Jlieutuc £dfisrl)c ÜTouranl Soekarno kondigt opnieuw onthullingen aan r Prins Bernhard gaat jagen op groot wild Strenge waarschuwing tot Egypte en Israël Molotof zegt „neen" tegen Eisenhowers plan Scotland Yard moest zich zelf gaan „schaduwen" 55 VRIJDAG 11 NOVEMBER 1955 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie. Abonnementen- en Advertentte-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 7.— per kwartaal. 2.35 per maand; 0.55 per week ADVERTENTIÊN: 0.18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Zes «n dertigste jaargcnvg No 10497 Chei-Red.: a W. F. ENSERINK CHRISTEUJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Stantoasttct) l« «fiebtrora "mgn hert la teghenspotf B B. wordt afgestemd op aanval met A-bommen ZIE PAGINA S STORMSE1N IN INDONESIË Bewijsstukken liggen klaar om gepubliceerd te worden PRESIDENT SOEKARNO van Indonesië heelt gisteren te Bandoeng ter gelegenheid van de heldendag in een rede verklaard, documenten te bezitten volgens welke buitenlandse imperialisten zouden trachten de republiek te vernietigen door manipulaties met de algemene verkiezin gen en het plegen van economische en politieke sabotage, aldus meldt Ass. Press. Hij noemde de „imperialisten" niet bij name, maar zeide over bewijzen te be schikken volgens welke zij in verbinding stonden met de Daroe-l-Islam. Voorts deelde hij mede. dat de impe rialisten voornemens waren aggressie te plegen als alle andere pogingen faalden. Hij zou de documenten op een beoaalde dag publiceren om te bewijzen, dat In- donesiës onafhankelijkheid voortdurend bedreigd wordt door een contrarevolutie Bij de rede waren aanwezig de premier van Malakka en de Egyptische militair» HARAHAP TE MILD Een zegsman van de Indonesische re gering heeft aan A.P. medegedeeld, dat Soekarno het niet eens is met de politiek van het kabinet-Harahap jegens Neder land. De milde diplomatieke toenadering is volgens hem schadelijk voor het aan zien der republiek. Volgens Soekarno moet Nederland Nieuw-Guinea zo spoedig Ook olifanten Met koppel geweren vandaag naar Tanganjika vertrokken (Van een onzer verslaggevers) SOESTDIJK. 11 NOV. VOOR WIE uit de tropen naar Europa vliegt, is het klimaat van ons land gedurende de herfst, de winter en de lente vaak een ont goocheling. Het kan niet anders of ook het Koninklijk paar moet dit zijn overkomen bij de terugkeer uit de West, waar vrijwel permanent een gloeiende zon op de vorstelijke be zoekers heeft neergekeken. Het is dan ook een goede gedachte van de Prins geweest, zijn voorgenomen be zoek aan zijn nieuwe pachtgebled In Tanganjika (Zuidoost-Afrika) vrijwel on middellijk op zijn reis naar de West te laten volgen. Nog gebruind door de Ca- raibische zon stapte de Prins vandaag ln de regerings-Dakota die hem naar de warmte zal terugvoeren, zij het dan ln een ander werelddeel. Twee-en-een-halve week lang gaat de prins jagen in de uitgestrekte, dichte bos sen en de enorme vlakten van Tanganjika. een gebied dat bekend staat om zijn on vergetelijke natuurschoon. Er is geen sport of de prins heeft er wel belangstelling voor, maar er zijn ver schillende sporten die de prins bij voor keur zelf beoefent. Eén van die sporten ts jagen. Groot wild Zeker, er zijn ook ln Europa jachtgron- den genoeg (zelfs in ons land), maar op die gronden gaat het uitsluitend om klein wild, waarop zonder gevaar jacht kan worden gemaakt. Zodra het even kan, zoekt de Prins „mannelijker" jachtgron- den op, waar de Jacht niet geheel zonder levensgevaar is. Tussen de bagage van de Prins bevinden zich op deze reis enkele uitstekende Mauser- en F.N.-geweren van verschil lend kaliber. De F.N. is moderner, doch de Mauser is de Prins meer vertrouwd en dit geweer wordt ook internationaal nog steeds als het beste erkend, ook al is het dan meer dan tien jaar geleden vervaardigd. Wat de Prins precies gaat schieten, is nooit van tevoren te zeggen. „De Prins 6chict wat hy ziet", vertel de ons één van zjjn naaste medewerkers en daaruit mogen w(J wel concluderen, dat de Prins een neushoorn of een leeuw niet zal laten lopen als hy de kans krygt, io'n dier te vellen. Uit goede bron ver- lamen wy (hoewel dit niet is bevestigd), dat de Prins ook Mausers van het kaliber 10,75 by zich heeft en dat zou betekenen, dat hy plannen heeft, op dc olifanten- Jacht te gaan. Overigens is deze jachtreis geheel als ontspanning bedoeld, na de vermoeiende „Gezuiverde" ambtenaren worden gerehabiliteerd tour door de West, en het is er de Prins niet om te doen, zoveel mogelijk schieten. Ex-pleegmoeder Anneke Beekman gearresteerd Het ministerie van buitenlandse zaken deelt mede, uit Brussel officieel te heb ben ontvangen dat ln België zyn gear resteerd de ex-pleegmoeder van Anneke Beekman, mevr. G. M. L.-van M., en dc oeder-overste van het klooster te Val eer. mej. V. Zoals bekend is heeft onze igering onlangs hun uitlevering ge- Gezuiverde ambtenaren krijgen rech'.sherstel (Van onze parlementsredactie) Een aantal gezuiverde ambtenaren zal ln belangrijke mate in zijn rechten den hersteld. Deze beslissing is onlangs door het kabinet genomen. Degei pensioenrechten geheel of gedeelte- nervallen verklaard zijn en die geen gevangenisstraf hebben gekregen var tien jaar of langpr, zullen van deze be slissing kunnen profiteren. Een en ander biykt uit de Memorie van Antwoord vai minister Beel (binnenlandse zaken) aa: de Tweede Kamer. Ramlan niet naar Nederland De woordvoerder van het Indonesisch' ministerie van buitenlandse zaken, de heer Soewito, heeft medegedeeld, dat Utoyo Ramlan, Zaterdag niet als byz der ambassadeur naar Nederland ral z trekken, zoals reeds eerder was bekend gemaakt Hy was niet bereid een verkla ring te geven van dit besluit. mogelijk onvoorwaardelijk afstaan en moet de uiterste druk op Nederland uit oefenen. Rechtstreekse besprekingen zou den volgens hem tot uitstel leiden en tot schrapping van Nieuw-Guinea van de agenda der Algemene Vergadering van d® "erenigde Naties. Tegelijkertijd wordt gemeld, dat het volutionnaire volksfront voor de „be vrijding" van Nieuw-Guinea gedreigd heeft de wet in eigen handen te nemen als de rcgering-Harahap niet aftreedt „MET GEWELD" De hoop, dat men Nieuw-Guinea met ■reedzame middelen in handen krijgt. :ou volgens deze verklaring snel ver dwijnen en er wordt up aangedrongen jons te vormen om Nieuw-Guinea desnoods met geweld te bezetten. De Ne derlandse en kapitalistische macht is vol gens het volksfront nog niet geliquideerd. breidt zich integendeel nog steeds srentegen blijkt uit een bericht Indonesia Raja, dat er berichten zijn eest over een communistisch-Chines» menzwering tot omverwerping van de idonesische regering. Het blad verklaart, dat deze berichten bedrog gebleken zijn. gearresteerde Nederlander, een ze kere D. G.. zou documenten hebben over gelegd om het complot, dat in Peking op touw gezet zou zijn. aan te tonen. Op grond van die inlichtingen zouden zelfs :n tijd lang hoge legerofficieren ver dacht zijn Bij onderzoek zou echter ge bleken zijn dat er geen ondergronds :ommunistisch-Chinecs complot te Dja karta bestaat, aldus het blad. (De vorige maal, dat Soekarno omplot aankondigde, werden door het kabinct-Ali de vele arrestaties van derlanders uitgevoerd, die leidden tot d» processen-Schmidt en -Jungschlagei Toen werd beweerd, dat Amerikanen e Engelsen met Indonesische partiflcidei hadden samengewerkt om het kabinet ie c brengen). Minister Beel Grenswijziging Den Haag wel enige oplossing? (V an onze parlementsredactie) De minister van Binnenlandse Zaken, prof. Beel. heeft zich uitgesproken over de moeilijkheden, die zijn gerezen omtrent de vaststelling van de grenzen van de ge meente 's-Gravenhage. Enkele weken ge leden hadden leden der Tweede Kamer gevraagd of de strijd om de eventuele voeging van Voorburg en Rijswijk bij Den Haag gestaakt is. De minister is, blij kens zyn Memorie van Antwoord, van oordeel, dat de vraag onder ogen gezien moet worden, of voor een oplossing de bestaande problemen niet een andere weg dan uitzetting van de grenzen ;-Gravenhage zou moeten worden ge- olgd. Hij heeft zich met betrekking tot dit punt tot de Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland gewend. Het is hem bekend, dat dit college de kwestie met aandacht volgt en desgewenst zal streven naai spoedige oplossing. Voorts deelt de bewindsman mee, dat >n eventuele wijziging van de grens tus- :n de provincies Utrecht en Zuid-Holland samenhangt met de voorgestelde wijziging van de grenzen van een twintigtal ge meenten, waaronder Gouda, Bodegraven, Woerden en Oudewater. Omtrent dit plan wordt met het provinciale bestuur nog overleg gepleegd. Maar met de voorberei ding van een desbetreffend wetsvoorstel il nog geruime tijd zyn gemoeid, omdat hier tal van Ingewikkelde vraagstukken eelal tegenstrijdige belangen eei spelen. Morgen is het Klaproosdag: een appèl op ons allen om bij te dragen voor het onderhoud van de graven van hen die alles gaven voor de bevrijding van ons land. Washington: „begin geen oorlog WASHINGTON, 11 NOVEMBER 17 EN WOORDVOERDER van het Amerikaanse ministerie van buiten landse zaken heeft verklaard, dat Amerika aan Egypte en Israël te kennen heeft gegeven, dat het een krachtig standpunt zal innemen tegen degene, die een oorlog begint en dat het „zeer gunstig gestemd zal zijn jegens de partij, die de Ver. Staten er van overtuigt, dat zij de vrede wil handhaven". „Wij doen alles wat wij kunnen, om beide partijen er van te overtuigen, dat het beginnen van een oorlog de grootste dwaasheid zou betekenen". Premier Nasser van Egypte beeft ge zegd, dat hij bereid is te 6treven naar een compromis met Israël. „Ik denk", zo ver klaarde Nasser, „dat de Ver. Naties de beste organisatie is om een dergelijk pro bleem te bespreken, vooropgesteld, dat zij haar besluiten kracht kan bijzetten. De bewapeningswedloop tussen Israël en Egypte gaat intussen echter onvermoeid verder. Zo heeft Egypte van een Italiaan- „Poging mislukt", zegt Soekarno „Er zijn documenten in mijn handen, die bewijzen, dat de algemene verkiezin gen worden gebruikt om de republiek naar de ondergang te voeren door eco nomische en politieke «abotagt. zeide Soekarno volgen* een nader bericht van Pia. Het eerste deel van deze poging i« mislukt. Deze bestond uirt sabotage der economie en industrie, corruptie, geldver- vailsing, sabotage in de administratie. Ten slotte wilde men de genadeslag toebren gen van buiten af. Daarnaast wordt er naar ge streefd. dat de republiek verdragen zal sluiten met het buitenland, die zü niet ral kunnen nakomen en die bij overtre ding tot militair optreden zullen leiden. Voorts worden infiltraties tot stand ge bracht in het distributie-apparaat en de distributie wordt gegeven in handen van zwarte handelaren. Handlangere worden geplaatst op het ministerie van verdedi ging. vitale bedrijven krijgen niet vol doende geld, met-vitale bedrijven krij gen het overvloedig. De buitenlandse overeenkomsten zijn slechts lokmiddelen om de republiek een aanleiding te doem geven tot een mili taire overval. Het tweede deel van het plan is de ex plosieve eJemeDten in het Indonesische volk te gebruiken, zoals fanatisme, over gevoeligheid, afgunst, feodalisme, fede ralisme. intellectualisme, armoede, onge letterdheid. Eerst streeft men naar chaoe op alle terreinen, zaaien van tweedracht tu«en T.N.I. en vroegere leden van het KNIL, ontketening van opstanden in We6t-Java, de MohJkken. Atjeh en Ce lebes. Hierop zou men een omwente lingsperiode laten volgen door invoering van een federale staatsstructuur, onder houden van betrekkingen met Neder land en het legeren van een volledige divi6ie op West-Java en Celebes. aldus Soekarno. De eerste vice-premier, Djanoe Ismadi heeft aan de pers medegedeeld, niets af te weten van deze documenten. Hij zou de verklaring van de president nauw keurig bestuderen en een onderzoek in- In de schaduw van Molotof... r\E BEVOLKING van Oost-Duitsland onder, vindt reeds aan den lijve de betekenis van de wei gering van de Sowjetunie, de Westelijke mogendheden aanvaardbare hereniging van de beide Duitse repu blieken. Talrijke berich ten uit Oost-Duitsland maken melding van straf fe maatregelen van het communistische regiem. Zo worden in Oost- Duitsland de spionnage- netten van de Volkspolitie uitgebreid. De chef van dit politieapparaat, de mi nister van binnenlandse zaken. Maron, zou op dracht hebben gegeven nen uW te zenden, die de stemming van het volk nauwkeurig zouden moe ten registreren. Maron wil daarvoor vooral die men sen uitzoeken, die over een grote kring van be kenden beschikken, tot kappers en caféhouders hei dspartij aanbevolen maatregelen staat voorts verscherpte contróle in dc treinen en aan de grenzen van Berlijn, teneinde de nog altijd toenemende vlucht naar het Westen in de afgelopen maand be reikte deze een record cijfer van over de dertig duizend tepen te gaan. Op economisch ge bied staat de wijzer weer op verhoging di ding. Lange, weer eens scherp tegen de kerken gefulmineerd, daar deze zich blijven verzetten te gen de „jeugdwijding", die in de jeugdorganisa ties der eenheidspartij wordt toegepast Volgen» een bericht van het Oostduitse persagent schap verklaarde de mi nister: „Wij respecteren het persoonlijk religieuze gevoel van een onderwij zer, doch wij kunnen niet toestaan, dat zulke gevoe lens in de school op eni- gerlei wijze tegenover de kinderen worden geuit." Ook de per rreld voor de industrie-arbei ders, hetgeen betekent dat voor een gelijke beloning weer een hogere prestatie wordt gevorderd. Daar naast worden nieuwe be sparingen toegepast, voor namelijk op brandstoffen. Daarenboven heeft de mi nister voor volksopvoe- zijn de teugels haald. De regering heeft thans besloten, dat nie- een blad kan worden zon der door een staatscom missie te zijn onderzocht. Daarenboven heeft de re gering er thans zorg voor gedragen, dat haar stèm door de uitgifte van buurt-, b edrijfs- en dorpskranten tot in ieder gezin zal kunnen door- se ondernemer 30 Vampire straaljagers gekocht. De straalmotoren voor deze vliegtuigen worden door een Britse fa brikant geleverd. Egypte heeft reeds 16 Vampires uit Italië ontvangen. Israël is niet achtergebleven en ontving uit Frank- ryk 36 straaljagers. Mosje Sjarett, de Israëlische minister van buitenlandse zaken, verklaarde te New York „ontsteld" te zyn over de rede van premier Eden, waarin deze aandrong op een compromis ten aanzien van grondgebied in Palestina. Botsingen van standpunten Ontwapeningsvoorstel len terug naar V.N. GENèVE, 11 Nov. RUSLAND heeft, bij monde van Molotof, het plan van Eisen hower. dat in Juli op de conferentie van Genève zoveel indruk maakte, verworpen. Men zal zich herinneren, hoe de wereldpers het niet grote sensationele koppen aan de publici teit prijsgaf. Dit plan voorzag in we derzijdse inspectie der bewapening, door middel van waarnemingsvlieg- tuigen en in het wederzijds uitwisse len van militaire gegevens. Molotof zei doodgewoon, dat het „onpractisch en onvoldoende" was. Het zou het wederzijdse wantrouwen maar aanwakkeren. De Sowjetregering zou slechts bereid zijn. haar negatieve standpunt te wijzigen, als Eisenhowers voorstel deel ging uitmaken van een „algemene vermindering van de bewape ning en een verbod van atoomwapens." Uit alles blijkt, dat op geen enkel ter rein vorderingen worden gemaakt De problemen „Europese veiligheid" en „Duitsland" waren al van de baan. bo vendien is de commissie van deskundigen, die zich bezighoudt met de contacten tus sen Oost en West ook al vastgelopen. Blanco chèque" In feite vroeg Molotof, volgens de Wes telijke waarnemers, om een „blanco cheque", want het Westen zou onmiddel- lijk moeten instemmen met een vermin dering der strijdkrachten van Rusland. Amerika en communistisch China tot eik 1 millioen of anderhalf millioen man en die van Frankrijk of Engeland tot elk 650.000 man. De doelmatige internationale contróle zou dan wel later aan de orde Maar wat antwoordde het Westen? Een doelmatige, internationale organisatie met de nodige inspecteurs voor contröle op de ontwapening Is primaire voorwaar de voor aanvaarding van een alomvat tend ontwapeningsplan. Foster Dulles heeft er op gewezen, dat Amerika zich op het ogenblik intensief met de betreffende problemen bezighoudt. Hij drong er bij Molotof op aan, Eisenhowers voorstel voor luchtverkenning. alsmede Boelga- nins plan voor contröleposten op strate gische punten te aanvaarden. De enorme moeiiykheid is. dat men onder de huidige omstandigheden zou moeten voorkomen, dat de landen van Oost en West voorraden atoomwapens achterhouden. Immers, de nieuwste ty pen atoomwapens zyn *6 klein, dat zU gemakkeiyk verborgen kunnen worden. Het hele ontwapenlngsvraagstuk kan. hoe dan ook beschouwd, geen oplosaing bie den. zolang de oorzaken van de spanning tussen Oost en West niet zyn weggeno- Vermoedelijk zullen de Westelijken er nu op aandringen, de verdere onderhan delingen over ontwapening In de com missies van de Ver. Naties voort te zetten. De verwisselde baby's Zaak komt wellicht deze maand voor Mogelijk zal voor het einde van Novem ber voor de Haagse Arondlssements- rechtbank de behandeling beginnen van het proces over de in het ziekenhuis te Leiden in 1931 verwisselde zuigelingen. Met de behandeling heeft zich belast het advocatenkantoor van mr dr W. Hugenholtz te Lelden. Gelijk wij reeds schreven. levert artikel 318 van het Burgerlijk Wetboek een moei lijkheid op om ln geval van verwisseling van zuigelingen ln later jaren een proce dure tot inroeping van staat te voeren. Dit artikel bepaalt namelijk, dat men zich niet beroepen kan op een staat, die in stryd is met de akte van geboorte en het bezit van die staat (Zie vervolg pag. 4) Eerste generaals voor Westduits lener Heusinger en el President Heuss van Wesi-Dultsland heeft de eerste twee generaals van de nieuwe weermacht benoemd. Adolf Heu singer en Hans Speidel, beiden luitenant- generaal ln de oude weermacht, zullen weer schitteren in dezelfde rang bij de nieuwe Weetduitse strijdkrachten. Mor gen zulleh zij met nog 90 vrijwilligers de blauwgrijze uniform aantrekken. Heusin ger was „chef-operaties" van het Duitse leger in de tweede wereldoorlog en Spei del was aan het Westelijk front stafchef van veldmaarschalk Rommel. Belden werden in 1944 gearresteerd onder de verdenking bij de bomaanslag op Hitier betrokken te zijn geweest. Nieuwe Fokker S-14 naar Amerika Op aandringen van de Amerikaanse Fairchfld vliegtuigfabrieken zal met de eerste gelegenheid een nieuwe Fokker S-14 voor demonstraties nasr de Ver enigde Staten worden overgebracht. De demonstratievluchten zullen worden uit gevoerd door de teetpiloot van Fokker A. P. Mol en Jrrvliegens van de Falrchlld fabrieken. Vlieger Mol vergezelde Ger- ben Sonderman op zijn tournee langs hichtibasea van het Amerikaanse leger waarbij Sonderman dodelijk veronge lukte. Leidor zijn in zaken, die tot de wereld politiek behoren, is een grimmig be drijf. Het gaat steeds hord tegen hard: dat wist de Italiaanse staatsman en ge schiedschrijver Maehiavelli reeds, waarvan zyn levenswerk II Principe getuigt. Van de 15de eeuw tot de 20ste, ti n'g a qu'un pas! Het is thans niet anders. Vandaar, dat staatslieden el kaar steeds beter trachten te verdra gen en tot een compromis te komen, als zij aanzitten aan een feestelijk diner. Maar of het nu (Oostelijk) wodka met kaviaar is, of (Westelijk) champagne met oesters, in ieder geval heeft de tweede conferentie van Ge nève geen toenadering gebracht. Hier ziet men, hoe Molotof (links of de foto) het glas heft tijdens een receptie die de Zwitserse president Petitpierre aan de ministers der Geneefse conferentie aanbood. Rechts op de foto Antolne Pinag en achter hem de chef wan de Russische strijdkrachten, maarschalk Sokolofskg Meer a.r. burgemeesters ini Drenthe en Gelderland? (Van onze parlementsredactie) Het is de minister van Binnenlands» Zaken, prof. Beel, niet ontgaan, dat in de provincies Drenthe en Gelderland het aantal antl-revolutionnalre burgemeesters de laatste tijd is teruggelopen. HU erkent, dat hierdoor ln deze provincies het per centage a.r.-burgemeesters niet geheel in ereenstemming is met de numerieke sterkte van deze bevolkingsgroep. Voorop stellend, dat de burgemeester zoveel mo gelijk moet passen ln het godsdienstige en politieke klimaat van de gemeente, is da bewindsman bereid aan het geconstateer de euvel aandacht te schenken. Adviescommissie voor subsidiëring kerkbouw (Van onze parlementsredactie) Minister Beel heeft een commissie ln het leven geroepen, die advies zal uitbrengen over de vraag, of er aanleiding bestaat normen vast te stellen voor de subsidié-1 ring (van overheidswege) van kerkgenoot schappen, die een kerk wensen te bouwen en daar o m. grond voor nodig hebben. Deze commissie staat onder voorzitterschap van het Eerste-Kamerlid mr E. M. J. A. Sassen en telt onder haar leden verte genwoordigers van Rijk, provincie en ge meente en van de voornaamste kerkge nootschappen. Ze zal op korte termijn met haar werkzaamheden beginner LONDEN, 11 NOVEMBER SCOTLAND YARD, het hoofdkwartier van de Britse recherche, steekt thans de hand in eigen boezem. Aanleiding tot dit onderzoek in eigen rangen is het feit, dat in het huis van een vrouw in een Londense voorstad, een zestal mappen met vertrouwelijke documenten over veroordeelde vrouwen, in het archief van Scotland Yard thuishorende, zijn terugge vonden. Geheime stukken in een HET WEER IN EUROPA woning gevonden Deze documenten zouden voor adspl- rant-chantageplegers van zeer grot» waarde zijn, meldt Reuter. Een 43-jarige politieman met een staat van dienst van twintig jaar bij de Yard, is voorlopig ge schorst. Terstond zijn extra veiligheids maatregelen genomen. Onderzocht moet worden of nog meer stukken verdwenen zUn uit het archief van de Yard, waarin wel anderhalf millioen personen, mannen en vrouwen, voorkomen. De voorwaar den. waaronder politie-ambtenaren over geheime dossiers kunnen beschikken (het geen biykbaar gemakkeiyk gaat) zullen moeten worden herzien. Zulks zeer In het belang van bet onderzoek van de mis daad. Een zaak om «elfs Sherlock Holme* nerveus te maken. ff A -? Koningin Juliana zal het ere-voor- zitterschap op zich nemen van het Euro pese Soroplimisten Congres, dat volgend Jaar var> 9 tot 15 Juli in Scheveningen zal worden gehouden. Bordeat. Grenobl Nice Berlijn ÏJ al regenbu regei onbew Ja WEERBERICHT Meer bewolking Tot morgenavond verwacht Da Bilt: Veranderlijk* bewolking met plaatselijk wat regen, voor al in het Westen van het land. Matige tot krachtig* Zuidelijke wind. Dezelfde of iets lagere temperaturen. (Opgemaakt ta 11.15 uur). ZON EN MAAN Zon: 7.5516.57; Maan 5.4»—15.30. Op 14 November Nieuwe Maan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 1