Prinses Juliana nam afscheid van Katwijk aan Zee Bouw nieuwe Geref. school al begonnen Gelijke rechten voor man en vrouw als schepselen Gods NIEUWE LEIDSCHE COURANT ZATERDAG 10 SEPTEMBER 1955 Gerei, leugdverband opende nieuw verenigingsjaar September: de maand waarin de verenigingen weer gaan draaien. Oude leden zijn er af gegaan, dus moeten er weer nieuwe by komen. Slappe leden moeten tot activiteit gebracht worden. Met dit doel had het Gere formeerd Jeugdverband in de Burcht een propagandabijeenkomst belegd. Het belangrijkste van de avond was ongetwijfeld het referaat over „De toekomst van Jezus Christus", uitgesproken door dr F. H. von Meyenfeldt. De avond werd geopend door de voorzitter van het GJ.V., de heer W. J. Laman. Ieder denkt aan zijn toekomst. De toe komst la het. waarvoor wij leven. Maar wat <i nu die toekomst? Promotie ma ken, veel plezier hebben, kan d*t allea zijn? Nee. vreugden duren maar kort en ook de meeat belangrijke persoonlijk heid leeft maar kort. Dat kan de toe komst niet zijn; ala de toekomst zo was. aou het weinig zin hebben, te leven. Een Christen kent de toekomst van Jezus Christus en deze toekomst geeft ook dit leven zin. Het verwachten van die toe komst betekent niet een verwerpen van de wereld, niet: In een hoekje smachtend uitzien naar de Wederkomst. De Christenen moeten hier werkers zijn, die de Heer bij Zijn terugkomst hard aan de slag zal zien. Want de wereld niet van de duivel, maar van God. De mens zonder God Is een dissonant te midden van de natuur. Spreker waar schuwde er voor. dat het Christen-zijn zich beperkt tot de mond. Ieder Chris ten moet aan de arbeid en daarom moe ten zij elkaar opzoeken. Dit ls ook de zin van deze avond. G.A.B. trekt werknemers van elders aan Woningvraagstuk de grote remmende factor Het aanbod bleef zich op vrijwel gelijk niveau voortbewegen en beliep op 3 Sep tember J.l. 195 als geheel werkloos inge schrevenen. Het aanbod van ex-scholieren, dus de ln het arbeidsproces Intredende Jeugd, over de jaren 1952 tra 1955. is volkomen' door het bedrijfsleven geabsorbeerd en nog altijd ls de vraag naar arbeidskrach ten uit deze categorie groot. Stemt enerzijds de uitermate gunstige ontwikkeling van de conjunctuurgesteld heid tot tevredenheid, anderzijds brengt zij ook problemen met zich mede. Immers de vraag is thans ruim twee maal zo groot als het aanbod en bedroeg op 3 September J.l. 420 aanvragen, waarvan 70 (1 8 deel) betrekking hadden op jeug digen In de leeftijd van 15 t.m. 18 jaar. In verschillende bedrijfstakken, bijv. ln de textielindustrie, de bouwnijverheid, de meubelindustrie en de handel, bestaat reeds een tekort. Aantrekking van arbeidskrachten uit de zg. overschotgebleden levert echter grote moeilijkheden op. Het woningvraagstuk is de grote remmende factor. Zowel het aanbod van als de vraag naar vrouwelijke arbeidskrachten bleef onge wijzigd en bedroeg derhalve op 3 Sep tember J.l. resp. 150 en 320. Ook hier o treft de vraag verre het aanbod. Op velerlei wijze wordt getracht ge schikt aanbod op te sporen, c.q. aan te jubilarissen op stap De N.Z.H. onthaalde gisteren de per soneelsleden. die dit jaar 25 of 40 jaar ln dienst zijn. op een jublleumtocht. In Aalsmeer werd het gezelschap, dat 's mor gens om acht uur uit Lelden was ver trokken. aangevuld met de mannen van Haarlem cn Voorburg. In Hilversum werd een rondtoer gemaakt, waarop studio's en raadhuis de aandacht trokken. Te Baarn werd koffie gedronken en de koffiemaal tijd werd te Apeldoorn genuttigd. Op de terugreis werd te Doorn de thee gebruikt Om half negen kwamen de deelnemers in Leiden terug. Ook het bestuur van het jublleumfonds maakte het uitstapje De omlijsting was. vooral wat het mu zikale gedeelte betreft, zeer goed. Henny Ravesteln en Mady Roeloffs speelden viool en piano: allegro uit de sonatine In g mineur van Schubert. Mady Roe loffs speelde twee ..Lyrische Sttlcken" van E Groeg. Joop Zijlstra en Martien Paats declameerden Na de 'pauze gaven de verenigingen leta ten beste „Obadja" een kamp-show, „Credo" en ..Eben Haczer" kwamen met wat kleinere stukjes voor het voetlicht, onder meer een experimenteel stuk. „Kartlnl" en „Victorie" zorgden voor spanning met „Mr Marlowe grijpt in", een stuk van Jaap Vermeer, één van de leden, geschreven. Een hoorspel van ..Contact" en samenzang onder leiding van mevrouw Hagenbeek completeerden het programma. Hollend paard liep fietser onder de voet Gistermiddag omstreeks twaalf uur sloeg bij de spoorwegovergang aan het eind van de Herenstraat een paard op hol, dat voor een groentewagen gespan nen was. De bestuurder, de heer H.. deed alle moeite, maar kon het dier niet ln bedwang houden. Op de Koepoortsbrug gtng het paard uit de weg voor een van de Doezastraat komende auto. Een fiet ser. die achter de plotseling remmende auto reed, werd door het paard tegen de grond geslingerd en overlopen. Het was de 56-jarige G. V. uit de Valdez- straat, die ernstig gewond naar het aca demisch ziekenhuis werd overgebracht. De auto wss onbeschadigd. De bestuur der van de groentewagen wist op de Koe poortsbrug van de wagen te springen. Bloemen en fruit In het clubgebouw van de speeltuin vereniging .Oosterkwartier" houdt de volkstuinvereniging „Ons Genoegen" een tentoonstelling, die vanmiddag om drie uur door de heer P. Visser, voorzitter van het algemeen verbond, geopend I». De tentoonstelling wordt georganiseerd door de Leidse Dahllavereniglng „Johan Mater" en de amateur-frultteeltc'.uh „Prof. ir SprengerBeide verenigingen ressorteren onder „Ons Genoegen". 25 jaar geleden: H.K.H. onthulde het vissersmonument bij de Oude Kerk aan de Boulevard TTET WAS Vrijdagmiddag 19 September 1930 en in Katwijk aan Zee re- l A gende het, een late zomerregen. Eigenlijk vormde die regen het beste décor voor wat zich op die Vrijdagmiddag in het zeedorp zou afspelen. Prinses Juliana zou afscheid nemen van de plaats, waar ze in haar Leidse studietijd had gewoond. En het zou een afscheid worden, dat veel burgeres sen en burgers van Katwijk zich, 25 jaar laternog steeds zullen herinneren. Bij de Oude Kerk staat aan Katwljks 's zomers drukke en 's winters lege Bou levard het door de zon beschenen of door de wolken beregende monument, dat Prinses Juliana op drie trieste namiddag, 25 jaar geleden, heeft onthuld. Het mo nument ter nagedachtenis aan de vissers, die op zee omkwamen tijdens de oorlogs jaren 1914—'18. Op 19 September 1930 's middags om half drie zaten bijna 1200 genodigden in de Oude Kerk bijeen, onder hen 465 na bestaanden van omgekomen vissers. In de kerkruimte waren het wit en zwart van de Katwijkae dracht de heersende kleuren. Rustig, zwijgend zat men bijeen. Toen werd er tegen drieën buiten de kerkmuren gejuich gehoord en wat later was er enige drukte bij de ingang. Bege leid door burgemeester mr dr J. Schok king traden de vorstelijke gasten de kerk ruimte binnen, Koningin Wllhelmlna, Prins Hendrik, Prinses Juliana. Men rees op. De dochtertjes van de wethouders J. Dubbeldam en J. van Duyvenboden bo den de Koningin en de Prinses bloemen aan en ze bogen verlegen. De hoge gas ten werden naar de plaatsen begeleid. Nlc. van Beelen speelde een koraalvariatie op „Ruwe stormen mogen woeden". „De Vissersbruid" Dr Schokking sprak zijn sobere gedach tenisrede uit. Het vrouwenkoor ..Hallelu jah" zong. De radio zond het verloop van de plechtigheid uit. Voor de microfoon zong mevrouw L. E. Verloop-Kruyt het bekende lied „De vissersbruid". Toen was het voorbij. In zeven minuten stroomde de kerk leeg. De menigte bulten Juichte toen de Koningin, de Prins en de Prinses naar de met baldakijn afgedekte tribune tegenover het nog aan het oog onttrokken monument liepen. De dirigent gaf een teken en de ge mengde Katwijkse zangvereniging hief „Gebed" van Franz Abt aan Burgemees ter Schokking verzocht de Prinses het monument te onthullen. De Prinses trok de bedekking weg. In steen gehouwen zat daar de Katwijkse vrouw met haar kind voor een bijna gedoofd vuur De Prinses legde een krans aan de voet van het mo nument Er werden ook kransen gelegd, namens de bevolking, door dochtertjes van ds W. M. A. Kalkman en dr J. Eike lenboom. de voorzitters van de belde Kat wijkse Oranjeverenigingen. Enige ogen blikken praatte Prinses Juliana met twee weduwen van omgekomen vissers. „Boven de starren", zong de zangvereniging „Ex celsior". Feeststemming Minister Mansholt in rubberbootje op zee Tijdens de reis. die het hospitaalkerk schip De Hoop Donderdag met de mi nisters Mansholt en Suurhoff aan booro van Vlaardingen naar Seheveningen maakte, heeft Z.E. minister Manshol; zich even ten Zuiden van Scheveninger in een rubberbootje op zee begeven. Hij deed dit in gezelschap van de predikant die deze maand op ..De Hoop" vaart, ds P. J. J. Monster uit Katwijk aan Zee. Z voeren naar een juist passerende schok ker. de Sch 76 van schipper Willem Rog. De minister bracht een kort bezoex aan het schip en maakte een praatje met de schipper voor wie dit hoge bezoek wel een heel bijzondere verrassing was. De minis ter bekeek het schip en kreeg van de schipper een „zooitje" vis mee. Na een half uur aan boord te hebben vertoefd, stapte hij weer in het schommelende rub berbootje om de tocht op de De Hoop te vervolgen. Om zes uur liep het schip de Soheveningse haven binnen. Naar wij vernemen heeft de voorzitter van het bestuur van het hospitaal-kerk schip. de heer Van Hall. de ministers voorgesteld de subsidie voor De Hoop te verhogen. Het nieuwe schip brengt namelijk veel meer exploitatiekosten met zich mee dan de oude De Hoop. Gistermiddag om vier uur vertrok De Hoop voor «en reis van vier weken naar de visgronden. Ook in Maastricht een opera-opleiding Als onderdeel van het streven het Ste delijk Muziek'yceum te Maastricht om te zetten in een conservatorium, is besloten aan het lyceum een opera-klasse te ver binden. De Maastrichtse gemeenteraad benoemde onlangs de bas Slemen Jongs- ma van de Ned. Opera tot zangpaedagoog in vaste dienst. Siemen Jongsma zal zich waarschijnlijk ten behoeve van zijn les sen distanciëren van de Ned. Opera. Frans Vroons debuteert als regisseur De Ned. Opera zal op 15 September as. In de Amsterdamse Stadsschouwburg Verdi's „La Traviata" in een nieuwe mon tering 'en tonele brengen. Dirigent is Ar- rigo Quarnieri. De regie is in handen van Frans Vroons. die hiermede zijn debuut maakt als regisseur. De nieuwe decors en costuums zijn ontworpen door Hans van Norden. De voorziter van de P.N.I. in Indo nesië. Sldik Djojosukarto, ls ln Soera- baja op 47-jarige leeftijd overleden. •VoOQ VtL RIJNSBURG "TkE GOEDKEURINGEN voor de bouw van een nieuwe Geref. school op kJ het voormalig voetbalveld te Rijnsburg zijn verkregen. Er is trouwens met de bouw, aan de Zuidkant van het voetbalterrein, al een begin gemaakt. De school komt met het front naar het Noorden te staan. Op de tekening is wel te zien. dat de architecten Kraan en Van Nieuwkoop er in geslaagd zyn, een aantrekkelijk ontwerp te maken. Omdat de vier lokalen, die de school krijgt, in twee lagen worden gebouwd, werd wel de mening verkondigd, dat de school er als een kubus zou uitzien. Het is anders uitgevallen, zoals men kan stateren. De ingang is ongeveer meter of drie naar buiten gebouwd. Daar achter ligt de hal, waar men de trap naar de verdieping kan vinden. Links van de entree loopt de gang. van u; uit men toegang heeft tot de lokalen. De lokalen zijn 8 65 m lang en 8.50 m breed. De gang is 2.25 m breed en 17.30 lang. Rechts van de hal zal men o.a. een gar derobekamer voor het personeel en leermiddclenkamer kunnen vinden. De leslokalen liggen aan de Zuidkant, dus aan de zonnekant. De situatie boven is ongeveer gelijk aan die beneden. Alleen vindt men daal- bovendien de kamer voor het hoofd van de school, in voorkomende gevallen ook voor de schoolarts. De cen trale verwarmingskelder en het kolen hok zijn onder de hal geprojecteerd. Er is genoeg ruimte bij de school, om als het nodig is er nog een paar lokalen Later luisterden de hoge gasten vanuit hotel „Du Rhin" naar een zanghulde van wel 3000 schoolkinderen uit Katwijk aan Zee en Katwijk aan den Rijn. Er kwam een groepje kinderen uit de massa met oranje uitgedoste leerlingen vandaan. Ze droegen een schilderij naar Prinses Ju liana, die In de serre van hotel „Du Rhin" stond. Het schilderij stelde de Oude Kerk voor. Vier kleintjes van de fröbelschool „Prinses Juliana" boden de Prinses bloe- j men aan. Daarna speelde „U.N.I.". Onder wijl maakten de Koningin, de Prln6 en de Prinses zich gereed voor het ogenblik. I waarop men zou beginnen met het aan hen voorstellen van de meest notabelen der Katwijkse burgers, zoals de gemeen tesecretaris, de heer D. C. O. Boekhoven en de gemeente-ontvanger, de heer G. B. Werther. Het was al laat in de middag, toen de vorstelijke bezoekers weer ln hun auto's plaats namen en naar Den Haag vertrokken. In Katwijk zelf heerste nog lang daarna een feeststemming. Europese Vrouwenunie Tijdens de ontvangst van de Europaische Frauenunion door het Haagse Gemeente bestuur. waarbij ook minister Beyen aan wezig was, heeft de presidente van de al gemene vergadering, welke in de Grafe lijke zalen gehouden wordt, mevrouw Lola Solar (Oostenrijk) verklaard, dat de Union zich tot doel stelt de marxistische vloedgolf, die Europa heeft aangetast, te liten en het verloren terrein te herwin- De ochtendvergadering van de algemene rgadering was gisteren gewijd aan de positie van de vrouw in het economische leven, als consumente, onderneemster en arbeidster. Mej. Ph. van der Werf (Nederland) sprak over het eerste onderwerp, waar in zij een vergelijking trok tussen de ver houding producent en consument ln Ame rika en Europa. De vrouw, die 80 pet van het Inkomen besteedt, zo concludeerde zij, ls zich nog te weinig bewust van haar positie en van de invloed, welke zij op de markt kan doen gelden. Het Italiaanse parlementslid voor de Demochistiano. dr ELsa Conci behandelde de gelijke rechten voor man en vrouw als mens. beiden immers Gods schepselen. Zij zag de ontwikkeling van het individu per soonlijk als sociale plicht. Zij stelde, dat de vrouw, ook de gehuwde vrouw, het recht heeft een werkkring buiten het ge zin te hebben. „Wij wijzen elke dwang af", aldus dr Conci. „We zeggen niet zij moet werken, maar zij kan het doen. Het is een kwestie van opvoeding om de meisjes en vrouwen te doordringen van haar plicht ten opzichte van haar gezin. De vrouw zal vrij moeten zijn in de keus van haar arbeid, maar moet er op letten, dat dit werk haar „vrouw-zijn" niet Met enige voorbeelden duldde zij aan, zeggen. bij te bouwen. Al met al kan m dat het huisvestingsprobleem, de schoolvereniging de laatste JMiHi kampen heeft,binnen afzienbare tijd zal zijn opgelost. Voor Sonnevanck-Zonnegloren Begin volgende week wordt een huis- aan-hulscollecte gehouden voor de ver pleeginrichtingen Sonnevanck-Zonneglo- ren. waar t.b.c.-patiënten worden ver- (Advi tie). Voor Centrale Verwarming Fa Grimbergen-Noordermeer Vliet N.Z. 19-20 - Rijnsburg Amerik. havenstaking breidt zich uit De havenstaking aan de Amerikaanse Oostkust breidt uit. In New York staken nu al 25.000 man cn ook in Balti more. Boston en Philadelphia wordt ge staakt. De stakingsleider William Brad ley verklaarde Donderdag te New York, dat alle havens van Canada tot Texas toe stil zullen komen te liggen als er niet spoedig iets gedaan wordt. E. J. Spierenburg te Rotterdam, chef van de afdeling bevrachting van Va-n Nievelt. Goudriaan en Co en hoofd van het allocatiebureau der Kon. Ned. Ree- dersveTenlging. is benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. hoe de vrouw in Italië nog uitgesloten ls van diplomatieke en rechterlijke ambten; zij kèn geen leidende functie in banken hebben. De vrouwelijke beambten verdie nen 60'/« minder dan de mannelijke, ter wijl in de landbouw de lonen 50lager voor de arbeidsters liggen. Zij zag echter de moeilijkheid In om gelijke rechten voor de vrouw te verove ren. zolang (als ln Italië) de werkloosheid heerst. Zij wees op de taak die de Chris telijke politici juist in deze omstandig heden hebben. Zo wordt de voorgevel van de op het voormalig voetbalterrein te Rijnsburg te bouwen Geref. school. Hllllllllllllllllllll LEIDERDORP Zondagsdienst De Zondagsdienst der hulsartsen wordt morgen waargenomen door dokter Hoef man, Hoofdstraat 40. tel. 30070. Geen spreekuur burgemeester Burgemeester Van Diepeningen houdt) VOORHOUT Zondagsdienst Voor de nieuwe regeling van de Zon dagsdienst der huisartsen, die 18 Sep tember ingaat, verwijzen wij naar mededeling onder het plaatselijk nieuws van Sassenhelm. VOORSCHOTEN Predikbeurten In de avonddienst van de Hervormde Gemeente in de grote kerk gaat ds Groot uit Lelden voor en niet ds Saraber. zo als In dit nummer onder de predikbeur ten vermeld staat. Artikel 17 der Bankwet heeft betekenis (Van onze parlemeivtsredactie) Minister Van de Kieft heeft aan de Tweede Kamer gezonden de memorie van! antwoord naar aanleiding van het voor-| lopig verslag over het wetsontwerp hou dende bepalingen ter uitvoering van arti kel 17 van de Bankwet 1948. Dit artikel bepaalt, dat over .de begrenzing van het) gezamenlijk be'drag der omlopende bank biljetten, bankassignatiën en rekening- courantsaldi bij de Nederlandse Bank. mede ter bevordering van een stabiele waarde van de Nederlandse geldeenheld, bij Koninklijk besluit voorschriften wor den gegeven. In de memorie van antwoord stelt de1 minister, dat naar zijn mening in artikel' 17 de wens ligt besloten, dat de Kroon dekkingsvoorschriften zal geven ter' meerdere zekerheid, dat de Bank haar lak, met name wat betreft de handha ving van de externe waarde van de gul den, op een goede wijze zal uitvoeren.) Tevens legt dit artikel op de regering t zekere verantwoordelijkheid voor het eren van een deviezenpolltiek, welke gericht op de bevordering van een stabiele waarde van de Nederlandse geldeenheid. Daarom heeft dit artikel zeker wel zin, zo bestrijdt de bewinds- de mening van enkele kamerleden, minister is niet van oordeel, dat de onderhavige voorschriften bij de wet loeten worden gegeven. Mr R. R. Pel, hoofdinspecteur tej Wormerveer, is benoemd tot commissaris politie te Kampen. Pertoneel gevraagd Meisje ln gerieflijk huis. Werkster aanwezig. Kamer met radio. Salaris 100.—. Of dagmeisje. Visser. Ara- weg 12, Wassenaar, Tele foon 01751—4191. Wilt u bijverdienen? Gra tis lol. Poe tb. 50, Dordreciu. Winkeljuffrouw en leerl winkeljuffrouw gevraagd. Banketbakkerij A. P. Kraay. de Kempenaerstr. 20, Oegst- 2e en 3e bediende ge vraagd. Banketbakkerij A P. Kraay. de Kempenaerttr 20, Oegstgeest. Flinke hulp In de huls houding gevraagd, voor hele dagen, 40 per week. Br ond. no. 5902 bur. v. d. bled Gevraagd Bakkereleerllng leeftijd 14—18 Jaar bij N. Rodenburg. Kerkstraat 14. Berkel Z.H., tel 397. Personeel aangeb. 0 Beschaafde Juffrouw GO cookt zelfst. werkkr. als Hulsh. waar hulp voor ruw werk aanwezig is Eventueel voor tijdelijk. Brieven bur v. d. blad onder no 5900 Ta huur gevraagd Jong echtpaar vraagt twee engemeub. kamers met gebruik van keuken. Br. no v. d. blad. gevr. met voll. pension Liefst in Prot. ge zin met huiselijk verkeer. Naroep: ass. accountant Br no. 5901 bur. v. d blad Te huur aangeb. Stalling voor motorfiets en auto. Te bevr Noordwlj- kerweg 2. Katwijk a d. Rijn. tel. 2319 0 Te huur aangeboden ga rage OroenendUkatraat Leiderdorp. Te bevr. Hoog- madeueweg 50. Leiderdorp. 5827 bur Woningruii Mooi vrij ruim bovenhuis bev. 2 etages, o.a. 5 kamers. 2 balcons enz. Riant uitzicht. 7.onzyde, centrum stad. Voor benedenhuis met tuin en suite. Br. bur. v. d. blad or der no. 5899. Aangeboden mooi huls te Aiphen a d. Rijn. bevattende 1 grote kamer. 3 slaapka mers. keuken. douchecel, grote zolder, balcon en schuurtje. Gevraagd huis te Leiden. Br. bur. v. d. blad onder no 5890. Gratis catalogue voor wo ningruii of verkoop onroe rende goederen. Woningrull- centrale „Nederland", Spoorstraat 11. Utrecht. Te lefoon 21758. Te koop gevraagd 0 Gevraagd Groententeelt- vergunnlng punt 4-5-7. Sier teeltvergunning. ook perio dieken. c v. N Bakker Hzn Roeiofarendsveen. Telefoon 487 K 1713. 0 Gezin vraagt orgel. Sta tenbijbel. oude schrijvers gewone letter. Br. onder n« 5895 bur. v d. blad Orgel gevr. Omschr merk reg., prlje: Kruisbroek. Lan ge Broekweg 18. Naaldwijk. Te koop aangeb. 0 In huurkoop piano's vanaf 800. Betaling vooruit 120. bij een contract van 4 jaar 17.30 per maand. Volle ga rantie. kosten inbegrepen Br. onder No 5909 Bur, Bled. Te koop een wandelwa gentje !n prima staat. Mun- mkenutraat 33. Leiden. Grote woonark te koop. bevat grote kamer en slaap kamer. flinke bergruimten, eventueel twee slaapkamers Ligplaats Drecht bij Oude O Te koop woonschip, in prima staat. Br. 2.90 m., lang 16.88 m., keuken, woonka mer en 1 slaapkamer, kabi net. Prijs 3500. Te bevr. t.o. No 4, bij de Kwaakbrug. Haarlemmertrekvaart. 0 Haard te koop. Beckers tvpe 90. Z.g.a.n. Meidoorn straat 20. Tel. 21005. Lerfder- 9 Aangeboden Solex, in goede staat 80. J. W. Fri- sostraat 39 0 Voordelige aanbieding van enige bespeelde doch prima orgel* o.a. 125.- en 150.- Salonorgeis 235.- 325.- Pracht eiken harpor- gels. Levering franco thuis, met 5 jaar garantie bij W. A. Gouw Terweeweg 100 Oegstgeest. Tel. 23217. 0 Nieuwe rijwielen met ga rantie vanaf 145. Gemak kelijke betaling in overleg 2e Hands dames- en heren- rijwielen. meisjes- en jon gensrijwielen A. Grimber gen. Dubbele Buurt 11 A, Rijneburg. Tel K 1718—2987. 0 Gratis een accordeon, gi taar, mandoline, banjo of haw.-gitaar 3 maanden lang mee naar huia. Voor deel nemers aan onze lestcurous. Vraagt nadere inl. Muziek school Zwang. Korevaaretr. No 5 Telefoon 24358. Solex, geheel compleet, prijs 120—, radio 18.50, wandelwagen'Je ƒ5.—, alles In goede staat Van 't Hoff- straat 38A. Leiden. Küppersbusch gasfornuis f 55.—. Singer trapnaai- machlne 30-. 2 mooie vloerkleden 22.30 p. stuk, 2-pers nieuwe wollen dekens f 20 p stuk. 4 houten keukenstoelen 12.50. Te bevragen Janvossens'eeg 51. Wasmachine te koop aan geboden. geheel electrlsch. met wringer v. d. Valk Boumanweg 20. Leiderdorp. Wegens overcompleet 4 crapeauds met ronde tafel Te bevr J Molenkamp. Burgstraat 15. Rijnsburg. Partij broeiramen en 3 warenhuizen, alles in goede staa' Met vergunning. Br. 0 Metalen horlogebanden voorkomen het verliezen van Uw horloge. Edeletaal rekband (blokband) 2,95. Gratia aanzetten. Goudkleu rige rekbanden voor dames horloges f 2,95. Ruime keuze horloges, wekkers.' koekoek- klokken. Uurwerkkllnlek. Lage Rijndijk 8. Tel. 23114 Betere muzieklessen. Be kend solide adres met firs', class aanbevelingen. Mu- ziekinatituut van Wouw. Ra penburg 1, Tel. 20458. Plano, accordeon, guitaar. mando line. dwarsfluit enz. Ultal. privé-leeoen. Inlichtingen en advies kosteloos. Geen in strumenten cadeau. Bureaux, gasf., 6chrijfm.. enz. radio's, fauteuils, stoe len. tafels, haarden, als nieuw. Gasfornuis, heren- •portrijwiel 3 versnellingen, boekenkasten. butagasstel. vloerkleden enz. Ink. antiek oude schilderijen enz. Tel. 22150. Nieuwe Rijn 60 bij hoek Hooigracht. Loop niet met pijnlijke voeten. Volledige behande ling 1.50. Bij U thuis 1.73 Bij abonnement (5x) reep 8,25 en 7,50. Manicure, massage, schoonheidsspecia list. Steunzolen naar maat. J. M. Heyn jr. Haagweg 216 Leiden. Tel. 20554. Behande ling volgens afspraak. Eerste Leidse E.H.B.O. Brigade. Aarwang nieuwe cursus eind September, deze worden gegeven door Dr Kortmann in het gebouw GG en GD Nieuwe Mare Leiden. Opg: Secretariaat Nieuw- s'-eeg 29. Tel. 21439. Wasmachines ver bene den de normale prijs 160) Tijdelijk aanbod. Grote kuip, volle garantie. Betaling con tant en vanaf 2.40 p. week Inlichtingen bij Postbus 64. Postkantoor Lelden. Dec-Tax. Herensingel 46 Tel 26000. 4 en 7 pers wa gens. Met en zonder chauf- Verin verft wollen ves-i ten. jumpers en truien In modekleuren, goedkoop, zo dat de wol zacht blijft. St. 0 Opleidingsschool ■choonheidsspeciallsUe). Opl. v. vakgroep diploma, cure, pedicure (algeh verzorging). Electr. ontha ren. Aanvang der nleu' cursus 28 Sept. Inschrijving dagelijks v. 26 uur. Oude RÜn 2 D. hoek Donkereteeg, Telefoon 24208. Rotan meubelen. Recht streeks van fabrikant aar particulier. 15—30*/» bespa- ring Vlotte modellen, prettig zitten, onverwoestbaar. Fa Feringa en Sluiter, Nieuw» Rijn 26. Leiden. Tel. 25377. ..Rosine" geeft de hoogste prijs voor goud. zilver er Juwelen. Grote keuze in ver lovingsringen. gouden, zil veren en verzilverde artike len. Het adres paratlën en uurwerken Steenstraat 46. Tel. 26584. Wilt U een fototoestel kopen? Kom dan bij Pijl eens binnenlopen Speciaal adres voor rolfilms ontwik kelen. afdrukken en vergro ten. Haarlemmerstraat 108 0 Gemakkelijke betalings voorwaarden. Damesmantel- pakjes, Herencostuums. Re genjassen. blouses. Over hemden, onderjurken. Da mes-, Heren- en Kinder- onderkleding Lakens, slopen, baddoeken, dekens, kleden, enz. verkrijgbaar. Lage prij zen. Br. no 5438 Bur Blad VleessnUmachines. snel wegers, kasregisters, electr. gehakt- cn electr. koffiemo lens bij Leeuwenburgh. Goudse Singel 47. Tel. 25995. Rotterdam 40 tot 50 procent goedkoper en volle garantie. Herenhoeden stomen, mo delleren. nieuw lint. nieuw leer Ook vergroten of ver kleinen Voor vakwerk Van Velsen. Hnedenküniek. Don- kersteeg No 3. Cursus Bloemschikken en Rlnden. Gelegenheid :ot deelname aan bovengenoem de cursus, uitgaande van de Ver v Kl.hdl. te Rijnsburg. onder leiding van de Heer Staf--—|Leiden. Begin der 10 Ort. Voor officieel agent van Berlnl, Mosquito, H M W en N.8.U «olckly. - Speciale repai atie-innchtlng. Onder delen voorradig. Da6gew»n6t betaling in overleg Motor en Rijwielhandel J Stam. Terweeweg 60. Tel. 23815 Heeft U last van rheunia- tlsche pijnen, bloedarmoeoe. bleekzucht, verval v. krach- 'en vermoeidheid en zenuw zwakte. gebruik dan (din gers versterkingswtjn Al leenverkoop Fa C. Bloot 0 Accordconllefhebbers, d:t Is Uw kans. Laat U of Uw kind testen op muzikaliteit, 3 maanden grails een accor deon in Uw huis. Heden in schrijving. - Inlichtingen: Muziekhandel Gé Hofenk. Haarlemmerstraat 66. Tele foon 21980 of 27081. 0 Jac Stouten, mr schoor steenveger, rookverdrijver, metselaar. Schoonmaken var haarden en centr. verw. Ge vestigd sinds 1874. Tel. 21751 Jellen ïovalldewagens, o.a wandel-, huiskamer-, zelf- oeweegbare en motorwagens Carrierhuis Gebr. Hulsman Hogewoerd 66—68. Tel. 22902 0 Gordijnrails compleet 1 per meter. Partij eiken stoe len. geschikt voo: zaal, club gebouw of keuken. Divan bedden. matrassen, ledikan- sp mlen. kasten, schuif- af-:. bureau'6, soldaten- kasten Pluvm, Hogewoerd 0 Haarden, kachels, mica, vuurspecie, diverse roosters, schuifpijpen, roetzakpijpen, ellebogen, pijpen, enz. Je adres voor reparaties aan haarden en kachels: Pluym, Hogewoerd 41, koopt inboe dels, zolderopruimingen. Tel. 21266. Orgels, plano's, grote sor tering. Vraagt prijslijst. Boots Piano- en Orgelhan- del, Bodegraven, Telefoon Auto- en motorrQschoei Marks. Volledige opleldtnf; rijbewijs, motor- en ven keerales inbegrepen. Gedipl- erkend instructeur. Nleu": lesmateriaal. Taxi dag en! nacht beschikbaar. Morsstr- 50a, Parkstraat 5a. Telefoot; 26584—22513. Sen regelmatige adverteerde!

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 4