Jlietuue £riitórije GTourant Sultan en Grandval zullen spoedig aftreden ^KisunG A^\ Yankeestad in Duitsland TAPTOE DELFT op internationaal niveau Artsen vallen hulpposten binnen IENC0 n.v. VRIJDAG 26 AUGUSTUS 1955 BUREAUX: Steens traat 37. Directie, Redactie. Aoonnemesteo- en Advertentie-afdeling: Tel 31441. Poetrekening: 58936 ABONNEMENTEN: j 6.40 per Kwartaal; 2,15 per maand; 0.56- per week. ADVERTENTIEN: 0.18 per mlLhmetee. (Bij contract belangrijke korting). Zm en dertigste jaargang No lM«aO Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. I. ENSERINK CHRIS TEUJK-NAT ION AAL DAGBLAD Voox Leiden en Omstreken Stantoasüctt li «lltblura 'orno hert la leglicnspotl NIEUWE OPLOSSING VOOR MAROKKO Bevoegdheden van de vorst gaan over op regentschapsraad AIX-LES-BAINS, 25 AUGUSTUS rANS IS HET zo goed als zeker, dat tussen de Franse regering en de Marokkaanse leiders een accoord is bereikt over de verlening van onafhankelijkheid aan Marokko binnen het verband van de Franse Unie. Dit accoord zou o.m. inhouden, dat de huidige sultan Ben Arafa afstand van de troon doet ten gunste van een soort regentschapsraad en dat sultan Ben Yoessef zal worden toegestaan, zich van zijn verbanningsoord Madagascar naar Frankrijk te begeven om in het overleg te worden be trokken. Intussen is generaal Grandval, de Franse resident.generaal in Marokko die zijn ontslag zou hebben aangeboden, naar Parijs ontboden. Verwacht wordt, dat premier Faure de ontslagaanvrage van Grandval zal vaarden om daarmee tegemoet te komen aan de wensen van bepaalde politieke groepen in Frankrijk en Marokko. Het verzet van de conservatieve groepen in het Franse parlement vloeit voorname lijk voort uit het feit, dat zij het zijn ge weest, die twee jaar geleden sultan Ben Yoessef naar Madagascar hebben bannen. Zij willen nu niet de indruk ge ven. dat zij destijds een grove blunder hebben begaan. Gelukkig vormen zij in het kabinet van Faure een minderheid, die thans in het parlement nog weinig invloed op de gang van zaken kan uit oefenen. Als compensatie krijgen zij waarschijn lijk het aftreden van resident-generaal Grandval. Over het algemeen ziet men dit in Franse politieke kringen als een grote onrechtvaardigheid jegens Grand val. die zijn land vele jaren in het Saar- gebied en elders belangrijke diensten heeft bewezen. Het accoord inzake Marokko zal ver moedelijk nog dit weekeinde aan het vol tallige Franse kabinet ter goedkeuring worden voorgelegd. Een Franse autoriteit verklaarde al hier. dat zo goed als volledige overeen stemming is bereikt over het besluit, de bevoegdheden van de huidige sultan over te dragen aan een ..raad van de troon", die dan een Marokkaanse regering op brede basis tot stand zal brengen. Hier door zouden Ben Arafa en Ben Yoessef het gezicht kunnen redden en ooi waardigheid van de Marokkaanse troon zou behouden blijven. In verband met dit laatste zal waarschijnlijk de naam re gentschapsraad niet worden gebruikt. PROTEST Premier Faure legde gisteren te Aix- les-Bains de verrassende verklaring af. over bewijzen te beschikken, dat de aan vallen op Franse kolonisten in Algiers werden aangezet door een vreemde n gendheid. Hij weidde niet verder uit noemde geen naam van het land. Op Grote arbeidsonrust in West-Duitsland (Van correspondent) BONN, 25 Augustus. De stakingen in West-Duitsland nemen steeds ernstiger vormen aan. I Volgens de laatste meldingen zijn op het ogenblik 25.500 man al dan niet vrijwillig in staking. De regering gaf de geheime dienst opdracht, uit te zoeken of de communisten de hand hebben in deze golf van wilde stakingen. Doordat een betrekkelijk klein aantal I arbeiders onder communistische druk het werk neerlegt, komen duizenden werk- 1 willigen ook op straat te staan, aldus eer [woordvoerder van de Christen-democra- itische partij. Alle stakers van de Howalt-werve: de Strückenwerven te Hamburg zijn ontslagen. Alleen het kantoorpersoneel is in dienst gebleven. Ongeveer 300 bouwvakarbeiders te Nor denham en 200 metaalarbeiders in Bad Oldesloe hebben eveneens het werk r gelegd. De grote locomotievenfabriek Henschel te Kassei, waar 11.000 man staken, heeft bekendgemaakt dat waarschijnlijk Indiase order voor 150 locomotieven worden afgezegd, als de staking voort duurt. Gevreesd wordt, dat de stakingen, die buiten de vakbonden worden gehouden, rich nog meer zullen uitbreiden. Met na me in Bremen heerst grote onrust onder de arbeiders der scheepswerven. Schade zes ton Felle houtbrand in Den Bosch In de centrale houtopslagplaats van Van Swaay en Gips te 's-Hertogenbosch fs vanochtend vroeg door onbekende oor zaak brand ontstaan. Ca 2500 kubieke meter gecrcosoteerd bout ter waarde van een half mlllioen gulden en een electrische kraan van negentigduizend gulden en twee spoor wagons, geladen met hout, gingen verlo ren. Vanmorgen om half zes had de brand weer de brand onder de knie. De vuurhaard, die door dertig 6tralen werd bestreden, was tientallen kilome ters ver in de omtrek te zien. In Nleuw-Balinge woedt sinds gisterochtend een zware heide brand, die nog wel verscheidene dagen kan duren. Het gevaar hiervoor la de6 te groter, daar nog veen ln de grond zit, dat eveneens in brand kan geraken. Gistermiddag is ln Holterhoek, gemeente Eibergen, het café „Grenazicht" en de daarbij behorende boeiderij geheel •f gebrand. vraag of hij van plan is, langs diploma tieke weg te protesteren, zei hij dat dit in overweging wordt genomen. (Gisteren meldde onze correspondent reeds, dat W Enkhuizens zeshon derdjarig bestaan wordt gevjerd met feesten van allerlei aard. Het anders zo dromerige Westfriese stadje aan het IJsel- meer is opgeleefd door die feestroes en hon derden toeristen ko men op bezoek om de viering mee te maken. Gisteren werd een na tionale klederdrach tenwedstrijd gehou- communistische onrust-experts in Algiers werkzaam zijn). Intussen heeft Amerika bij Frankrijk geïnformeerd over het gebruik van Ame rikaans materiaal in Noord-Afrika. Naar aanleiding hiervan heeft Frankrijk de verzekering gegeven, dat geen ziwaar ma teriaal naar Afrika is verscheept. ..ZUIVERINGEN" Terwyl de dichtbevolkte steden op het vlakke land in Noord-Afrika in zenuw achtige spanning leven, dat er verande ringen komen, die het leven voor de Franse kolonisten nog moeilijker zullen maken, achtervolgen de Franse troepen de Mohammedaanse opstandelingen steeds dieper de bergen in. Vrouwen en kinde ren zijn nu ook gevlucht uit vrees voor Franse repressaille-maatregelen. Nog da gelijks doden de Franse troepen vele Ma rokkanen en Algerijnen. De Fransen trachtten alle gegevens geheim te hou den. maar het is thans wel zeker dat het aantal slachtoffers onder de Noord-Afri kanen al enkele duizenden bedraagt. den. Als plankier, Zeeuwen, Volend ammers. Spa kenburgers, Westfrie- zen, alles was daar in Enkhuizen vertegen woordigd. Dit groepje zette het kleurige fes tijn luister bij namens Staphorst. Iets voor Nederland TOKIO. 25 Augustus. China zal voor 100.000 dol lar kwallen aan Japan leveren, krachtens een vandaag door Japan goedgekeurde ruilover eenkomst, zo meldt Ass. Press. Girodienst haalde achterstand in Maar de toekomst is nog geenszins zorgenvrij (Van een onzer verslaggevers) De achterstand bij de Postcheque- en Girodienst ls thana Ingelopen. Gisteren heeft de directie aan dit feit een klein itelUk tintje gegeven door onder het personeel een extra kop koffie en siga- :ttcn rond te delen. Herhaaldelijk is overgewerkt, doch de laatste weken bleek dit al niet meer nood zakelijk. Dit gunstige bericht houdt niet in, dat de toekomst nu zorgenvrij is. Integen deel, nog steed kunnen geen nieuwe reke ningen worden geopend. En het blijft nog de vraag, hoe het in October en Novem ber, de drukste maanden van het jaar, zal gaan. Het is in het geheel niet uitge- oten, dat zich dan weer nieuwe moei lijkheden voordoen. Dat thans de achter stand kon worden ingehaald, is namelijk vooral te danken aan de omstandigheid, dat de zomermaanden niet zoveel werk geven. He<t is thans komkommertijd, aldus de directeur, de heer A. J. H. Teijen. De laatste tijd is het verloop onder het personeel iets minder geworden. Het aan tal personen dat de opleiding volgt, nam n heeft de honderd ruim overschre den. De opleidtng duQrt vijf maanden, - het is zo, dat de cursisten na onge- twee maanden theorie al in het be drijf nuttig werk kunnen verrichten. Handelspapieren tWAARDE: ÉEN TON) verdwenen Eén aantal handelspapieren ter waarde van meer dan honderdduizend gulden, door de N.V. Textielmachines Reading te Almelo als aangetekend stuk naar een relatie te Stuttgart verzonden, is verdwe- De postale recherche te Arnhem heeft de zaak in onderzoek, maar kan voorshands nog geen mededelingen doen. Reeds begin Augustus was de zending ter post gedeponeerd, maar tot op heden heeft de relatie in Stuttgart nog niets ontvangen. De papieren, welke onmiddellijk zijn geblokkeerd, hebben slechts waarde de betrokkenen. Nieuwe ontwikkelingen in Argentinië BUENOS AIRES, 25 Aug. Jeronimo Remorino i6 op zijn verzoek „om gezondheidsredenen" als minister var buitenlandse zaken en eredienst van Ar gentinië vervangen door de 50-jarige ad vocaat Cavagna Martinez, die vroeger bankier is geweest. Peron heeft ook de ontslagaanvrage aanvaard van een ai dere vertrouwensman, Paul Mende, 6> crataris voor technische aangelegenhi den. De 52-jarige Remorino kwam op 28 Juni 1951 in functie voordien was ambassadeur in Washington. Voorts is ln Argentinië een directoraat mor de veiligheid ingesteld. Het krijgt :ijn orders van Peron en heeft gezag >ver politie en gevangeniswezen. Vlak voor 1 September.... Eindelijk richtlijnen nieuwe spelling In de loop van hedenmiddag zou, naar het zich liet aanzien, het Konink lijk besluit tot invoering van de nieu we spelling verschijnen. In Brussel zijn gisteren de laatste besprekingen gevoerd over de publi catie van de voorschriften en aanbe velingen die de Nederlandse en de Belgische regering zullen richten tot 6cbolen en de ambtenaren in verband met de toepassing van de leidraad en de woordenlijst der Nederlandse taal. Ook deze besprekingen voerden tot volledige overeenstemming. Belgische straaljager neergestort Twee inzittenden kwamen om het leven Een Belgische NF-11 Meteor-straalja- ger is vanochtend b(j het kerkdorp Acht in de omg. van Eindhoven neergestort. De beide inzittenden vonden de dood. Een jongedame werd door rondvliegende stukken getroffen en is vrij ernstig ge wond. Boven het vliegveld Eindhoven hing vanmorgen een vrij dichte mist. De Bel gische nachtjager, die waarschijnlijk om beter zicht te hebben onder een groep Nederlandse toestellen door vloog, raakte in een bocht de grond en stortte' Het toestel nam deel aan de luchtver dediging „Loco", die door Nederland en België gezamenlijk wordt gehouden. Smit Rönitgeen wordt N.V. De Smit Röntgenfabriek C.V. te Leiden wordt veranderd in een N.V. met f 3.020.000 kapitaal, in 2000 cumulatief preferente wln6tdelende aandelen van f 1000, 20 idem van f 500, 40 idem van f 250 en 1000 gewone aandelen van f 1000, geplaatst 550 c.p.w. aandelen f 1000 en 450 gewone van f 1000 (hier- 35 stuks bij de Nederlandsche Han- delmij), volgestort door Inbreng der C.V. Directeuren de heren H. J. Bonda, J. W. P. A. Smit en commissarissen mr. A. J. Steendijk en I. Struye. Luchtverdedigingsoefening „Loco" Bij de Schelde waken militairen tussen zonnende badgasten België en Nederland combineerden hun afweer ZE het land uit zich tijdens de bereidingen Adenauers reis naar Mos- toegenomei (Van een onzer verslaggevers) BRUINGEBRANDE koppen rond een stuk luchtafweerge schut van 40 mm. Daarnaast een strandje met duizenden stovende badgasten. Op de achtergrond een brede boulevard en het silhouet van Vlissingen. Zo moet u zich de sfeer voorstellen waarin zes militairen van een Rotterdamse Lua-eenheid hun deel leveren in het grote geheel van de luchtverdedigingsoefening „Loco". Nederland en België treden hierin gezamenlijk op om hun paraatheid tegen onverhoedse luchtaanvallen te testen en te trainen. Wachtmeester R. A. B. Laurens (De Sillestraat 19 te Den Haag) en zijn vijf stadgenoten hebben het dus wel goed ge troffen. Ze mogen weliswaar niet zwem men, maar als geen vliegtuig zich laat zien dwalen hun ogen over het strand, de boulevard en het water. Als twee H-A.L.-schepen van zee naar Antwerpen opstomen, krijgt Laurens even een bron ln de keel: „Ik heb ze beide als matroos bevaren", zegt hij met spijt in zijn stem. Maar dan rinkelt de telefoon: een mel ding van de waarnemingsposten die vyf kilometer in de omtrek staan opgesteld: Binnen 35 seconden zal een formatie straaljagers hier z(Jn. Nog eerder echter val de vuurmond in de goede richting moeten zijn opgesteld. De ademloos toe kijkende vacantiegangers begrijpen niet hoe deze alarmering In zijn werk gaat. Oefening „Loco" (lower countries is de bekroning van een Befie(lux) samenwer king op het gebied van de luchtverdedi ging. Na oefening Carte Blanche werd beslo ten, voor de luchtverdedigingsmiddelen van België en Nederland, samen onder gebracht in de 69e groep, een speciale oefening te organiseren. In de afgelopen twee dagen was Neder land de aanvaller. Vrijdag en Zaterdag treedt België op als aggressor. Elk van deze vier dagen werden ongeveer 150 aanvallen uitgevoerd, waardoor 650 straaljagers van Nederlandse, Belgische Britse cn Amerikaanse nationaliteit (de laatste uit Duitsland) globaal geschat ia totaal 500 vluchten per dag uitvoeren. De luchtwachtdienst in Nederland ls :n korps van 1500 burgervrijwllligers. In België ls de „luchtwaakdienst" be mand door militairen. Op hoge uitkijk posten turen de wakers met kijkers naai '.aagvliegende aanvallers, die ..onder" het radarscherm door kans zouden zien, on gemerkt te naderen al6 geen visuele waarneming werd gedaan. De meldingen van deze posten komen samen in een militair centrum, waar ook de berichten van de radarposten ontvan gen worden. Van hieruit worden de te genmaatregelen genomen. De luchtafweer, die ook weer over een centrale post beschikt, krijgt dus de no dige gegevens en opdrachten en het gaat dit alles zo snel er juist mo gelijk bij de batterijen en stukken te krij gen. Als proef op de som Inzake de doel matigheid van de verdediging rond dt Westerschelde zijn parate luchtdoeleen heden uit Den Haag en Rotterdam neer gezet op de beide Scheldeoevers, dat in oorldgstijd onder Belgische contrftle komt. Deze brachten hun eigen radarapparatuur mee, zowel voor waarneming als voor het richten van de stukken. Een gemengd commando, ondeT de Ne derlandse generaal-majoor-vlieger J. H. van Giessen, bevelhebber van de 69ste groep, leidt thans de oefening. De op leiding van Belgische en Nederlandse Lua-officieren geschiedt deels gecombi neerd in een wapenschool bij Oostende. Aan de vooravond van de laatste dag van de gevechtswlssellng razen Meteors UITVERKOCHTuitverkocht. Het stond in de kranten, maar toch moest in Delft nog dikwijlsdit veelzeggende woord worden gesproken tot de bezoekers, die toch nog maar een reisje naar de Prinsestad hebben gewaagd, in de hoop, dat er nog wel ergens op de tribunes een plaatsje over zou zijn om te kijken naar die grootse demonstra tie van onze mili taire muziekcorp sen: de Taptoe Delft. Dit mili taire muziekfestival is fhans uitgegroeid tot een gebeurtenis op internationaal niveau en kan iede re vergelijking doorstaan met wat het buitenland op dit gebied presteert. Wellicht zal de Taptoe Delft in de toekomst de roem van onze militaire muzikanten uitdra- gen tot ver buiten de landsgrenzen, zoals dat ook het geval ie met de be faamde Tattoo van Edinburghwaar naar jaarlijks tien duizenden uit alle delen der wereld komen kijken. Deze fraaie luchtfoto werd gemaakt bij 't begin van de taptoe door K.L.M. Aero- carto. Molens maalden ditmaal snel Ambtenaren verjoegen koeien van betwist stuk land Boer uit Sloten klaagt: „Geen tijd meer om mijn recht te zoeken" Malen ambtelijke molens langzaam? Amsterdams gemeentebestuur bewees gisteren dat dit niet altijd opgaat. Nau welijks had de president van de recht bank gistermorgen uitspraak gedaan ln een kort geding (waarbij de eis van boer Hopman uit Sloten, dat de gemeente zich zou moeten houden aan het bestaande pachtcontract en zijn grond niet ln bezit zou mogen nemen, werd afgewezen) of twee gemeente-ambtenaren togen samen met een deurwaarder, vlèr agenten en enkele arbeiders naar Sloten. Zij troffen daar Juist de uit Amsterdam teruggekeerde boer aan en deelden hem officieel mee. dat zij hem gezien de uitspraak van de rechter de verdere toegang tot de omstreden acht hectaren moesten ontzeggen. De boer protesteerde omdat hij van plan was, hoger beroep te stellen. In hoger beroep krijg ik gelijk, dan het land omgeploegd is, ls het laat. Kunt u niet wachten"? Maar neen, de ambtenaren verjoegen de 27 stuks vee van de 8 ha grond, die op het uitbreidingsplan staan aangege- voor de aanleg van tuinderijen, uithoek van het terrein, dat bestemd oor de volkshuisvesting. Een wacht zal daar nauwlettend op toezien... Onder het vee bevinden «lch negen olbloed stamboek-kalveren. die lan de achttien koeien en paarden be- chermd moeten worden en door Hop- oan dan ook bij slecht weer steeds en Thunderjets met de ondergaande zon In de rug laag over de riviermonding. Vanaf het terras van een Vlissingse hotel zien we de geschuttmond de straaljager volgen. Stukscommandant Lanrens staat op zijn post. Hij heeft nu geen oog voor het schip dat daar langs hem vaart. Hoop op Duitse eenheid vervlogen EJET DUITSE pesstmis- vormen in de laatste ja- laatste voorbereidingen me over de nog over- ren grondig gewijzigde voor deze reis eveneens gebleven kansen om tot omstandigheden de Oost- in dit sombere vooruit een spoedige hereniging Duitsers een welkome zicht plaats. Minister Von - - komen, invulling Brentano ts op de terug- gespannen arbeidsmarkt, reis naar de Westduitse 'dr Men denkt hier echter, hoofdstad, nadat hij in voortduren van Zwitserland met dr deze beweging tot een ge- Adenauer de Duitse vluchtelingen Weidelijke verzwakking tegie de komende de Duitse bevolking conferentie heeft bepaald. Gisteren begon hij zijn besprekingen met de fractieleiders van het parlement, die dan vol gende week in het btfztjn van de bondskanselier zelf zullen worden voort- Inmiddels stapelen zich nieuwe aanduidingen op, die doen verwachten dat het door Adenauer ger in het Oosten zou kunnen wenste 'eenheidsgesprek leiden, die tot een ver- met de Sowjetleiders peen zwakking van de weer- resultaten zal opleveren stand tegen het commu- Zo heeft het, volgens een nistische regiem zou kun- verklarinp der Christe nen voeren. „De besten lijke partij, aanleiding tot gaan er vandoor", aldus grootste bezorgdheid ge- regeringswoordvoer- geven, dat Kroesjtsjef uit Oost-Duitsland. Men rekent er in Bonn op, dat in de gehele maand Augustus 25.000 Oost- Duitsers naar het westen zullen komen. Dat is be langrijk meer dan in de voorgaande maanden. Be richten uit Berlijn, de grote doorgangssluis voor de vluchtelingen, spreken er van dat ln verreweg de meeste gevallen een verstoring van de lang gekoesterde eenheids- dromen de oorzaak der vlucht U. Slechts vijf pro cent van de Duitsers die de laatste maanden naar het Westen zijn vertrok ken, hebben dat gedaan omdat zij rechtstreeks der- Anderzijds herinnert thans In Boekarest weer men zich niet zonder eens op een langdurige leedwezen, dat men nop voortzetting der splitsing voor enkele Jaren dacht, heeft gezinspeeld. Boven hal dat de door de West- dien heeft ook de West duitse regering gevolgde duitse communistische De bevolkt ng door de Sowjet-Unie be zette deel hecht „ge een principiële ommekee tn de gezindheid der munistischc Die nieuwe volksver huizing wordt in Bonn niet zonder bezorgdheid gadegeslagen. Niet zozeer wegens de belasting, die deze verwachting de nog altijd voortgaande Sowjetzone kenneI(/k burgers brengt, veeleer i Duitsland politiek de weerstands- partij na lang stilzwijgen geloof aan kracht der Oostduitse be- de Russische these over- volking en de verwach- genomen, dat de Oost- ting van een spoedige duitse staat niet opgeof- machtheb- hereniging zeer had ver- ferd kan worden. Een sterkt Op het ogenblik, verklaring der partU zegt, waarop de Duitse bonds- dat verkiezingen in ge- kanselier zich opmaakt heel Duitsland eerst dan om zijn eerste reis naar overwogen kunnen toor- Moskou te den. „als de Duitse mili taristen en imperialisten logsevonturen is ont- een schuilplaats bi) de hoeve werden geleid. Dat kan nu niet meer: h(J zou de beesten over „verboden land" moeten leiden Vermoedelijk zou de gemeente vandaag nog met omploegen van het land begin nen. Bitter klaagde de boer: „In dit vrije Nederland ontneemt men mij op deze wijze de tijd en de gelegenheid om mijn recht te zoeken Koningin en Prinses uit Noorwegen terug Koningin Juliana en Prinses Wilhelmina zijn gisteren van hun vacantiereis naar Noorwegen op paleis Het Loo in Apel doorn teruggekeerd. D^ Koningin zal vermoedelijk September weer haar intrek nemi paleis Soestdljk. Sowjet-glimlach wordt op de proef gesteld PhiladelphiariVathington, 36 Aug. Zowel de Amerikaanse vice-president, Nixon, als de minister van buitenlandss zaken, Foeter Dulles, hebben vandaag verklaard dat de komende maanden de Russische vredeswil op de proef zullen stellen. „Binnen drie maanden moet blij ken" aldus verklaarde Nlxon te Philadel phia, „of de nieuwe Russische hartelijk heid Blleen berekend ls om onze waak zaamheid te verslappen. Deze hartelijk heid van na „Genève" zou een ramp zijn, als het Westen er door verdeeld werdMinster Dulles zij vrijwel te zelfdertijd ln Washington, dat de onder handelingen Oost-West tussen de minis ters van buitenlandse xsken (27 October, Genève) een belangrijke aanduiding zul len vormen, of de Russische geest van vrienschap oprecht ls. President Coty weer overgrootvader De 72-jarige president Coty ls voor de tweede maal in een maand tijdj over grootvader geworden. Zijn kleindochter mevr. Michel Moutraln schonk het leven aan een Jongen. 01 .01 I 11 til ril WENEN, 25 Augustus. GROTE GROEPEN jonge, Weense artsen, die twee dagen in sta king zijn uit protest tegen een ont- werp-ziekenfondswet, trokken van daag, de eerste dag van de staking, langs de ziekenhuizen in de stad om hun collega's over te halen zich bij hun actie aan te sluiten. Het lawaai dat het komen en gaan deze artsen maakte (allen reden ln auto's) heeft reeds geleld tot klachten van tlënten en de politie heeft dan ook be kend gemaakt, dat een dergelijk „oi antwoordelijk optreden" niet toegestaan kan worden, aangezien het leven der ken in gevaar wordt gebracht. Vanmiddag reden de stakers ln groe pen door de hoofdstraten van Wenen, waardoor zij talloze verkeersopstoppingen veroorzaakten. Volgens de politie deden de betogende artsen vandaag Invallen ln hulppoi noodgevallen. De behandeling van patiënten In de posten werd zelfs door hen belemmerd. Hoewel deze staking ds goedkeuring lijkt te hebben van het merendeel der bevolking, hoorde men vanavond toch ook veel crltlek over de wijze waarop de artsen hun belangen verdedigen HET WEER~ÏN EUROPA I Advertentie) IS HET MOGELIJK om Buiten landse Televisie Stations te ont- Vraagt Inlichtingen bi] Is ill! H Is f i? windstil windstil windstil Plaatselijke buien Veranderlijke bewolking met plaaselljk enkele buien met kans op onweer. In de nacht en ochtend hier en daar mist. Weinig verandering ln tem peratuur. Zwakke tot matige wind uit uiteenlopende rich tingen. ZON EN MAAN

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 1