Jliouuie ÖTourant Peking biedt de V.S. een vredesverdrag aan en Israëlische Constellation door Migs neergehaald Opa Schram weer thuis na zijn avonturen in Frankrijk Drie formateurs in Indonesië zijn vol vertrouwen Wilde 24 uurs-staking in de Rotterdamse havens Ook in Canada nog dit jaar een Christelijke Radio-omroep MAANDAG 1 AUGUSTUS 1955 BUREAUX; Steenstraat 37. Directie. Redactie. Abarmemeateo- en Advertentie-afdeling: Tel 3144L Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.40 per kwartaal; 2,15 per maand; 0.50 per week. ADVERTENTIÊN: 0,18 per millimeter. (By contract belangrijke korting). Zes en dertigste jaargang No 10408 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. I. ENSERINK CHRISTEL1JK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en OmsfreJcen „Stantoastldi U «fteblcoea "mgn htrl la Icghenspocl" Sport wedstrijden ZIE PAGINA 4 ONTSPANNING WAT DE KLOK SLAAT Conferentie Amerika-China in Geneve beg* onnen PEKING/WASHINGTON. 29 JULI IN EEN REDE over de buitenlandse politiek heeft premier Tsjoe En-lai van communistisch China gisteren aan de Ver. Staten en alle andere Zuidaziatische landen een „allesomvattend vredesverdrag" aangeboden. Dit verdrag zou de bestaande militaire blokken in het Verre Oosten moe ten oplossen. Tsjoe voegde hieraan toe, dat China bereid is, met de leiders op Formosa te spreken over wat hij noemde „de vredelievende bevrijding van het eiland". Op Formosa werd dit voorstel van Tsjoe reeds verontwaardigd van de hand gewezen. Premier Tsjoe En-lai liet duidelijk uitkomen, dat China niets voelt voor het idee van „twee China's" (vreedzame coëxistentie tussen communistisch én nationalistisch China) en een „staakt-het-vuren" in de Straat van Formosa. Het gesprek tussen de ambassadeurs zal vermoedelijk 14 dagen of langer duren. „Wat ook de resultaten mogen zijn van het Chinees-Amerikaanse gesprek, het zal In ieder geval bijdragen tot vermindering van de spanning tussen dit communisti sche en dit kapitalistische rijk. Dan zal toestand van evenwicht zijn gescha pen, want de resultaten van Genève II komen dan overeen met die van Genè< I (de Grote Vier) en de sfeer is rijp voi een gesprek tot verdere ontspanning permanente wereldvrede." aldus een hoop volle Amerikaanse regeringswoordvoer- Met betrekking tot de conferentie Pe king—Washington, welke vandaag in Ge nève is begonnen, waarschuwde Tsjoe de Verenigde Staten, zich te onthouden van bedreiging en onderschatting van China. „Wij zullen trachten, in Genève de weg te bereiden voor verdere besprekingen met de Ver. Staten," aldus Tsjoe. „Indien aan belde zyden de oprechte wens be staat, een verzoening te verkrijgen, dan moet het mogeiyk zyn, een regeling te vinden Tsjoe leverde crltlek op de Ver. Naties, „die niet in staat zijn geweest, China zijn gerechtelijke status te schenken en die geen universeel lidmaatschap kennen". De UNO is hiet in staat geweest, vrede en veiligheid in de wereld te handhaven, maar China heeft de vrede nodig om het land op te bouwen." zo bekende Tsjoe. GENÈVE De vertegenwoordigers van Peking en van Washington, die in Genève hun besprekingen zijn begonnen (Johnson, Amerikaans ambassadeur in Praag, en Wang Ping-Nan, Chi nees ambassadeur te Warschau) zul len het voornamelijk hebben over de Amerikanen die nog in commu nistisch China worden vastgehouden: 40 burgers en 11 militairen. Anderè vraagstukken; de bewegingsvrij heid van Chinese studenten in de Ver. Staten (die tot nu toe slechts in geval van uitzondering naar hun moederland mochten terugkeren, omdat de Amerika nen vreesden dat zij teveel kennis hun communistische natie zouden bren gen); voorzorgsmaatregelen ter voorko ming van incidenten (23 Juli 1954 werd een passagiersvliegtuig neergeschoten); de mogelijkheid van een wapenstilstand in' het gebied rond Formosa en de opheffing der Amerikaanse handelsbeperkingen t.a.v. Rood China. der. Andere woordvoerders uitten zich v ichtiger. Z(j noemden het Chinese bod „mogelijk puur propaganda Rusland doet mee aan kunstmaan WASHINGTON. 30 JULI RUSLAND is in beginsel bereid, met geleerden van de Ver. Sta ten samen te werken aan de vol tooiing van de eerste kunst-satelliet. Maar de Russische geleerden zullen hun eigen kunstmaan-project niet laten varen." Dit heeft de secretaris van het Rus sische Instituut voor Interplanetaire Ver bindingen, Karpenko, telefonisch aar Amerikaanse collega's meegedeeld, aldus Reuter. Volgens Karpenko zijn de Russen thans even ver met hun project als de Ameri kanen. alleen is het Russische veel groter opgezet. Uit de mededelingen van Kar penko kon worden opgemaakt, dat de Russische geleerden meteen bemande sa tellieten willen afschieten, waarbij zij dus het eerste stadium zouden overslaan. De Russen zijn echter nog niet in staat, aldus Karpenko, reeds een datum te noemen voor hun eerste proefneming. Een groot New-Yorks blad maakte dit weekeinde melding van de mogelijkheid, dat de Russen allang kunstmanen in hel heelal hebben geschoten. Dit zou de ver schijnselen van „vliegende schotels' ver klaren, aldus het blad. He4 wordt In Amerikaanse strategische kringen uitgesloten geacht, dat de Russen de verschijning van een satelliet boven hun grondgebied zouden toelaten, cok al beloven z(j nu hun medewerking. Actie veilig verteer Haarlem-Noord richt zich tot Koningin Het comité Actie Veilig Verkeer Scho- rweg en Rijkstraatweg in Haarlem- Noord heeft de Koningin telegrafisch ,-erzocht aandacht te willen schenken aan ,de groeiende angst, ongerustheid en ver ontwaardiging" vanwege het uitblijven maatregelen voor veilig verkeer op deze wegen. Onrust in Marokko en in Parijs CASABLANCA/PARIJS. 30 JULI. De Marokkanen in Parijs en in het moederland hebben dit weekeinde het feest Aid El Kebir, het mohammedaanse feest van het schaap" gevierd met brand stichting en demonstraties. In de Marok kaanse steden Marakesj en Moulay Idrisa raakten woedende menigten slaags met de politie. Elf personen kwamen om het le ven, tallozen werden gewond. Sinds half Juli zijn in Marokko alleen al 102 doden te betreuren; het aantal gewonden be rust op schattingen die in de duizend In Parijs deed een groep van 1000 Ma rokkanen aanvallen op blanke voorbijgan gers (onder wie een Nederlander, die be wusteloos werd geslagen). De politie dreef de menigte uiteen met gummistok ken en waterstralen. Toen de balans kon worden opgemaakt, bleken de Marokka nen in 10 winkels de boel kort en te hebben geslagen; 30 auto's van Parijze- naars waren ernstig beschadigd. FRUITTEELT IN NEDERLAND Deze tekening in het Amerikaanse blad Science Magazin illustreert duidelijk, welke baan een kunstmatige satelliet in 1957 of 1958 rond de aarde zal beschrijven. Via Noord- en Zuidpool is de satelliet in 90 minuten de globe rond. Conclusie van onderzoek Krachtig protest van de Ver. Staten ATHENE. 30 JULI. TOT GROTE verbazing van de Westelijke wereld heeft de Israë lische commissie van onderzoek (drie man die werden toegelaten tot het wrak van de neergeschoten Israëli sche Constellation) vastgesteld, dat het toestel door jachtvliegtuigen is neergehaald. Dit zou zijn gebleken uit het kaliber van de kogelgaten die In de romp van het verongelukte toestel zijn aangetroffen. Ook een Britse waarnemer te Sofia verklaard^ dat de Constellation door twee Russische Mig's is neergeschoten en niet door luchtdoelgeschut. „Maar hou het is gebeurd. ïykt mij niet belar.gryk". aldus dè Brit. De Israëliera waren buitengewoon koel door de Bulgaren ontvangen. Gedurende hun onderzoek op de plaats van de ramp was hun slechts eenmaal een glas water aangeboden. Van één Md der commissi» werd een portefeuille met 1800 dollar ge rold. De leider van de driemanscommissie. Drie bromfietsers verongelukt Adjunct directrice Haags ziekenhuis aangereden In Wassenaar, Oegstgeest en Geldrop z(jn dit weekeinde bromfietsers dodelfjk verongelukt. De adjunct-directrice van het Haagse! Roode-Kruis-ziekenhuis, de 52-jarige mej. E. D. Baker van Delden, kwam Za terdagmiddag op het fietspad langs de rijksweg bij de Klein Pereijolaan te Wassenaar op de bromfiets in botsing met een andere bromfiets, die door de militair H. werd bereden. Mej. Baker van Délden is des avonds aan de gevol gen van de val overleden. Des avonds werd de 53-jarige los-ar- beider Schrama uit Sassenhelm gevonden op de rijksweg in Oegstgeest bij de Ma- rine-electronische bedrijven. Kort nadat Deze kaart geeft behalve de voornaamste fruit-teelt gebieden van ons land een overzicht van de fruit-productie van de laatste 5 seizoenen. Hieruit blijkt duidelijk dat dit seizoen niet zo'n best fruitjaar is als vorig jaar. Dit komt hoofdzakelijk omdat de productie van appelen en peren belangrijk minder is dan vorig jaar. Zo werden vorig jaar 400 mïllioen kg appelen geoogst, terwijl de verwachting voor dit jaar slechts 207 millioen kg bedraagt. Voor peren zijn deze cijfers respec tievelijk 164 en 104. Dit wil dus zeggen dat alleen op appelen en pe*en naar schatting ongeveer 250 millioen kg fruit geoogst zullen worden. Warm Nu al plannen voor nieuwe tocht iLOTSELING stonden er drie kerels om me heen. Eén had een knuppel in zijn zak. Ze knipten ruw mijn baard af en toen was ik plotse ling alles kwijt. Zij hebben mij zelfs m'n sokken uitgetrokken om te zien of er iets in zat" Zo vertelde opa Schram Zaterdag van :ijn wedervaren in Frankrijk. Opa is weer thuis in Almelo, na zijn enerverende tocht drie-en-een-halve maand naar Lour- en de Franse Rivièra. De hele fami lie was rond de 68-jarige tippelaar ge schaard om te luisteren naar zijn relaas. Dat relaas kende vrolijke episodes, maar ook kwade. Bijvoorbeeld die tocht van Dyon naar Lyon. Om onnaspeurlijke redenen lukte het opa veertien dagen niet voedsel te kopen. Hij was dan ook totaal uitgehon gerd. Veel weet opa niet van wat hem daarna is overkomen. „Geheugenstoornis" zeggen sommigen. Maar van zijn reis hij nog alles. Onverklaarbaar is echter de wond aan opa's zitvlak. Komt van aanrijding, is gezegd. Maar misschien ook hebben de rovers hem daar geslagen is de wond door schrijnen groter gewor- Na de overval is de 68-jarige heer Schram doorgelopen, maar onderweg raakte hij bewusteloos. Zo heeft men hem gevonden en naar het ziekenhuis bracht. „In het ziekenhuis waren de pleegsters erg aardig", zegt opa. Een ambtenaar van Maatschappelijk Werk heeft opa nu thuis gebracht. En daar vertelde hij. Van de vriendelijkheid, die hij dikwijls heeft ondervonden, van de schitterende natuur en van vele andere onvergetelijke indrukken. Opa is moe na al z(jn avonturen. Maar ;n nieuwe reis staat al weer op het pro gramma. Het zal een ronde van Neder land worden. Thuiszitten kan opa kenne lijk niet. „Zult u uw baard weer laten groeien?" .Ik weet het niet", zo luidde ntwoord. Maar de kinderen riepen in koor: „Ja opa, dat moet je beslist Voormalig Verzet lost moeilijkheden op De interne moeilijkheden in de Natio nale federatieve raad van het voormalig verzet zijn Zaterdag te Utrecht besproken en uit de weg geruimd. Op een buitenge woon congres is een nieuw bestuur ge kozen. Het Tweede-Kamerlid G. Ritmees ter werd opnieuw voorzitter. Een va bestuursleden is V. Boon uit Den Haag. Hoopvoller geluid Lukt het niet in één week, dan ook niet in zeven weken De drie Indonesische kabinetsformateurs zijn het volgens Pia Zondag eens geworden over het programma voor het samen te stellen kabinet en de voorwaarden waarop de leden zullen worden aangewezen. De bespre king duurde Zondag twee uren en nog diezelfde dag wilden zij weer bij eenkomen om de verdeling der zetels te behandelen. Maandag wil men dan de resultaten bekrachtigen en Dinsdag voeling houden met de partijen op een soort ronde-tafel-conferentie. Een der formateurs, de heer Wilopo in do Pariai Nasional Indonesia, deelde in Pia mede, dat het contact met do partijen van beperkte omvang zal zyn. daar men van die zyde geen bezwaren hy gevonden was, is hij overleden. Ver- tegen het programma venvacht Men moedeiijk is hü op zyn bromfiets gereden en wellicht later door een auto overreden. Volgen* de politie heeft er een auto by de verongelukte gestopt, doch de bestuurder heeft geen poging gedaan hulp te verlenen. De weg was niet verlicht. Zondagmiddag raakte de 29-jarlge bromfietser V. uit Geldrop by het pas seren enkele fietsers op het rijwielpad naar Eindhoven. Hy vloog tegen een boom en is enige uren later overleden. moet trouwens volgens Wilopo niet veel gebonden zijn aan de wensen dei partijen. Over het legervraagstuk is hex driemanschap het eens. Terwijl het vorige kabinet 18 leden telde benevens een premier en een vice premier, wil men thans het aantal mi nisteries verminderen. Volgens de mening van Wilopo kan het kabinet spoedig zijn gevormd. Het is mogelijk binnen vijf dagen te weten of men slagen zal of niet. Lukt het niet bannen zeven dagen, dan lukt het odh Tegen de nieuwe C.A.O. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, MAANDAG "Ï/ANMORGEN VROEG is in de Rot terdamse haven een wilde staking uitgebroken op initiatief van de O.V.B. „Verkeer". Deze niet erkende vakorgani satie beschikt in de Maasstad over een vr(j grote aanhang. Dit bleek wel toen de marbeiders zich vanmorgen by de leemkantoren meldden en daar het stakingsmanifest in handen kregen. Grote aantallen van hen gingen accoord met de voorgenomen proteststaking van 24 uur. verspreidden zich over het gehele havengebied om anderen te bewegen ?ens het werk een dag te laten rus ten. Niettemin draaide een belangrijk deel het machinale havenbedrijf vanmor gen normaal. Bij het stukgoedbedrijf. de normale dagtaak om 8 uur, dus uur later begint, leek het aantal sta kers belangrijk hoger. OnordeUjkheden deden zich niet voor. een openbare vergadering, Zondag morgen gehouden, hadden de O.V.B.-be- stuurders A. van den Berg en L. vat zich fel gekant tegen de onlangs door de erkende bonden aanvaarde nieuwe C.A.O. Het O.V.B. achtte de resultaten te enen male onvoldoende. De tactiek van de O.V.B. is er op gericht, de grote groep (ongeveer 60 pet, maar de schattingen lo pen nogal uiteen) van de ongeorganiseer den onder de 14.000 Rotterdamse haven- arbeidezs mee te krijgen en tevens een deel van hun socialistisch georganiseerde collega's, onder wie men een zekere tevredenheid ten opzichte van de zojuist afgesloten onderhandelingen meent t« speuren. Een sterke politiemacht was vanmorgen op de been gebracht, maar er was geen sprake van enige wanordeiykheid. De groep wachtende arbeiders in Zondags en veelal met bromfietsen groeide tot omstreeks 9 uur, toen zy zich naar he gebouw Odeon begaven om opnieuw ove de actie te spreken. Opnieuw Grevenbicht Wat kost vacantieweek in Parijs? (Van onze Begin F correspondent). JULI begint Parijs te veranderen. Dan maken de vaste be woners plaats voor de buitenlanders en gaan in „de campagne" of in het buitenland met vacantie. De gehele handeldrij vende middenstand sluit zjjn winkels en de luiken gaan voor de ramen. Laat de vreemdelingen maar komen: Parijs is zichzelf niet meer tot half Sep tember.... Ondanks het feit dat zij de Franse hoofdstad niet „in vol bedrijf" zullen aantreffen, gaan om streeks deze tijd van het jaar honderden Neder landers naar de lichtstad, welker bewoners dan zijn vertrokken naar Italië en Spanje (de meesten) en Duitsland. Nederland maakt peen doeltreffende propaganda en moet dus genoegen nemen met de kruimeltjes. Daar zijn we dus in Parijs en de grote vraag die ons bezighoudt is; wat gaat ons dit kosten? Nu, de verstandige toe rist kan hier met een be perkt bedrup terecht Vlak buiten Parijs kan men bv particulieren, zelfs bij landgenoten, al volledig pension hebben voor tien gulden per dag. Indien men zichzelf toni uerzorpen doet men goed vooral op drie posten te letten: hotel, maaltijden en ontspanning. Men kan hier al eenvoudige, doch betrouwbare en zindelijke kamers krijgen voor 500 frs. per twee personen (100 francs is onpeveer f 1). Het ontbijt is hier natuurlijk niet bi; inbe- grepen. Met bij de bakker mits niet op vacantie gekochte verse brood jes, wat boter en beleg ging maakt men zelf op de kamer een prima ont bijt gereed, hetgeen niet meer dan honderd fran ken behoeft te kosten. Men maakt ook zelf een twaalf-uurtje, dat op het dubbele zal komen tenslotte gaat 's avonds warm eten. Men vindt eenvoudige rei redelijke maaltijd kan ge nieten voor 400 frs. Eten, drinken en slapen kost dus in dit geval ongeveer tien gulden per dag. Aan „vermakelijkheden" men hier op één avond meer uitgeven dan bankdirecteur in een jaar verdient, maar men ook beslist genieten musea, theaters, m menten en terrasjes 500 franken per dag. Men moet dit alles rus tig overwegen, goed uit kijken en „dapen tellen" En bovendien, de weg niet ln zeven weken. Is er in een week geen kabinet, dan kan men beter het werk overdragen aan bekwamer perso- Op een bijeenkomst van politici en hoge officieren in het „proclamatiege bouw" verklaarde Soetomo, de bekend» „Boeng Tomo", dat de gevoelens van hel leger ook aanwezig zyn in andere ge- zagsapparaten. De huidige toestand, waar in men door de politieke hartstochten het verschil tussen goed en kwaad niet meer kent, heeft patriotten naar v gebracht, die hieraan een einde willen maken. t/oebis wilde de bijeenkomst niet by- Opeens moeilijkheden Mr Wilopo de woordvoerder van de In donesische kabinetsformateurs, heeft naar Pia nader meldt, verklaard, dat men op enkele moellykheden is gestuit by de samenstelling der lyst van nieuwe minis ters. De formateurs zyn echter nog steeds hoopvol. De byeenkomst met de politieke Joel Palgie verklaarde te Athene: „De wereld zal geschokt zyn, als wy ons on derzoek hebben beëindigd en rapport hebben uitgebracht Intussen hebben de Ver. SUten en Frankrijk krachtig geprotesteerd tegen het neerschieten van de Israëlische Con stellation. In de Amerikaanse nota wordt een volledige vergoeding geëist voor de nagelaten betrekkingen van de twaalf Amerikaanse staatsburgers die zich In het toestel bevonden. Voorts wordt geëist, dat dergelijke incidenten in de toekomst wor den voorkomen. In de Franse nota wordt het incident gelijk gesteld met een oor logsdaad. Ook Engeland heeft te Sofia geprotesteerd. Boelganin gal moeder haat zoon terug (Van een correspondent) MUENSTER, 31 JULI. Een 65-jarige moeder in deze Westduitse stad is niet tevergeefs naar het conferentie-oord Genève gereisd. Zy had haar spaarcentjes gebruikt om met haar zorgvuldig samengestelde smeekschrift naar de Sowjetpremier Boelganin te kunnen stappen en zo de vryiating te ver krijgen van haar zoon, die in 1945 door de Russen werd gearresteerd. Dagenlang drentelde deze dappe re moeder voor de villa van premier Boelganin en de andere Russische leiders in de hoop, dat zy haar smeekschrift zou kunnen overhan- Maar de Russen hadden het niet op dat volhardende vrouwtje voor de villa van hun leiders. Op het moment echter, dat zy zou wor den weggestuurd, kwam een hoge Russische functionaris tussenbeide. Hij liet het vrouwtje rustig uitspre ken en beloofde haar, het verzoek schrift aan premier Boelganin te zullen overhandigen. En vandaag viel er in de brieven bus van deze Münsterse moeder een „duur" epistel van de Russische consul in Zwitserland. Daarin stond, dat haar zoon (die intussen 40 Jaar oud is geworden) binnenkort zal worden vrijgelaten partijen is verschoven tot Woensdag en Dinsdagochtend zullen de formateurs nieuwe besprekingen houden. Het ontwerp, de samenstelling en de tekst ven het regeringsprogramma zyn gereed. Men zal alleen de mening vragen der partyen, die .jnoeiiyk" zyn. Wilopo deelde mede. dat het kabinet een wyde parlementaire basis zal krijgen, wellicht met opneming van partylozen. Vernomen wordt, dat het programma vyf punten omvat: Algemene verkiezin gen, herstel van regerlngsgezag, regionale autonomie, voorkoming van inflatie en bestryding van corruptie. De Masjoeml en de P.N.I. zouden elk drie portefeuilles krUgen, de andere twee of een in even redigheid met de zetels in het parlement. In totaal zouden tien partyen zyn ver tegenwoordigd, waaronder niet die van de linkervleugel. Nog altyd kunnen er moeilijkheden ko men. indien of de P.N.I, of de Masjoeml het premierschap opeisen. Voorlopig een kerkdienst en een uur in de week (Van een onzer verslaggevers) TJLANNEN om ook in Canada met een christelijke radio-omroep te beginnen, zijn in een gevorderd sta dium. Als het aantal leden blijft toe vloeien, kan de pas opgerichte Ca nadian Evangelical Broadcasting Association wellicht nog dit jaar een sober begin maken. Nederlandse emigranten uit verscheidene Vrijgezellencongres of niet de lief de windt haar weg toch wel. Honder den vrijgezellen uit allerlei landen zijn deze dagen weer in het Limburgse Grevenbicht bijeen om eens ernitlc te praten, maar nog veel meer om plezier te maken. En duizenden men sen uit de omtrek feesten dapper mee. Alles onder het motto „Vrijgezel len aller landen, verenigt u!" Welnu, zelfs op het vrijgezellencongres zijn er vrijgezellen die elkaar vinden voor het leven. Elders de plechtige vlag- hijsing, het aanheffen wan het Vrijge- zellenlied, de wrygezellenparade, maar ln een stil laantje in Grewenbicht deze kerken (de Reformed, Chr. Reformed Canadian Ref. Churches) hebben een co mité gevormd om de oprichting van een ChristeHjke radiovereniging in Canada naar het unieke voorbeeld van de NCRV mogeiyk te maken. Men heeft overeenstemming bereikt over een basis van samenwerking. De CEBA zal bestaan uit leden, die beiyden, dat zij het Woord van God aanvaarden als regel van geloof en leven en Jezus Christus als de vleesgeworden zoon van God. de Zaligmaker der wereld. Drie zenders Het doel is: so snel mogeiyk program ma's in het Engels en Nederlands uit te zenden via een aantal radiozenders. Men denkt in de eerste plaats aan de provin cie Ontario, waar vele ex-Nederlanders wonen. Om geheel de provincie te bestrU- |ken, zou men drie grote of zeven i acht kleine zenders nodig hebben. Voorlopig kan men er niet aan denken, een eigen station te bouwen. Men zal dus zendtijd loeten kopen. Daartoe is contact opge- tmen met een aantal stations. De CEWA heeft berekend, dat men met vier duizend leden vijf dollar contri- per Jaar) kan bekostigen; op drie stations één kerkdienst-uitzending per week phis één zenduur op een avond. De ledenwerving is flink aangepakt. De jonge radio-omroep rekent op tal van moeilijkheden. De bestaande zendstations (de toekomstige „verhuurders" dus) wil len: niet te veel klassieke muziek liefst de Engelse taal geen politiek geen tegen andere godsdienstige gevoelens ge richte uitingen. Financieel maakt het be sluit om in geen geval reclame In de uit zendingen toe te laten, het er ook niet gemakkeiyker op. Het zal de CEBA een icdiging zijn. te weten dat ook de NCRV aanvankelijk over weinig zendtyd beschikte. Voorzitter van het bestuur is ds F. Guillaume uit Toronto (vroeger Geref. predikant in Amsterdam). Secretaris is F. Kuntz te Hamilton en penningmeester Kammlnga te St. Catherines. HET WEER IN EUROPA e Westdultae uitvoer behaalde In het e.erste halfjaar een record van 12 milliard D. M. of 19 pc meer dan een jaar te voren, de invoer 11,3 milliard, of 31 pet Tegen vrouw in het ambt adres aan de synode Het comité „Tegen de vrouw in het ambt", dat zich in de Ned. Herv. Kerk heeft gevormd, heeft aan de generale synode een adres gezonden, waarin uiting ting", die Is veroorzaakt door het voor gegeven wordt aan „ernstige verontrus- lopige besluit de ambten ln de kerk voor de vrouw open te Btellen. Het adres werd vergezeld van de handtekeningen van duizenden leden der Ned. Herv. Kerk. ZUrlch Locarno Berlijn If 1H windstil windstil NNO windstil ONO ONO 5 *3 WEERBERICHT Weinig bewolking De Bilt verwacht tot mor- J genavond: Droog weer met over het algemeen weinig bewolking en ongeveer de zelfde temperaturen als van daag. Zwakke tot matige wind tussen Noord en Oost. (Opgemaakt te 10 uur). ZON EN MAAN Dinsoag: zon 5 0320 32 Maan op 1936. onder 336 uur. Op 3 Aug. VM. A

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 1