Gezin Scnreiner verliet (veilig) Den Haag en emigreerde naar de Cöte d'Azur isé 4 onze jeuqó-p&qin& f Van een oude kabouter en een klein prinsesje De omgang met Jezu 6 ZONDAGSBLAD 10 SEPTEMBER 1955 (Vervolg). Straks zal ze met haar vader en moeder een rijtoer maken door Ka- bouterstad. Het koninklijk rijtuig staat al vóór het paleis. De witte paarden trappe len van ongeduld. De koetsiers met witte broeken aan en in helrode jas sen gestoken houden de teugels ste vig vast. Op het plein vóór het paleis staat een muziekkorps aangetreden. De blinkende instrumenten fonkelen in de zon. De kabouters worden ongedul dig waar blijft het prinsesje toch? Ze turen naar de ramen van het pa leis, maar kunnen nog geen klein meisje ontdekken. Eindelijk, eindelijk zwaaien de pa leisdeuren open. Parmantig stapt het kleine prinsesje aan de hand van haar vader en moeder de marmeren trap af. De kleine jarige draagt een blauw zijden jurkje en heeft bloemen in het haar. Verbaasd kijkt ze naar al die vro lijke kabouters. Beide handjes steekt ze uit naar de trompetters. Oh. die prachtige blinkende dingen zou ze zo graag willen pakken. In het rijtuig neemt de koning zijn dochtertje op de knie. Zo kunnen alle kabouters hun prinsesje goed zien. Daar zet het rijtuig zich in bewe ging heel langzaam De trompetten schetteren, de klok ken luiden. 't Prinsesje danst op de knie van haar vader en zwaait met beide arm pjes naar de lachende wu.vende ka bouters. Hoor wat een gejuich voor de kleine prinses! De kabouters juichen zich de keel schor voor het kleine meisje. Zo'n blij zonnig feest is nog nooit in Kabouterstad gevierd. Vlak achter het koninklijk rijtuig rijden de rijtuigen met de hofdames in hun prachtige japonnen en de ka merheren in hun kleurige uniformen. In het eerste rijtuig vlak achter het koninklijk rijtuig zit Puntmuts. Hij heeft een prachtig galapakje aan: een rode broek, een rode jas me-t gouden knopen, en een vuurrode punt muts met drie gouden sterren. Z'n gezicht straalt van blijdschap als hij hoort hoe de kabouters het prinsesje toejuichen. Overal waar het prinsesje langs rijdt is het gejuich niet van de lucht De kabouters weten van vrolijkheid niet wat ze zullen doen. Ze dansen, zingen, gooien hun mutsen in de lucht. Eindelijk arriveert de stoet weer bij het koninklijk paleis. Voorzichtig tilt de koning z'n dochtertje uit het rijtuig Ze blijft stil staan op het bor des boven aan de marmeren trap. Haar armpjes heeft ze vol bloemen die de kabouters met handenvol in het rijtuig hebben geworpen. Vrolijk wuift ze met de bloemen naar de ka bouters. Maar dan moet het prinsesje met haar ouders mee naar binnen. 't Is avond geworden en nu is het weer heel stil in Kabouterstad. De verjaardag van het prinsesje is bijna weer voorbij. De kabouters slapen en dromen van het vrolijk feest, dat vandaag werd gevierd. Ook in het huisje in het bos is het stil. Puntmuts slaapt. Om z'n gezicht speelt een glimlach, want in z'n droom hoort hij nog het gejuich voor zijn prinsesje. De ramen van het huisje van ka bouter Puntmuts staan wijd open om de zon en de frisse bosiucht binnen te doen komen. Voor het éne open raam staat een bed en in dat bed ligt de oude Punt muts. Z'n gezicht is heel bleek, hij houdt de ogen gesloten alsof hij slaapt. Maar Puntmuts slaapt niet Hij kan niet slapen van de pijn, want z'n lin kerknie doet zo heel erg pijn. Toen hij enkele dagen geleden naar z'n huisje terug keerde het was al heel laat en erg donker in het bos was hij over een uitstekende boomwortel gestruikeld. Oh, oh, wat had hij zich toen lelijk bezeerd! Uren lang moest hij in het donkere bos op de koude grond blij ven liggen. Opstaan kon niet meer, want z'n knie deed zo'n pijn. Het nichtje van Puntmuts, dat de huishouding voor hem verzorgde, had al die tijd in grote ongerustheid door gebracht. Telkens was ze weer het warme huisje uitgelopen om te kijken of haar oom er eindelijk aan kwam Ten einde raad was ze naar de naaste buren gegaan. Direct was de buurman met haar meegegaan. Hij had een grote lan taarn meegenomen. Eerst hadden ze alles in de om geving van het huisje afgézocht, maar Puntmuts werd niet gevonden. Toen had de buurman ook de ande re buren bij elkaar geroepen. En al deze mannen hadden zich in groepjes van vijf door het bos verspreid. Eén zo'n groepje had Puntmuts be trekkelijk vlug gevonden. Jonge, sterke armen hadden hem naar z n huisje gedragen en voorzich tig op bed gelegd. Toen was de dokter gekomen Puntmuts slaat de ogen op en zucht diep als hij aan de uitspraak van de dokter denkt. Een lange tijd zal hij moeten rusten Dat betekende: heel stil in bed liggen. Maar als hij trouw de raad van de dokter opvolgde zou de knie wel weer beter worden. ..Maar", had de dokter nog ge zegd, „U zult niet meer zo vlug en gemakkelijk kunnen lopen als U dat vroeger ondanks Uw toch al hoge leeftijd nog kon." Tranen glijden langs de gerimpel de wangen van de oude kabouter, rol len langs ae witte baard op het la ken. De witte magere handen knij pen het laken in elkaar. Zo ligt Puntmuts nu al dagen lang te piekeren. Hij ziet de zon niet meer schijnen, hij hoort de vogels niet meer tjilpen, die geregeld hun oude vriend komen bezoeken. Hij piekert maar over z'n werk over de koning. Och, de koning zal hem vast niet meer in zijn dienst willen houden. Wat moét de koning beginnen met een oude stumperige kabouter, die misschien wel een uur lang werk heeft om van z'n huisje naar het pi leis te lopen, steunend op een stok' Moedeloos laat hij het hoofd in de kussens zakken. Hy zal maar probe ren wat te slapen, dan kan hij de pijn en het verdriet voor een poosje vergeten. (Volgende week verder). Op deze plaat zie je een grappige mijnheer en vijf hondjes. Wat dit te betekenen heeft? Wel, die meneer heeft een touwtje in de hand en aan dat touwtje zit één van de hondjes vast. Welk hondje? Dat moeten jullie uitzoeken, 't Valt niet mee in deze doolhof de weg te vinden, maar wie volhoudt, komt er wel. Oplossingen moeten vóór Dinsdag worden ingezonden. En vergeet niet je naam en adres ook i n de brief te schrijven. onze BRievenBus Tientallen brie ven heb ik ontvan gen met aardige va- cantie verhalen en indrukken over de school, die nu weer begonnen is. Ik heb die briefjes met ple zier gelezen. Maar natuurlijk kan ik al .die neven en nichten daarop niet antwoor den. Dan had tk wel een half Zondags blad nodig. Ik wil hier nog eens her halen wat ik vorige week schreef: We zijn nu flink uitgerust. En laten we op school extra ons best doen. De oplossing nan de rebus van vorige week is. benzinepomp behoort bij auto. sleutel bij slot. schild by wapen, kandelaar bij kaars, haantje by toren, vaas bij bloemen, wimpel bij schip, pijl by boog, tol by zweep, stoffer bij blik, ei bij eierdopje, moer by schroef, bal by racket, mat bij matteklopper. spijker by hamer, spin by spmneweb. De hoofdprijs is voor Krijn de Jong. De troostprijzen gaan naar: Corrie Boele, Dtkkie v. d. Heijden en Sjaan- tje v. d. Kooij. Do brievenbus is weer aardig gevuld. Daar gaan we weer! Wat heb Jij al Vtei postzegel: Siaak Schuurman. En ik vind dat je met de schrijfmachine al aardig overweg kunt. Beppie Loa heeft le Scheveningen een zonsondergang ge zien Ik kan begrijpen dat ze dat erg mooi \.ir,d. Vond jij de rebus zo moeilijk, Joh. Rleichmdt? Niet te gauw opgeven hoor! Inefc* van Roekei heeft de gewoonte ,,onze brievenbus" uit te knippen er in een oude gicts te plakken Dat is zeker al een dik boek geworden? k heb een brief ontvangen van een meisje var. 9 jaar, die in de 4de klas zit. Maar in het briefje stond haar naam niet Dus weet ik niet wie mij ge schreven heeft want de envelop heb ik niet meer. Trnus Lodder schrijft me. dat ze liever in Rockanje dan in de Diergaarde is Zo heeft ieder zijn smaak. Wat heb jij mooi briefpapier. Benjamin* Adrians Kok. Nu kan ieder een zien hoe h»t nieuwe stadhuis er uit ziet. 't Was wel goed zoeken om de oplossing te vinden, schrijft Elsje Schot man. Maar ze heeft ze toch gevonden. Ja. zonder moeite krijg je niets voor el kaar Jan Bouk Visser heeft zijn va- cantie in Friesland doorgebracht. Hij heeft bij 't grasmaaien geholpen en veel aardige dingen beleefd. Je hebt van je oplossing iets heel moois gemaakt, Jannie Vink. Ze was mooi getekend en aardig gekleurd. Natuurlijk, Nellie Plug, ben ik wel eens in Scheveningen geweest. En ook ik vind 't een fijne bad plaats. Dat dikke boek ..Peerke en zijn kameraden" heb je zeker oo>k wel eens gelezen Letiie Vernee. 't Is een van de mooiste verhalen van Van de Hulst. Zo. Cobic Kriens, vond je het jammer dat je naam niet in de krant stond. Maar ik weet niet goed of hij er nu goed in staat, want je schrijft erg onduidelijk Zo. zit jij nu in de zesde klas, Nellie v. d Heide. Dan gaat de schooltijd opschieten. Loos Middel koop mocht een avond tot 10 uur opblij ven Toen had je zehcr wel erge slaap? De rebus van vorige week vond His- kientje Muys niet zo moeilijk maar wel leuk. En hoe vind je de doolhof, die nu op de jeugdpagina staat? Bij Loos en Mleke Mulder worden jonge hondjes verwacht. Die zijn erg leuk om er mee te spelen. Ja, op school wordt 't steeds moeilijker. EU» Dekker. Maar dat moet ook wel. want er ia nu een maal veel te leren. Ik denk niet. Jannie en Rosa Konijnenburg, dat jullie die zwaluwen kunnen houden. Kunnen ze ntct in 't nest worden teruggebracht? Die kleine dieren horen bij hun moe der. Hartelijk gefeliciteerd met de kleine Teusje. Hansje van Ea. Wat een aardig kaartje is dat. Nog al een te kening van Hans Iloogerwcrf. Dat heb je fijn gedaan. Hans! Ook E vellen- tie Munting zond een mooie tekening in. Ook al prachtig. Mijn beste wensen nog met je verjaardag. Neeltje den Ot- t*"r- Jammer, dat je vriendinnetje ziek geworden is. Willy Kraaijeveld. Ik hoop dat ze weer beter is. Bij Eefje Resoort is de grote poes weggelopen Maar gelukkig is er nog een klein poes je over. Zo. Wllly Kraaljeveld, houdt Jij zo van marsen? Ik hoop dat jullie vanmiddag een prijs ziilien winnen. Regina v. d. Berg en haar zus hebben een nieuwe regenjas gekocht. Maar ik hoop dat t mooie weer nog een poosje zal aanblijven. Welly en Greet je Maan zouden graag een slippel-puzzle op onze pagina zien. Die komt nog wel eens Hij Tonia van Houwellngen heb ben ze 25 kippen en een hond die Spoor" heet. Je oplossing was prach tig. Krijn de Jong. Daarvoor is geduld nodig. Hulde! 't Zelfde complimentje voor Ineke van Herp en Adrie Namink. Ook die hebben erg hun best gedaan. Gcrda Speijzer, Jozef Israelstraat 4A te Schiedam, zou. graag willen correspon deren met een meisje van 11 of 12 jaar Wie wil haar schrijven? Zo. Nclly Grootendorst, wordt bij jullie het zwem bad afgebroken. Maar er komt toch ze ker een nieuw? Natuurlijk, Gerda OuwenecI, als je de oplossing niet kunt vinden, mag je me to oh een briefje schrijven. Lenie Visser heeft deze week het 50-jarig bestaan der school meegevierd. Dat zal best een mooi feest geweest zijn. Wat hebben jullie je best gedaan, Jannie en Rosa Konijnen burg. Je oplossing zag er keurig uit - Bedankt voor j'e gezellig briefje. Ionekc Brienen. Fijn dat je weer beter bent, Adrl Middelkoop. Ja. bij avond kan de zee ook prachtig zijn, Adri UiUen- bogaard. Ik kan best begrijpen dat je dat een mooie wandeling vond. Goed je best gedaan, Lia Sleutelaar. Je brief zag er-keurig uit. Nee. Marijke Ma ring. zoveel tijd kost 't met een briefje te schrijven. Vooral voor jou niet, die zo goed de pen weet te hanteren Je vader heeft me je briefje netjes doorge geven. Onno Hydra. Doe hem de groe ten maar. Nog hartelijk gefeliciteerd met je verjaardag. Jannie Struik. Dat was een aardige tekening van 't zwem bad. Evelijn Munting. A zou er zo in springen Goed je best gedaan. Ada Sap. Heb je .lat zei' getekend? Heb je een prettige verjaardag gehad. Jaap Brommer? Tc unie van Breugel zou graag een prijsje winnen. Volhouden maar. dan komt dat best in orde. WUlie Eikelenboom zou graag weer eens op een moeilijke kleurplaat haar krach ten beproeven. Geduld maar. Dat komt voor elkaar. Joke de Kooter. Sleeu- wijksedijk 52 ie Werkendam, is al lang ziek. Laten de neven en nichten haar eens een kaartje zenden. Ja Ellf Pantckoek, men zegt wel: "s lands wijs. "s lands eer. maar 't valt niet mee als je heel anders gewend bent. Ten slotte een hartelijk welkom aan de nieuwelingen: Ann Kruyt, Loekje van Driel, Nellie van der Heide. Marijke Zwaan. Rudy Vooys. Ria Loch. Jan Kraaijeveld en Ceesje de Krijger. Een prettig weekeinde wordt Jullie toegewenst door 3 Middernachtelijk zwemparlijlje in November Wie kan dat in Nederland óók doen OOR DE NEDERLANDER staan vele wegen open om aan de Rivièra te gaan wonen. Ze hebben echter alle écn ding gemeen: zij zijn üiterst moeilijk; voor alle zal men zich grote opofferingen moeten getroosten om het doel te bereiken. Het zal er uiteindelijk aan liggen, wat men de voorkeur geeft en dat zal bepaald worden door iemands karakter. De Haagse portretfotograaf Hans Schrciner, die zich een goed bestaan had opgebouwd, is in het voorjaar van 1951 vrij plotseling naar de Rivièra vertrokken, nadat zijn vrouw en schoonzuster maan den tevergeefs hadden geprobeerd er een huisje te kopen of te huren. Zonder dat zij zekerheid hadden Loekoi ;.tige huis hadden, zonde and dan flauwe voorstellingen had den over het bestaan, dat zij er zouden trachten op te bouwen, vertrokken zij op een goede dag. even vast besloten als plotseling. Men kan dat dom en roekeloos noemen en voor hetzelfde geldt telfs heldhaftig, al naar telllr artkijkers zullen hun een hoop narigheid en zorgen hebben voorspeld, en zijzelf zullen tegen niemand willen beweren, dat ze die niet gehad hebben en soms nog hebben. Maar zij zullen cr steeds bij zeggen, dat zij er. ondanks al les. geen ogenblik spijt van hebben. Cox Schreincr gaat nog verder: zij is sedert 1951 geen keer meer In Den Haag ge weest. zelfs niet meer in Nederland, maar zij verlangt er ook nog niet naar. DE aanleiding en dc oorzaak tot deze emigratie, want zo mag men het wel noemen, waren Weer dezelfde als bij de anderen, die wij hier de revue hebben laten passeren. Zij waren enkele malen aan Frankrijke Middellandse Zee kust geweest, en maakt men dan verge lijkingen met het klimaat hier en denkt men bovendien aan zijn vrije beroep, dan worden de verleidingen groot. Zo kwam ook dit besluit vast te staan De Schrciners hadden wat geld bijeen- gespaard en met een grenzenloos opti misme (weten ze nu» ging Cox Schrci ner daarmee proberen een huisje te ko- P Grenzenloos optimisme, inderdaad! Op het ogenblik zijn iangs de kust huishu ren van twee- driehonderd gulden nor maal en voor een appartement in een modern flatgebouw is vijf- zeshonderd gulden (per maandi niet aan de schan dalig hoge kant. Men kan dan voor zich zelf een berekening maken, in welke be dragen men vervalt, als men een enigs zins redelijk huis wil kopen. En nu mag het waar geweest zijn. dat de prijzen vier jaar geleden lager zijn geweest, maar het is wel zeker, dat ze ook toen hoog genoeg waren om zelfs een opti mistische Hollander flink aan het schrik ken te maken. Niettemin kan men met optimisme ver komen. Toen de huizenmissic gran dioos was mislukt, zouden pessimisten dat als het falen van de gehele verhui zing hebben gezien; niet alzo de Schrci ners Zij hadden hun gezondheid, een goede gezinsharmonie, hun optimisme en - zeer belangrijk een tent. Die tent werd opgesteld op een ter- nog geen twintig i was behelpen, m: vrij. Het duurde i Mn ft IJNA een jaar wonen *^ton. De eigenaar van het huis Roquebnine had er andere plannen r en buitenlanders, die in het land wor hebben niet zo veel rechten. Maar ze slaagden er in zeer snel wat te vinden. Dat ..wat" is een lot uit de loterij ge weest: een prachtig, ruim huis met een verrukkelijk gelegen terras, vanwaar men van oud-Menton lot aan Bordighie- ra in Italië kan kijken, een autobushnlte voor de deur, die de enige opening is in de muur aan de straatkant. Want h t huis is helemaal naar de andere, de Zeker, er zijn wel nadelen. Het voor naamste daarvan is de prijs, niet voor Franse begrippen, maar wel voor iemand, die zijn brood toch nog altijd in Hollandse valuta moet verdien n. Maar om enigszins daaraan tegemoet te kunnen komen, verhuren zij "s zomers zo af en toe kamers aan Hollandse va- cantlegangers. Dat staat de Franse wet toe als compensatie voor ten van levensonderhoud, maar het geen ..commerce", geen hi.ndel winstbejag worden. hoge kos- Ook zijn z(j het contact met Holland niet kwijtgeraakt Dat komt door de bla- den. waaraan foto's en artikelen worden geleverd, dat komt door de vacantie- gangers. uit wier gelederen de mensen voortkomen, die hier 's zomers voor een of meer weken een kamer huren en dat komt d->or de kenniaeen van de faniili .Schrciner. die zo af en toe ook eens ko- kijken, hoe mooi dat allemaal wel Mei Men- Dat blijkt meest beschutte plaats van de Franse Rivièi uit de cijfers: in 1948 was tal van niet me-r dan 300 (officieel ge registreerde) Hollanders in Menton, in 1949. 1127; in 1950: 2935; in 1951: 4295 in 1952: 4236 (Korea»; ui 1953; 4846 en in 1954: 5557. De vier kinderen van de Schreiners Rolf <13». Patricia 11 Veronica <8) cn Frankje 6zijn volkomen tweetalig en Rolf, die een paar maan den in Oostenrijk heeft gezeten, zelfs drietalig, compleet met inheemse tong vallen en al. De twee jongsten kan men het Nederlands horen spreken met een duidelijk Frans accent, maar wie zal ze dat kwalijk nemen? En er zijn twee namen, die verfranst zijn; Frankje werd Franky. met uiteraard de klemtoon op de laatste lettergreep en Veronica wordt door haar klasgenootjes aangesproken als Veronique. bied van het Franse idioom kinderen op. Dat mag men letsel s dit tee< Mei en Vaak zij, tu rn eer) onds tegen middernacht nog even net paadje onder de palmen, cypressen en vijgenbomen af. om voor h-t slapen nog een minuut of tien te gaan zwemmen in de Middel landse Zee. die dan van hen alleen is. En dat doet se in Holland niemand na. HANS SCHMIDT €5H2B3j® „En zij kenden hen. dat zy Je- Ook de ten- DE Schreiners hadden echter weer even respijt gehad met hun huizen- zoekerij en waren er inmiddels in ge slaagd .n Roquebrune Village, het ver rukkelijke. half in de bergen uitgehou wen dorpje tussen Monte Carlo en Men ton. een gemeubileerd huisje te huren. Goedkoop was het niet, maar daarop had men ook aie< meer gerekend. Men v as onderdak. Probleem nummer twee sloot direct bij het eerste aan: men moest zien. on derdak te blijven. Hans Schrciner bouwde zich. zo goed cn zo kwaad als het ging. een bestaan op door foto's en artikelen te gaan le veren aan Hollandse bladen. Foto's al leen ..doen het niet", er moeten artike len bij zijn Hans Schreincr werd dus ook journalist, zonder dat hij het van te voren had kunnen bekijken en zonder dat hij het ooit gewild heeft. Maar ook voor hem geldt, dat de foto's voor hem hoofdzaak zijn. Zijn specialiteit is kleu renfotografie. maar dc (financiële) stand van de drukwerktcchniek is zo. dat kleurenfoto's nog slechts een fractie kunnen vormen van het totaal Hans Schrciner. even gemoedelijk als lang, heeft al heel wat foto'5 van de Cóte d'Azur gemaakt. En daarbij bleef het niet alleen. Hij is Noordelijker in Zuid-Frankrijk geweest, naar Alès, die merkwaardige protestantse enclave, naar andere Franse plaatsjes en hij heeft reportaeereizen gemaakt naar Afri ka. naar Italië en naar Spanje. En zy kenden hen, dat zij met Jezus geweest wai Handel. 4 ]?r is een gevleugeld woord, dat zegt ..Zeg mij, wie Uw vrienden zijn en ik zal zeggen, wie gij zijt". En inderdaad heeft de omgang met anderen grote betekenis. Als gij goe de vrienden hebt. laat dit niet na een gunsttge invloed te oefenen op Uw levensgang en karaktervorming. Maar een omgang met verkeerde vrienden brengt noodlottige gevolgen De beste omgang, die ik ken, is de omgang met Jezus. Gods Woord zegt ons duidelijk, dat geen mens van nature met Jezus wandelen wil of kan ..Want zij hebben allen gezon digd en derven de heerlijkheid Gods". Het is Gods genade, dat wij met Jezus mogen wandelen. Als wij dit door het geloof begeren, moeten wij eerst de plaats weten, waar wij Hem zullen ontmoeten. Want hoe zullen twee tezamen wandelen, tenzij dat zij eerst zon samengekomen? Nu ligt het kruispunt, waar de gangen van Zions Koning met de weg van een arme zondaar te zamen komen daar, waar de grond onder Uw roeten is weggenomen en gij uit de nood der verlorenheid hebt leren roepen: „Here, behoud mij taant ik verga". Wij zoeken goede omgang voor onszelf cn voor onze kinderen. Men sen die bij ons passen Het wonder van Gods eenzijdige liefde is echter, dat de Here Jezus verlorenen zoekt, doemschuldige zon daren. Door Gods liefde mogen Zijn kinderen zingen: „En onze Koning is van Israels God gegeven" (psalm 89 8). Is dat ook uw ervaring? Sinds het punt van samenkomen heeft Hij U geleid op wegén die gij niet geweten en op paden, die gij niet gewandeld hebt. De omgang met Jezus is een zijdig, het is vnje. souvereine genade. En deze omgang drukt een bijzonder stempel op de mens. Men moet het aan ons kunnen zien. Jacobus wist dat: „Want gelijk het lichaam zonder geest dood is. zo is ook het geloof zonder werken dood". De discipelen van Jezus hadden geloof, maar ook de werken des geloofs. Is dat ook zo by U, bij mij? Toen dé- discipelen een kreupel geborene hadden genezen in de naam van Jezus Christus, geloofde niet al leen de man, die gered was. maar de apostelen zelf gaven ook een op ge wekt getuigenis van de Here. Dat was het. wat de duivel niet kon ver dragen. Daarom werden zij gegrepen en in bewaring gesteld en moesten zij zich verantwoorden. En in die vcran'woording treft ons hun zacht moedigheid. hun vrijmoedigheid en hun kloekmoedigheid. Hoe kwamen zij daaraan? WeI, dat kwam door hun omgang met Jezui Dat was het grote geheim Het warim garen ran de Here zelf. Vandaar, dat zelfs van de vijanden deze op merkelijke verklaring staat vermeld: Zachtmoedigheid, het is een gave run Jezus Zot gij zachtmoedig? Zachtmoedig in Uw huisgezin? Kunt gij veel verdragen? Zijt ge geduldig in de verdrukkingO, zulk een zachtmoedige en stille gerst is koste lijk voor God en een medicijn voor de naaste. Vrijmoedigheid, het is eveneens een gave van Jezus. Zijt go vrijmoedig? Gevoelt ge U vrij in Uw binnenste Durft gij met vrijmoedigheid in Uw gezin, op Uw werk en in Uw vrien denkring spreken over de noodzake lijkheid van de bekering tot Gvd? Want dan pas mogen wu wandelen met Jezus, als wij tot God bekeerd zijn. Durft gij te spreken over Uw persoonlijk geloof? Dit k a n dc dui vel niet verdragen. En dan komt de strijd Kloekmoedigheid, moogt ge die door genade bezitten? Zijt ge een goed krijgsknecht in de geestelijke worste ling? Houdt gij stand, als de vijand aanrukt' Geeft gij het vaandel niet prijs'' Dan wordt de strijd nog gro ter Maar met Jezus zult gij overwin- Maar dan moet gij de omgang met Jezus kennen. Kent yj die met? Dat zou heel ernstig zon. Maar bedenk, dat er nog is het heden der genade. Vraag toch veel om die genade, die er is foor verloren zondaren. God werpt ieder, die zichzelf wil verho gen en handhaven, in de diepte neer. Nederigheid wordt geleerd aan de troon der genade. Gelukkig, als wij de omgang rnet Jezus mogen kennen Als men ook van ons kan getuigen, dat wij met Jezus geweest zijn, Ds. C. HEGEMAN Sioux Center, lowa.

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 9