Jlicuiue fciï»sd)c GTouranl Geen loonsverhoging, maar de prijzen omlaag Het was acht uur vrede in gebied van Gaza Drie Kamerleden beleefden een hachelijk avontuur in Zweden E55 (3 millioen bezoekers) Zaterdag gesloten M ii MAANDAG 5 SEPTEMBER 1955 BUREAUX: Steens treat 37. Directie. Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: TeL 31441. Poetrekening: 58936. ABONNEMENTEN: j 640 per kwartaal; 2,15 per maand; f 0.50 per week. ADVERTENTIEN: 0.18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chei-Red.: H. W. I ENSERINX CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken Zes en dertigste jaargang No 10438 _5tant»asltch l« gfifblmn "tngn hert in tcgljcnspocf Sport en wedstrijden ZIE MG. 4 EN 5 OFFENSIEF TEGEN DUITS INFLATIESPOOK Prof. Erhard: matig de loott en winstverlangens (Van onze correspondent) BONN. 5 SEPTEMBER BRUIN GEBRAND door de zon van Venetië is prof. Ludwig Erhard. ce Westduitse minister van economische zaken, zijn grote aanval tegen het inflatiespook begonnen. De minister kondigde reeds aan, do eerste veertien dagen te zullen gebruiken om alle betrokkenen te wijzen op de noodzaak van matiging der loon- en winstverlangens. De t komende twee weken zal de minister drukke besprekingen voeren met top-organen van f ondernemers en van vakbonden. Ook de middenstand (me*, name de slagers) zal hij op het hart drukken, dat de huidige winkel prijzen reeds lang niet meer in redelijke verhouding staan tot de markt prijzen. De ondernemers houdt prof. Erhard voor, dat zij zouden hebben verzuimd de door volledig gebruik van de capaciteiten i door rationalisatie bereikte verminde ring der productiekosten in de prijzen tot uiting te brengen. De vakbonden verwijt hij, al te zeer de nadruk te leggen op loonsverhogingen, al hoewel deze ook volgens de minister niet over de hele linie mochten worden afge- En tot beide sociale partners richtte hij het vermaan, dat de sociale structuur uit het evenwicht zou kunnen geraken, neer zij zich ertoe beperken de bestaande wrijvingen door opvoering van prijs- loonpeil op een gemakkelijke manier i te nemen. Slechts wanneer iedereen zijn verant woordelijkheid voelt, behoeft er volgen» prof. Erhard geen gevaar uit de hoogcon junctuur voort te vloeien en kan het ove: het algemeen stabiele prijsniveau worden gehandhaafd. DREIGEMENT Hoewel de minister dreigde, dat bij inzetten van een spiraalbeweging lonen en prijzen wellicht geen andere weg zou blijven, dan een ingrijpen van de Staat, zeide hij, dat hij er thans niet aan Slechte Ned. beurt Pover figuur op de Zweedse Jaarbeurs De Nederlandse deelneming aan de jaarbeurs in Stockholm stelt teleur. De expositieoppervlakte is vergeleken by andere deelnemende landen veel te ge ring en Nederland slaat een pover figuur. Tot deze slotsom kwam de heer L. Fok- kema, directeur van de Nederlandse Ex- portcombinatie, die vorige week op deze beurs heeft gewerkt. Volgend jaar zal men tweemaal zoveel axpo6itieruimte reserveren. Volgens de heer Fokkema biedt Zweden ongekende mogelijkheden De Nederlandse Exportcombinatie wil volgend jaar een grote Holland-tentoon stelling in de Zweedse hoofdstad organi seren. Een Nederlandse bloemenkoningin zal van de tuinen van het koninklijk pa leis in Stockholm uit opstijgen in een helicopter, waaruit bloemen zullen wor den gestrooid. Er zouden ook een Neder lands fanfareorkest en een draaiorgel Ambassadeur Bohlen mag Sowjet A-centrale zien MOSKOU, 5 SEPTEMBER. Het Russische ministerie van bui tenlandse zaken heeft de Ameri kaanse ambassadeur Charles Bohlen uitgenodigd tot een bezoek aan de grote Russische atoomcentrale, die op ongeveer 250 km van Moskou ligt. Bohlens reactie: „Ik wou dat ik iets van atoomenergie wist denkt, zijn vrijheidsbeginselen op te offe ren door een stop op lonen en prijzen, of door andere dirigistische maatregelen. De maatregelen die de minister over weegt, zyn er op gericht, door het gemak kelijker maken van de importen de con currentie te verscherpen en zo de regula tor van zijn sociale markteconomie in functie te houden. Erhard gaat uit van het standpunt, dat de met enorme investerin gen uitgevoerde rationalisatie voldoende ruimte biedt voor aanmerkelijke prijsver lagingen. Ook de vakbonden zelf hebben zich aan gesloten bij Erhards theorie, dat een reële verbetering van de positie der arbei ders door prijsverlagingen beter zou zijn dan een eindeloze reeks van nominale loonsverhogingen. Zij hebben desondanks een golf van nieuwe loonbewegingen ont ketend, met 't argument, dat de arbeiders van de verminderde productiekosten in hun huishoudelijk budget nog niets hebben gemerkt. Ook bij de vakbonden ziet men evenwel in, dat by een zodanige eenzydige ontwikkeling de byna acht millioen niet- werkenden in het gedrang zullen komen. TOCH LOONEISEN Principieel stemmen de vakbonden by voorbaat in met Erhards nieuwe offensief tegen de te hoog geachte pryzen. Zü heb ben in het welslagen daarvan evenwel te weinig vertrouwen, dan dat zy bereid zyn, hun looneisen op drastische wyze in te Erhard wil de industrie ertoe brengen, in haar pryzen met een verscherpte con currentie rekening te houden. De devie- zenpositie van de bondsrepubliek staat een uitbreiding van de invoeren zc meer toe. West-Duitsland beschikt thans over een deviezenreserve van elf mil liard mark. Ook de by de huidige gemakkeiy'ke af zet verflauwde binnenlandse concurrentie wil Erhard tot nieuw leven wekken. Het ziet er naar uit, dat hy daartoe nieuw leven wil brengen in de besprekingen over de reeds jaren hangende kartelwet geving. In de stryd om deze wet hebben de tegenstellingen tussen Erhard en „karteifreudige" industrie zich al lang toegespitst. Het deze week beginnende beraad, dat begeleid wordt door steeds krachtiger golven van looneisen, wordt met dat al in de Bondshoofdstad met de grootste belangstelling tegemoet gezien. Dit is het familieportret in een gouden lijstje dat de Russische maar schalk Zjoekof dezer dagen aan president Eisenhower zond. In het mid den ziet men de maarschalk met zijn vrouw en kleinkind Sasja. Hun dochter Era en haar echtgenoot Alex Androvitsj Valselefsky vindt men links op het portret. Hun dochter Ella rechtstrouwde kort voor de Geneefse conferentie met een zoon van maarschalk Worosjilof, de president van de Sowjetunie. Zoals bekend, gaf Eisenhower haar vader een huwelijkscadeau mee. Auto sloeg over de kop, maar inzittenden kwamen er goed ai (Van een onzer verslaggevers) Duitser over ons verkeer Autorijden in Holland is een genot In. Holland autorijden it een waar genot, heeft een medewerker van het grootste Westduitse dagblad Die Welt geschreven na zeven da gen in Nederland de verkeersver- houdingen te hebben bestudeerd. Hij was bijzonder onder de indruk van de toestand van het Neder landse wegennet en van de cor rectheid, waarmee in het alge meen gereden wordt. „De meeste autobestuurders pas sen zich bij het verkeer aan. Zij gebruiken niet hun ellebogen en tonen een weldadige rust. Zij wor den niet ongeduldig, waanneer zij i wachten, ook niet het l ntig i duren. Wie voorbijgereden wordt drukt niet op het gaspedaal, maar maakt voor de snellere plaats. Het verstand lij-kt op de straat meer te regeren dan by ons". De schrijver voegt aan zijn vleiend oordeel evenwel toe, dat hij geen verwend man is. aangezien hy op de Duitse wegen voortdu rend „met een half been in het zie kenhuis staat". „Als Oomelissen niet zo prima ge reden had, waren we er niet zo goed afgekomen," vertelde ons vanmorgen jkvr. rar C. W. I. Wttewaall van Stoetwegen, weer veilig thuis in haar flat aan de Laan van Meerder- voort in Den Haag. Zij heeft met de Kamerleden J. G. H. Cornelissen en Helsinki, (waar het de conferentie van de Interparlementaire Unie bywoonde), naar Den Haag bracht, hield zich daar «trikt aan. Plotseling zag jkvr Wttewaall van Stoetwegen een grote wagen uit tegen overgestelde richting naderen: „Die mar houdt rechts", riep ze nog. En werkeüjk kwam de wagen pal op de Nederlandse auto aansuizen. Op het laatste ogenblik zwenkte de wagen naar links en slipte. Ch. J. I. M. Welter in Zweden een De heer Cornelissen week uit hachelijk avontuur beleefd. berm, daar kantelde de wagen en rolde Weekeinde van nieuwe zware strijd DIT WEEKEINDE is het geduren de acht uur vrede geweest in het gebied van Gaza. Zowel Egypte als Israël aanvaardden gistermiddag omstreeks vier uur de bestandsop- roep van generaal Burns, hoofd van de V.N.-bestandscommissie. De vrede zou echter niet büjvend zijn; rond middernacht reden Israëlische pant- Het gebeurde Donderdagmiddag precies vyf minuten voor een (het horloge de heer Weiter bleef stitetaan) op de brede weg van Linhem naar Linköpping. In Zweden houdt het verkeer links en de heer Córneliaeen. die aan het stuur zat de wagen, die het gezelschap Een feest van kleur en klank was het Aalsmeerse bloemencorso, dat Zaterdag door de straten van Amsterdam trok en in het stadion bewon- werd werd. Elke praalwagen stelde een muziekstuk voor, dat door de luidsprekers in het stadion weerklonk, als de betreffende wagen voor kwam. Er waren 25 praalwagens en 22 versierde personenauto's. Op de eretribune zaten o.a. de ministers Staf en Donker. Nederland werft 1500 Italianen Italia autoriteiten in Rome hebben goedgevonden, dat Nederland 1500 Itali aanse arbeiders werk zal aanbieden in de metaalindustrie, de woningbouw, de myn- ouw en het transportwezen. Deze week zullen Nederlandse vertegen woordigers naar Rome komen regeling te treffen. Nederland zoekt 150 mynwerkers, 1200 metaalarbeiders en nog 150 anderen. Het gaat om een contract van twee jaar. Marokkaanse leiders naar verbannen sultan PARIJS, 5 September. Drie leidende Marokkaanse nationalis ten zyn per vliegtuig naar Madagascar vertrokken voor besprekingen met de verbannen sultan Ben Yoessef over de door Frankryk voorgestelde hervormin gen. ablanca werd de nationalis tische leider Babi Berradda voor zyn wo ning vermoord. Hy 6tond op goede voet met enkele Franse ministers en was één de gematigde figuren der Istiqlal- party. Pro-Duitse partijen gaan samen in Saarland SAARBRÜCKEN, 4 Sept. De drie pro-Duitse partyen in Saar land (Christen-democraten, sociaal-demo craten en democratische party) hebben zich gisteren verenigd in wat wordt ge noemd de „Deutscher Heimatbund". Tegenover de nieuwe bond staat de nieuwe Freie Deutsche Partei, die vóór Europeani6atie van het Saargebied is omdat zy een tydeiyke oplossing van deze kwestie noodzakelyk acht en ook „omdat de Europeanisatie politieke vrij heid waarborgt". Vragen over PTT-tarieven Het Eerste-Kamerlid mr R. H. baron de Vos van Steenwijk (lib.) heeft minister Algera gevraagd of het juist is, dat de P.T.T.-tarieven worden verhoogd en in- dit het geval is. of dit niet in tegen spraak i6 met de opvatting van de rege ring dat lonen en prijzen in rust dienen Ook Polen en Albanië beperken strijdmacht Na de Sowjetunie, Tsjechoslowakije en Roemenië hebben thans ook Polen en Al banië bekendgemaakt, dat zy hun stryd- krachten vóór 20 December van dit jaar aanzienlyk zullen verminderen. De ge demobiliseerde militairen (Albanië 9.000 man en Polen 47.000 man) zullen in de landbouw en In fabrieken worden te werkgesteld. Weer een ontsnapte SS'er in vrijheid gesteld Opnieuw i6 een van de zeven op Kerst mis 1953 ontvluchte oorlogsmisdadigers van Breda als eerzaam burger in de bondsrepubliek vrijgelaten. Deze keer liet de rechtbank van Celle de gevange nisdeuren openen voor Willem van der Neut, die daar gevangen werd gehouden in afwachting op een beslissing van de rechtbank over de mogeiykheid van een uitwyzing van de misdadiger. De rechtbank liet hem los, hoewel zy tot dusverre geen uitspraak heeft gedaan. Aangenomen kan echter worden, dat ook Van der Neut op grond van Hitiers ver ordening tot bescherming van SS-lieden als Duits staatsburger zal worden erkend. Van der Neut heeft zich als meubelma ker m Uelar in het Harzgebied gevestigd. Staking op Curasao Zaterdag is het voltallige personeel (550 man) van de Mynmaatschappy Curasao in staking gegaan vanwege het ontslag, ver leend aan twintig buitenlandse arbeids krachten. Deze arbeiders zouden vervan gen worden door Antillianen. De toestand is rustig. De Westduitse Invoer van Neder landse snijbloemen was dit seizoen 13,5 millioen D.M. of 3 millioen meer dan vorig jaar. verder door, geheel onderste boven. De drie inzittenden waren het eerste ogen blik volkomen versuft, maar al spoedig klonk de geruststellenden stem van de heer Cornelissen: .We moetén nu zien er uit te komen. De heer Welter, die nae6t de bestuurder zat. verkondigde laconiek: „Ik ben by bewustzijn". Op dat ogenblik kwam een hulp opda gen, niet alleen van de man uit de schul dige auto, maar ook van spoorwegarbei ders. Het raampje werd omlaag gedraald en jkvr. Wttewaall was de uitkroop. Wat later waagde de heer Cor nelissen het, zich door het raampje te wringen en toen bleef de heer Weiter (75 jaar) niet achter. Wat versuft en mei schrammen stonden de drie daar. De po litie verstond geen Duits en de Neder landers geen Zweeds, maar toch werd het spoedig duidelijk, dat de tegenligger, -aar het bleek een arts, de schuldige Nadat de auto opgetakeld was en zorgvuldig nagekeken, stond het drietal Kamerleden niets anders te doen dan eer in te stappen en door te rijdenI Ze hadden nog 1000 km voor de boeg! Maar dat ze dankbaar waren weer v lig in Den Haag te arriveren, is zeker. Acht doden in het wegverkeer De 75-jarige heer Van Zonderen uit Hoek van Holland geraakte Zaterdag avond laat bekneld tussen een autobus en de leuning van de Valbrug te H onse ier s d y k. Hy was vry wel op slag dood. Zyn 75-jarige echtgenote werd zwaar ge wond overgebracht naar het ziekenhuis Bethel te Delft. By een ernstig auto-ongeluk op de weg Antwerps n-T urnhout zUn Zater dagmiddag de 46-jarige Eindhovense tex- tlelimporteur A. Polak en zyn zes-Jarig dochtertje Lydia omgekomen. Mevr. Po et zoontje Wim, die op deze za kenreis meereden, werden ernstig gewond. Waarsohyniyk is de heer Polak achter het stuur door een hartaanval getroffen. De auto reed tegen een muur. De 72-jarige M. Mast werd Zaterdagmid dag by het oversteken van de Rozen- daalseweg te Arnhem door een bestel- aangereden. Kort daarop is hy over leden. De 17-jarige G. van den Heuvel uit Al phen (N.-Br.) vloog Zaterdagavond in Lith met zijn motor uit de bocht van de weg. In het ziekenhuis is hy overleden. Tussen O s s en Bergen botste de 25- jarige J. van Tilburg uit Oss met zlin motor tegen een stilstaande vrachtwagen. Ook hy is in het ziekenhuis overleden. In de bocht van de Beeksestraatweg by de jeugdherberg by Nymegen botste Zaterdagnacht een auto tegen een yzeren trammast. De bestuurder Rolf Dreesen uit Kleef, was onmiddellyk dood. Twee an dere personen uit Kleef werden ernstig gewond. De tweejarige Cornelis A. Lamboo liep op een onbewaakt ogenblik uit de ouderlyke woning aan de ryksweg te Delft, en werd door een auto over reden. Het kind. is aan zyn verwondin gen overleden. Nederlander weer beste goochelaar ter wereld De 29-jarige Rotterdamse goochelaar Fred Kaps is opnieuw wereldkampioen goochelen geworden, en wel op het grote internationale goochelaairscongres dat in Amsterdam i6 gehouden. Hy had tachtig tegenstanders. Nog nooit is een goochelaar tweemaal achtereen wereldkampioen geweest. Ook andere Nederlanders kregen prijzen, Ad de Lunes uit Zwolle en Marconick (Nick Stolk) uit Den Haag. GAZA, 5 September. serwagens de grens over en begonnen een Egyptische stelling te Tobat el Asra te beschieten. De Egyptische soldaten sloe gen onmiddellyk en fel terug. Vier Isaë- liërs werden gedood; aan Egyptische kant waren geen slachtoffers, aldus radio-Cairo. Zaterdag was het byzonder onrustig ln hel gebied van Gaza. BU tal van inciden ten tussen pantserwagens, infanterle- patrouilles en artillerie-stellingen sneu velden tientallen soldaten. Het Egyptische opperbevel zou thans overwegen, onmiddellyk alle gezinsleden van militairen ln het gebied van Gasa te Intussen heeft premier El Moefti van Jordanië officieel bekendgemaakt, dat zUn land Egypte zal steunen „als de Is raëlische aanvallen in het gebied van Gaza voortduren". Tezelfdertyd gaf vice- premier Salem van Egypte toe, dat de Sowjetunie zijn land wapens heeft aan geboden. Salem zei. dit aanbod te zullen accepteren, als de Europese landen waar mee Egypte wapencontracten heeft, hun beloften niet nakomen. Volgens een woordvoerder van het Israëlische leger was de Israëlische pa- ouille, die Zondagnacht het gevecht uit lokte, verdwaald. De Egyptische lesing is, dat de verdwaalde militairen twee uur de tUd was gegeven, zich alsnog terug te trekken. De Israëliërs zouden hun dank baarheid hebben getoond door met tanks het vuur op de Egyptcnaren te openen. Amerikaanse Dakota tot landen gedwongen Israëlische jachtvliegtuigen heb ben gisteren een Dakota van de Amerikaanse luchtmacht tot landen gedwongen op de luchthaven van Lydda. Het toestel was buiten de voorgeschreven Iuchfcorrodir ge raakt. Aan boord bevonden zich Ameri kaanse officieren, die in Turkije ge- stationneerd zijn. Passagiers en be manning kregen in Lydda een lunch aangeboden. Daarna mocht het toestel weer vertrekken. „Ik had altijd al naar Palestina willen paan", zei de gezagvoer der t>an de Dakota, „maar ik had nooit verwacht, er op deze manier te komen...." Noodbesluur voor Irian" in Djakarta De Indonesische regering overweegt de opheffing van het Bureau-Irian (waaraan personen verbonden zyn) en de stich- De les van de twintig apen JN 1952 had men in de dierentuin van Chicago IV.S.) een zeer kostbare, ultra-moderne apenkooi ingericht, waarin de luwste hygiënische en hnische snufjes waren toegepast. Deze kooi moest een aantal (zeer gevoelige) apen uit de opbergen om ze tegen alle ongemakken ziekten te beschermen. De reinheid was tot in het scrupuleuze doorge voerd. De temperatuur kon automatisch zó wor den geregeld, dat zij con- ereenkwam met iddelde tropische warmte. Het dieet werd tor de artsen volmaakt •acht en bestond hoofd- ikelijk uit beschaafde kost van een zo geva- d mogelijke gaan. De vijf nog levende apen leden echter alle aan tuberculose en elke hoop op hun penezinp leek Hdel Toen nam de dierenarts van deze dierentuin, dr nog maar 's nachts. Hun algemene toestand beterde hierdoor ziender ogen en zelfs kwame haren weer terug, de winterkoude deed de beesten niets meer. Wij zjjn wel geen apen, maar geeft dit Ameri kaanse apenverhaal niet een prachtige „close-up" lijke verhoudingen reeds In elkat itellin nfen en vruchten Bepaalde voorzieningen de ontspanning der t. o.a. klimmogelijk- heden. waren even be wonderenswaardig ver- ■gd als al het overige. Twintig apen uit de tro mmen hun intrek in ultra-moderne won- Nepen maanden later varen er nog slechts vijf .pen. Alle andere waren .intussen aan verschillen- \ie ziekten te gronde ge- Evans, een kloek besluit. HU bracht de apen over naar een bergplaats, wel ke geen centrale verwar ming had, maar de zieke apen wel een zekere be scherming bood tegen weer en wind. Deze kooi was aan één kant open en daardoor konden de dieren zich. blootgesteld aan de frisse lucht en aan alle mogelijke tempera tuurswisselingen, in volle vrijheid bewegen. De vijf apen, die eerst voort durend ineengedoken za ten bU de centrale ver warming en daardoor hun gehele h aarvacht verlo ren hadden, sprongen nu spoedig opgetogen in vol le vrijheid rond. In de kooi verbleven zij alleen hebbei elkaar te zetten in d< toekomst en de gevarei daaraan verbonden? Zullen onze steeds betei toeperuzt wordende zie kenhuizen. onze consul- tatie-bureaux. hypiëni schc maatregelen. anti biotica, voortreffelijk centraal verwarmde w Inpen, luxui bioscoop, radio, televisie, straaljagers, allerlei men van sociale zeker heid enfin, noem maar op. ons uiteindelijk niet brengen naar een staat van geestelijk en licha melijk verval, indien we tegelijkertijd niet de mid delen weten te bedenken om geest en lichaam adaequaat gedoseerde prikkels toe te dienen, ten einde niet in een toe- Adenauers voorhoede... Westduitse diplomatieke trein vertrokken CVan onze correspondent) BONN, 4 September De speciale trein, die de technische staf der Westduitse delegatie naar Moskou zal brengen, is hedenavond om elf uur precies van het centraal station in Bonn vertrokken. Hij zal Woensdag a.s. in de Russische hoofd stad aankomen, waar hij op één der stations zal worden geparkeerd als tijdelijke ambassade der Bondsrepu bliek, die in Moskou (nog) niet over enig diplomatiek apparaat beschikt. In de trein bevindt zich o.m zeventig man personeel. Hij reist via Helmstedt (aan de grens met de Oostzone). Berlijn, Frankfort aan de Oder. Warschau, Brest- Litovsk en Minsk naar Moskou. Te Brest- Litovsk zal de trein, die door de West duitse staatsspoorwegen van buiten en van binnen keurig in de verf is gezet, op het Russische breedspoor worden gezet (waarvoor een complete staf van spoor- techntci meerijdt). Er zijn in de trein voedselvoorraden voor een reis van ln totaal twee weken. Dr Adenauer en een delegatie van 30 man vertrekken aa. Donderdag met twee Constellations van de Deutsche Lufthansa. Buiten bet Bonnse station en op de prrons verdrongen zich vele honderden belangstellenden. Van een juichstemming echter allerminst sprake. In Bonn Is H«*t wachtwoord, dat de bondskanselier ln Moskou voornamelijk zal trachten de Westduitse en Russische posities nauw keurig te omiynen, met het oog op de komende conferentie van ministers van buitenlandse zaken in Genève. Het enige tastbare resultaat der Moskouse bespre kingen za! waarschynlyk zyn de vorming van enkele gemengde Russische-Duitse commissies ter bestudering van de kwes ties. die in verband staan met het nor maliseren der wederzijdse betrekkingen en de repatriëring der Duitse gevange- HET WEERIN EUROPA I ill! *ii; r Oslo Kopenh. A'dsm Londen Luxemb Psrljs Bordeaux zw, bew. onbew. zw. bew] Ucht bew. licht bew. windstil ZZW 4 Z 4 Z 4 O 2 windstil 20 0 22 0 23 0 22 0 24 0 Grenoble Nice Genèva Zürich >ocarno geh. bew. zw. bew. mist licht bew windsUl NW 3 NNW 1 windstil windstil 25 8 27 0 24 0.1 25 0 27 0 Frankfort dünchen nnsbruck half bew. onbew. licht bew. windstil windstil WNW 1 23 0 24 7 27 0 24 MaUo'rca licht bew. licht bew. O 2 windstil 30 0.1 28 0 heffing van krachten van te geraken? De E 55, manifestatie van Nederlands energie in Rotterdam, is na honderd dagen bedrijvigheid Zaterdagavond gesloten met het strijken van de vlag gen. Omstreeks acht uur kwam de drie millioenste bezoeker binnen: de 73-jarige mevrouw J. v. d. Berg-Slingerland uit Rotterdam. Zij kreeg een televisietoestel aangeboden. Dat gebeurde pas tegen middernacht op het feestterrein van het pretstadje Unifesti, waar burgemeester Van Walsum de drie millioenste toesprak. De E 55 wordt als een groot succes beschouwd, ook financieel. Ons werd verzekerd dat de gemeentelijke millioenengarantie I niet behoeft te worden aangesproken. Morgen opklaringen Tot morgenavond verwacht de Bilt: Vanavond of van nacht plaatseiyk wat regen en over het algemeen iets minder koud dan de afge lopen nacht. Morgen overwe gend droog weer met opkla ringen en ongeveer dezelfde temperatuur als vandaag. Aanvankeiyic zuidelijke wind. Later zwakke tot matige wind tussen Zuid en West. (Opgemaakt te ZON EN MAAN Dinsdag: Zon 6.00—19.20 uu; Maan onder 11.19, op 20.31 uur. Op 9 Sept. L.K.

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 1