RADIO'S TELEVISIE RADION WAST WITTER worden U gratis gestuurd Peltenburg Avonturen van Spekkie en Blekkie Zet Uw geliefde muziek op de band I Philips, Erres. Blaupunkt en Tekade de gehele dag gesloten zijn. nieuwe leidsche couhant woensdag 21 december 1s55 vraagt, of laat vragen naar onze mappen met foto's van de: EN OF DE Er is zoveel keus en 6 apparaten van zijn zoveel prachtige dat wij onmogelijk alle afbeeldingen in de courant kunnen afdrukken, maar als U de map hebt, dan ziet U ze veel mooier en deels in kleurendruk. van 1793 Breestraat 109 die dag en nacht voor U in de weer is en U altijd een prettige ontvangst bereidt. Gramofoons en platen bij de vleet. Vraag aan de Erven Lucas Bols te Amster dam onderstaande gra tis boekjes met talloze heerlijke recepten en nuttige wenken onder vermelding van de letters ter 1.43* Verras uw vrienden in het buitenland met BOLS Z. O. Genever en/of Apricot Bols. GloBOLService maakt het u mogelijk, in Nederlands geld te betalen, zodat de ontvanger van uw geschenk geen invoerrechten of andere kosten verschuldigd is. Vraag uw leverancier of de Erven Lucas Bols, Amsterdam, de gratis folder met bijzonderheden. Wij vragen voor onze afdeling administratie: a. Kantoorbediende (vri.) min. leeftijd 18 jaar b. Cassière min. leeftijd 18 jaar Persoonlijke sollicitatie dagelijks of brieven met volledige inl. aan de afd. Personeelszaken van VROOM EN DREESMANN LEIDEN N.V. In verband met het overlijden van onze President- Commissaris, de Heer C J. de Jong, zullen onze fabrieken, kantoren en filialen VRIJDAG 23 DECEMBER DOUWE EGBERTS KONINKLIJKE TABAKSFABRIEK KOFFIEBRANDERIJEN THEEHANDEL N.V. 13. De volgende morgen was Blekkie al vroeg wakker. Toen hij zich gewassen had en de gang over liep om naar beneden te gaan, hoorde hij mijnheer Fruytenduyk nog steeds ferm snurken. De arme man was na tuurlijk afgemat van al dat kruipen steeds! Blekkie at zijn gebruikelijke ontbijt: twee borden havermout en acht boterhammen, en begaf zich dan op weg naar zijn vriend Spekkie, die hij iedere ochtend placht af te halen. Maar vandaag ging hij vroeger de deur uit dan gewoonlijk. In de eerste plaats omdat hij vervuld was van de ont moeting met mijnheer Fruytenduyk en zijn vriend daar alles over wilde vertellen, en in de tweede plaats, omdat hij Spekkie's vader arild# vragen de broer van mijnheer Fruy tenduyk een poosje in huis te nemen. Toen hij het huis waar de familie Spoe ling woonde genaderd was, floot hij het afgesproken sein, en vrijwel onmiddellijk stak Spekkie zijn welgevulde hoofd uit het openstaande raam van zijn kamertje. „Hallo, Blekkie!" riep hij vrolijk. „Wat ben jij vroeg vandaag!" „Kom gauw naar beneden. Spekkie" riep zijn vriend terug. ,,lk heb zoveel beleefd wat ik je vertellen wil. En ik zou ook je vader iets willen vragen." „Ik kom", kondigde de nieuwsgierig ge worden Spekkie haastig aan, en even later maakte hij zelf de deur voor Blekkie open. „Kom binnen, ik moet nog eten. En vertel me gauw wat er aan de hand is." „Wij hebben een meewarige kruiper bij ons te logeren." zei Blekkie plechtig. „Wat? Een geelharige snuiter?" vroeg Spekkie, die niet zo erg best van gehoor was, wat soms tot vreemde complicaties aanleiding kon geven. „Welnee, joh", lachte Blekkie. „Een meewarige kruiper." „Een meewarige kruiper? Wat is dat voor iets?" zei Spekkie verwonderd. Je probeert me er toch zeker niet tussen te nemen, is het wel?" „Neen, heus niet," verzekerde Blekkie hem. En hij vertelde wat er de vorige avond allemaal was voorgevallen. Twee bandsnelheden (speel- duur I resp. 2 uur); extra goedkoop in gebruik door dubbelspoorregistratie; ook als grammofoon-versterker te gebruiken; eenvoudige drukknopbediening. GEHEEL COMPLEET voor gebruik gereed. In fraaie met kunstleder beklede kofffcr, met micro foon, 180 meter band. spoelen en aansluitsnoeren: f 798.- Het volkomen handhaven van de klankrijkdom, zowel van klassieke, als moderne muziek, is de wens van iedere muziekliefhebber. Deze wens gaat met Philips nieuwe bandrecorder volledig in vervulling, dank zij de voortreffe lijke eigenschappen, de degelijke constructie en de toepassing van de zeer gevoelige electro- dynamische microfoon. Tal van andere ge bruiksmogelijkheden maken deze nieuwe Philips bandrecorder zeer waardevol, zodat dit ap paraat aan de hoogste eisen voldoet. Zowel voor zakelijk als privé gebruik: Philips band recorder. Vraag demonstratie. ALS je voelt hoe zacht de „greep" van Radion- xl wasgoed is in vergelijking met ander wasgoed dan zégt je dal wat. tl/s de teerste stoffen lopen in het vette Radion-sop geen risico. En schrale han den? Nooit! Radion ls werkelijk veilig. En ideaal tn Uw wasmachine! Natuurlijk heb ik wel eens andere wasmiddelen gepro beerd, wie niet? Maar ik heb de stralende witheid van Radion- wasgoed een paar keer vergeleken met de witheid van ander was goed. En ja, toen wist ik het wel! Uit het dikschuimende Radion- sop komt het witste, het allerwit ste wasgoed. En niet alleen daar om ben ik weer vlug op Radion overgegaan. Ook omdat het zo veilig is, veilig voor alles! loei eens hoeveel zachter

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 10