H Gemeente zorgt alleen voor eigen vogelstand Pas om 10,45 uur werd de terugtocht aanvaard In Leiden tekort aan kolen voor huisbrand NIEUWE IEIDSCHF COURANT VRIJDAG 17 FEBRUARI 1956 De voedering in Leiden Samenwerking tussen gemeente en particulieren onontbeerlijk /~\NS ARTIKEL over de voedering van vogels m onze stad in perioden van vorst en sneeuw heeft de vraag opgeworpen, wat de gemeente doet aan de instandhouding van de vogelstand. De lezer moet bij het lezen van dit artikel de indruk hebben gekregen, dat er van gemeente wege maar weinig wordt ondernomen. Wij hebben deze vraag voorgelegd aan de heer Galjaard, chef van de gemeentelijke plantsoenendienst, en uit zijn antwoord bleek ons, dat de gemeentelijke activiteit op dit gebied inderdaad beperkt is. In het kort komt het hier op neer, de gemeente zorgt voor haar eigen gelstand. Daar zijn eerst de watervogels, I die leven binnen de omrasteringen aan het Plantsoen en de Rijnsburgersingel. Vroeger zwommen de watervogels vrij rond, maar door mogelijke verontreini- (Ingez. Med.-Adv.) DAMAST GORDIJNSTOF 125 cm breed f 5.95 ging van het stadswater Is dat niet meer. Naast deze categorie zijn er de kippen, de fasanten en de subtropische vogels in de verwarmde volière in het Plantsoen. De dieren worden gevoed met brood en met haver. In perioden als deze krijgen zij extra voedsel. In het water van het Plantsoen worden [regelmatig bijten gahakt om de vogels te laten zwemmen. De Rijnsburgersingel ondergaat de invloed van het warme wa ter van de lichtfabrieken en blijft open. In ieder geval is het dus zo, dat de ge meente voor haar eigen vogelbezit goed Verder bestaat er van gemeentewege contact met de Leidse vereniging van vogelvrienden voor de plaatsing van voederhuisjes en nestkastjes. Hierbij worden ook de leerlingen van de v.g.l.o.- school aan de Oude Vest betrokken. De huisjes en kastjes vindt men in de par ken van de stad. De eenden die 's zomers de Zoeter- woudsesingel stofferen, behoren niet tot het bezit van de gemeente, 's Winters vindt men ze in grote groepen in het Galgewater. Een eigenaar is niet aan te wijzen. Het zijn wilde eenden, die 's zomers nog wel eens wat voedsel van de gemeente ontvangen. Overigens werpt het publiek ze veel toe. Geen zorg Voor de grote rest van de vogels ln onze stad heeft de gemeente nog steeds geen zorg. Van de zijde van het werk comité van de afdeling Leiden van de vereniging tot bescherming van dieren in onze stad kregen wij de mededeling, dat het Nederlandse comité voor wlnter- voedering vogels alle gemeentebesturen jaarlijks verzoekt om voor het eventueel Invallen van de vorst maatregelen te nemen. De heer Galjaard verklaarde ons, dat hem zo'n verzoek nooit heeft bereikt. Mocht er van „Dierenbescherming" een verzoek om medewerking voor vogel- voederlng binnenkomen, dan zal dat bij de gemeente zeker in beraad worden genomen. De heer Galjaard moet er dan over gaan praten. Om te beginnen moet voor de uitbreiding van de gemeentelijke taak de post, die hiervoor op de begroting is uitgetrokken, worden herzien. Die post is voor de huidige beperkte voedering door de gemeente al aan de krappe kan Wij willen er nog op wijzen, dat het feit, dat de brandweer een chauffeu een auto heeft afgestaan om het w comité van „Dierenbescherming" hulpzaam te zijn, ook een vorm van Winterhanden Willemina vordert goed Vannacht heeft de ijsbreker Willemina een voorspoedige reis gehad voor zover dit tenminste door een weer dichtge vroren vaargeul en met een meer dan 200 m. lange sleep mogelijk was. Tegen derde de sleep Amsterdam, het ter perse gaan van Fondclub Leiden e.o. vergaderde Onder voorzitterschap van de heer J. A. Otten hield de fondclub Leiden en omstreken gisteravond jaarvergadering. Er is een batig saldo ad f 319.43. Beslo ten werd tot het kopen van een stencil machine over te gaan. De heren Chr. v. d. Pluijm en Th. Werter werden op nieuw benoemd tot rekenmeester. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Antonia Margaretba Maria, d v C. J J. Berkhout en A. M. T. v. d. Werf; Arthur, z v E. Wassenaar en H. H van Egmond Jacobus Camillus, z v J. J. A. Zonneveld en A. M. Fleur; Johan Marius, z v A. Hoekstra en J. v. d. Luit; Martina Johanna Maria, d v C. v: Zwaan en M. M. van Beelen; Gerrit, v A. Kuijt en D. Messemaker; Wilhelmus Georgius, z v W. G. Verberg en A. T. Schrijvers: Wilhelmina Catharlna, d v W. H v. d. Doe en J. G. de Wit; Johan nes Mattheus Aloysius. z v M. J. Kleijn en M. W. Hoogland. OVERLEDEN: W. A. Smit, dr.. 9 mnd.; L. van Westbroek, wednr., 80 jr.; J. Rui tenbeek. huisvrouw van Pikaar, 87 jr. meentelijke medewerking is. Een hech tere samenwerking tussen gemeente en particulieren lijkt ons echter gewenst Dit is ook van belang voor de financiële kant van de zaak. Oegstgeest Wat doet bijvoorbeeld de gemeente Oegstgeest? Hier halen mensen die ln dienst zijn van de gemeente, voedsel op bij bakkers, scholen en particulieren. De particulieren verzamelen het ook onder elkaar en dan wordt het voedsel op een centrale plaats weggehaald. De afdeling gemeentewerken werkt samen met de politie, zowel wat het verzamelen als het snijden van het voedsel betreft. De ge> meente hakt ook bijten en in die bijten wórdt dan het voedsel gestrooid. Dage lijks zijn er zeker drie man mee bezig. Soms werken er wel vijf aan. Er is ook een bedrag uitgetrokken voor aankoop. Zo zijn er vetballen gekocht. Veel geld behoeft hieraan evenwel niet te worden besteed, want de bijdragen particulieren zijn meestal voldoende. Men kreeg bijvoorbeeld een aanbieding van driehonderd broden Samenwerking Wij pleiten wat Leiden betreft voor samenwerking. De gemeente moet we ten, dat hier een groep vrouwen is, die zich het" lot van de duizenden niet-gemeentelijke vogels heeft aan getrokken, die er heel veel voor wil doen, maar graag een steuntje in de rug heeft. Het feit, dat de dames zich genoodzaakt zagen ons het gironum mer van de afdeling Lelden van „Die renbescherming" op te geven, vinden wij beschamend. Zij besteden al ge noeg uren aan dit werk en behoren van financiële zorgen verschoond te blijven. Wij hopen dan ook, dat hier een bespreking over komt en dat de verzorging van de vogels vóór de vol gende winter een hechtere basis zal DE TOCHT VAN DE WILLEMINA Handen van schippers gingen voor groet aan kapitein omhoog (Van een onzer verslaggevers) YV/AS MET BEHULP van de reusachtige ijsbreker Walvis het vaar- water tussen Amsterdam en Leiden eergisteravond om half twaalf opengebroken, voor de Willemina Goedkoop bleken de laatste loodjes het openbreken van het korte stukje tussen de 5-Mei-brug en de Hol landse Constructie-Werkplaatsen nog het allerzwaarst te wegen. Niet omdat het ijs daar zo bijzonder dik was, maar enkel en alleen door de dreigende houding die de opvarenden van de daar gemeerde zandschepen aannamen. Zoals wij gisteren reeds meldden waren dezen bang, dat de losgebroken ijsschotsen hun schepen zouden ruïneren. Zij hebben niets nagelaten om te verhinderen, dat de Willemina zou doorvaren en hebben inderdaad succes gehad. Daardoor kon de ijsbreker eerst gisteravond zijn sleep voor de walkant bij de H.C.W. meren en de volgeladen dekschuiten mee naar Amsterdam nemen. Bij de tearnbrug hebben wij ons gieter avond voor de derde maal aan boord van de Wiliemina Goedkoop begeven, d;e sedert woensdagavond zes uur onder commando stond van de nog jeugdige schipper A. Mud. Deze vertelde ons in geuren en kleuren, hoe de families van de zandchepen gisternacht om half twee de ijsbreker gingen staan en hem beletten door te varen. Eigenlijk kon dat ook helemaal niet, omdat de doorgang ',us. de schepen veel te nauw was, maar toen de zandischuitbewoners de breker zagen opstomen, begonnen zij met kiezel stenen gevulde sneeuwballen te gooien Toen schipper Mud even later op het ijs kwam. vormde men onmiddellijk een krin getje om hem en duwde een der schippers hem een broodzaag ln de rug, terwijl hij hem toebeet, dat de sleepbootkapitein het ochtendgloren niet meer zou zien, indien hij het zou bestaan, toch door te varen. De te hulp geroepen poli tóe-agenten taohtten de zaak te sussen, maar de schip pers bleven de hele nacht waakzaam, zo net verder varen tot de volgende morgen moest worden gewacht. de schipper Mud opnieuw onversaagd voorwaarts. Onder de uitroep, dat htf zich dan maar voor vróuw en kinde ren moest opofferen, wierp een der zandschuitschippers zich toen echter voor de schoen van de ijsbreker, die hem tot op minder dan een halve meter naderde. Hü behoefde zijn le ven evenwel niet. te geven dank z|| het snelle reageren van de schipper, die zijn Willemien volle kracht achter uit liet slaai Oplossing Nadat 1 a werd uiteindelijk eer oplossing gevonden. De zandschuiitschiy pers kregen bijlen en zagen van J« H.C.W., waarmee zij het ijs rondom hur schepen konden stukmaken, waarna di Willemien enkele van de boten op sleep touw nam en ze achteruit varend naar eer andere ligplaats bracht. Zo kon de brek» wel passeten, hoewel de zaak toen nog niet rond was, doordat de achtergelat20 dekschuiten inmiddels waren vastgevro Gisteravond is de bemanning van de IJs breker, geholpen door personeel van d« H.C.W.een mooie tijd zoet geweest me het weghakken van het ijs rondom dez« schuiten. Urenlang heeft men met balks* en ijzeren haken gepoogd het ijs stuk stoten, maar dit was een echt monniken werk, doordat het water rondom de voor ste schuit alweer was bevroren .voorde men met de zesde en achterste schuin De bemanning al meer dan twaalf uur in touw was ontzettend verm maar toen wij voor de schipper zijn rederu opbelden, kregen we te horen, dat ze niet eerder dan vanmorgen zouden worden af gelost. Tot overmaat van ramp begaf d* roerketting het weer en kort nadat deze was gerepareerd brak een der sleepkettin gen zodat het alweer flink laat was ge worden, alvorens we langzaam maar zeke- tussen de schotsen en de zandschuiten door naar de Hollandse Constructie- Werkplaatsen voeren. De schippers bleken tevreden met de gevonden oplossingDe op de avond te voren nog met de dood bedreigde kapl- Puzzel-Prominenten 1. Nic. Timmers, Looster weg 47, Voorschoten; 2. Mevrouw B. Lam- brechts, Schelpenka-Je 26. Leiden 3. M. van Dolder, Kerkweg 2, Ter Mud stond rustig een boterham te eten, achter het stuurrad. De man. die hem dezelfde morgen een bobslee naa* het hoofd had gegooid, stond vreedzaam n zelfs, met een goedkeurende blik ln ü'n ogen toe te kijken. ,.'t Is jammer, dat iet zover moest komen." zei een de schippers, en verontschuldigend voegde raan toe: „Maar ja man, wat doe je als je huisgezin gevaar loopt." was de vrede weer getekend en de zelfde handen, die een aantal uren ge leden nog hadden gedreigd, gingen nu 30 r een groet aan onze schipper omhoog Kwart voor eli Met het meren van de lege dekschuiten jn we vervolgens tot bij half elf beO| geweest. Om ongeveer kwart voor elf hao de Willemien de volgeladen schuiten op leeptouw en werd eindelijk de terugtocni aar Amsterdam aanvaard. De gemaakt» vaargeul was inmiddels weer be hoort ij* dichtgevroren, zodat de ijsbreker al bra kend zijn derde nacht inging. En als het blijft vriezen, mag die stoer» Willemien dinsdag zijn kunnen nog maals vertonen. Dan moet namelijk wejr transport worden gehaald. Het is t~ hopen, dei, men dan wat meer geluk heef- Want drie nachten varen is geen kleinag heid; de bemanning van de Amsterdams' ijsbreker gelooft er al lang niet meer aan dat alleen de goede dingen uit drieën be- Zo lagen de zandschepen gisteren nog in het ijs vastge vroren toen de ijsbreker Wil lemina er tussendoor wilde varen. Geen wonder, dat de schippers voor beschadiging van hun schuiten bevreesd waren. Op de foto ziet men, hoe de bemanningsleden het ijs rondom hun schepen stuk slaan, waarna de ijsbreker en kele van de boten naar een andere aanlegsteiger heeft kunnen slepen. Foto N. van der Horst. Johannes-Passion op 1 maart in Stadszaal gaan onze gedachten uit naa rij van muziekwerken, die sinds de mid deleeuwen tot op heden het lijden en 6terven van onze Heer Jezus Christus hebben behandeld. Een van deze werken, namelijk de Johannes-Passion van J. S. Baoh, staat hiervan ongetwijfeld aan de spits. Bach schreef deze passie waarschijnlijk in 1723. Ze was bestemd voor de Goede Vrijdag. Tot tweemaal toe heeft Baoh zijn Johannes-Passion op ingrijpende wijze omgewerkt en getracht door vervanging en herplaatsing van aria'.- en koren, de bouw van deze compositie t" verbeteren, o.a. door het uiterst moeilijke maar majestueuze beginkoor als proloog aan deze passie te laten voorafgaan. De tekst is, voor wat het Evangelie be treft, ontleed aan Johannes 18 en 19. waarin Bach in navolging van anderen, nog twee episoden uit het Evangelie van Mattheus voegde en daardoor zijn werk met twee hoogtepunten verrijkte. De ko ralen koos hij zelf. de teksten van aria's en arioso's zijn ten dele afkomstig van Brookes, alsmede uit de schat van ker kelijke liederen, gebeden en liturgische spreuken. Het Nederlands Madrigaal-koor te Lei den. o.l.v. Willem Mizée, heeft van de uit voering van Bach's Johannes-Passion een jaarlijkse traditie gemaakt en naar wij menen te mogen vaststellen, met stijgend succes. Werd in de afgelopen jaren ge bruik gemaakt van een zeer goed ama teursorkest, dit jaar zullen leden van het Residentie-Orkest de begeleidingen en obligaatpartijen verzorgen. Tevens zal voor de eerste maal een groot elektronisch orgel medespelen, waardoor het artistieke peil zal stijgen. Wij hopen van harte, dat de belangstel ling voor de uitvoering op 1 maart in de Stadsgehoorzaal heel groot zal zijn. L. de Boer veeriig jaar bii P.C. en L. Gisteren heeft de heer L. de Boer her dacht. dat hij voor 40 jaar in dienst trad bij de N V. Sajetfabrieken P. Clos en Leembruggen in de afdeling ververij en wasserij. De jubilaris en zijn echtgenote werden in he4 bijzijn van chefs en collega's ontvangen in de directiekamer legesproken door de directeur mr. C. J. Leembruggen. £Ja een overzicht te heb ben gegeven van de loopbaan van de heer De Boer. bracht spr. hem dank voor zijn gewaardeerde diensten. Hij deed zijn woorden vergezeld gaan van een geschenk onder couvert. De heer P. van der Voort sprak namens de collega's van de afde ling ververij en overhandigde een cadeau, •na de heer I. Hartevelt. voorzitter de jubileumvereniging, de hartelijke gelukwensen van het gehele personeel overbracht. Tot slot sprak de jubilaris orden van dank. CAdvertentie (laatste week) van onze WINTER RECLAME FLANELLEN LAKEN 2-pers. 175 x 230 profiteerden HONDERDEN! Deze week kunt U nog terecht, maar de voorraad is sterk verminderd. Maak, dat wij U niet teleur moeten stellen, want U verdient niet alleen 1.40 per laken, maar geniet nog JARENLANG van deze WINTER RECLAME. 1 FLANEL LAKEN MERK RAEDTHUYS 2-pers., 175 x 230, met deze bon niet voor 8 90. zoals de werkelijke prijs is, maar voor 7.50 per stuk (verpakt in cellofaan, maar U kunt de kwaliteit in de winkel beoordelen). Plak deze bon desgewenst op brief kaart en U ontvangt zending franco thuis. Dus met de KOUDE behoeft U de deur NIET uit. Wij zórgen voor snelle expeditie. Textielhandel Adr. VAN OOY Jr. Tientallen niet-klanten worden bij kolenhandelaren teruggewezen Naar wij vernemen, is de kolenvoorraad in Leiden al zodanig ge- sloiiken, dat bij aanhoudende vorst zeker op grote moeilijkheden moet wot den gerekend. Dit geldt met name voor huisbrand. Bij iniormatie bij een aantal kolenhandelaTen bleek ons, dat verscheidene handelaren in ce stad al zonder kolen voor huisbrand zitten en dat anderen in vele gevallen niet die kolen kunnen leveren; die worden gevraagd. Er is vooral een tekort aan goedkope kolen. Het vervoer van de kolen ondervindt grote vertraging. De schepen kunnen niet varen en de Ned. Spoorwegen zijn niet in staat, de gevolgen volledig op te van gen. En Leiden betrekt hoofdzakelijk kolen van buiten-, uit Limburg en het bui tenland. De hoeveelheid kolen, die door Het gevolg van de ingetreden kolen- schaarste is da-t, wanneer de ei-gen hande aar de verlangde kolen niet heeft of zelfs n het geheel geen kolen kan leveren, 'elen naar andere handelaren lopen, het- jeen, naar een „man van het vak'' ons verzekerde, een „chaotische toestand" te weegbrengt. Deze hendel-aar deelde ons mee. dat zich gisteren bij hem zeker honderd mensen hebben vervoegd, die hij nog nooit dn z'n :aak heeft gezien. Hij heeft hen allen moeten terugwijzen. Een andere handelaar heeft zich op het standpunt gesteld, dat hij levert aan iedereen zolang hij kan. Maar dat „zolang" is helemaal niet lang, voegde hij eraan toe. TRANSPORT De oorzaak van hei kolentekort is uiter aard gelegen in de weersomstandigheden. Kinderkoren Ex Animo traden op in de Burcht Zangspel „De Toverdrank" sloeg bij aanwezigen zeer in De afdelingen „klein" en „groot" van het kinderkoor van Ex Animo, alsmede het jeugdkoor hebben gisteravond hun jaarlijkse uitvoering gegeven in de Burcht. Ondanks de kou waren toch veel ouders en donateurs gekomen om naar de kinderzamg te luisteren. De kleinste kinderen zongen eerst enag-e liederen en voerden daoma het zangspel „Poppen- moe is jarig" op. Hierin zag men de voorbereidingen voor het feesten toen kwamen allerlei poppen -ten tonele om de poppen moeder geluk te wensen met haar verjaardag. Nadat het jeugdkoor zich in een aan tal 1-iederen had laten horen volgde na de pauze een opvoering van het zangspel „De Toverdrank" van W. van Dam. De afdeling groteren van het kinderkoor zorgde voor een uitstekende opvoering. De aanwezigen hebben kunnen gemeten van de gebeurtenissen in het palei6, waarbij de ontmaskering van de boos wicht de juiste stemming vond. Het ge heel eindigt met de bruiilott van de lieve prinses met de man, dlie voor de goede afloop zorg-de. Voor de aankleding niets dan lof. De voorzitter dankte aan het eind di recteur Herman de Wolff, die diit alles met de jeugd had ingestudeerd, zeer har telijk. Ook sprak hij dankwoorden voor mevrouw v. d. Heiden-Brakel, die de pianobegeleiding verzorgde, alsmede voor de dames, die zich hebben ingespannen voor de aankleding en het ballet. de plaatselijke gasfabriek wordt geleverd^ niet groot meer. De kolenhandelaren zien de komende weken met zorg tegemoet ook omdat het op dit ogenblik nog niet is te zeggen, welke maatregelen tegen een absoluut te kort kunnen worden genomen. Mr. K. V. Antal professor aan Leidse universiteit Buitengewoon hoogleraar in het belastingrecht Mr. K. V. Antal de Felsögelér te Voor schoten, lector aan de universiteit te Leiden, is benoemd tot buitengewoon hoogleraar in de faculteit der rechtsge leerdheid aan de rijksuniversiteit te Lei- onderwüs te geven in het be lastingrecht. Benoeming aan de Leidse universiteit Bij beschikking van de minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen, is oor het jaar 1956 benoemd tot weten- •happelijk ambtenaar eerste klasse bij de sociale geneeskunde aan de rijksunl- Leiden mejuffrouw E. H. W. Wijnmalen, arts. thans assistente. Orgel Hooglandse kerk wordt ingekist Toch zal het in gebruik blijven De kerkvoogdij van de Leidse Her vormde gemeente heeft besloten, het or gel van de Hooglandse kerk in verband met de restauratiewerkzaamheden te la ten inkisten. Dit moet gebeuren om het kostbare instrument tegen ongunstige in vloeden (van weer en stof), die de restau ratie met zich brengt, te beschermen. Het hout waarmee het orgel zal wor den afgeschoten, heeft een dikte van 2 centimeter. Over enkele weken zal met de inkisting worden begonnen. In het voorjaar begint men de kerk aan het schip, waarin het orgel staat, te restau- In de voorkant van de bekisting zullen deuren worden aangebracht, zodat het orgel, als de kerk weer mocht worden geopend, toch is te gebruiken. Explosie bij Hoogovens: vijf gewonden Gistermorgen omstreeks vier uur heeft zich in de walsenelijperij bij de walserij vest van de Hoogovens ln Velsen een explosie voorgedaan, waarbij vijf arbei ders werden gewond Over de oorzaak ls nog niets bekend Er is niet veel schade. De twee manin-cn, die het ernstigst door de steekvlammen werden getroffen, zijn de 48-jarige ovenbaas C. Jonker uit IJ muiden en de 47-jarige eerste man van lijperij L. Kruisdijk uit Haarlem. De 34-jarige bankwerker P. Durge uit Wijk 1 Zee. de 32-Jarige hulpbankwerker J. .-an West erop uit Heiloo en de 49-Jarl- ge slijper D. Klein uit Haarlem kregen allen minder ernstige brandwonden. Nlet- emin moesten ook zij in het Rode-Kruis- iekenhuis in Beverwijk worden opgeno- AGENDA VAN LEIDEN Vrijdag Foyer stadsgehoorzaal, 8 uur: K. en O., .Portugal, tuin van Europa" door Simon de Waard. Café Aniba, 8 uur: Leidse tuiniers- en bloemistenvereniging „Door Eendracht Verbonden". Antonius-clubhuis, 8 uur: Jaarvergade ring VOLA. De Doelen, 8 uur: Maatschappij der Ned. Letterkunde, prof. dr. H. G. Beyen: „Pompeli en de literatuur" Zuiderkerk, 8 uur: Wereldgebedsdag. Koor of consistorie Pieterskerk. 7.15 45 uur: Avondgebed. Oegstgeest. Zendingshogeschool. 8 ur: Wereldgebedsdag. Voorschoten: kwart over 8: ge- Zaterdag Foyer stadsgehoorzaal, 3 uur: Leidse Chr. Oranjevereniging (kindermiddag verjaardag prinses Marijke). Schouwburg, 8 uu-r: Li-fcteris Sacrum met „Eindelijk iets om over te praten", door Eden Fhdillpotts. Bunohib, 8 uur: Ons Grunnegerlaand, declamatie door Jan Boer. R.K. lyceum (Mariënpoetetiraat) 8 uur: schoolconcent Marekerk, 7 uur: Kerkdienst voor ge heel Leiden, prof. dr. K. H. Miskotte: Wie wiet looft, lééft niet Maandag Schouwburg. 8 uur: Ned. Comedie met „De Koppelaarster" door Thornton Wil- Leiderdorp, Jeugdgebouw, 8 uur: Jonge Kerk, ds. J. H. Hegeman over „Boek en vorming". Tentoonstellingen Prentenkabinet (Kloksteeg 23), 2-5 uur. Kersttentoonstelling, litho's ln kleuren door J. Bezemer en J. van Vlijmen (tot 19 februari). Lakenhal, 105 uur: werken van Jan Kalsbeek (tot 1 maart). Rijksmuseum voor volkenkunde 10—8 uur. Chinese houtsneden (tot 4 maart). Academisch Historisch Museum (Rapen burg 73), 10-5 uur: Het Huis Oranje-Nas- sau en de Leidse Universiteit (tot 3 Maart). Nachtdienst apotheken Apotheek Kok, Rapenburg 9. tel. 24807 en apotheek „Tot hulp der menechheid". Hooigracht 48, tel. 21060. (Advertentie). PRONONCE Uw adres voor BETERE NYLONS GEMEENTE LEIDEN Officiële publikatie ONTEIGENING De Burgemeester van Leiden maakt bekend, dat ter voldoening aan artikel 72a in verband met de artikelen 64 en 15 der Onteigeningswet, een afdruk van het Koninklijk Besluit van 10 november 1955, no 15. tot aanwijzing van de percelen, welke moeten worden onteigend voor de bouw van een brug over de Haarlemmer- trekvaart. welke een schakel zal vormen in de weg door Leiden-noord. onder de gemeente Leiden, welk Koninklijk Be sluit is opgenomen in de Nederlandse Staatscourant van 30 november 1955, no 233, van 20 februari 1956, tot en met 12 maart 1956 ter inzage van een ieder is nedergelegd op de secretarie der ge meente, afdeling Openbare Werken (Stadhuis, kamer 111). Lelden, 17 februari 1956. De Burgemeester voornoemd, F. H. van Kinschot. Been gebroken Op de Kraaierbrug is gisteren een 32- jarige wielrijdster uit de Druivenstraat geslipt. Bij de val brak zij haar linker onderbeen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 3