Man die z'n auto in brand stak krijgt drie en een half jaar Schenking aan Acad. Internat. Recht Nieuw centrum Vredespaleis Tot de begunstigden van de gisteren be kend gemaakte schenkingen der Rocke feller Foundation behoort de Academn voor Internationaal Recht in Den Haag (palei6 Noord einde), welke 122.000 dollar (458.000 gulden) ontvangt om over een 1 periode van vijf Jaar te gebruiken voor i program van onderzoek en op leiding in internationaal recht en inter nationale betrekkingen De academie zal speciaal voor ddit doed een centrum instelden ln het Vredespa leis, dat in 1957 zal worden geopend. Er zullen niet meer dan 20 deelmemere i den toegelaten, de duur hunner zaamheden is op zes weken bepaald. De kandidaten zullen aan zeer hoge moeten voldoen. Uitspraak schilderijencr/faire Eis was half jaar meer Drie en een half jaar gevangenisstraf met aftrek heeft de Haagse rechtbank op gelegd aan de 39-jarige koopman D. S. uit Zoetermeer. tegen wie vier jaar was geëist wegens een poging een verzeke ringsmaatschappij OP 'e lichten door mid- el van brandstichting in zijn auto. De reeds eerder wegens brandstichting veroordeelde verdachte beweerde, dat zich in de totaal uitgebrande auto waar devolle oude schilderetukken bevonden, welke hij voor anderhalf ton had ver- Inderdaad werden er resten van schil derijlijsten aangetroffen, maar deskundi gen betwijfelen, of er werkelijk sprake Volgens de lezing van verdachte zou dt auto bij het starten in brand zijn gevlo gen. Kortsluiting werd echter door des kundige getuigen voor uitgesloten ge acht. De verdachte heeft geweigerd iets de herkomst van de schilderijen te zeggen en evenmin voor wie ze bestemd Hij wilde de bewuste dag de schilderij! afleveren in Arnhem, waar een Duitse koper zou zijn geweest. De raadslieden mr. M. H. Huygens mr. J. A. Schuering hadden vrijspraak bepleit. Strenge straften voor belastingontduikers De Haarlemse kinderarts W. M. N„ die over het jaar 1952 negentienduizend gul belastingen zou hebben ver zwegen, is gisteren door de Haarlemss rechtbank overeenkomstig de eis tot twee maanden gevangenisstraf en vijfduizend gulden boete veroordeeld. Een Santpoort winkelier, J. V., die 2700 en 7200 gul den als inkomsten voor 1952 en 1953 had opgegeven, terwijl deze 7000 en 3660 gul den bedroegen, kreeg acht maanden en vijfduizend gulden boete. I. Wind, voorzitter Chr. Textiel bond, overleden Genietroepen assisteren bij vogelvoeding Militairen van de vaar- en dul'kerschooï der genie in Geertruidenberghebben woensdag met vletten en stormboten 8 ton voedsel gebraoht naar de voerplaatsen in gericht op de noordelijke Biesbosrand, waar duizenden watervogels een vlucht hebben gezocht. De rijkspolitie te Drimmelen had vogels tot nu toe verzorgd, doch de boot, waarmede het voedsel werd gebracht, In totaal is reeds veertien ton voedsel naar de vogels gebracht, thans nog Het ministerie van oorlog heeft toege zegd, indien gewenst, helikopters bij Deelen, Arnhem gestationeerde eerste legercorps, beschikbaar te stellen overbrengen van voedsel naar de voeder plaatsen. Men gaat thans na, of het door middel van helikop'ers kan worden ge bracht naar enkele grote concentraties dieper in de Biesbos. Tweed® Kamer Nog geen subsidie voor A. C. de Bruyn-instituut De Tweede Kamer heeft gistermiddag ient-Stokman inzake het tie- kennen van een subsidie aan het A. C. de -uyn-insti'tiuut te Driebergen en derge lijke stichtingen (pater Stokman bedoel- symbolische verhoging van 1.— op de begroting 1956) met 51 tegen 30 stemmen verworpen. Alleen de K.V.P. prof. Lemaire (ex-K.N.P.) stemden De begroting van onderwijs, kunsten en wetenschappen werd z.h.s. aangenomen, alleen de communisten tegen Tweede Kamer verwerpt motie-Fortanier-de Wit De Tweede Kamer heeft gistermiddag de motie van mevrouw Fortanier-de Wit (lib.), waarin werd uitgesproken, dat de scholenbouw een even groot volksbelang is als de woningbouw, verworpen met 61 tegen 12 stemmen. Alleen V.V.D. en C.P.N. stemden voor. Bij de artikelsgewijze bespreking ver langde de heer Tilanus (c.h.) mede na- zijn politieke vrienden aantekening tegen het begrotingsartikel betreffende de benoeming van een directeur-generaal salaris van f 20.000 te hebben ge- De communist Gortzak heeft zijn motie betreffende de onderwijzerssalarissen in getrokken. Lustrumconferentie van Wiardi Beckmanstichting Het curatorium van de Dr. Wiardi Beckmanstichting heeft ter gelegenheid 1 het 10-jarig bestaan van de stichting op vrijdag en zaterdag 2 en 3 maart een conferentie belegd in Esplanade te Utrecht. De conferentie zal zijn gewijd i confrontatie der staatkundige be ginselen van de politieke stromingen ln i land. VRIJDAG 17 FEBRUARI 1958 Deze week weer extra brandstoffentoeslag Minister Van Thiel heeft de gemeente besturen bericht, dat zij ook over de week van 12 tot en met 18 februari een extra- brandstof fenbljslag mogen uitkeren aan oorlogsslachtoffers, gerepatriëerden uit Indonesië en slachtoffers van de waters noodramp. alleenstaanden die ln eigen hulshouding voorzien en gezinnen, die bij derden zijn ingekwartierd en niet in eigen huishouding voorzien ontvangen 4,10 gul den; alleenstaanden, die niet ln eigen huishouding voorzien 2,05 gulden. De staatssecretaris van sociale zaken heeft andermaal goed gevonden, dat de brandstoffenbijslag voor de sociale voor ziening over de week van 13 tot en met 18 februari wordt verdubbeld. Dit bete kent dat deze brandstoffenbijslag voor kostwinners en alleen wonenden wordt verhoogd van f4.10 op f8.20 en voor kost gangers van f2.05 tot f4.10. Britse disconto met een procent verhoogd Het Britse officiële disconto is gisteren met één rocent verhoogd tot 5% procent De vorige wijziging had plaats op 27 februari 1955. toen het disconto werd ver hoogd van 3% tot 4% procent. Deze verhoging werd in Amsterdam juist voor opening van de Effectenbeurs bekend. De markt opende hier flauw. Voor Insiders kwam de discontoverho ging niet onverwacht. Wel kon men da mening horen verkondigen, dat de stij ging met een vol procent vrij groot werd In kringen van de Amsterdamse geld handel meende men, dat het niet voor de hand ligt, dat de Engelse maatregel door de Nederlandsche Bank zal worden gevolgd, temeer niet daar alhier de ren tetarieven pas over de gehele linie met in half procent zijn verhoogd. Op de wisselmarkt kwam de verhoging an het Engelse disconto tot uiting in een houding van de contante koers het pond Sterling, dat na bekendma king van het nieuws uit Londen op 10.62 biedien kwam (gisterochtend 10.01% Een twepde gevolg was, dat de termijn- koersen over de gehele linie op lager niveau kwamen. Licht hers'lel na flauwe opening Amsterdam. 16 februari. Vlak voordat vanmiddag de handel ter beurze begon, werd bekend dat ln Engeland het disconto vol punt is verhoogd tot 5%%. vanmorgen de stemming al vrij flauw, daar het koersverloop in Wall Street teleurstelde en de jongste Engelse maatregel was daarbij olie op het vuur. De beurs opende dan ook uitgesproken flauw, speciaal voor de Internationale soorten, die aanvankelijk zeven tot negen punten lager noteerden. Later op de mid dag volgde een licht herstel. Zo sloot Kon. Olie op 639% na 636, gisteren officieel slot 645. Philips daalde van 326 tot 320%, A.K.U. en Unilever per saldo circa vier De handel ln al deze papleren had wel ig om het lijf. Ook voor de scheepvaartpapieren heer- :e een vrij gedrukte stemming, al waren de verliezen hier niet zo groot. De actieve soorten verloren circa één h twee punten. Ook op de cultuursector viel weinig te beleven. Ver. Dell en Amsterdam -Rubber moesten enig terrein prijsgeven en verlie ten de markt met een verlies van rulmi punten. HVA vormde een uitzonde ring en was op 129 (127%) eigenlijk vast te noemen. De incourante industrie-afde ling bleef over het algemeen in een doen met gisteren. Guldensbeleggingen stil en de gehele linie lets luier. Prolongatie 3 pet Duitse fondsen Ktüyynd.7194 - ld. 6)4181% Dtsch Goldd73)4 dia r.360 yer ld. Duss F. Bayer ld. Duss 210% l.G. Farbenli. 317 F. Hoechst ld. Du*. GeleenkB.W.Duss 1441 Mannesm. 5)4-5% St U.S.A.-fondsen Atomic D.M.MA HA 18)4 Invest. Mutual18% Am. Steel F Boeingtod Brlggs S 3)42VUj Dougl. Airor. 81"/» Goodyear63% Int. PaperMOT» L10)4 Powell River55 64 Proct. Gamble 100)4 Reynolds53% Sperry Rand24% 24'/» Tennessee46)4 Un. Aircraft57 67*/. Un. Frudt52% U.S. Rubber53)4 52% Westlnghou*59)4 57 Common w Eddsoi Consol. Edison Int. Tel, Sc Tel. Radio Corp 119 Diversen U.S. Lines22)4 23 Nat. Biscuit40% 4014 Marshall Field... 34b Sears Roebuck98b Swlft47)4 Woolworth80)4 50Ar Voorl genoteerd Dow. Chemical59)4 Socony Vac68% Sylvanla El44 44% Wellington F 28)4 28)4 (Ongecorrigeerd)

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 7