Warmonds raad zit met vuilnisophaaldienst de Over instelling van jeugdraad wordt nog eens gesproken Chr. overheidspersoneel hield zijn jaarvergadering BUISMAN Anton van Leeuwen ANTON VAN LEEUWEN NIEUWE LEEDSCHE COUKANT 7 WOENSDAG 22 FEBRUARI 195B /~\NDER VOORZITTERSCHAP van jhr. mr. L. M. E. von Fisenne kwam de raad van Warmond gisteravond bijeen. Afwezig was met kennis geving de heer A. Beugelsdijk. Aan de orde kwam het rapport van de gemeente-architect met betrekking tot de aanschaffing van een nieuwe vuilnisauto. Bij de bespreking van dit agendapunt bleek, dat de aanschaf fing van een trommelvuilnisauto, wat het algemeen, verlangen van de raad bleek te zijn, vele problemen met zich meebrengt, niet het minst wat be treft de kosten. Ook de berging van deze vuilnisauto is niet eenvoudig, daar de gemeente niet beschikt over een garage die voldoende ruimte biedt, waardoor men dus zou zijn aangewezen op een particuliere garage, een oplossing, die lang niet ideaal is. Uitvoerig werd over dit punt var dachten gewisseld. Verschillende sugges ties werden naar voren gebracht. De hi Van Vliet opperde het idee van een i dere gemeente een paar dagen in de week een vuilnisauto te huren, waarna de heer Willemsen de mogelijkheid naar vor bracht de vuilnisophaaldienst in same werking met een omliggende gemeente regelen. De voorzitter verklaarde dat in deze richting oók door het college v; en W. plannen zijn ontwikkeld, maa; ziet geen mogelijkheid een dezer plannen te verwezenlijken. Besloten werd aa en W. op te dragen met een paar uitge werkte voorstellen in de volgende verga dering te komen. Op voorstel van B. en W. werd besloten het personeel van de buitendienst gratificatie toe te kennen, van 25 als waardering voor het vele werk. dat de; mensen hebben gedaan voor het goed be.- rjjdbaar maken van de wegen tijdens deze strenge winter. Met algemene stemmen werd hiertoe besloten, waarbij de leden unaniem hun waardering uitspraken voor het prachtige werk. dat door gemeente- ïs gedaan. werken in deze Uitbreidingsplan Aangezien het uitbreidingsplan „Meer- rust" in maart bij Gedeputeerde Staten in openbare behandeling komt werd be sloten de burgemeester en ir. Schut het Instituut voor stad en landschap als gemachtigden voor de gemeente aan te wijzen om de belangen van de gemeente in deze vergadering voor te staan. Goed gekeurd werd het voorstel tot het aan gaan van een overeenkomst met de stich ting Drinkwaterleiding ..De drie gemeen ten" inzake de levering van drinkwater ten behoeve van de Sweilandpolder. de Boterhuispolder en de Zwanenburgerpol- dcr. Dc leden gingen ook akkoord met een voorstel tot het aangaan van eer overeenkomst met de N.V. Nederlands! Tudor accumulatoren maatschappij inzake huur van een terrein ten behoeve van de inrichting van epn vuilnisstortplaats in het Oosteinde. De huurprijs bedraagt 100 per jaar. Hiermede is de vuilnisber ging voor minstens tien jaar verzekerd. Besloten werd aan de heer N. Mol te Leiderdorp te verkopen een perceel bouwterrein aan de Sweilandstraat groot 568 m2 tegen een prijs vaiv f 15 per m2. Verordening Aan de orde kwam hierna het voorstel van B. en. W.-tot het vaststellen van verordening, tot regeling van het verlenen- van subsidie aan de in de gemeente ge vestigde verenigingen, die tot doel hebben de geestelijke en morele vorming vati de jeugd. Algemeen juichte men dit voorstel toe maar uitvoerig werd gediscussieerd over de vraag, op welke wijze deze ver ordening moest worden uitgevoerd. De heren Van Vliet en Willemsen waren van mening, dat hiermede moest worden be last een in te stellen jeugdraad, die als overkoepelend orgaan zou moeten wer ken. De heren Dekker en Van der Voet zagen het nut van een dergelijke raad niet direct in en wilden liever eens af wachten. hoe de regeling zou werken. Het eindresultaat was dat de verordening met algemene stemmen werd aangeno men en dat de raad zich nog nader zal beraden over de wenselijkheid tot het al of niet instellen van een jeugdraad, waarop in de volgendevergadering zal worden teruggekomen. In de rondvraag bracht de heèr Dekker de burgemeester dank voor de aangebo den traktatie bij gelegenheid van het feit, dat deze op 1 maart a.s. tien jaar als burgemeester optreedt. Meer speciaal ging sprekers waardering uit naar de kundige en prettige wijze, waarop de heer Von Fisenne gedurende deze jaren de vergaderingen leidt en de gemeente be stuurt. Hij hoopte dat deze jaren nog door zeer vele zullen worden gevolgd. De leden sloten zich hierbij aan. De burgemeester dankte de heer Dekker voor zijn vrien delijke woorden en sprak tevens zijn dank uit voor de wijze, waarop de leden steeds met hem hebben samengewerkt. Steun De heer Wëijers bracht B. en W dank voor de wijze, waarop zij verschillende gezinnen zijn tegemoet gekomen in de kosten van de aanschaffing van brand stoffen in deze zeer strenge winter. Hij vroeg of het niet mogelijk is ook perso nen. die niet op een of andere wijze ge- 'steund worden, eveneens een extra brand- stoffentoeslag te verstrekken. Hij dacht hierbij aan personen, die uitsluitend moe ten leven van de uitkering ingevolge de Noodwet Ouderdomsvoorziening. De voor zitter verklaarde gaarne bereid te zijn om. wanneer dergelijke verzoeken binnen komen deze in welwillende overweging De heer Van Vliet vroeg nadere inlich tingen over een afwijzende beschikking van B. en W. op een verzoek tot uitbrei ding van de werkplaats van de heer Alb. Papot. Volgens de hem ten dienste staan de gegevens zou het al of niet verlenen van een vergunning gekoppeld zijn aan het al of niet afstaan van grond door be trokkene. hetgeen hij onjuist vindt. Hij was van mening dat de gemeente ver plicht is hier medewerking te verlenen, uitgaande van het standpunt, dat de ambachtelijke industrie zoveel mogelijk moet worden bevorderd. De voorzitter betwistte dit laatste en verklaarde dat de uitbreiding in strijd is met het plan bebouwde kom. Na enige bespreking werd besloten nog eens na te gaan hoe de zaak nu precies ligt. Vogelnood De heer Willemsen wees op de grote no(Jd, die op het ogenblik onder de vogels heerst en vroeg of hier geen taak voor de gemeente is weggelegd. De voorzitter gaf een uitvoerige uiteenzetting wat al is ge daan en nog steeds gedaan wordt. Per soonlijk heeft hij zich hiermede bezig ge houden en tot nu toe is er nog geen reden van gemeentewege gelden hiervoor be schikbaar te stellen. Anders wordt het wanneer de winter blijft aanhouden en het particuliere initiatief zou afzakken. Hij zou gaarne zien dat de raad in dit ge val een krediet van 250 beschikbaar zou stellen om dan de hulp van gemeentewege ter hand te nemen, waartoe zonder enige discussie werd besloten. Geconstateerd is. aldus dé? voorzit ter, dat men niet schroomt met stok ken cn ander materiaal achter het wild en speciaal hazen aan te jagen. Vissers verjagen de vogels die in een wak hun toevlucht nemen, om dan zelf rustig te gaan zitten vissen. Deze handelwijze is niet genoeg te laken en de burgemeester meende hiertegen dan ook een krachtig protest te moe ten laten horen. Men behoort zich in deze behoorlijk te gedragen of anders van de plassen weg te blijven. De raad was unaniem van mening dat tegen dit vandalisme krachtig moet worden opgetreden. Vogels worden flink geholpen Grote vogelconcentraties zijn waarge- omen in het plassengebied van War mond. De waterpolitie zorgt voor de •oedering der vogels, afwisselend met brood en hardvoer. Het brood wordt bij eengebracht door de schoolkinderen, die iedere dag brood voor de vogels mee aar school nemen, waar dit dan wordt erzameld. Ook de Jeugdnatuurwacht biedt bij deze inzameling de helpende hand. In de Kooipolder zijn zeer watervogels neergestreken, naar schat ting ongeveer 3000. Deze worden van voedsel voorzien door de pachter van de gemeentelijke eendenkooi aldaar. Deze zorgt er tevens voor, dat de vogels daar ijsvrij water houden, hetgeen ge schiedt door het in de kooivijver pom pen van nortonwater. Toen gisteren het hardvoer bij de kooiker opraakte is door de goede zorgen van de rijkspolitie U De Lier (ZH.) ongeveer 700 kg hard beschikbaar gesteld. Dit hardvoer is door de rijkspolitie aldaar bij ver schillende landbouwers opgehaald er door de dienst van gemeentewerken al- naar de kooipoldhr gebracht. Allen, die op enigerlei wijze aan dit mooie werk hebben medegehoipen, komt ze zeker een woord van bijzondere dank toe. IJswedstrüden Wederom heeft men kunnen genieten in zeer interessante wedstrijden op de schaats, die door de Warmondse IJsclub n uitgeschreven. Aan deze wedstrijd werd deelgenomen door niet minder dan 26 personen. Er werd fel en hard on prijzen gevochten en de uitslag to volgt: 1. H. Borst, Hoogmade; 2. Hehny. Sikk-ing, Warmond; 3. C. Zoetemelk. Rijpwetering; 4. W. Ruygrok, Noord- wijkerhout. De prijzen werden in het stationskoffiehuis met een toepasselijk woord uitgereikt door de burgemeester. Zijn wij goed ingelicht dan heeft, ijs en weder dienende, de ijsclub weer nieuwe wedstrijden op haar programma staan. Schaatswedstrijden Vrijdagmiddag om half drie worden op de ijsbaan Poelmeer wedstrijden voor dames gehouden voor de leden van de Warmondse IJsclub. De prijzen bestaan uit luxe voorwerpen. Zaterdagmiddag is er nationale hard rijderij voor mannen op de korte baan. Er zijin geldprijzen leiderdorp Het bevolkingsonderzoek op tuberculose Hier volgen enige gegevens omtrent het bevolkingsonderzoek dat in 1055 ln dorp is gehouden. Ruim 60 van de be volking heeft zich aan het onderzoek derworpen. Het verloop van het onder zoek is bevredigend geweest. Ongeveer weigerde zich te laten doorlichten. De overige inwoners werden al regelma tig op tuberculose onderzocht. Bij het onderzoek bleken 17 patiënten lijdende aan inactieve tuberculose; dit is vor mvan tuberculose, die geen on middellijke behandeling behoeft, maar controle blijft wel nodig. Verder waren 4 patiënten met andere longafwijkin- >n en 1 patiënt met een te groot hart. Verheugend is, dat geen geval van actieve long t.b.c. is gevonden. Hervormde jeugavond Zaterdag 25 februari wordt in het Her- 'ormde jeugdgebouw aan de Eikenlaan en jeugavond gehouden, bestemd voor jongelui tussen 17 en 25 jaar. Gesproken zal worden over het boek van de Ame rikaanse schrijver E. Hemmingway „The nan and the Sea". Verder staat een spel op het programma. NOORDWIJK In „Seinpost" heeft de afdeling Noordwijk van de Ned. chr. bond van overheidspersoneel de feestelijke jaarvergadering gehouden. De voorzitter, de heer S. C. Bulk, wees in zijn openingswoord op de grote betekenis van de chr. vakbeweging, zowel in het verleden als in het heden. De heer Bulk bond de leden hun verplichtingen bp het hart ten aanzien van de bond en stelde de figuren van Kuyper, Sikkel en Talma ten voorbeeld. Hij noemde het beginsel der naastenliefde de basis voor alle chr. sociale arbeid en wekte op tot trouw aan de organisatie. OP SCHEPEN,IN VLIEGTUIGEN, café'», cantines, klooster», kortom wordt geschonken, waar ook terwer te waarderen. Niet alleen omdat r spaart, maar vooral omdat de koffit Daarom kreeg BUISMAN een wer Ook bij NESCAFÉ en andere toot 'n beetje "BUISMAN" overal waar veel koffie :ld, weet men BUISMAN ïen ermee op koffie be er lekkerder door wordt, ddreputatie. Icn oplosbare koffie doet <onder noordwiikerhout Aquariumvereniging Morgenavond om 8 uur -zal de heer Gols spreken over de opbouw en afwerking het aquarium voor de aquariuimveren-iging „Nhaplavis" in de toneelzaal van de Bavo- stichtin-g. Ook zullen e-r kleurendia's wor den vertoond. Oranjevereniging Morgenavond vergadert de Oranjever- liging „Noordwijkerhout" om acht uui in hotel Van der Geest. Er worden o.m bestuursverkiezingen gehouden. KATWIJK AAN DEN RIJN Hervormd Gemengd Koor gat uitvoering in Herv. Kerk Beperkingen waren - gezien de kou - wel gewenst geweest Het ,ffiervormd Gemengd Koor" te Katwijk aan den Rijn gaf in de Her vormde Kerk zijn gewone jaarlijkse uitvoering. Gegeven de barre weers omstandigheden, had men zich ten aanzien van de opkomst geen enkele illusie gemaakt. Maar die belangstelling is werkelijk nog meegevallen. Ziekere beperkingen waren hier en daar wel gewenst geweest. De tempera tuur in de kerk maakte een verblijf van twee uren nu juist niet tot een ideale belevenis. De kou hield, tot in zekere mate, ook de uitvoerenden in haar greep, de heer Zweers aan het orgel meegerekend. De secretaris, de heer Jac. van Roon, meldde in zijn jaarverslag een ledenwinst tien. Het aantal leden bedraagt thans 94. De penningmeester, de heer N. J. Ha- zebroek, kon een klein batig saldo melden de heer Q. van Os kon namens de kas-' controlecommissie alles in orde rappor teren. De voorzitter deelde mede, d« heer Hazebroek gemeend had als penning meester te moeten plaatsmaken voor jongere kracht. Hij dankte de afgetreden functionaris voor de vele trouwe arbeid. In het belang van de afdeling verricht, en >od als blijk van waardering een ge- :henk aan. Als opvolger van de heer Hazebroek zal de heer P. J. Edelenbos fungeren. Een viertal leden van de afdeling ont ving het gouden insigne van het CNV wegens 25-jarig lidmaatschap van deze organisatie. Het hoofdbestuurslid', de heer De Bruin, reikte met een toepasselijk woord de insignes uit. Vervolgens was nogmaals het woord aan de heer de Bruin, die onder het motto „De groei naar de volwassenheid", de af deling complimenteerde met dit jaarfeest. Spr. zei dat het leven zich beweegt tussen de polen van geboren worden en sterven. (advertentie) LUNCHPAKKET bestaande uit: 0.99 Probeert u onze panklare artikelen zoals SLAVINKEN 40 cent per 100 gram, Blinde vinken 60 cent per 100 gram, Biefstukjes Tartaar 50 cent per 100 gram, Frlcandelle 50 cent per 100 gram. Steeds voorradig. Wij hebben deze week voor reclame: EEN FIJNE VARKENSROLLADE voor ƒ1,99 per 500 GRAM. Ook prima MAGERE VARKENSLAPPEN 1,99 per 500 GRAM. RAUWE ROOKWORST 40 cent per 100 gram. Dit alles bij PRINCESTRAAT 37 KATWIJK AAN ZEE Daartussen ligt de periode van de groei Groeien wij als leden van de Chr. vak beweging ook naar de volwassenheid?, vroeg spr. zich af en wees in dit verband op de geringe activiteit, die soms blijkt. Wij behoren Lichtdragers te zijn; kan het werkelijk aan ons zien, dat we Chris tenen zijn? De Christelijke vakbeweging gaat dood, zo besloot spr.. als de leden zich niet steeds blijven inspannen om grote taak te vervullen naar Gods Woord tot heil van de naaste. De heer L. ve bracht verslag uit van het t.b.c.-bestrij- dingsfonds van het CNV. DEL Het verdere deel van de avond werd gevuld door het opvoeren van het toneel stuk „Het witte legioen" van M. Vucht door de Chr. ontspanningsclub „Ons Ideaal" uit Nieuw Vennep. Dit stuk werd onder de voortreffelijke régie de heer De Zwart op buitengewoon goede wijze vertolkt Een geslaagde verloting vormde het slot van deze avond, waaraan op gezel lige wijze muzikale medewerking werd verleend door „The Mountain Rangers". Namens de Chr. besturenbond wérden de felicitaties overgebracht door de voorzit ter, de heer C. Benschop en namens de afdelingsstichting door de heer C. Quack. Jaarfeest Geref. jeugdclubs Gisteravond vierden de Geref. jeugd clubs „Jong Calvijn" en „De macht van het kleine" hun jaarfeest in de Geref. kerk te Noordwijk Binnen. Het zeer gevarieerde programma werd vlot afgewerkt onder leiding van de da mes Van Es en Koning en de heren Pas- schier en Vogelaar. Elly Middel hield een inleiding ove 12-jarige Jezus in de tempel, en Adriaan Veefklnd leverde een opstel over de op richter van het Rode Kruis, Henri Dunant. Het programma vermeldde verder voor drachten, wedstrijden, schetsjes, enzo voort. Er waren ook afgevaardigden van clubs uit Rijnsburg en Noordwijk aan Zé# H«t was een zeer geslaagd jaarfeest. Oproep had succes Naar men ons meedeelde heeft de op roep in de pers tot hulp aan de honge rende vogels in de duinen succes gehad Het comité Is voor de geboden hulp zeer erkentelijk en houdt zich voor verdere steun, zowel in geld als In natura, ten ite aanbevolen. Het koor heeft zioh echter niiet late-n «ïitmoed'igen, en verdienstelijke en ze/lf6 diain lofwaardige uitvoeringen var kennelijke nauwkeurigheid inge studeerde werken gegeven. Hans Roelee dirigent, die sympathie en trouwen bij zijn koonleden wekt: twee factoren, die voor een vruchtbare san werking onmisbaar geacht moeten den. Het koor van Katwijk Binnen is gemakkelijk hanteerbaar ensemble. Een dirigent kan er zonder ernstige moeilijk heden zijn doeleinden mee verwezenlij ken. Boelee's directie maakt de indruk muzikaliteit,in mindere mate echter doelbewuste energie. Wél toont de lolanik beschaving, een zekere diebineble zélfs. Als verdiehste mogen we Boetlee bovendien aanrekenen, dat hij de i nerts temmen, althans ten dele. uit aarzelende bescheidenheid tot een groter zelfvertrouwen heeft gevoerd. Men kan nu tenminste de tenor- en baslljnen volgen. De damesstemmen hébben zich aan deze 1.zóver aangepast, dat zij de he- meer zoaOg vroeger meestal het geval was ovénziogenEen nóg duidelijker uitspraak, een pittiger melo- dievormgeving waardoor 't klankbeeld helderder en boeiender zou worden rijn wel wenselijk. De heer Boeiee kaïn dit laatste door een vergroting van d# spanning zeker bereiken. Het programma w, mengestéld en bevatte, op een énkele uit zondering na. niet te moeilijke werken. In Hendrik Altinks „Soli Deo Gloria" met zijn lastige chromatiek en verraderlijke harmonische modulaties, werd de grens echter duidelijk overschreden. De kwali teit steeg overigens naarmate de uitvoe ring vorderde. Een ten dele uitge voerd „Amthem" van Purcell (over Psalm 100) klonk nog wat aarzelend, maar daarna groeide de klank in zeker heid en eenheid. We kunnen met veel waardering de vertolkingen van werken van Jan Zwart releveren, o.a. de lang niet gemakkelijke cantate „Waak op. gij geest der oude helden", waarin het kin derkoor een belangrijk aandeel had, en het „Lutherlied". Met de zang van drie Engelse hymns werd. voor ons gevoel, het hoogtepunt van de avond bereikt, in technischèn styListiech opzicht. Zo zin gen de Engelse koren deze schone liede ren óók, maar dan natuurlijk in de oor spronkelijke taal. Boolee wist de typische efeer juist te treffen. Het aandeel, dat het orgel in dit con cert had, was rijkelijk groot. Daardoor had de koorklank eigenlijk te weinig ge legenheid, tot zichzelf te komen. De en kele a capella gezongen liederen slaag den ongetwijfeld het best. Men bedenke hierbij dat het timbre-verschil tussen zangstemmen en bepaalde orgelregisters vaak gering is en de minste afwijking tot onduidelijkheid en onzuiverheid aanlei ding kan geven. Het verdienstelijk, rustig zingende kinderkoor T6jechi6che psalm (op Nederlandse tekst!) en moeilijke Duitse canon prijzens waardig. Johan Zweers verzorgde met bekwaam heid de vele begeleidingen en speelde als intermezzo een improvisatie over geeste lijke liederen. Ds. A. Makkenze opende besloot, het concert. Staande zongen de aanwezigen hierna de drie coupletten van Gezang 149. Joh. van Wolfswinkel. Jaarvergadering van de C.B.T.B. De afdeling Katwijk-Valkenburg van de Chr. boeren- cn tuindersbond hield gis teravond in „De Roskam" haar jaarver gadering. De voorzitter, de heer A. J. de Vries, opende. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat de heer H. Noort Pzn., werd gekozen inplaats van de beer A. J. de Vries, die aftrad. Het hoofd van de Chr. lagere tuinbouw school te Rijnsburg, de heer G. Docter, sprak na het huishoudelijke gedeelte van de vergadering over „Ziekten onder tuin- bouwgewassen en hun bestrijding". De ziekten, waarvan men vroeger niet zo hoorde, ontstaan veelal tengevolge van het tekort aan verschillende sporenele menten. Het vele gebruik van bestrij dingsmiddelen kan ook de oorzaak zijn, want vele bestrijdingsmiddelen doden soms nuttige bacteriën. Dit komt de struc tuur van de grond niet ten goede. Toch. zou het nu zonder het gebruik van be strijdingsmiddelen onmogelijk zijn goede gewassen voort te brengen. Men is nu bezig bestrijdingsmiddelen samen te stel len. die het leven van nuttige bacteriën niet aantasten. Spreker vervolgde zijn Interessante lezing met te vertellen over de toepassing van diverse bestrijdingsmiddelen. Zo noemde hij het aldrin tegen de koolvlieg en het spuiten met- parathlon tegen d# galmug. De voorkeur wordt gegeven aan. spuiten of vernevelen. Zeer belangwek kend waren zijn adviezen ten opzicht# de peencultuur. Spreker waarschuw de tegen overteelt. Tegen alternaria en het optreden van zwarte vlekken gebruik# formaline, mits men het tijdig doet. Tegen de wortelvlieg dient een chlordaan- samenstelling te worden toegepast. De heer Doctor besloot met de opmerking, dat wisselcultuur voor alle gewassen 1» aan-te-bevelen. A.R. Jaarvergadering Vanavond om acht uur wordt in de zaal achter de Geref. kerk de jaarvergadering gehouden .van de A.R. kiesvereniging. De heer A. Wassenaar spreekt over de ge meentepolitiek. Jong geleerd de 13-Jarige H. van den Anker gelukt de deze week uitgeschreven merentocht (90 km) uit te rijden. Een prachtige prestatie voor deze jeugdige schaatsliefhebber. Jeugdschaatswedstryden Gistermiddag werden door de ijsclub Voorwaarts op de Rijn hardrijwedstrijden gehouden voor jongens. De prijswinnaars voor jongens van 10 11 jaar waren: 1. Paul Wassenaar, 2. Gerard Freke, 3. Barend Wagter, 4. Dik ïn Leeuwen. Jongens van 12 tot 14 jaar: 1. Henk var den Anker, 2. Teun Houwer, 3. Dik Ver hoef. 4. Wim Roest. Padvlndstcrs vierden denkdag Vandaag, op de geboortedag van lord Baden Powel, vieren de padvind' padvindsters over de gehele wereld de denkdag. Vanmorgen de Katwijkse groep van het N.P.G. zich verzameld rond een vlaggemast, die in de het gemeentehuis geplaatst Nadat de vlag wa6 gehesen, sprak de dis trictscommissaris, Weerdt, de meisjes toe. Zij legde hierbij de nadruk op het doel en de betekenis van de denkdag. De plechtigheid werd be sloten met het zingen van enkele padvin dersliederen. katwijk Contact avond Gisteren werd er in 'de trouwzaal van het raadhuis een contactavond gehouden het personeel van de dienst van ge meentewerken. Daar de voorzitter van de personeels- ï-renigiing, de directeur van gemeente werken de heer P. C. Priester verhinderd i, werd de bijeenkomst geopend door de secretaris-penningmeester, de heer J. Guijt. Deze heette in het bijzondeT wel kom de wethouder van openbare werken, de heer H. P. Bloot. Deze vertelde hierna de televisie. Na de inleiding konden de aanwezigen genieten van een televisieuitzending. De heer Guijt dankte na de uitzending de heer Bloot voor het genotene. katwinTaan zee Spreekbeurt Donderdagavond om acht uur spreekt ds. Vroegindeweij te Gameren niet in de kapel, zoals was aangekondigd, maar in de Unizaal. Deelneming zangavond Aan de zangavond, die op 8 maart in de Wilhelminakerk te Dordrecht zal worden gehouden vanwege het gewest Zuid-Hol land van de Kon. bond van chr. zang- en oratoriumverenigingen, wordt ook deelge nomen door het chr. mannenkoor ..Jubi late". dirigent de heer Bernard Verboom. Hoog en laag water Dnnderaag 23 februari- hoog water 0.45 a 13.14 uur, laag water 8.42 en 21.23 uur. Mr. L. A. Kesper moest vertrek uitstellen Mr. L. A. Kesper oud-commissaris der Koningin van Zuid-Holland, thans advi- van de regering van de Libanon, la kunnen terugkeren naar zijn poet in Libanon, daar hij een ernstige blaas ontsteking heeft gekregen juist op de dag voor zijn terugkeer. Zijn toestand is op het ogenblik voor uitgaande. De heer Kesper hoopt over enige weken naar de Libanon te kunnen vertrekken, waar zijn werkkring, het die nen van advies Inzake de bestuursher- vorming daar, hem grote belangstelling inboezemt Weer een achttienjarig meisje zoek Sedert 10 februari wordt het 18-jarige fabrieksmeisje Hendrika Wilhelmlna Boon uit Den Haag vermist. De commissaris van politie, chef van de afdeling zeden- en kinderpolitie verzoekt te worden bekend gemaakt met haar verblijfplaats. Het signalement van het meisje luidt: lang ongeveer 1.70 m, 6lank postuur, rood geverfd haar, blauwe ogen, mist stuk uit snijtand ln de bovenkaak, zwarte re genjas, zwart-gele trui, groene gestreepte rok, beige sportschoenen. Inlichtingen worden Ingewacht bij alle polltlebureaux ln Den Haag. Rusland—Israël. Levering van 350.000 ruwe olie in eerste half jaar tegen citroenen uit Israël. S/eer in 't gezin De J\fieuwe Leidsche" er int

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 7