;e RIJST misschien vinden ze het zelf wel mooi kiemblad, In huis moet zoveel mogelijk benut worden IN Één kudde, één herder" Vriendschap en verloving. NIEUWE LEIDSCHE COURANT ^.oótuumó by schoonmama, bureauwerk bij kennissen c NATUURLIJK als je gaat trouwen ben je al dolgelukkig niet een paar kamers. De gedachte, een eigen home te bezitten is I vaak belangrijker dan praktische overwegingen i met betrekking tot huur, ligging en grootte der kamers. „We hebben een HUIS, dat is bet voor naamste bergnuin Foto rechts Nieuwigheid je uit Engeland: keuken- Maar het huishouden groeit! met inklap- Ach, in het begin gaat het nog p"™/.strfkpI™k^e wel. In een grote kamer, waar een manier schoon en tweepersoons opklapbed de slaap- s,°lvr'j opgeborgen en zitruimte van elkaar scheidt roto onder en waarbij op de overloop ge- kookt wordt, is het in het begin ttjuweer van een een blijmoedig behelpen. Plankje ka!it' die zus, plankje zo alle borden, """biedt diepe, platte en kleintjes, op één m ieder Ir 'stapel, en als je de melkkoker ka*'"" wilt gebruiken moet je er eerst gedeelten i deeld. De deur u, een steelpannetje uit vissen. Maar de eerslP helft o! als er een schaaltje met groente ,an binnen mor: overblijft, dan moet er weer ge- .lr, Je'loto past en gemeten worden. Zo'n miniatuurhuishou dentje breidt zich uit: er komen boeken bij tijd schriften die te mooi zijn om weggegooid te worden, stapelen zich op en nemen ruimte in in de toch al niet overmatig grote, enige kast. 's Zomers worden winter kleren in de koffers gebor- rspiegeld). het Soms kan zo'n jonge I vrouw snakken naar een 1 paar behoorlijke kasten. j waaruit ze bijvoorbeeld een servet kan nemen zonder dat >EN eerst de handdoeken en de kussenslopen van de plank gehaald moeten worden. Zij, die het begrip in woning niet van nabij ken «—m nen zullen dit misschien overdreven vinden. Maar Wsm het is een feit: het ruimte- j probleem in die kleine huishoudens groeit soms uit tot een obsessie. Wij kennen een jong echtpaar, dat voor de costuums van de man geen plaats heeft. Zijn pakken hangen bij schoonmama thuis en als 'hij van costuum wil vcr- jwisselen moet hij eerst een fietstochtje van zo'n tien minuten ondernemen. I Een vertegenwoordiger, die veel klap- ipers en ordners bezit cn iedere avond (rapportjes moet schrijven voor zijn werkgever, is ten einde raad met zijn hele hebben en houwen maar naar de ouders van een vroegere vriend getrok- Gehoord: dat het zeer gewenst ls, dat op groeiende kinderen meer melk, kaas. vlees, eieren, groenten en fruit" gebruiken dan volwassenen. Het voorlichtingsbureau van de voe dingsraad geeft de schoolgaande en arbeidende jeugd het dringende ad vies, om, indien zij tussen de mid dag niet thuis zijn, op school en op het werk melk als drank bij het brood te nemen, desgewenst in da vorm van koffie met veel melk, chocolademelk, karnemelk of yog hurt. Gezien: tafellakens van perion, die niet lij ken op de bekende plasticdek.jes, maar waarvan het uiterlijk over eenkomt met linnen lakens. Wel zijn de draden (1.100 denier, dus tamelijk dik!) gladder dan die, wel ke van vlas zijn gemaakt. Een vloeistof, op zo'n perlon-laken ge morst, zal geabsorbeerd worden, doch dringt niet in het weefsel door. Het laken laat zich dus vlekkeloos uitwassen. Celezen: ling in ..Vrouwenbelangen". dat er in de Zwitserse stad Zürich aan alle burgeressen een vragenlijst werd toegezonden om de mening van de vrouwen inzake het vrouwenkies recht te peilen. (Zoals u de vorige week in dit rubriekje heeft kunnen lezen, is Zwitserland een van de vijftien landen ter wereld, waar de vrouwen nog geen kiesrecht heb ben. In Egypte verkregen de vrou wen dat recht veertien dagen gele den. Uit de antwoorden bleek, dat 39,8 pet. van de vrouwen algemeen kiesrecht wenste, 39,7 pet. wenste kiesrecht voor zaken van kerk, on derwijs en sociale hulp, 19,3 pet. was tegen iedere vorm van vrou wenkiesrecht en 1,2 pet. stemde blanco. En dan zeggen de in Zwitserland nóg, dat ,,de wen er zelf tegen zijn"! ken en heeft daar zijn bureau geïnstal leerd. Een bouwkundig tekenaar kan nergens in zijn popperig huishoudentje zijn grote rollen tekenpapier kwijt en hij is blij, dat hij ze in een grote kist bij de buren op-zolder mag ..stallen". Enzovoorts, Foefjes Combinatiemeubelen en allerlei ande- 1 handige foefjes om zoveel mogelijk ruimte te sparen zijn een oplossing. Zit banken, die met een paar handgrepen in bedden getransformeerd kunnen wor den, zijn bekend, evenals de inklapbare tafels, die bijvoorbeeld aan de muur ge schroefd worden en na gebruik neerge slagen kunnen worden. EEN Engels nieuwigheidje is de strijkplank-tafel, die te zien was op de Britse huishoudbeurs in Lon den. Zo'n strijkplank is meestal een grote sta-m-de-weg, die de hebbelijk heid heeft óók nog liefst stofvrij opgeborgen te willen worden, omdat het strijkgoed niet vuil mag worden. Zo te bezien is deze tafel dan wel handig: de vlank wordt met pootjes en al naa~ binnen geklapt en is daar veilig en uit het oog. Gemakkelijk is, dat de tafel waarop het strijkgoed kan worden opgestapeld, vlak bij de Bij ruimtebesparing is het voorts van eminent belang, dat men zoveel en zo intensief mogelijk gebruik maakt van de toegemeten ruimte. Grote dressoirs met veel getirelantijn zijn in kleine huishoudentjes eigenlijk uit den boze. De laden zijn veel te diep, de tussen ruimte tussen de planken onderling veel te hoog. Het zijn factoren, waarmee men wel degelijk rekening moet houden. De Amsterdamse binnenhuisarchitekt J. Penraat doet dit op een zeer origi nele manier. Hij is enige tijd geleden begonnen met de verzending van meu belen per post. een idee, dat hij mee nam uit Amerika. De gedachte van de postorder is niet nieuw hier in Neder land, maar Penraat doet het anders. Hij levert meubelen in onderdelen. De mensen moeten ze zelf in elkaar zetten (dat is één) en verkrijgen op die ma nier meubelen, die in alle opzichten verantwoord en afgewogen zijn en die slechts een beperkte ruimte vergen (dat Amerika kan ons met dat ..doe het zelf"-systeem wel ten voorbeeld zijn, tuige de vele tijdschriften, die er dat gebied verschijnen. ..Bi zo'n (fraai geïllustreerd) blad eens nauwkeurig bekijkt kan men er heel wat ideeën uit op doen. Ze zijn niet in alle opzichten voor Nederland uitvoer baar, maar soms zit er wel iets aardigs Een foto bij voorbeeld van een open staande klerenkast: mantels, jurken, kostuums, blousjes. rokken, alles hangt door elkaar. Niet doen, zegt het tijd schrift: hang de lange stukken naast elkaar, daarnaast de korte en helemaal op het eind de bloesjes. Onder die bloes jes blijft dan een behoorlijke ruimte over, een ruimte, die ingenomen kan worden door een kastje, waarvan u de onderdelen bij de firma ,.so and so" kunt bestellen. Een handige Hollandse huisvader zal, wil het ons voorkomen, van een sinaasappelkistje bijvoorbeeld best zelf zo'n kastje kunnen maken, waarin allerlei kleinigheden kunnen wor den opgeborgen. Zo'n toer is het niet! Als het kastje beplakt wordt met be hang en ook aan de binnenkant een beetje gefatsoeneerd wordt is het in iedere klerenkast op zijn plaats. Waar meer planken of plankjes in op twee manieren Eigenlijk hebben wij in Neder land pas na de laatste wereld oorlog rijst „anders" leren eten. Rijst met bessensap was een be kend gerecht, maar zoiets als nasi-goreng nog vrijwel onbe kend. We geven nu twee recepten, waarbij zowel zij die van pikante als zij, die van zoet klaar gemaakte rijst houden, aan hun trekken komen. Voor de pikante rijstschotel heeft u nodig: 200 gr. mager varkensvlees. 1 fijngesneden ui. 90 gr. boter, 1 grote of 2 kleine selderijknollen. 50 gr. geraspte kaas. 1/4 I melk. 20 nr. bloem, zout. peper, aroma. 4 a 500 gr. goed drooggekookte rijs*. Bestrooi de dobbelsteentjes vlees met zout en peper, braad ze in da boter lichbruin. Maak de knolselderij schoon en snijd deze in kleine slak jes, voeg die met de fijngesneden ui bij het vlees en laat dit samen plm. 20 min. smoren. Maak van boter, bloem en melk een saus. waardoor het grootste deel van de kaas wordt geroerd. Giet deze saus over het groente-vleesmengsel. Leg de (goed warm gehouden) rijst in het midden van een grote schotel en hieromheen de groente. Strooi de rest van de geraspte kaas er overheen, of dien alles op in twee aparte schalen. Strooi dan de rest kaas alleen over de groente. Voor sinaasappelrijst zijn dit de ingrediënten: 100 gr (6 eetlepels) rijst4 al (ruim 2 kopjes) water, een halve c:*roen, 2 sinaasappelen, 6 eet lepels suiker. 2 eetlepels oranje jam, *4 l vanillevla. Van de citroenschil het gele gedeelte dun afschillen. Het water aan de kook brengen met de gele schil letjes. De rijst wassen en in het water strooien. Het geheel aan de kook brengen, even omroeren en zonder verder roeren gaar koken in ongeveer 45 minuten. De citroen schil verwijderen. De citroen en 1 sinaasappel uitpersen en het sap door de rijst roeren. De jam en suiker naar smaak toevoegen en het gerecht laten afkoelen. Zonodig de rijst verder op smaak afmaken, overdoen in een schaal en met gehalveerde schijfjes sinaasappel garneren. De vanillevla apart erbij geven. Mooi? Of lelijk. De Duitse tweelingzusjes Alice en Helen Kessler, die in Parijs wonen, hebben zich door de kapper Gamier laten onderwerpen aan het nieuwe soort haarstijl, dat op het ogenblik in de Franse hoofdstad opgeld doet en geïnspireerd is op ballet. Er komen geen krul len meer aan te pas, wel kleurspoelmgen. Voor de rest wordt het haar in een paar zachte draaiingen langs de slapen gelegd. Waarom die tweeling er zulke uitbundige druiventrossen van oorbellen bij draagt? Misschien vinden ze het zelf erg mooi, wie zal 't zeggen. BRAADVET VAN REUZEL de Verenigde Staten is een procédé ontwikkeld, waarmee het mogelijk ïuzel om te zetten in een priina bak- braadvet. Dit zal vermoedelijk tol >lg hebben, dat er groter vraag ontstaat de in bet land geproduceerde reuzel. ,1?d,'« in een legkast kan ook al een middel zijn om ruimte te winnen. En dan hoeft men heus geen ingewikkeld stel sel van steuntjes te timmeren, want vier schroefoogjes op iedere hoek, waarop men eenvoudig een maat gezaagd plankje legt, brengen ook al een oplossing. Misschien zijn er wel meer van die foefjes, die hier en daar toegepast worden zoveel mogelijk profijt te trekken van een beperkte ruimte. We houden ons aanbevolen voor tips op dat ge bied, omdat we van mening zijn, dat velen hierdoor geholpen kunnen wor den! Schrijft u, als u iets weet, naar de redactie van „Blad Zij" zullen aan uw tip gaarne bekendheid meer eigenaardig dan mooi Veel werd er al over geschreven en gesproken: ook dit jaar zal op de eerste vrijdag van de Lijdensweken (17 februari) de Vrouwenwereldge bedsdag gehouden worden. Met mil joenen vrouwen over de gehele we reld zullen ook Nederlandse vrouwen de noden van deze wereld aan God voorleggen en Hem om ontferming smeken. Ieder jaar wordt de liturgie die tuurlijk wel enige richtlijnen heeft, door een of meerdere een bepaald land samengesteld. Indianen-vrouwen uit Arizona de Ver. S*aten waren voor dit jaar aangezocht en zij waren zeer ge lukkig met de opdracht. Het komt immers niet zo vaak voor, dat een land de liturgie mag samenstellen, als men bedenkt dat nu al 134 lan den deelnemen aan deze gebedsdag! Wie zijn die Indianenvrouwen? Zij zijn nog niet zo lang geleden ge kerstend en leven in zeer primitieve omstandigheden, dus nog dicht bij de natuur Zij vergelijken zichzelf daarom graag met het oude Joodse nomadenvolk. Zij toonen deels ook nog in tenten en het komt nog voor, dat zij van de ene plaats naar de andere trekken. In „De Christenvrouw", het maand blad van de Ned. Christen Vrouwen Bond, lezen wijdat deze Indianen de hemel „de grote tent" noemen. Vanouds kenden zij al een oudere broeder als middelaar tussen God de mensen en de christen-India ziet dan ook vol eerbied in de Here Jezus Christus „de oudere Broeder' In de l'turgie komt dit dan ook tot uiting. Aan Indiaanse gebeden woorden is een ruime plaats gewijd. Zo zullen wij in de liturgie, die tot motief heeft „Eén kudde, één her der" (uit Joh. 10:16), onder m< deze woorden tegenkomen: grote God wiens stem ik hoor de wind en wiens adem leven geeft aan de gehele wereld, wil naar mij horen. ik. een van uw vele kinde ren. kom tot U ik ben klein en zwak, ik heb Uw kracht en wijsheid zeer van node. Laat mij mogen wan delen met een open oog voor de schoonheid van Uw scheoping. Laat miin handen alles wat Gij gemaakt hebt. mei eerbied benaderen Maak mijn oren scherp om Uw stem te horen. Maak mij wijs, opdat ik mag weten wat Gij mijn volk onderwe zen hebt de les die Gij verborgen hebt in elk blad, in elke rots Niet alleen de vrouwen houden haar gebedsdagook aan de kinderen wordt gedacht. Voor hen is op de zelfde dag de kinderwereldgebeds dag, die tot onderwerp heeft het „Onze Vader". De Japanse Masubo Otake stelde de liturgie samen. De dienst- kan per school, of gemeen schappelijk met vele scholen gehou den worden en heeft ten doel, de mensenkinderen eenheid en saam horigheid met kinderen over de ge hele aarde bij te brengenin het gemeenschappelijke gebed des Heren tot de éne Hemelse Vader van allen. Het Kiemblad, waarvan we u helaas geen arbeelding kunnen laten wordt ook wel Broedblad ge noemd. Het is een netplant, waarvan ms land een viertal variëteiten gekweekt worden. Zij worden alle meer om hun eigenaardige groeiwijze, of laten wij liever zeggen, voort- plantingswijze gehouden, dan om de zo in het oog vallende bloemen, hoewel deze laatste toch ook weer hun bekoring hebben. Het Kiemblad heeft nl. dit eigenaardige, dat op de bladeren langs de bladrand zich kleine jonge plantjes ontwikke len. die er na enige tijd afvallen (ten minste bij sommige soorten) en dan op de aarde terecht gekomen, of van het blad afgenomen en in de vochtige aarde geplant, het aanzijn geven Een van de variëteiten heeft hartvor mige bladeren, waarvan de rand ge zaagd is. En juist in de insnijdingen ontwikkelen zich de jonge plantjes. De wetenschappelijke naam van deze planten is Bryophyllum. Bryo bete kent: ik kiem, en phyllum is blad Bryophyllum betekent dus: ik kiem op het blad. Een van de variëteiten, de Bryophyllum tubiflorum (met buisvormige bloe men) kan wel een meter hoog den. Deze laatste laat de bloempjes vallen en als ze op de aarde terecht komen, schieten ze spoedig wortel. De bloemen verschijnen in de winter. Ze staan in een scherm en zijn flets geel achtig rood. Het Kiemblad is afkomstig uit Mada gaskar, waaruit volgt, dat ze wel wat warmte nodig heeft en dus liever niet in een koude kamer staat. Ze staat graag in de zon De aarde moet niet overmatig nat zijn. Ze verlangt lichte grond, maar is toch dankbaar voor een geregelde bemesting, zo ie twee weken. Na de bloei doet men goed de plant op te ruimen en weer jongere planten te 1 nemen. Soms bieden kwekers en bloe- i misten deze plant aan onder de ni Kalanchoë cordata. Maar die naai zal hot reuzel- 1 de grotere aanvoer van varken; verdwijnen. Zodra het procédé in de Verenigde Staten goed is ingevoerd, zal het beschikbaar worden gesteld ami andere vrye landen. Braadvet, dat op de lot dusver gebruikelijke manier uit reuzel wordt bereid is vrü hoog in prys. Onderzoekingen aan het Honnel Institute van de Universi teit van Minnesota te Austin hebben evenwel geleid tot een ontdekking die een goede belofte inhoudt voor de productie van braadvetten van uitstekende kwaliteit tegen betrekkelijk lage prijs, waardoor concurrentie met plantaardige vetten mogelijk wordt. In liet Hormei Institute heeft men een stof vervaardigd, waarmee de reuzel emulsie wordt omgezet. Na ie wordt de emulsie omgezet •wijl de toegevoegde stof zorg r een stevige samenstelling van van fijnkorrelige samenstelling. Eén japon voor winkelen en fectie-industrie is feestvieren bezig zich interna tionaal een goede Confectie uit Frankrijk De modelijnen, die de Parijse coutu riers aangeven, volgt men vrijwel op de voet en zo zijn in de collecties van een paar we ken geleden (de confectionairs showen vaak vóór de grote moae- koningen)veel ja ponnen. die ge makkelijk zijn om bij wijze van spre ken 's morgens al in te winkelen en waarmee men zon der jasje, 's avonds feestelijk gekleed kan zijn. Het model op de ze foto is van de firma Hemcey, en is vervaardigd van marineblauwe wol ponnen te zien ge weest met een bij passend jasje. Ja- len flanel met een witte streep. De japon is helemaal recht, heeft korte mouwtjes en twee zakken op de heup. Het kleine, bolero achtige jasje hepft een knoopsluiting die tot op dezelfde hoogte doorloopt als die van de ja- Staatsburgerlijke verantwoordelijkheid voor de vrouw De jaarvergadering: van de vereniging voor vrouwenbe langen, vrouwenarbeid en gelijk staatsburgerschap zal plaats hebben op zaterdag 21 april in Eindhoven. Mejuf frouw mr. N. S. Corry Tendeloo, lid van de Tweede Ka mer, zal het onderwerp behandelen „De staatsburgerlijke verantwoordelijkheid van de vrouw." Om een betere basis te geven aan het gesprek, wordt de leden van de vereniging gevraagd een vragenlijst in te zenden aan het secretariaat. De volgende vragen zul len het materiaal moeten leveren voor de gedachtenwis- seling: Leeftijd, burgerlijke staat, beroep. lidmaatschap van een poUtieke partij, en, indien deze laatste vraag ont kennend antwoord wordt, de reden v flAAR aanleiding van het stukje over „Vrienden van onze kinderen" in blad „Zij" van 21 jan. I.I., ont ving ik een schrijven van een jongeman, die ik moet het je helaas maar dadelijk zeggen Piet een verkeerde gevolgtrekking ui* de overpeinzing .heeft gemaakt. Déze nl.: waar vriendschap tussen een miljonairszoon en een ar beidersjongen zeer wel mogelijk is, kan ik, zoon van een melkbezorger mij dus best verloven met dat en dat meisje. Volgt een omschrijving waaruit mij blijkt dat dit meisje uit een uitgesproken intellec tueel milieu komt en ook cultureel behoorlijk ont wikkeld is. CTAP over deze verschillen niet te licht heen, Piet. Het is nu wel waar dat jul lie eenzelfde geloof belijden en dat dit een stevig funda ment is, waarop het huis van jullie levensgeluk kan opgetrokken worden, maar bovengenoemdé verschil len grijpen toch dieper in ir een mensenleven dan je ver moedt. Jij wilt huisschilder worden en dat is een mooi beroep. Zij wil na het gym nasium afgelopen te hebben rechten gaan studeren. Dat is ook mooi, maar het ligt op een ander vlak. En nu kan er tussen vrienden we derzijds een grote waarde ring bestaan voor eikaars „stiel", bij echtgenoten óók en tóch moeten daar de am bities van beiden op eenzelf de niveau liggen. Realiseer je goed Piet, dat je je min derwaardigheidsgevoel wel op sterk water kan zetten naast een vrouw, die intellec tueel en cultureel je meer dere is. Dat is helemaal niet plezierig voor een man, hoor. De waarschuwingen van jul lie wederzijdse ouders kan ik van harte onderschrijven. Mag ik nu eens concreet zijn? Jij voelt je „senang" als je in de warme huiska mer je jasje uittrekt en in je overhemd met bretels aan tafel zit. Je vrouw echter, die dit van huis uit niet ge wend is, zal zich daaraan ergeren. Dit is harerzijds dan geen hoogmoed, geen voel. Dat wordt atie pijnlijk bezeerd. Zij is dol op klassieke muziek, jij waardeert alleen het lichtere genre en jazz. Jullie hadden inlangs woorden over het voetballen, wat, zoals je schreef, jouw lievelingssport is, terwijl zij er zo op afgaf Zij tennist Daar had jij je toen weer smalend over uit gelaten. Maar schrijf jt we hebben tenslotte de ruzie weer bijgelegd en ge- duivelse macht onderschat- constateerd dat de uitersten elkaar raken. Dat heet zo, ja, maar daarom is het nog niet zo. Deze stelling gaat nooit ge heel op en 't is ook dikwijls andersom. Geloof me, dat een gemeenschappelijke be langstelling voor muziek, li teratuur, politiek, sociale pro blemen. sport, arbeid, ont spanning enz. van grote be tekenis is. Het gemeenschap pelijk geloof is inderdaad de sterkste band, maar het stammen uit eenzelfde le venssfeer is een niet te ver waarlozen factor voor het be houd van beider geluk. de toont ons anders wél, dat de Satan óók niet stilzit. Die ten wij wel eens teveel. Maar nog altijdis ons sterk ste wapen het gebed. Er wordt met de verloving tegenwoordig op onverant woordelijke wijze gesold. Ve len hebben een vriendje of een vriendinnetje, met wie zij een vertrouwelijke om gang hebben. Spi-eekt men zulken over verloven of trou wen, dan heet het stomver baasd: „Trouwen!? Ik kijk wel uit! Wie stelt er nu zo'n zwaarwichtige vraag! Er kan immers nog van al les gebeuren? Ik kan morgen Overpeinzingen van Margaritha Jullie zijn nog jong en naar ik uit je brief kan op maken hebben jullie allebei fijne, verstandige ouders. Luister naar hun liefdevolle wijze raad. Zij zeggen dit alles niet om jullie te plagen maar omdat zij alle vier be ducht zijn voor een grote desillusie van hun kinderen Vragen jullie God wel om aad? Hij is het uiteindelijk die aan iedere man zijn eigen /rouw als met Zijn hand toe brengt. De wereld van van daag zo vol huiselijke ellen- aan de dag een ander ont moeten, die ik aardiger vind dan hem of haar. Tot zolang: pluk de dag! Geniet van je ionge leven!" De verloving wordt opge vat als een amoureus expe riment. Zó wordt deze won dermooie band, deze eerste stap op weg naar het huwe lijk door de modder ge haald. Een zinloos probeersel een opwindend avontuur zon der meer. Moeten we ons dan verbazen over die zee van huwelijks-ellende? De verloving is een zaak van hoge. heilige ernst, waarin het geestelijk ele ment leidend en beheersend op de voorgrond moet staan, omdat naast de lichamelijke aantrekkingskracht, het diep ste wezen van de echte hu welijksgemeenschap gees telijk is en blijft. Jongens en meisjes, willen jullie later een fijne verlc vingstijd als een wonder schoon preludium of een ge lukkig huwelijksleven hebben speel dan niet op onverant woordelijke wijze met zgn. vriendschappen, waarbij je ekaar intimiteiten toestaat, die buiten het begrip vriend schap staan. Laat de voorbe reiding tot de gewichtigste .stap, die een mens in zijn le ven kan doen, zuiver en naar Gods wil zijn. MARGARITHA. Gezagvoerder. Uw op zee geschreven brief heeft mij zeer getroffen. Hartelijk dank ervoor. Wellicnt kom ik in enkele dingen uit uw schrij ven terug. Mevr. F. R. L. te 's-Gr. en mevr. A. de K—N. te S. Ook u beiden veel dank voor uw brieven. Op die van laatstge noemde kom ik misschien nog eens terug. Een hartelij ke groet en sterkte, allebei. CTIE,

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 7