(toxq SO jaar Waarborg WEX Kreymborg TELEFOON 31441 Bii MATZE NIEUWE LEIDSCHE COURANT DONDERDAG 29 SEPTEMBER 1955 Natuurzuivere terpentijn en natuurlijke glans- wassen... daardoor geeft Burg micro-actieve wrijfwas zo snel die prachtige, maandenlang blijvende gloed. Uiterst zuinig I Absoluut tredvastl Verdelgt houtworm. Let op het rode „Micro-Actief"-zegel op het deksel. Micro-actieve wrijfwas voor vloer en meubelen 'n „Lijn" om jaloers op te zijn V de 7/ Wex-lyn! Een soepel, slank contour, 'n gracieuze, natuurlijke lijn die op valt - de Wex-lijn. Met de bruisende Wex-ge- zondheidsdrank ver dwijnt geleidelijk en op volkomen onschadelijke wijze alle ontsierende dikte. Wex gaat overtol lige vetvorming afdoend tegenHerwin en be houd de charme van Uw jeugd, kies de Wex-lijn - neem Wex. 's morgens de wekker afloopt is het tijd voor Uw glas Wex. SPARKLING GRAPE SALINE Boterhamworst Spinazie nieuwe oogst Holl. Bruine Bonenm. Zoetzuur Augurken China Pinda's u «hu Engels drop Noorse levertraan grote fles Holl. Tomatenpuree dubbel bi* Supra Margarine pak(e Terrox zeilwerk. wasmiddel, pak slechts 250 gram 100 gram 49 79 59 32 128 33 38 39 Soda 1 kilogram 20 Extra voordeligF Wriifwas m«t echte terpentijn A doos van 55 voor H 57 grote doos van 105 voor 89 E Soepgroenten 2 t>uk|« 37 Zalm hele moten blik slechts 79 Ananasblokjes 200 gram 29 GOUDEN JUBILEUMJAAR KREYMBORG VOOR ADVERTENTIES Extra Jubileum-prysen Wollen Veeten en Pullover» In tricot en wevenit Knoop- en ritssluiting. Nieuwste tinten. Speciaal verlaagde prijzen, 17,so 27,so - 35,- De Waarborg-Jubileum-aanbiedingen van dit voorjaar hebben groot succes gehad. Dat kan ook niet anders, want Waarborg-kwaliteit-kleding voor Jubileum-prijzen, dèt geeft besparing van 2 kanten: èn door kwaliteit èn door lage prijs! De viering van ons Gouden Jubileumjaar zal dan ook dit najaar worden voortgezet met herhaalde Jubileum-aanbiedingen. Indien U vooral op onze volgende annonces Iet, zult U er telkens aan herinnerd worden, dat Kreymborg U ook nu weer echte Waarborg-voordelen biedt. Extra Jubileum-prtfxen Waarborg- Winterjassen 1 en 2 rij. Korte en lange modellen. In zware en half zware Tweeds en Velours, ▼an 85,- tot 175,- Waarborg-Costuums 1 en 2 rij. Effen en fantasie dessina. Nieuwste tinten en modellen; zeer grote keuze, ▼m 79,- tot 175*- Waarborg- Autoeoats effen en gedessineerde velours. Sportief en practisch, van 69.- tot 149,- Waarborg-Regenj assen In moderne korte sportieve en klassieke langere modellen. Egyp. katoen van 39,tot 85,- Gabardine van 89,* tot 139,- Extra Jubileum-prijzen vermakelyke avonturen van Q.uicltoi iroK. ..Meneer Cardenio..., U bent een ede. ..Kan wel zijn'., meesmuolde Cardarrio ..Maar gek ben ik ook. want het is toch eigenlijk wel een beetje abnormaal, da; iemand de eenzaamheid opzoekt en aller lei dwaze dingen gaat doen zoals kleren verscheuren, razen, tieren en schreeuwen. Don Quichot doet óók al zo mal. Ach. ach. ach. wat een onzin eigenlijk..." Cardenio was op dit ogenblik klaarblij kelijk bij zijn volle verstand en de pas toor keek hem dan ook verbaasd en onder zoekend aan. Doch ook meester Nicolas keek op dat ogenblik ergens naar. Die keek namelijk naar een punt In de verte tussen de rot sen Daar was namelijk juist de figuur zichtbaar geworden van een sierlijk ge bouwd menselijk wezen... IS. „Jor^e. jonge, jonge, wat een goed kope driestuiversroman!" zei de pastoor. ..Nou. mijn beste Cardenio. J moest eigen lijk maar blij zijn. dat je dat juffertje- zelf niet gekregen hebt. Ze was jou niet wakrd! En ze zei altijd nog wel. dot ze zo verschrikkelijk veei van je hield!" ..Dat heeft ze inderdaad altijd gezegd." zuchtte Cardenio. ..Maar ja. U ziet het al weer. De oude wijsgeren waren nog zc dom niet. Die zeiden dat je beter een slang aan je borat kon koesteren dan een or. waardige vrouw." „Ja. ja. daar zit bepaald minder gevaai ip." zei de pastoor, die het weten kon ..Ik moet toegeven, dat die Luacinda zich een wreed, ondankbaar vals en harteloos schepsel heeft getoond. „Ho 'es eren. vriendje'" riep toen Car denio knarsetandend uit. terwijl hij de bra ve pastoor oneerbiedig bij diens befje greep ..Ho 'es even! Geen lelijke dmgen van Luscinda zeggen, hè! Ik vind veront schuldigingen genoeg voor haar' Per slot van rekening heeft ze nooit geleerd haar eigen weg ook eens te gaar. Ze zat al tijd thuis opgesloten en ze was gewend haar ouders blindelings te gehoorzamen. Ze voegde zich volkomen naar hun wil. Toen er dan ook op een dag een schat rijke hertogszoon verscheen in de figuur van Don Fernando en toen haar ouders het dus voordeliger oordeelden, dat zij met hèm trouwde in plaats van met mij. toen durfde zij niet te weigeren. Haar ouders zijn dus eigenlijk de schuld! Het is laak baar. dat Luscinda haar beloften aan mij vergat, maar begrijpelijk is het wèl!" ..Meneer Crdenli steunde de pas toor. die rood werd in zijn gezicht omdat Cardenio zo vreselijk hard aan zijn befje FEESTRECLAME 1 fles Advocaat van 2.40 voor 1.98 bij aankoop van 2.50 aan kruidenierswaren. Kersen p. pot 35-85- 1 25 Kersen zonder pit, per '3 l.blik 1,20 Kersen, p. Vi l.blik 0.95 Aardbeien, p. V* ltr 0.95 Frambozen, p. V» L. 0.99 Zoet-Zuur, p. L.pot 0,65 :alllly 0.45 etsen. p. L-blik.. 0,59 Zoete Witte en Rode Vruchtenwijn 0.90 Zoete Spaanse Wijn, r fles 1.80 Sinaasappelsap, p. bl- 0,59 landelspecnlaas, per Vi p. 0.50 Vruchtengriesmcel. per Vi p. 0-39 Echte Amanaelgries. per M p. 0,45 jt blik Gehakt 0.89 Drups, per 200 gram 0.25 Gr. Pinda's, p. Vt p. 045 Groentesoep met vlees 2 blikken 1,— Hogewoerd 115 Morsstraat 50 DE ELEGANTE GEMAKSCHOEN De Jator najaars-colleclie is weer verras* Ieder model modieus en chique, luxueus en con Vraagt Uw winkelier FABR.: VAN RIEL CO ALLEENVERKOOP voor Leiden: Haarlemmerstraat 128 schuin t/o Donkersteeg in

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 12