Haar wij donken er zó over Alles goed en wel DE TIENJARIGE UNO IN HET POSTZEGELNIEUWS Yedprlandsche Handel-Maatochappij, VI SCHEPEN OVER LAND NIEUWE LEIDSCHE COURANT ZATERDAG 12 NOVEMBER 1955 (Ingezonden stukken) Protestantie nalie II Een Rooms-Katholieke lezer heeft zich geërgerd aan het artikel van de redacteur kerknieuws Nederland is nog een Pro testantse natie, al is er veel afvalligheid Inderdaad telt Nederland meer „katho lieken" dan Roomsen. Rome schermt al tijd met het woord katholiek, maar is onjuist. De stad Rome is immers, als centraal punt van de Roomsen in de wereld, de zetel van de Paus. De pi stanten moeten inderdaad waakzaam zijn tegen verroomsing van ons land. Er bestaat een processie-verbod, n het zou niet goed zijn dit op te heffen. Z0U(Jen vreemtjc dingen kunnen gebet Let r op v elder beurt. Als de Rooms-Katholiteke lezer dat wenst, kan hij van mij lectuur ont vangen over recente gevallen, die zich ook In ons land hebben voorgedaan tus sen Roomse en niet-Roomse mensen. Leiden P. v. d. K. Protestantse natie III Met belangstelling heb ik de stukjes gelezen over „Protestantse natie?". Op vallend was. dat een Rooms-Katholiek naar aanleiding hiervan opmerkte: ,.D tijden zijn wel veranderd sedert 1579' Ik zou willen zeggen: „Maar Rome ver andert nooit", ook gezien het door Lei derdorper gegeven antwoord. De feiten laten wel degelijk zien, dat men vaak geen vertrouwen mag stellen In Rome. Als er in de Balkanlanden vervol gingen plaats hebben, beroept men zich in Rome op de rechten van de mens. Aan de andere kant zeggen de Roomsen, wan neer zij de meerderheid hebben, dal zij het enige ware geloof kennen en dan vergeten zij de rechten van de mens en gaan over tot vervolging en onderdruk king (Spanje en Columbia!). En ook in Nederland zijn nu reeds bewijzen, Rome macht begeert. Ook in ons land ziet men Rome's tactiek steeds aangepast wor den aan de veranderde omstandigheden. Door Gods goedheid is na 80 jaren strijd in ons land het licht van het Evan gelie weer vrijuit opgegaan. Nu gaat het niet om het recht van de sterkste, maar om het recht van Gods Woord. En waar om werd Nederland weleer een Protes tantse natie, ja het „Israël van het Wes ten" genoemd? Omdat toen God nog werd gediend overeenkomstig Zijn Woord. Moge men nog terugkeren tot Zijn Woord en Zijn geboden. Dan alleen kan het ons land en volk goed gaan. Daarom, Protes tanten, waakzaam blijven of worden, en Katholieken, onderzoek de Schriften. Benthuizen. C. BREGMAN, Molenstraat 200 F Louis van Krieken Het is nu ruim een Jaar geleden, dat een eerzaam politieman zijn taak vervulde op één der posten langs de kusten van Ned. Nieuw Guinea, toen een groepje In donesische infiltranten een landing deed. Bij deze landing werd deze Neder landse politie-ambtenaar overmand en per prauw naar Indonesië overgebracht. Hoofdagent Louis van Krieken rekende er stellig op, dat de Nederlandse regering krachtig zijn uitlevering van de Indonesi sche regering zou eisen, doch allengs maakte deze zekerheid plaats voor eer, gevoel van wanhoop en angst, want hij werd opgesloten in een der gevangenis sen in Indonesië. Zoals gebruikelijk zal de Nederlandse regering wel op diplomatieke wijze de Indonesische regering hebben verzoch' de heer Van Krieken aan haar "it leve ren, welk verzoek op specifieke Oosterse wijze wel in behandeling zal zijn genomen. De Nederlandse regering, die in de af gelopen tien jaren van een ontstellend ge brek aan inzicht in de verhoudingen in Indonesië blijk heeft gegeven, heeft in een jaar tijds voor de heer Van Krieken niets bereikt. Integendeel zij heeft de In donesiërs wederom reden gegeven nun schouders op te halen voor dit slappe optreden van Nederland Ieder rechtgeaard mens zal met ver ontwaardiging kennis moeten nemen van het feit, dat de hoofdagent Van Krieken die alleen eenvoudig zijn plicht deed en daarbij ook nog enige rechten heet te hebben, ontvoerd werd van Nederlands grondgebied en thans ruim II maanden opgesloten zit in een cel van een Indone sische gevangenis, zonder da: de Necer- landse regering een krachtig protest deed horen en zonder dat zl) krachtige maat regelen heeft getroffen. Hoofdagent Van Krieken hoopt, dat zijn mede-landgenoten de Nederlandse rege ring zullen dwingen haar meest elemen taire taak te vervullen, nl. het waarbor gen van de rechten, veiligheid en de vrij heid van haar onderdanen. Moge hij spoe dig uit zijn nood worden geholpen, voor dat misschien een simpele doodstijding ons voor een voldongen feit stelt. LEZER. Ik wou of ik wildo Met belangstelling lees ik altijd de ar tikelen van dr Dominicus. Hoewel ik geen letterkundige ben, vraag ik mij af of de zin, welke dr Dominicus dezer dagen in zijn artikel schreef, n.l. „Ik wou alleen maar aantonen, dat hierwel juist Is. Moet dit woordje „wou" geen „wilde" zijn. Ik weet, dat ik niet in de schaduw van dr. Dominicus kan staan, maar vond dit wel vreemd. Is dit misschien het ge volg van het feit, dat dr. Dominicus het artikel met te grote haast heeft ge schreven? BELANGSTELLENDE. (Het woordje „wou" is niet fout Het s een goed Nederlandt woord, dat alleen tn het enkelvoud pebruikt kan worden en dat volkomen gelijkwaardig ls aan het woordje „wilde". Red.) Politie-optieden te Vinke- veen Dat de tijd van de „Schout en zijn rakkers" tot het verleden behoort, mogen we van harte toejuichen. Een politieman in onze democratische samenleving, zal zich hebben te houden aan voor hem bestaande voorschriften. In geen geval zal hij zijn boekje mogen te buiten gaan. Zelfs dan, als hij door zeker publiek en wel hoofdzakelijk door de opgeschoten jeugd, gesard wordt, zoals dat in onze democratische samenleving helaas dagelijks plaats vindt; dan nog zal hij zijn verstand behoren te gebruiken en er niet luk-raak op los mogen ranselen Dat bij voorkomende excessen, de Justitie paal en perk zal weten te stellen, door de overtreder te straffen, mag in de eerste plaats de politieman en vervol gens ook het publiek tot dankbaarheid Laten we aannemen dat de wachtmees ter van politie te Vinkeveen, ten aanzien van zijn optreden tegenover die jongemén met dunne schedel fout is geweest, dan toch schuilt er tussen de eis van de heer Officier van Justitie bij de Utrechtse rechtbank en het vonnis van de zittende Magistratuur dier rechtbank wel een grote tegenstelling. Bedenk zelf maar eens: „Eis honderd gulden boete. Vonnis twee maanden gevangenisstraf!" Voeg hierbij, dat verdachte ten aanzien van de eis in zijn betrekking kan worden gehandhaafd en bij ten uitvoerlegging van het vonnis op straat komt te staan! Groter tegenstelling is haast niet denk baar! ABONNÊ In één nacht Uw handen gaaf en zacht S u n ha im Vraag Uw Apotheker of Drogist Over Calvijn Bij het lezen van het artikel in het Zondagsblad van de N.L C. van 29 Oc tober over Johannes Calvijn, de man, die diep heeft gebogen voor de souvereiniteit Gods, en dit rechtop staande de mensen heeft geleerd, trof mij een zinsnede over de „strakheid van Calvijn". Over het algemeen stelt men de Her- Drmer zonder meer ook zo voor, alsof Calvijn geen andere eigenschappen heeft gehad. Evenwel, niets Is minder waar dan dat. Zonder af te doen aan Calvijn! breken, zoals zijn gestrengheid, driftig heid en prikkelbaarheid, waaraan zi steeds verergerende lichamelijke kwab niet vreemd zullen zijn geweest, evenals de dikwijls boze tegenstand en vuige las ter, had de reformator ontegenzeglijk een grote aantrekkingskracht. Calvijn bezat in hoge mate de gave ge meenzaam om te gaan met allen, die met hem in aanraking kwamen. Zijn biograaf, prof. Doumerque, zegt dat hij een bijzon der zwak had zich te schikken naar de kleinste, als het nodig was, en hij spreekt over de zachtmoedigheid, waarmee hij de zwakheden en gebreken van anderen droeg. Niemand was in de gewone omgang beminnelijker dan hij. Calvijns nalaten schap aan brieven en geschriften getuigt hiervan Vele bevoegde beoordelaars en histo rici spreken ten deze ook een duidelijke taal. Zij allen zijn onder de bekoring ge komen van Calvijns persoonlijkheid. Iemand, die overigens geen enthousiast Calvinist was. schreef eens: „Men is ge in Calvijn voor te stellen als een som bere geest, een droefgeestig genie. Zo •ordt echter deze grote figuur verminkt. Men begrijpt zijn optreden in de historie n dan, wanneer men in zijn ziel Een andere schrijver verklaart, dat zijn vooroordelen verdwenen toen hij Cal vijns geschiedenis en die van Genève er estiende eeuw onderzocht. Zijn aan geboren schroom werd slechts overwon- door zijn nog grotere vrees voor God. die hem had geroepen voor deze zo .ondere taak Veel is er over Calvijn geschreven, ïame over zijn strijd. Met dat al heeft nen zijn hart in de schaduw gelaten. Een ïart, dat zeer gevoelig was en warm klop- e tot het einde. Een hart bovenal, dat nen voelt kloppen in zijn theologie. Er gens zegt Calvijn: „Het is een dwaling als men meent, da het geloof een blote en koude kennis is' Hij werd dan ook niet moe op te merken, dat het geloof zetelt in het hart. Hij vi kondigde niet alleen heerlijke beginselen toonde ook door zijn gehele optre den, dat die beginselen voor hem levens beginselen waren geworden. Katwijk a 1 Zee. A. K. Gemeentebegroting en een vraag Ieder jaar worden de gemeentenaren er in herinneid, dat de begroting van hun gemeente door de gemeenteraad wordt be handeld. Aan de openbare behandeling gaat vooraf een onderzoek in de afde lingen van de ontwerpbegroting. Op de gestelde vragen wordt door B. en W ge ntwoord. Het lijvige verslag van deze beide handelingen telt 90 bladzijden. Schrik niet, er zijn 397 vragen gesteld, aarvan 306 bij de algemene beschouwin- >n en 91 bij de verschillende hoofdstuk- sn van de begroting. Men vraagt zich af, waar men zich meer /er moet verwonderen: over de vinding rijkheid van de leden van de gemeente raad, om een dergelijk aantal vragén te stellen of over de bereidheid van B. en W. vrijwel op al deze vragen te antwoor- Onwillekeurig rijst de gedachte: Wordt iet een dergelijk vraag- en antwoorden de) werkelijk het belang van de ge meente gediend? Wordt het prestige van de gemeenteraad niet door een dergelijke ijze van optreden geschaad? Verder krijgt men nog de openbare be handeling van de begroting in de ge meenteraad. Zoals dan gebruikelijk is, worden de sluizen der welsprekendheid opengezet en zal blijkbaar 'n gehele week. behalve de Zaterdag, hiermede gemoeid Zou het niet meer aan de zakelijke behandeling ten goede komen, wanneer de leden van de gemeenteraad hun redevoe ringen zouden bekorten en zich meer zou- concentreren op de begroting zelf? Daarmede zou de raad zichzelf een grote dien9t bewijzen en z'n aanzien bij de ge meentenaren zou zeker stijgen. Alvorens te besluiten wordt nog een op merking gemaakt, naar aanleiding van vraag 142, hoofdstuk V, Volkshuisvesting. Het betreft hier de vraag van 'n lid van de gemeenteraad over de huurachterstand bij de woningbouwverenigingen en de ge meentelijke woningstichting. Erg fijn gevoeld is deze vraagstelling niet. Immers welke zin heeft het, om hier in 't publiek de huurachterstand van een bepaalde groep gemeentenaren aan de kaak te doen stellen? Wordt hiermede 't algemeen belang gediend? Is dit raadslid er mede op de hoogte, dat tussen gemeentebestuur en de woningbouwverenigingen contracten zijn afgesloten? Gaat het nu aan. dat de ene contractant een dergelijke vraagt stelt? De woningbouwverenigingen leveren jaarlijks een financieel verslag in bij het gemeentebestuur en bovendien wordt door de gemeentelijke accountantsdienst regelmatig controle uitgeoefend. Al deze gegevens staan ter beschikking van het gemeentebestuur, zodat het onnodig is een dergelijke vraag te stellen. Nu moet men niet denken, dat de wo ningbouwverenigingen de openbaarheid schuwen; in genen dele. Maar met het stellen van dergelijke vragen wordt de verhouding tussen het gemeentebestuur en de woningbouwverenigingen ernstig geschaad. De vragensteller heeft blijkbaar niet gevraagd, welk bedrag aan huren jaar lijks door de woningbouwverenigingen worden ontvangen. De wijze van behan deling heeft in de kringen van de wo ningbouwverenigingen ernstige ontstem ming gewekt. Leiden A. J. SCHONEVELD Trompstraat 3. BEURSBAROMETERi Wilde sprongen van maanden terug maakten de markt gezonder WAANNEER WE het koerspeil van heden met dat van een week geleden W vergelijken, dan valt het op hoe onbetekenend in het algemeen de fluctuaties zijn geweest. Ondanks de stroom van gunstige berichten uit het bedrijfsleven, in het bijzonder uit Amerika, bleef het publiek vol harden in een afwachtende houding. De ontwikkeling in de internationale politiek heeft deze week geen prettige indruk gemaakt. De rustige ontwikkeling ter beurze noet, in het algemeen gesproken, gunstig vorden geacht. De wilde sprongen, welk« •ch enkele maanden geleden in he koerspeil hebben voorgedaan met daarna de ontgoocheling van een snelle duike ling, hebben het aantal gelegenheids-spe culanten behoorlijk uitgedund en di arkt gezonder gemaakt. Een periode var beperkte fluctuaties in een stille beurs is wenselijk, al klagen de effectenhandelaren j reeds over het gebrek aan orders. Zolang de berichten uit het bedrijfs leven zo uitstekend blijven als ze de laat ste tijd zijn geweest, behoeft men geen te koesteren voor een naderende depressie. De cijfers der werkloosheid ind October waren voor ons land wederom zeer laag. In vele takken bedrijf doet zich een nijpend gebrek arbeiders voor. Het rapport van d« O.E.E.S. adviseert Nederland om buiten landse arbeiders aan te trekken. betreft de nationale productie wordt in genoemd port opgemerkt, dat de autoriteiten 1956 een langzamer tempo der stijging verwachten D. >ortgang van de hoogi junctjur verwacht. Ten slotte verwachten autoriteiten, dat men de betalingsba lans in evenwicht -can houden, hetgeen achting wekt, dat de regering geen ingrijpende maatregelen behoeft te terzake van beperking van verbruik. H" lopend jaar zal, naar het zich laat r vele maatschappijen record-Jaar worden en men verwacht ter beurze, dat diverse winstuitkeringen de aandeelhouders hoger zullen worden gesteld. Deze week kwam het bestuur van Koudijs' Voederfabrleken met een voor stel tot dividendverhoging van 8 op 9% Verder werd gemeld, dat de bedrijfsresul- ■r 1954/55 der Simplex Machine fabrieken zodanig zijn geweest, dividend van 7% (v.j. 5".) zal worden u tgekeerd, terwijl daarnaast de dividend reserve met 3% wordt versterkt. ander houdt een belofte in 5 de komende periode, wanneer de j ■erslagen en dividendaankondigingen in grote getale zullen komen. Men kan Onze moderne safe-inrichting biedt U gelegenheid in ons bankgebouw aan het Kort Rapenburg 1-3 Uw waardepapieren en kostbaarheden veilig op te bergen, beschermd tegen diefstal en brand. De kosten zijn gering. Vraagt inlichtingen aan de AGENTSCHAP LEIDEN. Kort Rapenburg 1-3, Telefoon 32147 en 32148 HoofdkantoorAmsterdam 88 kantoren in Nederland - 44 vestigingen overzee ALLE BANK-, EFFECTEN- EN ASSURANTIEZAKEN wachten, dat nieuws daaromtrent het koersverloop van de locale fondsen be langrijk zal beïnvloeden. Het verslag van Willem Smit Transfor matoren meldde, dat alle fabrieksafdelin- denkin-gszegc'-t De Antilien kwamen met twee zegels als afb 1, maar waren helaas (door de haast?) niet erg gelukkig met ontwerp en uitvoering De uitge knipt aandoende portretten rondom de zeegod met zijn drietand lijken niet best, en de achtergrond met de kleine tekst verzwemt Veel beter is het enkele zegel van Suriname, afd 2. een uitstekende foto van het koninklijk paar. tussen de palmen. Wat in andere landen het Rode Kruis Ls en doet, heet in Israël de „Magen Da vid Adom". Dit Joodse instituut verricht met precies dezelfde opoffering het werk van naastenliefde als cklers in de we reld het Rode Kru:s Het heeft 35 sta tions. over heel Israël verspreid van Ki- ryat Shemona in het uiterste noorden, tot Berseba en Sodom in 't zuiden Afb. 3 memoreert dit werk, met een afbeelding van zo'n Israëlische ziekenauto, met de rode zespuntige ster als embleem, ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan. Ter gelegenheid van de volksstemming in het Saargebied op 23 Oct. j 1. ver scheen een drietal frankeerzegels met als afbeelding de Universiteitsbiblio theek van Saarbrükcn. met de opdruk: Volksbefragung 1955. Het krachtige Neln, dat zo onverwacht sterk uitgesproken werd, schiep teleurstelling en bezorgd heid in het Westen lafb 4). T\E hoofdbelangstelling van de postze gels der laatste twee toeken, wordt opgeëist door de 10-jarige UNO die zelf als post zegeluil gevend „land" voor ging met een drietal zegels en een ge- denkblok. alle met dezelfde afbeelding, het opengeslagen handvest der Verenigde Naties, afb. 7 Het randschrift vertelt in vijf talen van de 10de verjaardag (in Spaans, Engels, Frans. Russisch en Chinees) en de eerste zin snede, de aanhef van het charter, ls beurtelinas in hef Frans, Engels en Spaans. Op onze afbeelding kozen we de Franse versie: nous peuples des nations unies... (Wij, volken der verenigde na ties....) Afb. 5 van Luxemburg zet dit citaat nog verder voort: „avons dècldi d'associer nos efforts" (hebben besloten onze krachten te verenigen). Met dit aan het handvest gewijd zegel opent Luxem burg een serie ran vier waarden, die tri compleet afbeelden. Vier uitstekend uit gevoerde zegels, waarvan u'e mei gepaste trots vermelden, dat onze Fa. Enschedé uit Haarlem ze uitvoerde en daf de be- kuuime en bekende Nederlandse kunste naar Sem Hertz ze ontwierp. Vier facetten van hef UNO-*freven worden in beeld pebraehf, het handvest op afb. 5. en alle drie tegen de achtergrond van het V.N.-embleem, achtereenvolgens: veiligheid (touwtje springende kinderen, afb. 6), rechtvaardigheid (weegschaal, afb. ft) en hulp en bijstand (tractors in plaats van mankracht. 9). U.N O-jubileumzegels van West-Duits- laod (afb. 10) en Zwitserland lafb. 11), waarbij de prachtige kleureukeus en d« reliëfdruk in het wit. van Duitsland het wint. Afb. 12 van Duitsland daarentegen doet zeer infantiel aan. Het zegel ter ere van de bekende Duitse auteur Adalbert Stifter Hj'kt op de tekening van eènfrë- belklas. Jammer, want Stifter verdiende door G. PEELEN 'DE KOERSVAL IN SEPTEMBER-OCTOBER 195S ln deze grafiek laten wij zien welke aanmerkelijke koersdalingen zijn ingezet sedert de beurs op 6 September jl. zijn na-oorlogs hoogtepunt bereikte. Na het begin van de ziekte van Eisenhower waren op drie achtereenvolgende Dinsdagen scherpe koersdalingen waar te nemen. Hierop volgde min of meer een periode van herstel. Op 28 October echter noteerde men nog het diepste punt sedert het begin van de daling. Sedertdien beweegt de beurs zich weer in opgaande lijn, hoe wel de laatste dagen weer een neiging tot dalen merkbaar is. gen vol bezet zijn en voorlopig zullen blijven, terwijl het dividend onveranderd op 12T zal worden bepaald voor het af gelopen boekjaar. Cchcepvaartaandelen brokkelden enlgs- k~' zins af tengevolge van het bericht dat de kolenvrachten voor verschepingen uit lerika een daling hebben ondergaan. Het is merkwaardig, dat de koersen vrij wel niet gereageerd hebben op de sterke stijging der vrachten en nu wel zich ge- 'oellg tonen voor een daling. Er blijkt uit, dat het publiek zich terdege reken- rhap geeft van de specifieke risico's van het rederljbed.ijf. Cultuurwaarden hebben deze week een rustig bestaan gehad. Er was enige vraag iand. N.I.S.U. en Jav. Cultuur, wel ke ln een open hoek werden verhandeld •erband met het grote belang bij eerstgenoemde aandelen was ook Van Nelje beter gestemd. YjFTa 11 street heeft deze week ln het teken der „spllt-ups" gestaan en vertoonde in verband daarmede een levendige han del. Standard Oil of New Yersey, Gene ral Motors zullen hun aandelen splitsen of zijn er reeds toe overgegaan, terwijl andere concerns als Union Pacific en Du Pont soortgelijke geruchten lopen. Ook de berichten Inzake winsten (b. Kennekott Copper) maakten een goede indruk ter beurze. Maar het was opvallend, dat de tlnentale beurzen als Londen, Düsseldorf en Amsterdam overwegend gereserveerd of luier gestemd bleven. TNE EMISSIE van ƒ50 mlllioen obl ten laste der Nederlandse Spoor wegen is nu aan de markt gebracht Reeds Is bekend gemaakt, dat rond 200 millioen ln totaal door middel van ningon, hetzij publiek of onderhands, door de spoorwegen in de komende Jaren bi: elkaar moet worden gebracht ter finan ciering van de uitbreiding en vernieu wing. Teleurstellend achtte men het ter beur.: dat een formele garantie voor de de markt zijnde lening van de zijde Staat ontbreekt. Het is wel zo, dat hel bedrijt nu een gezonde ontwikkeling kent, conjunctuurgevoeligheid ls groot. Toch geloven wij wei. dat de lening een goede ontvangst zal genieten, omdat de Ned. Spoorwegen een prima reputatie hebben en het hier een staatsbedrijf be treft in da vorm van een naaml. ven nootschap. oen beter eerbetoon dan dit kinderlijk gestileerde bos rondom het Stifter-mo- nument in het Bohemerwoud, waar hij 23 Oct 1805, dus 150 jaar geleden geboren werd Volgens het communiqué van de Westduitse post moeten de gestileerde boompjes de kristallijnen klaarheid van Stifters werk symboliseren Het zal wel zo zijn. Stifter. die zijn opleidingstyd in Wenen doorbracht, maar eerst in Linz tot volle ontplooiing kwam als opvoeder, schilder en literator, verwierf terecht grote bekendheid tot ver buiten zijn landsgrenzen. Hij stierf in 1868 in Lina als „ScbulTat" en „Hofrat". We besluiten onze veertiendaagse revue met een alleraardigst zegel van Zuld-Slavië, afb. 13, ter gelegenheid van het tweede wereld-doofstommencongres verschenen. Duitsland kan misschien van Joegoslavië leren hoe op postzegels een moeüdjk en abstract onderwerp te sym boliseren. Als zodanig is de verbeelding van de vingertaai niet minder dan een vondst. „TE KOOP AANCEB. Kasteel met tuimelramen", spotte hat spaak „Hèlp me liever, Kees, ouwe sohat", soebatte de baron, „En sta niet altijd flauwe advertenties te ver zinnen; dat ia geen kunst." „O nee Weet Je. wAt een kunet ls. Heer van Lamarotte Schar nieren laten verroeaten, hengaela laten verwaren, kostelijke kozijnen laten verpulveren tot de deuren en ramen er utt rollen! Vergeten te verven: Ja.dAt ie leepl Feitelijk moest lk Je met dit verrotte raam om Je nek laten lopen. Als schand- bord." „Harde woorden, maar waar", zucbtta de edelman, „De zaak is echter, dat lk thans in een zéér moeilijk parket zit. Hoe kom lk hier uit. Kees?" „Schilderen, ridder. 8childeren alleen kan U reddenMet de allerbeste verf die er ls. Roep de verver, roep de vak- Gedenk tê verren/ Verf met - Br «W ft te gemakkelijk mogen anntylvanië bezel weli.- belangrijk kanaleniteloel 'g van het nieuwe pro fit gebruik gemaakt ke en nijvere indüatriotedm. In de wandeling werd het Eriekanaal (impel- weg de „(loot van Clinton" genoemd, waarmee de Amerikanen wellicht min- licht, en gelet op de pre.ti New Yorkera hadden geleverd geen overkomelijk beiwaar moge arhijner deed *frh echter een moeilijkheid i omde palen? j Daarover een volgende keer. (Nadruk verboden) i

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 11