LANTAARNPLANTJE TIPS NIEUW SIERAAD met PRACTISCHE FUNCTIE i NIEUWE LEIDSCHE COURANT GREET TE NUYL WIL JONGEREN LEREN ANDEREN LEVENSVREUGDE TE GEVEN Greet te Nuyl en enkele van haar leerlingen bekijken een pilriet- werkstuk: nu nog een vreemd geval met staketsels, straks een mandje! U eet natuurlijk, dat la nee kralen kettingen bij het huidige modebeeld ho ren. Als u nog in het gelukkige beril bent van die ouderwetse snoeren van vroeger, doet «i er goed aan re eens oorschijn te halen en eventueel van ■Jeaw, stevig draadje te voorzien. U zult er vast en zeker vooral jonge meisjes veel plezier mee doen, want heus, die ouderwetse kralensnoeren heb- Bent u van mening, dat een cade- tje voor Sint persé nieuw noet zijn. dan raden we u asn, als u tóch van plan bent om een lange kr lenketting te geven, die nieuwe kraaltjes eens te proberen. Die hoeft u .liet te rijgen, u kunt ze in elkaar voegen en het snoer toch soepel. Allerlei kleuren! Verder is het heel modern om op zwarte jumper, of in elk geval een jumper van een effen tint. een kralen snoer te dragen dat u het best met een baby-slabbetje kunt vergelijken. Met meter bereik' WE hebben eens met haar zitten praten op een avond, vlak voordat ze een lezing zou houden: een rijzige, blonde vrouw, wie het drukke leven aan te zien was. Mevrouw Greet te Nuyl uit Utrecht. Ze praatte rustig en maakte kalme gebaren, maar het verhaal dat ze vertelde getuigde van onverzettelijk heid. Greet te Nuvl is expert op het gebied van handenarbeid. Ze is meer dan dat: ze is de oprichtster en leid ster van het Centraal Instituut voor Handenarbeid, het CIVHA in Utrecht; een onderafdeling daarvan, de Handenarbeid voorlichtingsdienst, staat ook onder haar leiding; ze geeft cursussen, houdt lezingen, voert besprekingen alles voor het ideaal I de handenarbeid meer ingang te doen Vele mensen hebben een ideaal of zijn gegrepen door een opvatting, die ze niet meer los kunnen laten en die hen voort durend bezighoudt. Iedere buitenstaan der zouden ze wel deelgenoot willen ma ken van hun zienswijze en zouden bij iedere gelegenheid er wel op willen ha- I meren: zó moeten we het doen, dat moe ten we in orde maken, daar moeten we Mevrouw Te Nuv] is een goed spreek- ster, maar met fijne intuïtie voelt ze aan. dat haar auditorium dat ze voor zich wil winnen, niet met dergelijke strijdleuzen aan boord moet komen Wie zoals zij zo'ii twintig jaar geleden op een van haar eerste lezingen een stom- i verbaasd publiek tegenover zich vond. I dat veronderstelde iets over handwer ken te horen zullen krijgen en maar niet snapte, wat1 handenarbeid nu eigenlijk inhield zo iemand is voorzichtig en praat over het vak, dat haar lief ge worden is, in beelden, in belevenissen en ervaringen. Eerst dan begrijpen de mensen goed, welke wezenlijke waarde schuilt in goede en verantwoorde han denarbeid. teiten voor bejaarden, of patiënten iets leert of blinden. De psy chologische kant van de handenarbeid mag ook niet verwaarloosd woeden, evenals de kennis van typen, boekhou den, spreken in het openbaar, lesgeven, ontwerpen. Allemaal zaken, die een zelf standig optredend handenarbeid(st)er ten goede komen. >'n kader gevormd is. iets waar- nu al enige tijd bezig is, en de Civha-medewerk(st)ers over het hele land verspreid wonen, kan "net niet an ders of het contact onderling zal zeer vruchtbaar zijn. De docenten kunnen dan bovendien altijd nog „terugvallen" Lev S'lc ensvreu ..Handenarbeid", zo lezen wij in de folder, die Greet te Nuyl heeft uitgege ven. ,.is van cultureel en sociaal be lang. het geeft levensvreugde, weert het kwade en werkt gezondmakend". Iifc huizen spreekt arbeidstherapie, schillende takken van kunstnijverheid bedoelt, die patiënten op hun bed, dus liggend, kunnen verrichten. Zij. die na hun pensionnering nog actief blijven en energiek genoeg zijn om bijvoorbeeld boekbinden te gaan leren of pitrietwerk, hebben een levensvulling gekregen en hebben zichzelf behoed voor het doelloos dag-in-dag-uit voortleven. Dan is er ook het werk in de clubhuizen, waar de jeugd beziggehouden wordt met han denarbeid. Nu is het maar de vraag, wat voor soort handenarbeid beoefend wordt. Greet te Nuyl zegt het wel niet met zoveel woorden, maar het figuurzagen naar een zeker voorbeeld is toch zeer bepaald niet haar streven. Vrije expressie óók in de handenarbeid! Noodzaak is evenwel, dat de techniek, van welke tak van handenarbeid dan ook, perfect beheerst wordt. Is dat niet het geval, en knutselt zo'n beetje raak op de pottenbakkers schijf of met het edelsmeedwerk, dan is het resultaat vaak negatief, omdat het onbevredigend is. Daarom is mevrouw Te Nuyl er op uit, een kader te vormen van mensen, die de practische zijde van elke tech niek van handenarbeid tot in de puntjes beheersen en die het beoefenen van de kunst als zodanig op anderen weten over te dragen Zelf heeft ze voor de oorlog in Engeland en Wales veel zg summer-schools meegemaakt, cursus sen voor handenarbeid, waar veel aan vrije expressie werd gedaan. Maar in Denemarken, waar ze ook studeerde, moest ze zich speciaal de juiste tech nische ondergrond eigen maken. Zo leerde ze, dat in de handenarbeid kunst zinnigheid en grondige materiaalbewer king moeten samengaan, en dat het niet is los te denken v; de veranderingen, kunnen ervaringen uitwisselen. En vooral dat is zeer be langrijk. De een is nu eenmaal meer technisch aangelegd, de ander kunst zinnig, en zo is er een goede wissel- rking. Men weet niet half hoeveel rijkdom het de mensen kan schenken, wanneer hun vrije tijd iets omhanden heb ben, dat hun fantasie scherpt en hun geest levendig houdt". Greet te Nuyl heeft altijd als hartewens gehad archi- is te worden, maar zette dit plan haar hoofd toen haar broer, die in 1934 stierf na een langdurige ziekte, een bedrijfje naliet, dat gegroeid was ontact met andere zieken. Ze is er i het andere. Nieuw beroep Greet te Nuyl is een te verstandige vrouw, dan dat ze de waarde van d huidige handenarbeidopleidingen in or land zou willen miskennen. Haar inst tuut leidt op voor het jeugdleidersdipl» ma en voor handenarbeid MO, met succes. Daarnaast echter is er c opleiding voor Civha-medewerk(st)e een door haar gecreëerd beroep, dat wil voorzien in de behoefte aan op ve lerlei gebied goed geschoolde krachten en docenten voor handenarbeid. Greet te Nuyl is van mening, dat de interes se voor goede handenarbeid levendiger zou zijn, indien er meer voorlichting gegeven zou worden, bijvoorbeeld betrekking tot de vernieuwing ir handenarbeid. Materialenkennis is dig, omdat daardoor voorkomen wordt, dat onoordeelkundig wofdt ingekocht. Ze wil daarom een moderne handen- ■rbeidschool. waar jongens zowel als meisjes een tweejarige algemene oplei ding krijgen, gevolgd door een cursus, eveneens twee jaar. voor wat zij noemt de pecialisatie". Het is nl. een heel verschil of men in clubhuizen voor de jeugd handenarbeid doceert of in socië doorgegaan, ging lessen geven ging zelf ook in de leer bij een boek binder, een edelsmid, een houtdraaier. Nu beschikt ze over een instituut met veel en kostelijk materiaal en hulpmid- zij weet leidsters van meisjes- delei clubs raffia- brengen, viltbewerking bij te zaagt en timmert óók heeft bijvoorbeeld een aspirant emigrant het electrisch houtdraaien ge- Groot is haar belangstelling voor het werk, dat voor de bejaarden gedaan wordt in de tehuizen of in de sociëtei- Ze vindt het heerlijk, wanneet merkt, rdat er onder de oude heren of dames actievelingen zijn, die zich een voudig niet op dood spoor laten zetten en die haar verrassen met bijvoorbeeld een schilderij", gemaakt van hard board, waarop visjes zijn geplakt, uit restjes hout en linoleum gesneden, en waarvan de waterplanten door dunne sprietjes bamboe en vermicelli-krin- getjes worden voorgesteld. Vrijetijdsbe steding voor bejaarden, die de hele dag al over vrije tijd beschikken?! Greet te Nuyl ziet het zo: Na zijn 65ste jaar is de mens in de gelegenheid om nog iets van zijn talenten te ontwik kelen. En ze acht het zich een taak. jon gere krachten op te leiden, die de ou deren bij het ontwikkelen van die ver borgen talenten behulpzaam kunnen zijn. verdient meer belangstelling Een heel gemakkelijk te houden kamerplant is het Lantaarnplantje, en toch ziet men het nog niet veel in de kamers. Daarom vestigen wij er nu eens de aandacht op, vooral nv het mode is om veel klim- en hangplantjes in de huiskamers te hebben. De Ceropegia, zoals de deftige naam luidt, is afkomstig uit het Zuid-Oosten van Afrika. Ze kan goed tegen droge lucht en is niet veeleisend wat het licht betreft. Op de hoek van zo'n ouderwetse kast geplaatst, kan ze de ze prachtig draperen met haar fijne, bebladerde ranken. Heel dun zijn die ranken, maar ze kunnen heel wat dragen. Als de plant goed gedijt, kun nen ze wel één a anderhalve meter lang worden. De bladeren zitten twee aan twee aan deze ranken en zijn klein, maar fraai getekend. Ze zijn breed en hartvor mig. Hier en daar komen aan de ran ken knolletjes als een grote kraal Hierin vertakt de rank zich. En zo wordt het een heel net van ranken, die men wel een beetje uit elkaar mag houden, anders wordt het een Zo'n knolletje kan men met de daaruit voortkomende ranken afsnijden en in zandige bladaarde zetten, waardoor men een nieuwe plant krijgt. De groei is vrij snel. Men doet goed de jonge plant eerst dicht bij het raam te zetten. De plant heelt maar weinig water no dig, vooral in de winter moet niet veel geven. Ze kan wel tegen matige temperatuur, ils men het Lantaarnplantje goed licht geeft, komen er gedurende bijna het gehele jaar kleine, niet opvallende bloempjes aan, die het bekijken dub bel waard zijn. Zet in de winter de plant, als ze aan een raamstijl is ge plaatst, des nachts niet achter het gor dijn, maar wat meer de kamer in. Si voor in <r J\ls ze maar goed kan De goedbedoelde raadgeving, die een jongeman op vrijersvoeten meekrijgt en die altijd hierop neer komt, dat hij vooral moet zorgen een vrouw „uit te zoeken" die goed kan Koken, heeft heel wat samen stellers en -sters van koekboeken geïnspireerd. De afgelopen weken zijn er nogal wat koekboeken ter bespreking op ons bureau bezorgd en wie de moeite neemt de voorwoorden te lezen, komt de woorden „jonge vrouwen en meisjes" of „toekomstige huisvrouwen" vaak tegen! U al zo'n resultaat, bent en van te von werpt, kunt u best werpige kralen een dat na-rijgen. als U handig n een patroon onl- iran ronde en lang- patroon leggen en Om te beginnen is daar in de ..Ik kan"-serie van Sijthoff in Leiden het boek van mejuffrouw P. J. Sareis van Rijn ..Ik kan koken Dat wil zeggen: de kleine ,.Ik kan koken". Aangcmoe- digt nl. door het succes van de ..grote" hebben schrijfster en uitgeefster besloten om de geschiktste teksten bijeen te brengen in een kleiner en goedkoper werkje. Aan voedingsleer en keukeninrichting is veel zuig besteed, zodat dit boek een benij denswaardig bezit is voor de meisjes die huishoudscholen bezoeken. Het is een buitengewoon duidelijk en helder ge schreven werk, met talrijke illustraties foto's. an rekening zijn het i die bedacht dienen het altijd Maar per slot niet alleen vrouw' te worden! Voor een hele toer iets aardigs Meestal draait het wel op een of ander kledingstuk of rookgerei uit. Heeft u ei wel eens aan gedacht hoeveel echt ple zier een man bijvoorbeeld in een abon nement op een of ander tijdschrift zal hebben? Duur? Telt u de kosten van de sokken en de sigaren en de dassen maar eens bij elkaar op Een ecihf practisch, maar tevens ar tistiek cadeau is een deken, die tege lijkertijd als sprei kan dienen. U heeft ze al enkele seizoenen in de etalages zien liggen, misschien bent u er nu aan gewend en griezelt U niet mee van die felle, maar toch warme kleu ren in extreme combinaties: rood-groen- geel-zwart. Het interieur moet er natuur lijk ook naar zijn Maar dat was dan wel een luur cadeau, en duur behoeft het ook ilet altijd te wezen. Kent u het mag- letische zeephoudertje? Een erg giap- >ig gevalletje! Het bestaat uit een plas- ic houóertje, dat in de muur geschroefd /ordt. Het houdertje heeft een ..arm", /aaronder zich een magnetisch plaatje bevindt. In de zeep wordt een metalen plaatje gedrukt. Heeft u uw handen ge wassen, dan heeft u niets anders te doen dan het stukje zeep onder de arm van het houdertje te houden en hup...... de zeep zit vast! Oa? Dat is geen naam, zei dominee Het Domkapittel te .Uppsala in Zwe den heeft de klacht van een Zweedse moeder, die haar kind de zonderlinge naam ,,Oa" wilde geven en daarvoor geen toestemming had gekregen, afge wezen. Op grond van een wet van 1946 moeten de Zweedse ouders de naam van iedere jonggeborene binnen een tijd vak van zes weken opgeven bij de be voegde kerkelijke administraties, onaf hankelijk van het feit of het kind ge doopt is of niet. De dominee heeft het recht, een zelf verzonnen of naar zijn mening ongebruikelijke of aanstootge vende naam te weigeren. De kerkelijke boeken bevatten voor beelden van eigenaardige namen van vóór de inwerkingtreding van de wet en daaruit blijkt, dat die wet niet voor niets is gekomen. Een meisje, dat in Augustus 1914 geboren werd, kreeg de naam ..Svea Vilfreda Neutrala", waar mee haar ouders tot uitdrukking wil den brengen, dat het neutrale Zweden (Sveas rlke) vrede (fredi wenste Ook ..Imperia" als vrouwelijke voorn komt in de kerkelijke administratie De moeder, die geen toestemming kreeg om haar dochter ,,Oa" te men, kan, als ze haar zin wil doordrij ven bij de regering in hoger beroep Dan is bij de uitg. Nijgh en Van Dit- ar te Den Haag verschenen: Het kleine kookboek, door mevrouw J. A. van Ditmar-Hokkeling. De schrijfster heeft met dit in pocket-book formaat uitgegeven werkje speciaal de huis- vrouwen-in-spé op het oog en geeft bij voorbeeld waardevolle adviezen met betrekking tot de keukeninrchting. „Zelfstandig Koken" is ook al titel, die er op duidt, dat het boekje die naam bedoeld is voor haar, die nog maar net bezig zijn huisvrouwtje te spe len. De 20ste druk is verschenen van dit boekje, uitgegeven bij de uitgever Nijgh en Van Ditmar. geschreven door H. J. van Deinse-Postma en A. Ch. H. de Vries, bewerkt door H. Dolders. Het een eenvoudig boekje, zonder al kostbare recepten, dat zeer zeker vol doening zal geven. Vier deeltjes,in een keurig plastic bandje met een spiraalrug zijn onder de verzamelnaam „Gastronomische ge neugten" ook bij Nijgh en Van Ditma verschenen. Ze werden geschreven door mevrouw C. H. A. Scholte-Hoek. De recepten en trouwens ook de hele strekking van deze werkjes doet iets „luxueuzer" aan, omdat het „etentje", de cocktail, de hartige hapjes, de ver siering van de gerechten en de wijze van opdienen zo'n belangrijke plaatskwartier tijds al iets smakelijks kan innemen. Vlot geschreven en keurig maken. Laten we dat eens proberen: hier is een toetje „mousse au chocolat". Men heeft hiervoor zes eiwitten nodig en 200 gram chocolade in tabletvorm. Op een heel zacht vuur, in heel weinig wa ter, laat men de chocolade smelten tot men een dikke, egale massa heeft ver kregen (niet laten koken!) Sla de ei witten st\jf en voeg suiker naar smaak hieraan toe. Werk dit alles door de chocolade heen. Het is tamelijk „mach tig", dus het verdient wel aanbeveling droge biskwietjes of lange vingers er bü te presenteren. En wie het nu eens extra goed wil doen, zou zich dat alleraardigste boekje kunnen aanschaffen, dat verschenen is bij Albin Michel in Parijs en dat Ginette Mathiot heeft geschreven in samenwer king met een keur van leraressen van het huishoudonderwijs. Voorwaarde is natuurlijk dat men er niet tegen op ziet om gewapend met een woordenboek die recepten (1243 in getal! i te vertalen! Het aardige van dit boekje is, dat men ook kan uitgaan van de vraag "hoeveel tijd heb ik om een menu samen te stellen?" en dat men bijvoorbeeld zelfs in een De eerste mijlpaal De Nederlandse Bond van Vrouwen werkzaam in Bedrijf en Beroep, die juist het zilveren jubileum heeft ge vierd, liet bij deze gelegenheid een uitgave het licht zien, genaamd De eerste Mijlpaal. Het is een welverzorgd werk geworden van klein formaat, maar met rijke inhoud. Naast vele gelukwensen o.a. van de vrouwelijke Kamerleden bevat het de geschiedenis van de internationale en nationale organisatie. Belangrijker ech ter zijn de artikelen gewijd aan de vraagstukken, welke de bond in de afgelopen jaren ter hand heeft geno men: o.m. het woningprobleem der al leenstaanden, de oude-dagvoorziening, vrijheid van arbeid voor de vrouw, belastingvraagstukken e.d. Hieruit blijkt dat de bond steeds actief is. ook in samenwerking met andere vrouwenorganisaties. Verschei dene enquêtes zijn gehouden ten aan zien van deze problemen. Het is een kleine documentaire geworden voor de geschiedschrijving van de werkende Gehoord: dat er zg. stretch-nylona op de markt zijn gekomen. Het zijn ny lons. die slechts In drie maten ver krijgbaar zijn, maar ze zijn zo rek baar. dat ze op vrijwel ieder been en Iedere voet passen. Gezien: (en geproefd!) een slaatje van rauwe Brussels lof, vermengd met In stukjes gesneden sinaasappel, waar doorheen mayon naise was gewerkt. Het smaakte heerlijk. Gelezen: dat In Australië momenteel experi menten met een nieuwe metbode voor het motecht maken van wol plaats vinden. Het Is een insectlde onder de naam „Dieldrln", dat wol beschermt, ook na herhaalde malen wassen en chemisch reinigen. In Oostenrijk is iets nieuws uitgevonden op het gebied van ae bijna alweer aloude ritssluiting. Ten eerste zijn de metalen op plastic dicht opeen- staande tandjes vervangen door kleine lipjes, die onderling enige afstand hebben. De trekker is bovendien een fraai versierd ornament geworden, waardoor de rits behalve sluiting ook sieraad, is. Er zijn verschillende uitvoeringen, een sportieve met een eenvoudige trekker, die een koperrelief heeft (voor kinderen met büo. een kevertje .d.); voorts voor middagtoiletjes, waarbij in de trekker een steen gevat is, elfs halfedelstenen worden hiervoor gebruikt. Het feestelijk jurkje voor de avond kan versierd worden met een rits met strass. De lipjes hebben ook een fijne strassbezettingwaardoor de indruk wordt gewekt, dat een rij kleine knoopjes bekroond wordt door een bijpassende broche. Wie heel i wil zijn kan er nog kleine bijpassende oorclips bij krijgen. De toe passing van deze sluiting opent ook voor de modellen nieuwe perspectieven, zoals onze foto's laten zien. <Sckynvroomheic( f-fOE fel heeft de Heiland het meisje zieker. Zij vroeg Zich tijdens Zijn om- mevrouw voor haar te hid- wandeling op aarde tegen den- de schijnvromen gekeerd. Terwijl Hij voor hoeren tollenaars en moordenaars een gadeloos Ontfermer was, zei Hij het de schijn- te bid- laar dat durfde me- voor zo'n onbekeerlij- ke van hart niet te doen Na enkele jaren stierf in de kerkbode over h( le goede, dat zij gedaan had. dig t Het blijft natuurlijk z 1 verkeerd, 1 erger dan een andere zonde, van leugen of gierigheid b.v. Alleen: de gevolgen van de- me- ze zonde zijn voor de betrok- stuk kenen zo in-droevig. Maarrust:" e ving, die eigenlijk al 1 meisje, dat vruchte- i niet loos het zuiverste offerde zij te geven had. In dit zó handelen vooruitgrijpen wordt Gods den die in flagrante strijd scheppingsorde zo gemakke lijk tot een bagatel ma «kt. Ik zou al onze 'iet boekje daden zijn betekenen ge- evenzoveel vloeken in Gods Jonge- aangezicht. Zijn Naam wordt door de ongelovigen om z V tiert op aarde Uit brieven, die hier voor mij liggen, komen ze mij levensgroot tegemoet. Vijf in getal. O. op welijk was verbreken en dan maar weer vrolijk je met een ander verloven, nee dat is een bewijs an grote óntrouw hoe En nóg zou een barmhartig ootmoed en zelfver achting zijn weg ging. Maar van zo één als 't u blieft niet een luchtig: ..O, God heeft .et 48—59, t0'n overledene tij- oordeel over zo één gaan. als jonge Farizeeers nog welig dens zijn (haar) leven gezien? hij er werkelijk kapót jg Ojt ni* Hij, die ons doorgrondt tot op de bodem van onzt ziel, onze gangen kent en onze gedachten van verre weet. hen. Imt Wf* W. ridd.?rt niet- naar het gel wensen. Het is uitgegeven bij J. N. Voorhoeve te Den Haag. Leest en herleest sa- of ieder apart, verlooide nensen, de bladzijden <ls je het met deze moeilijk hebt. MARGARITHA Dhr. W. P. H. te R'dam. 3p uw brief hoop ik later nog eens terug te komen. Vrouwen in administratieve beroepen jongen, die na dit Vriendelijk dank! Mevr. J. B.v ik het hier hebben, éne leeft niet meer Maar in deze brief spreekt zii nog nadat zij gestorven is, gle hij zich, dit realise; mooie woorden op zijn (haar) graf denkt? eede studeert theolo- zitter van een ik hoop anderen tot jongelingsvereniging enz. Van hém zeggen de men sen: „Wat 'n actieve kerel! die Wat 'n fijne dominee zal dit "t Lijkt allemaal weer pre cies op de woorden bij het graf van die „vrome" me vrouw gesproken. Lo' 1 ..n. een van mensen. Wat z1 n rfl waarschuwing 7 IJ een wees tot dienstmeis je kreeg De gebeden, die dat dienstmeisje vluchten' naar de W C. heeft opgezonden in haar ellende, zijn niet te tel- vrouv len. Toen werden mevrouw gen en het meisje gelijktijdig ziek. die v Maar het nei.je mócht niet kerel' ziek zijn, omdat mevrouw deed. haar nodig had. Drie dagen dat meisj' heeft het van koorts rillende kind haar mevrouw ver eten of drin- krijgen. Terwijl zij verzorgde vergeven de kant zet, zich Met pleizier heb ik uw brief gelezen en ben het in vele >pzichten volkomen met u eens. De tijd ontbreekt me. u een brief t» schrijven. Uw boekje ontving ik inmiddels ook en las het met genoe gen. Maar. het recenseren mag ik niet. Dat is mijn De stapels boeken, recensenten te ver- taak r pleegd. i haa •verloofde eet God alleen Met leven, alsof ze en haar dan aan de kant zetten, om zich een paar weken later rustig met zen ander te verloven. Ik zal de laatste zijn cm de praatjes. Hoe weet hij, dat God het hem vergevcr heeft? God ziet ook dat meis je. dat evented een belij dend lid v Zijn kerk is er dic nu totaal in de war Se' i« slagen is, '/mdat ze niets ders dan de scherven van met een ander verlooft, zich d.r."..TTUChL.0.0.- teel niet te fvcriien. H.g.lllk vereniging, vendien nog dringt in kerk ja dat is weerzinwekkend En wat he» ergste doet de Naam van smaadheid aan. Elly, jij vroeg mij onlangs de huid volgescholden. staf te breken 1 Mevrouw vas bekeerd, het meisje zo slecht, vrouw werd toen beter. 1 die langdurige roof op het huwelijk wordt óók onder Christenen zó licht vaardig gezondigd. dat er niet genoeg tegen gewaar- Me- loving vooruit grijp n op het schuwd l.an worden. Diep de huwelijk en dan moeten trou- het verdriet zonden is. dat èn die Secretaressen, stenotypisten, cor respondenten, lokettisten, typisten, te lefonisten, boekhoudsters kortom, vrouwen werkzaam in administratie ve beroepen, bij grote en kleine be drijven, bij de overheid of wel bij een particuliere o .derneraing, kunnen van 1!)20 November op de Stichting Oud Poelgeest een weekend, speciaal voor haar bedoeld meemaken. „Mijn taak en kansen in het be drijf" is een onderwerp, dat ingeleid wordt door een dialoog tussen dr. F. J. E. Hogewind, directeur van de Rijkspsychologische Dienst en mejuf frouw A. G. Hendriks, ambtenares bij de Centrale personeelsdienst van het Rijk. Mejuffrouw A. Groeneweg, maat schappelijk werkster bij Van der Heem NV te 's-Gravenhage tal spreken over het onderwerp „Mijn taak en kansen buiten het bedrijf". C. M. baronesse van Heemstra gaat M. g|voor I" de Oecumenische Huisdlenst. B4444444444444444444444444 D' diens' hee" ,L" thema „Be,tem- mlng en willekeur". boekje er óók bij. De sturen deze n 1. al ii le dai_- week- en Christus maandbladen. Sch ijf t-nnsius j.» ui0j he- - uitgevi dat blad betreft 1111. uiiimiKs de uitgeversmij Zomei er. "brief: ril het recht- J"?"1"' In. Wagcninger,. té zeggen dat u Uefiten. Zal het erger is als een gelovi- u uw boekji - - rugsturenT Zeg. Je kinderen een Godsgedachte meegeven Ja Elly. dat Is rechtvaar- klinkt zo viag. Daar hebben dig. Voel je zélf niet uit bei- ze geen houvast de bovenstaande gevallen, dat telt ze toch wel van de Here

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 5