Wat Noordwijks raad volgende week te wachten staat Pastoor Hesp na operatie te Leiden overleden IJSBAAN HEDEN GEOPEND Van gemeentezijde beweert men: alles is mogelijk! Avond voor Zonnegloren mag zeer geslaagd heten Vorig jaar achtduizend woningen minder gereed Geslaagde ijswedstrijden voor de schooljeugd NIEUWE LEIDSCHE COURANT DONDERDAG 9 FEBRUARI 1956 Donderdag 16 februari te acht uur ver gadert de gemeenteraad. De agenda luidt: Goedkeuring rekening van het Gasthute over 1954, adres Nationale Raad voor het onderling uitvaartwezen tot afschaffing van het klassestelsel, verzoek van de Koninklijke Nederlandse Automobielclub om toetreding van de gemeente als bui tengewoon lid, tegemoetkoming ingevolge art. 13 der lager onderwijswet 1920, grond- transactie aan de Koningin Wilhelmina- boulevardhoek Jan van Henegouwen- straat, afbraak van eigendom aan de Jan Kroonsweg, verhuring van grond in het Badcentrum vuurtoren, verpachting van weiland aan de Kraalerslaan. beëindiging erfpacht op gronden in het Langeveld. verzoek A. van Rhijn om vergoeding van schade aan gewassen, krediet voor aan leg van parkeerterrein tussen Wantveld en Golfbaan, voorlopige vaststelling van de rekening der gemeente over 1954. ver lenging overeenkomst tot verzekering van gemeentegelden tegen diefstal en fraude, hernieuwde vaststelling van de verorde ning op het beheer der bedrijven, mede werking ingevolge art. 50 der Kleuter- onderwijswet voor beschikbaarstelling lo kaliteiten en eerste inrichting, onderwijs- voorstellon. verzoek bestuur Hervormde schoolvereniging voor de aanschaffing van meubilair en van materiaal wegens invoering van het vak handenarbeid aan de Dr. De Visserschool, verzoek bestuur Hervormde schoolvereniging om mede werking voor de aanschaffing van een ketel voor de centrale verwarming ten be hoeve van de Dr. De Visserschool, ver zoek bestuur Hervormde Schoolvereniging om medewerking voor de aanschaffing van een ketel voor de centrale verwar ming van de Christelijke Kleuterschool, begrotingswijziging. Gouden huwelijk Op 22 februari hoopt het echtpaar G. Hermans—J. Toebak, Zandvoortsestraat 40, zijn 50-jarige echtvereniging te her denken. De bruidegom is 74 en de bruid 69 jaar oud, ze zijn beiden nog goed ge zond en nog zeer vitaal. Uit dit huwelijk werden 4 zoons en 2 dochters geboren, die allen getrouwd zijn. Er zijn 24 klein en 2 achterkleinkinderen. De heer Hermans heeft altijd gevaren en ook tijdens de oorlogsjaren bleef hij zijn beroep trouw. Hij voer namelijk op een trawler die naar Engeland ontsnapte en deed de oorlogsjaren dienst op een mijnenveger. Het zal het gouden bruids paar in deze dagen zeken niet aan belang stelling ontbreken. Jaarvergadering ijsclub Onder leiding van de heer J. Hoek hield de Noordwijkse IJsclub in „Flora" de jaarvergadering. Na de opening wer den de jaarverslagen behandeld, die geen commentaar opleverden. De bescheiden bleken in orde te zijn en een nieuwe kas- commissie werd benoemd, bestaande uit de heren W. Vink en F. Vink. Het bestuur dat in zijn geheel aftrad, werd bij acclamatie herkozen. Het be staat uit de heren J. Hoek, voorz., P. C. Dam, secr.-penningmeester, J. Zwarts. v. d. Berg, J. A. Schumacher en J. Steenvoorden. Bij de rondvraag bleek ontstemming te heersen over het feit, dat dit jaar niets gedaan is aan het berijd baar maken van de Kogobaan. Het be stuur zegde toe een werkcommissie te zullen instellen, die deze taak het vol gend jaar tijdig zal aanpakken. Bloemenhulde voor mevr. Van Gilse Mevr~-Vair~Gllse—Van GéldëfmalsénT Rembrandtweg 38, Noordwijk aan Ze één van de 66 Nederlanders, die op 14 fe bruari Valentijndag, door de vereniging De Nederlandse Bloemisterij met bloe men zullen worden gehuldigd voor daden van naastenliefde en opófferlngsgezind- I held, waarmee zij zich Jegens de ge- meenschap op bijzondere wijze hebben j onderscheiden. De motivering voor d« derscheiding van mevr Van Grise luidt: 1 „Presidente van de Zuidhollandse eniging Het Groene Kruis; voor haar grote activiteit op dit en velerlei andei Amateur-fotografen De Noordwijkse vereniging van ama teur-fotografen vergadert woensdag avond 15 februari te 8 uur in hotel „Zeo- rust" Postzegelvereniging Noordwijk Gisteravond vergaderde in Flora de Noordwijkse vereniging van postzegelver zamelaars onder leiding van de heer H. Heruer. Na het gebruikelijke ruilhalf- uurtje werd de veiling gehouden onder leiding van de heer J. C. v. d. Voort. In de vacature van de heer J. P. Verwer, die naar elders vertrekt, werd tot pen ningmeester benoemd de heer J. de Mooy. Na een gratis verloting en bespreking van enkele huishoudelijke zaken werd de zeer goed bezochte vergadering gesloten, na een dankwoord van de voorzitter. Vergadering Bloembollencultuur Vrijdagavond te acht uur wordt in „Het Hof van Holland" een vergadering gehouden van „Bloembollencultuur". De heer J. P. C. Sentel uit Sassenheim zal spreken over de belastingen. Chr. Vakorganisaties gaan feestvieren Vrijdagavond houden zowel de Chr. Bouwbedrijfsbond als de Chr. Landarbei ders de feestelijke jaarvergadering. Eerst genoemde bond in het Casino, laatstge noemde in het Palace-hotel. NOORDWIJKERHOUT Uitvoering Vanavond geeft de heer W. van Mun- steren met zijn leerlingen die gitaar en mandoline bespelen, een uitvoering in de ïal van gebr. Brama. Er worden ook :hetsjes opgevoerd. KATWIJK AAN ZEE „Het Vierde Prinsenkind" De stichting „Het Vierde Prinsenkind" hield gistermiddag en -avond propagan- dabijeenkomsten in de Oranjezaal van het Jeugdhuis. In de middaguren voor kinderen en 's avonds voor volwassenen. De propagandiste, mejuffrouw Van Woer- kom, gaf tijdens het vertonen van de film een uiteenzetting. We maakten ken- met het leven van de kinderen van oorlogsslachtoffers in vakantietijd. In de avondbijeenkomst, die werd ge opend door de voorzitter van het comité, heette deze de aanwezigen welkom en begroette dan ook nog het gezelschap „De Pierewaaiers" en „De spelende Zusjes", die medewerking verleenden. Hierna erd de film gedraaid, die een beeld gaf an de arbeidzaamheid van de stichting. Na afloop daarvan 6prak de heer Schone- veld nog een propagandistisch woord, waarin wij hoorden wat de stichting doet jor de kinderen van oorlogsslachtoffers Ijsbaan tennispark open Vandaag is de ijsbaan in het tennispark Katwijk aan Zee geopend. Hoog en laag water Katwijk aan den Rijn toorscbap. Het is hem niet meer gegeven geweest zijn 40-jarig priesterjubileum -a vieren op 15 augustus van dit jaar. Ook buiben de r.k. parochie bewoog pas. boor Hesp zich. Zo was hij lid van de plaatselijke commissie Steun Wettig Ge en lid van de commissie dodenher denking 4 mei. Bekend waren zijn toe spraken, doorspekt als zij waren var fijne humor. Persoonlijk denken we terug menig intiem gesprek met deze geestelijke, die bijvoorbeeld een zeer goed kenner was van de dogmatische begrip- >n van het Protestantisme, in het bijzon- ?r van dir. Abr. Kuyper. Een slopende ziekte heeft hem geveld na een zeer ernstige operatie, die hij onderging in het St. Ehsabethsziekenhuis Leiden, is hij niet meer opgestaan. Gistermiddag is overleden pastoor C. J. Hesp. Niet alleen in eigen kring, maar ook" daarbuiten was de overledene niet alleen een zeer bekende, doc-h ook zeer gewaar deerde persoonlijkheid. Ondanks zijn ziek te, die hem jarenlang beknotte in zjjn arbeidzaamheid, was pastpor Hesp op velerlei terrein werkzaam. De herinne ring aan zijn onverwoestbare humor zal zeer zeker nog velen een glimlach op het gelaat brengen, nu deze markante figuur Is. Op 15 oktober 1936 werd de overledene tot pastoor van Katwijk benoemd en op 18 oktober als zodanig, als opvolger van pastoor- J. P. JBuije, geïn^alleecd. Pastoor HesgjyprdLgeborep op 19 september 1891. en tot priester gewijd op 15 augustus 1918. Achtereenvolgens was hij kapelaan 'n Nootdorp, Purmerend. Overscbie en Noordwijk, in welke laatste plaats hij op 30 januari 1925 zijn 12H-jarig priester schap herdacht. Alvorens hij naar Katwijk kwam was de overledene nog conrector van het St. Franciscu6ziekenhuis te Rot terdam en rector van het r.k. ziekenhuis in Dordrecht. Op 15 augustus 1941 vierde de pastoor zijn 25 jarig priesterjubileum en op 24 april 1949 herdacht hij zijn 121,6-jarig pas- (Aduertentie) TENNISPARK KATWIJK PRIMA IJS Toewijzing Avifauna al geschied? Zoals wij reeds schreven is het gemeen- I tebestuur van Alphen aan den Rijn niet erg ingenomen met de publikaties, die over de eventuele exploitatie van Avi fauna door de Bloemendaalse zakenman I C. H. Speel, in de dagbladen zijn ver schenen. Wethouder A. J. Dekker en ge- I meentesecretaris A. Veenhuysen vinden de berichten bovendien buitengewoon I voorbarig. Volgens hen kan er nog van alles tussenkomen en behoeft men heus niet vreemd op te kijken als het vogel- park niet in handen van de heer Speel overgaat. I Volgens deze heren zijn er namelijk i nog heel wat andere gegadigden, die de i exploitatie gaarne zouden overnemenl Andere lezing Uit andere gewoonlijk welingelichte bronnen vernamen wij evenwel bs- richten, die geheel met deze lezing in strijd zijn. Gedeputeerde Staten zouden I al officieus over de kwestie hebben be raadslaagd Reeds vandaag of morgen zou een officiële beslissing inzake de be stemming van Avifauna worden geno- I men. die dan met aan zekerheid grenzen de waarschijnlijkheid ten gunste van de Bloemendaalse huidenhandelaar zal uit vallen. Daarna zouden B. en W., in te genwoordigheid van de heer Speel, een ronferentie op het gemeentehuis be leggen, waarbij voorzover dat thans nog nodig is opening van zaken zal worden gegeven. Aldus nog steeds onze zegslieden Lonend.......? Overigens moeten de plannen van de heer Speel ten aanzien van het park b(j gemeentebestuur wel in goede aarde vallen. Deze wil het culturele namelijk lummer één stellen en voor het amu ;ement slechts een bescheiden plaats in- •uimen. Men dient zich hierbU uiteraard vel af te vragen, of deze opvatting ook ;en lonende exploitatie toelaat.I 1 april open Indien Ged. Staten gunstig beslissen waarschijnlijk zal deze week de beslissing vallen mag worden verwacht, dat Avi fauna op 1 april zal worden heropend. De heer Speel rekent op ongeveer 200.000 bezoekers per jaar. De verloofde var Speel, de heer F Groen, die met de tech nische leiding zal worden belast, h het plan behalve een pottenbakkerij een kaasmakerij ook een kanovijver een kinderboerderij aan te brengen. LISSE Hoewel er gisteravond vier samen komsten tegelijk waren in Lisse, was gebouw „Rehoboth" toch tot in alle hoe ken bezet met een grote schare belang stellenden in het werk van de stichting „Zonnegloren", het Hervormde herstel lingsoord voor tuberculoselijders. Voor deze avond was een goede propaganda gevoerd, maar vooral ook het doel trok velen naar Rehobol'h, om op deze wijze n steentje bij te dragen voor dit prach tige werk der barmhartigheid. Het was 2. Jongeboer een vreugde, dat de zo vol was. Wat mag men dankbaar zijn, dat men niet door deze gevreesde ziekte is aangetast en wat moet het een mooi werk zijn als gezonde mensen deze arbeid met gebed en gaven te steunen. Een bijzonder woord van dank richtte ds. Jongeboer tot de heer A. Tibboel. een zeer lange reeks van jaren de stuVende kracht is geweest voor „Zon negloren", welke stichting wel een zeer grote plaats in zijn hart heeft ingenomen. Voor al die trouwe arbeid, met grote liefde vervuld, past een woord van war- De hoofdschotel van deze avond was vanzelfsprekend de filmvertoning over het werk van „Zonnegloren". Op geen andere wijze had men de aanwezigen ge heel In de sfeer van „Zonnegloren" kun- brengen dan op deze manier. Met grote belangstelling werden de films het hqsstellingsoord voor volwasse en voot de kinderen aanschouwd, zodat deze tak van barmhartigheid voor allen ging leven. De invloed van deze films was ook reeds deze avond merkbaar, want velen maakten in de pauze gebruik van de ge legenheid de expositie van door de ver pleegden zelf gemaakte artikelen te bezichtigen en te kopen, terwijl door hetgeen op het witte doek gezien was de verkoop van loten zeer vlot verliep. Een enorme tafel met geschenken was aanwezig, zodat de uitreiking bijna een uur in beslag naml We mogen niét onvermeld laten, dat de Chr. Gem. Zangvereniging „Looft den Heer" op uitstekende wijze enige liederen ten gehore bracht Voorlichtingsmid'dag van Bloembollencultuur 76.122 woningen in aanbouw Gedurende het afgelopen jaar zijn 60.819 woningen gereedgekomen tegen 68.847 in 1954. Hierdoor' is het totaal aantal sinds de bevrijding gebouwde woningen gekomen op 439.877, waarvan 16.759 als duplex- woningen werden ingericht. Sedert Geen prijsbeheersing bouwgrond mei 1945 is dus voor 456.636 gezinnen nieuwe woonruimte gesticht. Gedurende het gehele jaar 1955 is be gonnen met de bouw van 76.430 woningen, tegen 61.254 in het daaraanvoorgaande In de laatste maand van het afge lopen jaar werden 7558 wohdnigen voltooid tegen 7891 in december 1954, Van deze 7558 woningen werden 989 in Zuid-Holland en 349 en 202 in Den Haag Rotterdam gebouwd, waardoor het to- a! voor het afgelopen Jaar resp op 8174, 111 en 4566 kwam. In -decamber.1955 -werd-een aanvang ge maakt met de bouw van 5195 woningen. Het aantal woningen, dat 1 januari van dit In aanbouw was. daalde tot 761.122 tegen 60.709 eind 1954. volkshuisvesting, landbouw, visserij en orzienig, financiën en justitie ad interim achten de strijd om de stich- tingskosten van de arbeiderswoning zo laag mogelijk te houden van het grootste belang en geven er al hun krachten aan Dit- delen zij mee in de memorie van antwoord inzake het wetsontwerp tot •allenverklaring van het' vervreem- dingsbesluit niet-landbouwgronden. wij ziging van de onteigeningswet, van de wederopbouwwet en van de wet op de vervreemding van de landbouwgronden Zij zijn daarnaast echter van oordeel, dat beheersing van de prijs van bouw grond zonder een algehele beheersing prijzen niet tot dit doel leiden. Zou het huurpeil aanleiding geven tot et ontstaan van een hogere grondpriji dan met het agrarisch gebruik van di grond overeenkomt, dan zal. zo de pril* van de ruwe grond kunstmatig laag wordt gehouden, het verschil niet aan de be woners van de woningen, maar aan di handelaren in bouwrijpe grond of aar de bouwers ten goede komen. Ook hier zall duurzame leidirug aan het economi sche leven niet door middel van prijs beheersing, maar door Invloed op de prijsvormende krachten zelf moeten wor den gegeven. Deze invloed kunnen de ge meentebesturen uitoefenen door een goede grond- en woningbouwpolitiek. door een tijdige aankoop of ont eigening. niet te dure uitgaven en vol doende wonlngoroduktie. Hiervan in de eerste plaats verwachten de ministers beperking van de grondprijzen tot redelijk niveau. Op deze invloed li ook de verwachting van de regering ge baseerd. dat de meerwaarde ook in dt toekomst slechts een gering percentage van de stichtingskosten van een wonlns zal blijven uitmaken- Per honderd ha grond 35 motor p.k.'s Het aantal paarden in de Nederlandse landbouw neemt steeds meer af ten gun ste van de landbouwtrekkers De toene ming aan landbouwtrekkers bedroeg hl Nederland gedurende de afgelopen twee jaar 36 procent, zodat nu 35 pk aar motoriseerde trekkracht per 100 ha cul tuurgrond beschikbaar is. Het' aantal melkmachines is ever Sterk vooruitgegaan, al is Nederland met 5 procent van het aantal melkveebedrij ven dat over een melkmaohlne beschikt, nog verre verwijderd van de ongeveer 70 procent der bedrijven in Denemarken, aldus het jaarverslag van de Gelderse maatschappij van Landbouw. S/eer in 't gezin De ..Nieuwe Leidscbe" or in mijnzaal vaat H.B.G. een voorlichtdngsmid. dag gehouden voor de werkers in het bloem boMwvbedir ij fverzorgd door de rijkstumbouwvoorlichtingsdienst. De rijks- tuinbouwconsulent. ir. A. F. Vlag, zou een referaat houden, doch bleek door ziekte verhinderd te zijn. De leiding be rustte nu bij de heer P. Balkenende, hoofdassistent. De heer A. de Zoete. eens hoofdassistent, behandelde da onkruid'bestrijding in het algemeen en de chemische strijd tegen het onkruid in het bijzonder. Hoofdassistent A. van Heusden sprak daarna over grondverbetering, waarbij hij het delven met bronbemaling de dragline besprak en een uiteenzet ting gaf van de waterhuishouding. De in teressante lezingen werden verduidelijkt met gekleurde lichtbeelden. Chr. Geref. jeugd in jaarvergadering bijeen Onder grote belangstelling van de zijde der Gemeente werd gisteravond in de Chr. Geref. Kerk de gezamenlijke jaar vergadering door de Chr. Geref. Jeugd verenigingen gehouden onder leiding van de ere-voorzitter, ds H. W. Eerland. Tet inleiding sprak hij een kort woord over Psalm 119 De heer A. Schalk gaf een vlot en fris jaarverslag met alle up6 en downs die zich in het verenigingsleven hebben voorgedaan. De secretaresse van de jesvereniging, mej. Van Rijssel, deed dit namens de M.V, Haar verslag werd afge wisseld met zang. Op het programma kwamen twee inlei dingen voor: Flitsen uiit de -Corinthen brief" en ,Iets over het leven van Albert Schweitzer". Met belangstelling noegen werd hiernaar geluisterd. Voorts werd er gereciteerd, v «oiozang, orgelspel en vragenspel. Er was dus afwisseling genoeg. Met voldoening kan men op deze avond terugzien. Arjog vergadert Zaterdagavond komt de Arjos bijeen in de vergaderzaal van de Geref. kerk De voorzitter van de afdeling Zuid-Hol land, de heer Hopman te Gouda, zal spre ken over „1956-vericiezingsjaar". Nieuwenhuis zal over het leven v A. Kuyper vertellen. Jaarvergadering C.H.U, Vrijdagavond komt de afdeling Lisse van de C.H.U. in jaarvergadering bijeen Jeugdavond in „Hobaho" In de mijnzaal van Hobaho werd een jeugdavond gegeven door de Geref. Jeugdcentrale onder leiding van ds. K. Schouten. Een hartelijk welkom werd aan allen toegeroepen, in het bijzonder aan de heer Haan, die deze avond wildï verzorgen door de prachtige film te ver tonen over „Dwars door de woestijn var Afrika". Vooraf gaf hij een korte inlei ding over de inhoud van de film. waai- door het geheel beter tot zijn recht kwam. Van de film zelf werd bijzondei genoten. De heer MIelo had de tech nische verzorging op zich genomen. De jeugd kwam onder de indruk v macht der natuur. Aan het einde sprak ds. Schouten nog een kort. slotwoord. JPbllatelica vergaderde Gisteravond kwam de postzegelverza melaarsclub „Philatellca" in De Witte Zwaan in vergadering bijeen. De heer C. A. Gehrels, voorzitter van „Philate- lica", verwelkomde de aanwezigen. Me dedelingen werden gedaan ovei nieuwsdienst P.T.T., waarmede de le den hun winst kunnen doen. De verlo ting trok veel aandacht, terwijl ook v< de veiling van Kavels goede belangst ling bestond. „Leidseweg-Nooid" Voorschoten Stenen voor Brood" kreeg aanvaardbare vertolking De toneelvereniging „Leidseweg-Noord" gaf gisteravond in de Grote Vink een opvoering van „Stenen voor Brood", een toneelspel in vier bedrijven, dat door F. J. Rosting werd geschreven naar het gelijknamige hoorspel van G. A. Homberg. De intrige is in het kort als volgt. In een kwekers- familie zijn moeilijkheden gerezen omtrent het gemeentelijk besluit tot onteigening van de kweekgrond ten behoeve van een verkeersweg. Het hoofd van het gezin verzet zich tegen het besluit en weigert de koopsom, die hem wordt aangeboden. die hem aanvankelijk Van der Hoeven, namens het gemeente- bestuur. De prot. chr. fractie In de raad, 'an de heer Bolle deel uitmaakt, be de jarige eveneens een aardige at tentie. De heer Bolle ls sinds 1949 lid va raad en heeft zitting In de commissie voor de strafverordeningen alsmede van onderwijs en culturele zaken. Zijn vrienden, steunden in zijn verzet, zijn ten slotte met het voorstel akkoord gegaan en heb ben hun grond» verkocht. Bij het gevoel door zijn vrienden te zijn verraden voegt zich nog de ergernis over het gedrag zijn Jongste zoon, die hem zijn liefdes perikelen komt opbiechten. De moeder van het gezin is door de schrijver ge tekend als een figuur op de achtergrond, die verzoenend optreedt waar dat nodig is, liefdevol en zorgzaam 'over echtgenoot kinderen wakend. Deze zorgzaamheid is door de auteur zó ver doorgevoerd, dat 5 aan het onverdraaglijke grenst. In het stuk wordt nogal veel gerede neerd en gepraat, vooral In het eerste bedrijf, waar tijdens een betrekkelijk uit gebreide koffiemaaltijd de (dramatische!) handeling praktisch stilstaat. In zo'n ge val krijgt het toneelbeeld, wanneer het stuk door amateurs wordt gespeeld, ge makkelijk een statisch aanzien, wat dan ook in de uitvoering, die „Leidseweg- Noord" gaf, het geval was. Later ging dat wel iets beter. De afzonderlijke prestaties voldeden wel; vooral het karakter van de oudste, zoon de bekende ruwe bolster, blanke pit werd goed weergegeven. De regie was in handen van de heer A. Arentscn. Voor de entr' acte muziek zorgden The Travelling Brothers onder leiding van Henk v. d Berg B. C. Bolle 70 jaar Gisteren is de heer B. C .Bolle zeventig Jaar geworden. Onder de velen die hem kwamen feliciteren was ook burgemeestei Personalia Erik de Vries, televisie-expert, zal op uitnodiging van de Unesco midden maart voor een half jaar naar Costa Rica vertrekken, waar hij de regering vai vies zal dienen voor het opzetten nationale tclevisiedlenst Maar dat was de bedoeling nief ZOETERWOUDE De Zoeterwoudse ijsclub heeft het seizoen geopend met wedstrijden op de ijsbaan aan de Noord Aa voor schoolkinderen. De kwaliteit van het ijs was goed en ook over de belangstelling viel niet te klagen. Groot en klein ge noot van spannende strijd onder ideale weersomstandigheden. De uitslagen in de klasse 8 tot 10 jaar luiden: meisjes: 1 Toos van der Salm, 2 Janny Versteegen, 3 Corry Annie van Nierop. Jongens: 1 Jan Jan maat, 2 Harry Versteegen, 3 Sjaak van der Salm. Klasse 10-12 jaar: meisjes: 1 Riet Groe- neboom, 2 Joke v. d. Poel, 3 Annie v. d. Salm, 4 Sjaan v. d. Krogt Jongens: 1 Tinus v d. Geest, 2 Kees Schrader, 3 Cle mens van Klink, 4 Jan Koek. Klasse 12-14 jaar: meisjes: 1 Toos Rode- wijk, 2 Annie van Leeuwen, 3 Elly Beere- boom. 4 Cockle Blom. Jongens: 1 Cock v. d. Maat. 2 Berry v. d. Heijden, 3 C. Zand bergen. 4 Sjaak van Bemmelen. Extra klasse: meisjes: 1 Nel Schrader, 2 Gré Versteegen. 3 Bets de Vette, 4 Corry v. d. Ploeg. Jongens: l Kobus El- derhorst. 2 Joop v. d. Geest, 3 Gerard v. d. Poel, 4 Joop Bosman. Levensgevaarlijk ijs op de Veenput Rijkswaterstaat laat weten, dat bet ijs op de Veenput langs de Roombur- gerweg, waar verleden winter zo'n tragisch verdrinkingsongeval met twee kinderen plaats had, ook nu weer slecht Is. Het Is levengevaarlijk zich cr op te begeven. Er z(jn waarschuw- wingsborden geplaatst, maar dezer dagen hebben kinderen toch op dit (Ja geschaatst. Ouders doen er goed aan, hun kinderen ernstig te waarschuwen om toch vooral niet op het tjs van ds Veenput tc komen. Burgerlijke stand GEBOREN: Johannes F. zn v G. J. va Embden en S. Don; Wilhelmus H. zn v I Th. G. Colijn en J. A. Honsbeek; Wllhel- mlna F. dr v J. F. Brantenaar en Th. J. H. Volwater; Mathilda M. dr v J. Cor- nelisse en J. P. C. Doorn; Arnoldus A. zn v J. A. Mooijman en C. M. van Santen; Dominicus zn v F. Hulsbos en A. v. d. Loo. ONDERTROUWD: L. F. C. van der Hoeven, 29 j en C. J. van Leeuwen, 29 J; J. Timmers, 21 j, Katwijk, en W. Delfos, 19 J; P. J. J. Beljersbergen, 27 j, Wasse naar en J. G. Schracjer. 24 J. GETROUWD: D. Sloos en P. Th. van Minister Larock komt naar Den Haag De Belgische minister voor buitenland se handel, de heer Victor Larock, zal maandagmiddag a.s. naar Den Haag ko men. waar hU een bezoek zal brengen aan het In maart opgerichte Belgisch- Luxemburgs centrum voor handelsbetrek kingen In Nederland (de Belgisch-Luxem burgse Kamer van' Koophandel In ons land) Daarbij zullen voor het eerst ook aan wezig zijn de beide ere-voorzitters van het centrum, de ambassadeur van BolÈië, baron F. X. van der Straten Waillet en de ambassadeur van Luxemburg, de heer J. P. Kremer. Zij zullen worden ontvan gen door de voorzitter van het centrum, drs. F. Vogels; voorts zullen ledan van het ere-comité. van het patronage-comité en van het bestuur van het centrum aan wezig zijn. Na afloop ontvangt de ambassadeur van België in zijn residentie ter gelegenheid van het bezoek van minister Larock. Wellington Fund 11/4 voorstel split» sing van aandelen in tweeën, waardoor ntal 60 min. Bezittingen in 1955 met 95 min. d. tot 497 mliu d. gestegen. Haastrecht; J. G. A. Vinkestetjn en Th. J. Zandbergen; P de Haas en E. S. van der Linde; A. H. Verkerk en A. M. de Jong. OVERLEDEN: A. Dekker, 76 j; L. J. an der Zon 71 J; A. Prinsen, 63 J.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 9