ïlieuwe £ritisrl)e (Counml Palestina kan elk moment een vuurzee worden Zwaai naar links in Frankrijk? MacMillan wijst op het valse spel der Russen in Midden-Oosten Eindelijk hoop op rust voor Nieuw-Guinea Witboek over arrestanten had op ruime schaal succes Premie verpl. ziekenfonds nu op 4.2 pet Zal de bergingstoren nog ooit uitvaren? Kerstmis in snikheet Australië DINSDAG 13 DECEMBER 1955 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- Advertentie-afdeling: Telefoon 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: ƒ7— per kwartaal; 2,35 per maand; ƒ0,55 per week. ADVERTENTIËN: ƒ0,20 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Familieberichten 0,18 per millimeter. Zes en dertigste jaargang No 10524 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER CheLRed.: H. W. ENSERINK CHRISTELIJKSATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Stantoastlclj l« ghfbltuen tnyn btrl In tegh«aspoü" ZIE PAGINA 5 EDEN IN HET LAGERHUIS LONDEN. 13 DECEMBER in Galilea, heeft de Britse premier Eden een uiteenzetting gegeven over het geschil tussen Israël en de Arabische landen. In het Lagerhuis drong hij nogmaals aan op een regeling tussen beide partijen, neerkomende op een compromis. Engeland, aldus Eden, blijft beTeid, gezamenlijk met zijnbondgeno:en, Israël bij te staan, indien het zou worden aangevallen en anderzijds een Arabisch land te steunen, indien dit bloot slaat aan de agressie van Israël. H(j erkende, dat de toestand uiterst ge vaarlijk geworden Is. 'Indien er geen po gingen worden gedaan door een regeling het geschil bU te leggen „J<an het gehele gebied elk ogenblik veranderen In een vuurzee, waarvan de gevolgen niet zijn te overzien". Aldus de Britse premier. Tijdens het debat in het Lagerhuis, Midden-Oosten 6trijd aan h den vallen. Hij was er echter niet van overtuigd, dat de Ver. Naties thans het juiste instru ment vormen, teneinde te bewerken, dat de wapenstilstand in Palestina werd om gezet in een echte vrede. Noodzakelijk is, heeft de minister van buitenlandse zaken d®*. zowel Israël als Egypte MacMillan verklaard, dat de Sowjetunie pogingen aanwendt om het Arabisch- Israëlische geschil onoplosbaar te maken, Ook hij noemde de toestand gevaarlijk, omdat de Russen wapens aan Egypte blij' ven leveren. ZuLks verstoort het machts evenwicht in het Midden-Oosten. Maar het zou dwaas zijn als de Westelijke mo gendheden in dit stadium aan de bewa peningswedloop gingen deelnemen, door wapens aan Israël te zenden. Toch geloof- ■de MacMillian niiet, dat de volken Luisterrijk banket Boelganin en Kroesjtsjef zeggen India „vaarwel" Kroesjtsjef en Boelganin gaven gister avond een afscheidsbanket in New Delhi, de Indische hoofdstad. Het schitterend verlichte Haiderabadpaleis. de uitgelezen spijzen, de muziek, kortom alles, paste meer bij koningen, keizers en maharad- ja's, dan bij leiders van de grootste munistische staat ter wereld. Premier Nehroe en president Prasad van India zaten samen met een stralende Kroesjtsjef en een opgewekte Boelganin aan de eretafel. Verder waren er leden van het „corps diplomatique", Indische ministers en hoge ambtenaren en leden van het gevolg der belde Russen. Boel ganin en Kroesjtsjef ontvingen hun gas ten op de stoep van het palels, dat eens de residentie was van de Nizam van Hai- derabad. Boven op het paleis stond eer enorme, verlichte vredesduif Tijdens een gehouden receptie ver klaarde Boelganin „dat de vriendschap tussen India en de Sowjetunie een zee belangrijke vredesfactor is." Nieuwe „strijd om de macht" in het Kremlin Volgens het Britse conservatieve blad de „Daily Mail" dreigt in de Sowjet-Unii een nieuwe crisis te ontstaan als gevolg va-n de strijd om de macht van drie groe pen. Eén onder leiding van partijsecretaris Kroesjtsjef, een tweede onder ex-premler Malenkof, en een derde groep die „extre mistisch" genoemd wordt. Westelijke waarnemers houden rekening met de gelijkheid van zuiveringen op hoog nia De recente terechtstellingen in Georgië zouden een voorspel voor deze zuiverin gen geweest zijn, aldus de „Daily Mail" Boosaardige baldadig heid in Alkmaar In Alkmaar brachten Zaterdagmiddag enkele knapen een donderbus tot ontplof fing achter de rug van een blinde, die met zijn hond over straat wandelde. Di geleidehond schtok van de klap en ging op de vlucht, daarbij zijn baas meesleu- Daarna bleek het dier in het geheel niet meer te reageren en volkomen ongeschikt te zijn geworden voor zijn taak als blin- degeleidehond. Mogelijk zal men in de op leidingsschool voor geleidehonden in Am sterdam nog iets kunnen bereiken. De blinde, die door zijn hond dagelijks heen en weer'werd gebracht tussen Alk maar en Amsterdam, waar hij zijn werk heeft, is door deze baldadigheid ten zeer ste gedupeerd. H. van Duynen, sedert 1945 directeur van de kanselarij van de Belgische am bassade, die ln Augustus met pensioen ging, is benoemd tot officier ln de orde Oranje-Nassau. De heer Van Duy- wordt opgevolgd door de heer H. Aelvoet. reeds verscheidene jaren ad junct-directeur van de kanselarij. Huis van de toekomst Geïnspireerd op atoomtijdperk. doen. Churchill vond dit debat het Midden-Oosten blijkbaar zó belangrijk, dat hij er naar was komen luisteren. Inmiddels heeft de Amerikaanse minis ter van buitenlandse zaken, Foster Dulles, bij een onderhoud met vertegenwoordigers van acht Arabische landen verzekerd, dat de politiek der V.S. gebaseerd is op een „vriendschappelijke onpartijdigheid jegens de Arabieren en anderen". De Arabische gedelegeerden waren de ambassadeurs van Egypte, Irak, Jordanië, Libanon, Libye, Saoedi-Arabië, Syrië en de zaak gelastigde van Jemen, zy, brachten Fos ter Dulles onder de aandacht, dat de be trekkingen tussen de V.S. en de Arabische landen nadelig beïnvloed worden door het gedrag van Israël en de Zionistische groe pen in de Ver. Staten. Voorshands zijn er nog geen tekenen te bespeuren, die wijzen op een compromis tussen Israël en het Arabieohe blok. Zoekplaatje: Waar is de Russische vrijheid? Eden heeft in het Lagerhuis de ver klaringen der Russische leiders, die thans in India zijn, „gefantaseerd" genoemd. „Men vertelt ons, dat wij de verdorven kolonisten in Azië zijn en dat het com munisme de bevrijder is. Maar, waar is nu vrijheid? In Hamburg of in Stettin? In Brussel of in Warschau? Of om het Oosten te nemen, te Colombo of in de hoofdstad van Buiten-Mongolië?", aldus de Britse premier Eden. Een lid van de linkervleugel der socia listische partij viel Eden in de rede met de woorden „En Cyprus?" De premier antwoordde: „Er is in elk geval vrijheid om te betogen en te strij den op Cyprus." Algerijnen gaan nog niet stemmen Nieuwe agressie: bommen en overvallen ALGIERS, 13 December. De Franse regering heeft thans officieel besloten, de algemene verkiezingen in Algerije, die op 2 Januari, gelijk met de verkiezingen in het moederland, gehouden zouden worden, voor onbepaalde tqd uit te stellen. De Franse regering heeft dit besluit genomen, na advies te hebben in gewonnen van gouverneur-generaal Sou- stelle. Niet in alle kiesdistricten in Alge rije bestaan namelijk voorwaarden, die vrije en eerlijke verkiezingen mogelijk maken. Wat de toestand in Algiers be treft, veertien personen, onder wie- vijf Europeanen, werden bij bomaanslagen In Algiers gewond. Zulks had plaaits in bio scopen. De rebellen hebben voorts dn het Oosten van Algerije een aanval gedaan op een colonne militaire vrachtwagens, waarbij 16 Fransen de dood vonden. De Italiaanse architect Enzo Ven- turelli heeft dit „na-historische" gebouw ontworpen, dat is verre zen op een heuvel in de buurt van Turijn. De architect wil met deze bouw demonstreren dat het moge lijk is, los te komen van de „mis bruikte rationele en functionele vormen". Omdat zijn stijl is ge boren in de atoomtijd, noemde Venturelli hem „nucleus". Na de recente stijlzuivering in Rusland lijkt Venturelli ons geen populai re figuur achter het IJzeren Gor- dijn. Eerste hindernis genomen Resolutie werd aanvaard in politieke commissie VLJF LANDEN, die vrijwel alle schakeringen in de wereldopinie ver tegenwoordigen, hebben gisteren in de politieke commissie van de algemene vergadering der Verenigde Naties te New York een resolutie ingediend, waarin de hoop wordt uitgesproken, dat het geschil tussen Nederland en Indonesië over Nieuw-Guinea op vreedzame wijze zal wor den opgelost. Indieners waren Ecuador, India, Nieuw-Zeeland, Noorwegen en Syrië, terwijl Nederland en Indonesië reeds voor de indiening hun in stemming hadden te kennen gegeven. De afgevaardigde van Ecuador, de heer Jose Vicente Trujillo, zeide, toen hij mens vijf landen het voorstel aanhangig maakte: ,Ik vertrouw er op dat de com missie er mede accoord gaat deze resolu tie eenstemmig en zonder debat goed t< keuren, zonder nader op het vraagstuk in De voorzitter der politieke commissie, sir Leslie Munro, die tevens afgevaardigde van Nieuw Zeeland is, merkte op, dat inzake deze aangelegenheid een ..geluk kige overeenkomst" scheen te zyn stand gekomen en veegde er aan toe er tegen de resolutie geen bezwaren schenen te bestaan. Vervolgens verklaar de hy het voorstel aangenomen Hy han delde zo snel, da' de resolutie was vaard nog voordat alle afgevaardigden een afschrift hadden ontvangen. Daarom herhaalde hy zyn verklaring, nadat allen de stukken in handen hadden gekregen. Als de resolutie volgens aller verwach ting door de algemene vergadering genomen wordt, dan is Nieuw-Guinea yan de agenda verdwenen. Indonesië blijit bij eis llllllillllllllllllllllllllllllllllllillllllinillllll!IIIIi!llllllilillll!l!llllllllllllllllllli:ii!lll Geen alcohol bij snelverkeer Beroep op Limburgse vergunninghouders De Limburgse afdeling voor de vereni ging voor alcoholbestrijding bij snelver keer heeft alle 3346 vergunning- en lofhoudens van de provincie een circu laire gezonden, waarin het volgende wordt gezegd: „Wij gunnen U gaarne dat Uw zaak door flinke drankverkoop bloeit ook de liefhebber van een borrel mis gunnen wy zijn glaasje niet. Maar neer iemand na alcoholgebruik achter het van een motorvoertuig of fiets gaat zitten, gaan wij er anders over denken en behoort die bestuurder tot de categori» en. wier gedragingen wij bestrijden" De vergunning- en verlofhouders worden verzocht op deze mensen sterke aandrang uit te oefenen niet te gaan rijden maa zich per taxi of door een chauffeur li eigen wagen te laten thuisbrengen. I onwillig, aldus de circulaire, dient di bestuurder te worden gewezen op de strenge straffen, die tegenwoordig het dronken besturen van een motorvoer tuig worden opgelegd. (Van onze parlementsredactie) TTET WITBOEK van de Nederlandse regering over de behandeling van -H de arrestanten in Indonesië heeft in de hele wereld de aandacht ge trokken, zo delen de ministers Luns en Beyen mee aan de Tweede Kamer. Verschillende pers bureaux schonken aandacht aan de processen in Indo nesië. Regeringen drongen officieel op een rechtvaardige behandeling aan. Ook niet-gouvernementele organisaties hebben zich tot de Indonesische regering gewend. Tegen dronken chauffeur maximum straf geëist Vier maanden gevangenisstraf en vyf aar ontzetting uit de rijbevoegdheid eiste de officier van justitie bij de rechtbank te Maastricht tegen de 33-jarige vertegen woordiger J. B. S., die in dronken toe stand verscheidene verkeersdelicten had begaan. Op 27 Augustus had hij dronken door de straten van Kerkrade gelaveerd en tenslotte een geparkeerde auto aange reden. HU zelde zelf slechts zes glazen bier te hebben gedronken, maar enkele na zijn arrestatie was hU nog sterk onder de invloed. Bovendien had hij enkele dagen voor de rechtzitting eveneens flink gedronken; in was hU betrokken bij een dodelijk verkeersongeluk. De Nederlandse regering blijft het be treuren, at tot op de dag van heden weinig concrete daden zijn gevolgd. Er bestaan nog zeer vele onzekerheden de behandeling en de toekomst van de arrestanten. Verzoeken om een advocaat naar Indonesië te mogen zenden het geen dn principe was toegestaan blijven onbeantwoord. De ministers wensen zich niet te wagen aan speculaties. Zij gaan er echter uit, «Jat van een werkelijke verbetering dan alleen sprake ls indien op langere termijn een betere sfeer en een naleving van overeenkomsten tussen beide belan gen zal ontstaan. Indien de Verenigde Naties over Nieuw Guinea een oordeel zouden vellen, dat ons land ongunstig is, zal Nederland niettemin blijven vasthouden aan het be kende standpunt. Er was in deze kwestie Tweede Kamer maant: Bezetlingsregeleii zo snel mogelijk opruimen (Van onze parlementsredactie) De Vaste Commissie voor Justitie uit de Tweede Kamer dringt er bij de rege ring op aan. de nog niet gelikwideerde bezettingsregelen, 159 in getal, zo snel mogelijk op te ruimen. Niet alle ministers maken daarmee evenveel haast, zo wordt geconstateerd in het voorlopig verslag op het wetsont erp tot verlenging van de termün van verval van sommige be zettingsregelingen. Als afschrikwekkend voorbeeld wordt aangevoerd het nog steeds bestaan van regelen, daterend uit Franse tijd. Enorme gilt van Ford-Stichting De Ford-Stichting heeft 500 millioen dollar, dat is 1.925 000.000 gulden, aan de Amerikaanse universiteiten en zieken huizen geschonken. Hoofdelijk omgerekend komt de gift eer op ongeveer tien gulden voor iedere burger van de Verenigde Staten. geen aanleiding. de Nederlandse delegatie uit New York weg te roepen, omdat het nuttig was, de Nederlandse opvatting dui. delijk uiteen te zetten, aldus de ministers Luns en Beyen. G. A. Harff te Aerdfenhout ls be noemd tot dijkgraaf van het hoogheem raadschap Watergraafsmeer. C. Montsma tot heemraad va: Wderingermeer. dat er in geen geval sprake 'kan zijn van afstand in welke vorm ook, van het In donesische standpunt ten aanzien van Nieuw-Guinea. Dit zei hij naar aanleiding van een aan min. mr J. M. A. H. Luns bij diens aankomst op Schiphol op Zaterdag toegeschreven verklaring, als zou aanne ming der resolutie een „nederlaag" bete kenen voor Indonesië. De woordvoerder herinnerde er in dit verband aan, dat Nieuw-Guinea ondanks het verzet van Nederland op de agenda der V.N. was gebracht. Dit was een bewijs, zeide hij, dat Indonesië geen nederlaag te vreten had. In werkelijkheid zei mr Luns, dat de resolutie de instemming van Nederland en Indonesië had. Naar Reuter uit Washington meldt, weigeren ambtenaren van het Ameri kaanse ministerie van buitenlandse zaken zich uit ie laten over de Nederlands- Indonesische besprekingen. Het zou fout zijm. zeggen zij, stelling te nemen in een geschil tussen vrienden. Men erkent, dat deze politiek in Nederland teleurstelling heeft veroorzaakt. Genoeg gezien van de Roden: Otto John terug in West-Duitsland Dr Otto John, de voormalige leider van het Westduitse bureau voor de bescher ming van de grondwet is uit Oost-Dults- land, waarheen hy vorig Jaar was uitge weken, naar West-Dultsland terugge keerd. Iiy heeft zich onder bescherming van de politie gesteld. De rechter van Instructie van het federale hof te Karls ruhe heeft hem een verhoor afgenomen. Dr John verdween 20 Juli 1954 naar Oost-Berlijn, samen met een WeetfeerlUn- ee arte, dr Wohlgemuth. De Westduitse regering heeft steeds ontkend, dot Jchn j geheimen aan de communisten zou heb ben prijsgegeven. Russen laten 600 Duitse krijgsgevangenen vrij Te Herle6hausen, aan de grens tussen Oost- en West-Dudtsland, is vanochtend een groot transport Duitse krijgs gevangenen uit de Sowjetunie aan ge ko en van 600 personen. Kort tevoren was een groep van jormalige krijgsgevangenen en geïnter neerde burgers aangekomen. EERSTE IJS Werkelijk: voor eerst van het seizoen heeft de vorst goed ingezet. Strenge vorst noemen wij dat al, omdat wij er nog niet goed aan ge wend zijn. Kom, kom...., strenge vorstMaar aan de rijp op de kassen en het nog maar dunne ijsdekje op de vaarten en sloten weten wij, dat het rijk van de koude nu is begonnen. „Kaffenoog" alsof het volop dag is De Amerikaanse luchtmacht deelt mede, dat zij een elecbronisch apparaat heeft geconstrueerd, door middel waarvan men bij duisternis kap zien, alsof het volop licht ware. Het apparaat, dat de naam „kattenoog" gekregen heeft, is duizend maal zo gevoelig als een televisiecamera en zal bij luchtverkenningen gebruikt Ziekenfondsraad- en S.E.R.-advies ^ANGEZIEN de Centrale bond van onderling beheerde zieken fondsen (CBOZ) zijn reserves voort durend ziet verminderen, heeft de Ziekenfondsraad de minister van So- ziale Zaken geadviseerd, de premie voor verplichte verzekering met in gang van 1 Januari a.s. te verhoren tot 4,2 pet van het loon. De SER zal de minister hetzelfde adviseren. De tekorten van 1953 2.320 000) en van 1954 16.300.000) verminde ren de reserve van de CBOZ tot 127.500.000 en de begrotingen voor 1955 en '56, vastgesteld zonder nog rekening te houden met de verho ging van honoraria aan huisartsen, apothekers en tandartsen, geven een tekort van 55 millioen te zien. Worden deze. Inmiddels door de Zieken fondsraad goedgekeurde verhogingen toe gepast, dan zal de reserve van de ver plichte verzekering dalen tot onder de 60 millioen en dat is te weinig volgeni Inzicht van de Ziekenfondsraad. Deze mededelingen werden gedaan tij dens een buitengewone algemene verga dering van de CBOZ. gisteren te Utrecht gehouden. De voorzitter. de heer C. J van Lienden, zeide een en ander in een beschouwing, welke hij wijdde aan de huidige positie in het ziekenfondswezen Ook zal men. aldus de voorzitter, 1n de loop van 1956 onder ogen moeten zien hoe de premie moet zijn voor de rente trekkers. wei'ke vallen onder de nieuwe wet op de ouderdomsvoorziening, die op 1 Januari 1957 ln werking zal treden (Zie t volg pao. 2). Einde „Gouden droom" van de Renate Leonhardt Het ls nu bijna wel zeker, dat de be ruchte benginjgstoren van de coöperatieve vereniging „Renate Leonhard'V', die nog steeds bij de Noordersluis in het Noord zeekanaal by IJmuiden ligt, nooit zal uitvaren. Enkele bestuursleden verwach ten n.l. een faTllissement van de vereni ging. Er hangt een vonnis in de lucht tengevolge van de vorderingen vai firma's Genius en Hoogeveen, resp. f 8000 en f 7000 groot. Worden deze vorderingen toegewezen, dan heeft de vereniging geen kasmidde len meer. Dat kan dan wel eens het einde zün van de gouden droom. Bovendien ligt er nog een pakket onbetaalde reke ningen tot een bedrag van. f 23.000. Tot overmaat van ramp verkeert de bergingstoren zelf ln een zeer deplorabele toestand. Als de toren ln Mei 1956 uitvaren, kan het wel eens zijn, dat hij onder water geheel verroest is. Er ie immers nooit een kwastje verf op aan gebracht Verder bestaat de vrees, dal tijdens het transport in het komende voorjaar, de kans op scheuren var (n hotels, romerhuisjes, gong en: kalkoen of kampeerwagens feest bi; een tempe ratuur van 80 misschien zelfs 90 of 100 graden.... geen wolkje aan de he mel... de mensen liggen aan het strand of onder Kerstfeest een familie een boom of in de bergen, na het kerstdiner. De kinderen hollen rond in zwempakjes of in minimum aan kleding ze lopen de branding ln. springen in een rivier, ol behelpen zich als ze per ongeluk thuis zijn met de tuinslang.... Dat is het kerstfeest hier m Australië, waar het valt op het hoogte ander gevogelte, ham. varkensvlees, plumpud- Dat neemt niet weg. di^stukken _zt overal waar zich van drle venmes er in. Australiërs bevinden het overgoten met cognac, en massa's te drinken. Alles is kokend heet behalve de ham en de dranken Sommige gezinnen hou den nog vast aan de con ventionele „beste kleren" voor het kerstdiner, met donker costuum voor de mensen komen toch in zonnepakken of shorts met een overhemd aan het kerstdiner. Nieuwjaar uit de steden op Kerstmorgen weg te komen naar het Australiërs strand of de bergen en honderden Australische fabriek i dan op welke andere dag het jaa i De grote maaltijd de feestweek ge- de dag wordt, evenals Iat een groot deel van de de Australische hitte be bevolking het Kerstfeest staat hij onveranderd uit buitenshuis doorbrengt, de traditionele Engelse maar er zün toch altijd ndere enige duizenden, die m de zon slapen en mis schien later op de mid- de kerk dad een duik nemen. Kerstgeschenken en kaarten worden hier uit gewisseld bi) het mil lioen en hoe vreemd het ook IctHikt de ondank» meeste kerstkaarten stel len besneeuwde Engelse dorpen of andere win terse taferelen voor. Linda Haack (3 jaar) op de foto met haar nieuwe vriendje Chibi (kleine diamant), die haar vader van een diamantexpeditie in In dia meebracht. De familie Haack woont in Milwaukee (Wisconsin) waar men evenmin op tijgers is gesteld als hier. Vóór wij een paar maanden verder zijn, heeft Chibi al scherpe klauwen en zal zij naar de dierentuin zijn verhuisd. Politieman beschuldigd van doodslag De Amerikaanse politieman, die Zater dag in Paterson (New Yersey, Verenigde Staten) de 23-jarige Nederlandse immi grant H. J. Schoots doodschoot, zal we gens doodslag worden vervolgd- Schoots had een aarvrUding met een politie-auto veroorzaakt en geen gevo'.g gegeven aan een bevel tot stoppen De politie achtervolgde hem tien straten ver en losten zeven schoten, waarvan één hem dodelijk in de rug trof. beton niet gering zal zijn. Verwacht wordt dan ook, dat de vertrekvergunning volgend Jaar niet zal worden verleend, omdat de toren levensgevaar voor de runners kon opleveren. Alsof dit alles nog niet genoeg is, be slaat er nog een groot verschil van me ning tussen de heer P. Vi«»er en de overige bestuursleden over de plaats van het wrak, waaruit men het goud denkt te halen. Deel van Europa onder sneeuw De eerste koude golf van deze winter teistert Noord-Europa. Er was reeds een dik pak sneeuw ln Engeland gevallen. In Noorwegen ls een aantal huizen door lawines bedolven. Op het eiland Flak- stad, zijn een vader en zijn drie-Jarig dochtertje gedood, toen een lawine het huis verpletterde. In Denemarken is het eveneens zeer koud en ligt veel sneeuw. In de Beierse Alpen is voor lawinegevaar gewaar schuwd. In Wales en Schotland ligt de sneeuw op vele wegen anderhalve meter hoog. Negen Britse zweefvliegers, die dit week end in Shropshire op 500 meter hoogte in een hut van de buitenwereld waren afgesneden, zijn er in geslaagd, door sneeuwmassa's de bewoonde wereld te bereiken. HET WEER IN EUROPA Èli Stockholm Peru» Grenoble Frankfort viQnchen ZUrleh WEERBERICHT Siijging van temperatuur Tot morgenavond verwacht JU Bilt: Toenemende bewol- |Mff/ king met later plaatselijk enige regen of ijzefl. Van- nacht nog lichte vorst, mor- gen van he-t Zuidwesten uit invallende dooi. Matige tot krachtige wind uit Zuide lijke richtingen. (Opgemaakt te 11.19 uur). ZON EN MAAN Zon 842—16.30; Man 8 49—16 45. Op 14 December Nieuwe Maan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 1