Jlicuwe £rihsrl)c GTournnl Dinsdag de Elfstedentocht op uitstekend ijs Tony Waagemans slank silhouet Golf protesten tegen Lacoste Imerikaanse weerballons nu Moskou tentoongesteld m Meer woongelegenheid voor jonge gezinnen gezocht Vandaag kan conferentie mislukken of slagen - VRIÏDAG 10 FEBRUARI 195S BUREAUS: Steenstraat 37. .Directie. Redactie. Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Telefoon 31441. Postrekening: 58930 ABONNEMENTEN: 7.— per kwartaal; 2.35 per maand; 0.55 per week. ADVERTENTIES: 0.20 per millimeter. (BIJ contract belangrijke korting). Familieberichten 0.18 per millimeter. Zesendertig^© jaargang No 10574 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. I. ENSERINE CHR1STEL1JK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Stontoasticl) gfiebleoen my n bert in tcgljeaspoct" VORST (IN NEDERLAND) MINDER STRENG DAN MEN VREESDE oude dreigt in Italië nationale ramp te veroorzaken \INSDAG AANSTAANDE zal de Elfstedentocht worden gehouden, aldus heeft de organisatiecommissie na een moeizaam overwegen van voor tegen gisteren beslist. De rijders, die zich moeten melden bij hotel „De roene Weide" in Leeuwarden, zullen de tocht om de zuid volbrengen, wedstrijdleiders starten om half zes in de ochtend op het Harinxma- inaal, de tocht rijders volgen daarna. Schiermonnikoog, twee dagen geleden weer in contact met het vaste land door de veerboten, is opnieuw geïsoleerd. De Domiini's. van de vliegbasis Leeuwarden zijn ingeschakeld voor vervoer van post en passagiers. De boot naar Texel heeft gisteren de dienst nog kunnen onderhouden. Ter hoogte van Oude Schild, op weg naar Den Helder, raakte de boot in een ijs veld en kwam gevaarlijk dicht bij de Waddenzeedijk. Ten slotte wist men de ijsbarrière te doorbreken. Nood in Italië Inmiddels heeft de hevige koude in Italië reeds zestig mensenlevens geëist. Men vreest dat dit aantal nog hoger zal worden, want honderden dorpen in de Apenijnen zijn door de sneeuwmassa's geïsoleerd en ieder bericht omtrent de toestand hier ontbreekt. Bij een besluit van de regering, geno men op een speciale kabinetszitting, zijn delen van leger en luchtmacht gemobi liseerd om hulp te verlenen. Vliegtuigen zoeken in de omgeving var Bari naar een passagierstrein, die drie dagen geleden is vertrokken, n an sindsdien niets meer werd Het vertrek van de vliegtuigen in mid- den-Italië wordt overigens bemoeilijkt door de sneeuwstormen, die de piloten elk uitzicht benemen. )e toesband van het ijs is, met uitzon- an het Wijkeler Hop, goed. De meente Gaasterland, waaronder dit res- eert, heeft echter toegezegd alles in werk te zullen stellen hierin verhe ug te brengen. De route Dokkum-Leeuwarden kan via Dokkemer Ee worden gereden, waar ijs uitstekend is Minder koud Het Is de afgelopen nacht niet zo koud reest als aanvankelijk werd verwacht. a uur werden langs de kust. Den Ider, Ypenburg en Ylissingen resp. vüf i graden vorst gemeten. In het Jd-Llmburg vroor het het hardst, twaalf «den. Dit vond zijn oorzaak in het feit, dat wind endgszins naar noordoost en oost inde, waardoor minder koude lucht van de Oostzee ons land blnnenstroom- Zuid-Duitsland, in de omgeving van inchen, genoot vannacht de twijfel- htige eer de koudste plaats van geheel zijn: dertig graden onder nul. Nu de verdere aanvoer van koude luchl gestopt, wordt voor vannacht matige tot renge vorst vervracht. Auto op Gouwzee De Marker visventer Aris was giste: eerste, die met zijn auto de tocht o Gouwzee waagde. Het ijs gedurende de tweede vorstperiodi r geworden en er worden reeds plan- beraamd, de volgende week een zgn larker Bruiloft" te organiseren. Mon- rendam treft voorbereidingen, autowed- ijden op het ijsdek van de Gouwzee De regering heeft een noodfonds met bijna drie miljoen gulden beschikbaar gesteld, en ook van de zijde van het Vati- caan en het Amerikaanse leger is hulp toegezegd. De ergste koudegolf sinds een halve ïuw heeft de regering doen besluiten alle scholen op het platteland te sluiten. Gisteren kwamen een aantal monniken an het eiland Barbara, ten westen van Triest, over een bevroren lagune naar het vasteland. Zij hadden een gehele week, de tijd waarin het ijs nog niet sterk ge noeg was om hen te dragen, en overste ken per boot onmogelijk maakte, op pur- ding en gedroogde vis geleefd. P. de Groot mocht niet door West-Duitsland De algemeen-secretaris van de Commu nistische partij. Paul de Groot, was giste ren op reis gegaan om via West-Duitsland. Oost-Duitsland en Polen naar Moskou t< gaan, waar hij het congres van de Russi sche communistische partij zou bijwonen Bij de grensovergang in Bentheim ont zegde de Westduitse douane hem echter de toegang tot het land. De leider van de C.P.N. werd weer aan de Nederlandse douane bij Oldenzaal overgegeven, en hem restte slechts van het oosten naar westen te gaan. Oesterteelt. Lerseke verzond in 1955 2,26 (1,98) min oesters, waarvan 170.087 (109.114) naar Nederland en 1,9 (1.7) min naar België. (in Algerije) Eenzaam, tussen de ijsschotsen van de zuidpool drijjt het Britse expeditieschip Theron, dat gis teren na wekenlange strijd tegen het ijs open zee bereikte; slechts met dynamiet kon de ijslaag van drie meter dikte worden gebroken. Eden voldaan in Londen terug Eden en Selwyn Lloyd zijn gisteren per vliegtuig van hun reis naar Amerika en Canada in Londen teruggekeerd. Kort na aankomst verscheen Eden even in het Lagerhuis. De premier verklaarde zeer voldaan te zijn over zijn besprekingen met presi dent Eisenhower. Over het belangrijkste probleem, het middenoosten, kon over eenstemming worden bereikt; dit geldt niet voor de kwestie van de eilanden Quemoy en Matsoe voor de kust van com munistisch China. Vogels geholpen via Ster avond Een mededeling van de onderwijzer Schakel uit Bodegraven, gedaan tijdens de Steravond van de N.C.R.V. gisteravond, heeft een landelijke hulpactie ontketend om vijfduizend vogels, voornamelijk meer koeten, van de hongerdood te redden. Kort na de mededeling bereikten tien-tal len telefoontjes de studio in Hilversum en de politie in Bodegraven. „Tot de rand van oorlog Ifan goodwill der V.S. wordt niet gerept MOSKOU, 9 februari. RUSSEN hebben op het terrein J van het Spiridonofka-paleis in loskou een tentoonstelling opgezet an weerbalons met radio- en foto- itrusting van Amerikaanse makelij, ie kortgeleden in de Sowjetunie toden zijn onderschept. Sen groot aantal Russische en buiten- ndse journalisten was uitgenodigd, de »Uectie te komen bekijken. üallon-spionnage boven Rusland Tijdens een bijzondere persconferentie verklaarde perschef Iljitsjef van Buiten landse Zaken, dat de ballons instrumen- vervoerden, die in het geheel niet weerkundige waarnemingen bestemd an, doch wel geschikt zijn voor he en van luchtfoto's en voor militairi verkenning. Weer andere ballons vervoer den propaganda-materiaal. De Russische perschef noemde deze activiteit „niets anders dan pogingen de politiek tot aan de rand van de oorlog te volgen." Bovendien werd inbreuk ge maakt op de nationale soevereiniteit en het internationale recht. Volgens Russische experts kunnen de ballons tien dagen in de lucht blijven: voldoende om van Duitsland naar de Grote Oceaan te komen. De mensen die de ballons oplaten, zouden precies weten hoe de permanente luchtstromingen bo ven het Sowjetgebied zijn en welke weg de ballons zullen volgen. Iljitsjef schonk geen aandacht aan de mededelingen uit Washington, dat het oplaten van ballons tijdelijk is stopgezet. Deze knaap is een voorbeeld voor heel wat grote mensen die tot nu toe nalieten wat ze toch eigenlijk moes ten doen: denken aan de dieren in deze bittere kou. Ze hebben het nu harder nodig dan van de zomer, als ge met uw oude brood naar het park wandelt om de eenden te voeren.... Koningin Juliana zal waarschijnlijk een gedeelte van de feestelijke bijeenkomst bijwonen, die 17 maart In het Concertge bouw in Amsterdam ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van de Vereniging tot behoud van natuurmonumenten in Nederland, wordt gehouden. Geen filmster Kairo, 9 februari. Een ontstemde functionaris van de Sowj et-ambassade heeft zich vandaag bij de hder verschijnende bladen beklaagd, dat zij de foto van een knappe Deense filmacteur bij vergissing afgedrukt hebben ale die van de nieuwe Sowj et-ambas sadeur. Dimitriewitej Kiesilev. Functionarissen van de Scandi navische luchtvaartmaatschappij S.A.S. hebben bedeesd toegeven, dat de foto die zij verspreid heb ben van de aankomst van de am bassadeur in KaAro, in feite die van de Deense filmster Helmut Lansen was, die met hetzelfde toe stel aankwam. Vrijwel uit het gehele land kwamer aanbiedingen binnen. Een bakker in Dor drecht zeide opdracht te hebben gegeven honderd broden te bakken. Kinderen en ouden van dagen vroegen, hoe hun bij drage in Bodegraven zou kunnen komen. Expediteurs hebben hun wagens ter be schikking gesteld. De vogels hebben een toevlucht ge zocht in „De Put", een stuk water ongeveer 25 hectare, gemiddeld dertig meter diep en gevormd door het weg halen van zand voor de weg Den Haag- Utrecht. De hulp- die de heer Schakel met zijn schoolkinderen leverde, was voor v ij Mui tend vogels beslist onvoldoende. Drie miljoen verzwegen voor de belasting De 56-jarige textielfabrikant M. H. H. J. te Almelo, die wegens onjuiste op gaven vam vennootschapsbelasting door d-e Almelose rechtbank tot tien maanden gevangenisstraf was vei deeld, stond gisteren voor het gerechts- uf te Arnhem terecht. De procureur-generaal eiste bevestiging in het rechtbankvonnis, en na enige aarzeling gaf de fabrikant toe, dat het totaal-bedrag van de verzwegen voorraad inderdaad drie miljoen gulden kon be dragen. Overigens zouden na de gevangenne ming van verdachte, op de rechtbankzit ting, onnoemelijke sommen aan verzwe gen belastinggelden bij de fiscus zijn bin nengekomen. Deze rechtzaak heeft zekei afschrikwekkend gewerkt. NOG EEN Het Arnhemse gerechtshof behandelde >g een andere zaak van een fabrikanit, diie 73.000 gulden voor de belastingen zot hebben verzwegen. Ook hij pleegde falsi ficatie volgens een systeem van onder waardering van de voorraad en werd hiervoor door het Almelose gerechtshof «t zes maanden verooord-eedd. Verdacht- as schuunpapierfabri-kan-t. In 1938 begon hy als broodbezorger ee: handel in schuurpapier ,dle goed flo reerde. Thans wordt, met steun va gemeenteiyke overheid, een tweede fa briek gesticht. De raadsman vestigde de aandacht op de wonderiyke figuur, dat de overheid hem enerzijds zes maanden uit zyn bedryf wil halen, en anderzyds gelden beschikbaar stelt voor een nleu- onderneming. Ministers vragen advies aan Gezinsraad Tussen hoop en vrees te Genève Alle hindernissen worden genomen behalve arbitrage-kwestie (Van onze speciale verslaggever) GENèVE, donderdagavond. T^OEN DE MINISTERS van beide delegaties donderdagavond om zes uur uit elkaar gingen, was het duidelijk, dat de Nederlands-Indonesische conferentie in een zeer kritiek stadium was gekomen. Als in de bespreking van vrijdag blijkt, dat er geen oplossing voor de arbitragekwestie gevonden kan worden, is het gesprek ten einde. En dat terwijl er donderdag volledige overeenstemming is verkregen op het financiële en economische vlak, ter wijl bovendien ook is aan te nemen, dat de Nieuw-Guinea-kwestie op deze conferentie geen onoverkomelijke moeilijkheden meer zal opleveren. Nog steeds staan de standpunten van beide partyen over de geschillenregeling DE FRANSE kolonisten i zouden heden vijf uur staken vervolgens een ..monsterdemon stratie" tegen de Franse premier Mollet houden, in verband met diens voornemen, vandaag Robert Lacoste te installeren als ministre-residant Algerije. Mofflet zou aanvankelijk generaal Ca- troux als zodanig installeren, maar de generaal nam zoals gemeld is ont slag toen bleek dat de Fransen In Aleiers hem vijandig gezind waren. Mollet zal nu een andere minister van fl.nanri»« en uitzien (Lacoste was minister van financiën in het kabinet-Mollet.) De premier zou vandaag na de inf latie van Lacoste naar Oost-Algerüe gaan. waar hevige gevechten tus*°n Franse troepen en Algerijnse opstande lingen gaande zijn. Gisteren drong d<» premier er in een radiotoespraak Hii Fransen en Mohammedanen op »'n. zich niet door de extremisten aan beide kanten te laten meeslepen. lünrecht tegenover elkaar. De Nederland se delegatie is niet bereid te treden In het Indonesische voorstel om in een brief wisseling vast te leggen, dat er een ar bitrageregeling gesloten zal worden bin nen een termyn van drie of vyf maanden na de ondertekening Dit voorstel schept voor het gehele Nederlandse kabinet ten enenmale onaanvaardbaar is. De Neder landse suggestie om de arbitrageregeling 1954 (in laatste instantie beroep op d« internationale rechter) te aanvaarden, zo lang het nieuw arbitrageverdrag niet is gesloten, werd door de Indonesische dele van de hand gewezen. Het i6 duide lijk, dat de Indonesiërs dergelijke onver- "?lijke instructies uit Djakarta hebben ontvangen, dat er geen bewegen aan la. Daarnaast 16 het even duidelijk, dat de Nederlandse delegatie niet bereid is zon- een behoorlijke, waterdichte arbi trageregeling thuis te komen. Men kan wel beweren, dat de Indonesische re gering toch. niet aan de Nederlandse on dernemingen kan komen, omdat zij daar door het aantrekken van buitenlands ka pitaal bemoeilijkt, een feit is, dat Neder landse ondernemers in Indonesië een ge schillenregeling voorstaan. De politieke verhoudingen in Indonesië zyn dermate la biel. dat men het zonder zo'n regeling moeilijk kan 6tellen. Bovendien moeten ogen geopend zyn voor het feit, dat Juist de kleinere ondernemingen de dupe kunnen worden vap het ontbreken van een behoorlijke arbitrageregeling. Sterk argument MEN KAN de Nederlandse delegatie de lof niet onthouden, dat zij deze onder handelingen op een buitengewoon vaar dige wijze voert. Zoals wij woensdag reeds schreven, blijft zij op het standpunt staan, dat een van beide partijen in staat moet zijn een kwestie voor d^ internationale rechter te brengen. Thans hebben de Ne derlandse ministers een nieuwe weg aan gegeven, die voor de Indonesische dele gatie bijna niet te ontwijken is, zonder gevaar te lopen internationaal gezicht te verliezen. Er is n.l. voorgesteld de arbitrage artikel 36 Lid 2 van het sta tuut voor het internationale gerechtshof toe te passen, waarin staat dat plicht is de rechtspraak te aanvaarden, in alle kwesties, die betreffen: a. De uitlegging van een verdrag: b. Iedere kwestie van internationaal recht; c. Het bestaan van een feit, dat Indien vastgesteld, een schending van een inter nationale verbintenis zou zyn; d. Aard of omvang der schadevergoeding zulk een schending. De Indonesische delegatie, die geen arbi trage wil, heeft woensdag tot het einde van de dag ook dit Nederlands verlangen afgewezen. Het is echter begrijpelijk, dat oor haar zeer moeilijk te verkroppen 1 de conferentie te laten afspringen n zo algemeen aanvaarde internatio nale formule. Dat zal de Indonesische zaak in de Verenigde Naties zeker geen goed doen Na afloop van de besprekingen is ei donderdagavond nog een onderhoud ge weest tussen de heren mr. J. M. A. H. Luns en mr. Moh. Roem, maar overeen stemming kon niet bereikt worden. Het is de arbitrageregeling, die de ge hele conferentie kan doen mislukken, van Nederlandse kant is men niet van plan maar een draad toe te geven. In buitengewone spanning wacht men ook de vergaderingen van morgen af. Zal Indonesië toch dc wijste party kiezen De „Finec" IkE financiële-econonnische. onderbande- Lingen zijn overigens afgesloten. De wijzigingsvoorstellen van de Nederlandse delegatie zijn vlot door de Indonesiërs aanvaard. Wat dit onderwerp betreft, kunnen de Indonesiërs stellig niet onte vreden zijn. Er komen nu tiwee protocol len: Een ter afschaffing van de uni een voor de finanoiële-economische eenkomsten al kan het ene protocol niet aangenomen worden zonder het ander. In 1954 is reeds afgesproken verschillende onderdelen van de financiële-economische overeenkomst van 1949 te laten vervallen. Deze afspraak is gehandhaafd. Daarnaast is overeengekomen dat verschillende andere belangrijke zaken zoate handelsbe trekkingen, betalingsverkeer, schiilden- regeling, transfer, geregeld kunnen wor den in aparte overeenkomsten. Zolang deze overeenkomsten echter nog niet ge sloten zijn, gelden de bepalingen, die tij dens de Ronde-Tafel-Conferentie zijn op gesteld. (Zie vervolg peg. 5) Brits schandaal uit het stof... Omdat de schaarste aan te langer zal duren dan aanvankelijk werd gedacht, hebben de ministers van maatschappelijk werk en van wederopbouw en volkshuisvesting aan de Gezinsraad advies gevraagd omtrent de maatregelen, die nodig zijn voor de verdeling van woonge legenheid onder jonge gezinnen. De ministers geloven, dat het huidige systeem van verdeling volgens de woon- ruimtewet 1947 vooral voor jonge gezin nen niet meer voldoet. Gedacht wordt daarom aan een aantal aanvullende rege lingen, die het vrijwillig beschikbaar stel- i woongelegenheid zullen 6timu- Om de jonge gezinnen te helpen over. weegt de minister van maatschappelijk werk premies te verlenen bij het vrij willig beschikbaar stellen van woonge legenheid. Ook denkt de bewindsman aan geldelijke tegemoetkomingen voor het aanbrengen van technische voorzie ningen in woningen waardoor het hul# door meer gezinnen kan worden be woond. In hun brief aan de Gezinsraad vragen de ministers zo spoedig mogelijk de me ning van de raad over deze kwesties. Ook zouden de ministers nog graag weten of de premieregeling voor woningsplitsing een vraag, die in nauw verband staat met het probleem, aan haar doel beantwoordt. van de dag was aan de hoven en in de salons van Europa is weer even aotueei geworden. Kort geleden werd nl. vernomen, dat twee met rode linten bij elkaar ge bonden bundels staats papieren betreffende dit vorstenpaar, hun weder zijdse wrok en hun liefde leven waren verwijderd uit het rijksarchief, waar lang toegankelijk waren geweest voor iedereen, die zijn geheugen wilde opfrissen met betrekking tot de faits et gestes" uan Britse heersers uit het huis Hannover. Het meest intigrerende l», dat ze al meer dan 20 jaar geleden zijn wegge haald en dat tot voor een week of wat niemand ze heeft gemist. H et hutvel ijk can George IV (die destijds als prins-regent over En- geland regeerde in plaats van rijn krankzinnige va der, George III) met prin ses Carolina Emilia ran Brunswijk - V/olfenb uettel was een huuieljjk uit be reken ing en de verloofden zagen elkaar pas enkele uren voor de huwelijks voltrekking voor het eerst Zij vatten op het eerste gezicht antipathie tegen elkander op en gingen in 1796, precies een jaar na vlak hun het huwelijk ei He geboorte dochter, p-inses Charlotte Augusta, uit elkaar. George keerde vlot terug tot zijn vrolijk vrij- gezellenleven en Carolina reisde door Europa in een atmosfeer van praatjes en Intrigues. In 1820, toen George de troon besteeg, wees Caro lina een aanbod van 50.000 pond sterling per jaar od voorwaarde dat zi- in het buitenland zou blijven en van haar aan spraken op de koninginne- kroon zou afzien, van de hand. maar toen zij Londen terugkwam, dien de Georae onmiddellijk een els tot echtscheiding m onder het motief, dat zi) overspel zou hebben gepleegd met een llaans edelman. De werd echter haastig inge trokken, toen de juridi sche raadsman van Ca rolina de relaties van dt koning met mevr. Fitz- herbert en de rest van zijn vriendinnetjes uil zijn regen tschapstijd tei tafel bracht. Carolina werd echtet op de kroningsdag uil Westminster Abbey ge weerd en overleed veer tien dagen later ah koningin van Engeland. De o rote vraag is, op wiens bevel de stukken zt)n verhuisd. Het bewijs van overdracht van 1935 was Ondertekend door de rijksarchivaris. Lord Han- worth. en de toenmaliae minister van buitenlandse zaken. Sir John Simon, «tie ztfn overleden, even als koning George V en zltn gemalin, koningin Mary, beiden vurige ver dedigers van de waardig heid van de koninklijke familie en haar voor- ALGIERS. 10 februari. i Algiers Demonstralie De 120 burgemeester van het departe ment Algiers en Franse studenten en oud militairen zijn van plan voor het oorlogs monument in Algiers te zweren dat zij op het Franse grondgebied Algerije zul- leven en sterven Op alle raadhuizen zal de vlag halfstok worden gehesen. De demonstranten willen Mollet dwingen. e"i ogram te aanvaarden dat neerkomt op ■rsteviging van de huidige Franse posi- in AlgeTiie en dus het loslaten van de aangekondigde politiek (In het bijzon der het gelijke kiesrecht voor Fransen en Algerijnen). Het zijn overigens niet alleen de oud- itrijders (ook die in Parijs) en het pas ongerichte Comité du Salut Public, die alle onderhandelingen met de Algerijnen afwijzen: de vereniging van burgemeesters Algerije is zo ver gegaan, premier Mollet op het matje te roepen !n verband met zijn plannen. Een uitnodiging die de premier natuurlijk kortweg heeft gewei- Wordt Pieter Hoen door Fransen vastgehouden? Volgens mededelingen van de Neder landse consul in Marseille is de 18-jarige Nederlandse matroos Pieter Hoen, die verleden week, toen zijn schip in Bayonne lag, verdwenen, niet in het Vreemde lingenlegioen. Autoriteiten van het Le gioen hadden zijn aanwezigheid ten stel ligste ontkend. Daar er echter aanwyzingen zyn, dat Pieter Hoen zich wèl In het Legioen be vindt, neemt men aan dat de Franse auto riteiten weigeren he muit te leveren. Pogingen, zijn 23-jarige collega Ab Mul- derij uit het Legioen te krijgen, zyn vrij wel a priori tot mislukking gedoemd, daar deze meerderjarig is en uit vrije wil voor het Legioen zou hebben getekend. Raadsvergadering St. Oedenrode. De ge meenteraad van St. Oedenrode is gisteren in voltallige vergadering onder voorzitter schap van de burgemeester bijeen ge weest. In deze vergadering, die vijf minu ten duurde, is een agenda van negen pun ten afgehandeld. Over een eventueel ziek teverlof van de burgemeester zijn geen mededelingen gedaan. HET WEER IN EUROPA 13 De algemene vergadering van de Ned. Christen Vrouwenbond wordt op 6 en 7 juni in Den Haag gehouden. Op 6 juni ls de huishoudelijke vergade ring in de Dierentuin gehouden. De vol gende dag heeft de bijeenkomst plaats in de Houtrusthallen. In Australië wordt dezer dagen een „Festival of Faith" gehouden, een soort lnterkerkeiyke massameeting. De secreta ris-generaal van de Wereldraad van Ker ken, dr. W. A. Visser 't Hooft, woonde samen met de christen-koningin Salote van Tonga een lezing bij, die In het ka der van deze feestweek gehouden werd in het stadhuis van Sydney. C.A.O. levensmiddclengrosslerdery. De staatscourant van 9 februari bevat een beschikking van het college van rijksbe middelaars betreffende de C.A.O. voor het expeditie- en pakhuispersoneel in de groothandel in levensmiddelen en een wij ziging der C.A.O. voor de landbouwwerk tuigen-exploiterende bedrijven. Aanhoudende vorst iet plaatseiyk wat Vannacht matige tot strenge, morgen overdag ma tige tot lichte vorst. Over wegend zwakke wind. (Opgemaakt te 11.15 uur). ZON EN MAAN Zon 8.07—17.47 Maan 7.29—17.46. Op 19 februari eerste Kwartier.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 1