TJlieuure fCeiïisrije (tftmrant BIB A LA REINA! juichte heel Curasao vandaag Bezoek aan een middelbare school in Leningrad DINSDAG 18 OCTOBER 1955 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58930. ABONNEMENTEN: 7.— per kwartaal; f 2.35 per maand; f 0.55 per week. ADVERTENTIËN: 0.18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Zes en dertigste jaargang No 10476 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chei-Red.: H. W. I. ENSERINK CHRISTEUJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken „Staatuaf tlcl) (s ghebltotn tnyn tart la kgt)cosp«l~ Niet méér drankvergunninoen ZIE PAGINA 3 Aankomst bij ochtendgloren Nationaal geschenk der Antillen geld voor jeugdhuizen WILLEMSTAD, Dinsdag. OM TIEN UUR VANOCHTEND, toen het bij u in Nederland halfvier in de middag was, zag de schooljeugd van deze hoofdstad van Curasao voor het eerst van haar leven de echte eigen Koningin. Zij defileerde voor Koningin en Prins, die op he.t balcon van het Gouvernementshuis stonden en die daar de liederen hoorden, die zo vaak in de weken van voorberei ding in de scholen van het eiland en in de huiskamers geklonken hebben: het „Welkom Koninginne", dat elk schoolkind zich nog zal herinneren, ook al is hij stokoud geworden! i ongewone dag voor Cura- eer feestelijke tevens. Van- ochtend om kwart voor acht, toen men dus Den Haag juist het middagmaal genuttigd had, begon het hier. Vijf-en- dertig saluutschoten daverden over het Schottegat en een hele divisie vliegtuigen kwam, laag aanvliegend, als een scherm over de De Ruyter, de Nederl. kruiser die zijn kostbare last naar de Antitlaanse wal bracht. Tienduizenden trotseerden de fikse wind uitloper van de jjngste in de Ca- raibische zee gevormde orkaan „Kathle" lieten zich door niets weerhouden t schouwspel te zien: het bin- dat trotse, prachtige schip met op de brug de figuren in het wit: die van H. M. de Koningin en Z.K.H. de Prins. Proclamatie In een proclamatie had gisteren gou verneur mr A. A. M. Struycken de be volking vermaand vreugde te beieven nu de landsvrouwe dit deel van het „uit drie lander, bestaande rijk" haar eerste bezoek accentueerde, dan dat zij een aan- mwelijks behoefde uit te gaan en die ïeer het feestelijk karakter van-dit bezoek accentueerde, da ndat zij een aan sporing mocht heten. Zenuwslopende weken heeft ledereen op Curasao beleefd. De grote vraag: hoe ont vangt men een koningin", heeft de een voudige eilandbewoners en de dames en heren van de ondernemingen democra tisch in hart en nieren in alle stadia opwinding gebracht Het was maar goed, dat het 18 October was. Eindelijk, de Koninginl Onvergetelijk De kanonnen van het fort Amsterdam vermengden het geweld van hun vuur monden met het gejuich van de duizen den, die langs de waterkant van de An- nabaai opgesteld stonden en die, wuivend met vlaggen, torsend onder sjerpen, met zich rekkend* halzen en Juichende mon den de vorstin een welkom bereidden, dat voor ieder onvergetelijk, was. Nadat de kruiser gemeerd was, de staat sietrap was uitgelegd en de Marinekapel, die meevoer uit Rotterdam, 't Wilhelmus had gespeeld, giog H.M. aan land. Zij is begroet door de gouverneur mr A. A. M. Struycken, door de leden va egering, minister-president E. Jonchheer :n gezaghebber M. P Gorsira. door mili taire autoriteiten en door de bevolking, die in het Papiamento, de volkstaal van Curacao luide riep „Biba le reina", biba prins", leve de Koningin, leve de Prins. Triomftocht De tocht van het schip naar het gou- erncurshuis werd een echte triomftocht. I'oor het eerst zagen de CUracaoenaren de crème-calèche, getrokken door zes le hengsten en de witte paarden, waarop de adjudanten de calèche bege leidden. trouw Struycken ontving haar hoge n aan de ingang van het fort Am sterdam. Direct daarop was er een zang- hulde. Er werd een speciaal voor dit doel door de dirigent van hét philharmonisch orkest, de heer Boskaljon, gecomponeerde can- gezongen, op een tekst van Chris Engels. Na de zanghulde heeft H.M. het na tionaal geschenk van de Antillen in ontvangst genomen. Het is een bedrag aan geld, bestemd voor Ijet bouwen en inrichten van jeugdhuizen op Aru ba en Curagao. Daaraan is zeer grote behoefte, omdat, door slechte woning toestanden, te veel jongens en meis jes hun heil op straat moeten zoeken. Zij kunnen thans in deze jeugdhuizen opgevangen worden. De Koningin heeft, nadat zij van de plannen voor een nationaal geschenk hoorde, ter stond besloten, dat het geld voor dit doel bestemd zou zijn. In haar dankwoord zei de vorstin, dat zij hoopte, dat het geschenk de Arvtil- laanse jeugd zeer ten goede zou komen. De ochtend werd besloten met het f BEZOEK Koninklijke reis OP TERUGWEG EEN DAG IN PORTUGAL? LISSABON. Dinsdag. Volgens welingelichte kringen zal de Portugese regering Koningin Juli ana en Prins Bernhard uitnodigen op de terugweg van West-Indië naar Nederland een bezoek van tenminste één dag aan Portugal te brengen. Het Koninklijk paar wordt 7 Nov. op de terugweg te Lissabon verwacht. Als zij de uitnodiging aanvaarden, zul len de Koningin en de Prins worden on- dergebraoht in het luxueuze Seteais-hotel te Sintra, midden in de bossen op onge veer 30 kro van Lissabon, aldus deze kringen. Vrijdag gaat de Koningin per KLM- Convair naar Curacao via Bonaire naar Aruba korte reisjes overigens. Zondag brengt een Convair het Kon. paar naar het Franse eiland Guadeloupe. Daar wordt overgestapt in een Dakota, die in ruim een uur naar Sint Maarten vliegt. Daar volgen vier dagen rust. Op 27 October gaat de Dakota terug naar Guadeloupe en vandaar vliegt de Convair naar Paramaribo. Zondag 6 November wordt met de Jan van Riebeeck de terugtocht aanvaard via Lissabon. Dinsdag 8 November om half drie wordt het vliegtuig op Schiphol ver wacht. niniiiiiiiiiiiiüiu Prinsjesdag Vanmiddag (vanavond in Holland) zal het „Prinsjesdag" in Willemstad zijn. Want dan gaat H.M. en de Prins met groot gevolg en in groot costuum door een haag van militairen en matrozen in de crème-calèche naar het gebouw der Staten van Curagao. Daar zal H.M. de ziting der Staten toespreken. Na terugkeer in het gouvernementshuis is er de grote ontvangst van drie dui zend gasten, waarvoor alles wat in Cu ragao meedoet, zich al weken het hoofd breekt! Stakers krijgen vrij De directie van de mij-nmaatschappij Curagao heeft besloten, de werknemers, die sinds Zaterdag in staking zijn, gedu rende het koninklijk bezoek drie dagen vrij te geven. Hierdoor is de mogelijk heid geschapen, de besprekingen tot op lossing van het conflict bij de maatschap pij na het koninklijk bezoek in een rus tige sfeer aan te vangen. Geen der leerlingen (17) kent van Nederland de hoofdstad Vliegtuig vloog hotel binnen HOLLYWOOD, 18 October Een particulier vliegtuig is vannacht met een motorstoring de bovenverdie ping van een hotel in Noord Hollywood binnengevlogen, vervolgens nog door twee verdiepingen heen geslagen en tenslotte in brand geraakt. Het gevolg was, dat minstens vier personen om het leven kwamen, zeker acht zwaar werden ge wond en de voorkant van het hotel uit brandde. Er ontstond een paniek in het gebouw in de dicht bevolkte woonwijk. Men neemt aan dat het dodencijfer nog zèl stijgen. Onder de slachtoffers be"in- den zich verscheidene kinderen. Egypte kan van Rusland 1 milliard lenen Wapenaanbod aan Israël wordt onikend CAIRO, 18 OCTOBER. De Egyptische ambassadeur in Ame rika heeft het volgende verklaard: De Sowjetunie heeft aangeboden circa 1 mil liard gulden te lenen voor de bouw van een grote dam in de Nijl. Egypte heeft deze offerte nog niet aanvaard, want het hoopt dit enorme bedrag via de Wereld bank te verkrijgen. De kwestie der wapenleveranties voor de landen van het Nabije Oosten houdt hoofden en harten nog altijd bezig. Een woordvoerder van het Israëlische minis terie van buitenlandse zaken, heeft thans nadruk ontkend, dat een der landen het communistische blok Israël wa pens zou hebben aangeboden. Hiermee wordt dus het bericht weerlegd, dat van Amerikaanse zijde was gelanceerd, nadat Egypte met Tsjechoslowakije onderhan delingen over wapenleveranties was be gonnen. Syrië, aldus Reuter, is voornemens met Egypte onderhandelingen te beginen over een tweezijdig militair verdrag. Het plan strekt zich ook uit tot andere Arabische landen. Doel is: versterking van de ver dediging tegen Israël. Inmiddels heeft de Egyptische ambassadeur te Washing ton, Hoessein, tegenover de pers ver klaard. dat Egypte niet van plan ls Israël aan te vallen en dat de aankoop van Tjechische wapens zuiver een verde digingsmaatregel is. klm-baby geboren in de prinses marijke Stewardess vroedvrouw Aan boord van het KLM-vliegtuig DC 6 Prinses Marijke, dat met emigranten uit Jamaica naar Londen vloog, heeft de Britse mevrouw Forster een uui landing In Montreal (Canada) gisteren het leven geschonken aan een dochter. Het kind heet Audrey. Moeder en dochter j maken het wel Vader Forster hoorde het in Londen. De 31-jarige stewardess Mar- garetha Muller uit Amsterdam fungeerde aio vroedvrouw Het ls nog niet bekend welke nationali teit de baby krijgt Egypte. Amerika heeft aangeboden geheel in de graanbehoefte van 400.000 ton te voorzien. Duitse ex-soldalen zijn boos op min. Beyen Het Westduitse verbond van terugge. keerde krijgsgevangenen heeft geprotes teerd tegen een verklaring van minister n. dat de 42 Duitse oorlogsmisdadi- in ons land niet voortijdig zulleh worden ontslagen. Het verbond vraagt zijn regering met Nederland over vrijlating te gaan onder handelen. In een telegram aan de Duitse minister Von Brentano wordt verklaard dat de mededeling van minister Beyen „teleurstelling en verbittering" heeft ge wekt bij de Duitse oorlogsgeneratie De uit de 17e eeuw daterende Herv. •as'.orie te Oudenbo6ch zal gerestaureerd /orden; ook de Herv. kerk te Benschop zordt gerestaureerd. (Van onze correspondent Alfred van Sprang) LENINGRAD, September 1955 DE LEERLINGEN VAN DE HOOGSTE KLAS van School 173 staan als één man op als de deur open gaat en een oude dame met lang, strak naar achteren gekamd haar en een slecht-zittend, zwart mantelpak de klas binnenkomt. In koor begroeten ze haar. „Guten Morgen y. De lerares beantwoordt de groet en gaat aar» het tafeltje voor de banken zitten. „Setzen Sie sich...." Allen gaan zitten. „Sind allen da. De klasse-oudste staat op. „Ja, allen sind in der Klasse „Dan fangen toir an boek voor boe) mij af. Deufsch staat er op de omslag. De inleiding heet De Sfudie van Vreemde Talen. Hij is geschreven door Lenin. Het boek bevat verder lessen op allerlei ge bied. De ontwikkeling van de Boekdruk kunst. Wilhelm Teil. Schiller en Goethe. Het Recht op Onderwijs. Er is een les over Lenin geschreven door Stalin. En een over Schone letteren door Marx. MATIG i leest een gedeelte van de eerste les in het boek: Moskou als Centrum van Cultuur en We tenschap. Het is een heel eenvoudig stuk proza, maar ze heeft er heel wat moeite mee. Sommige woorden kan ze helemaal niet uitspreken. Andere spreekt ze ver keerd uit. De anderen doen het niet veel beter. ,Hoe oud zijn deze klnderen7" vraag ik fluisterend aan de directrice naast me. „Zeventien en achttien jaar." „Hoe lang hebben ze nu Duits gehad?" „Vijf jaar." „En hoeveel uur per week?" „De eerste twee jaar vier uur per week i daarna drie uur." „Hoeveel vreemde talen leren ze?" „Eèn. Op deze school is dat Duits, op andere Engels of Frans." Terwijl er gelezen wordt bestudeer ik de klas. Het lokaal ziet er eigenlijk net zo uit Oostenrijk sterft langzaam uit... o iOSTENRIJK. met zijn Oostenrijkse Gezinsra lillioen prof dr Hans Schmitz. heeft het laagste heeft onlangs In een rede woningnood het de economische schappelijke omstandig heden In het land. Prof. Schmitz betoogde. dat de la0e Io«en ,n Oos" geboortecijfe en de sociologen land hebben nu een drin gend beroep gedaan op loos is. Hij volk en regering dit ver- durende daling ontrustende proces tot geboortecijfer staan te brengen. In honderden artikelen, radiopraatjes en tentoon stellingen wordt het land bewust gemaakt feit, dat de bevolki langzaam aan het uits De hoofdstad. Wenen, staat boven aan de lijst der steden, waar het lachen van kinderen een qeluid i» geworden dat nog maar zelden wordt ichoord. Als het zo blijft, -al Wenen in 140 jaar een spookstad" zijn. Het vorig jaar zijn in Venen slechts acht ge- te Wenen medegedeeld, huren der nieuwe hel dat 42 pet van de Oosten- gen Jaren wachten alvo- rjjkse echtparen kinder- tenrijk dwongen, beiden te gaan werken als zij een Weste- i levende kin- Itfke levensstandaard v i per 1000 aangegeven en middelde voer Oostenrijk is 14.5 per 1000 tegenover IS. 7 In F rank- gens zouden moe tei rijk. 20.5 in de Ver Sta- geven, die het levei ten en 21.6 in Nederland een dag van hard w De voorzitter van de veraangenamen. langden en ondanks dub- lastingaftrek t het huwelijk te kunnen treden of ze moe ten bö de schoonouders intrekken. Prof. Schmitz merkte op, dat het met het ge zinsleven duidelijk berg afwaarts is gegaan, sinds Oostenrijk in 1938 door Nazl-Duitsland werd ge- tienjarige bezetting door de Grote Vier. De ver warring van de tijd heeft spanning en nervositeit veroorzaakt in familie verhoudingen. waarvan het grote aantal echt scheidingen het gevolg <s Prof. Schmitz stelde voor, de kindertoeslagen te verhogen, gezinnen met kinderen een groter be- bele infcomstei geheel kind voor velen beteke dae zij kleine genot- flats en wonin gen te bouwen. Hij be toogde dat veel van de op- in de laatste tijd gebouw- na de moderde woningen ken veel te klein uiaren voor gezinnen met kinderen- De jongens zien er uit als een combinatie Kozak-tramconduc teur in hun grijze, hoog aan de hals gesloten tunieken. Is een lokaal in een Nederlandse school. Het enige verschiï> is het portret van Sta lin boven het bord. De leerlingen ve schillen uiterlijk echter hemelsbreed vi Nederlandse scholieren. De meisjes dragen •oorbeeld allemaal vlechten. Da verplicht evenals het nette, maar stijve, zwarte uniform bestaande uit een lange jurk met een hoog aan de hals gesloten wit kraagje, een soort mouwloos schort donkere kousen en schoenen. De jon gens zijn (nog) niet verplicht in uniform verschijnen, maar de meestcn dragen het toch. Het bestaat uit een grijze tuniek (Zie vervolg pag. 5) Dodencel 2455" Revisie voor Chessman Washington, 18 October Het opperste gerechtshof tv Washing ton heeft met 5 tegen 3 stemmen beslo ten, het verzoek van de ter dood ver oordeelde Chessman, om revisie van zljr proces, in te willigen. Chessman, wleni boek „Dodencel 2455" een geweldig sue ces werd, en dat ook verfilmd werd, had rivisie aangevraagd op grond van het feit, dat de griffier tijdens het eerste proces overleed, voordat het stenografisch slag door hemzelf was uitgewerkt Dit verslag zou, aldus Chessman, later door de nieuwe officier van justitie en andere griffier „vervalst" zijn. Uit opbrengst van het boek bestreed Chess man de kosten van zijn hardnekkige ju ridische strijd, zich het leven te redden. Chessman werd op 14 Mei 1948 ter dood veroordeeld, verzocht zeven maal geefs om revisie, doch thans de achtste maal heeft hij succes. Volgens Am. Press was hij uilgelaten van vreugdr Stuyvesant-college op Curagao, centrum van het onderwijs op de Nederlandse Antillen. Hier zal H.M. de Koningin morgen de rijpere jeugd van het eiland toespreken. i Faure wankelt, terwijl Franse soldaten muiten Vandaag wordt in het Franse parle- lent gestemd over de, door premier Faure gestelde, vertrouwenskwestie, in zake zijn Algerijnse politiek. Als de so cialisten zich van stemming onthouden kan Faure een kleine meerderheid krij- ;n, maar zijn positie is wankel. Zes honderd Franse reservisten op weg aar Marseille, om aldaar scheep te gaan aar Noord-Afrika, hebben zich schuldig gemaakt aan muiterij. Zij hebben de trein, die hen vervoerde, bij Valence in tunnel tot stilstand gebracht door de noodrem te trekken cn herhaalden dit afkeurenswaardige „spelletje" enige malen. In Valence zelf werd het transport uur opgehouden, doordat de solda- de stad introkken, schreeuwende „Wij willen niet naar Noord-Afrika' Het de tachement is toch, zij het met grote ver traging, in Marseille scheep gegaan. geen collegegelden Voorschot voor studie van a.s. leraren MINISTER CALS pakt het leraren tekort krachtdadig aan. In een brief aan de Tweede Kamer heeft hy medegedeeld de navolgende maat regelen te zullen treffen: 1. Renteloze voorschotten van ten hoogst® f 2000 p. j. voor studenten beneden de 25 Jaar, die leraar willen worden. De grootte van het voorschot wordt be paald naar de levensomstandigheden van de gegadigde (al of niet in gezins verband). Bovendien behoeven x(J geen collegegeld te betalen, komen iU voor extra-toelagen in orde en mogen at) naar andere beunen blijven dingen. 2. Voor hen, die reeds een A-akte hebben worden ook renteloze voorschotten be schikbaar gesteld voor voortgezette Gtudie aan een goed bekend staand op leidingsinstituut 3. Voor niet bij het M.O. werkzame on derwijskrachten (Jidet ouder dan 35 Jaar), die reeds een A-akte hebben en een B-akte willen behalen. Ad deze voorschotten zullen voor 1^5 worden kwijtgescholden voor elk jaar waarin de gegadigden na het behalen van het diploma een betrekking hebben met tenminste 20 weekuren bij het M.O. Deze maatregelen gelden niet voor kweekschoolleerlingen en voor hen, die een spoedcursus voor het L.O. volgen. Dit ls de eerste serie maatregelen op dit gebied; er volgen er nog meer. Gegadigden kunnen zich vóór 8 Novem ber opgeven bU de afdeling RUksstudie- toelagen van het ministerie van O. K. en W. Van 5 naar 4 klassen CNV: naar afschaffing gemeenteclassificatie Het C.N.V. zal bU de Stichting van d# Arbeid voorstellen Indienen voor een nieuwe stap op weg naar de afschaffing der gemeente-classificatie. Volgens de Verbondsraad, die gisteren in Utrecht vergaderde, behoort het loon- verschil tussen de eerste en laatste klas se van 10 tot 8 cent verminderd te wor den, en moet het aantal klassen tot vier worden teruggebracht Reeds eerder was het verschil tussen eerste en vijfde klas se van 12 tot 10 cent per uur verminderd. Een rapport van de S.E.R. had afschaffing van de classificatie in tien tot vijftien Jaar bepleit; het C.N.V. wil een nog vlugger afschaffing. Het C.N.V. meent bovendien dat In be- drijfstekken waarin dit mogelijk is, reeds thans het aantal klassen niet tot vier maar tot drie teruggebracht moet worden. Een Koning weet, hoe 't afloopt... Londen, 18 October De gehele Britse koninklijke familie, alsmede de topfiguren van de regering, en de Anglicaanse kerk, zijn vandaag al len in de hoofdstad en van de resultaten hunner besprekingen zal mede afhangen, of prinses Margaret en kolonel Towns- end met elkaar kunnen trouwen. Beiden zijn, na hun weekend in Windsor naar .de Engelse hoofdstad teruggekeerd; de prin ses naar Clarence House en Towsend naar de woning van vrienden. Gister avond dineerden zij samen ten huize van Mark Bonham Carter, die vóór zijn huwelijk vele malenprinses Margaret heeft begeleid. Het gezaghebbende blad de „Manches ter Guardian" pleit in een hoofdartikel voor regelrechte afschaffing van een „versleten ding. zoals de wet op het ko ninklijk huwelijk en regelingen, die een teleurgestelde koning 180 Jaar geleden invoerde". Volgens genoemde wet, mogen Brits® afstammelingen van George II pas op 25 jarige leeftijd trouwen, zonder toe stemming van de souverein. Men zal zich van vroegere publicaties herinneren, dat velen in Engeland dit standpunt van het Engelse blad niet innemen. Het onafhankelijke Deense blad „In formation" maakt melding van een ge- Vier doden in het verkeer onder de straatverlichting op de Buureeweg in Haaksbergen stond geparkeerd. De 30-jarige H. A ter Buurne en de naast de bestuurder zittende 37-Jari- ge H. van Mast. belden uit Buurse. werden ernstig ge wond. Later 19 Ter Buurne overleden. De bestuurder zou de vrachtwagen niet hebben opgemerkt door de felle lichten van een tegenligger Op de Groene Hilledijk te Rotter dam werd gisteren de 64-jarige P. J- Heijboer. wonende aan de Leede, met fiets door een locomotief van de stoom tram aangereden. Kort daarop is htj over leden. DOOR ZIJN ZOON De 67-jarige J- Strootoma werd gisteren op de Nieuwelandseweg in Leeuwar den door een vrachtauto met putn, be stuurd door zijn 32-jarige zoon. overreden. De auto moest achteruit rijden en Strools- ma was even uitgestapt. De man liep ach ter de wagen, struikelde en werd over reden. HIJ was op slag dood. Tijdens een zeer dichte mi»t in Noord-. Frankrijk «lipte een Belgische wagen en botste tegen een vrachtauto van het expe. ditiebedrijf V d B. uit De Lier. Drie in zittenden van de Belgische wagen werden naar buiten geslingerd en waren vrijwel op slag dood. Gistermiddag ls de 54-Jarlge bromfietser J. Homan uit Amsterdam in de Generaal Cronjóstraat in H a a r 1 e m-N oord aangereden door een tankauto met aan hangwagen. Do Amsterdammer is de» avonds In het ziekenhuis overladen. Het aantal doden ln het verkeer in October bedraagt thans v ij f-e a-v a e r- tig. heimzinnige uitlating van koning Frede- rik van Denemarken. De koning zou. bij het vertrek van de hertog van Edinburgh, die bij hem te gast was geweest, tot een reporter hebben gezegd; „Ik weet, ho» het zal aflopen en het zal niet aflopen op de manier, zoals U denkt". M. A. Reinalda lid Raad van State De heer M. A. Reinalda uit Den Haag (soc.) zal de onlangs afgetreden prof. mr R. Kranenburg opvolgen als lid van de Raad van State. De heer Reinalda werd ln 1888 te Haar lem geboren. Hij kwam in dienst van Tjeenk Willink cn Zn's Uitgeversmij te Haarlem, waar hij in 1937 directeur werd. In dat jaar werd hij tevens lid van de Eerste Kamer, een functie die hij tot 1947 bekleedde. Hij was lid van de pro vinciale staten van Noordholland en wet houder van openbare werken en volks huisvesting van Haarlem, een gemeente waarvan hij in de jaren 1945—1947 bur gemeester was. In 1947 werd hij benoemd tot Commis saris der Koningin ln Utrecht, een ambt dat hij tot Juni 1954 bekleedde. Nachtvorst De Bilt verwacht tot mor- S genavond: Opklaringen maar aanvankelijk nog enkele ver- f spreid optredende buien. Vannacht op vele plaatsen zware nachtvorst en hier en daar mist Ongeveer dezelfde middagtemperaturen. Tijde lijk zwakke, overigens ma tige naar Zuidelijke richtingen krimpen de wind. Woensdag: Zon 7.12—17.42; maan 11.18 19.10 uur. Op 24 Oct. E.K. HOOGWATER 8CHEVENINGEN 18 Oct.: 4 18 v m. en 16.35 n.rn. 18 Oct.: 4.52 v-m. en 17.08 n.m.

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 1