EN MORGEN Ondanks evenwicht is de begroting Katwijk niet zonder zorg Huidig voorzieningspeil voor reeks van jaren niet voldoende van B. en W. uiten misnoegen over aanbestedingswijze bouwkas PANTER BRILLANT MANNELIJKE BEDIENDEN EEN ERVAREN FACTURIST(E) ASSISTENT(E) voor de administratie TELEFOON 31441 KOERIERS NÏETTWF LEIDSCHE COURANT 9 MAANDAG 28 NOVEMBER 1955 WEER SPANNING OM DE HAVEN T~\E BEGROTING 1956 van Katwijk, die Woensdag 30 Novenfber in een openbare raadszitting zal worden behandeld, is, dank zij een aanzienlijk hogere algemene uitkering uit het gemeentefonds, nL f 1.050.525 (vorig jaar f663.100), in evenwicht, terwijl er ook nog voor onvoorziene uitgaven een bedrag geraamd is van f112.271. Wanneer men echter be denkt, dat na aftrek van de normale raming van f40.000, het resterende bedrag f72.271 is om aan het toenemende voorzieningenpeil het hoofd te kunnen bieden, en daarbij in aanmerking neemt.de bij de regering be staande neiging om de algemene uitkeringen op het peil van 1955 te sta biliseren, dan moet, zo niet voor de naaste toekomst, dan toch voo volgende jaren de situatie met enige zorg worden tegemoet gezien. Het streven zal er dus op gericht ten blijven, de regering te doordringen van de noodzaak van totstandbrenging van openbare voorzieningen, als scholen, uit breiding sportpark, gehoorzaal, bad- zwenflnrichting en gymnastieklokalen, wil Katwijk met haar tijd meegaan en andere gemeenten niet achter blijven. In geen geval mag het huidige voi zieningspeil voor een reeks van Jai als het uiteindelijke worden gezien. In de loop van 1956 worden definitieve uitbreidingsplannen verwacht voor gebieden, die in de eerste plaats zijn gewezen voor verdere uitleg van de be bouwing. Ook het vraagstuk van de legging van de gemeentelijke grenzen zal dan nader worden overwogen, terwijl het probleem van de sanering van oude dorpskern in studie is genomen. Overwogen wordt de mechanisatie de gemeentelijke boekhouding uit te brei den De hoogbouw heeft de behoefte doen ontstaan van uitbreiding van het brand weermateriaal met een ladderwagen. Woningbouw De volkshuisvesting is een punt var aanhoudende zorg voor het gemeentebe- ■ur. Het aantal in dit jaar gereedge- •en of gereedkomende woningen is. "•n het aantal woningzoekenden zeer g. Voltooid, werden een aantal her- vpanden, 36 woningen aan de Karei uoormanlaan, 10 woningen aan de Rijn mond Oost en een blok particuliere flat woningen aan de Rijnmond. In 1956 zul len wellicht gereedkomen 66 woningen in het Molenblok. 24 aan de Laan van Nieuw-Zuid en een deèl van de flat woningen aan de Rijnmond. Verschillende plannen liggen gereed. De trage voortgang moet worden toege schreven aan het feit, dat de rijksfinan ciering voor de bouw van deze woningen zo lang op zich laat wachten. De bouwplannen van de bouwkas de Koestal zullen wellicht spoedig den gerealiseerd. Voorts liggen er plan van 78 woningen voor de woning bouwvereniging „De Brittenburg" en eer van 90 woningen voor de Katvyijkse Bouw vereniging. Er zijn verder nog plannen voor in totaal 298 woningen. De uitvoe ring zal wellicht in 1956 ter hand geno men kunnen worden. Het ontwerpen van bouwplannen v de gronden in de Koestal, Overduin aan de Sportlaan wordt nog bemoeilijkt, doord.t voor deze gebieden geen uit breidingsplan met bebouwingsvoorschrif ten is vastgesteld. De ontwerpen bevinden zich voor de gebieden Koestal en Over duin echter in een vergevorderd stadium Openbare weiken Bestratingen: vernieuwing be strating Noord-Boulevard f 60.000; ver nieuwing bestrating Rijnstraat tussen dc Molen'-uinweg en de Van Egmondstraat: f -63.000; idem Kortenaerkade: f 18.000: uitvoering herziene uitbreidingsplan, n.l het maken van de doorbraak uitbreidings plan OverduinZeeweg met inbegrip van dj daarbij aan te leggen wegen: f 100.000; verbeteren van wegen. w.o. de Grote Steeg: f 30.000; aanleg Stengelinstraat als verbindingsweg ZeewegTramstraat f 50.000. irwerken: naast de draaibrug de Rijn zal een worden gelegd, Leiden komende gaande verkeer gebruik zal kunnen maken, via dè Molentuinweg en de pro vinciale weg; kademuur P.H.-kanaal: f 130.000. _|S port en recreatie: recreatiege- gebied Nieuw-Zuid. n.l. beplanting van het gebied ten zuiden van het sportpark en de daarvoor - benodigde gTondwerkêh: f 62.800; uitbreiding sportpark (incl. sport hal): f 360.000; overdekte zweminrichting in Overduin: f 475.000; gehoorzaal aan de boulevard hoek Waaigat: f 500.000; bouw van 3 gymnastieklokalen: f 250.000. Onderwijs: herbouw openbare kleu terschool: f 130.000; bouw van 3 scholen: f 750.000; bouw 3 kleuterscholen: f 390.000; schoolmeubelen en leermiddelen f 100.000. Overige werken: voltooiing Bou levard. n.l. een nieuwe muziektent en een paar kiosken: f 40 000; uitbreiding ga rage gemeentewerf: f 75.000. Onderwijs Een plan tot herbouw van de in de logsjaren afgebroken kleuterschool spoedig tegemoet worden gezien, terwijl W. verwachten, dat er ook gauw plannen zullen worden voorgelegd Chr. kleuterschool te Katwijk den Rijn en een Gereformeerde en Hervormde te Katwijk aan Zee. Binnen afzienbare tijd kan tot aanbesteding de overgegaan van de bouw van een reformeerde lagere school aan de Rand weg, terwijl het de bedoeling is, dat in het Witte Hek een 12-klassige Hervormde lagere school komt. Voorts zijn in t bereiding plannen om in de buurt va ■heidsschool voor jongens aan en nieuwe Otto-Baron- i-Catwijckschool Nieuwe Duinweg -Wassenaèr-v; stichten. Haven De exploitatie van het gasbedrijf baart nog-al zorg als gevolg van de abnormale stijging van de steenkoolprijzen. Ook ov< de haven spreekt het praeadvies. B. en IV, geven in het kort de re cente gebeurtenissen weer en spreken uit. dat de regering, na kennis te heb ben genomen van de argumenten, die in het nieuwe rapport z(jn gelanceerd, bezwaarlijk op reële gronden in haar afwijzende houding kan volharden. Met grote belangstelling wordt dan ook de reactie afgewacht op de aan vrage om vergunning tot het graven van een haven; dit verzoek werd op 20 September tot de minister van ver keer en waterstaat gericht. Sint deed z'n intocht Zaterdagmiddag was de gehele Katwijk- jeugd op de been om Sinterklaas te ver welkomen. Op de VaJkenburgseweg bij de firma Noort besteeg hij het open rijtuig en vergezeld van twee Pieten werd een ritje gemaakt door Katwijk aan den Rijn, waar de Harmonie de stoet geleidde. In de trouwzaal van het raadhuis werd het gezelschap ontvangen. De burgemees- sprak de Sint toe. Hij beloofde hem, dat de kinderen goed zullen opletten wat de toepassing van de verkeersregels be treft. Sint adviseerde, in het badseizoen meer verlichting aan te brengen. Toen de thee was gedronken, begaf de Sint zich naar het bordes. De toejuichin gen waren groot. UNI speelde bekende lie deren. In het gebouw van UNI was het slot. Hier sprak nog de heer T. den Duik. Eerste-st eenlegging Woensdagmiddag om 3 uur zal de eerstesteenlegging plaats hebben voor de nieuwe school voor moeilijk lerende kinderen ,,De Zonnebloem". Deze school Komt, zoals bekend, op de hoek Jan Evert- senlaan-Piet Heinlaan te Katwijk aai Zee. De eerste-steenlegging zal worden ver richt door de secretaris van de school vereniging, het enige nog in leven zijn de bestuurslid van de oprichting af. de heer J. W. Barnard. Na afloop plechtigheid is er een bijeenkomst in de trouwzaal van het raadhuis. Agenda gemeenteraad Woensdagmiddag om twee uur kom» de gemeenteraad van Katwijk bijeen. De oornaamste agendapunten zijn de be handeling van de bed rij frt>egro ting en van de gemeentebegroting voor 1956 De ande re punten zijn: het vaststellen van een drankwetverordening, het verlenen van crediet voor het aanschaffen van een strandvlet ten behoeve van de politie en het garanderen van rente en aflossing van door de N.V. Bouwkas der Nederlandse Gemeenten te verstrekken hypothecaire geldleningen. Burgcljjke stand Katwijk GEBOREN: A. M. J. z. van C. J. M. van Pampus en C. Roolaart; Willem z. van Duijn en J. Verloop; Willem z, van G. Kulk en N. van der Plas; Arend z. van A. de Jong en M. Meesemaker; Ida d. van N. J. van der Plas en C. Berkheij; Neeltje d. van C. Vooij6 en N. van Rhijn; Cathari- na d. van D. van Duijvenbode en C. J. Klaassen, Sybe R. z. van A. J. Koopmans en M. Welbers. ONDERTROUWD: L. van den Behg en J. L. KaptUn; J. B. Proper en E. I. den KATWIJK AAN DEN RIJN Baldadige fietsers De heer B. alhier maakte één dezer da gen een wandeling langs de provinciale weg. Hoewel hij zich helemaal in de berm van de weg bevond, werd hij aangereden door een jeugdige fietser, die met enkele anderen op onverantwoordelijke wijze langs kwam rijden. De gevolgen waren voor de heer B. niet gering: verwondingen aan hoofd en benen en een hersenschudding. KATWIJK AAN ZEE Bijbellezing Woensdagavond half 8 houdt ds Monster in de kapel een bijbellezing. Blindenactie De huls-aan-huis-collecte ten bate de blindenactie heeft f 554.72 opgebracht A.R. kiesvereniging Woensdagavond 8 uur wordt in Irene ;n ledenvergadering gehouden van A.R. kiesvereniging. Mej. H. van Leeuw uit Den Haag zal spreken over „De ve kiezingen tegemoet". Geref. Gemeente Morgenavond om half 8 spreekt in het kerkgebouw van de Geref. Gemeen ds De Gier van Den Haag. Hoog en laag water Dinsdag 29 November: hoog water 2.20 14.39, laag water 10.33 en 22.52. Duik; A. Jansen en C. de Best; G. Schaap 1 J. Varkevisser. GETROUWD: H. C. Pronk en J. Hase- oot; D. Passehler en N. van Leeuwen. OVERLEDEN: Neeltje Plug. oud 84 j.. echtgenote van J. van Duijvenbode; Abra ham van Beelen, oud 80 jaren, echtgenoot A. de Jong. In uitbreidingsplan Koestal worden (als eerste) 31 huizen gebouwd Behalve de begrotingen zijn er enige andere zaken die in de raadszitting Woensdag in behandeling komen. Al lereerst een drankwetaangelegenheid. Van hogerhand is goedgevonden dat het maxi mumaantal vergunningen wordt gebracht 20 op 25. De nieuwe vergunningen en worden verleend voor drie café- restaurants aan de Boulevard, één aa nog te bouwen gehoorzaal en één in het uitbreidingsplan KoestalOverduin. Met de toeneming van het aantal strand- bezoekers is een Intensivering van de taak de politie op het strand gepaard ge gaan. Niet alleen betreft dit de openbare orde, maar meer nog de veiligheid bij het baden en zwemmen. De uitrusting van de politie is echter niet voldoende. Het is nodig een vaartuig te bezitten. B. en W. stellen daarom voor een reddingsvlet aan te schaffen voor f 4000. De vlet zal uit gerust zijn met een buitenboordmotor en In het uitbreidingsplan Koestal zullen de eerste bouwkaswoningen gebouwd worden, 31 In getal. De bouwkas richtte zich tot het gemeentebestuur om voor die 31 deelnemers de Juiste betaling van rente en aflossing te garanderen voor de door de bouwkas te verstrekken hypothecaire geldleningen. B. en W. merken op, dat uit de wflze, waarop de bouw van deze woningen is aanbesteed, niet is gebleken, dat een voor de deelnemers zo voordelig mogelijke bouwsom is verkregen. Z(j heb ben de bouwkas op duidelijke wijze hun misnoegen over de gevolgde gedragslijn kenbaar gemaakt. Op de bouw van de woningen zal van gemeentewege extra toezicht worden gehouden. Overigens ad viseren B. en W. de gevraagde garantie te HILLEGOM Intocht hoge gasten Voorafgegaan door Crescendo hebben Sint en Don Carlos Zaterdag hun intrede in Hillegom gedaan. Zwarte Pieten strooi den pepernoten. De stoet, waarin ook bedrijfsauto's weren opgenomen, werd ge sloten door de Hillegomse harmoniekapel In het raadhuis werden de gasten offi cieel verwelkomd. Toneelavond De toneelvereniging „De Amerikanen" heeft Zaterdagavond in Flora het stuk ..Papa mag het weten" van B. Peets op gevoerd. Voor amateurs is dit stuk niet zo gemakkelijk. Al waren enkele fouten niet te verhullen, de opvoering is over het algemeen toch geslaagd. Uitvoering Het Hillegomse dameskoor geeft mor genavond 8 uur in Treslong zijn jaarlijkse concert. Het staat onder leiding van Cor Igetz en de pianobegeleiding is in han den van Y van Gelderen. Soliste is de harpiste Fr. Hi nlopen. LEIDERDORP „Excelsior" trad aan Zaterdagavond hield de Chr. gemengde zangvereniging Excelsior in het gebouw Irene een propaganda-bijeenko-n.-:*.. Ir. zijn openingswoord zei de voorzitter onder meer. dat deze avond in de eerste plaats bedoeld was om nieuwe leden te winnen en de kas te versterken. Het populaire zangprogramma werd af wisselend uitgevoerd door het gemengde koor en het meisjeskoor. Het varen ge deelten uit opera's Aan het slot van dit deel werd het ..Triomfkoor" gezongen, in de dirigent, de heer Boele?. de componist is. Deze uitvoering was de eer ste openbare. Het geheel was zeer ver dienstelijk Mej. D Kranenburg gaf een solozang, namelijk „Die Forelle" van Fr. Schubert. Zij mocht een welverdiend ap plaus in ontvangst nemen. Na de pauze volgde de opvoering van het toneelstuk „De zwarte monnik", van Havotte en Pie>t Mossmkoff. Er werd keurig gespeeld, soms iets teveel op de souffleuse. maar de geheimzinnige spanning was in de zaal duidel'Jk te mer ken. Het is een alleszins geslaagds a vend geworden. Burgerlijke stand GEBOREN Evert znvL Schipaanboord J Kuisen: Ze«er zn v H van de Groep i M R Nieuwenhuizen; Clementine H MdrvJPM FeiJen en J J Smeele. ONDERTROUWD: J Pander en N van Laar; C van der Spruit en A J Verschoor. GEHUWD: A J van Teijlingen en A H ermeer; K Stilrkelorum en Tr van Om- Convair van KLM kreeg moiorsjoring De K.L.M.-Convair, die Zaterdagavond om negen uur van Londen naar Amster dam was vertrokken, kreeg onderweg sto ring aan een der twee motoren. De ge zagvoerder .besloot terug te vliegen en de 21 passagiers hebben later op de avond met een andere K.L.M.-Convair de reis naar Schiphol gemaakt. LISSE Jeugdhonkseizoen werd geopend Zaterdagavond werd het Jeugdhonkse4- roen ingezet met een instuifavond. die in één woord geweldig geworden is. Er was zoveel belangstelling, dat velen teleurge steld moesten worden. De voorzitter, de heer J. Wevers, heette dan ook een 6 tamp. s-olle zaal welkom HU sprak ln zeer aar-derende bewoordingen over de res tauratie van Rehoboth, dat gewoon niet icer te herkennen ie. Medewerking werd verleend door DOK, KEV en WIK. terwijl de Warejoea's voor de muzikale omlijsting zorgden. De geestdrift over het optreden van de- mensen was zeer groot. Mej. Van der Laan, onderwijzeres aan de Herv. school, declameerde. Na de pauze voerde WIK het stuk „Aardappelen" op. Ds Jongeboer loot de avond. Wij vernamen, dat deze avond op 10 De cember wordt herhaald, zodat de teleur- gestelden toch nog de kans krijgen. Grossiers klagen Sigarenkartel maakt misbruik van macht „Het sigarenkartel heeft herhaaldelijk zijn machtspositie tegenover de handel misbruikt en door het eenzUdige vast stellen van" ongelijke condities de gros- tegenover de winkeliers gediscrimi neerd". aldus de Nederlandse vereniging grossiers In tabaksfabrikaten op een in Utrecht gehouden vergadering. Het sigarenkartel besloot onlangs de handelsmarges voor de tussenhandel niet te verhogen. Volgens de grossiers heeft het sigaren kartel een bescheiden verzoek tot ver betering van de grossierskorting, zon der rekening te houden met de sterk ge- tegen onkosten, van de hand gewezen. Socialistisch pleidooi voor prov. bouwbedrijf Kan de provincie niet overgaan tot de oprichting van een provinciaal bouwbe drijf en een provinciale adviesraad voor de woningbouw, ten einde een snellere en betere woningbouw te bevorderen, zo hebben enkele leden van de provinciale staten aan het college van gedeputeerde staten gevraagd. Dit blijkt uit het verslag van de commissie van rapporteurs voor de begroting van de provincie Zuid- Holland. Zien ged. staten hun taak ten aanzien van de woningbouw uitsluitend in de ver deling van het provinciale wonlngbouw- contigent, zo vragen deze leden, die her inneren aan een uitspraak van het Ned. Instituut voor volkshuisvesting en stede- bouw, waarbij geconstateerd werd, dat de achterstand van de woningbouw vooral een gevolg Is van de chaos in de organisa tie. Of het provinciaal bestuur gehoor zal geven san deze socialistische wens om tot provinciaal bouwbedrijf te komen, mag echter betwijfeld worden. Nog juist vóór gearriveerd Een lichte, geurige sigaar. Kloek van formaat. Brillont van kwaliteit en brand, zoals U van Panter gewend bent. Door de fraaie doos dubbel aan trekkelijk voor St. Nicolaas. Echt een geschenk voor hen die graag iets „goeds" willen gevenl Ook verkrijgbaar in gesoigneerde kistverpakking van 25 of 50 stuks. Betrekkingen aangeboden Bij enige afdelingen van het ACADEMISCH ZIEKENHUIS is mpgelijkheid tot plaatsing van enige Salaris volgejis Rijksregeling (afhankelijk van leeftijd en bekwaamheid). Schriftelijke sollicitaties te richten aan de wnd. Directeur- Geneesheer. FABjRIEKSKANTOOR vraagt voor directe indiensttreding gewend geheel zelfstandig te werken. om bij gebleken geschiktheid te worden opgeleid tot administrateur (administratrice) van de school. Vereiste: tenminste MULO-diploma. Brieven aan het secretariaat: Wilhelminalaan 64, A. a d. R. VOOR ADVERTENTIES 2>e vermakelyke avonturen van Quiclid 66: „Hm... een goed idee," zei Sancho Panza peinzend. „Ons ontbreekt alleen de kooi, Hah.hoor mij lachen. Waar vin den we zo gauw een kooi of iets wat daar voor kan doorgaan." „O... als dat alles is." zei de voerman. „Er staat hier hout genoeg. Die kooi ma ken we zelf." Hij liep Vijverig naar buiten en kwam even later terug met een voor raadje timmergereedschappen, die hij uit zijn wagen had gehaald. „Zaag jij nou de latten op maat. makker," zei hij. „De sla de kooi dan wel in elkaar. Dat werk heb ik meer gedaan." Sancho zei. dat hij het snapte en hij begon vol ijver stukken lat en paal op maat te zagen. De voerman voorzag hem rijkelijk van deskundige aanwijzigingen en onze schildknaap had dus niet al te veel moeite met het werk, zij het dan ook dat het hem een fikse voorraad zweetdruppel tjes kostte. Intussen hield de voerman zelf zich met het in elkaar timmeren van de kooi be zig. Dat deed hij handig en snel en zijn hamerslagen daverden door de schuur en over het erf. Ze daverden zelfs zó hard. dat ze de aandacht trokken van de herbergier. Die kwam ijlings op het lawaai toelopen, want hij wüde natuurlijk wel eens weten wat er nu weer in zijn schuurtje aan de hand was. Hij stak zijn hoofd om de hoek en zag daar Sancho zo druk bezig. „Goeie help! De voerman antwoordde onmiddellijk en zei: „Dat wordt de kooi, waarin wij Don Kwiebus de Zot naar huis gaan brengen." „Is het waar?" riep de herbergier ver heugd uit. „Dat is een prachtidee! Die baas hoort beslist in een kooi en hoe eer der hij hier weg is, hoe liever het me is. Ik heb in mijn zaak nog nooit een vent meegemaakt, die de boel beter op stelten kon zetten dan hij!" Toen liep de waard weer weg en hij be gaf zich met snelle schreden naar de ge lagkamer. „Dat ga ik meteen aan de pas toor vertellen." mompelde hij. „Ik ga dan meteen proberen of ik van hém soms de centen kan los krijgen voor de schade, die Don Quichot hier allemaal heeft aange richt. Dat loopt zo langzamerhand al in de honderden pesos en welk weldenkend mens zal me kwalijk nemen, dat ik op een nette manier probeer aan mijn trek te komen7" Plaats een Koerier, 't is dè manier l brengt Gerzon deze zeer speciale aan bieding in wandel- en avondnylons (irregulars), natuurlijk met volledige min dering en in moderne najaarstinten, welke normaal 3.50 zouden moeten kosten. WANDELNYLONS 51 GAUGE - 30 DENIER AVONDNYLONS 51 GAUGE - 15 DENIER Per paar: Breestraat 142-144 Lelden Tel. 2S838 TOT 9.30 UUR S AVONDS GEOPEND I Personeel gevraagd Net meisje gevraagd voor de morgenuren Aanmelden, na 7 uur, mevr. Den Hollan der. Voorstraat 92. Katwijk aan Zee. O Net dagmeisje gevraagd (16-1R jaar), van 8—3 uur. Vrijdags langer. Aanmelden na 7 uur: C. Heemskerk. Sandtlaan 24, RUnsburg. Te lefoon 2951. Te huur aangeb. Een gestoffeerde zit-slaap- kamer. voor dame b h.h.h Juffermansstraat 3, Oegst- Woningruil Aangeboden: dubb. vr(j bovenhuis, 7 kamers, keuken, balk., schuur. Gevr. 3- of 4- kamerflat. Goede stand. Br. r»nd. no 6341 bur. v. d. blad. Te koop gevraagd 2 Orgels te koop gevr. tot f 100,—. één liefst eiken kast tot 300,—. Brieven no 6339 bureau van dit blad. Het cadeau voor Uw of verloofde: 17-Steens ne- renhorloge. schokvrij (inca- bloc), anti-magnetic, water werend, met grote seconde wijzer. Zwitsers precisie- uurwerk 44.50. Uurwerk kliniek. Lage Rijndijk 8. Tel. 23114. Leiden's beste speciaal zaak. Het cadeau voor Uw vrouw of verloofde: 20 mi cron doublé dameshorloge, zeldzaam mooie modellen. f 31,75. Ruime keuze in me talen horlogebanden, vanaf f 2,25. Uurwerkkliniek Lage Rijndijk 8 Tel. 23114. Lei den's beste speciaalzaak. Voor St. Nicolaaspakjes. Cellophaan kleefband. Prima kwaliteit Rollen van ruim 9 r 1. 1 «i en 2 cm breed Slechts 40. 60 en 80 ct per roi Papierhandel Paddenburg. Nieuwe Rijn elf. Autorijschool „Oranje boom", leert U goed rijden voor 5.— per uur of 10 les sen voor 45,—. Levendaal 47. TeL 23600. Leiden. Iedereen is enthousiast, als wij Uw matras overtrekken Reeds vanaf 19.50 een 1- pers en 26,50 een 2-pers. Dat kan alleen Smit, Mare 98. Vrouwensteeg 9. Telefoon no 23913. Was U reeds in hel Schuimrubber en Plastichuis Mare 70. U vindt daar alles op gebied van schuimrubber en schuimplastlc. Het is ge schikt voor alle doeleinden, onovertrefbare veerkracht, onverwoestbaar, duurzaam en goedkoop. Dominospel. Platendomlno Damschijven, Damborden. Schaakspel, Vlooienspei. Ping-pong. Hengelspel. Ho^S- jewip. Voetbalspel. Ganzen bord. Ringen gooien Vlag- genspel. Halmaspel. Kwar tet. Lotto. EzeKjeprik. Mika do. Knikkerspel. Tollenspel. Montecarlo. Renpaardspel. Dobbelstenen. Enorme sorte ring. Billijke prijzen. Pad denburg. Nieuwe Rijn elf F.en .schilderstuk is een nuttig geschenk van blijven de waarde Wij hebben een enorme sortering schilder stukken voor boven Uw dres- reeds vanaf f 14,50 compleet met lijst. Lijsten makerij „De Concurrent", Haarlemmerstraat 72. Dozen klnderpost. Poézie albums. Postzegelalbums. P os tï egelboekjes. Postzegel strookjes. Sigarenbandjesa!- bums. Fotoalbums. Drukdo- zen. Zakagenda's. Jongens- en rneisjesleesboekcn, oa Dik Trom. Bill, prijzen. Ziet etalages! Papierhandel Pad denburg. Nieuwe Rijn elf. Naaimachines. Voor een goed en prima werkende naaimachine: De Naaimach - specialist Dernee. Haven 7, Tel. 25365; Waaigat 17. Kat wijk aan Zee. Tel. 2278 Bezoek de Rt. Nlcolaas- markt Ie Lelden. Tien dagen markt! Een grote sortering voor elk wat wils. Vergeet het niet! Boetseerklel. modrlgips. Busjes lak 38 ct. alle kleu ren. Penselen, lijmen, beit sen. Grootste keuj R en D. behang. Glas cn verfwaren. Touw in alle dikten Rich J. Blok, Hogewoerd 62 Tele foon 23123 Erkend schilder- behanger. Slagerij Pleterse. Dinsdag Woensdag en Donderdag. 500 gram rund- en varkensge hakt van 1.60 voor f 1.40; 500 gram rookworst 1.25. 200 gram emeerleverworst 50 cent Herenstraat 29. Tele foon 21838. Sleestofzulger, 125 Volt, nieuw 25.—. Philips ra dio. 3 banden, 50,—. Wever straat 4 (bij de 4e Groene— steeg). Sinterklaas-school pakket, Inhoud: schoolschrift, noti tieboekje. 200 veis kladbloc, stuk gum. liniaal, potlood slijper. inktlap, penhouder met pen. potlood. Alles pri ma kwaliteit. Compi. slechts één gulden «Papierhandel Paddenburg. Nieuwe Rijn II. H.H. Winkelier*. Voorziet Uw artikelen dezer dagen van onze prima gegomde, zeer fijn uitgevoerde St. Ni co) na«-goudzeg«ls in acht motieven. Slechts 1.20 per 100 Papierhandel Padden burg. Nieuwe Rijn elf. Onze fraaie Engelse leg- puzzles, een welkom St Nlco- laasgeschenk voor Jong en oud Reeds vanaf 1.15, In houd 240 stukjes Houten kinderlegpuzzle*. prima af gewerkt slechts »0 ci pa pierhandel Paddenburg. Nwe Rijn elf. Voor Koeriers onder nummer wordt 10 ct extra !n reke ning gebracht. BewIJsnum- (alleen op verzoek) 10 cent

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 9