i/ WONINGNOOD vereist opvoering van BOUWVOLUME Apfelstrudel WASBLOEM V Gevaarlijke jeugdlectuur moet verdwijnen Mantel is weliswaar niet verdrongen, maar.,. -Vrienden van onze kinderen. NIEUWE LEIDSCHE COURANT Maar het moeten ook goede en verantwoorde woningen zijn met een ijsberg: je weet wel wat er boven het wateroppervlak uit steekt, maar je kunt je geen voor stelling vormen van alles „wat er aan vast zit". Er is woningnood in ons land en er njoet gebouwd worden. Huizen, huizen, liefst zo veel en zo vlug mogelijk, want die woningnood moet worden opge heven Ja, dat is wat we boven waterspiegel zien. Maar dat, wat er aan vast zit, moeten we ook niet uit het oog verliezen: de woningen, die gebouwd worden en zullen worden, moeten het twee a drie generaties uithouden. Ze moeten beantwoorden aan de eisen des tijds en er moeten mogelijk heden open blijven voor eventuele eisen, die er later aan gesteld zullen worden. Een woning, zo zegt de binnenhuisarchitecte Cora Nicolaï, is niet alleen een passief verblijven, maar ook een actief doen; Een woning is, zegt minister Witte, van alles tegelijk: een hotel, een restaurant, een kerk, een café, een ontspanningsgelegenheid, een werkplaats, een wasserij, een kin derspeelplaats, een studeerkamer. Zijn deze opvattingen nieuw? Och nee maar pas wanneer men er zich in gaat verdiepen, wordt men zich be wust van de vele facetten die er aar de kwestie van de woningbouw vastzit ten. Er moeten woningen komen goed. maar dan ook verantwoorde wo ningen, of, zoals het de laatste jaren ingen. Omdat het de architect is die de woning bouwt en omdat het de huis vrouw is, die het grootste deel van de dag in die woning doorbrengt, het logisch, (zou het logisch moeten zijn), dat er tussen deze twee groe peringen een nauw contact bestaat. Dat dit contact eerst de laatste ja ren is gekomen, kan men betreuren, maar door de samenwerking, die er thans is tussen het Bouwcentrum dat in Rotterdam gevestigd is, en de Ne derlandse Huishoudraad (de overkoe pelende organisatie van tal van derlandse vrouwenverenigingen), kan weer veel goed gemaakt wor den. Het resultaat van die hechte samen werking is nu een tentoonstelling die permanent in het Bouwcentrum is in gericht en waar een groot aantal van de functies, die men in een woning zoekt, te zien zijn. Van een werkelijke woninginrichting is geen sprake, men is op deze tentoonstelling uitgegaan van de gedachte van de zg. „werklijnen", zoals wasbehandeling, voedselbereiding, onderhoud van de woning, persoonlijke hygiëne enz. Dat is alles het resultaat van het wetenschappelijk onderzoek, dat de werkgroepen hebben verricht en waarin 200 deskundige huisvrouwen zit ting hebben. Door systematisch gezamenlijk onder zoek heeft men getracht een aantal ei sen te formuleren, waaraan een woning moet voldoen, wil deze aan de wezen lijke behoefte van het gezin beantwoor- Huishouding: wetenschap Dit alles in aanmerking genomen, moet men wel tot de conclusie komen dat de huishouding, ook al willen velen aa-t nog niet erkennen, een wetenschap is geworden. Die stelling verdedigde ook mevrouw D. ElemaBakker, lid van het dagelijks bestuur van de Ned. Huis houdraad en voorzitster van het ad viescollege voor de toegepaste huishoud kunde ten behoeve van het wonen. Voordat de tentoonstelling nl. werd geopend, hield ir. W. van Tijen, ar- de^iH ning. en naar aanleiding daarvan sprak een tiental deskundigen ieder over een onderwerp op zijn of haar terrein. Een discussie zoals aanvankelijk in de be doeling lag, werd het niet: men poneer de zijn mening en zo bracht mevrouw Elema naar voren, dat het huishouden feitelijk, tot voor kort, een kwestie van intuïtie en traditie was geweest. „Ik heb me er altijd wel bij bevon denzegt d,e huisvrouw, die er eigen lijk maar een beetje kriegel van wordt, dat haar werk een wetenschap geworden is, over de bestudering waarvan vele deskundigen zich het hoofd breken Maar het speurwerk naar nieuwc doelen is niet meer eeij zaak van eer. huisvrouw alleen. Met elkaar zullen zij gaan profiteren van de wetenschap van de huishouding. Dat daarvoor sociologisch onderzoek nodig is, niet alleen wat de huishouding zelf, maar ook wat het wonen en de woningen betreft, bracht mevrouw dr. F. T. DiemerLindeboom naar voren. Voor het instituut van sociaal onder zoek van net Nederlandse volk heeft zij, nu ruim een maand geleden, éen prae- advies uitgebracht voor het congres over sociale samenhangen in nieuwe stadswijken. Daarin zegt ..Wanneer we ons realiseren, hoe zeer de mens in de moderne le vensverhoudingen aan allerlei psy chische spanningen wordt blootge steld, dan moet alles op alles ge steld worden om woonvormen te creëren, die niet als zodanig ook nog vele kiemen tot vermeerdering van nervositeit en tot onderlinge wrijving (zoals dit met gebrek aan leefruimte, gehorigheid en onder be paalde omstandigheden met gemeen schappelijke voorzieningen toch het geval is) in zich bergen". Praktische eisen zijn voor iedere cate gorie verschillend,--aldus mer. Elke phase van het gezinsleven heeft ook een typische weerslag in de woonbehoeften (in een gezin met kleine kinderen gelden nu eenmaal andere maatstaven dan wanneer men te maken heeft met opgroeiende kinderen), er is ook het geval met het type gezin, met het milieu, met de streek waar men woont. Verlanglijstjes Mevrouw M. van RooyBerlage. de raad van beheer van de Ned. Huis houdraad, gaf een heel verlanglijst van een aantal praktische zaken, die ii de huidige woningen eigenlijk niet mo gen ontbreken. Zij voerde bijvoorbeeld een pleidooi voor de kasten met ver stelbare planken, voor licht in de kas ten, voor boodschappenlijstjes, voor bergruimte voor kinderwagens. voor meer en grotere balkons. Zij erkende, dat veel van deze zaken al worden toe gepast, maar het gebeurt nog veel te weinig. Er zijn de laatste jaren onnoemelijk veel nieuwe snufjes verschenen voor de huishouding, we kennen ze wel van de jaarbeurzen voor de vrouw". Mevrouw J. Meihuizen-ter Braak voorzitster van de studieraad studie functionele grondslagen voor de_ wo ning. vertelde dat al deze „dingen", zo als zij ze noemde, een ruimte eisen in de woning. Huisvrouwen zijn over het algemeen verrukt van de opklapbare flanken aan een gasfornuis, omdat pan en. die van het vuur genomen moeten 'orden, niet op een tafel of aanrecht behoeven te worden gedeponeerd. Maar wat te beginnen met zo'n fornuis als het te veel plaats in de keuken dreigt te gaan innemen? Dan worden die flanken verwijderd. Hoe meer men zich in deze mate rie verdiept, hoe meer men gaat in zien dat er een veelheid van aspec ten Is, waarmee de huisvrouw eigen lijk op de hoogte zou moeten zijn. Daarom is het voor vele vrouwen verenigingen wel aanbevelenswaard, om op een excursietocht een be zoek aan het bouwcentrum in te las sen, al was het alleen maar, om daar te leren inzien, dat door een bepaalde opstelling van „werkhoe ken" (gootsteen, tafel, fornuis enz.) n enorme tijdsbesparing Die- worden verkregen. kan HET GAAT OM DE KWALITEIT Uit de rede van minister Witte op de openingsdag van dc maand vt de woningnood en de haast, die te maken, doet de aandacht de li de produktie. Hoe belangrijk de v niet alleen om de hoeveelheid, i wy produceren. Elke woning, die geslachten dienst moeten doen vi hebben om aan deze tijd vooral vallen op produktie rhogi ook ij bouwen, zal gedurende voor de huisvesting van een gemeenschap, die wij kennen •lyke kwaliteit te zijn, als in lomische, sociale en technische 1st van het bakken van omvangr: zeer bewerkelijke koeken of taari t de Kerstdagen is de Weihnachlss gebak, dat het i te maken smaakt overheerlijk, digdheden zijn: 200 gr. bloei De b.. 1 dl lam melk, wat zout, ongeveer 50 a 75 gr. boter, kg appelen, 100 gr. krenten- en rozijnen, 50 gr. sukade, 100 gr. suiker, geraspte citroenschil. Dc bloem in een kom doen, in het mid den een kuiltje maken en hierin zout. ei en in melk opgeloste gist gieten. Hel deeg kneden tot een zeer soepele bal. hloer i later ryz( i doek. De kom by de kachel Verantwoord speelgoed, praktische stoelen, een vernuftige lamp en niet te vergeten een juweel van een werkbank waarvoor alle manne lijke bezoexers van deze tentoon stelling dromerig blijven staan dat is o.m. de inventaris van een hoekje van de afdeling ontspan ning en activiteit. Een aantal fraaie foto's zoygt voor de entourage. ling :etten of teiltje Hierna het deeg uitrollen op een met bloem bestoven doek. Het deeg zo dun mogelijk uitrekken en bestrijken met gesmolten boter. Vervolgens het vulsel er over strooien, gemaakt van gesnipperde appel, suiker, snippers sukade, gewassen en gedroogde krenten en rozijnen en geraspte citroenschil. Het deeg stevig oprollen door het met doek en al aan één kant op te tillen. De rol overbreugen op een ingevet bakblik en bestrijken met boter. Gaarbakken itl a 1 uur. Koud laten worden, bestrooien met poedersuiker en in plakken snijden. mag tijdens de bloei niet worden verplaatst De Hoya bella of Wasbloem heeft heerlijk ruikende bloemen. Ze zijn wit en vrij dik, en het lijkt wel of ze uit was zijn gesneden. Als men ze niet langs ijzerdraad leidt vragen ze wel een wat grote ruimte, want de plant groeit sterk in de leng te uit. Om goed te groeien hebben ze een lichte grondsoort nodig en potten, die goed gedraineerd zijn. Dat bete kent dus een flinke laag potscherven onder in de pot. Vertier eist de Hoya (ja, ze eist!) veel frisse lucht en veel licht, hoewel ze tegen de felle middagzon Met het gieten moet men niet. zuinig zijn, vooral in de zomer niet. Kamer- plantenmest moet ze ook veel hebben. Hoe ouder de plant wordt, hoe meer In de winter wil ze graag een beetje warmte hebben. Zet haar dus niet in een koude kamer. Voorts zijn de glan- zend groene, leerachtige bladeren zeer dankbaar voor een geregeld afsponzen met .zuiver lauw water. 1 goede behandeling zal r kans, dat er weer' nieuwe bloemen ontstaan. Men moet er angstvallig op letten, dat de plant, zodra de bloemknoppen zich vertonen, én gedurende de gehele bloei, niet verplaatst mag worden. Net als bij de lidcactus vallen, bij het verplaatsen van de plant, de knoppen en bloemen in zo'n geval af. Is men om de twee of drie jaar nie lichte aarde gegft, kan men heel veel plezier van deze-prachtige bloemen t>e- Mode-öntwerpers breken zich niet alleen het hoofd over het creëren van japonnen en mantels, ze houden zich en Dassant ook bezig met het ontwerpen van schoenen en hoeden en ook wel van kousen, daar is het huis Jacques Fath sterk in. Er zijn natuurlijk ook ontwerpers, die uitsluitend het métier van hoe- denmaken beoefe nen. DRIE HOEDJES - bijna al niet nieuw meer Op deze foto's ziel u drie hoedjes van drie Parijse grootheden. couturier Balenciaga. In het midden ziet u een groene avondhoed van Balmain en helemaal links is een grappig petje van luipaard. De maakster hiervan is Georget deze modellen al i het nieuwste van het nieuwste. Binnenkort beginnen de grote Pa rijse modeshows weer iedere dag iets van te vertellen. Maandag 30 jam de collet fehr, •n: 31 jaruini n (Costello) 2 feht Lecor ChristU Fath. iri zullen Jacques getoond Dio de Givetichy zal de pers pas toelaten op februari en Balen- cioga doel dal op 2« februari. Zij -.t,n tot dat besluit gekomen om te voor komen, dat al enkele dagen na de shows de confectiefabrika de gehele enge s an de worder modellen. En dat ondanks dat het verboden is tijdens c te fotograferen of te teke elk geval hebben deze beide Metalliseren van weefsels Na drie jaren onderzoekingswerk door de textielindustrie van West- Duitsland is een procédé tot stand ge komen, dat het mogelijk maakt weef sels van synthetische vezels te ver gulden. Het is ook mogelijk zo'n weefsel te verchromen of te verzil veren of met een laag licht metaal op aluminiumbasis te bedekken. Het Nationaal' Vrouwen Comité heeft het. prijzenswaardige initiatief geno men de verspreiding van voor de jeugd gevaarlijke lectuur tegen ie gaan. Er was een verzoek gekomen om bij -de regering aan te dringen op drastische beperking van deze vergiftigendclectuvr. Er is nu een klein comité gevormd, dat gaai uit zoeken hoe groot hel verspreidings gebied is van deze lectuur en in hoe verre zij gevaarlijk is voor onze jeugd. Het is een oekend feit, dat op school, in de clubs, óp de ateliers en in de wérkplaatsen deze vunze boekjes van hand tot hand gaan. Het zijn beeldromans, prikkellectuur van de ergste soort of beschrijvingen van avonturen, waarin handtastelijk heden en misdaden of andere ver grijpen aanschouwelijk worden voor gesteld. In „De Christenvrouw", het maand blad van de Nederlandse Christen Vrouwenbond, wordt een dringend beroep gedaan op de leden om medewer e ng te verlenen bij het bestrijd°n van dit kwaad. Deze minderwaardige lectuur komt nl. vaak clandestien ons land binnen. Meestal is de uitgever onbekend, en de bonafide boekhandelaar ver koopt dit soort uitgaven niet. Daarom meet dit soort lectuur ver zameld worden en wel zo spoedig mogelijk. Er zijn onschuldige uit- gaven, maar wat er enigszins ver derfelijk uitziet, moet verzameld worden. Mevrouw C M. van Alkemade- Kwakkels'.ein, Voorschoterlaan 112, Rotterdam (O.), vraagt toezending van dit soort verdachte lectuur. Misschien kan, zo zegt „De Christen vrouw" de Nationale Vrouwenraad ter bestrijding van dit jeugdkwaad bij de bevoegde instanties iets be reiken. Winters tailleur neemt belangrijke plaats in We zouden bppaaid te ver gaan als we beweerden, dat fnfc/de wintermantel minder aftrek heeft en dat het winterse tailleur bezig is zijn plaats in te nemen. Maar wel is het een feit, dat er dit seizoen heel wat meer vraag is naar tailleurs van zware, warme stoffen dan het vorig jaar. Er zijn tailleurs/deux- pièces. die bestaan uit een geplooide of wijd uitlo pende rok en een heel kort jasje. Shetlandwol in versmolten en genuan ceerde tinten van groen en blauw, of in het gam ma van bruin en beige is voor zo'n pakje wel het aangewezen materiaal. Een taill-sur met een recht jasje kan van tweed ge maakt worden in twee of meer kleuren gemengd met zwart, of van zware wollen flanel. De elegantste zijn gegarneerd met kleine ronde kraagjes van zwarte persianer. Soms wordt een klein sjaaltje van ocelot of persianer op of onder het jasje gedragen, precies als een gewoon sjaaltje. Heel modern is de tailleur met japon. Een zeer eenvoudige, bijna rechte japon wordt -hiervoor vereist plus een licht gemodelleerd jasje. waarvan de schoot tot onder de heup reikt. De zwarte tailleur is bestemd voor middag en avond. Een goed gekozen garnering van satijn of fluweel, in kontrast met het zwarte lak?n, is hier goed op zijn plaats. Soms hoort er een kor te tuniek bij, die opzij of op de rug wordt dichtgeknoopt en de rok aanvult tot een gehele japon. De Jailleur met het lange jasje duidt de taille maar even aan. De lange schoot loopt naar onderen wijder uit. De sluiting met twee itge- Oudere FRXULEINS worden „FRAUEN" Iedere Westduitse Friulein mag zich nu Frao noemen, z6 weet Associated Press te melden. Dit heeft een woordvoerder van het ministerie van binnenlandse zaken In West-Dultsland medegedeeld. Aan alle overheidsinstatles is bericht gezonden, dat de vrouwen in het vervolg zelf zullen mogen uitmaken, of ze met „Fraulein" dan wel met „Frau" betiteld zullen worden. Vrouwelijke leden van de Bondsdag hadden deze uitsprak van het parlement uitgelokt, waarbij ZU er op wezen, dat de meeste niet meer zo jonge dames cr de voorkeur aan geven met „Frau" aangesproken teworden. ZU vroegen en verkregen nu de officiële erkenning van deze oude Duitse gewoonte. f ",L„'a L' ee" "ooVdit onef ontving waarin jy van een vriend, niet op grid haar bezorgdheid uitsprak 0f g0ed, maar op het hart, over de jongen die haar op de innerlijke be- veertienjarige zoon nu al schaving van die; jongen, let. een paar jaar tot vriend heeft. U vroeg mij over déze kwestie eens een artikeltje te schrijven mevr. uoi_ v L. Door het Kerstfeest danks de luxueuze omgeving. brief mij ontsteld heeft, dinnetjes begeert, die zo bui tensporig met aardse goede- ■en gezegend zijn. Deze week dan maakte ik Schouw" O iet volgende Ik deel niet in 't minst, het veeleer een dankbaarheid voi dan ook reden tot school die onderwerpen méér op hun heeft. plaats achtte, heb ik tot nu toe moeten wachten, met aan uw verzoek te voldoen.- En lont mij wel méér in dergelijke situaties over komt, was ook ditmaal het Asters"; geval. Er gebeurde nl. miljonairszoon -ri-ïtv. MR. huis bracht. Ik ac/rt gaf de jongens koffie en ging tot met mijn rug naar hen toe zitten schrijven. Ik hoorde dat mijn zoon de uitnodiging ontving, de volgende avond te gaan naar een ope- „Nee, dan kan ik niet. Ik sfeer van liefde en t Is makkelijk als je beetje van hebt. Je PmMHRHMHBr wat plezier le- restaurant) te vensveraangenaming mee, hij eet lie- maar 't is allemaal zo be- trekke'ijk. Wat heeft een haar juwelen, toen kwam de vraag: „Moe- gen e der. mag Freddie hier blij- vrede' ven eten? Hij heeft wel geld er ee meegekregen om in „De koopt Freddie, eet je niet liever lekker in „De haar slee en haar r hui- veel liever hier, als u het goed vindt." Natuurlijk was dat goed. En zo zaten we dan even la ter aan tafel: de kinderen als haar huwelijksleven ongelukkig is? Wat heeft een kind aan al die weelde, als het dagelijks de warme, liefdevolle gezins sfeer ontbeert en het zonder broertjes of zusjes moet stel len? behoort w kerk. M maak ik de afgelopen week iets in boer. onmiddellijke geving wat dit waagstuk ten nauwste raakt en waar door ik mijn antwoord aan u, nu met een geval uit de waktijk kan illustreren. bakker Zijn U feit dat zorgen over het uw jongen als gefortuneerde ouders vriendschap heeft ge sloten met een jongen ,,u' het volk". Deze jongen h( hoort weliswaar tot dezelfde kerk als u en heeft een nette maken opvoeding gehad, bezoekt dc- schap. werkster Christus niet allen gelijk' Wat is geld en \yat bezit'. Er zijn arbeidersjongens, die meer beschaving in hun pink hebben dan rijkeluis zoontjes in hun héle body. Nu moet u niet boos worden, want daar bedoel ik uw zoon met mee. Dit is een opmer king in het algemeen. Verbazing kant over zoveel achterlijk- aten brood heid, maar óók de vraag: jam en kaas. „Wat is dat eigenlijk zeg. jeugdvereniging' Even later, Wij moeten zeker nauwlet tend toezien op de vrienden en vriendinnen van onze kinderen. Het is onze roe ping hen te waarschuwen te gen verkeerde invloeden. De invloed van een jeugdvriend schap kan een heel leven na werken. Maar let dan in de eerste plaats op de geestes- tussen de gesteldheid van die vriendjes u Qp het geesteiijk klimaat uit ze thuis inademen. Niet We op maatschappelijke wel- rine. stand, maar wel op innerlijke Freddie beschaving, die het kenmerk van alle kinderen Gods, af de werkster tot en met het ge- maal. Hij^ had diUzó gezel- de miljonair. Want i Kijk de moeder ot dezelfde dersjongen zich zorgen deze vriend- _rIik dat tenvolle zelfde middelbare school als kunnen begrijpen. Die schrijft l het is en blijft een arbei dersjongen, mijn zoon komt vrij geregeld in dat mlliei' ■•n niet dat ik hoogmoedip ben. maar Mevrouw, laat me mogen sprek over auto's ging, ik er door de jongè bezoeker als in betrokken: „Vindt u ook rbei- niet mevrouw, dat Dick en zou ik eigenlijk allebei een Fer rari moesten hebben?" Ik: „Een Ferrari? Wat is dat voor een ding?" Dick haastte zich te zeg- daar honderd gulden in han gen. dat zijn moeder zich ab- den krijgt. De stakkerd! >oluut niet voor automerken Koopt hij er een greintje opstandigheid, ontevredenheid interesseerde. Zo ging het waarachtig geluk onz maar door. Alsof in dat ge- Wegen irek telkens twee werelden sleeën kaar even raakten. Maar la aan de Rivièra enz. op te der ziet hlar zoon bedreigd met tie lang niet denkbeeldi ge gevaren van jaloersheid L., als u mij geschreven had: „Het zijn communisten bij L., toen had Ik die jongen thuis en ze storen i ji- rjjke zjcji aan noch gebod," dan had ik uw bezwaren kun nen billijken, maar wees nu blij met die hechte vriend schap tussen uw Leo en die arbeidersjongen. Dit is voor uw zoon een gave van Gód. Geve Hij. dat die twee jon gens altijd de eenvoud van geld, landhuizen, hun hart bewaren mogen, 'agens, een yil- MARGARITHA medelijden MHRMI jongen. Een jongen, die als hij geld nodig heeft, even naar het kantoor in de fa- briek van zijn vader gaat rijen knopen en de zijwaarts verplaat ste pinces maken het bovenlijf langer en platter. De Italianen to nen ook óp het ge bied van de tail leurs hun meester- kunst. Van Carosa (linksboven) is het fantasiewol. Het rechte jasje komt weinig lager dan de heup en is van boven tot beneden dichtgeknoopt. Het kleine ronde kraagje harmonieert met. de lijn van de zak. die juist boven de taille is aange bracht. Guidi maakte het deux pièces van groen met zwarte tweed waarin róód spikkeltje is. yerwerfet rpéc£t, boven), het rechtê h&emial rilchtge knoopte jasje heeft geen kraag. De zak ken zijn in de coupe verwerkt, de zeer nauwe mouwen laag ingezet. MarycellI ver vaardigde het tail leur (linksonder) met een iets ver lengd jasje, uitge voerd in zware zwart-wit-grijze tweed. De dubbele knoopsluiting is voortgezet in de 'ooord, die de ronde halsuitsnijding om geeft. De ontwer per Capucci creëer de het jeugdige tailleur met licht gemodelleerd jasje, dat u rechtsonder ziet. De klassieke kraag heeft korte, brede revers-en het rokje loopt nuim uit Goed nieuws voor gladharigen De zo vaak benijde krullekoppeit heb* ben nu zelf iets om te benijden, als ten minste het nieuwste kapsel, dat ge creëerd werd door de Franse kapper Guillaume, navolging zal vindein. Dat kapsel is misschien had u er al van gehoord geïnspireerd op de ballet kunst. Het haar wordt glad cm het hoofd gelegd, met alleen onder de glad de haren op bepaalde plaatsen wat per- A te geven. het kapsel de juiste Speciale kleurspoelingen komen er aan te pas om het kapsel een stijlvol aanzien te geven. De scheiding komt in het midden, yandaar uit wordt het haar glad langs de slapen gelegd en ter hoog te van de oren komt een zachte, naar binnengedraaide krul. Ergens, heel in de verte, doet deze coiffure denken aan het .„radio-kapsel", alleen' is het on eindig veel charmanter. Gehoord: dat de afgedankte galatoiletten van koningin Elizabeth van Engeland worden verbrand, nadat zij ontdaan zijn van de kostbare garneringen, zoals bont, veren, edelstenen en der gelijke. De kleedster, miss MacDo- nald, mag de minder belangrijke kledingstukken hebben, maar ze mag zc niet bi het openbaar dragen. Gezien: bezems en handvegers van perion, die niet uitharen. Ook zijn er poets lappen van dit materiaal gemaakt, doorweven met enige draden van bet traditionele textiel. De voor werpen hebben een groot weer standsvermogen als ze in aanraking komen met zuren, zouten en loog. Fllterzakken van stofznigers worden ook van perion gemaakt, omdat het materiaal een glad oppervlak heeft, zodat bij het ledigen het stof onmid dellijk los laat. Gelezen: in de New York Herald Tribune, dat de oudste Leger des Heil»-offi- cler ter wereld, mevrouw Hannah Lord, in Londen haar 99ste verjaar dag heeft gevierd. Haar 65-jarige zoon, commandant Herbert Lord, heeft de leiding van het Leger des Hells in Zuld-Afrtka.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 9