Wel een monument voor brandweer geen voor Catechismus Westland feest viert een vrolijk van de druif V.S. zijn de Sowjetunie voor, zegt Strauss Mysterie van Mayerling eindelijk opgelost s DINSDAG 23 AUGUSTUS I95S OP SPEURTOCHT IN HEIDELBERG Het enig aanwezige spoor bleek: het boekje zelf (Van onze speciale verslaggever) ER ZIJN IN DEZE TIJD van het jaar héél wat Nederlanders in de Duitse stad Heidelberg. Vroeger was het een pleisterplaats, waar men lange tijd placht te verblijven. Dat was in de dagen toen men z'n hart nog n Heidelberg verliezen konSindsdien is er veel veranderd. Heidelberg is in de route naar Oostenrijk en Zwitserland komen te liggen en van dat moment af verblijven we er niet langer meer dan één nacht hoogstens. Die nacht brengen we slecht* ten dele door in een van de vele hotels en Gast hof en. die de stad rijk is. Ten dele! Want de reputatie van „vrolijke stad" heeft De mandie de gedachtenis aan de catechismus in Heidelberg -hoedt is prof. lie. Fritz Hauss, dekaan der Badense Landskerk. Heidelberg behouden en dus gaat de Ne derlandse tourist zo'n avond van aan komst op avontuur uit. Hij schuimt langs de Neckar, puurt ijverig naar studentiko ze geneuchten in de nog bestaande loka len en klimt in de late avond naar de kasteelruïne om vandaar de lichtjes in het Neckardal te bekijken. De volgende dag, in alle vroegte, na de broodjes met marmelade en thee. gaat het dan weer verder: naar Salzburg, of Lu- zern of naar het Noorden. Wij maken op deze touristen nimmer een uitzondering. „Vater Rheln" en soortgelijke inrichtingen voor maatschap pelijk verkeer zijn ons, tot diep in de Heidelbergse nacht vertrouwd, maar als dan de ochtend gloort, de stalletjes met briefkaarten en precies dezelfde souve nirs die U op Scheveningen kunt kopen op het marktplein open gaan en de tou rist bovendien bemerkt, dat hij een héle dag tot zijn Heidelbergse beschikking heeft, dan gaat hij denken: wat bindt ons toch zo sterk aan Heidelberg. En dan weet hij het: dat oude boek, de Heidel- berger Catechismus, die immers hier ont stond! Speurtocht Wat, zo dachten wij, zou er van dat kleine boek hier nog over zijn? De vele zerken in de kerken, waarop we zochten naar de namen van de opstellers van het kerkelijk leerboek: Zacharius Ursinus en Caspar Olevianus, gaven ons géén uit sluitsel. Ze zijn daar niet begraven. Er zijn wel vele monumenten in Hei delberg. Eén zéér groot voor een onge twijfeld zeer belangrijk man als Karl Metz, die de vrijwillige brandweer sticht te Maar geen steentje zo groot als een kiezel voor Zacharius of Caspar. Niemand in West-Europa en Amerika kent de heer Karl Metz, hoe groot zijn verdienste ook was. De Heidelberger Catechismus moge niet zo beroemd zijn als het Heidel berger vat maar als u in een Christian Reformed Church in Amerika komt of ergens in een Nederlands dorp zal men U op Zondagavond én door de week héél wat over „de Heidelberger" kunnen ver tellen. De portier van het stadhuis in Heidel- berg zette een gezicht of we hem naar een amusementsinrichting vroegen toen we informeerden naar het huis waarin de Heidelberger Catechismus geschreven Het boek Maar er was tenslotte één man. die ons zeer exact inlichten kon, namelijk de de- kaan van Heidelberg en hoogleraar in de kerkgeschiedenis, prof. Uc. Fritz Hauss. Karl Ludwlgstrasse 8a. directeur van de Vereniging voor Kerkgeschiedenis van de Badense landskerk. Deze hoogleraar zei op de vraag: „Wat is er in Heidelberg nog van de catechismus te vinden?" heel la coniek en rustig: de catechismus. En van zijn bureau nam hij een boek. dat zonder twijfel tot het kostbaarste van zijn grote verzameling hoorde: de origi nele eerste Duitse uitgave van de cate chismus uit het jaar 1583. In de kerkenorde van de Badense lands kerk (een combinatie van de vroegere Ge reformeerde- en Lutherse kerken) komt de Heidelbergse catechismus nog voor, doch in enigszins gewijzigde vorm. De wet, die zoals men weet in de Heidelber ger uitvoerig wordt behandeld in het derde deel (de dankbaarheid) heeft men naar de tweedei afdeling (de verlossing) overgebracht. Gepreekt wordt er overi gens niet meer uit de catechismus. Zoals bekend is de catechismus door Petrus Dathenus in Nederland gebracht Ursinus is in Neustadt in de Palts begra ven. Olevianus rust in Herborn in West- falen. In de tijd, waarin zij leefden ge beurde het nogal eens, dat zij uit Heidel- berg verdreven werden: door.oorlog of verbanning. Zij hebben de belijdenis, die zij met inkt neerschreven ook met hun leven ondertekend! Het enige monument dat zij zelf sticht- de kasteelruïne, waarheen men in de late avond klimt, om de lichtjes in het Neckardal te bekijken. Het slot was eens een burcht van Protestantisme en werd daarom door de soldaten van de Zonne koning verwoest Retour LondenN. York in één dag? LONDEN, 23 AUGUSTUS Twee Britse vliegers zijn hier heden morgen met een tweemotorige Canberra- straalbommenwerper opgestegen om te proberen, .in één dag heen en weer naar New York te vliegen. De twee mannen, piloot Hackett en navigator Moneypenny. gingen om kwart over zeven de lucht in verwachten vanavond omstreeks kwart ir negèn terug te zijn. De heenreis over de Atlantische Oceaan zal ongeveer 7Ü duren en de terugreis (wind in de rug) ongeveer 6*4 uur. De totale afstand is 11.072 km. Een ouder type van de Canberra maak- op 3 Augustus 1953 een retourvlucht an Belfast (N.-Ierland) naar Gander (Newfoundland). Die afstand was echter bijna 4500 km. korter dan de afstand Lon den—New York. Kroesjtsjei: coëxistentie Krdesjtsjef, secretaris van de Russische communistische partij, heeft bij zijn be zoek aan Boekarest verklaard, da: de Sowjetunie zich baseert op de mogelijk heid van langdurige, vreedzame coëxis tentie tussen staten met verschillende sociale en economische systemen. Russen naar Zuidpool Een Russische expeditie zal in Novem ber naar de Zuidpool vertrekken om daar een wetenschappelijk onderzoek in te stellen, aldus heeft radio-Moskou gister avond aangekondigd. Zoals indertijd ge meld. nemen tal van andere landen, waar onder de Ver. Staten, aan deze expeditie deel. Fransen vr(J. Radio-Moskou heeft be kendgemaakt. dat binnenkort 23 Franse burgers, die wegens oorlogsmisdaden in de Sowjetunie werden vastgehouden, aan de Franse autoriteiten te Berlijn zuilen worden overgeleverd. Deze luchtfoto geeft een duidelijk beeld van het stadje Torrington (Connecticut) waar het water als een woeste, alles verslindende vloed golf door de straten stroomde. Criminologisch congres te Genève Vijfhonderd afgevaardigden uit 60 vrije landen nemen deel aan het eerste con gres der Verenigde Naties inzake voor koming van misdaden en behandeling van misdadigers, vooral jeugdige, te Genève De Sowjetunie werkt niet mede, omdat zij deze aangelegenheden van zuiver bin nenlandse aard acht. Het secretariaat der Verenigde Naties heeft een internationaal handvest voor de behandeling van gevangenen vastgesteld, dat aan het congres wordt voorgplegd Dl» dringt aan op afschaffing van lijfstraffen, ketenen, donkere cellen en gewapende doleren. Vreedzaam gebruik van de atoomenergie DENVER (COL. V.S.), 22 Augustus. Lewis Strauss, voórzlttér vèn de Amerikaanse commissie voor atoomenergie, heeft vandaag tegenóver president Elsenhower de mening geuit, dat de Ver. Staten duidelijke voorsprong hebben op de Sowjetunie, wat betreft de vreedzame toepassing der atoomenergie. Dit zou volgens Strauss zijn gebleken tijdens de Geneefse atoom conferentie. Na zijn onderhoud met de president, die hij verslag uitbracht over de Geneefse conferentie, hield Strauss een persconferentie, waarin hij zijn standpunt herhaalde. Strauss voegde aan zijn opmerking toe: „Ik heb echter wel de Indruk opgedaan, dat de Sowjetunie zich grotere inspanning getroost voor de vorming van atoom geleerden Het moderne universiteitsgebouw te Heidelberg met links de kerk toren, die er reeds stond in de dagen van Ursinus en Olevianus. ten is het boek dat zij schreven. Het ver anderde het aanzien van de wereld en vele volken. Toen Kuyper's ministe- n 1901 aan het bewind kwam, is ge zegd van liberale zijde: „Dat dankt Ne derland aan de prediking van de cate chismus". En in de grote Gereformeerde neder zettingen in Noord-Amerika en Canada neemt de catechismus een even belang rijke plaats in het maatschappelijke leven in als ten onzent. Daarom zouden de touristen die voor één nacht in Heidelberg verblijven, de portier van het Rathaus en de kerkmen- in Heidelberg zélf een zichtbaar aan denken aan dit kleine boek moeten vin- (Van onze correspondent) Een oud politie-rapport onhult de toedracht WENEN, 22 Augustus. Het mayerling-mysterie (kroonprins Rudolf von Habs- burg en de 18-jarige Maria Vetsera werden dood aangetroffen in het jachtslot Mayerling, 30 Januari 1889) is na bijna 70 jaar opgelost. In Ber lijn is een pakket documenten gevon den, dat na bestudering in Wenen het officiële, geschreven politierapport blijkt te zijn, zoals dat na het ont dekken van de lichamen is opgesteld. Tot 1938 Is het rapport bewaard geble ven in de kluizen van het politle-archlef te Wenen. En kort voor het zou worden vrijgegeven voor publicatie verdween het spoorloos. Uit het rapport blijkt, dat de kroonprins het slachtoffer Is geworden van het zgn ..Amerikaans duel", waarbij de tegenstanders elk een kogel uit een tas nemen In de tas bevinden zich slechts twee kogels: een witte en een zwarte. Wie de zwarte in de hand houdt, „ver plicht" zich binnen zes maanden de hand aan zichzelf te slaan De kroonprins was tot dit duel uitge daagd door de baron van Auersperg, wiens dochter, een kind verwachtte van de kroonprins die steeds meer van zijn ge malin. prinses Stéphanie van België, ver vreemde Er gaan h»»r geruchten, dat de Duitse filmregisseugliv Stemmle een belangrijk. niet het belangrijkste aandeel heeft gehad in de opsporing van het rapport, dat een einde maakt aan tal van verhalen en geruchten- Streekdag van SWG in Delft Ballonvaart, detili en muziek Steun Wettig Gezag houdt Zaterdag middag 3 September om drie uur op het DHC-terrein aan de Laan van Vollering te Delft een streekdag. Sprekers zijn dr mr E. P. Verkerk, voorzitter van de ge westelijke commissie, en de heer J. A. J Jansen Maneschijn, voorzitter van de prov. commissie. Verder zijn er demon straties, o.a. een Roode Kruis-oefening en een défilé voor de autoriteiten op het bordes van het stadhuis, waarbij de Delftse polltiemuzlekver. Excelsior, de drumband van de Nationale Reserve, de politiecnuzlekver. van Gouda en ven delijk de drumband en het muziekkorps van de RHkspolltie te Wassenaar zullen meelopen. De Kon. Militaire Kapel certeert van half zes tot zes uur op de markt. De drumband van de Nationale Reserve en Excelsior geven na het de- filé een taptoe op de markt Omstreeks vier uur zal de ballonvaar der Boesman *Un driehonderdste opstij ging maken van het DHC-veld af. Dit zal waarschijnlijk zijn laatste ballonvaart In Nederland zijn, daar hij naar Ethiopië vertrekt voor een opsttjging ter gelegen heid van het zilveren Jubileum van kei zer Haile Selassie. zij werd ge noemd. Als Duitsers, Nederlanders, Fran sen, Schotten en Amerikanen eens met elkaar een klein monument op richten in Heidelberg? Het zou getuigenis afleggen van gezamenlijke dankbaarheid voor een kostbaar geschenk van ons voorge slacht! WELKOM IN NEERLANDS WIJNGAARD Wat nu lekkernij voor ieder is, was vroeger alleen voor rijken (Van een speciale medewerker) De voorbereidingen voor de druivenoogst zijn in het Westland in volle gang. Wie nu in de Zuidwesthoek van Nederland komt, kan genieten van de schoonheid van ontelbaar vele kassen met rijpende vruchten, prachtige trossen Frankenthalers en goudgele Muscaatdruiven hangen te wachten op het ogenblik dat een kennersoog ze waardig keurt om geplukt te worden. Reeds op de schoolbanken leerden wij: „Uit het Westland komen de druiven". Dat is nog zo, want 90 pet van de totale druivenproductie komt uit de streek tus sen Rotterdam en Den Haag. Westland-Druivenland is ook in het buitenland een begrip geworden. Meer Toch is het zo LANGSTE HANGBRUGGEN 424) Het is algemeen bekend, dat de Moerdfjkbrug de langste brug van Ne derland is en dat dc verkeersbrug bg Ngmegen met een boog van 245 m de grootste overspanning heeft. Hoewel Nederland er zich zeker op kan be roemen een land van waterwegen en (bg een goed verkeersnet» óók van bruggen te zgn, steekt de lengte van onze brug gen toch maar povertjes af bg de buitenlandse rei We behoeven elkaar liggende I^PIH hoofdoverspannin- elk "04 m. De staalkabels hier van bestaan elk uit 17.000 staaldraden die het wegdek dragen. We zgn dan beland op een stuk rots dat loodrecht uit de haai oprgst, en waar doorheen een 165 m lange tunnel is geboord. Dan volgt een balkbrug met een hoofdboog van 427 m en twee zgbogen van gerin- gere lengte, waarna *24^ 5 andere bogen komen, die besloten langste brug ter reld, die San F.«„-i risro verbindt met V bet aan de andere kant van de bai legen Oakland. Van het begin tot hei eind bedraagt de totale lengte van des< brug 13 km. met een doorvaarthoogW van 61 m. Het optillende van deze con atructie is, dat hier twee rghanen var elk hgna II oor hel ge» -erkeer, en op de beneden gden de electrische treinei •iehtingen, waarbg nog srdieping waardigheid op zichzelf. wl er tevens bg er niet gesproken kan i brug. maar van een ie bovendien door een innel sgn verbonden, ilijke San Francisco be- i hoog e kabelt^^^^H agen kabels die ieder 27.006 staaldraden bevatten. Wie genoeg heeft van deze brallende egfers, kunnen we verklappen, dal de langste brug sich toch eigenlijk niet in Amerika bevindt, maar in China. Hoe wel, een echte brug is dit ook weer niet, maar een viaduct dat van Sjau- Tsjau de voetgangers en de voertuigen over een dal voert. Dit bouwwerk heeft een lengte van 144 km en telt 40.060 bogen. Alweer die cijfers! Laten i lievi ïentjes gee sns vertellen dal vut «entjes zijn. (Nadruk verbodei dan 1'3 deel van de veillngaanvoer wordt over de grenzen genuttigd. Dat is onge veer 4 millioen kilo. Toch is de aanvoer van druiven nog lang niet op het peil van vóór de oorlog, zodat men In het land rondom Naaldwijk krachtig aan het werk is het verloren terrein terug te winnen. De Bond van Westlandse kwekers, ge steund door deskundige voorlichting van het „Proefstation voor de Groenten- en Fruitteelt onder glas", weet de bevolking van deze streek te overtuigen dat de drui- venteelt, die reeds gedurende eeuwen door opeenvolgende geslachten hier be dreven is, en die het Westland grote be kendheid heeft gegeven, gehandhaafd moet blijven. Het gevolg is, dat de be langstelling voor deze cultuur toeneemt. Door toepassing van de nieuwste hulp middelen wordt het rendement opge voerd. de teelt Is weer in handen van specialisten, die veelal op de beste gron den hun bedrijf uitoefenen. Hierdoor werd de gemiddelde kwaliteit van het aange boden product beter: deze ligt momenteel boven die van vóór 1940. De kwaliteits eisen werden verhoogd, het suikergehalte moet tegenwoordig 14 pet zijn. Het hele jaar door Gunstige verkoopperspectieven verto nen zich. nu de telers, Individueel of ln combinatie, In de oogsttijd een gedeelte van de productie (20 pet) In koelhuizen laten opslaan. De hoeveelheid gekoelde druiven, ongeveer 2 millioen kg. is dan ook tweemaal zo groot als vóór 1940. Doordat 15 pet van de productie door ver warming tot vervroegde rijping wordt gebracht, kan de consument practlsch het gehele Jaar door over uitstekende drulvn beschikken. Zoete Frankenthalers wor den al vroeg aangevoerd, diep-blauwe Alicanten of geelwitte Golden Champions kan men vooral gedurende de winter ko pen Wil men een prachtige gele tafel druif, dan kiest men Muscaat van Alexan dria, de vrucht van een zeer oud druiven- ras. dat afkomstig is uit hel Middellandse Zeegebied Op de buitenlandse markt zijn vooral de Alicanten en Champions reer geliefd Hun schil is wat steviger dan die van de Frankenthalers en daardoor zijn ze beter voor de export geschikt. Wanneer de oogst In Griekenland en Italië voorbij Is. wordt voor de Hollandse kasdruif een beduidend hogere prijs be taald dan voor de Zuldeuropese buiten- druif. In die tijd wordt uit de koelhuizen regelmatig geëxporteerd. Per pond: 11,- Iedere tros druiven. II* het Westland oplevert. Is het resultaat van hard* arbeid en grote vakbekwaamheid die voortgeko men is uit een ervaring die reeds van 1647 af groeiende is. Natuurlijk kenden de Westlanders ook vóér die datum wel druiven, maar niet als eigen teelt. In 1647 kwam echter pastoor Franciscus Verburch naar Poeldijk - het kweken vi aangemoedigd. Druiven uit eigen land kennen we reeds in de 10de eeuw in Zuid-Limburg. In de 13de en 14de eeuw werd de teelt rondom Arnhem beoefend. Later werden ook Den Haag en Gouda genoemd. Maar toch kun nen we rustig aannemen dat deze ver bouw zich beperkte tot enkele bomen in de lusthoven van edelen en welgestelden Waarschijnlijk zijn vaak kunstmatig gun stige voorwaarden voor gfoel en ontwik keling geschapen. Het woord wijngaard had in ons land slechts de betekenis van enkele bomen. In de tweede helft van de 17dè eeuw kwamen ook op de Westlandse buitenplaatsen fruittuinen voor, waarin de druif een bescheiden plaats vond. Maar na de bemoeiingen en aanmoedigingen van pastoor Verburch heeft de teelt zich uitgebreid. Dit was de start voor een nieuw tuinbouwproduct. De druif, die tot nu toe slechts gegeten werd door vorste lijke personen en edellieden, werd beter bereikbaar voor welgestelde burgers en ambachtslieden, hoewel de prijs voor die tijd toch nog vrij hoog was. Eén pond druiven kostte in 1850 een gulden! En toen was dé gulden heel wat meer waard Muren voorlopers van de kassen Langs op het zuiden gebouwde muren werden de druivenranken geleid. Op som mige Westlandse bedrijven zijn nog heel oude druivenmuren.te vinden. In het be gin van de 19de eeuw zijn er 800 druiven- muren, die gezamenlijk 7 500 kg vruchten leveren, waarvan de helft naar Engeland geëxporteerd wordt. Westland begint dan al naam te maken als drulvencentrum. Bij de teelt heeft men natuurlijk te kampen met de weersomstandigheden. De druif, die slechts gedijt bij constant voor- Jaars- of zomerweer heeft extra zorg nodig aan onze kille zeekust. Daarom gaat men voor de bestaande muren enkele maanden per jaar losse glasramen zetten Het rijpingsproces verloopt sneller. Uit het gebruik van deze zogenaamde „schiet- ramen" ontstaat een tegen de druiven- muur aangebouwde kas. die men om zijn vorm „lessenaar" noemt. Na 1M0 komen, naar Belgisch voorbeeld, steeds meer de tweezijdige drulvenserres In gebruik. Dit blijkt de Ideale behuizing om de prach tige tafeldruif te kweken. Door de toepas sing van 1. een Intensieve manier om de trossen te „krenten", 2. de kunstmatig* verwarming der kassen door middel van een buizennet, gevoed vanuit een centraal punt. en 3. het gebruik van nieuwe mest stoffen en chemicaliën ter bestrijding van ziekten. Is men met de teelt p het hoge peil gekomen van tegenwoordig. Landelijk feest „De Broederschap van de Blauwe Druif', een college van mannen die liefde hebben voor de oude cultuur, beijvert zich een brug te bouwen tussen de teler en de verbruiker. Het tracht belangstel ling te wekken voor de druif en de teelt- bedrijven. het vraagt u allen te komen op het jaarlijkse drulvenfeest. dat geor ganiseerd wordt In het hart van het Drui venland. Het Weitlandi* Druiven/eest dat vat SU Augustus tot 3 September te Nnn'dwljk wordt gehouden, draagt het karakter van Ziektegevaar in het Am. noodgebied (Van een correspondent) NEW YORK. 22 AUGUSTUS Nu het water terugtrekt uit het Ameri kaanse rampgebied, blijkt eerst hoe groot de ravage is die 't heeft veroorzaakt. On telbare fabrieken zijn ernstig beschadigd, waardoor duizenden arbeiders tijdelijk werkeloos zijn. Het is nog te vroeg voor een officiële schatting van he: aantal woonhuizen dat door de overstromingen ls verwoest. Vele wegen en bruggen zijn dermate beschadigd, dat er geen verkeer overheen kan. overstromingen is het ziektegevaar. Over al In het noodgebied wordt opdrarh. ge geven. het water te koken voor het ge bruik: helicopters brengen sera tegen typhus rond. Wat men hier ziet doet onmiddellijk denken aan de watersnood in Nedbrland, sommige bladen dan .ook herin- Het Rode Kruis doet goed werk. Uit een eerste overzicht van deze organisatie blijkt, dat in alle zes staten in totaal ruim 34 000 gezinnen uit hun huizen zijn ver dreven. In het overzicht wordt het aantal vernielde woonhuizen geschat op 500; on geveer 15.000 huizen zouden zijn bescha digd. (Asa. Prees): President Eisenhower zal vandaag een vlucht maken boven de zes staten om zich een beeld te vormen van de omvang der ramp. Amerikaanse studenten in Syrië gearresteerd TEL AVÏV. 32 AUGUSTUS Vier Amerikaanse studenten In de theo logie. die zonder het te weten de grens van Syrië hadden overschreden, zijn ge arresteerd. doch later weer vrijgelaten. Dit heeft een woordvoerder vgn de Ame rikaanse ambassade vandaag meegedeeld. De woordvoerder zei. dat de vier Ame rikanen hun auto aan de oever van het meer van Galllea hadden geparkeerd en toen een eind waren gaan wandelen, waarbij zij ln hun onwetendheid de Sy rische grens waren overgestoken Zij wer den gearresteerd, gaven toe dat zij onjuist gehandeld hadden. en werden na tussen komst van Amerikaanse autoriteiten op vrije voelen gesteld. Goudput Renate Leon- hardt wordt verbouwd Het bestuur van de bergtngsvereniging „Renate Leonhardt u.a." heeft de IJmui- dense constructiefirma, die Indertijd het 18 meter hoge bovenstuk van dc „goud- put" vervaardigde, opdracht gegeven de laatste voorzieningen hier aan te treffen. Zoals bekend is. werd de toren, die nog steeds in het Noordzeekanaal bij de Noor- dersluls ligt. door de arbeidsinspectie af gekeurd. Deze bijkomstige werkzaamhe den zullen zeker veertien dagen in be slag nemen. Dubbel genieten! Dat willen we allemaal graag. En soms kin het ook. Dat ondervindt moeder bijv. met de was. Die doet ze met 1 Omo en dan krijgt ze 't goed niet alleen in 't oog lopend wit (dat is één), maari bovendien vrij van vlekken (dat is twee).1 Met andere wasmiddelen moet men meesral met een van de twee genoegen I nemen. Omo biedt beide voordeleni tegelijk, vandaar het gezegdeèn zui*' ver wit èn vlekkeloos, dat's Omo-V schoon. Het moderne Ome bezit het gthetm van de z.g. dubbele waskracht. Alleen Omo t geeft een resultaat, dat de vele, vele ge- bruiksters doet uitroepen: Omo voor de schoonste was van mijn leven. rroltfk landelijk /eest. Een gezellig feett, waarop ieder zich thuis voelt omdat de Drulvenprimei, dl* daar de icepter r, de charmante kwekerzdochfer uit Poeldijk 1». die uteef hoe zff haar gatten In haar lutthof moet onrvangen Ook da dames van haar gevolg doen In lieftallig heid niet voor haar onder. Duizenden kai'zn worden er verwacht; ze zffn van harte welkom In de wijngaard r«« Ne derland. Zeker is het dat zt) die komen, enige onbezorgde uren zulien doorbren- genietend van druiven, druivensap wijn. Het oude dorp Naaldwijk mee ztfn wondermooi marktplein en htstert- sche gebouwen vormt het jukte décor een dergelijk /eest.

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 5