Jlieuwc geihsctfe Courant s Nieuw ontwapeningsvoorstel van Rusland Griekenland verstoort eenheid van de Navo-landen Brand verwoest toren van St. Servaes in Maastricht BULTHUIS VRIJDAG 9 SEPTEMBER 1955 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie. Redactie, Abonnementen- en Ad verten ue-afdelmtr Tel 31441. Poetrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.40 per kwartaal; ƒ2,15 per maand; ƒ0.50 per week. AD VERTE NTI EN: 0.18 per nulhmete*. (By contract belangrijke korting! Zes en dertigste jaargang No 10442 Directie? F. DIEMER Hooidredacteur: Dr. E. DIEMER Cbei-Red.: H. W. ENSERINK CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Stantoflstlilj Is ghfblmn "tnya hert la leotjenspoct" Vreemde Opvoedingsmethoden ZIE PAGINA 5 WESTEN WIL ER MEER VAN WETEN Sovjet-gedelegeerde wil grotere bevoegdheid van Veiligheidsraad (Van een correspondent) NEW YORK, 9 September. OP DE ONTWAPENINGSBESPREKINGEN in New York heeft de af gevaardigde van de Sowjetunie, Sobolef verklaard, dat een doelmatige internationale bewapeningscontröle mogelijk is. „Een moderne oorlog is ondenkbaar zonder grote concentraties van land-, zee- en luchtmacht", to zeide hij. „Uitsluitend atoomwapens, zonder het optreden van andere strijdkrachten, kunnen geen oorlog beslissen". De bereidheid van de diverse regerin- Voor toezicht op splijtbaar materiaal en de geheime productie van atoomwa pens oordeelde Sobolef het noodzakelijk een internationaal contrölesysteem in te stellen, dat volledig in staat is het pro gramma voor de vermindering der be wapening en het verbod van atoomwa pens uit te voeren. Hierdoor zou het ge- n een plotselinge aanval worden ggenomen. Hij refereerde hierbij aan de voorstel- zijn regering op 10 Mei. waarin toezicht op grote havensteden, vliegvel- verbindingscentra van strategi sche betekenis werd beDleit. Dit inter nationale contróle-orgaan zou het recht moeten hebben de betrokken landen be wijzen te vragen van vermindering van bewapening en strijdkrachten en de con troleurs zouden vrije toegang moeten hebben tot alle gegevens, die betrekking hebben op begrotingsuitgaven voor mili taire behoeften. T egenwaardegelden voor defensie-doeleinden Tussen de regeringen van de Ver. Staten en Nederland is nadere over stemming bereikt over de besteding een bedrag van f 203 850 000 van de tegen waarderekening ter financiering aantal projecten ter versterking defensieve kracht van ons land. Deze projecten omvatten een bedrag van f 34.025 000. voor de productie artillerie-munitie, f 48.933.900 vooi productie van jeeps, f 112X100.000 voc productie van trucks en f 8 891.100 voor de bouw van radarbunkers. De 16-jarige Catharinus C. Kramer uit Amsterdam wordt sedert 27 Augustus vermist. Een ongeluk wordt gevreesd. controleurs toe te laten tot de atoomcentra, zou door omstandigheden, die wederzijds vertrouwen in de hand werken, tot stand kunnen komen. Als de aangewezen weg zag de Sowjet-afgevaar- digde vermindering der bewapening het verbod van atoomwapens. Sobolef vroeg de Amerikaanse gedele geerde Stassen hoe zijn regering denkt over het Russische voorstel, dat alle lan den zich verbinden geen atoomwapens te gebruiken voor zelfverdediging, tenzij dit door de Veiligheidsraad is toegestaan. Stassen antwoordde, dat dit een u breiding van het vetorecht in de Ver enigde Naties zou betekenen, waar de Verenigde Staten beslist tegenstander van zijn. ,,Eik land heeft het recht zich tegen aggressie te verdedigen", aldus de Ame rikaanse gedelegeerde. De Westelijke mogendheden hebben nadere bijzonderheden van de jongste Sowjet-voorstellen gevraagd. De Ameri kaanse afgevaardigde op de ontwape ningsconferentie Stassen, noemde de ver klaring van Sobolef de belangrijkste ver klaring van de Russische regering sinds de Geneefse conferentie van Juli j.l. De Griekse regering overweegt, niet deel te nemen aan de bijeenkomst van stafchefs van de landen van het Balkanpact (Griekenland, Turkije, Joegoslavië). Het doet dit op een moment, dat koning Paul van Grieken land juist een bezoek aan maarschalk Tito brengt om de banden tussen deze drie landen te verstevigen. De Griekse minister van defensie heeft de Griekse officieren, die zijn gedetacheerd bij het Navo- hoofdkwartier in Izmir (Turkije), opdracht gegeven op hun post te blijven. Griekenland zal eveneens niet deelnemen aan de regionale Navo-mano vres, die op 22 September beginnen. Dit zijn de belangrijkste Griekse 1 tegenmaatregelen in verband met de recente anti-Griekse onlusten in Istanboel en Izmir. In Parijs hebben de afgevaardigden op de Speciale vergadering van de Navo- raad hun tevredenheid betuigd over d< strenge maatregelen. die in de grot» Turkse steden zijn genomen om het voli onder de duim te houden. De Turkse ver tegenwoordiger verzekerde namens zijl regering, dat een herhaling van de be treurenswaardige anti-Griekse demon straties zal worden voorkomen. Men heeft in Navo-kringen het volste vertrouwen, dat de Turkse autoriteiten de toestand op de juiste wijze aanpakken. In Istan boel is een uitgaansverbod afgekondigd van elf uur 's avonds tot vijf uur 's och tends. Alle vergaringen, uitgezonderd godsdienstige bijeenkomsten en exai van scholen zijn verboden. De inwoners zijn begonnen de enorme hoeveelhedt puin die na de vier uur durende verndetl- gingsgolf is achtergebleven op te ruimen. T.U.C. tegen contact met rode vakbonden De T.U.C., het Britse Vakverbond, heeft op haar congres te South port een oproep voor nauwere samen werking met de communistische lan den van de hand gewezen. Met algemene stemmen werd een beroep op de Britse regering gedaan het initiatief te nemen om een ac- coord te bereiken ter beëindiging van de proeven met atoomwapens. Aan de vakbonden in andere lan den wordt verzocht hetzelfde te doen. Duits oefencentrum nog steeds verboden voor Nederlandse bommen MOSKOU, 9 September. Adenauer is gisteren met veel vertoon in Moskou verwel komd. De bijna 80 jaar oude staatsman werd begroet door de hoogste autoriteiten van het Kremlin, onder wie premier Boelganin, partijsecretaris Kroetsjtsjef (die ook de be sprekingen zal bijwonen) en minister Molotof. Er stond een erewacht opgesteld en er was een militaire kapel om de Duitse en Russische volksliede ren te spelen. Adenauer riep in het Russisch „Hallo" tot de erewacht en de Russische militairen ant woordden op een teken van de commandant „Lang zal hij leven". Overal wapperden Russische en Duitse vlaggen. Juist voordat Adenauer in zijn Mercedes zou stappen schreeuwde een Duitse fo tograaf hem toe dat alleen de Rus sische fotografen dicht genoeg bij het vliegtuig konden komen om foto's te maken. Samen wandelden de bondskanselier en Boelganin naar het voor de pers gereserveer de gedeelte van het vliegveld, waar zij lachend poseerden voor de Westelijke foto. Eerder had Adenauer in een kor te toespraak verklaard te hopen dat een begin zal worden gemaakt met de normalisatie van de betrek kingen tussen de Sowjetunie en Duitsland. Zijn rede werd door radio-Moskou uitgezonden. Vanochtend om negen uur bracht Adenauer een beleefdheidsbezoek ean minister Molotof. Daarna begaf de kanselier zich naar premier Boelganin en om 11 uur begonnen 1e officiële besprekingen. De Pwarda publiceerde gisteren een artikel dat weinig ruimte laat voor een aceoord over de kwestie der Duitse hereniging. Hiermede en mede door het reeds bekende Russische standpunt hebben waar nemers weinig hoop op concrete resultaten van de besprekingen tussen belde regeringsleiders. De schade bedraagt tenminste 100 mil- iioen gulden. Er zijn vele arrestaties richt onder de aanhanzers van de inlij- ving van Cyprus bij Turkije en aanstich- ters van de onlusten. De Griekse regering overhandigde vandaag een protestnota in Ankara. Van het antwoord hierop zal de toekomst van de Grieks-Turkse betrekkingen afhangen. Complot in Argentinië Diplomatieke betrekkingen met Vaticaan hersteld V(jf hoofdofficieren van de Argentijnse legerbasis Rio Cuarto ztjn beschnldigd van het aanstoken tot opstand. Zij wer den door een officiëel bericht in het Ar gentijnse dagblad La Epoca, gelast zich >innen drie dagen voor een militair ge- echtshof te melden. Doen zij dit niet. lan worden zij ais rebellen beschouwd. In het Argentijnse parlement werd gis teren vragen gesteld over -een vermoe delijke ro'sUik?» opstand in Rio Cuarto, waarbij de leiders vluchtten nog voor een schot was gelost. Een radicale afgevaar digde vroeg de regering, waarom deze samenzwering geheim was gehouden, terwijl eerder uitgebreide communiqué's /er ieder complot werden uitgegeven. De Argentijnse ambassadeur bij het Vaticaan, Carlos. Oliva Velez, zal spoedig ,r zijn post terugkeren, aldus Is be idgemaakt na een bespreking tussen de nieuwe minister van buitenlandse eredienst, CavagnaMartinez, de pauselijke nuntius. Mario Zanin. Eenheden van leger en luchtmacht lén voor het eerst sinds lange tijd deel m een religieus feest, n.l. de viering an O.L.V. van de berg Karmel in de provincie Mendoza. Geen paspoort voor West-Duitsland West-Duitsland is van plan, geen pas poorten meer te eisen van bezoekende onderdanen van landen, die lid zijn s de Raad van Europa. België, Italië, Frankrijk, Luxemburg de Saar hebben laten weten dat zij, „op zekere voorwaarden en op basis van we derkerigheid". de mogelijkheid om met Identiteitskaarten als grenedocument te volstaan zullen overwegen. De overige leden van de Raad, Neder land. IJsland, Zweden, Noorwegen, Dene marken, Engeland, Ierland, Griekenland en Turkije. hebben hun standpunt in dezen nog niet bekend gemaakt. In geval onderhandelingen met regerin gen van buurstaten niet zouden slagen, zou West-Duitsland overwegen unilate rale maatregelen te treffen. De visa voor bezoekers, die langer dan drie maanden blijven, zouden eveneens worden opgeheven. De landen van de Raad van Europa vereisen reeds geen visa meer voor bezoekers, die korter dan drie maanden blijven. Spanning tussen Peru en Ecuador In een bijeenkomst van de Raad der Organisatie van Amerikaanse Staten In Washington heeft de afgevaardigde van Ecuador, dr José Chirlboga, verklaard, dat Peru troepen langs de grens van Ecuador samentrekt. Ca 600 man van Ecuador zouden staan tegenover een meerderheid van duizenden manschappen van het Peruviaanse leger Hij maakte de Ver. Staten er op attent, dat ,.een gewapende invasie" dreigde en «prak de hoop uit dat de vier mogendhe den. de Verenigde Staten, Argentinië, Bra zilië en Chili, die de overeenkomst van Rio de Janeiro in 1942, waarbij de gren zen tussen Peru en Ecuador werden vastgelegd, hebben gewaarborgd, er ln tullen slagen een conflict te voorkomen. Ecuador heeft de regeringen van deze •taten verzocht een spoedbljeenkomst te houden over de gespannen toeetand. Peruviaanse diplomaten in Washington zeiden niets te weten van troepenbewe gingen langs de grens, maar daarentegen de „overmatige bewapening van Ecuador" te zien als een bedreiging van de vrede. Donderdag werden negen soldaten van Ecuador door Peruviaanse militairen ge vangen genomen. Ecuador ontkent dat de •oldaten zich buiten baar grondgebied be vonden. Het was binnen een uur gebeurd.. Stalen spits stortte naar beneden en vernielde delen van de kerk EEN RAMP heeft vanmorgen een van de voornaamste monumenten van ons land getroffen. Brand heeft de hoofdtoren van de Sint-Servaes- kerk te Maastricht voor een groot deel verwoest. Ook de eeuwenoude kerk zelf heeft belangrijke schade opgelopen, doordat gedeelten van de toren door het dak vielen. De grote hoogte van de toren maakte het uitermate moeilijk het vuur te blussen. Prins Bernh.rd werkt lezer da gen een druk bezet programma af. Eergisteren vertoefde hij op de luchtvaarttentoonstelling in Farn- borough (Engeland); gisteren opende hij de electrische centrale te Buggenum in Limburg, bracht hu een bezoek aan de tunnelbouw te Velsen. en ontving Jiij in Soest- dijk deelnemers aan een interna tionaal belastingcongres; vandaag legde hij de chr. ziekenhuis in Bennekom; gen zal hfy de jaarbeurs bezoeken en Maandag een lezing bijwonen aan de T.H. te Delft. Op de bovenste foto ziet Z.K.H., terwijl hij met een van de leden van de admiraliteitsraad, dit gisteren zijn 200ste zitting hield, de in aanbouu» zijnde auto-tunnel te Velsen verliet. Hiernaast de Prins In een onge dwongen gesprek met deelnemer» aan het Amsterdamse belasting congres, die gisteren met hem een wandeling door de paleistuin maakten. Veiligheidsraad neemt Gaza-resolutie aan De Veiligheidsraad heeft gisteren een stemmig een resolutie aangenomen, waar- In, overeenkomstig het voorstel van neraal Burns, een beroep op Israël Egypte wordt gedaan de spanning in het gebied van Gaza te verminderen door een niemandsland van één kilometer breedte tn te stellen. Indien het voorstel, dat door (ie Wes telijke Grote Drie is ingediend, door beide betrokken staten wordt aangeno men, zullen tevens prikkeldraadversper ringen worden aangelegd. Israël zou reeds zfj-n instemming hiermede hebben betuigd- Zowel de vertegenwoordiger van Israël als Egypte verklaarden, dat hun regerin gen bereid z(jn de onderhandelingen met generaal Burns, die enige tijd geleden werden afgebroken, te hervatten. In Cairo heeft een regeringswoordvoer der verklaard, dat Egypte ieder voorstel om de spanning te verminderen toejuich.t mits het afkomstig is van generaal Burns. Doordraai tomaten houdt nog aan Op de Nederlandse tomatenmarkt valt »en Iets betere stemmingwaar te ne- nen, hoofdzakelijk voor de betere kwa liteiten. Er is weer wat vraag naar uit waardoor de prijs van de beste kwaliteit plaatselijk kon oplopen tot 30 per kg. De mindere kwaliteiten zijn nog steeds slecht te plaatsen en de door draai hiervan blijft nog aanzienlijk. Bij export naar West-Duitsland geldt een minimumprijs van 27 cent per kg. Met ingang van 16 September wordt dit 20 ct. Nog geen half uur nadat de brand ont dekt was, stortte de torenspits naar be nedon op het hoofddak van de kerk. De kerk was toen net ontruimd, evenals de (rjjke) schatkamers. Omstreeks halftlen vanmorgen waar schuwden omwonenden de Maastrichtse brandweer dat er rookwolken uit de hoofdtoren van de St.-Servaes kwamen Onmiddellijk werd uitgerukt. De vlam men sloegen al uit het dak van de toren Ze hadden de steiger, die aangebracht was voor herstel van de toren, aange tast. Binnen een kwartier stond de hele houten stellage in lichterlaaie en brandde als een toorts. Om vijf voor tien stortte de spits met de balken van de etelger op het hoofddak van de kerk, waar reeds verschillende gaten door neervallende brokstukken waren veroorzaakt. De stalen spits, die versierd was met de Duitse adelaar, sloeg dwars door het dak van h't middenschip, drong door het kerkgewelf heen en sleurde een grote koperen kaarsenluchter mee. nielde een deel van een pilaar en kwam in stukken op de kerkvloer terecht- Slechts enkele minuten tevoren was d« kerk, waar een mis werd opgedragen voor melsjeslycelsten, ontruimd. Klokken gered De grote zorg i het behoud van de toren, Bedwongen Om kwart voor elf arriveerden brandweren van Heerlen en Aken, do eerste met een 6puitwagon en een reedschappenwagen. Deze nam de bijzon dere taak op zich, de druk van het water hoog mogelijk op te voeren, terwij] de Akense brandweer met ladderwagens de brandhaard aan de zijde van Vrijthof aantastte. Omstreeks elf men het ernstigste deel van brand meester. De resten van de «tel gera die om de torenspits hadden ge staan, stortten naar beneden, maar met vele stralen van de drie brandweren werd het vuur in deze resten op het dak gedoofd. Duizenden Maastrichtenaren waren van alle kanten samengestroomd en za gen met angst het verloop van de brand Enkele groepen rooms-katholleken onder de menige baden gezamenlijk voor het behoud van de monumentale kerk. Vele autoriteiten waren aanwezig, on- Koningin en Prins maken tocht door Suriname's oerwoud Kano's op woeste rivieren worden door tromgeroffel begeleid KONINGIN JULIANA en.Prins Bernhard zullen tijdens hun verblijf in Suriname een rimboetocht met zgn. granmancorjalen maken. Dat zijn kano's, die deels met een buitenboordmotor, deels door man kracht worden voortbewogen en oj rituele wijze door tromgeroffel wor den begeleid.. an de brandweer gold de tweede verdieping X de grote Serveesklok hangt, het zes ton wegende gevaarte dat in de volksmond bekend staat als ..graammeer" (grootmoeder). Deze klok èn het carillon, dat beveiligd is met een betonnen vloer er onder, schijnen be houden te zijn. Niettemin i6 de schade groot, en de toren, die door dr P. Cuypera in 1880 werd gebouwd ter vervanging van een barokke toren uit de 16e eeuw kan als verloren worden beschouwd. Het was een ronde spits, toelopende toren, temid den van twee lagere vlerkante torens. Men was in de toren bezig met herstel werkzaamheden. De restauratie van het houtwerk, dat voor een gedeelte ver gaan was, paste eindelijk en men was nu bezig met de leldafcbedekking. Waar schijnlijk is men onvoorzichtig geweest met vuur. De vlammen konden toen snel om zich heengrtjpen, omdat hoge toren» veel wind vangen. Kerk behouden Het behoud ven de kerk zelf betekent het behoud van een der schoonste Ne derlandse bouwwerken. De St-Servaes is Op deze tocht zal het gezelschap et vier volgen die met woest geweld door net zware roWblokken bezaaide bed ding stroomt. Men passeert watervallen stroomversnellingen, maar deze rullen omstreeks die tijd van het Jaar vrijwel droog liggen. Het gevaar van omslaan dergelijke zal miniem zijn, want de negers die de kano's besturen, zijn van Jongsaf gewend op dez^ snelstromende, uiterst moeilijke en vaak angstaanjagende rivieren te varen. De tocht zal 'a ochtends vroeg beginnen 1 eindigt niet voor middernacht. Het ge zelschap zal met een dieseltreintje het vliegveld Zanderij naar Kabel rijden, het Prinses Juliana-zendingshospl- taal ligt. Van Kabel vaart men over d« Surlname-rivier stroomafwaarts en onder weg zullen enkele bosnegerdorpen wor- Russische reis; voor en tegen... TiMOSKOU is interessant posities en parken, maar era saai," zo er bij neervielen. erg saai,' luidt de kop van een arti- terdei kei van Jeffrey Blyth in tistische gegevens tot de Daily Mail en h(j er van duizelden. keersproblemen zouden Wij luis- oplossen. Verlaat de hoofdstraten, wandel langs de onver- ■gde wegen met hun Onze enige ontspanning kinderhoofdjes en ge zult middagtocht houten op- voegt daar ben blij we zijn." Om uit te zien naar het Kanaal van Moskou trekjes vinden, die een stevige biefstuk in- een keurig opgeknapte reeds sedert de dagen plaats van groentesoep als lunch. Om weer vrou wen te zien. die in goed zittende kleren gaan win kelen inplaats van grep pels te graven of wegen aan te leggen. Om taxi kunnen permitteren. Om weer in een winkeleta lage te kunnen kijken, die vol is met dingen, die je grijze raderboot, die kunt kopen en niet alleen ger door Stalin werd ge- ge sombere gebouwen, dat papiermacht modellen, bruikt." alles deprimeerde ons." Zo voel Je je na twee Blyth vertelt de Tsaar staa steeds als woningen dienst doen, aldtis Blyth. Bemerk dan de gedrukte atmo sfeer, die de meeste in vloed had op ons groepje vacantiegangers. 't Leek of alleen de kinderen kon den lachen. Er scheen wei den lachen. Er scheen wei nig levensvreugde te zijn, alleen hard werken. De den bezocht, terwijl ook een bezoek wordt gebracht aan Brokopondo, waar een stuw dam wordt aangelegd. Naar ln Parama ribo verluidt, zou H.M. een dergelijke rimboetocht ten zeerste op prijs stellen. Gaullisten eisen Spoedzitting van het Franse parlement PAR LIS, 9 SEPT. De Gaullisten hebben wegens de ernsi van de toestand in Marokko gisteren eer spoedbljeenkomst van het Franse parle ment geëist, dat tot 5 October op recei Zij verklaren dat premier Faure bezig Is, Marokko voor Frankrijk te verspelen De oppositie tegen de Marokko-politiek de Franse regering wordt met de dag sterker. Ook in Marokko zelfgr oeit groeit zet tegen de plannen van Faure. In Rabat dringen de adviseurs van de huidige sul tan Ben Arafa er op aan de Franse re gering voor te zijn door zelf een nieuv kabinet te benoemen. De Franse kolonis ten zien Ben Arafa, wiens aftreden eer voorwaarde voor regeling van de Ma rokkaanse kwestie is, niet gaarne heen- Vandaag bespreekt het Franse kern kabinet een rapport van generaal Ca- troux, die op Madagascar met de verban- sultan Ben Joessef confereert. Waar- ers menen dat deze tenslotte tot sa menwerking bereid zal zijn. De leiders de nationalistische Istiqlalparti) zul len spoedig naar Madagascar vertrekken incident In Casablanca zijn vijf Marokkanen om het leven gekomen. De toestand ln de stad is nog steeds gespan- Emissie Philips Het bestuur van Philips' gloeilampen fabrieken zal de aandeelhouders voor atellen over te «aan tot uitgifte van 178.727.000 gld. gewone aandelen aan de N.V. Gemeenschappelijk bezit van aan delen Philips gloeilampenfabrieken, die op haar beurt voornemens Is over te tot een gelijke uitgifte van gewone aandelen. De inschrijving wordt 6 Octo ber opengesteld voor aandeelhouders: e gew. aand. geven recht op resp. pref. Philips of Gemeenscb. Bezit op gew. aand. a pari. vele dingen, die hem ge- een vacantie tn Rusland weken Rusland. Nooit ik zo blij,. Londen te zien." tuurUjk als hoogtepunten gulden „Natuurlijk, de Russen de nieuwe Universiteit alleen wilden zich op hun best van 32 verdiepingen, de aan ons voordoen. Zij or- beroemde ondergrondse, ganiseerden voor ons een het nieuwe stadion voor overdadig sightseeing- 100.000 bezoekers. Hij programma, dat ons vol- keek met afgunst naar komen uitputte. We trok- de brede hoofdstraten, die ken door musea, kunstex- op slag de Londense ver- Maar ondanks alles Is zeker de ongeveer 1300 ai was het om een eind te maken aan een aantal vreemde opvattingen, die vele Russen (die nooit een Westerse krant of een Westerse film zapen) over ons deel van de wereld hebben. o if «f V •en kerk met driebeukig schip, abels met dwerggalerij en westbouw ln romaanse stijl, gebouwd in de 10de tot 12de eeuw. Het is een zuiver voorbeeld van Lim- burgs-Mgaslandse bouwkunst. Er ls een prachtig© keizerzaal, en een der aller eerste gebeeldhouwde kerkportalen der gotiek in Europa (ca 1225). De kerkschat omvat talrijk© relieken en kunsthisto- rlsch-belangljke houders, een 12de eeuwse reliekenschrijn met rijke sculptuur enz. Met de terzijde liggende St. Janskerk vormt de St Servaes een geheel van zeldzaam harmonische schoonheid. Kunshisorici beschouwen de vernielde toren niet als het schoonste deel van de Sint-Servaes. De rechthoekige torens naast de vernielde spits, die ongeschon den bleven, zijn van ouder datum. HET WEER IN EUROPA 8 „8 f1! Stockh. Oslo Kopenh. Grenoble Nice «ff si si *f i2 zzw zzo wzw ozo ozo zzo NW windstil windstil windstil windstil Indstll windstil windstil ONO *3 VERLAAGDE PRIJZEN! KROON en KASHMIR KARPETTEN 140 x 200 200 x 300 225 x 310 Zowel Oost er 119 254.— 295 dessins als de Botermarkt 23 Iets koeler De Bilt verwacht tot mor genavond: Wisselend bewolkt met plaatselijk enkele bui en. Ieta koeler. Overwegend matige wind tussen Zuid west en West (Opgemaakt ta 10 uur. ZON EN MAAN Zaterdag: zon 6.0619.11, maan onder 15.50 (op Vrijdag 22.53). Op 16 September

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 1