Jlieuwc £ci&srt)c ÜTourant Nieuwe zilveren gulden maandag in omloop V Gerbrandy Hedenavond in de foyer Papier geld blijft nog in omloop Twee mammoetkiezen (20.000 jr oud) bij Enschede gevonden Londen is verontwaardigd over Dulles' verklaring Geneefse conferentie in feite beëindigd Sobere begrafenis van mr. J. A. de Wilde Aviolanda bouwt vijf onbemande kleine straalvliegtuigen Amerika: 2.840.000 soldaten... Geen M.R.P.-steun voor kabinet Mollet-PMF VRITDAG 13 JANUARI 1956 BUREAUS: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Telefoon 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 7.- per kwartaal; 2.35 per maand; 0.55 per week. ADVERTENTIES: 0.20 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Familieberichten 0.18 per millimeter. Zesendertigste jaargang No 10550 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omsiieken „itantuasttcfi is gfieblcuen tnyn bert la tegenspeel" KLEINER EN LICHTER DAN DE OUDE TbiTAANDAG aanstaande komen de nieuwe zilveren guldens in omloop. A A 0e Nederlandsche Bank zal dan de afgifte van de muntbiljetten van een gulden staken. De papieren guldens zullen evenwel nog niet warden ingetrokken en blijven voorlopig nog in omloop. 6% graan wegen. De nieuwe munt ral dan ook een kleinere diameter heb ben en ook de dikte verschilt aanmerke lijk met het oude muntstuk. Verder vertonen de muntstukken veel lovereen'konrsben. Zo wordt het randschrift '„God zij met dat «'1 bijna ander - het Ko- Door het geringe gewicht (614 gram) zal de nieuwe gulden de munt met rela tief het laagste gewicht zijn. Een waar- één gulden aan nikkelen kwartjes of dubbeltjes heeft een gewicht van resp. 1 en 15 gram. Waarom thans? Met de herinvoering van de zilveren gulden is gewacht tot op financieel en economisch terrein een zekere mate van stabiliteitzou zijn bereikt Na de bevrij- Vóór- en achterzijde van de nieuwe gulden, op ware grootte. halve eeuw op de gulden voorkomt ge handhaafd. Op de nieuwe gulden bevindt zich de de samenstelling als de oude guldens, due tussen de twee wereldoorlogen in omloop waren. nl. muntzllver van een gehalte van 72 procent. Op die nieuwe wulden bevindt zich de beeltenis van de Koningin op de voor zijde en het Rijks wapen op de tegenzijde. Beide afbeeldingen zijn ontworpen door prof. L. O. Wenckebach. Op de zijde van het rijks-wapen, waar bet jaartal eveneens is aangebracht, heeft het omschrift „Munt van het Koninkrijk der Nedierlanden" plaats gemaakt voor het woord „Nederland'", in overeenstem- Vermiste zendelingen in oerwoud vermoord Slachtoffers van de wilde Auca-Ircddanen Een Amerikaans hefschroefvliegtuig te geland op de plaats, waar een vliegtuig, met vijf Amerikaanse zendelingen 1 boord, in het oerwoud van Ecuador noodlanding moest maken. De verminkte lijken van vier der zendelingen werden ter plaatse aangetroffen. Van de vijfde ontbreekt elk spoor. De moordenaars zijn de in dit gebied woonachtige wilde Auca- Indianen, die tot gewoonte hebben alle vreemdelingen, die hun gebied betreden, te doden. De zendelingen hadden willen pogen hen tot het Christendom te bekeren. Tegen dronken chauffeur zeven maanden geëist Tegen de 30-jarige chauffeur A. A. I uit Nieuwerkerk aan den IJssel, die onder de invloed van sterke drank, op 30 oktober een wielrijdster aanreed, die vrij ernstig |werd gewond, heeft de officier van justitie te Groningen zeven maanden gevangenis straf en ontzetting uit de rijbevoegdheid voor drie jaar geëist. Straaljagers voor de Karei Doorman De Marine-Luchtvaartdienst zal binnen kort dertig straaljagers van het type Seahawk ontvangen. Deze Engelse toestel len, geschonken door de Verenigde Sta ten, zullen de eerste straaljagers zijn, waarover de Koninklijke Marine beschikt. Zij worden ingedeeld in twee squadrons, die dienst doen op de Karei Doorman. diing gaf men er dan ook de voorkeur aan, over de rweuwe vorm van de zilve ren rijksdaalder en gulden nog geen be slissing te nemen. In de muntwet van 1948 bleven deze beide munten gehand haafd in de vorm die zij sedert 1919 hebben gehad, zonder dat het evenwel dn het voornemen lag tot aanmunting van de vooroorlogse rijksdaalders en guldens over te gaan. In 1953, toen een toestand van even wicht op economisch en financieel ter rein was bereikt, is de wijziging van de nieuwe muntwet aanhangig gemaakt Deze wijziging beoogde de oude rijks daalders en guldens door nieuwe te ver- Bij de parlementaire behandeling van het ontwerp zegde de minister van fi nanciën op verzoek van de Tweede Kamer toe, dat eerst de nieuwe gulden zou wor den geslagen en in circulatie gebracht en dat pas daarna beslist zou worden over de uitgifte van de nieuwp zilveren rijksdaalder. (Van onze correspodent). B\j het graafwerk voor de bouw van acht winkels met woonhuizen aan de En- schedesestraat te Hengelo (O.), tegenover het telefoonkantoor, zijn twee vrijwel on beschadigde kiezen van een volwassen mammoet gevonden. Volgens deskundigen zijn de kiezen ouder dan 20.000 jaar. De kiezen zijn geschonken aan het natuur historisch museum te Enschede. Tegen de avond stuitte een der grond werkers bij het wegscheppen van de aarde op iets hards. Het was bijna tijd om naar huis te gaap. De man pakte de voorwer pen met een „Dat lijkt wel versteend hout" op en gooide de twee hardé' klom pen aan dc kant. De volgende ochtend bekeek hij het ge vondene wat beter. Hij liet het aan de collega's zien en men besloot het museum in Enschede te waarschuwen. Groot was hun verbazing, toen zij hoorden dat het kiezen van een mammoet waren. De kiezen bleken afkomstig te zijn van een volwassen voorhistorische olifant. Men meent dit te kunnen constateren aan het aantal lamellen (vlakken waaruit de lries is opgebouwd). De maalvlakken van de kiezen zijn ovaal van vorm, twintig cm lang en tien cm breed. Het oppervlak van de maalvlakken is iets bolvormig, waaruit men concludeerde dat de kiezen in de bovenkaak moeten hebben gezeten. De mammoet heeft in •Nederland geleefd in het pleistoceen- tijdperk. Dit tijdperk zou tot 20.000 jaar geleden hebben geduurd. Uit latere tijden zijn geen aanwijzingen dat mammoeten hier hebben geleefd. Men gaat thans grondmonsters nemen im daaruit te trachten vast te stellen hoe iud de grond is. Dr. P. J. van der Veen, de mammoet-specialist uit Amsterdam, heeft ter plaatse een onderzoek ingesteld. Ook het Geologisch instituut te Leiden is geïnteresseerd in deze vondst. Stoffelijk overschot kapt. v. d. Meulen gevonden Eerst thans blijkt, dat het stoffelijk overschot, dat 24 november op het Duitse eilandje Spiekeroog aanspoelde, dat van de verdronken kapitein W. van der Meu len uit Delfzijl is. Kapitein Van der Meulen was gezag voerder van de kustvaarder Constant (225 ton), die 19 oktober bij Borkum in een storm verging. Drie leden van de be manning en mevroüw Van der Meulen werden door het Duitse schip Düsseldorf opgepikt, doch kapitein Van der Meulen, die zonder zwemvest met zijn driejarig dochtertje in zijn armen ronddreef, kon niet worden gered. Het stoffelijk overschot van het doch tertje is nog steeds niet gevonden. Zij waren de enige slachtoffers van deze Dr. A. Schuckink Kool, oud-directeur van de gemeentelijke geneeskundige dienst te Utrecht is woensdag, 82 jaar oud, te Utrecht overleden. Kort voor zijn pen sionering In 1938 werd hij benoemd tot voorzitter van het Centraal genootschap van kinderherstellingsoorden en gezond heidskolonies, waarvan hij later ere-A zitter werd. J. L. Schfernecker, procuratiehouder van de Algemene Tabakshandel in Am sterdam, heeft gisteren na een vijftig- Jarige loopbaan in de tabakshandel af- 1 scheid genomen. Driemaal oorlog voorkomen" Tijdstip van publikatie ongelukkig gekozen Londen, 12 januari TN ENGELAND heeft men veel kritiek A op de verklaring van de Amerikaanse minister Dulles over de internationale ont wikkelingen in het Verre Oosten in 1953. (Amerika zou, zoals gemeld, driemaal een oorlog hebben voorkomen door te dreigen met atomische weerwraak. De Britse regering wil evenwel niet met Dulles in debat treden om de atmosfeer van de komende besprekingen tussen pre mier Eden en Eisenhower (aan het eind van deze maand) niet te bederven. Eden zal een rede houden in het congres en later voor radio en televisie spreken. Amerika aan communistisch China ge- hebben tijdens de bestandsbe sprekingen in Korea (in juni 1953), zegt het blad dat van die waarschuwing nooit mededeling werd gedaan. Het blad vindt het vreemd dat thans op deze wijze aan die waarschuwing bekendheid dt gegeven. Een dergelijke waarschu- g zou volgens de Manchester Guardian radikale wijziging hebben betekend de Amerikaanse politiek, welke ge- op beperking van de oorlog tol De Times schrijft, dat Dulles op nieuw één der meest diepgaande me ningsverschillen tussen Amerika en Engeland heeft opgeroepen, namelijk de tegenstelling ten aanzien van dc t kwestie of beide landen tussenbeide moesten komen om de Franse verdedi- gers van Dienbienphoe te ontzetten. Het blad zegt, dat Engeland nooit steun heeft toegezegd aan een Amerikaans plan om Chinees grondgebied ten noorden va de grens met Vietnam te bombarderen. De liberale Manchestor Gua d i a n beweert dat Dulles noch een hi: toricus, noch een echte diplomaat is. Ten aanzien van de eerste waarschuwing die Kor« EEN KUNST Op Dulles' verklaring, dat China elke keer teruggedeinsd was voor de Ameri kaanse militaire bedreiging en dat het kunst is tot de rand te gaan zonder oorlog te krijgen, schreef de D a i 1 y M a 11 „is dit een kunst? Het is de meest schrikaan jagende kunst, die wij ooit tegengekomen zijn. Eén verkeerde stap en de artiest gaat over de schreef met zijn h-bommen vernietigt daarbij de wereld." In diplomatieke kringen te Londen noemde men het tjjdstip van publikatie ongelukkig. Thans noemt Dulles de Ge- neefse bestandsovcreenkomst voor Indo china een belangrijke redding voor de vrije wereld, die het mogelijk maakte, Zuld-Vietnam, Laos en Cambodja te be houden. Maar in 1954 noemde hij het ak koord „een slechte ruil" en weigerdi Amerika de overeenkomst te ondertek» GROOTHERTOGIN NAAR ONS LAND Groothertogin Charlotte van Luxem burg zal dit jaar een officieel bezoek aan Nederland brengen. Dit heeft een be trouwbare zegsman in Den Haag gister avond aan Ass. Press medegedeeld. Toen koningin Juliana en prins Bernhard in 1951 Luxemburg bezochten, werd reeds bericht, dat de thans 60-jarige groothertogin eerlang de gast van Nederland zou zijn. Indonesische minister verklaart: Djakarta komt vandaag met nader nieuws DE CONFERENTIE met Indonesië is in feite reeds beëindigd, alleen moet de Indonesische delegatie de besprekingen nog officieel besluiten, aldus de Indonesische minister van voorlichting, Sjamsuddin Sutan Mak- mur, na een spoedzitting van het Indonesische kabinet. In deze bijeenkomst is uitvoerig gepraat over de vraag of aanbevolen moet worden, de conferen tie in Genève al of niet af te breken. Het kabinet heeft de beslissing nog niet genomen en zal vandaag opnieuw bijeenkomen. Het debat in het Indonesische kabinet duurde gisteren de hele dag. Onmiddellijk na de komst van de minister van economi sche zaken, prof. Kasimo. kwam men bijeen. De ministers van de Nahdatul Ulama. een van de partijen, die zich niet kunnen verenigen met de Geneefse conferentie, waren niet aanwezig. Volgens de minister van voorlichting konden ze er niet zijn vanwege een speciale bijeenkomst hunner partij. Bradshaw-motor in licentie te Rotterdam De Engelse uitvinder en constructeur van de revolutionaire Omega-motor. Gran ville Bradshaw, heeft in Londen ver klaard dat de Rotterdamse firma Van Rietschoten en Houwens een bedrag van twee ton heeft geboden voor de rechten deze motor in Nederland in licentie te mogen bouwen. De directie van Van Rietschoten en Hou wens wenste deze mededeling te bevesti gen noch te ontkennen, maar gaf wei toe over eventuele licentiebouw met de heer Bradshaw in onderhandeling te zijn. De Engelse constructeur zou met dit aanbod nogal in zijn schik zijn. daar de Britse automobielindustrie nu niet be paald verheugd op zijn uitvinding heeft gereageerd. Uit Amerika heeft hij van veertien verschillende fabrikanten aan biedingen voor licentiebouw in de U.S.A. gekregen. Verkeerscontrole in Enschede Politie krijgï hulp van autobestuurders Veertig autobestuurders, vrijwel allen lid van Veilig Verkeer, zullen de vol gende maand de Enschedesc politie gaan assisteren by een controle op de naleving Van de verkeersregels. Doordat de be stuurders zelf hun auto chaufferen is het vervoersprobleem voor de politie opge lost en is de controle minder opvallend, en waarschijnlijk meer doeltreffend. •120.000 Euiopoanen kozen in 1955 nieuw vaderland via „Genève-commissie" In 1955 zijn via Genève door bemidde ling van de intergouvernementele com missie voor Europese landverhuizing 120.000 Europeanen geëmigreerd, waarvan veertig procent uit Italië, 20% uit Duits land en 10% uit Griekenland, Oostenrijk en Nederland ieder. De commissie is samengesteld uit ver tegenwoordigers van 26 Europese landen. Dertig procent van de Italianen kozen Argentinië als hun nieuwe vaderland. Van de 12704 Neerlanders gingen er 11.000 naar Australië. „Ik heb de goede strijd gestreden" Tallozen verenigden zich vanmiddag om de groeve op Nieuw Eykenduynen (Van een onzer verslaggevers). rpALLOZEN waren vanmiddag naar de A begraafplaats Nieuw t-ykenduynen Den Haag gekomen om aanwezig te zijn bij de begrafenis van oud-minister mr. J. A. de Wilde. En sobere plechtigheid, vol komen in de geest van de overledene, die land en volk zo vele diensten heeft bewezen. waren geen bloemen aan de baar ge hecht, er werden op de begraafplaats geen toespraken gehouden. Gods Woord, richt snoer voor De Wildes denken en han delen, klonk in de aula en bij de groeve, waaromheen vele autoritei'ten en vrien den stonden. Leden van het Centraal co mité van A.-R. kiesverenigingen, be stuursleden van de Dr. A. Kuyperstich- ting, vertegenwoordigers uit de kringen de Vrije Universiteit, leden van de Eerste en Tweede Kamer, afgevaardigden van de Ned. Bond van Jongelin&sver- enigingen op Geref. Grondslag, vertegen woordigers van het Haagse gemeentebe stuur alsmede uit de kringen van het baknwezen vulden de aula op de begraaf plaats. In het sterfhuis had prof. dr. K. Dijk als huisvriend van de familie De Wilde rouwdienst geleid. Hij sprak over 2 Timotheüs 4 vers 7: „Ik heb de goede strijd gestreden, ik heb de loop geëindigd, ik heb het geloof behouden", dezelfde tekst waarovre dr. Dijk in 1928 had ge sproken, toen hij een rouwdienst leidde bij de begrafenis van de vader van mr. De Wilde. Washington: geen proeven WASHINGTON, 12 Januari. Het Amerikaanse ministerie van verde diging en de commissie voor de atoom energie hebben thans het bericht van As sociated Press bevestigd, dat dit voorjaar op en rond Eniwetok ln de Stille Oceaan een nieuwe reeks proefnemingen zal den gehouden met kernwapens. In de bevestiging wordt echter gezegd, dat de ontploffingen niet zo zwaar zul len zijn als die van 1954 (A.P. meldde dat de zwaarste bom in de geschiedenis tot ontploffing zal worden gebracht). Bij het binnendragen van de baar pre- ludieerde de organist, de heer E. Pley- sler, over psalm 42. Men zong Gezang 14: „Jezus, Uw verzoenend sterven, blijft het rustpunt van ons hart" en prof. Dijk las Romeinen 8 28-39. Voordat de baar de aula werd uitgedragen, zong men het ge loofslied, psalm 89 vers 8: ..Gij toch. Gij zijt hun roem, de kracht van hunm kracht." De organisth speelde: „Blijf bij mij, Heer". Aan de groeve, vlak bij het graf van de vader van de overledene, dankte de oudste zoon mr. H. de Wilde namens ouw De Wilde en de kinderen voor de grote belangstelling. Prof. dr. K.'Dijk las tenslotte Romeinen 16, het laatste gedeelte, voor. Starten met raketten of katapulten MOMENTEEL worden bij Avio landa vijf exemplaren van d< AT-21 gebouwd. Dit is een onbe mand, elektronisch bestuurd verbin dingsvliegtuig, tevens radaroefen- en doel vliegtuig. Het toestel, ontworpen door Aviolanda, is het eerste vlieg tuig in deze categorie, in Nederland ontwikkeld. De AT-21, waarvan vleugels, staartvlak ken. het neusstuk en het staartstuk geheel van kunststof zijn vervaardigd, kan tevens dienst doen als oefendoel voor schietoefe ningen van jachtvliegers en luchtdoel artillerie. De motor is een stuwstraalbuis, waarin tal van soorten brandstoffen kunnen den gebruikt. Het kan worden gestart door middel van raketten, die het dan bijna verticaal In Bergen op Zoom zijn metselaars werkloos Meer d'an duizend gezinnen snakken naar een woning Terwijl meer dan duizend gezinnen in Bergen op Zoom naar een woning snak- zijn honderd vijf tig timmerlieden en metselaars reeds geruime tijd werkloos Van de 1236 woningen, die sinds 1951 in Bergen op Zoom zijn toegewezen moeten er nog 439, dus bijna een derde deel, worden gebouwd. Wel zijn hiervan thans bijna 200 in' aanbouw. Aardschokken in Hongarije: twee doden en grote schade Aardschokken hebben in Hongarije grote 6chade aangericht. Twee menser kwamen om het leven en 36 anderen lie pen verwondingen op. In de hoofdstee werden zes huizen vernield, in enkele andere plaatsen zijn tientallen hulzen be schadigd of geheel onbewoonbaar gewor- WASHINGTON. Amerikaanse rr De de militaire O evechts schepen. tellen. Amerikaanse minister van defensie, Charles Wilson. heeft gisteren voor de senaatscommis sie voor de strijdkrach ten verklaard, dat hij hel Amerikaanse opperbevel heeft opgedragen, een nieuwe, volledige en zorg vuldige studie te maken van de militaire organisa tie in het licht van de nieuwe typen wapens en de internationale toe stand. Wilson zei. dat de Amerikaanse strijdkrach ten aan het einde van het besteed volgende begrotingsjaar (juni 1957) circa 2 840.000 man zullen tellen, tegen circa 2.814 000 op 30 juni 1956. Zijn ministerie ver wacht op het ogenblik niet. dat er in de komen- het komende begro- De huidige vlootsterkte i mgsjaar bestemd ieuwe wapens. schepen, waarvan 403 gevechtsschepen. De minister deelde voorts mede. dat de af schrikwekkende kracht van de Verenigde Staten, behalve in de grotere kracht van de stra tegische luchtmacht, ook gelegen is in de atoom wapens van het leger ogenblik, voltoole leger zal aan het eind het nieuwe begro- Een belangrijk deel t 143 bataljons voc afweer De utoot 1005 schepen, waa de In het komende begro tingsjaar zal voorts het aantal escadrilles van de luchtmacht, dat uitgerust met geleide projectie- het type Matador, uit- worden vergroot. Het ngs. aantal Jachtvliegtuigen, dan op dit uitgerust met geleide Het projectielen, zal eveneens aanzienlijk vjorden ver groot en op de grond zal een toenemend aantal luchtafweerbatterijen hypermoderne Nike-ra- jectielen. De luchtmacht len breiding lucht- i 411 omhoogschieten, met behulp van een katapult-installatie of van een startbaan af met de hulp van een starttrolley. Het landen geschiedt met behulp van twee parachutes, die achter in de romp zijn óp- geborgen. Tijdens de vlucht wordt de AT-21 be stuurd van een grondstuurhut uit. Hierin bevinden zich normale vliegtuigstuurorga- oen, waarvan de uitslagen via een zender ontvanger worden overgebracht op de Het rapport van minister Kasimo. dat besproken werd. bevatte de volledige resultaten van de Geneefse conferentie. Ook bespraken de ministers de kwestie, wie naar Genève zou terugkeren om de Indonesische delegatieleden daar het standpunt van de regering te overhandi- Niet bij Gemenebest De minister van voorlichting ontkende met klem. dat Indonesië van plan zou z(jn zich bü het Britse Gemenebest aan te sluiten. Indonesië maakt op bet ogenblik zijn banden met Nederland losser en is niet van plan een nieuw verbond aan to gaan. Berichten in die geest zijn louter fantasie, aldus de minister. Niet zo somber De voorzitter van de Masjoemi. Natstr. zeide na afloop van een bespreking van minister Kasimo's rapport, dat de toe stand niet zo somber was, doch hij wilde niet zeggen of de resultaten van de be sprekingen te Genève zouden worden ondertekend. Een woordvoerder van de Nahdatoel Oelama zeide, dat zijn partij de ondertekening wenst te voorkomen. Premier Harahap bracht een bezoek aan president Soekarno. Zijn parachute ging niet open De Amerikaanse para chute- springer sergeant James Closson sprong gisteren tijdens een oefe ning boven Fort Campbel (Ken tucky) uit een vliegtuig. Velen waren hem al voorgegaan en hin gen aan hun zacht heen en weer wiegende prachutes in de lucht. Maar.... de sergeant viel als een steen naar beneden. Zijn val scherm opende zich niet. Slechts enkele seconden scheidden hem van de dood Leslie Smith, een reusachtige neger, bracht redding. Toen Clos son langs hem viel deed hij een wanhopige greep en.... had een lifter. De sprong was op ongeveer dui zend meter hoogte begonnen. Smith greep de sergeant op 500 meter. Belden kwamen veilig op de grond. De neger werd ter plaatse tot soldaat eerste klasse gepromoveerd. Stroming tegen minderheidsbestuur Schuman: rep. front enige goede kans M PARIJS, 12 Januari. AURICE SCHUMAN, een der grootste figuren van de M.R.P. (r.-katholieke volkspartij) heeft in het blad Paris Press pertinent gewei gerd, samen te gaan met een minder heidskabinet van socialisten en links radicalen (Mollet-Mendèf- F ance Het hoofdbestuur van de M.R.P. deelt dit standpunt, zo meldt Associated Press. „De M.R.P., die met een blok van 72 zetels een sleutelpositie Inneemt in de nieuwe nationale vergadering, kan niet samengaan met een combinatie welke misschien in één of twee maanden zou Als had hij een goede naam te verlie zen, zo probeert de Franse landloper Robert Avrü zijn gezicht voor de foto grafen te verbergen. In augustus van het vorig jaar voegde hij een moord toe aan zijn lange strafregister. De Engelse onderwijzeres Janet Marshall (30 jaar) werd zijn slachtoffer. Avril bekende de moord. Tijdens de recon structie vertelde Avril gisteren op de plaats van de moord onbewogen, hoe hü miss Marshall heeft geworgd. Hij kon geen verklaring geven voor de ernstige wonden op het lichaam van de onderwijzeres, die kennelijk het oevolg waren van harde slagen met een knuppel vallen," aldus Schuman, die drie moge lijkheden ziet: 1. een volksfront dat door communistische steun over een meerder heid zou beschikken (M.R.P. tegen); 2. een kabinet van alle republikeinse partijen (socialisten, radicalen, M.R.P. en gema tigd conservatieven), dat over een meer derheid zou beschikken, en 3. een min derheidskabinet, dat de M.R.P. ook niet aanvaarden zal. In tegenstelling met Schuman verklaar de de socialist Mollet op een persconfe rentie, geen heil te zien in een republi keins front „dat toch geen lang bestaan zijn beschoren". Mollet zeide verder een regering van socialisten en links radicalen de franc niet zou devalueren. Volgens Reuter ontwikkelt zich onder de rechtse partijen, de middenpartijen, de socialisten en de radicalen een stro ming tegen een minderheidsregering Men- dès-Mollet. HET WEER IN EUROPA Stockholm Oslo Kopenh. ill? li U WEERBERICHT Vannacht lichte vorsl Tot morgenavond verwacht De Bilt: vannacht lichte vorst en hier en daar vorming van mist. Morgen overdag toenemende bewolking met later kans op enige regen en dezelfde of iets lagere tem peraturen dan vandaag. Aan vankelijk weinig wind. latei matige wind krimpend naar zuidelijks richtingen (Opgemaakt te 1.15 uur). ZON EN MAAN Zaterdag: zon 8.4516.57 Maan 9.02—18.48 uur Op 20 januari E.K

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 1