Jlieume jTcihsrlic GTmtranl Moskou's tot de enige prot. kerk nok toe vol Nieuwe droom-auto van Ford «Rechtsorde werd ernstig en diep gesmaad" Vliegramp in Wiener Wald NSDAG 11 OCTOBER 1955 I BUREAUX: Steenstraat 37. Directie. Redactie. Abonnementen- en j Advertentie-afdeling: Tel. 31441. I Postrekening: 58938. ABONNEMENTEN: 7.— per kwartaal; 2.35 per maand; 0.55 per week. YDVERTENTIËN: 0.18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Zes en dertigste jaargang No 10470 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. EN SERINE CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken „Stontoasticf) Is ghebleotn "mynhert to tcyljenspocf Attentie voor verkeersweek VIERDUIZEND LEDEN OP BEVOLKING VAN 5 MILLIOEN \eel vrouwen en geen leden van de communistische partij (Van onze correspondent Alfred van Sprang) MOSKOU, September |ET OUDE GEBOUW in de stille straat ziet er van buiten uit als k verwaarloosd woonhuis. Een juwe pui. Een verveloze deur. En l uitgesleten stoep van blauwe fen. Maar het opschrift boven de onthult dat het een kerk is. De kngelisch-Baptisten Kerk. In feite mige Protestantse kerk in heel ikou. tchemer-donkere consistorie- ouderwetse meubelen en reli- prenten zit een forse, oude man uolle baard achter een schrijf- J vol boeken. Hij is een van de pre- Duitser?" informeert hij. Nederlander". klinkt iets van blijde verrassing in fjiem. Hij wijst naar een koperen bord de wand achter zijn schrijftafel. lat komt uit Nederland". Nederlands schip bij Skagen gezonken tr bemanningsleden gered er Nederlandse zeelui, opvarenden het motorschip Moster uit Rotterdam ton) zijn vannacht 2 uur in Skagen, rd Jutland, Denemarken aan land ge- Igeveer 65 km ten Westen van Skagen 1 het schip gisteren lek. De motoren len op met draaien en de Moster (n te zinken. De bemanning slaagde _Jn de aandacht te trekken van het Ilse stoomschip Vestra, dat hen aan ld nam. Zij werden later overgezet (en Deense loodsboot, die naar Skagen Moster, een in 1929 in Noorwegen juwde motorzeelichter, werd door de Poromoka in Rotterdam in Noor- gekocht. Het schip was zonder ig op weg naar Rotterdam, bemanning (Ass. Press geeft de aldus: kapitein Oudman uit Rot- de matrozen P. Snoodijk uit Iswijk. De la Penha uit Den Haag en der Toren uit Scheveningen) is ge- ongedeerd, maar dodelijk vermoeid, {er dan twaalf uur hebben zij tegen kteeds hoger komende water gewor- Vanmorgen vroeg was de Moster niet gezonken. Een kotter van de Dse marine ligt langszij. bour heelt genoeg van nationalisatie-plan »t grote meerderheid werd op de jaar- conferentie van de Labourpartij eer tel verworpen, strekkende tot de na- isatie van banken, ijzer- en staalbe- •en, scheepswerven, chemische indus- ttc. De Labour-afge-vaardigden keur een plan goed, hetwelk voorziet in terzien, socialistisch programma vo gehelp economische leven l-Brittannië. De kopstukken v fur hopen hiermee de kiezers terug dit verband laten wij volgen, dat memers uit de, gisteren vermelde, tingen van premier Eden ovei ie defensie, concluderen, dat een tide reorganisatie van de strijdkraoh- n het voornemen ligt. Men is er zeker dat Selwyn Lloyd, de minister ■tie, het algehele politieke gezag het defensie-systeem zal krijgen. ioskou zal Arabieren krachtig steunen I Sowjetunie heeft Egypte economi- en technische hulp aangeboden. Zij fereid, alle Arabische landen derge- steun te geven. Intussen heeft lë besloten, diplomatieke betrekkin- tnet de Sowjetunie aan te knopen. I Cairo wordt onderhandeld over Jv Arabisch defensieverdrag van .die gemeenschappelijke grenzen fl hebben. Irak en Saoedi-Arabië ken niet aan Israël, pmelden wij nog, dat Israël er feagd heeft, dat Egypte in strijd met Ifspraak, niet al zijn troepen uit de [militariseerde zone van El Audja teruggetrokken. OVERVOL De dominee kent geen andere taal dan Russisch, maar een van de ouderlingen blijkt vloeiend Duits te spreken. er inderdaad geen andere Pro testantse kerk In Moskou?" vraag ik hem. „Nee". „Hoeveel mensen kunnen hier In?" „Ongeveer tweeduizend". „En komen die ook?" „We hebben meestal plaats te kort". „Er is dus wel behoefte aan een tweede kerk?" „Inderdaad. We zijn er ook over bezig, iaar het Is erg moeilijk om hier In Moskou een gebouw te krijgen". Bij het zoeken naar een nieuw kerkge bouw hoeft men niet op steun van de overheid te rekenen. In theorie bestaat in Rusland godsdienstvrijheid. Dat wil zeggen, dat de' kerken in het openbaai diensten mogen houden. En dat iedereen, die dat wenst, die diensten moet kunnen bezoeken. Dat is ook zo. Aan de andere Ik kijk verbaasd crp. „Van wie?" „Van de Nederlandse delegatie die oar de zomer in Moskou is geweest. Het bord stelt twee ineengrijpende han den voor. Er omheen staat gegrafeerd (notabene in het Nederlands inplaats vai in het Russisch): Eén Heer, Eén Geloof, Eén Doop, li Christus zijn wij Eén. Voor de Rus sische Broeders uan de Nederlandse Ge- Juni 1955. kant tracht de overheid de godsdienst zoveel mogelijk uit te schakelen. Het communisme heeft zijn eigen goden. Daar om wordt de Jeugd in zuiver a-religieuze geest opgevoed. En daarom zijn honder den kerken in musea, bibliotheken en ver gaderlokalen herschapen. Het resultaat van deze politiek Is in Moskou sterker waar te nemen dan ergens anders. Daar concentreren zich namelijk vele overheids ambtenaren, officieren en' partijfunctio narissen. En zij hoeven niet op promotie te rekenen als zij een kerk bezoeken. ..Heeft de kerk lidmaten, die teven» lid van de Communistische Partij zijn?" „Nee, communisten zijn immers Godlo- (Zie vervolg op pag. 5) Ex-S.S.-er tegen reporter: „Weg, of ik verbrand je papieren" Vannacht is opnieuw een kleine groep krijgsgevangenen uit Rusland in het West- duitse doorgangskamp Friedland aange komen. Bij deze groep bevonden zich 22 generaals, onder wie de ex-comman dant van de S.S.-lijfwacht van Hitler, Lpit-generaal Rattenhuber, Geïnterviewd, verklaarde hij de Flihrer vóór diens dood in April 1945 nog de hand ite hebben ge schud. nadat deze hem gezegd had: „Alles is verloren, vaarwel". Hij vertelde verder de nacht, van 30 April in zijn kamer in de bunker te heb ben doorgebracht, ondanks het zware vuur van de Russische artillerie. Hij werd uit zijn slaap gewekt door een van zijn soldaten, die hem meedeelde, dat Hitier zelfmoord had gepleegd. Toen de reporter aandrong op een ver duidelijking van de woorden van Ratten huber. kwam een der vroegere leden van de lijfwacht tussenbeide en voegde hem (aldus Reuter) toe: „Maak 6nel dat je wegkomt, of ik verbrand je papieren". Amerika waarschuw!: ONTWAPEN BEST. - MAAR DAN MOSKOU OOK De Ver. Staten zullen niet ontwapenen, vanneer zij er niet zeker van zijn, dat andere mogendheden hetzelfde zullen doen. Dit heeft Foster Dulles, de Ameri kaanse minister van Buitenlandse Zaken gisteren voor een bijeenkomst van het Amerikaanse veteranenlegioen te Miami in Florida, verklaard. (Ongeveer tegelij kertijd waarschuwden de Amerikaanse en Britse militaire bevelhebbers de landen de NAVO, wier vertegenwoordigers te Parijs bijeen zijn voor het feit, dat het militaire potentieel van de Sowjet-Unie thans naaf verhouding groter is dan ooit tevoren). Volgens Dulles mag de „geest van Ge- nève" dan ook geen aanleiding zijn tot het verflauwen van de gevoelens van va derlandsliefde, discipline en opoffering. Niemand weet immers met zekerheid wat het werkelijke doel van de „nieuwe koers" der Sowjet-Unie is. De voornaamste punten uit de verkla ringen van Dulles zijn: 1. De strijd in Korea heeft aangetoond, dat een eenzijdige ontwapening geen bij drage tot het bewaren van de vrede vormt; 2. De wereldmening zal Rusland dwingen zijn greep op Oost-Duitsland en de Oost-Europese landen te verzwakken: 3. Het is heden ten dage onmogelijk er gevaarlijk neutraal te blijven; 4. De tech nische vooruitgang In de Sowjet-Unie is veel groter dan enkele jaren geleden werd voorzien; 5. De Sowjet-Unie heeft de grootste vloot van onderzeeboten, welke ooit heeft bestaan, groter dan die Duitsers in 1939 en óók groter dan die zan de andere landen bij elkaar. ADENAUER LIJDT AAN LONGONTSTEKING BONN, 11 OCTOBER Bondskanselier Adenauer van West- Duitsland heeft longontsteking. In een speciaal medisch bulletin, uitgegeven door doktoren, wordt meegedeeld, dat de 79-jarige Adenauer, die bronchitis had, nu aan een lichte „bronchiale pneumonie" lijdt. Dit is de eerste aanwijzing, dat Adenauer ernstig ziek Is. De laatste vijf dagen moest hij te bed blijven en zijn ziekte werd eerder beschreven als een gevatte kou en later als bronchitis. Wij wijzen er op, dat 't de eerste maal is, dat doktoren een medisch bulletin hebben uit gegeven over zijn toestand. De staking bij de Curacaose Mijnmaat- maatschappü is voor onbepaalde tijd uit gesteld door de United Miners Union of Curacao. Zij stelt het op prijs, dat de pre sident-commissaris naar de Nederlandse Antillen Is overgekomen en zij wil deze laatste kans op een vergelijk In Amerika gaan de automobiel fabrieken nog steeds verder met het maken van wat men noemt „droom-auto's" of „auto's van de toekomst" maar die voor de fa brieken zélf experimenten zijn, die de weg moeten voorbereiden voor de ontwikkeling van de gebruiks- automobiclen van de komende ja ren. Want dergelijke droom-auto's zijn geen grapjes om een verwend publiek tc laten smullen van merk waardige vormen cn comfortabele inrichtingen, het zijn rijdende proefbanken, waarin constructies, die in een verre toekomst wellicht toegepast zullen worden, zijn ge bruikt om de deugdelijkheid te toet sen. Zo heeft deze droom-auto van Ford, daarvan u hier, tussen haak jes, de achterzijde ziet, op de ach- terspatschermcn twee „hoogtetoe- ren" die de wegstabiliteit bij hoge •netheden belangrijk ten goede komen. „Mystery" heeft Ford de wagen gedoopt, en een van de bij zonderheden is de doorzichtige kap, waardoor de bestuurder een prach tig uitzicht heeft. Het stuur is bovendien zo verstelbaar, dat de chauffeur de wagen ln elke ge wenste stand kan besturen. Eén protestantse kerk in een stad met vijf millioen zielenZo ziet de deur er uit. En boven staat in Russische letters dat het een Evangelische Christelijkq Baptistenkerk is. De meeste kerken in de Sowjetunie zijn orthodox, een heel enkele rooms-katholiek, maar de Baptisten hebben in Rusland nog millioenen leden. VELDSLAG IN LONDEN LONDEN 10 OCTOBER Twee politiemannen liepen van middag verwondingen op tijdens een complete veldslag met drie bandieten in het hartje van de stad, vlak bij Piccadilly Circus. De wilde jacht op de bandieten, die per auto en te voet geschiedde, begon nadat drie mét revolvers gewapende mannen een Juwellerszaak waren binnengedron gen en er met ringen en broches ter waarde van 4.500 gulden vandoor waren gegaan. De rovers vluchtten ln een zeer snelle personenauto en reden met een vaart van meer dan honderd kilometer per uur door Hyde Park, achtervolgd door poli- tie-auto's. Uit de vluchtende wagen werd een schot afgevuurd, dat de voorruit van één der politieauto's verbrijzelde en een politieman in zijn arm trof. Even later slaagde een Londense auto mobilist, John Cowap, er in. met zUn wagen de zeer gedistingeerde Curzon Street te blokkeren, zodat de bandieten niet verder konden. Zij sprongen uit hun auto en gingen er hardlopend vandoor, terwijl zij hun revolvers in alle richting- gen afvuurden. Voorbijgangers wierpen zich tegen het plaveisel of vluchtten ln portieken. In een café werden verschei dene klanten gewond door rondvliegen de scherven van een ruit, die door een kogel verbrijzeld werd. De politie-agent David Wood dook naar de benen van één der bandieten, doch kreeg een schot in zijn dij en bleef lig gen. Een portier 6laagde er tenslotte in. één der mannen een beentje te lichten en omstanders gingen op hem zitten, tot dat de politie zich over hem ontfermde. De andere twee bandieten waren in middels verdwenen. De politie zoekt thans verder met behulp van speur honden. Het Franse kabinet besloot, een niet, door Reuter met name genoemde leger generaal te ontslaan, in verband met de relletjes die zich in Rouaan hebben afge speeld, toen honderden reservisten wei gerden naar Noord-Afrika te vertrekken. In Marokko gingen Franse winkeliers en gérants van hotels in staking, uit pro test tegen het aangekondigde hervor mingsplan. Si Bemhardpas gesloten De grote St. Bernhard-pas, tussen Italië en Zwitserland, is vandaag voor het ver keer gesloten, ten gevolge van sneeuwval. Vermoedelijk zal de pas gesloten blijven tot de komende lente. De kleine St. Bernhard-pas tussen Italië en Frankrijk blijft echter open. HOUDT PERON TOCH OP VEILIGE AFSTAND I Argentinië heeft Paraguay verzocht, de bewegingsvrijheid van de afgezette ex- president Peron te eperken. Peron heeft onlangs in Paraguay, dat hem asyl ver leende, een politieke verklaring afge legd, waar Argentinië met een scherp, nota op reageerde. Het antwoord var Paraguay was, dat men Peron wel wil interneren, maar dat Paraguay over d< uitwijzing zelf wilde beslissen. Argen tinië dringt er nu nogmaals op aan, Peron op zodanige afstand van de Argentiji grens te houden, dat hij geen bron st kan vormen, "olgens een onbeves tigd bericht, zou Peron a.s. Vrijdag uit Asuncion, in Paraguay, naar Zwitserland vertrekken. Vice-admiraal A. de Booy, bevel hebber der zeestrijdkrachten en chef van de marinestaf, is gisteren op een receptie te Caracas onderscheiden met de orde Francisco de Miranda 2e kl. van Ve nezuela. Het communisme en de jeugd... ALS GEVOLG van het nime te kenteren, wordt onderricht worden in de feit, dat de commu- thans het propaganda- beginselen van het dialec- nistische beïnvloeding vuur geopend op de jon- van de Oostduitse jeugd gens en meisjes tussen 14 en 20 jaar niet en 14 jaar. de gewenste resultaten i sch materialisme worden volgegoten met Tengevolge communistische dogma's. Ondanks de party-u dit besluit is in Dres- oplevert, zijn de propa- den een bijeenkomst ge- moeidheid der school- panda-bazen van deze houden waaraan 50.000 gaande jeugd blijft het Sowjetsatelliet hun vuur van deze „pioniers" heb- gehele onderlicht in Oost- thans gaan richten op de ben deelgenomen, categorie jongeren tussen i 14 jaar. Uit alle delen van de Oostelijke zone komen be richten, dat de Ere ie Deutsche Jugend, de door de communisten in het leuen geroepen jeugdor ganisatie, in vele opzich ten tekort schiet. Aleer en meer jongeren blijven zinpén. Jeupdhuizen heb- fn propaganda ware bei. tilet mier de prole '""P peploehtep. toeloop van enige jaren De secretaris her. De jeugd raakt t '-r' zgn. Socialistische Ver- Duitsland geschoeid op communistische leest. De „eenhetdsschool" wordt nog steeds beschouwd alt de ideale en enig juiste. Een achtjarige oplei dingsschool volgt onmid dellijk op de bewaar school. De achtjarige school is verdeeld in twee vierjarige cursussen, de eerste voor middelbaar onderwijs. de tweede voor vakonderwijs, maar beide leerstadia zyn pe- baseerd op het zgn. we- schappelijk socialisme. moeid van voortdurende eniging, die in feite een zyn gereci redevoeringen van com- communistische partij is, rijen van d munistische propaganda- f^eft bekend gemaakt, lche paTtij 1.600.000 voegd komt niet onder de indruk 1 bekende argumenti de superioriteit van het die souijetisme boven de terse democratie aantonen. dat tot t HHH kinderen zyn opgenomen Hu„ geschiktheid In de pioniers-groepenvolkomen afgemeten r ■ken onder de hun Om het verminderde enthousiasme onder de jeugd voor het commu- politieke aanhanke- Emst Thael- njkheid. De invloed van kerk en gezin, waarvan de enige tegenwerking komt bij de opvoed'no. wordt op alle mogelijke manieren geëlimineerd. De kinderen-pionici worden regelmatig in p< meenschapshuizen. wac zij sport beoefenen e loods meisje nog nimmer toegekomen aan een normale ontwikkeling De OFFICIER VAN JUSTITIE bij de Amsterdamse rechtbank,-mr. J. F. Hartsuiker, heeft gisteren tegen de hoofdverdachte in het proces- Anneke Beekman, haar 52-jarige ex-pleegmoeder mevrouw G. M. L.-v. M., zes maanden geëist. Tevens vroeg hij onmiddellijke inhechtenisneming, omdat zij, volgens haar zeggen, veel in België vertoeft. Tegen haar 57- jarige zuster E. M. van M., sinds 13 Maart 1954 met Anneke voortvluchtig, werd tien maanden geëist. De rechtbank willigde het verzoek tot onmid dellijke inhechtenisneming van laatste verdachte in, maar wees het voor mevrouw G. M. L.-v. M. van de hand. Tegen de nicht van de. hoofdverdachte, de 33-jarige mevrouw E. M D.-v. M. werd drie maanden voorwaardelijk ge- eist. tegen de ex-pater, de 45-jarige handelsreiziger C. J. F. B. uit Den Haag. die het meisje naar België zou hebben gereden, twee maanden met aftrek. Te gen de 66-jarige Nederlandse mejuffrouw A. V., moeder-overste van het klooster te Valmeer in België, die niet ter zitting verschenen was. eiste de officier maanden. Tegen de 71-jarige oud-moeder-overste van het klooster Mariënburg te Bussum. mejuffrouw J. F. W. uit Vianen, werd een maand voorwaardelijk geëist. Oppositie In het tweede deel van de zitting werd gisteren de directeur van het bureau der commissie Oorlogspleegkinderen, Baracs gehoord. Hij verklaarde dat een onderzoek naar de omstandigheden in het gezin der zusters Van M., mede op grond van de bewustzijnsvernauwing der dames en het ontbreken van eei mannelijke component in het gezin tol overplaatsing van Anneke werd bee lo ten. Nadat een der zusters een bezoek aan de door de commissie nieuw-aange- wezen pleegouders had gebracht, ve derde de medewerking der dames M. In oppositie. Toen het niet gelukte de zaak in der minne te schikken, wendde de commissie zich tot de officier van tltie. Gedoopt Tijdens het verhoor van de heer Ba racs deelde verdachte mede, dat het meisje op haar eigen verzoek in Va meer was gedoopt. „Het meisje was toer. negen Jaar", merkte de officier van Jus titie opIn dit verband zeide de heer Baracs, dat van de 2090 Joodse oorlogs pleegkinderen 17 waren gedoopt. Tevens werd als getuige gehoord de koopman J. A. Beekelaar te Hilversum, dtie brieven voor de hoofdverdachte in ontvangst nam. Hij stelde zelf het op schrift voor: penningmeester R.K. Lief dewerk Kinderbescherming. Alle vooi deze organisatie bestemde post ging vi: hem naar de voorzitter, ln casu de hoofd verdachte De officier van justitie vond dit een geraffineerd spelletje en vroeg getuige, of hij hierin geen aanleiding had gezien zijn ontslag als penningmeester te men. Beekelaar had dit niet nodig ge vonden, omdat hij al 26 jaar penning meester was. De presidente van de commissie O. P. K., prof. dr Gesina H. J. v. d. Molen heeft indertijd kardinaal De Jong brief gezonden, waarin werd gevraagd in deze zaak te bemiddelen. Dit schrijven werd echter door de vaciris-generaal direct naar de deken van Hilvei doorgezonden, met een begeleidend briefje waarin o.a. het volgende stond. „Als U meent dat eventueel na ln formatie het goed Is dat de dpmes Van M. er op gewezen wordt dat zij zich ln moeilijkheden brengen, dan zoudt U haar daar misschien op kunnen atten deren. Het lijkt ons in ieder geval niet opportuun ons rechtstreeks in dergelijke zaken te mengen". De deken van Hilversum, H. F. Frank Schmidt en Jung schlager, de twee hoofdfiguren uit de tragische pro cessen tegen Nederlanders te Djakarta, hebben elkaar voor de eerste keer ontmoet. Voor de microphoon ziet men de heer H. C. J. G. Schmidt, oud-kapitein van het K.N.I.L., getuigenis afleggen in de zaak van de heer L. N. H. Jungschldger, die achter de heer Schmidt gezeten is. Ach ter de tafel staat mevrouw Bouman, die beide op moedige en bekwame wijze verdedigtnu er in Indonesië geen advocaten te vinden zijn om het voor deze slachtoffers van de Indonesische staatspolitie op te nemen. WENEN, 10 October Een tweemotorige Canvair-340 van de Joegoslavische luchtvaart maatschappij is vandaag in het Wie ner Wald neergestort. Er hing een dichte mist. Van de 29 inzittenden kwamen er zes om het leven; 16 an deren (onder wie de 35-jarige Rot terdamse zakenman Arie Vermei den) zijn in een Weens ziekenhuis opgenomen. Het toestel, dat op weg was van Cairo (via Belgrado) naar Londen, vloog zeer langzaam over de Kahlenberg bij Wenen, toen het plotseling een boom raakte. En kele seconden later, nadat het toestel de grond had geraakt, vólgde een hevige explosie. De geredden hadden kans ge zien uit het toestel te komen of zij waren er uitgeslingerd. Er wordt rekening gehouden met de mogelijkheid dat de piloot, die is omge komen, de rode lampen van een populair restaurant op de Kahlenberg (600 meter hoog) voor de landmgslichten van het vliegveld heeft aangezien. De machine kwam neer op een p'.aats, waar altijd druk gepicknickt wordt. Op de dodenlijst komen voor de Ame rikaan Frank Allen, van de ambassade in Belgrado, en zijn Jonge Joegoslavische vrouw, die voor de eerste maal met haar man naar de Ver. Staten onderweg was. De Amerikaan James Abshler, even eens van de ambassade in Belgrado, kwam ook om het leven. Onder de ge wonden bevinden zich de Oostenrijkse prinses Scharzenberg en haar dochter, de Belgische senator Isidor Smets en de Belgische afgevaardigde Louis Manachs. Een der directeuren van de Joegosla vische luchtvaartmij. Mucic, is aan rtJn verwondingen bezweken. Hierdoor ls het aantal doden tot seven gestegen. (63), die als getuige was opgeroepen, wei gerde antwoord te geven op een vraag van de officier van Justitie, of hij met de dames Van M. over deze kwestie had gesproken. Hij beriep zich op zijn ambtsgeheim. De officier betwijfelde echter, of het ambtsgeheim zover gaat. De deken zeide. dat het gesprek In ieder geval geen resultaat had gehad. Hij was echter wel de eerste, die een request van 26 Maart 1949 aan het ge rechtshof had ondertekend, waarin vrij lating van de toen gearresteerde dames werd verzocht. Hoewel de Roge Raad reeds op 25 Februari uitspraak had ge daan (waarbij de voogdU aan de dames Van M. werd ontnomen), stond ln dit request o.a. „De dames gaan in dezen ge heel vrij uit". (Zie vervolg pag. 4) VHF DODEN IN VERKEER TWEE BROMFIETSERS TEGEN AUTO Zware mist belette het uitzicht TUdens een zware mist z(jn gisteren op de Dongenseweg te Tilburg twee bromfietsers door een bestelwagen aan gereden. Beiden overleden ter plaatse. Een besteüauto, bestuurd door F. M. wil de enkele vrachtwagens passeren en week naar links uit Waarschijnlijk door de zware mist reed hij bij deze manoeuvre tegen de 39-jarige P. Damen uit Dongen en de 34-jarige A. van Kammeren, zwagers en beiden vader van vier kinderen. Damen werd in een sloot geworpen en was op slag doodop slag dood, Van Kammeren werd en kele meters meegesleurd en stierf kort daarop. Een Inzittende van de bestel wagen, E. B. werd ln het ziekenhuis op genomen. De 45-jarige mevrouw Vente, die gister avond per fiets de Amsterdamseweg ln Amstelveen overstak, werd door een personenauto aangereden. In het zieken huis is zij overleden. De 27-jarige A. Heystck uit Tilburg reed gisteren op zijn motor door O i r- schot, toen een band sprong. De motor gleed onderuit en Heystek bleef zwaar gewond op straat liggen. In het zieken huis is hij overleden. Op de Pleinweg te Rotterdam werd gisteravond de 50-jarige A. Bokx uit Rotterdam door een auto aangereden. Hij was op slag dood. De man was met de fiets aan de hand de weg overge- De 51-jarige kraanmachinist E. E. uit Vlaardingen reed gisteren met zijn mo torfiets op de Rondweg van Roosen daal tegen een autobus. De man, vader van vijf kinderen, was op slag dood. HIJ was waarschijnlijk door de koude be vangen en reageerde te laat toen de wa gen wegens de opgebroken weg links reed. Het aantal doden in het verkeer in October bedraagt thans zeven- en-twintig. Mamie ondertekende 11.000 maal „dank U" President Eisenhower blijft goed voor uitgaan, hij slaapt uitstekend. Zijn echt genote, Mamie, heeft tot dusver meer dan 11.000 „dank-U-brlefJes" gedicteerd en ondertekend. Zulks in antwoord op ds stroom van beste wensen voor de presi dent. Mevrouw Elsenhower heeft tien duizenden van dergelijke boodschappen zelf gelezen. De vice-president der Ver. Staten, Nixon, heeft zijn reis naar het Midden-Oosten uitgesteld, omdat hij thans in Washington moeilijk gemist kan worden. HET WEER IN EUROPA ili 21 ill* ozo windstil NNO windstil windstil windstil WEERBERICHT Nevelig Tot morgenavond verwacht De Bilt: In de nachit en ochtend op ve- le plaatsen mist. Daarna over het algemeen zonnig weer. Overwegend zwakke wind uit Zuidelijke richtingen. Dezelf de of iets lagere temperatu ren. (Opgemaakt te tien uur). ZON EN MAAN Zon 7.0017.57. Maan 3.05—16.13. 16 Oc tober nieuwe maan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 1