PHILIPS Gezellige drukte op de Rijn, al is sfeer niet als vroeger E.H.B.O.-afdeling staat er nu gunstig voor Moeder roste onderwijzer af met matteklopper Kampioenschap lange-baan van „De Heul" W. F. v. cL BERG THEO VAN DER PAS KOERIERS NIEUWE LEIDSCHE COUHANT 8 MAANDAG 13 FEBRUARI 1956 In en rondom Alphen Op de Rijn is het de laatste dagen gezellig druk geweest. In geen jaren is het zo mooi rijden op het traject Leiden-Woerden geweest. Dit komt voor namelijk, doordat de scheepvaart het er zo spoedig bij heeft laten zitten. Talrijk zijn (al nemen we alleen maar rond Alphen) de speciaal wat bij gewerkte banen: wijk Hoorn, 's Molenaars, de Heul, Raadhuisstraat, en het Goudse Rijpad. Verscheidene van deze ijsvloeren zijn 's avonds verlicht en soms wordt ook een vrolijk gramofoonplaatje gedraaid. Maar zoals vroeger twintig tot vijf en twintig jaar geleden is het toch niet meer! Toen zag men veel rijders en rijdsters met elkaar aan de stok, ferm links-rechts uitslaan. Van heinde en ver passeerden de schaatsers, die naar of van Gouda gingen, onze gemeente. Vaak had men de beroemde ..pijpentocht" gemaakt en men keerde trots huiswaarts met de sierlijke goudse pijpjes als trofeeën op de Ijstrui. Stellig zullen die grote tochten wat in onbruik zijn geraakt doordat het toe nemende scheepvaartverkeer het ijs te lang kort en klein sloeg, waardoor het moeilijk werd grote tochten te onder nemen. Maar er is nog een andere oor zaak. Het lijkt erop of het kunstrijdeD de animo voor het rijden van lange af standen heeft doen verminderen. Maakte men vroeger tochten, dan hoor de men van tijd tot tijd de roep: „Leg eris an!" Hoe kort ligt eigenlijk nog maar de tijd achter ons. dat voor hen die „ultgevroren" waren, armoede het wacht- ALPHEN AAN DEN RUN Bedrijiswedstrijden Zaterdagmiddag heeft de IJsclub 's Mo- lenaarsbrug bedrijfssehaatswedstrijden ge houden. Om drie uur liet jhr. Z. H. M Asch van Wijck- adjunct-directeur van N V. Oosthoek Zn., 6tarten. Na een spannende 6trijd kwam H. Wolvers (Van Oordt St Co.) als eerste binnen. Hij een wisselbeker, een medaille en een geld prijs van f 5. Tweede werd Bert Jansen (firma Wieman) en derde Zweeris (Span beton), die beiden een medaille en res pectievelijk een geldprijs van I 3 en i kregen. De overige achttien deelnemers kregen een herinneringsmedaille toege zegd. De heer C. Verruijt jr., directeur de N V. Ned, Spanbeton Mij. reikte in hotel 's Molenaars*)rug de prijzen uit. woord was. Hoogstens wat armensteun verder moest men zich maar zien te redden. Vele werklozen gingen dan maar tentje op het ijs opzetten, waar men hete melk en dikke pieten kon kopen. i rondom die tentjes kon het een vrolijk gedoe zijn. Door velen werd in die benarde dagen dan toch nog een goe- nt verdiend. Inderdaad „een goedi cent", want de hete melk kocht men vooi vijf centen en voor één cent kon met zee dikke pieten krijgenl Al is de sfeer op het ijs er dan ook be langrijk door verminderd, zo gezien li het toch eigenlijk een goed teken, dat d« ;n niet meer uit armoede de kou worden ingejaagd. Wel is het jamn dat de rinkelende arresleden niet rr het gladde ijs schieten. Deze erbeelding sprekende voertuigen zijn blijkbaar geheel historie geworden.. Rechtzetting In het bericht betreffende de benoe ming van mejuffrouw N. Verduijn als onderwijzers aan de Oranjeschool wordt de indruk gewekt, dat mejuffrouw Oly reeds is vertrokken. Deze onderwijzeres blijft echer deze maand nog aan de school •bonden. Rirjgiijdeiij Zaterdag organiseerde de ijsvereniging 's Molenaarabrug een gecostumeerd' ringrijderij voor paren op de ijsbaan na bij hotel '6 Molenaarsbrug. Mede door de vrolijke muziek heerste er een gezellige sfeer. De prijzen bes-tonden uit kunstvoor werpen, die door voorzitter Kromhout werden uitgereikt. De uitslagen luiden: 1. N. van Wermes- kerken (Den Haag) en Janny Tabernee (Alphen); 2. Gert Vermaas en Batty Ver maas (beiden te Alphen) 3. J. Bulk Gré Tabernee (beiden te Alphen). LEIDERDORP Twee kinderen uit een wak gered Vanmorgen tegen schooltijd wist de 16- jarige Kees Hoogeboom met grote tegen woordigheid van geest twee kinderen uit ie redden. Het waren een jonge- n meisje uit het gezin Van He- mert. Ze staken nog net met hun hoofd boven het ijs uit toen Kees ze opmerkte, •n de Rijn bi) de slachtplaats aan de Acht- hovenerweg. Het bleek, dat de kinderen in een oude bijt geraakt waren. Deze bijten, die t al in de Rijn voorkomen, zijn bedekt met w laagje ijs en daarover flink pak sneeuw. Daardoor zijn ze zichtbaar en leveren ze voor de kinderen, die graag over het ijs lopen, groot gevaar op. Maar de wakken moeten ook worden afgezet met takken of dergelijke! Laten de vissers en verder allen, die bijten hak ken. daaraan denken! Geref. ambtsdragers Bij de zondag gehouden verkiezing tot ambtsdragers in de Geref. Kerk zijn tot ouderling gekozen de heren K. P. Bosman. L. C. Bulens L. Dieleman, C. van Egmond, L. J. Rasser en A. Wissel. Tot diaken zijn gekozen J. Baaima en P. van Leeuwen. Burgerlijke Stand GEBOREN: Corneiis Anrtoon, zoon van C. J. van der Ploeg, en M. J. Hoogen- boom, Hubrechtsrtraat 15;MaTgaretha, dochter van A. C. van Stra-aten en L. M. van der Boon, B. G. Cortslaan 2. ONDERTROUWD: J. M. Oldenburg. 28 Jaar te Amsterdam, 2e Looierdwarsstraat 17II, en E. T. Vermeulen, 24 jaar. Lei derdorp, Meijelaan 26. GEHUWD: H. Kindt en B. W. Jonkers OVERLEDEN: M. C. Oppel-aar, 79 jaar, wed. van G. J. Bz. Corts, Hoofdstraat 43: H. Welp. 72 iaar. Hoogmadese-weg 5 LEIMUIDEN TV/TIN OF MEER door een misverstand heeft vrijdagmiddag een hevige vechtpartij plaats gehad tussen de moe van een twaalfjarige scholier en een rwijzer van de R.K. jongensschool de Paradijslaan. Het voorspel tot deze onprettige ontmoeting speelde zich af, nog voor de onderwijzer bij zijn school arriveerde. De moeder van een meisje, dat door kinderen met een stuk ijs zou zijn ge gooid, trok vergezeld van een buurjon- ïaar de school om bij het hoofd haar beklag te doen. De schoolkinderen, die zich enigszins aan de gooipartij schuldig voelden hielden de schooldeur evenwel dicht. Juist op het ogen-blik, dat de buur jongen zich hevig inspande om de deur voor zijn buurvrouw open te trekken, kwam de onderwijzer aanfietsen. In de verondersteliin-g dat de knaap ruzie zocht, trok hij hem van de deur weg. De jon-ge-n tuimelde hierbij tegen de grond. De moeder van deze knaap, die vlak bij de school woont en juist bezig was de maitten te kloppen, zag het incident gebeuren en koos met de mattenklopper gewapend partij voor haar zoontje. Het regende slagen op het hoofd van de onderwijzer, die wel genood zaakt waa dit pak slaag te Incasseren, omdat bij zijn fiets aan de hand had en zich hierdoor niet kon verweren. De moeder kreeg even later ook nog hulp van een buurtbewoner, die de onderwijzer eveneens te lijf ging, om dat hij dacht dat de onderwijzer het eerst had geslagen. Mevrouw dokter Grevelink-Scheers heelt de geslagen onderwijzer voo inwendig onderzoek naar een der Leidse ziekenhuizen verwezen. Onder leiding van mevrouw Heenk- Bergshoeff vergaderde de afdeling Lei- muidenRij-nsa-erwoude van de EHBO _r na waren alle leden aanwezig. Dit deed de presidente veel genoegen. Uit het jaarverslag van de heer H. Meijer bleek, dat het aantal leden thans 20 be draagt. Men hoopt echter aan het einde 1956 25 nieuwe leden te kunnen schrijven, omdat de opleidingscursus goed verloopt. In 1955 is de materiaalpositie van de vereniging zeer verbeterd. Aangeschaft ?en zuurstofkoffer, spalken, band. dekens en oefenmateriaal. De pen ningmeester de heer D. Kroon, liet ook een guns-tig geluid horen. Een kostbaar ge raamte. dat voor de lessen nodig is. werd aangeschaft en toch is nog f 100 in de kas. In verband met de gunstige positie der af deling toonde het bestuur zich dankbaar voor de vele donateurs en de bijdragen van beide gemeentebesturen. Mej. A. Wll- lesteij-n en mej. A. Uilenberg werden be last met het controleren van boeken en kas van de penningmeester. De heren H. Meijer en De Kroon, beiden aftredend, werden als lid van het bestuur herkozen. De opengevallen functie wegens het aftre den van mevr. Bergshoeff-van Wieringen werd onvervuld gelaten. De komende wedstrijden werden be sproken. De voorwedstrijd te Aalsmeer ïr april wordt bezocht door een ploeg, be staande uit de leden A. Los, A. Willem- steijn en D. van der Blom. reserve B Loosibroek. De kringwedstrijd op 5 maart wordt te Leimuiden gehouden. Hieraan zullen twee ploegen deelnemen. Tijdens de rondvraag kwam weer he' voorstel om van Noordholland naar Zuid- HoMamd over te gaan. Na serieuze over weging besloot de vergadering in de kring Noordholland te blijven. De commissie, be last met de controle op het materiaal, bestaande uit de heren Kroon en Meijer, werd aangevuld met mej. B. van Ve-lzen en de heer K. Bouma. Het verband- er oefenmateriaal, werd nog even nauwkeu rig besproken en men kwam tot de con clusie. dat nu bijna alle leden een be hoorlijke verbandtrommel en tas ter be schikking hebben. Hierna dankte de voor zitster bestuur en leden voor het werk in het afgelopen jaar voor de afdeling voor de medemens verricht, en ze sprak de hoop uit, dat in het nieuwe j; op ieders hulp gerekend mag worden. Dat een geoefende EHBO-ploeg noodzakelijk is, is in 1955 wel duidelijk gebleken, gezien twee ernstige gevallen en schillende lichte gevallen door de leden van deze afdeling zijn behandeld, Kraan, 2 Gré Kraan, 3 Bertha Lemmers, 4 Jannie van der Drift. Tafeltennis ODI Vrijdag speelde ODI 1 tegen Scylla 6. ODI verloor met 64. TER AAR Schoolwedsirijden De uitslagen van de op de Langeraarse plas gehouden schoolschaatswedstrijden luiden: Meisjes: 9 jaar: 1. Ria Hoogervorst; 10 lar: 1. Harriette Boxe, 2. Nelly Kelder; 11 jaar: 1. Lijda Broer, 2. Riet Koeleman, 3.' Lenie Teunis; 12 jaar: 1. Annie Zeven hoven, 2. Willy Sassen; 13/14 jaar: 1. Lida Hijdra, 2. Ans Hijdra, 3. Willy van Lam- Jongens: 9 jaar: 1. Jan van Tol, 2. Leo Uytewaal; 10 jaar: 1. Thijs Kleyn; 2. Ger- rit v. Tol; 11 jaar: 1. Tinus van Tol, 2. Adri "Smoorenburg, 3. Jan Zevenhoven; 12 jaar: 1. Carel v. d. Giessen, 2. Flip Keyzer, 3. Wim v. d. Hoorn; 1314 jaar: 1. Wim van Tol, 2. Piet Keyzer. 3. Kee» Mank WOUBRUGGE Ongelukkige val Tijdens de kerkgang is mevrouw A. van Harten gistermorgen zo ongelukkig geval len, dat zij haar enkel brak. Na in eer Leids ziekenhuis te zijn behandeld kon het slachtoffer weer naar huis worden ge- Filmavond Cefa Dat de filmvoorstellingen van de Cefa in een behoefte voorzien bleek zaterdag avond weer. Voor een stampvolle zaal werd in Hgt Oude Raedthuys voor tweede maal een film vertoond. De hoofdfilm „Kaspar zoekt een vader" was voil menselijke emoties. Tevens geno ten de toeschouwers van prachtige tuuropnamen. Schaatswedstrijd De uitslagen van de zaterdagmiddag ge houden schaatswedstrijden voor paren ^uiden: 1. mejuffrouw M. van Wijk en de heer J. v d. Nagels (10 gulden). 2. mej. R. Zijlstra en de heer C. Wijsman (8 gul den), 3 mejuffrouw B. Westmaas ei heer B. Verboom (6 gulden). Geslaagd Onze plaatsgenote mejuffrouw Lidy Bochove is te Leiden voor het staats examen Franse handelscorrespondentie geslaagd. Hardrijden voor dames De ijsclub „Nut en Vermaak" hield. zaterdagmiddag een hardrijderij op de Attlee had ongeluk. Graaf Atrtlee, oud- schaats voor dames. Er verschenen 14 voorzitter ran de Britse LabourpartiJ, dames aan de start en er werd om luxe heeft tiwee ribben gebroken bij prijzen gereden. De dames bekampten ongeluk dart. hem elkaar zeer fel. De uitslag 1 Igna 1 avond op vrijdag- beijzelde weg overkwam. L1SSE Been gebroken Zaterdagavond kwam de zestienjarige on van de familie Th. L. vlak voor het sluiten van de ijsbaan te vallen. Dokter Dijk constateerde, dat de onfortuin lijke knaap een been had gebroken. Jaarvergadering C.B.C. Zaterdagavond hield de Christelijke Bedrijfsgroepencentrale haar jaarver gadering in de Hervormde kleuterschool. De heer E. van 'rt Voor*, sprak een harte lijk welkomstwoord. Secretaris F. in 't Veld zei, dat te weinig leden de vergade ring bezoeken. Hij riep tot meer activi teit op. Hoofdbestuurder De Vries legde de na druk op de 6trijd om een vrijere loonpo litiek, waarover tussen de vakcentralen verschil van mening is. Hij drong er sterk in de strijd om de sociale gerech tigheid schouder aan schouder te blijver Na de pauze werd de film „Tweeerlei ■vens" getoond. Na de verloting voerden verscheidene afgevaardigden het woord, onder wie de heer W. Eveleens. WARMOND IJswedsvrijden voor de jeugd Zaterdag was het de dag voor de jon geren op het ijs en de door de Warmond- IJsclub uitgeschreven wedstrijden trok ken dan ook de grootste belangstelling. zeer spannende strijd was uitslag als volgt: Jongens van elf jaar en jonger: 1. Kees an Rijn, 2. Klaas van Leeuwen, 3. Kees Kortekaas. 4. Gerard Beugelsdijk, 5. Mai Stijn. Jongens van 12 en 13 jaar: 1. Ferdinand Leenen, 2. Jan Beugelsdijk. 3. Eef van Winsen, 4. Dolf van Dijk. 5. Edwin van Benten. Jongens van 14 en IJ 1. Ferdinand Vergeer, 2. Anton Ver- kaik, 3. K. Meskers. IJs en weder die nende zullen nog zeer Interessante wed strijden -olgen. Kleuterbureau Het consultatiebureau voor kleuters zal tot 1 april inplaats van op de 1ste donderdag, op de 1ste en 3de woensdag an de maand geopend zijn. Vogels worden geholpen De commandant van de politie te water heeft ons medegedeeld, dat het verzorgen van de watervogels, die het strenge winter zo moeilijk hebben, de vol le belangstelling van de waterpolitie heeft. Waar zulks nodig blijkt wordt direct de helpende hand geboden. Vele vogels zijn neergestreken in een wak nabij de Leeg water en in de Klinkenbergerpolder, doch een verzorging van deze vogels is waarborgd daar hier de rijkspolitie Sassenheim de verzorging op zich heeft genomen. De commandant houdt zich aanbevolen voor mededelingen van plaat sen. waar hulp gewenst is. VOORHOUT Toneel en zang ten bate van de lcanikeibestrijding Zaterdagavond werd in café De Bonte Koe een bijeenkomst gehouden, waarvan de baten waren bestemd voor de kanker bestrijding. De Christelijk gemengde zangvereniging „Melodia" en de toneel vereniging „Cultuur Verheft" verleenden belangloos hun medewerking. De zaal en de prijzen voor de verloting wbren even eens gratis beschikbaar gesteld. De zangvereniging zong o.m. het „Avé ferum" van Mozart, de toneelclub van Melodia" voerde het stuk „Aardappe len" op. waarna „Cultuur Verheft" .Gouddorst" over het voetlicht bracht. )e avond werd geopend en gesloten door ds. Kalkman, die voorzitter van de plaat selijke afdeling Is RIJN SAT ERWOUDE Vrijdagmiddag werd op de baan van de ijsclub „De Eendracht" een wedstrijd ge houden op de schaats i" i het hardrijden De belangstelling was niet groot, slechts „cht dames verschenen aan de start. De afval wedstrijd werd verreden over tien ronden. De houdster van de fraaie wis selbeker. mej. Gré Kraan Pdr., heeft met veel bravour haar beker verdedigd, maar moest deze tenslotte toch overdragen haar nicht Ignatia Kraan Bdr.. Gré Kraan werd tweede; de derde plaats was Jo Kempenaar, mevr. N. van Brug- -van Dijk werd vierde. FAILLISSEMENTEN (Opgegeven door Van der Graaf munde, Groenlo; R. Schou- man vetten, slachtprod.. Mauvestr. drecht. cur. mr. W. P. Bijleveld. F. Levers, koopm. textiel. Mus- traat 48. Enschede, cur. mr. H. J. F. J. B. P. Houweling, koopm. wo- Voldersgracht 17. Del" M^^G. J. oevers; Noordwal 33c. Den Hi W B. v. d. Clooster Mahi< Haag. schilder, cur. mr. C. A. F. H. Sloet tot Everlo; Maarsbergenstraat 65, Den A. J. Roest CroUius; M. J. V Archimedestrat 4A. Den Haag. cur. mr. W. J. Goetgeluk; N.V. Handels- en Transportkant. J. H. de Beljer en Zn.. Rijnkade 66. Arnhem, cur. mr C. G. B. H. Winters; J. de Nooijer, architect. Berg en Dalseweg 72. Nijmegen, cur. mr. Th J. J. M. Hoppenbrouwers. Opgeheven; R. L. H. Vervoom. Schieweg 18a; L. G. G. Kelly. Zwaanshals 386b. A C. W Tenholter, Admirallteltsstraat 16b, Rot terdam, allen venn. van lfl "53 ontbonden fa. Intérkijk. Vernietigd: H. Glijn, Den Haag; A. L. Pa- Handelsonderneming i. Rotterdam. indigd: W. J. Wassing. Noordwijk; B. aaksma, winkelier, v H. Deventer; D. Zandwijk, restauranthouder, vth Den thans R'dam; C.V. Luyten, v. Oosten Leeuwarden; C. De ijsverenigingen in onze gemeente or ganiseren van tijd tot tijd wedstrijden. Men geeft er soms een min of meer offi cieel tintje san door kampioenstitels aan deze schaatsduels te verbinden- Het gemis aan een overkoepelend orgaan wordt hierbij wel eens gevoeld, want wat de ene vereniging doet kan de andere ook doen en men behoeft eikaars rechten niet te erkennen. Maar goed, de ijsvereniging aan de Heul heeft zaterdagmiddag op haar Rijnbaan het kampioenschap lange-baan doen ver rijden. De strijd ging over tachtig ronden met een totale afstand van ongeveer twin tig kilometer. Ondanks de kou waren er veel toeschouwers, hoewel slechts vijftien schaatsers aan de start verschenen. Het was jammer, dat de houder van de wissel beker, Jac. Kaptein, niet was komen op dagen om zijn prijs te verdedigen. D« wedstrijd werd nu gemaakt door de ge- (Aduertentie) Attentie handigheden met betrekking de zaal is er WOENSDAC 15 FEBR. CEEN GYM en de volgende 2 weken Is er Gym op Donderdag 23 febr. en Donderdag 1 maart, daarna weer gewoon op woensdagen. HET BESTUUR VAN GYMN. VER. „HOU-VAST" (Advertentie) Kortebaan-wedstrijd Ijs en weder dienende dinsdag 14 februari des n.m. 2.30 uur IJSCLUB „DE POEL" Hazerswoude Tel. 01728-324 om prijzen van 75.-; 40 20.-en 10. EEN VERANTWOORD ADRES VOOR AL UW BEDDENWERK Voor het opmaken^ bijvullen en het overtrekken van matrassen is HAZERSWOUDE LangebamnwedstrUd „Watergang" hield zaterdagmiddag op de Watergang een nationale langebaan- wedstrijd. Aan de start verschenen veer tien deelnemers. De uitslag luidt: 1. W. v. d Meulen. Ter Aar; 2. v. d. Hoorn, Ter Aar. 3. J van Tol. Hazerswoude; 4. Nic. van Tol. Hazerswoude; 5. H. Borst. War mond. 6. H. Hoogeboom. Boskoop. „Een mens was teveel" Voor de tweede maal heeft de Chr vereniging tot verpleging van behoeftige chronische zieken Het Zonnehuis een film doen vervaardigen ten behoeve van het werk dezer inrichtingen. De film „Een mens was teveel" van Rudi Hor- necker steekt boven zijn voorgangster „Doortje Verkerk" uit Donderdagavond kan men deze rolprent zien in het gym nastieklokaal van de school met d« Bijbel. Holl. Mi), van Landbouw De jongerenafdeling van de Hollands» Mij van Landbouw komt morgenavonc half acht in het oude raadhuis bijeen. Wachtmeester Van der Horst zal ov« verkeer spreken. broeders Jaap en Joop Vla. Vooral Jaap reed voortreffelijk. Aanvankelijk ondervonden de broers nog flinke tegenstand van de jeugdige G. Post. Deze verdween echter, nadat hij twee maal was gevallen, uit het strijd perk- Jaap Vis slaagde er ten slotte in met twee ronden voorsprong van broer te winnen. Deze had op zijn beurt een ruime voorsprong op nummer drie. De prijzen werden in café De Heul door de heer B. van Wijk uitgereikt. DE KAAG Gevallen over afzetting De heer Gerrlt Struik van de Buiten kaag kwam op het ijs zo ongelukkig te vallen door de draden van de afzetting, datehij vermoedelijk een hersenschudding heeft opgelopen. Naderhand vernamen wij, dat nog vier andere personen over deze ongelukkige draden een ernstige val heb ben gemaakt. Herwonnen Levenskracht Hedenavond 8 uur wordt ln de Jeugd herberg een propaganda-variété-avond gegeven voor Herwonnen Levenskracht. Onder de medewerkers bevindt zich Ge- KOUDEKERK AAN DEN RUN Koppelwedstrgden De ijsverenigingen Meerwijk en Koude kerk hebben zaterdagmiddag op de Rijn koppelwedstrijden, waarvoor grote be langstelling gehouden. De uitslag luidt: 1. J. Kroon—PI. Corts 69 ronden; 2. J. Bijleveld—T. Platteel 68 ronden; 3. B. de Wit—J. Schellingerhout 66»£ ronden; 4. J. Langejans-^J. Corts 66 ronden: 5. J. v. d. Vorst—T. van Hemert 65 ronden Afscheid ds. Poort De officiële datum van het afscheid van ds. Poort is bepaald op 15 april 1956. Voorjaarszendingscollecte De voorjaarszendingscollecte heeft voor lopig f 233,40 opgebracht. Agenda Dinsdagavond 7.30 u.: hotel de Bruin, zendingsavond over Zuid-Afrika. Woensdagavond 7.30 u.: Chr. Besturen bond. Verenigingsgebouw W. P. v. Leeu wen: „Even afrekenen heren I" Donderdagavond 7.30 u.: Vereen, g. Hol landse Mij. v. Landbouw. Vrijdagavond 7.30 u.: Geref. Kerk We reld vrouwertgebedsdag 7.30 u.Vereen- geb. Feestavond E.H.BO. VOLMOLENGRACHT 17 TELEFOON 25502 Nu kunnen wij U nog vlug helpen, straks met de schoonmaak- drukte is het wachten. Bij afspraak in 1 dag gereed. Ook voor het wassen en/of stomen van al Uw bedden goed. Wij doen dit al meer dan 25 jaar. Wij leveren ook LEDIKANTEN, Aupimg, Rawi en Bondor DIVANBEDDEN vanaf f 26,90 SCHUIMRUBBER- EN SCHUIMPLASTIEKMATRASSEN Laat ons even komen voor prijsopgaaf, het verplicht U tot niets. NIEUWVEEN Coretactavond C.M.C. De afdeling Nieuwveen van de C.M.C. heeft in zaal Leliveld een contactavond gehouden in verband met het tienjarig bestaan. Onder de aanwezigen bevond zich ook de directeur, de heer J. A. Ver haar. Het gezelschap „De Vrolijke Zwer vers" uit Poeldijk bracht een aardig pro gramma leutige liedjes. De heer Verhaar sprak over tien jaar coöperatieve samen werking en gaf een overzicht van de vee houderij. vanaf de zeer slechte toestand rond 1933 via de verplichte organisatie in 1938 tot en met de oorlog en daarna. De eerste vergadering tot het oprichten van een coöperatie stond onder leiding van de heer Van Vliet uit Hazerswoude. Spoe dig werden meer afdelingen opgericht, voornamelijk in West-Nederland. In 1944 waren al 8000 boeren georganiseerd. Na de tegenwerking van de melkhandel te hebben gememoreerd verklaarde spr., dat de omzet thans 120 miljoen gulden per jaar bediaagt Tot slot werden nog twee films gedraaid, namelijk „Driehonderd- miljoen monden" en een komische film. AUTOSLOPERIJ A. VISSER ZN ROTTERDAM Stadsgehoorzaal Leiden, woensdag 15 febr. 8 uur I AFSCHEIDSAVOND CHOPIN-PROGRAMMA I ALLEEN GEVESTIGD: TERBREGSEWEG 262 Telefoon 28647 na 18 uur: Telefoon 21623 gaden nieuwe Jeep-Trekhaken Prijzen voor Koeriers Voor Koeriers onder wordt 10 ct extra In reke ning gebracht. Bewijsnum mers (alleen op verzoek) Personeel gevraagd Werkster gevraagd voor maandag, dinsdag en zater dag 8-1 uur. Voor winkel atelierwerk. Kors, Haarlem merstraat 241-243. Gevraagd per 1 maart of later net, zelfstandig meisj» voor dag en nacht, v.g.g.v., in klein gezin. Oliestook. Goed loon. Mevr. A. Rosier, Door- niksestraat 49, Scheveningen. Tel. 555386. Concertdir. Johan Koning^ ïe huur gevraagd Winkelhals te huur gevr. met woonruimte, voor direct of later. Br. no. 6760 Blad. Te huur aangeb. Gemeubileerd vrijstaand 6 sl. pl., garage, bij tramhalte, voor- en achter tuin. Vanaf 1 apr. tot 31 aug. Br. onder no 6752 bureau van dit blad. e Valkenburg (Z.-H.) op goede stand bij bushalte rul- gestoff. zit-slaapkamer gebruik van douche en keuken. Brieven onder no 6754 bureau van dit blad. Woningruil Woningruil. Aangeboden: zonnige moderne flatwoning in Oegstgeest op goede stand. Zeer billijke huur. Voor- en achtertuin. Gevr. in Oegst geest of aangrenzend gebied, een grotere woning. Brieven onder no 6751 bureau van dit blad. Gezellig zonnig bovenhuis. 2 flinke kamers, mooie keu ken. zolder met slaapkamei Lage Rijndijk. Gevraagd benedenhuis, 3 kamers of heel huisje. Br. no. 6762 Blad Aang. te Den Haag kleii flat. Gevr. aardig huis of flat te Leiden of Leiderdorp. Br. no. 6758 Bureau Blad. Ie koop gevraagd Bandrecorder, moet in pr. conditie zijn. Brieven met prijs, type en verdere bijzon derheden onder no. 6757 Blad Te koop aangeb. KI. piano, ƒ250,—. 1-pers. opklapbed m. ombouw, ma tras. 45,—. Gr. keukentafel f 7.50. Br. onder no 6755 bur van dit blad. Kachels, fornuizen, petr. kachels, rolbushaarden. hete- luchtkachel, kookkachels, vee- en wasfornuizen, losse ketels van 40 tot 300 liter en alle onderdelen- A. J. Hart- wijk. Nieuwe Beestenmarkt 79. Leiden, Tel. 26627 elsje I 0 Singer handnaaimachine 11 n prima staat, prijs ƒ37.50. Typistes g thuiswerk. Met eigen schrijf machine. Br. no. 6756 Blad. Gevr. flinke huishouds leeftijd 3540 jaar, in klein gezin met 2 jongens, 15 Jaar; G.G. of N.H. Huwelijk niet uitgesloten. Brieven der no 3510 aan agent N.L.C.. A. v. d. Bosch, te Rijnsbi Gevraagd: ee 1.30 uur. P. v. Duin, Joost i Inzinkbare trapnaaimachin» Bankertstraat 9, Katwijk aan In zeer goede staat, lage pr. Zee. Herenstraat 23, Leiden. PHILIPS kOOféW*' met stamboom, mnd. Hoogl. Kerkgracht 20 Telefoon 32579. Wegens aanschaffing gro- model, een 10 liter boiler, 1 jaar gebruikt, zonder ge breken. Prijs billijk. Langen- horststraat 24, Voorschoten. Telefoon 2197. Diversen Radio - Televisie. De nieuwste apparaten Philips, Fridor en bekende Duitse merken, o.a. Loewe. Demon stratie aan huis. Recorders. Radioreparatie. Elektr. arti kelen hoge korting. Techn. Bureau „Elra", Kempenaer- straat 90, Oegstgeest. Tele foon 26080. Grote galamanderkachels, kleine kachels, haarden, vuurspecie, vuurstenen, di verse onderdelen, Slaap kamer. dressoirs, klooster tafels, kasten, tafels, bureaus boekenkasten, cylinderkast- jes, kleden, gordijnen, ma trassen. Pluym, Hogewoerd, koopt inboedels, zolderoprui mingen. Telefoon 21266. Was U reeds in het Schuimrubber en Plastichuis Mare 70? U vindt daar alles op gebied van schuimrubber schuimplastic. Het is ge schikt voor alle doeleinden, onovertrefbare veerkracht, onverwoestbaar. duurzaam en goedkoop. Zo goedkoop slaagt U ijergens om Uw bed te over trekken met een mooie da mast! 1-Persoons v.a. 19.50. 2-persoons v.a. 26.50. De Kleine Winst. Haarlemmer straat 51. Leiden. 0 Slageri) Pietcrse. dinsdag woensdag en donderdag: 500 gram rund- en varkensge hakt van 1.60 voor 1.40; gram rookworst 1.25: 200 t 50 traat 29, Tele- Koerier 't is dè manier t door deelname aan de Philips Familietest Haal vandaag nog zomerse zonneschijn in uw huis met een Philips hoogtezon-apparaaL Nu de echte zon zich nauwelijks om ons bekommert, is het belangrijk voor u en uw kinderen het tekort aan ultraviolette straling aan te vullen. Neg slechts t/m 25 februari wordt U de aankoop zeer aantrekkelijk gemaakt. Door het beantwoorden van een paar vragen van de Philips Familietest, verdient u tien gulden bij de aankoop van »n Philips hoogtezon. U doet er uzelf een- tweevoudig voordéel mee en verschaft ons waardevolle gegevens. hooglezon-apparaien 25.-; f 398.-; 1450..; mbaar of permanent Raadpleeg Uw dokter Vraag uw handelaar!het formulier voor de Philips Familietest Het Diakonessenhuis te Leiden vraagt een vrouwelijke adinislralieve kracht voor de Röntgen-afdeling Bij voorkeur in het bezit van Mulo-diploma. teller is plaats voor MEISJES voor de knoopsgaten- en knoopaanzet- machines. Leeftijd 15 jaar. Loon volgens C.A.O. en prestatiepremie. KORS HAARLEMMERSTRAAT 241—243 Leem ae Nieuwe Leidsche

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 8