Te Djakarta denkt men aan ultimatum aan Nederland U ziet, U ziet wat een ander niet ziet Fa J. P. VAN BERGE HENEGOUWEN i VERKOOPSTER ii mil alii SCHILDER NIEUWE LEIDSCHE COURANT 6 VRIJDAG 27 JANUARI 1356 LEIDERDORP Ad. Kuiper sprak voor de Geref. jeugdcentrale Doelbewust lezen, in de eerste plaats de Bijbel In aanwezigheid van de beide predikan ten, hield de Geref. Jeugdcentrale gisteren in gebouw Irene haar tweede instructie avond. Uit Baarn was de heer Ad. Kuiper gekomen om te spreken over Hoe lezen Spreker zei: Een boek is een taalmonu ment Wat is taal? Taal is gedachten, uit gedrukt in woorden. Het woord is de ver klanking van gedachten. Het woord vin den we na een drukprocedé terug in een "boek. In het mensenleven is het woord ontadeld, niet altijd zuiver meer. Dat merken we 't best bijvoorbeeld in een persoonlijk gesprek tusen twee mensen, als men dan het juiste woord niet kan vinden. De een spreekt Syrisch de an der Babvlonisch. Je benadert elkaar niet. grote dichters vinden het juiste woord op het juiste moment. Aan de hand van de Bijbel toonde spre ker aan. bijvoorbeeld uit Mattheüs, dat men vroeger al niet goed las. God heeft de mens een opdracht gegeven, een taak in het leven. Door nu te lezen, kunnen we deze opdracht zo goed mogelijk uit voeren, en dichter komen bij Hem. Daarom wekte spreker de jeugd op om in de eerste plaats de Bijbel te lezen. Degene, die dit verwaarloost, verwaar loost meer dan hij denkt en komt in de mist. Als men z'n Bijbel niet kent, loopt men in de modder. Vroeger las men altijd hardop. Het verdient aanbeveling dit weer te gaan doen. Het heeft vele v delen: men leest langzamer, kan dus beter het gelezene opnemen, men heeft een scherpere concentratie en het genot van de klank. Het doel van het lezen is vergaren, bij voorbeeld kennis. Bredero zegt: de lettervreterij sticht in de mens geleerde hoovaardij, dus zegt spreker: geselecteerd lezen. Doelbewust lezen, dat zich in de eerste plaats richt naar God. Na dit referaat gingen de jongelui discussiegroepen om het gesprokene uit te werken en met hun vragen te kunnen komen. Een leerzame avond. Woningbouw De heren N. Mol, C. Meerburg en A. Mol hebben gevraagd aan het gemeentebestuui bouwgrond te mogen kopen in complex 5 het bouwen van resp. 6. 8 en 6 wo ningen. B. en W. stellen de raad voor, de desbetreffende stukken grond te ver- „Doesbrug" had mooie feestavond De buurtvereniging Doesbrug hield in het Dorpshuis haar jaarlijkse feestavond. Medewerking werd verleend door de re- teerclub D.V.V. uit Rijnsburg met het toneelstuk ,,'n Zeeman ging passagieren". Tussen de bedrijven door werden vrolijke es gespeeld door „De Rlondo's". voorzitter, de heer W. de Jong, heet- le aanwezigen hartelijk welkom, spe ciaal wethouder en mevrouw Snel. Het toneelspelen is toch wel een goede rije tijdsbesteding. Als we zien wat een reciteerclub als D.V.V. daarmee heeft be reikt, is het alleszins verantwoord dat nen ook buiten z'n dorp de mensen met oneelspel bezighoudt. Dit was een stuk 'ol humor. Het werd zeer vlot opgevoerd, en het moet ons van het hart, dat de spelers rolvast waren. De zeeman (de heer Kralt) was een ..echte" zeeman. We doen hem speciaal te noemen niemand te- koTt. want het spel was van allen zeer De dames werden verblijd met een mooi lepeltje, terwijl de heren ieder met een doos sigaren werden verrast. Het be stuur van Doesbrug heeft de leden een «eer prettige avond geboden. Klassenstelsel begraafplaats De nationale raad voor het onderlinge uitvaartwezen heeft zich tot het gemeen tebestuur gewend met het verzoek te ko men tot afschaffing van het klassenstel sel voor de algemene begraafplaats. B. en W. achten afschaffing niet nodig en niet verantwoord. In de eerste plaats is er vraag naar verschillende klassen ten tweede zou bij afschaffing een i middelde moeten worden aangehouden de exploitatiekosten te dekken. Stationspostkantoor in Amsterdam Bouwkosten 25 miljoen (Van onze Amsterdamse correspondent) Omstreeks 1961 zal aan de Oosterdoks- kade te Amsterdam een stationspostge- bouw van bijzonder formaat verrijzen. De kosten zullen ongeveer f 25 miljoen dragen. Volgens ir. J. D. H. van der Toorn, recteur-generaal van de P.T.T., zal dit gebouw de eeuw uit moeten duren. De briefpost in Amsterdam bedraagt 15 van het landelijk totaal, de uitgaan de pakketpost 25 en de inkomende pakketpost 10 van het totaal, aldus tr. V. d. Toorn. Dat het gebouw in een behoefte zal voorzien, blijkt uit de volgende cijfers: Het aantal brieven en drukwerken beliep 1910, 1935 en 1955 resp. 60, 100 en 240 miljoen. Dat der postpakketten in dezelf de volgorde *4. 1% en 5,2 miljoen. Dagelijks zijn voor de verzending van uit het Centraal station 133 treinen en 34 interlokale ritten nodig met behulp van 10.000 postzakken. Voor de ontvangst zijn 106 treinen, 28 Interlokale ritten en 7000 zakken nodig. Samen dus 17.000 zakken iet een gewicht van circa 400 ton. De expeditie verwerkt ruim 1 miljoen stuks correspondentie en 17.000 postpak- itten per dag. Zij bestelt dagelijks 6000 stuks. Van de totaal aangeboden corres pondentie is pl.m. 35 bestemd voor stadsverkeer. Door concentratie van alle over de ge hele stad gevestigde kantoren in één ge bouwencomplex kunnen verbeteringen in de dienstuitvoering worden verkregen De voorgenomen mechanisatie maakt 1- en sjouwwerk grotendeels overbodig. Grote hoeveelheden worden sneller ver werkt in een rustiger werkomgeving, ter wijl bij dit massaverkeren verlaging van bedrijfskosten mag worden verwacht. t nieuwe postgebouw zal enerzijds op perronhoogte van het Centraal Station verrijzen. Op het Oosterdokniveau zal een verbinding met het stadsverkeer tot stand komen. Voor parkeer- en voorrijdruimten zal écnrichtingverkeer worden geprojec- Eerst in het volgende jaar zal met d« bouw een aanvang kunnen worden ge maakt, nadat het rangeerterrein ter plaat se is opgeruimd. Een gebouw als hier bedoeld is In 's-Gravcnhage reeds enige tijd In gebruik. De Indonesische regering overweegt ot z(j de Nederlandse regering een tyds- limiet zal stellen om te antwoorden oj het Indonesische verzoek betreffende het houden van een slotvergadering vai Nederlands-Indonesische besprekingen, aldus wordt in gewoonlijk welingelichte kringen in Djakarta vernomen. Dit woensdagavond door min. Anak Agung Gde Agung aan de regering zjjn voc steld. In een speciale zitting van het kabi net zal hierover zo spoedig mogelijk be slist worden. Inmiddels heeft premier Harahap. in antwoord op schriftelijke vragen, gisteren in het parlement verklaard, dat de rege ring op de basis van de „trias politica" rechter Maengkom niet kan dwingen de Nederlandse advocaat mr. A. C. van Em- pel als verdediger !n de zaak Jungschla- gcr te aanvaarden Maengkom heeft her haalde malen verklaard, dat hij bezwaren had, maar uit het antwoord van premier Harahap in het parlement kan opgemaakt worden, dat hij tntdusver de regering hiervan niiet officieel op de hoogte heeft esteld. In politieke kringen te Djakarta heeft len van berichten uit Den Haag de in druk gekregen, dat Nederland ten aanzien de besprekingen in Genève, thans een politiek van uitstel volgt, teneinde con es te krijgen in de processen van de Nederlanders in Indonesië en ten aanzien an hun verdediging. Dezelfde kringen zijn van mening, dat, mocht Nederland weigeren de resultaten de besprekingen te Genève te parafe- het kabinet-Harahap een betere kans hebben de binnenlandse politieke moeilijkheden te boven te komen. Deze moeilijkheden zijn voortgekomen uit te genovergestelde meningen over de Ge- neefse conferentie tussen de kabinetpar tijen en de oppositie. De Nederlandse hoge commissaris, mr W. F. L. graaf van Bylandt, heeft gisteren een bezoek gebracht aan premier Hara hap op diens kantoor. De Indonesische ambassadeur in bi) zondere missie in Nederland, mr Utoy«< Ramelan heeft gistermiddag 12 uur in Rotterdam heeft een dergelijk nieuw enorm gebouw op het programma vooi de stadsontwikkeling. Den Haag een onderhoud gehad met d' Nederlandse regerlngscommissiaria voo1 Indonesische aangelegenheden, mr. N S. Blom, bijgewoond door de Indonesischi zaakgelastigde, de heer Kwee Djie Hoe De woordvoerder van het Indonesisch* Jhoge commissariaat deelde na afloop me de, dat. zoals de heer Ramelan betoogd heeft, de beide delegaties op 7 januari waren overgekomen, de besprekingen te hervatten nadat beide partijen rugge spraak zxiuden hebben gehouden mot haai regeringen over de op die dag bereikte stand van zaken. Naar wij vernemen, is bij dit gesprek niet de tijdsl'mlet ter sprake gpkomen, welke aan Nederland zou worden ge steld Schipper van de KW 178 vrijgesproken De Raad van de Scheepvaart heeft gis teren de schipper van- de KW 178, die op 22 november vorig jaar ter hoogte van Noordhinder in aanvaring kwam met de Duitse treiler Detmold. vrijgesproken van schuld. De schepen lagen zo dicht bij elkaar, dat de netten verward raakten. Bij po gingen om de netten te ontwarren, dreef de Detmold tegen de KW 178 aan, waar door dit schip werd beschadigd. De in specteur voor de scheepvaart besliste, dat de Detmold als oplopend schip had moe ten zorgen vrij te blijven van de KW 178 en niet omgekeerd. Militair ging kermis vieren. Twee iaar gevangenisstraf eiste de auditeur militair van de krijgsraad te velde-oost gisteren tegen de militair J T. A., die september vorig jaar in Hengelo een wegnam, verscheidene diefstallen pleegde en naar Duitsland ging om ker- te vieren. De raadsman vroeg de krijgsraad zijn cliënt niet voor desertie, maar ongeoorloofde afwezigheid te ver- Chr. J. H. Dauhenton, ambassadeur f* Lima, Peru, zal binnenkort worden bt. noemd tot Ned. ambassadeur in Santia go de Chile. Chili, waar hij dr. P. A Kasteel zal opvolgen.. De nieuwe functie dr. Kasteel is nog niet hekend Zes weken geëist R.-k. militair weigerde pokken-inenting Gisteren stond voor de krijgsraad ti velde-oost terecht de militair J. v. d. W. uit de legerplaats Wittenberg, omdat hij geweigerd had zich te laten ine tegen pokken. Hij had getracht zijn gewetensbe ren, cq. zijn rooms-katholieke overtui ging. door de daarvoor bestaande com missie erkend te krijgen, doch hierover was afwijzend beschikt. Niettemin vol hardde hij bij zijn weigering en de audi teur eiste een militaire detentie van res Volgens de raadsman, mr Beek uit Nij megen. ziet beklaagd? het a's zonde tegen over God, zijn Lichaam aan schade bloot te steïen. Waarom zou een rooms-kafho- liek geen gewetensbezwaren kunnen hebben tegen inenting en begrijpt men wel de houding van b.v. gerefor meerden? aldus mr. Been. Hoewel de rooms-kath. kerk zich niet verzet tegen immunisatie, dient de kei in drt geval te wijken voor het gewen van beklaagde. Ten s>'.otJ,e bracht de raadts- man naar voren, dat men In Friesland, waar beklaagde vandaan komt. zou kun nen spreken van e*»-. „Calvinistisch ka tholicisme". Hitiers schedel staat in Stalins museum Bonn. 26 januari. Onder grote koppen bericht West-Duits- 'ands grootste boulevardblad Bildzeitung ioplaag twee miljoen) dat Hitiers schedel is te zien in het privé-museum van wijlen Stalin. Dit museum is in het Kremlin ondergebracht. Volgens Bildzeitung heeft de Russische arts Iwanof die de medische bulletins vlak voor Stalins dood ondertekende dit onthuld aa:t een Duitse ingenieur die onlangs met de ontslagen krijgsgevange- uit Rusland is teruggekeerd. Volgens de ingenieur heeft Hitiers schedel een replaats ln een speciale vitrine. Enige tijd geleden vertelde een gede- ïrteerde Volkspolizist dat, de schedels an Hitler en zijn vrouw, Eva Braun, iD de bunker van de Führer waren gevon- Kleding-afvalstoHen gestolen Onder beschuldiging op grote schaal afvalstoffen van militaire kleding t« hebben verduisterd, zijn een chauffeur uit Valkenswaard, een opkoper en dien» knecht, door de politie gearresteerd. De chauffeur moest deze afvalstoffen van een Eindhovense kleermakerij naar het Directoraat materieel Landmacht vervoeren. Een deel ervan verkocht hij echter aan een opkoper in Woensel. Door de politie is bij deze opkoper ongeveer 2000 kg van de resten van militaire stof fen in beslag genomen. De diefstallen strekken zich uit over een periode van twee jaar, waarin 3000 kg afvalstoffen, ter waarde van 2000, zou zijn ontvreemd. Bezwaar van Kamerleden tegen grondwets wijziging Vele leden van de Eerste Kamer hebben ernstige bezwaren tegen de voorstellen tot grondwetswijziging. Hoewel zij voor stander zijn van een ruime herziening, achten zij het onaanvaardbaar dat elke verkiezing wordt aongerrepen om gedeel ten van de grondwet te wijzigen. Uitzonderingen worden echter gemaakt voor uitbreiding van het ledental van Eerst? en Tweede Kamer. Uit het voorlopig verslag blijkt verder dat enkele led n de bepalingen over het pensioen voor aftredende Tweede-Kamer- rerien en ten aanzien van kostenvergoe ding van de leden der Eerste Kamer bij de wet inplaats van ln de grondwet ge- -eteld willen zien. Onrust in veenkoloniën om aardappelen Het besluit van het Landbouwschap, een areaalheffing van vijftig gulden per ha fabrieksaardappelen op te leggen, heeft in de veenkoloniën rumoer doen ontstaan. In enige dorpen zijn comité's van actie tegen de heffing gesticht, en in Roswinkel is besloten de aanslagbil jetten collectief terug te zenden. Het Landbouwschap beoogt met dit fonds de prijzen van fabrieksaardappelen op lonend peil te houden, door bij zak kende prijzen van aardappelmeel ln de markt te kunnen kopen. Een aantal telers heeft echter geen vertrouwen in deze maatregelen. Met het oog op het feit. dat de vroegere afnemer West-Duitsland nu zelf aardappelmeel produceert, zouden zij liever aardappe len aan de Westduitse fabrieken leveren. Personeel gevraagd Gevraagd: meisje voor 3 ot' 4 haiiive dagen per week. Goed loon. Werkster aanwe zig. Dahlia6traat 16a, Kat wijk aan de Rijn. Tel. 01718- 3582. Manderaloot, Zoeterwoudse- weg 166 Lelden. Beschaafd meisje in boek handel Mulo of gelijkwaar- d g diploma gewenst. Eigen handig geschr. br. ond. no 6671 bur. v. d. blad. Nel meisje gevraagd voor de morgenuren ln gezin met 3 kleine kinderen. Boonstraat 15. Oegstgeeet. Tel. 30153 Aanmelden tussen 2 en 4 of Me#r, Buitink-v. Berge, Storm van 's Gravesandeweg 23, Wassenaar, telef. 2638, vraagt net dagmeisje. Event, reiskosten worden vergoed. Personeel aangeb. Meisje b.z.a. voor 4 halve dagen per week, dinsdag, woensd., donderd. en vrijdag. Brieven: Jac. van Beelen, Annastraat 25, Katwijk aan Zee. Te koop gevraagd Voor overtollig meubilair, antiek, koper, glaswerk, schilderijen enz., geven wij de hoogste waarde. Nieuwe Rijn 60, bij hoek Hooigracht. Telefoon 22150. Gevraagd van particulier: naaimachine met ringspoel. Liefst zig-zag. Br. onder no 6673 bureau van dit blad. Te koop aangeb. Slagwerk tegen elk aan nemelijk bod. Br. no. 6670 bur. blad. Spoed. Vertrek. Philips radio, prima toestel 45,—. Merk sleestofzuiger, 125 V. 40,—. Philips gram 15,—. Janvossensteeg 5 (boven). Moderne Pfaff handnaai machine. In prima staat. Prijs 55,Moderne trap- naaimachlne (inzinkbaar), ln zeer goede staat. Prijs 125. Herenstraat 23, Leiden. 1 Geheel Slavonisch eiken buffet met opstand, groot 60x 130x215 om. Prijs ƒ100. Te bevragen tussen 1920 uur. Koninginmelaan 3, Lei- Witte trouwjapon, maat 38. met toebehoren. Te bevr. Agent N.L.Crt, Langevaart 39, Rijnsburg. Aangeb. plck-up, 3 snel heden. met platen. J. van KJaveren, Noordwijkerweg 11, Rijnsburg. Diversen Verloren: enige sleutels. De vinder wordt verzocht, zaterdag (ochtend) aan het politiebureau adres te mel den of sleutels te brengen. Partij vaatwerk, glaswerk, vorken en lepels, groente-, vlees- en koffiemolens, bed den. ledikanten, dekens, vloerkleden, dressoirs, thee meubel, legkast, crapaudjes, trapnaaimachlne. Hooymans, Barnhoornweg 30, Noord- wijk aan Zee. Tel. 2012. Stofz., bur., radio, schrijf machine. Als nieuwe stofzui ger, 125 Volt, 12 staats gas haard, vloerkleden, laden- kast. eiken was commode, kloostertafels, pick-ups, ver sterkers, ledikanten, linnen kasten enz. Nieuwe Rijn 60, bij hoek Hooigracht. Tele foon 22150. Polshorloges vanaf 1, p. w. Gouden ringen, pendu les. Billijke prijzen, prima kwaliteit. Plasmeijer, Storm Gebruikte naaimachines Wij hebben nog enige moder- machines o.a. Singer Electr. in koffer. General Electric, Naumann, Lewen- steijn ln salonkast enz. enz. Alles met volle garantie. P. J. van Steyn en Zn, Nieu we Rijn 79. Tel. 24809. 11.1. een GLASHELDER. CONTRASTRIJK en STORINGSVRIJ beeld, wiuineer U Uw televisie-apparaat laat installeren door de televisiespecialisten Eigen televlsle-repare.He-lnrichtlng. erkend door PHILIPS, GRUNDIG, TELEFUNKEN. Aalmarkt 12 Prettige betallngscondities. Voor televisie dag- en avond-service Tel. dag. 21782; tel. avond 21774-31756 door het gebruik van KNEGTELS INMAAKDRANK f2.55 per liter f 1.30 per Vz liter ZATERDAGMIDDAG 4.30 GRATIS PROEFLES ln angstvrij, goed en vlot spre ken in 't openbaar. Vrije toegang zonder enige ver plichting. Wij leren U vlot spreken in alle omstandig heden van 't leven. Gemeenteraads- en kamerleden waren cursisten van ons instituut. Dag- en avondcur- „REVEDO": het le Nederl. instituut Honderden dankbetuigingen ter Joh. de Wittstraat 34. Telefoon 20981. N.V. Het Lingeriehuis vraagt voor haar filiaal te LEIDEN Naaimachines, zowel ln hand ais electr., ook Zlg- Zag in elke uitvoering. De Naaimachineepeoiali&t Der nee, Haven 7. Tel. 25365 Waaigat 17, Katwijk aan Zee. Nieuwe baby-box met ver hoogde vlonder en telraam 17,75. Plastic boxmatrasje 7,95. Kinderstoel f 17.25. Hooglandse Kericgracht 40 a Leiden. Telefoon 22287. Accordeonliefhebbers, dit i6 Uw kans. Laat U of Uw kind testen op muzikaliteit. 3 Maanden gratis een accor deon in Uw huis. Heden in schrijvingen. - Inlichtingen: Muziekhandel Gé Hof enk. Haarlemmerstraat 66. Tele foon 21980 en 27081. Zware emaillc kolenkitten 50 cm hoog 2,75. Ontbijt borden 28 ct. Drinkglazen. 6 stuks 65 ct, Be dk ruiken, naadloos, extra zwaar 2,75 Pansponsen, 4 stuks 25 cent. Victor ie-Bazar Hogewoerd i 73. Bon. Emallle emmer 1,98 Grote maat. De beste kwali teit Normale prijs 2.95. Uitsluitend met inlevering van bon deze zware wit- emaitle emmer voor 1.98. Victor ie-Bazar Hogewoerd i 73. Opruiming! Sjoelbakken 10,50 kindermeubelen, kei harde kleppers, keukentafels trekwagens, elektr. machine, gehaktmolen, kluweniwinder. Tevens het adres voor het slijpen van alle zagen. Oude Singel 216. Dubbel stuk Huishoud zeep 11 ct. Prima kwaliteit van de bekende zeepfabriek „Bousquet". Alleen met in levering van deze adverten tie voor 11 ct. Geldig tot 4 februari. I.V.A. - Haarlem- meretr. 48. NOVA - Noord einde 43 Leiden. Kolenkitten 1,89. Prach tig. Achtkantig model, ex tra grote maat diepglanzend zwart gemoffeld. Kachel- zeiltjes met dierenfiguren 59 ct. Naadloze metalen bed- kruik, hoogglans 2,98 I.V.A. - Haarlemmerstr. 48. NOVA - Noordeinde 43 Lei- Heeft U schoenreparatie! U belt 23402 en onze bedienden komen Uw schoenwerk halen en be zorgen zonder prijsverho ging. Leiden's grootste Schoenmakerij. Modelschoenmakerij „COWBOY" Hogewoerd 50 TEL. 23402 - LEIDEN. Eet nu lamsvlees. Lams bout, lamslappen, lamscote- letten, lamsborst, lamsge- hakt, lamsvet. Verkrijgbaar Buysinestraat 33 (Lage Mors-j bij J. Sira, Langegracht 85, weg). Telefoon 32173. Leiden. VRAAGT VEREIST: zelfstandig kunnen werken, ervaring met moderne materialen, goed vakmanschap, leeftijd 25— 35 jaar. Bij gebleken geschiktheid mogelijkheid tot plaatsing als VOORMAN-onderhoudsschilder. Schriftelijke sollicitaties Personeelszaken van SIKKENS' LAKFABRIEKEN N.V. te SASSENHEIM. VERLOVINGSRINGEN Love Verlovingsringen zijn van het allerbeste 14 k. goud. 4 Modellen Ln voor raad. Op het graveren kan gewacht worden. Bij de Verlovingsringen Specialist „De Goedkopere Zaak". S. v. d. Water en Zin., Haarlem merstraat 185. EWE-ANKER POLSHORLOGES Voor het goede. Het ©buk ken beter. Het allerbeste Ankerhorloge. Blijft Uw vakadres: „De Goedkopere Zaak" maar betere waar. S. v. d. Water en Zn., Haarlem merstraat 15, Zenith, Cer- tina. Prisma, Ewe, Avia, Re- Bedden maken is ons ge heim en daarom moet U voor overtrekken en'of bij vullen bij Jan Vonk zijn. In één dag terug. Jan Vonk v/h Snijder, Haanlemmerstraait No. 81. Tel. 22580. Aangeboden 2de hands dames-, heren- en klnder- rü wielen. Gravekamp Sumabr astraat 122, Oegst- geest. Autoryicssen met de nieuwste Ford Taunus. Les uur 8.Leskaart 10 les uren 55.Beatrixstraat 4, TeL 30319, Lelden. Zaterdagmarkt. Wij gaan door met onze koopjes. Lan ge onderbroeken 2,69. Ge- moltonn. directoires 2,79. Dames fantasiegoed tegen spotprijs. Kinderondergoed. Iets aparts. Koornbrugsteeg. t.o. muziekhandel. Japie. Hallo, hier is het kaas boertje. Zaterdag op de markt. Kaas, maar dan ook kaas tegen een prijs die iedereen kan betalen. Kwali teit. Laag in prijs. Koorn brugsteeg, naast Japie. 44» Blekkie legde juist de hoorn op de haak. toen mijnheer en mevrouw Spoeling thuiskwamen, vergezeld door juffrouw Rijs tebrij. „We mogen morgen mee, met de auto bussen!" riep Spekkie geestdriftig uit. „Meewarige kruipers ophalen!" vuldt Blekkie niet minder enthousiast aan. „We hebben vrij gekregen van mijnheer Drié wiel." legde hij uit, toen hij de verbaasde blik van tante Fru zag. „Om acht uur moeten we voor het raad huis zijn!" vervolgde Spekkie opgewonden „Brood en koffie bij ons. We gaan een ge weldige tocht maken. Tot ver voorbij het Bittere Biezenveld, denk ik. Misschien wel tol over de Blauwe Donaul" Het bureau van de dienst van gemeentewerken (waaronden bouw- en woningtoezicht) en van het grondbedrijf is mej Ingang van 30 januari 1956 gevestigd in het pand JULIANA-' STRAAT 34. bierkaaimannen. zal de gebroeders Fruytenduyk ook ïog eens waarschuwen. Denk erom. dat jullie in of vlak bij de autobussen blijven, loor Jongens. Anders geef ik geen toestem ming." „En ik evenmin, riep juffrouw Rijstebrij ingstig. „Beloof je me dat je goed oppas sen zult, Blekkie?" „Natuurlijk tante Fru," stelde haar neel haar gerust. „Ik zou overigens best eens ?en bierkaaiman willen zien. Hebt u er wel eens een gezien, mijnheer Spoeling?" Spckkie's vader knikte ernstig. „Ik heb zelfs eenmaal een barbierkaaiman gezien," - - zie luj met een lichte rilling, en toch niet manheer Spoeling zonder enige trots. „Een aanblik om nooit te vergeten." „Als een okokkelo," legde Spekkle's va der uit. „Maar veel groter, zeker zo groot j blobber." „Praat alstjeblieft niet over zulke dingen, man!" riep Spekkie's moeder. „En maak jij dat je onder de wol komt, Spek. Als je morgen met die bus meemoet, mag je eerst wel eens extra flink slapen „Ja. en wij gaan weg, Blekkie," zei juf frouw Rijstebrij. „Het is eigenlijk al weer veel te laat geworden. Kom!" Zij namen afscheid van de familie Spoe ling en stapten even later doir de frisse najaarsavond op huis aan. VOOR ADVERTENTIES TELEFOON 31441

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 6