Jlieume £dhsd|c (tfmtmitt Onmiddellijk beginnen met bouw van kernreactors 1 "èws O Verhoging vacantietoeslag Heus, wij hebben in Rusland geen IJzeren Gordijn Aantal straaljager-ongelukken betrekkelijk gering Onderzoek „atoomstofdoor Britse experts Treinen botsten tegen elkaar VRIIDAG 25 NOVEMBER 1955 Adv( ï-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58930. ABONNEMENTEN: 7.- per kwartaal; 2.35 per maand; 0.55 per week. ADVERTENT1EN0.18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Zes en dertigste jaargang No 10509 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chei-Red.: H. W. I. ENSERINZ CHRISTEU1K-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken „Staatsactie!) Is ghebltofti "tngn tiert lo tcgtjtnspoct" ZIE PAGINA 9 ATOOMKRACHT IN PLAATS VAN STEENKOLEN Onze achterstand kan veranderen in een grote voorsprong (Van onze parlementsredactie) /~\NS LAND moet zo spoedig mogelijk kernreactors bouwen en in bedrijf stellen voor het opwekken van atoomenergie. Waarschijnlijk kunnen wij de achterstand inhalen en mede dank zij de samenwerking met Noorwegen een aanzienlijke voorsprong op vele andere landen ver werven. Voorlopig zijn het de deskundigen in het Reactorcentrum Neder land die de vreedzame toepassing der atoomenergie uitwerken. Maar alle andere initiatieven moeten zich vrij kunnen ontplooien. De overheid zal slechts optreden als „hoedster van het algemeen belang". Dit schrijven de ministers Zijlstra en Cals in een memorie van antwoord aan de Tweede Kamer. De overheid zal zich ten aanzien van de commerciële toepassingen der kern energie vooral bemoeien met de opwek king van electriciteit, voortstuwing van vaar-, vlieg- en voertuigen en opleiding van atoomexperts. Overheidsbemoeiing De ministers zijn van mening, dat ten aanzien van de vreedzame toepassing der kernenergie veel aan de experts van he* R.C.N, moet worden overgelaten. Dit geldt echter niet voor alle terreinen, die het Centrum bestrijkt. In een aantal ge vallen zal namelijk de beslissingsbe voegdheid niet een interne aangelegen heid van het R.C.N. zijn, maar zal de me dewerking van de overheid noodzakelijk blijven. Voor zover deze medewerking vereiet is, zullen de Staten-Generaal daarmede accoord moeten gaan. De elec- •triciteitevoorziening is en zal blijven ook wanneer gebruik zal worden gemaakt van splijtbaar materiaal, in handen van de lagere overheid. Afgezien van de vraag of particuliere bedrijven de be schikking zullen kunnen krijgen over splijtbaar materiaal, wijst de regering het denkbeeld van de hand. dat het bedrijfs leven zelf in staat zal worden gesteld (kern)eleotriciteit op te wekken. Wat de voortdrtjving van vervoermid delen betreft merkt de Memorie van Ant woord op, dat de mogelijkheden op dit terrein onafzienbaar z|jn en hun uitwer king zullen vinden op vrijwel elk gebied van de menselijke activiteit. Evenals op het gebied van de kernenergie In engere zin zal ook op deze gebieden de overheid optreden als hoedster van het algemeen belang (volksgezondheid, arbeidersbe scherming enz.), hoewel de zaken hier anders liggen dan ten aanzien van de electriciteitsopwekklng, daar de overheid uiteraard alleen de controle heeft op ?*-. openbare vervoersmiddelen en de ver voersmiddelen van marine, land-, zee- en luchtmacht. Ten aanzien van de opleiding van ex perts wordt er aan herinnerd, dat de hulpmiddelen van het R.C.N. mede ten dienste zullen staan van de hoger-onder- wijsinstellingen en het universitair-we- tensehappelijk onderzoek. Hierdoor zal voor de eerste tijd wellicht voldaan kun nen worden aan de behoefte van de post doctorale opleiding. Het is echter de vraag, of voor de doctorale ópleiding de ingenieursopleiding geen verdere maatregelen moeten worden getroffen. De ministers menen deze vraag bevesti gend te moeten beantwoorden en wijzen er op, dat de universiteiten een speciale uitrusting zullen behoeven en dat de op leidingscapaciteit in de natuurweten schappen zal moeten worden verhoogd. Waar mogelijk, zal centralisatie moeten worden bevorderd. PRINSES WILHELMINA BIJ HENRI KLEY In gezelschap van haar Dame du Palals, mevrouw H. J. de Savornln Lohman-van Hasselt en haar particulier secretaresse, mej. J. Geldens, heeft Prinses Wilhelmina gisteren een bezoek gebracht aan de ex positie, die de Loenense schilder Henri Kley in „Kunst en Historie" te Apeldoorn houdt. Prinses Wilhelmina liet zich door de schilder zelf rondleiden en kocht doekje, dat Kley tijdens zijn jongste blijf in Noorwegen heeft geschilderd Drie doden op de weg Op de hoek IJwegVenneperweg te Nieuw-Vennep is gisteren de 45- jarige motorrijder R. de H. uit Nieuw Vennep door een met suikerbieten ge laden vrachtauto aangereden. Kort daar op is hij overleden. Op de Oirschotseweg onder Moergestel botste een perso nenauto in de bocht tegen een militaire wagen. De bestuurder S. van de perso nenauto kwam om het leven. In het zie kenhuis te Utrecht overleed de 71-jarige mevrouw F. van der B.. die bij de Slot- laan te Zeist werd aangereden door een motorrijder die geen rijbewijs bezat. „Wie zoet is krijgt lekkers, Minout Drouet is geen wonderkind dat hebben deskundigen van de Parij- se rechtbank thans uitgemaakt. Een poosje geleden raakte de Franse let terkundige wereld in verrukking over een paar gedichten en ivat proza, die geschreven zouden zijn door een acht jarig meisje. De uitgever Julliard meende, met dit „wonderkind" een vondst te hebben gedaan maar een paar journalisten vertrouwden de zaak niet. Op listige wijze slaagden zij er vn, een paar geschreven regels van het kind in handen te krijgen en.... een brief die door de stiefmoeder van Minout was geschreven. Handschrift kundigen togen toen aan het werk en zieniet Minout, maar haar stiefmoe der bleek de schrijfster te zijn van de gedichten, waarover men zo opgetogen was. Rest de vraag,' of die stiefmoeder nu ook als een „wonderschrijfster" erkend zal worden. Atoomenergie voor het huishouden Over acht a tien jaar, wanneer Neder land zijn eigen atoomcentrales heeft, zal atoomenergie niet alleen voor de indu strie, maar ook voor huishoudelijk ge bruik worden toegepast. Dit zeide prof. dr ir H. C. J. H. Gelissen gisteren bij de ingebruikstelling van het electrowarmte-laboratorium van de Prov. Utrechtse Electriciteitsmaatschappij in Utrecht Dit laboratorium heeft ten doel, de in- duerie voor te lichten over heit gebruik in elecbrische ovens. Ir Bartelds zeide, dat, teneinde de fos siele brandstoffen zoals steenkool en olie •eel mogelijk te reserveren voor doel einden waarvoor zij onmisbaar zijn, een groot mogelijk deel van de energie-be hoeften in huishouden en industrie door electriciteit gedekt moet worden. Ergo zal de toepassing van electrieche verwarming steeds toenemen. Met 22-18 stemmen Geen nieuwe molen op R'damse Oostplein Met 22 tegen 18 stemmen heeft de Rot terdamse gemeenteraad zich gisteren uit gesproken tegen herbouw van de in de zomer van 1954 afgebrande molen De Noord op het Oostplein. De molen was een van de laatste histo rische bouwsels van Rotterdam. Een dag na de brand had m enin principe, doch officieus, besloten de molen te herbou wen. Nu stond de meerderheid van de raad er nuchterder tegenover. Waarom zou een moderne stad op een modern plein een windmolen bouwen? De tegenstellingen liepen door alle fracties heen, tot de communistische toe. De wethouder meende, dat het Oostplein om de molen vriégt. Maar de raad voelde er in meerderheid niet voor. Een probleem is nu, wat er moet ge beuren met de f 20.000 die de burgerij voor de herbouw heeft bijeengebracht. Reclamechef Kioesjtsjei in India BOMBAY, 25 NOVEMBER KROESJTSJEF, die met collega Boelganin in India propaganda maakt voor de Sowjetunie, verkondigt, dat er geen IJzeren Gordijn meer bestaat. Immers hij zeide: „Met een ruk hebben wij het IJzeren Goröyn ter zijde geschoven. Dit jaar hebben meer dan 17 Amerikaanse senatoren een rondreis door de Sowjetunie gemaakt en daar komen dan nog de Amerikaanse boeren, journalisten en andere (burgers en buitenlui) bij. En, vroeg hij triomfantelijk: „Lijkt dat nu op een IJzeren Gordijn"? Voorts heeft hij een felle aanval op de Westelijken gedaan, wier schuld het is, dat de „geest van Genève" begraven werd. „Westelijken begroeven C de Geest van Genève" Hij zeide, dat als de vijand met ons wil onderhandelen vanuit een positie van kracht, deze absoluut niets bereiken zal. Wij, Russen, hebben de tijd in ons voor deel. Voorts kletste hij maar wat over de wederzijdse waardering tussen Oost en West. teneinde de. voor de vrede wer kende. krachten te versterken. De Sow jetunie wil handel drijven met alle lan den, doch de Westelijke staten discriml- MAJOOR-VLIEGER LAMERS „Over de ongelukken met militaire straalvliegtuigen bestaat een verkeerd beeld" zei gisteravond de majoor-vlieger T. J. A. Lamers van de Koninklijke Lucht macht in het Nationaal Luchtvaart La boratorium te Amsterdam. „Het aantal ongelukken met straaljagers vermindert, terwijl het aantal vlieguren stijgt." Vergeleken bij Amerika ligt het doden cijfer in ons land uiterst gunstig. In 1952 was in de Ver. Staten bij de kleine lucht vaart op de 7500 vlieguren één dode te betreuren. Dit was belangrijk meer dan bij onze militaire straaljagers met een dodencijfer van 0.8 op 10.000 vlieguren. Opvallend was de mededeling van ma joor Lamers, dat het publiek van de meeste ongelukken met straaljagers niets hoort, omdat dit zoveel mogelijk geheim moet worden gehouden. In de krant ver schijnen In hoofdzaak alleen de berich ten over dodelijke opgelukken. Natuurlijk heeft de Koninklijke Lucht macht hiervoor zijn redenen, o.a. piëteit tegenover de betrokken vlieger of leden van het grondpersoneel. In 95 procent van alle vliegongelukken zijn menselijke fouten nl. de oorzaak. De prijs van straalvliegtuigen varieert van 1 tot 15 millioen gulden per stuk. Daarom is de dagelijkse strijd van de luchtmacht voor de veiligheid lang niet alleen een strijd voor het behoud van mensenlevens. Vooral de kleine ongeluk ken op de grond kunnen in de papieren De dienst ongevallenbestrijding kampt vooral met het probleem van de onder bezetting. Te weinig melden zich voor de opleiding voor vlieger, aldus majoor La- Na explosie Russische H-bom LONDEN, 25 NOVEMBER T>RITSE GELEERDEN van het station voor „onderzoek naar atoom wapens" te Aldermaston in Berkshire, onderzoeken op het ogenblik monsters radio-actieve stof, afkomstig van een atoomwolk, veroorzaakt door de jongste Russische kernontploffing. Straalvliegtuigen van de R.A.F. bevonden zich op een hoogte van 15.000 meter om in het bezit van deze radio-actieve stof te komen. Een woordvoerder van het Japanse meteoro logische observatorium heeft meegedeeld, dat er op twee Japanse steden radio-actieve regen is gevallen, afkomstig uit Siberië. De radio-actieve regen viel op Akita en Sendai. gelegen op Noord-Mhonshu, als mede op Tokio. De Russische atoombom, H-bom of superatoombom, die tot ont ploffing is gebracht, zou eventueel een gebied van de grootte van Engeland met haar radio-activiteit kunnen bestrijken. Experts wijzen er op. dat een gewone H- bom betrekkelijk weinig gevaarlijke ra dio-actieve stof verspreidt. De Russische bom zou, naar schatting, een halve ton van de gevaarlijke radio actieve stof kunnen vrijmaken, voldoende om een gebied met een oppervlak van 100.000 vlerkante mijl een tijd lang on bewoonbaar te maken. De uitwerking van deze. in de Sowjet- Unie tot ontploffing gebrachte bom. is, naar schatting van deskundigen wel 500 maal groter dan die van de eerste atoom bom. die op Hirosjima viel. (Men zie ook 't Verklaarde Uitzicht In dit nummer). Geen ontwapening Sowjetunie verwerpt compromis-voorstel Gisteren heeft de Sowjetunie het com promis-ontwapeningsvoorstel verworpen, dat Frankrijk twee dagen geleden had in gediend in de hoop. de 10 jaar oude. passé ter zake van de inkrimping va bewapening, te kunnen doorbreken. De Franse plannen vormen volgens de Rus sen slechts een bevestiging van het Sow- letstandpunt. dat de Westelijke mogend heden zich in de afgelopen maanden uit hun vroegere stellingen hebben terugge- Volgens het Franoe plan zouden de grote moeendheden instemmen met een voorbe reidende periode, tijdens welke enkele contrólemaatregelen. met inbegrip van het plan Eisenhower, van kracht zouden worden Eerst daarna zou een begin wor den gemaakt met de voornaamste stadia der ontwapening. ?ren het optreden van de Russische lei- »rs. Het was alles je reinste propaganda. Belangrijker is, dat in New Delhi gis- ren vijf Russische olledeskundigen z|jn aangekomen en dit aantal zal nog wor den uitgebreid. Deze zullen de regering India van advies dienen b|) het zoe- naar olie-vindplaatsen en technische bijstand verlenen b|j olieboringen. Tijdens een receptie, aangeboden door de premier van de staat Bombay, klaarde Boelganin: ..Wij hebben Lenln gehad. Uw land Gandhi; deze hadden verschillende wijsgerige stelsels, maa overeenkomst is. dat elk land vrij er afhankelijk moet worden gemaakt." Politieke storm in Brazilië geluwd RIO DE JANEIRO, 25 November In Brazilië zou de „staat van beleg" vandaag van krach' worden. Hierdoor worden vele grondwettelijke rechten op geschort. De voorlopige president Ramos worde een wapen in handen gegeven, om zijn greep op de regering te versterken. Deze maatregel zal tevens het recht van het Opperste Hof uitschakelen om te be slissen ten gunste van president Café Filho, die na zijn ziekteverlof, het presi dentschap weer op zich wilde nemen. De leiders van het leger en de minister van oorlog, alsmede de meerderheid van het Congres, zijn tegen de terugkeer van Café Filho, wiens volgelingen zouden aan sturen op een staatsgreep. Zij verzet- zlch er tegen dat de gekozen president Kubitschek op 31 Januari zijn functie aanvaardt. Weliswaar blijft het leger het presidentiële paleis bescher- maar overigens is alles weer rustig. Amerikaans meisje kxijgt pop van Boelganin Maarschalk Boelganin heeft de elfjarige Ann Latman uit Los An geles, op haar verzoek een pop in Russische klederdracht doen toe komen. Vroegere brieven van Ann aan Boelganins voorganger. Ma lenkof. waren nooit beantwoord. De Russische pop is de zestigste ln de verzameling van Ann. Zij heeft tot 200 buitenlandse leiders dergelijke verzoeken gericht, waar van er 55 met succes zijn bekroond. Politie staakt onderzoek in zaak-Woodward (Van onze correspondent) NEW YORK, 25 November Politiechef Stuyvesant Pinnell van Nassau County (New York) heeft ver klaard. dat de politie het onderzoek ln de zaak-Woodward (echtgenote schoot in de nacht haar man dood in de veronder stelling. dat hij een dief was) heeft ge- :taakt. „Wij zijn tevreden met het ver mal van Woodward, dat zij haar man ter ongeb'k heeft doodgeschoten," aldus PLnnell. Verdere ondervraging, zo die og zal plaats hebben, valt onder ver- ntwoordelijkheid van de Officier van Justitie. Het ziet er echter niet naar uit. dat ievrouw Woodward (39 jaar) nog zal orden lastig gevallen. Volgens mensen uit de omgeving van de weduwe, is zij ln drie weken tijds tien jaar ouder ge en als gevolg van het vreselijke drama. De Schelde. Op 17/12 vergadering ter benoeming van derde directeur; en der N V. Nationaal Bezit ter uitbreiding der directie tot 8 leden; als eerste staan op drie voordrachten: mr H. Albarda. drs J. F. Posthuma en ir J. C. L. Smit. Moeten wij opnieuw leren typen J~ÏE AMERIKAANSE re- gering gaat binnen kort proeven nemen met een geheel nieuw toet senbord voor schrijfma chines. waardoor de pro ductiviteit van de typist (e) met niet minder dan 35 pet zal toenemen. Voi- gens het nieuwe systeem dat men gaat beproeven, worden de toetsen zoda nig opgesteld dat de meest gebruikte letters op de gemakel\jkste plaat sen zitten. Het tegen woordige toetsenbord >t sinds 83 jaar niet veran derd. Edmund F. Mansur de algemene dienst der hebben", aldus Mansi Op het nieuwe toets bord (dat overigens schrijfmachines nodig Dan zullen twaalf rege ringstypisten (mannen en len- vrouwen) gedurende vier niet uur per dag oefenen op het schrijfmachines die met hel nieuwe toetsenbord zijn uitgerust. Nadat zij hun oude snelheid hebben bereikt, zal de „wedstrijd" beginnen, waar alles van afhangt. Iedere typist van de testgroep zal een er varen tegenstander krij gen uit het enorme typis- tenkorps dat het oude toetsenbord gebruikt, werd al in 1934 door on- Hierbij zal rekening wor- derzoeker August Dvorak den ge houden t eenkomstig temperament en gelijke intelligentie en ervaring van de opponen ten om ieder toeval te de unioersiteit Washington ontworpen zullen alle klinkers op de Amerikaanse regering zal tweede rij staan, waar de de proef leiden. Mansure vingers meestal op rusten, voorkomen, verklaarde volgens de Op het nieuwe bord zal DU experiment New York Times, dat de de rechterhand 56 pro- geveer vier maanden du- op hef huidige toet ord doet de .im-t-i ngeveer 57 procent het typen. regering op het ogenblik 800 000 schrijfmachin gebruik heeft. ..Als het nieuwe toetsenbord m gebruik i« pen omen en geburgerd. zal de rege ring aanzienlijk minder de proef begim plaats hebben der toezicht van dr Earl nd Strong, deskundige op het an gebied wan kant oorma chines aan de staatsuni- én versiteU van Pennsyl- Vandaag is het in Parijs St. Ca- therina, dat betekent dat de meisjes van 25 jaar die nog on getrouwd zijn, eens extra de aandacht mogen vragen van ae heren der schepping. Zij doen dit door zich te tooien met een nogal opvallende hoed. Het meisje links heeft de nachtmer rie van menige Parijse automo bilist in beeld gebracht: een auto, geparkeerd op een ver boden plaats, wordt weggesleept. Rechts ziet men een hoedje dat bewijst dat de draagster para chutespringen als hobby heeft. Onlusten in Russisch Armenië Voetbalmatch aanleiding? N JEREVAN, de hoofdstad van Russiscl Armenië, hebben zich op 12 October ernstige ongeregeldheden voorgedaan toen voetbalmatch plaats had om het kam pioenschap „klasse B" van de Sowjet- In het blad „Kommuniet", dat in Je- t wordt gedrukt, wordt gezegd, dat „groepen schurken en misdadigers ge bruik makende van de ontevredenheid on. der de menigte over de uitslag van d< wedstrijd, de onregelmatigheden uitlok ten". De opstand werd op bloedige wijze de kop ingedrukt. Deze verhalen over ongeregeldheden in de Kaukasus waren overigens reeds maand aan de Westelijke corresponden ten in Moskou bekend. Vele arrestanten, aldus het bericht, werden tot zware ge vangenisstraffen veroordeeld- Pol itieke waarnemers te Moskou be twijfelen of de vonnissen wel opgelegd zouden zijn indien de onrust dn het sta dion niet veroorzaakt was door politieke beroering. Deze mening wordt versterkt door het feit. dat eerder zes personen we gens contra-revolutionnaire activiteiten terecht gesteld werden in de aangrenzen de republiek Georgia en 3000 me door de communistische partij va Georgische republiek als leden werden uitgestoten. Militair verlof met Kerst en Nieuwjaar De kerst- en nieuwjaarsverloven vo* militairen zijn bij legerorder els volgt geregeld. Vertrek op 24 December en 31 Decem ber na 5 uur 's morgens. Terugkeer op 27 December en 2 Januari per eerste reisgelegenheid van 7 uur 's morgens af. Voor parate troepen geldt echter de volgende regeling: vertrek voor 50 van de sterkte op 23 en 30 December zes uur *s avonds terugkeer op 27 De cember en 3 Januari per eerst" reisgele genheid na 7 uur 's morgens. Aan militairen die tijdens het verlof >or het verrichten van diensten tijde lijk moeten terugkeren, mag in het al gemeen geen vrij vervoer worden strekt. De commandanten mogen echter uitzonderingen toestaan. Koning Haakon regeert vandaag 50 jaar OSLO. 25 Nov. De Noren vieren vandaag het gouden regeringsjubileum van koning Haakon. Vijftig jaar geleden zette de Deense prins Carl voor de eerste maal als koning Haakon VII, voet aan wal in Christiana, de toenmalige naam van Oslo. Hij was destijds vergezeld van (de thans overle den) Koningin Maud en de Jonge kroon prins Olav. Vanochtend werd de konink lijke standaard gehesen van het staats- ziekenhuis te Oslo. waar de 83-jarige ko ning wordt verpleegd. Op 29 Juni laatst leden brak hij, als eerder vermeld, zijn dijbeen. In het ziekenhuis zal de koninklijke pa tiënt worden geëerd met een plechtigheid ln kleine kring. De officiële feestelijk heden zijn uitgesteld, totdat de koning 'oldoende zal zijn hersteld daaraan Oslo en die een standbeeld oor de koning te doen oprichten. Ver. v- ziekenverpleglngtoewijzingen bij de uitgifte van f 1,2 min. 3% obliga ties zal zeer gering zijn. Willem Smit Transformatoren. Divi dend bepaald op 12*/«. besloten tot obli gatielening van f3 min. o*- ^7 fA o* V ACHTTIEN GEWONDEN (bij Heerlen) Vanochtend om tien voor negen zijn 300 m uit het station van Heerlen twee treinen in botsing gekomen. Zesentwintig personen zijn min of meer ernstig gewond naar het St Jo zefziekenhuis in Heerlen gebracht geen van hen verkeert in levensge vaar. Twee van hen konden na be handeling het ziekenhuis verlaten. Alle slachtoffers komen uit Maastricht, Heerlen. Valkenburg en omgeving. Het ongeluk gebeurde toen een uit de richting Maastricht binnenkomende trein tegen een van Heerlen naar Maastricht vertrekkende trein botste. Omtrent de oorzaak, het feit dat beide treinen op hetzelfde spoor reden, heeft men nog niets kunnen vaststellen. De neuzen van beide treinen drongen door de kracht van de botsing in elkaar. De bestuurder van een der -treinen werd. gewond, terwijl de ander er goed van af kwam. Direct na het ongeluk snelden brand weer en E.H.B.O.-ploegen naar de plaats van het ongeluk, en korte tijd later reden ziekenauto's af en aan om de gewonden naar het ziekenhuis te brengen. Speciale ongevallenploegen van de spoorwegen, uitgerust met opruimings materiaal. vertrokken naar Heerlen. Het trein verkeer (lissen Sltta-rd cn Heer len ging normaal door; tussen Heerlen en Voerendaal werd de dienst met auto bussen onderhouden. Men hoopte vanmiddag echter de lijn weer vrij te hebben. „Metro" in Amsterdam? Bij de behandeling van de „binnenstade nota" in de Amsterdamse gemeenteraad heeft webhouder Van 't Huil verklaard, dat de zich steeds uitbreidde stad vraagt om een ondergronds spoorwegnet. Dit zou tevens een belangrijke factor zijn in de strijd om het behoud van de oude stad. De eerste stap hiertoe is reeds gezet, toen een kleine groep van deskundigen een bezoek heeft gebracht aan de Parij6e „Métro". 'A; Wuivend naar hun stadgenoten is gisteravond het Dordtse echt paar Lozie van Schiphol naar Canada vertrokken, waar zij hun zoon Gerhard gaan bezoe ken. Zoals bekend, werd deze jongeman bij een vliegtuigonge luk in Canada zo zwaar gewond, dat hij vermoedelijk beide benen zal moeten missen. Dordtse in gezetenen hebben geld bijeen gebracht om het ouderpaar in staat te stellen, hun zoon in zijn eenzaamheid te gaan opzoeken en te vertroosten. WEERBERICHT HET WEER IN EUROPA Kopenn Aberdeen Dublin onbew licht bew. onbew weerlicht Meer bewolking Tot morgenavond verwacht De Bilt: overdrijvende wol kenvelden en op de meeste plaatsen droog weer. Aan vankelijk weinig wind, later overwegend matige zuid-oos telijke wind. Iet* hogere tem peraturen. maar vannacht plaatselijk lichte vorst en hier en daar mist. ZON EN MAAN Zaterdag: zon 8 19—1839 uur. Maan op 14.30, onder 4.03 uur. Op 29 Nov. V.M.

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 1