i kwartjes reclame wooihe. üoteftf a Avonturen van Spekkie en Blekkie nearm EIEREN! Enige flinke dienstmeisjes ENIGE FITTERS EN/OF Ie FITTERS KIEUWF LEIDSCHE COURANT 8 MAANDAG 2 JANUARI 1956 familieberichten K 'V Dinsdagmorgen 8 uur begint artikel 1 KWARTJE: 200 gram vanillegries 7 pakjes vanillesuiker 1 blik soepgroente 500 gram bruine bonen tong imp 1 potje piccalilly 1 blikje tomatenpuree 2 rollen toiletpapier 3 zakjes blauw 1 tube kacheline 1 nagelborstel 3 pannesponsen 1 staaf scheerzeep 1 grote bus schuurpoeder 3 pak staalwol 1 flesafwasmiddel (gl»ihelJ«i-«ikali 2 stukken toiletzeep (Hollanfc Glone) 1 wafeldoekje 2 rollen boterhampapier elk artikel KWARTJES: 1 blik leverpastei (200 qram) 1 pak huishoudthee ('00 gum). 1 pak Mocca frou-frou cracklé 1 bus Zaanse tafelkoeker». 3 grote hazelnootrepen 100 gram chocoladepastilles 300 gram boterhamkorrels 1 beker stroop (500 gram) 1 pak CUStard .500 gram) 1 blik erwten met wortel 1 pOt tomatensoep (voor 5 borden). 6 stukken huishoudzeep (3 staven) 2 pakzelfwerkendwasmiddel 1 fles shampoo 10 ■«wigaii) Stap opgewekt 1956 binnen, met een Lamy-vulpen in Uw zak, dan bespaart U zich veel ergernis, over lekken, te dik schrijven, inktvingers enz. Want een Lamy kan niet lekken, heeft een beschermde ingebouwde pen en zuiger vulling. c. postma BROUWERSTRAAT Levensmiddelenbednj f wenst Clientele en Vrienden ven voorspoedig Nieuwjaar VOORSCHOTEN r DF GRAAF Donklaan 8 SchtHen-ophaaldienst. wenst wijn geachte Clientele, en Kennissen een Gelukkig Nieuwjaar Het Diaconessenhuis te Leiden vraagt Aanmelden dagelijks bij het hoofd van de huishouding. Witte Singel 27, Leiden. H. VALK VAN BFMMF.I.FN'S KOLENHANDEL Donklaan 1 wenst zijn geachte Clientele .Vrienden en Bekenden een Zalig Nleawjaar. Talefoaa tltU GEMEENTEBEDRIJVEN WASSENAAR en Waterbedrijf Schriftelijke sollicitaties worden binnen 14 dagen na verschijnen van dit blad ingewacht bij de Directeur de Gemeentebedrijven, Schoolstraat 27, Wassenaar 22 ..Misschien mag ik u helpen, mijn heer Fruytenduyk." zei juffrouw Rijstebrij verlegen Ik ben wel niet rijk. maar een paar eentjes heb tk toch wel overgespaard." Het gezicht van de meewarige kruiper klaarde ogenblikkelijk op. „Natuurlijk, mijn waaide mejuffrouw." sprak hij hartelijk ..Met teer veel genoegen zelf». Mijn zuster en ik zullen het u vergelden, daar kunt u van op aan Heeft u hei bedragje bij de hand. als ik vragen mag'" Juffrouw Rijstebrij knikte. ..Misschien zoudt u dan zo goed willen sijn het mij meteen te geven? Ach. nu ik weet dat mijn arme. arme zuster uit haai to diep beklagenswaardige toeitadd verlost ■al worden kan ik geen seconde meei wachten Misschien wil ju even een taxi 'tarschuwei gen?" ..Vergeet niet dat u ook nog een af spraak met uw broer had. mijnheer?" vroeg Blekkie bezorgd ..Neen. neen. natuurlijk niet. die breng ik tegelijk mee. dat gaat in één moeite door." «telde de heer Fruytenduyk hem gerust, terwijl hij opstond en zijn stoel achteruit schoof. Juffrouw Rijstebrij verliet de kamer en keerde even later met vier briefjes van vijfentwintig tarug. „Alstublieft, mijnheer Fruytenduyk." zei te hartelijk ..En ik hoop dat u uw zuster betrekkelijk estand zult aar reffc- nat juffrouw, ik hoop het met u antwoord ilr de meewarige kruiper plechtig, terwijl hij d® bankbiljetten met een routinegebaar in zijn zak liet verdwijnen. „Hè men voelt zich weer heel wat plezieriger, wanneer men een enkele gulden op zak heeft. Vergeel je de taxi niet beste jongen?" „Ik moet even een paar boeken in mijn tas doen. mijnheer Fruytenduyk," ant woordde Blekkie „Als ik dadelijk naar school ga. zal ik bij de garage waar ik lanes kom vragen of ze er een sturen „Prachtig, prachtig." sprak de heer Fruytenduyk. zich vergenoegd in zijn han den wrijvend „Ach, u weet niet hoe heer lijk het is. voor iemand die altijd maar kruipen moet. om eens een keer ui een auto te rijden." Het San. Sonnevanck te Harderwijk vraagt voor zo spoedig mogelijk een Ie ASSISTENTE IN DE HUISHOUDING Van pos. Prot. Chr. beginselen. Kans tot benoeming als hoofd van de zustereetzaal- Intem. Leeftijd 20 tot 35 Jaar. Brieven met uitvoerige inl. aan de adj.-directrice. Psychiatrische Inrichting ,,Hulp en Heil" Leidschendam Bovengenoemde Ned Herv. inrichting roept sollicitanten a. 2c KOOKSTER, tevens waarnemend hoofd van de keuken; b. AFDELINCSHULP (vrl.) belast met het toezicht op de linneninventaris van een der paviljoenen. Indiensttreding op 1 Februari 1956. c. ENIGE DAMES voor toezicht op de teraple-afdeling (eenvoudig hand- en breiwerk). Sollicitanten van Chr. beginselen wordt verzocht hun solli citaties met opgave van adressen voor het inwinnen van inlichtingen te richten aan de geneesheer-directeur van bovengenoemde inrichting. Gevr. zo spoedig mogelijk nette winkeljuffrouw. Le- vensmiddelenbedr. G. Post- ma. Brouwerstr. 138. Riins- burg. Goede bijverdienste aan geboden in aWe plaatsen en dorpen. Circulaires ver spreiden en onze klanten bezoeken. Br. Poetbus 819. Rotterdam. Gevr een expeditieknecht Gebr. Kruyt. Ijzerhandel. Nieuwe Rijn 61 Leiden. Huish. hulpen gevr. voor verpleeginrichting (in of ex tern). Br. of pers. aanmel ding Directie ,.De Rusten burg", Ma'henesserlaan 491 of Poetbus 6020, Rotterdam. Gevraagd net dagmeisje v.g.g.v. in klein gezin. Hoog loon. Aanmelden na 6 uur Mevr. A. Vasen, de Sltter- !aan 108. „De Rustenburg" kan plaatsen leerl. ziekenver- zorgsters. 2-jarige cursus, met goede arbeidsvoorwaar den. Persoonlijke aanmel ding of schriftelijk Directie Mathenesserln 491 of Post bus 6020, Rotterdam. Net meisje gevr. voor halve dagen. Mevrouw Van Gul ik. Emmalaan 45. Oegst- gees*. Mevrouw H P. Blok. Willem de Zwijgerlaan 18 Oegstgeee: vraagt een net meisje van ha f negen tot ha'.f drie Liefst boven 16 jaar K'.e.n gezin, hulp van Te huur aangeb. Mooie vrjje kamer (zon kant) aan mooie verkeersweg, zonodig m. verpleging, tevens nog plaats voor Dame. Chr- Rusthuis „Huize Proper" Loosduinseweg 47. Den Haag, Telefoon 33.24.17. Te koop aangeb. Salonkast trapnaa.ma chine. zeer mooi modei. als nieuw, ver beneden kostpr. Herenstraat 23 Leiden. Wegen6 vertrek Erres ra dio KY 457 van 375 voor 95. Philips pick-up mat langspeel j 45. Herenfiets m verlichting en prima banden 35. Pavi'ljo-enshof 21 (bij de Stationsweg). Balans-opruiming! Petrol, kachels, hetelueht kachels, kaskachele. salamanders, roi bush aarde-o, vuurduvels- gaskachels enz. enz. Bij fa A. J. Hart wijk. Nwe Bees tenmarkt 79 Leiden. Tele foon 26627. Diversen Tabellarische kasboeken 8. 8. 10, 15 kolommen vanaf 3,95. W-inkeiboeken 95 ct. Balanspapier, Loon6taten, Brief ordners vanaf 1,50 m. alf. doorslagpapier 0.95 p. pak. Schrijfmachinepanier kwarto 1,50 per pak. A. A. Verhoog en Zonen Haarlem merstraat 29, tel. 22197 en 25374. 0 Was U reeds in het Schuimrubber en Plastichuis Mare 70? U vindt daar alles op gebied v_n schuimrubber en schuimplastic. Het is ge schikt voor alle doeleinden, onovertrefbare veerkracht, onverwoestbaar, duurzaam en goedkoop. Slagerij Pieterse, Dinsdag Woensdag en Donderdag 500 gram rund- en varkensge hakt van 1.60 voor 1.40; 500 gram rookworst 1.25; 200 gram smeerleverworst 50 eer. tHerenstraat $9. Tele foon 21838. Studeer techniek thuis. Stel U. voor U beslist eerst op de hoogte van de talrijke mogelijkheden die U worden feboden door het Koninklijk 'echnlcum PBNA. Vraag vóór alles kosteloze toezen ding van het PBNA-boek 1955-1056 aan het Koninklijk Technicum PBNA, Arnhem, Velperbt^I 445. Zo goedkoop eiaagt U nergens om Uw bed te over trekken met een mooie da mast! 1-Pereoons v a 19.50. 2-pereooos v.a. 26.50. De Kle.-.e Winst Haarlemmer straat 51 Leiden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 8