeling, welke de beurs heeft genomen in de veertig jaren In de inrichting van de Jaarbeurs is de moderni satie ook duide lijk merkbaar. Zó etaleerde men vroeger stoffen net vlot ..elektrici teit". Lampekatoen, lampeglazen, petro leumlampen en gas lampen. het waren nog alle gewilde artikelen. Het gas fornuis werd van jaar op jaar ver beterd èn minder lomp, maar weldra kwamen ook de eer ste elektrische for nuizen ter beurze. De gloeilamp had er veel bekijks, evenals de eerste elektrische straal kachels. Zo onbe kend was men toer, nog mei dit artikel, dat een dame, die de beurs bezocht, haar mantel lelijk a-orden gehouden om de toeneming de produktie in exposities bij houden? Nieuwtjes van nu Natuurlijk wilt u nu ook nog een paar nieuwtjes van de komende beurs horen. Wij schreven er al een en ander over, maar noemden deze nog niet: een nieuw soort plastic kraanslangetje, dat door het even in heet water te hou- -n om elke kraan kunt trekken en dat vijf jaar garantie heeft; rubber va zen. die er uitzien als vazen van aar dewerk maar niet kunnen breken; kin derdasjes en sjaaltjes met sprookjes- en erop gedrukt; een automatische oortemonnaie, waarin nu ook de guldens passen (misschien een dig verjaarscadeautje voor uw m ?nvoor wie ervan houdt, plastic bloemen, die echte" geur verspreiden. Velen begrijpen er niets van, dat kunstbloemen nog altijd opgeld doen en dat er ook nog altijd vraag is naar kunstfruit. Maar blijkbaar zijn er nog altijd mensen, die deze namaak mooi vinden, want ook op de Jaarbeurs zijn telkens hele kunstfbloemenwinkels te vinden! En voor de hulsvrouw, die graag win kelt, kan het volgende nieuwtje nog verheugend zijn: er komen nu automa ten. die, na het Inwerpen van oen geld stuk, u een kop koffie (met en zonder melk en-of suiker) of een kop choco lade serveren! De koffie wordt dan, net als In de espressomachine, gezet terwijl u eventjes wacht. Elke dag groente, maar hoe? De groentevoorziening zal waarschijnlijk in de naaste toekomst op vele plaat sen moeilijkheden opleveren, terwijl de mogelijkheid niet is uitgesloten, dat de prijzen boven normaal zullen lig- gen- Al kan men niet zoveel groente krijgen als wenselijk is, het is toch aanbeve lenswaard dagelijks voor een groente gerecht te zorgen. Door de groente rauw op -te dienen in b.v. een groentesla of een stamppot met rauwe groente lijkt de portie gro ter dan wanneer zij gekookt is en zij heeft ook grotere voedingswaarde. Vrijwel alle groentesoorten kunnen rauw worden gegeten. Een uitzondering wil- Ongetwijfeld krijgt zij via de verze kering van haar man kosteloos medi sche behandeling en medicijnen, meest al ook ziekenhuisverpleging. Maar ze krijgt geen ziekengeld. Wanneer ze niet meer in staat is om te werken, en ze wordt bedlegerig, dan moet zij of de echtgenoot op eigen kosten een huishou delijke hulp aannemen, als er tenmin ste geen buurvrouw bereid is, om te helpen In vele landen zijn voorzie ningen getroffen voor een ziekteverze kering, die ook de huisvrouwen in ge val van ziekte recht geeft op uitkering." Ook op het gebied, van de ontspan ning hebben de huisvrouwen naar de opvatting van dr Schieckel in verge lijking met alle andere werknemers in Duitsland een hopeloze achterstand. ..Iedere werknemer heeft wettelijk aan spraak op vakantie, iedereen vind het heel gewoon om eenmaal in het jaar te luieren en uit te rusten. Maar dat is niet het geval met de huisvrouw; inte gendeel, juist in de vakantietijd wordt er nog eéns extra eén beroep op haai gedaan." Dat is, zo gaal dr. Schieckel verder, helemaal niet vanzelfsprekend en het gebeurt trouwens ook niet overal. In Zweden bijvoorbeeld krijgt iedere vrouw van regeringswege om de twee jaar recht op een tweewekelijkse vakantie, die zij op staatskosten in een tehuis of een vakantieverblijf kan doorbrengen. Intussen wordt haar huishouden bestierd door een van gemeentewege aangestelde verzorgster. Dat is nl. de grootste moei lijkheid bij ons, als dr. Schieckel, dat, wanneer een huisvrouw werkelijk eens met vakantie zal gaan. er in de regel niemand is, die het huishouden tijdens haar afwezigheid waarneemt. Het allerergste is het echter gesteld met de ouderdomsverzekering van de huisvrouw Overal ter wereld, waar een ouderdomsvoorziening getroffen is, is de rente voor een echtpaar hoger dan voor een alleenstaand persoon. Maar dat is in Duitsland niet zo. Hier is de rente voor een alleenstaande even hoog (of even laag) als die van de gehuwde; noch in de invaliden- noch in de Duitse personeelsverzekering worden toeslagen of renten voor de echtgenote gegeven. Dat betekent, dat de oude rentetrekker pensioen ook zijn vrouw moet onderhouden." „In ieder geval", zo besluit dr. Schieckel, ,,is het duidelijk, dat de Duitse huisvrouw in sociaal en econo misch opzicht nog altijd achteruitge- steld wordt en dat de grondwettelijke gelijkstelling van man en v: ciaal-politiek gebied niets waards teweeg gebracht heeft. De huis zijn nog steeds de Assepoes- de maatschappij." materiaal. meetinstrumenten, zieken huisradiatoren. wandluchtverhitters, Groenteconserven, warmwaterbereiders, industriestofzui-1 gers, draglines, asfaltinstalleties. weg- -valsen. betonmolens. vorkheftrucks, mobiele kranen. allerlei motoren, scniethamers, machines voor de me taalnijverheid enz. enz. Maar ook weer: gashaarden! Natuur lijk zien deze er anders uit dan die in 1917. maar ze vormen nog altijd een gewild artikel. De totale oppervlakte, welke de stands van deze firma nu heb ben. is 2342 m2! Uit dit voorbeeld blijkt ten volle, hoe zeer de Nederlandse handel Is toegeno men in binnen- en buitenlandse artike len. Is het dus niet begrijpelijk, dat de Jaarbeurs steeds uitbreidt en dat er verscheidene speciale vakbeurzen moe- Misschien lukt het ons nog, om vóór de Paasdagen dit stijlvolle deux-pièces te maken, waarvoor we 2.50 m. stof d 130 breed, nodig hebben. De rok is voor glad en heeft achter een diepe, halve plooi. Het jasje is glad aangesloten en heeft over de gehele lengte aan de voorkant twee naden, die onder ongeveer 10 cm. open gelaten worden. Patroon nr 212 is verkrijgbaar in de maten 42, 44 en 46. Maat 48 kan apart besteld worden. U kunt de patronen aan onze bureaux verkrijgen voor f 0.40 per stuk. Ook kunt u per post bestellen, door aan de adreszijde van de briefkaart, waarop u deze bestelling doet, f 0.50 aan postzegels te plakken, naast de gewone frankeerzegel dus. Na 17 maart kunnen geen bestellingen meer worden aangenomen. Impetigo is de naam, die de wetenschappelijke mensen er aan geven wij spreken van „kren- tenbaard". Het is een verzameling van blaasjes met pus gevuld, meestal in de omgeving van de mond voorkomend. De blaasjes barsten open, de pus verdroogt tot korstjes. Het is een naar ge zicht, vooral bij kleine kindertjes, daar worden de korstjes nat, kle verig en vies. Een smeerseltje van de dokter kan wonderen ver richten. Maar als het krentenbaardje nog niet zo héél erg is, kan men er zelf al wat aan doen. Er bestaat een huis middeltje dat de jeuk vermindert en bovendien werkt het drogend en verzachtend! Los een eetlepel huishoudstijfsel op in een klein bakje gekookt water, bevochtig een stuk watten hiermee en dep er voorzichtig het baardje mee schoon. Vervolgens neemt u een zacht flanellen lapje en daar mee maakt u de plekjes weer droog. VLEUGJE MODE UIT SPANJE Ztf heet Felichin en ko uit Spanje. Voor een Spa se is ze lamel ijk lang en heeft geen koolzwarte og élan. Hol zoals blikgroenten. gedroogde groenten en diepvries groenten kunnen in vele gevallen bij dragen tot de groentevoorziening. Goe- de kwaliteiten van deze conserven doen in voedingswaarde niet veel on der voor het vers gekookte produkt. Het is wel belangrijk de conserven niet te lang te verhitten: blikgroenten behoeven alleen gewarmd te worden, diepvriesgroenten worden 6 a 10 mi nuten gekookt. In tegenstelling tot de fabrieksconser- ven van goede kwaliteit is eigen ..weck" arm aan vitamine C. Wie f deze tijd veel van de eigen inmaak gebruikt doet er dan ook goed aan extra vruchten te eten. bij voorkeur1 'n om de dag één sinaasappel. Felichin ki land om de juhileumshow van de Amsterdamse ont werper Ferry Offerman luis ter by te zetten. De bedoe ling was, dat ze modellen zou laten zien van dc Spaan se ontwerper Rodriguez, die in zyn land ongeveer het zelfde te zeggen heeft als Dior in de rest van Europa. Helaas was de Spaanse douane nogal lastig en zo kon Felichin maar een be perkt aantal toiletten mee- Op de foto ziet u haar in een kort avondtoilet van witte satijn, ryk gegarneerd met zwart borduursel, met hier en daar wat glinster- steentjes. Het geborduurde gedeelte van de rok vormt als het ware een glad schor tje boven een brede strook, die naar de achterkant hoog rapeerd, gefronst en „gefrommeld" werd. Kennelijk yde, deinende rokken van de Spaanse danserc TX/IJ volgen in deze weken hier gaat om de komst Heiland op Zijn h« k.t,n'"l"i)k G°ds u-, I',t: Het klinkt nog vroom weg naar het kruis. Wij doen dit te weinig, me nen er in ons druk bestaan geen tijd voor te hebben Tot we soms opeens op schrikken door één of ander gebeuren dat in de ver wachte gang van zaken in ons leven ingrijptof door een woord van' mens. onreine gedachten op" Bent u geen egoïst? Maar die zui vere leer van u, die brengt u wel waar u wezen moet, hè-' schimpen. Maar O. schei toch uit met de goddeloze term: op die massale bijeen komsten te schimpen. Maai ik zag opeens de Here Jezus, vlak vóór Hij Zijn ,,Via Dolo- Wat is rosa" betrad, de tempel rei- leven? nigen en hoorde Zijn van hei- leer is zuiver. Alleen de bij- J ln t__ leven? Immers niets. Niet één dan lige toorn geladen laatste de tot de Schriftgeleerden Farizeeën. Gelijkertijd ik Hem het huis van Za mede- de tollenaar binnengaan, Zich ontferming wenden bel, zoals die da: Bij mijn thuiskomst uit dat dorp, kreeg ik nóg zoiets te Zacheus verstouwen in een brief van abonné's, die in overigens vriendelijk toon van: vind je dat niet erg? van een buitenkerke lijk echtpaar, dat wèl naar de Matthaus-passion ging luis- Laten we toch blij zijn. Be de Matthaus-passion ;n krpeg of danszaal. Ze hóren toch maar evangelie. En dan op Scherm niet met die zuive re prediking. Dat is beangsti gend. want dat deden de Schriftgeleerden in Jezus' da gen óók Bewogenheid met de schare die geen Herder heeft, dat wordt van ons ge vraagd. Bidden voor hen. Uit- het gaan in de stegen en sloppen ho- en hen dwingen binnen te ko men. Bidden voor alle zen- dingsarbeid. Zijn Huis moet Maria Magdalena, de schrijven, de Zo be# ik in de afgelopen week van 'dit laatste erg geschrokken. In een dorp "onr neen geld ter wereld "'in rtemeente ..O Hoofd vol bloed en wonden" zou dur ven laten zinoen. die de i eugd de kerk uitvvekt. in overspel gegrepen. Samaritaanse. Allemaal die „randmensen" in Zijn dagen Mensen, die Zich tot de enkeling, ook tot de duizenden. Die spijziging van de vijfduizend liefst vijf grote stads- in zakformaat deze weer in vakjes plaatsen. De wereld- één vergelijkt ze met de we- gebedsdag vergeleek met de nendc vrouwen achter Jezus, gaan alle theoloogjes worden. Wie niet bewogen jis met de n0Qd van de we_ reld, wie practisch leeft uit het duivels beginsel: ,,als ik zalig word", begrijpt Overpeinzingen van Margaritha |j 'onnfd» ro Ve, de iWie *'ad kerken tot de nok toe vól. La ten we toch intens blij en dankbaar zijn als de kerken vol stromen en een begaafde dominee hiertoe instrument Gods mag zijn. Waarom moe ten dat allemaal oppervlakki- zijn. die het alleen bedsdag gelezen? Ik veronder- ligiositeit, Een derde niet geschreven hebben, zoals u dit deed o.m. over het pro duceren van meer geluid, i.l. één Wij vinden in de bijbel een hoogst enkele maal het woord: verwerping. daar entegen hot woord: behoude- nis op welhaast iedere blad met zij- Uiteindelijk ga-at het aan ge- het etiket: oppervlakkige re- op de vrucht van Jezus' ster ligiositeit. Een derde vereen- ven en opstandig: de schare zelvigt hen met het kaf dat die niemand telle om een stijlvolle rede te doen hardop spreekt is? Dacht u da-t? Ik maak me sterk, dat er niet één daar om alleen naar een kerk bidt. -.ipt On* rnencnliijr har< ic to klei" Mm» rfi» is on- pindir veel ereer. wrtr het zalig gesproken hon gerenden en dorstenden. „Ja, zei iemand in bo vengenoemd dorp „meneer X gaat óók wel eens bij die dominee in de kerk, maar in de week heb ik hem wel eens horen vloeken als een beest." Ja. en dat gaat dan naar de kerk. hè meneer Braafle ven? Hebt u nóóit gevloekt? Komen er in uw hart nooit kerkdienst. Alleen het Onze Vader wordt door allen gezamenlijk hardop ge beden. Iets wat u en ook mij nog vreemd aandoet, maar wat in andere landen al ja renlang heel gewoon is. Als u nooit zo'n dienst hebt bijge- Laait' woond, zelfs zo'n liturgie niet blijden weggeworpen zal worden God zij geloofd zal daar ook grote misdadiger, die hier ..levenslang" gekregen had. bij zijn. óók die man wiens ziel éénmaal in zijn leven in waarheid dorstte naar God, ook onze broeders Papoea, Kaffer en Hottentot, de hoe ren en de landverraders en dank Heer! ook dat i in het onuitblusselijk Laten we als 't u blieft zwijgen. Nooit kan de éne mens van de andere zeggen, dat hij of zij een verworpene is. Goddank nooit. God's ge dachten over die zgn. „rand mensen" kunnen nog wel eens lijnrecht tegenover die - rechtzinnig, leer-eulverheid verdorven enen ,U«n. lleUie v"n mU hebt gelezen, vindt u het dan van uzelf niet héél erg. om zó'n oordeel te vellen, zó'n verschrikkelijke vergelijking te trekken? Als klap op de vuurpijl i onder de Christenen staan. dominee zich ver- ri Christus' wil als zijn begaafde collega kerken MARGARITHA. trekt. En ..weg E. te R. Mhr. J. Sch. te A alle kleinzielige na-ijver, den H. wilt u nog t telde iemand mij nog op de rige gevoeligheidjes uit. gróót Ver boven eigen mieze- betreft? Hopelijk de volgende Stijfsel helpt... Niet wrijven, alleen het droge doek je er tegenaan drukken. Als u het precies doet volgens de aan wijzingen, dept u het vocht er af en blijft een bijna onzichtbaar laagje stijfselpoeder op het baardje achter. En daar is het nu net om begonnen; begrijpt u nu waarom u met het flanellen lapje niet wrijven mag? Misschien moet u de bewerking enige malen herhalen, maar het helpt werkelijk; de korsten zullen gauwer afvallen. Ook de jeukplekken en puistjes kunt u op deze manier behandelen, het middel is absoluut onschadelijk. Het enige bezwaar is, dat de huid er op den duur tamelijk droog van wordt. Maar dit euvel kunt u weer oplossen door wat olijfolie er voor zichtig met de vingertoppen over uit te wrijven. Wat babypoeder er overheen en de zaak wordt weer gezond! Ook al heeft uw Jcindje geen puistjes of krentenbaardje, maar alleen een spoedig geïrriteerd huidje, dan moet u toch eens met dit middeltje aan de gana gaan. Het resultaat is altijd goed. En het is zo simpel en goed koop wat heel gewone stijfsel! Gelijke rechten voor de vrouw De V.N. Commissie inzake de rechts toestand van de vrouw, die van 12 tot 23 maart in Genève haar tiende zitting zal houden zal zich opnieuw bezighou den met de rechtsgelijkheid van de vrouw in de verschillende delen van de wereld. Daarbij zal tevens worden nage- gegaan, in hoeverre in het afgelopen jaar vorderingen op dit gebied zijn ge- Deze uit achttien, uitsluitend vrouwe lijke leden bestaande commissie zal zich aan de hand van een aantal binnenge komen rapporten o.m. bezighouden met het streven naar opheffing van de han delingsonbekwaamheid van de gehuwde vrouw het desbetreffende wetsont werp zal in Nederland binnenkort door de Tweede Kamer in behandeling wor den genomen de ontwikkeling van het vrouwenkiesrecht in de wereld, de na tionaliteit van de gehuwde vrouw en de ontwikkeling van het beginsel van ..equal pay" (gelijke betaling van mannen en vrouwen voor arbeid van gelijke waarde). Gehoord: dat het noodzakelijk is die voedings stoffen, die we missen, wanneer we geen vlees of vis eten, op een an dere manier ln de maaltijd te bren- Jen. Men doet verstandlgg om dan ikwijls peulvruchten op tafel te zet ten. Daarin komen eiwitten en B- vitamines voor. Gezien: dat een schakelketting van goud-me taal een heel ander aspect krijgt, wanneer men daar een dun georget te sjaaltje doorrijgt. Vooral bij een zwarte jumper staat zoiets aardig. Gelezen: IN DE Kansas City Star, dat onder Japanse vrouwen veel v:a»g is ge komen naar een schoonheidsmiddel, dat rimpels wegneemt en vrouwen p middelbare leeftijd een heel wat staan, dat beschikbaar wordt gesteld door werklozen «n studenten. -De overheid heeft van een en ander met bezorgdheid kennis genomen, maar een wettelijke bepaling die een einde aan deze „handel" moet ma ken Is er nok niet.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 11