Mettiue £eifcsrt)c GTourant Burger waant zich reeds verkiezingspodium op Eén Januari gaat betaling van kijkgeld in Regering met zorg vervuld over onveiligheid Israël: wapens aan Egypte „onvriendelijke daad" Veel te weinig recruten voor Duitse leger WOENSDAG 5 OCTOBER 1955 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 7.— per kwartaal; 2.35 per maand; 0.55 per week. ADVERTENTIÊN: 0.18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Zes ®n dertigste Jaargang No 104S5 Directie: F. DIEMEB Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINf CHR1STEUJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Stantvactlcd h «hrblevra myn bert In tegenspeel BEGROTINGSDEBATTEN IN TWEEFc KAMER BEGONNEN Felle uitvallen naar alle kanten vooral naar minister Zijlstra (Van onze parlementsredacteur) DE ROOMS-KATHOLIEKE politieke leider, professor Romme, had zich kennelijk voorgenomen, het in het (gisteren begonnen) laatste alge mens begrotingsdebat voor de verkiezingen-1956 rustig aan te doen. Maar de socialistische mr Burger waande zich reeds op het verldezingspodium. Naar alle kanten probeerde hij fel uit te vallen. Vooral de politiek van minister Zijlstra stond weer een6 bloot aan de bekende socialistische critiek. Maar de conclusie van dit alles was toch weer dat de P.v.d.A. dit kabinet steunt omdat er in de huidige verhoudingen geen andere mogelijkheden zijn om een vooruitstrevend beleid te voeren. Hoe deze conclusie op dit betoog a.v. de atoompool. Naar men zegt, staat kan passen, zal aUeen deheer Bur- Europa niet ln staat zijn om gezamenlijk ger kunnen begrijpen. Voor de sa menvoeging van de K.V.P. en K.N.P. had hij geen goed woord over. In tegendeel, zij drijft de K.V.P. naar de conservatieve hoek. En in het beleid van minister Zijlstra hebben de ka pitalistische belangen gezegevierd. Het soda-project is daarvan het be wijs, de ontwikkeling van de atoom energie wórdt daarvan, aldus de heer Burger, het bewijs. En de heer Tila- nus (c.h.) kreeg te horen, dat hij meer luistert naar het mandement der bisschoppen, dan naar het her derlijk schrijven van de Ned. Her vormde Kerk. Het is een socialistisch verlangen, dat bodemschatten worden gesocialiseerd. Dat was de kern van de oppositie tegen het beleid van minister Zijlstra toen het soda- project aan de orde was. En nu is het begrijpelijk, dat van socialistische zijde getracht wordt de gehele ontwikkeling van de kernenergie in staatshanden te brengen. „Door de gemeenschapsbelangen in particulier beheer te brengen dreigt de verkregen sociale ontwikkeling onge daan gemaakt te worden", riep de heer Burger uit. Maar de socialistische fractie voorzitter vergat er bij te zeggen, dat het soda-project thans zeer bevredigend ver loopt. Trouwens als de heer Burger zich op het standpunt heeft gesteld, dat de atoomontwikkeling «en Europese over heidstaak moet ziin, maakt het niet zo heel veel meer uit of we od dit gebied te doen hebben met particulier of over- heidsbehee*. Atoompool het probleem der kernenergie ter hand spelen op de Engels# kaart, hetgeen betekent dat er een sa menwerking moet komen tussen zoveel mogelijk Westeuropese landen, waaraan Engeland zal kunnen deelnemen. Voor boven-nationaal gezag, gecontroleerd door een parlement, schijnt hij plotseling niet veel meer te gevoelen. Nu hebben TV-debat in Eerste Kamer Minister niet afwijzend tegenover reclame in uitzendingen Groot verlies voor Griekenland Premier Papagos overleden ATHENE. 5 October. Premier Papagos van Griekenland is hier heden op 72-jarige leeftijd overleden. Hij leed reeds acht maan den aan een maagkwaal en aan tu berculose. De premier zou Zondag a.s. naar Zwitserland zijn gegaan voor een rustkuur. Kort voor de premier overleed, wees hij vice-premier en minister van buitenland. #e zaken Stefanopoelos aan als premier ad-interim gedurende zijn ziekte. Maarschalk Papagos had een schitteren de militaire carrière achter zich. In 1940 1941 verdedigde hij zijn land tegen de Duitsers en de Italianen. Na het herstel van het Griekse koningschap In 1946. werd hij benoemd tot grootmaarschalk van het hof en in October 1949 werd hij benoemd tot maarschalk van het leger. Papagos gaf in 1951 zijn militaire func ties op om in de politiek te gaan. Hij stichtte de Griekse Volksconcentratie, die in het parlement grote macht kreeg. Papa gos was sinds 1952 premier. Het overlijden van de premier wekte niet slechts in Griekenland maar ook el ders in Europa grote verslagenheid. De omzetten op de Amsterdamse beurs in September waren 94.4 (Augus tus 99.7) millioen aandelen, ƒ66.1 min obligaties en 22.766 certificaten van Ame rikaanse aandelen. In de eerste 9 maanden zijn omgezet 703 (v.j. 591.2) rtln. aande len. 470.9 (5?3) min. obligaties en 238.025 (157.459) certificaten. Het ANP-CBS-ge- middelde steeg in de eerste week van 23: tot 240. doch daalde later tot 226. Televisiekijkgeld 30 gulden èn de heer Burger èn de heer Romme hem duidelijk gemaakt, dat zij niet van zins zijn hem op deze weg te volgen. Prof. Romme zeide zelfs een duidelijk positief antwoord van de regering te wil len horen. Naar het oordeel van zijn frac tie is de pooling van de kernenergie van groot belang. Over dit moeilijke punt. waarover ook in het kabinet verschil van mening bestaat, zal minister Drees zich Donderdag wel moeten uitspreken. En is die uitspraak positief, dan zal de heer Burger waarlijk niet bang behoeven te zijn dat de sociale positie van ons volk afhankelijk is van een paar industriëlen. De verwijzing naar het Franse voorbeeld ging in dit opzicht wel Iets te ver. Maar hoe dit z(j. de positie van het kabinet is volgens de heer Burger steviger dan ooit. Heeft de K.V.P. het kabinets program in 1952 aarzelend aanvaard, de zelfde partij jammerde toen het kabinet- Drees dit jaar dreigde te vallen. Een beter bewijs is naar zijn mening niet te leveren. Gezien de houding echter van de andere partijen tijdens de jongste crisis wenste de hrtr Burger zich echter niet te binden aan het te volgen huurbeleid. Ook al neemt de regering aan, dat r- in 1956 een huurronde zal komen van 25 pet de P.v.d.A. wil de handen vrijhouden. De heer Burger weet één ding zeker: een dirigistische wonlngbouwpolitiek is noodzakelijk. (Zie vervolg pag. 4) In de Amerikaanse stad Americus loggen ingenieurs van de BelI- maatschappij de laatste hand aan een telefoonverbinding, welke haar energie verkrijgt door zonnekracht. Onder de invloed van zonnestralen wordt door middel van een groot aantal kleine silicium elementen stroom opgewekt. Men denkt aan de mogelijkheid, op deze wijze in van andere kleine landelijke gemeenten, die niet over clecfrici- beschikken, telefoonverbindin- i aan te leggen. Ook in de Franse Sahara bevinden de experimenten op dit gebied zich reeds in verge vorderd stadium. Eisenhower: iedere dag gaal het beier De artsen van president Eisenhower verklaren in het Jongste bulletin: de pre sident blijft goed vooruitgaan; er doen zich geen complicaties voor. Hij voelt zich nu weer goed uitgerust en volledig verfrist. Zoals de toestand zich thans ontwikkelt, is er geen reden aan te ne- dat Eisenhower nog vóór de ver kiezingen zijn ambt zal neerleggen. Hopen wij met Coué dat het met Eisen- hower "iedere dag in alle opzichten steeds beter zal gaan!" België wil onze arbeiders De Belgische autoriteiten overwegen buitenlandse werkkrachten in dienst te nemen, in het bijzonder Nederlanders en Italianen, om het tekort aan werkvolk ln het bouwbedrijf te verminderen. Zó zagen de. kijkers de heer Algra a.r.) tijdens zijn verweer legen de motie van mevrouw Verwey-Jonker. Links van hem de chr.-hist. afge vaardigde, mr G. Kolff. Op de voorgrond een der stenografen. Achter de heer Algra een kamerbode. Minister Cals heeft het gisteren in het televisiedebat in de Eerste Ka mer niet moeilijk gehad. In feite werd er over de wet op het kijkgeld, die hij te verdedigen had, maar wei nig gesproken. De meeste sprekers wijdden hun aandacht aan het tele- visiebeleid als zodanig. Enkelen van hen poogden daarbij een, door de Tweede Kamer verworpen ele ment opnieuw in het geding en in de TV- politiek te brengen. Mevrouw Verwey- Jonker (soc.) stelde namelijk per motie de kerken vrij te laten in het zelf bepalen van de wijze waarop zij, door middel van de televisie, aan de kijkers het Evangelie willen verkondigen. De heer Algra (a.r.) heeft daar een af wijzend antwoord op gegeven. Men haalt de kerken naar beneden, zo zei h(j> door voor allerlei taken te plaatsen, die de hare niet z|jn. De kerk moet het evan gelie verkondigen en geen televisie-uit- ndingen gaan verzorgen. Dat kunnen zt) niet en dat is baar taak niet. De heer Algra achtte het ook onelegant staatsrechtelijk onjuist, dat een door de Tweede Kamer verworpen tnotie woordelijk overgeschreven weer aa Eerste Kamer wordt voorgelegd. Hij zette zich er tegen, dat op deze slinkse wijze opnieuw een aanval werd gedaan op de omroepverenigingen en meende dat, de omroepwet ter sprake kwam, er vol doende gelegenheid zou zijn, er spreken. Dan zal tevens de vraag ter sprake kunnen komen, of de kerken zend tijd krijgen, uitsluitend omdat zij centrum van geestelijke activiteit zijn met wat oudere brieven dan het Huma nistisch Verbond of omdat zij een orga nisatie vormen, die niet door de menser is gesticht en met geen enkele andere or ganisatie te vergelijken is. Lof kregen de omroeporganisaties var de heren Algra en Witteman (katfa. v.). Prof- de Zwaan (C.H.) verklaarde, dat het grootste deel van de fractie motie van mevrouw Verwey-Jonkman zou 6temmen. Met Nieuwjaar Aan het antwoord van minister Cals ontlenen wij, dat de heffing van de f 30. kijkgeld op 1 Januari a.s. begint. De tele visie is een cultureel medium en mag niet beheerst worden door commerciële tieven. Wel zal er een weg gezocht wor den, om aan de reclame een plaats in de televisie te geven. Minister Cals sloot zich bij de woorden van de heer Algra, dat de vrijheid van de kerken om van radio televisie gébruik te maken, voortspruit uit de eigen aard van de kerken. Mevrouw Verwey-Jonker stelde voor, de behandeling van haar motie uit te stellen tot de volgende vergadering. Daar- iee ging de Kamer accoord. Het wetsontwerp werd aangenomen, met alleen de stemmen var ten tegen. Dl Drees luidt veikeeismaand in Techniek betaald met vloed van tranen „De regering is met de grootste zorg vervuld over de toenemende onveilig heid op de weg. Er gaat geen dag voorbij of er zijn doden of gewonden te betreuren. Enerzijds profiteren wij van een hoog ontwikkelde techniek, anderzijds betalen wij deze met een vloed van tranen, dood en verminking, smart en rouw". Aldus de minister-president, dr W. Drees, :isteiravond voor de radio de actie van het Verbond Veilig Verkeer inleidde. Ruim vijftienhonderd doden en meer dan dertigduizend zwaar- en lichtgewonden kostte ons het verkeer in 1954, en. zoals de voorlopige statlstle- ken reeds hebben laten zien, dit cijfer zal in 1955 nog hoger zijn. Dr Drees herinnerde aan het rampzalige ongeluk in de Haagse Venestraat, waar het dolzinnig rijden van een dronken bestuurder zulke ontzettende gevolgen aanrichtte en aan het feit, dat op de zelfde dag de Amsterdamse politie zich genoodzaakt zag te schieten op de ban den van een auto, bestuurd door dronken chauffeur. Protest bij Tsjechoslowakije DE ISRAËLISCHE zaakgelastigde in Praag, Kaddar, heeft de Tsjecho- slowaakse onderminister van buitenlandse zaken, Sekaninova, mee gedeeld, dat Israël het leveren van wapens aan Egypte beschouwt als een „onvriendelijke daad". Israël neemt het standpunt in, dat juist Egypte met het voeren van een aggressieve politiek het evenwicht in het Nabije Oos ten verstoort en de veiligheid van Israël bedreigt. Wa'. Tsjechoslowakije betreft, de Israë lische zaakgelastigde heeft er op gewezen, dat het leveren van wapens aan een aggressor neerkomt op het steunen van aggressie. Dit is niet een gewone bilta'.e- rale handelstransactie. Men zal zich herinneren, dat het Britse ministerie van oorlog, volgens Ass. Press, heeft toegegeven, dat er een document be staat. waarin uiting wordt gegeven aan Britse twijfel omtrent de vreedzame be doelingen van Israël. Inmiddels is de Amerikaanse st secretaris voor kwesties met betrekking tot het Midden-Oosten, George Allen, uit Egypte in Beiroet aangekomen. Bij komst verklaarde hij, dat zijn missie Egypte „zeer bevredigend is verlopen". Allen wordt vandaag ontvangen door de president van Libanon. De verhouding Polen-Duitsers wekken, het oude Duitse (thans Poolse) gebied te herwinnen. Een Duits land, verdeeld in een Pools blad verklaard, dat de Polen tegen de Russen Westelijk gedeelte met 50 zijn land de principiële doen overgaan op de wens koestert, de betrek- Duitsers. Sowjets hebben kingen met Polen t maliseren. Dit zou vol gens Dehler kunnen ge schieden door een correc tie van de Oder-Neissel- linle. Correspondent Tom Ree dy i i sein. ezelfdertijd naar Wash ington. dat de Polen thans meer anti-Duits zijn dan ooit. De verovering van Polen door Nazi-Duits land en de uitroeiing van oorloyse''<iniooners 'heeft deze «temming uitgebuit deringen dei Oostelijk met IS millioen inwoners, acht men minder zorgwek- Autoriteiten te War schau geven toe, dat Duitsland uiteindelijk wordt herenigd, maar zij betogen dat Polen gelooft, dat het zich in tien jaar zó stevig in zijn weste lijke gebieden zal hebben genesteld, dat de Oder- Neisiegrens van 1945 al gemeen zal worden aan vaard in de raadsverga- de huidige general ie komen geestelijk ,.ve tigd", aldus Reedy. Het moordkamp Auschwitz, schatting git- Polen te pompen, door bepaalt, hun troepen aan het ge- Oostduitse mill het leven zijn <*e ®e®",,en het PooUt hebben bijgewoond, zijn gebracht in de gaskamer», patriottisme voorrang ïs thans waarin elke Zondag stil 'eer t>an ontzetting vijfduizend tche POrfV' bezoekers ronddwalen en aan de kinderen wordt ingeprent, dat dit alles het werk van de Duitser» is geweest. iedere Poolse fa geven boven de strenge mllie heeft in de oorlog grens, de begeerte ddelpunt geweest van verschillende inci- n" denten. Zo dreigde een woedende menigte hen te de molesteren toen z(j op probeerden. Poolse en snoeperijen te 70 millioen Duit- geren en moest de politie het Westen een eind maken aan ver scheidene ruzies in nacht- Woordvoerders v regering betogen, hereniging van Duit' Oder-Neissc In dit verband laten w(J nog volgen, dat de Amerikaanse minister van buiten landse zaken, Foster Dulles, tegenover zijn Russische ambtgenoot Molotof klaarde dat wapenleveranties van communistische blok aan Arabische staten ln het Nabije Oosten dt spanning in de wereld weer doet toenemen. De bewape ningswedloop ln het NabQe Oosten moet voorkomen worden. WELTER: Onwaardig Trek minister Luns uit de V. N. terug (Van onze parlementsredacteur.) Nederland zit In de Verenigde Naties weer op de beklaagdenbank!" riep do heer Welter gisteren In de Tweede Kamer uit. „De regering moet minister Luns en de Nederlandse delegatie so spoedig mogeltjk terugroepen." De KNP-leider meende dat Neder land in de VN. in een onwaardige poeitie verkeert, nu besloten ls de kwestie—Nieuw-Gulnea toch op de agenda van de algemene vergadering te plaatsen. De Verenigde Naties zijn bezig zich zelf te vermoorden door het plegen van demagogie, die altijd gericht ia tegen het Westen, meende de heer Weiter. Trekt Nederland zijn afvaar diging niét terug, dan wordt door een gewillige onderwerping andera het anti-Europese bloc versterkt. Zo ver ging de heer Romme niet. HIJ betreurde het besluit van de V.N., dat geen enkel nuttig effect zal hebben. De KVP-leider had volop vertrouwen in het rustige en vastberaden beleid van de regering op dit punt. Perons a'oomexpert gearresteerd Buenos Aires, 5 October. De Oostenrijkse geleerde. Ronald Rich ter. die onder Peron de leiding had van atoomprojec'.en, is. om nog niet bekende redenen gearresteerd Richter verscheen verscheidene jaren geleden op het Argen tijnse toneel en wist Peron er van te over tuigen. dat hij een manier wiet om op goedkope wijze atoomenergie op te wek ken. Ofschoon Peron een groot bedrag hiervoor ter beschikking stelde, wacht Argentinië nog steeds op atoomenergie.. I De Herv. gemeente te Nijmegen wil n Nljmegen-West een nieuwe kerk bou- ven ter vervanging van de 60 jaar oude Bethelkerk. De werkelijke schuld begint niet wan neer één of meer mensen worden aan gereden, maar op het moment dat men als men gedronken heeft, achter het stuur gaat zitten zonder zich er reken schap van te geven dat men zichzelf en anderen In dodelijk gevaar brengt, aldus de premier. Wanneer fatsoen en verantwoordelijk heidsbesef meer tot gelding kwamen en en de verkeersregels beter werden ge kend en toegepast, zou het aantal slachtoffers aanzienlijk kleiner zijn. Vervolgens lichtte de premier de Natio nale Veilig-Verkcersactie voor de ge zinnen. die door" de Vereniging voer Veilig Verkeer deze maand wordt ge voerd, toe. Zoals bekend is, zullen volgende week huls-aan-huis folders worden bezorgd, waardoor men mee kan doen aan een „kijk- en leeswedstrijd" en een „kijk en lulsterwedstrijd". De minister-president achtte deze actie van even grote waarde als die. welke worden ondernomen ter bestrijding van kanker, t.b.c. of rheumatiek. PAUS OVER HET VERKEER „Handelt zoale gij behandeld wilt wor den". is de gouden regel voor het ver keer. van paus PiU9 XII, die gisteren ruim duizend verkeeredeskundigen uit alle delen van de wereld in zijn zomer residentie Castel Gandolfo in audiëntie ontving. De Paus sprak over de sociale en econo mische betekenis van de aanleg van wegen, en spoorde ook de afgevaardig den op het congres van de Internatio nale Verkeersfederatie aan, al hun krachten te geven om het aantal ver keersslachtoffers te verminderen en de verkeersproblemen op te lossen. VlfF DODEN OP DE WEG Half jaar straf geëist tegen wegpiraat Nabij Oosterhogebrug in d« gemeente Noorddijk (Gr.) is gisteravond een auto-ongeluk gebeurd, waarbij twee per sonen om het leven zijn gekomen. Een auto. bestuurd door de 34-jarige chauffeur J Jaarsma uit Groningen, is tegen de achterzijde van een geparkeerd staande auto gereden. Daarbij schijnt de bestuurder de macht over het stuur te hebben verloren. HU reed met zijn auto in het Damsterdiep en verdronk. De bestuurder van de geparkeerd staan de auto. de 37-jarige vertegenwoordiger E. Zoetendaal uit Groningen, had op het moment van de botsing de auto juist ver laten. Hij werd door de auto, die zijn wagen had aangereden, ongeveer twintig meter meegesleurd en bleef levenloos op de weg liggen. In Ten Esschen bij Voer end» al (Lwerd gisteren de 13-Jarige Van D. uit Nuth op de fiets bij het passeren van een paard en wagen, tegen de trottoir band gedrukt. De jongen viel. kreeg een trao van het paard en overleed onmid dellijk. Oo het kruispunt Hogeweg-Beukenweg in V e 1 p kwamen gisteren twee motor rijders met elkaar In botsing Een van hen, de 55-jarige boswachter A J Lode- weges. werd zo ernstig gewond, dat hU kort daarop overleed. In Schimmert (L.) stak de 54- jarige mevrouw F. uit Beek per flets de voorrangsweg Meerssen-Nuth over, waar bij zij werd gegrepen door een uit de richting Meerseen komende Belgische auto Mevrouw F. was op slag dood. De auto kwam in de berm terecht, doch de inzittenden bleven ongedeerd. IN FRANKRIJK De toestand van de 25-jarige boord werktuigkundige van de K.L.M H Roo seboom en zijn 23-jarige verloofde J. Elias, die Zondagavond op weg van Cham- bry naar La on ln Frankrijk bij het voorbijrijden van een trekker tegen een boom botsten, is nog steeds ernstig. Zij werden beiden in het ziekenhuis van Laon opgenomen, waar mej. Ellas reeds aanzienlijk herstelde. WEGPIRATERIJ Zee meanden gevangenisstraf en twee jaar ontzetting uit de rijbevoegdheid was de eis tegen de 20-jaTige B. J S. uit En schede. die gisteren voor de Almelose rechtbank terecht stond. Op 23 Juli van dit jagr zou verdachte met zijn motorrijwiel dermate roekeloos door Lonneker hebben gereden (volgens zijn zeggen 80 km per uur. volgens ge tuigen echter meer), dat een 12-Jarlge jongen, J. M. B. B. dodelijk werd aange reden. NOG EEN... De Almelose rechtbank behandelde nóg een geval van onachtzaamheid ln het ver keer, eveneens met dodelijke afloop. Een week na bovenvermeld ongeluk op 30 Juli, reed de 48-jarige boer G. H. L. uit Laren <G.) in zijn bestelwagen met grote snelheid over de weg AlmeloOot- marsum, waarbij hij een zekere J. E. aanreed, die met zijn fiets langs de kant van de weg etond. E. kreeg een hersen bloeding en een schedelbasisfractuur en overleed nog dezelfde dag. De officier van Justitie, van oordeel dat de overheid streng dient op te treden tegen dit soort roekeloze weggebruikers, eiste een gevangenisstraf van twee maan den en ontzegging uit de rijbevoegdheid Het aantal doden in het verkeer in October bedraagt thans twaalf. Sedert „Genève" met 80 procent gedaald Het aantal West-Duitsers dat zich meldt als vrijwilliger voor de nieuwe wehrmacht, is met 80 procent gedaald, sedert de conferentie van de Grote Vier in Genève op topniveau de hoop op reldvrede ontstak. Het ministerie van defensie te Bonn deelde voorts mee, dat ook gestadig zicb personen terugtrekken, die zich eerder aangemeld hadden. Het ministerie verklaarde, dat 164 671 Duitsers zich gemeld hadden als vrijwil liger, terwijl er 150 000 nodig zijn voor het vormen van ópleidingskader voor de Wehrmacht van 500 000 man. Men schat, dat van de 164.000 die zich gemeld heb ben 40 procent niet geschikt zal zijn. De aanvankelijke opbouw hangt af vrijwilligers. Er is nog geen wet op dienstplicht eangenomen en de regering wil geen jonge Duitsers oproepen vóór de verkiezingen van 1957. Militair# lei ders zijn gealarmeerd en schrijven dü Dulles: eensgezind naar Genève Behalve over de machtsverhoudingen in het Nabije Oosten, heeft de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken. Foeter Dulles, op de Jongste persconferentie ge sproken over de komende ministers- bijeenkomst te Genève. Daar dienen con crete vorderingen in de richting van Duitsland* hereniging te worden gemaakt. Op een desbetreffende vraag verklaarda hij niet van mening te zijn, dat de moei lijkheden met betrekking tot Cyprus en Noord-Afriks Indirect Invloed zouden hebben op de Westelijke poeitie te Genève. De ministers van de Westelijke Grote Drie zouden, aldus nog sleed# Dulles, eensgezinder dan ooit elkaar te Genève ontmoeten- Hij deelde het standpunt niet, dat de terugtrekking van de Franse dele gatie uit de Assemblée der V.N. op den duur afbreuk zou doen Ofschoon Eisen hower tijdelijk ts uitgeschakeld, wordt de Amerikaanae buitenlandse politiek geheel in de geest van de president uitgevoerd. teruglopen toe aan het verminderen van de spanningen na de conferentie van Genève, het bezoek ven Adenauer aan Moskou en de verlaging van de salaris sen bij de Wehrmacht. HET WEEÊIN EUROPA i 3 i Bordeaux Grenoble Nice half bew. geh. bew. regen ill! zzo ONO NNW 2 S a - - - i WEERBERICHT Meer wind Tot morgenavond verwacht De Bilt: Vanavond en vannacht zwaar bewolkt met tijdelij ke regen, morgen overdag opklaringen, maar ook kans op enkele buien. Matige tot krachtige, aan de kust tijde lijk wellicht harde wind tussen Zuid en West. Weinig verandering in temperatuur. (Opgemaakt te tien uur). ZON EN MAAN Zon 6 49—18.10 Maan 20.48—12.00. 8 October Laatste kwartier.

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 1