Me u ure £eifr»rfje (üirarant 3 Een wandeling, een cineacje en een avondmaal in Praag Protesten bij Sofia „Glück Auf" Men ziet hier chique noch sjofel geklede mensen op straat Grandvol krijgt nog wat tijd Hevige vechtpartij met de politie in Loosduinen wereld reageert op „Genève" BBC en commerciële televisie i\\ Ül! ft f* VRIJDAG 29 JULI 1955 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie. Redactie. Abonnementen- en Advertentie-afdeling: TeL 3144L Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.40 per kwartaal; 2,15 per maand; 0.50 per week. ADVERTENT1ÊN: 0.18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Zes en dertigste jaatgong No 10406 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. I. ENSERINK CHRISTELUK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken Stantvafttc!) I< gbebltocn tngn hert lo tcftieaspact ZIE PAGINA S ACHTER HEHT IJZEREN GORDIJN (II) (VAN ONZE CORRESPONDENT ALFRED VAN SPRANG) PRAAG. JULI 1955 PRAAG IS OVERVOL. De Spartakiade heef', zoveel mensen naar de hoofdstad getrokken, dat er nergens meer een plaatsje vrij is. De receptie van het Palace Hotel kijkt can ook zorglijk als ik met mijn koffers de hal binnenstap. „We hebben alleen nog een heel klein kamertje zonder telefoon", zegt men. „Ik heb vrij veel bagagemerk ik op. „Tja...." Er wordt even in het Tsjechisch over legd. Het resultaat is, dat een Tsjechi sche gast zijn grotere kamer moet af staan. Als ik de formulieren heb inge vuld, kijk ik om me heen naar een chas seur om mijn koffers naar boven te dra gen. Er is er geen. De vrouwelijke lift bedienden ontfermt zich er over. De kamer is schoon. De inventaris is echter erg ouderwets. Een ledikant met koperen versieringen Een grote kast. Een tafeltje en een stoel. En een divan. Er hangen geen vitrages voor het raam. En er Is maar één, minus cule handdoek. Het Palace Hotel ls een oud hotel. Dat bewijzen ook de twee monumentale beel den aan weerszijden van de ingang. En ae marmeren trappen, de kolossale spie gels en de sombere zalen met haar zware betimmeringen. Het was vóór de oorlog één van de De toestand in Marokko Premier Faure heeft gisteren ver klaard dat Grandval, de nieuwe sident-generaal in Marokko, nog te weinig tijd heeft gehad om een uit gebreide reeks adviezen op te stellen. De regering moet hem de vrijheid geven, zich van de toestand op de hoogte te stellen aldus de premier. Voorts werd gisteren officieel tegen gesproken dat de Franse regering van plan zou zijn de verbannen sultan Ben Yoessef weer op de troon van Marokko te plaatsen. Hieraan werd evenwel toe gevoegd, dat de ballingschap „niet eeu wigdurend" zal zfjn. Bij de ernstige gevechten die enkele dagen geleden in Algerië plaats hadden, zijn bijna 100 militairen en opstandelin gen gedood. Van de 140 manschappen van het vreemdelingenlegioen kwamen er 25 om het leven; de rebellen verloren tenminste 75 man. Uit Tunis wordt gemeld, dat hier on middellijk graan en andere levensmidde len nodig zijn om een hongersnood te voorkomen. Als Frankrijk het niet kan doen, moeten wij het aan internationale organisaties vragen aldus Bourguiba, de voornaamste Tunesische leider. Europees helicopternet De heer Vernieuwe, directeur van de Sabena heeft vanmorgen tijdens het he licopter congres het idee geopperd, dat In de toekomst de gezamenlijke Europese luchtvaartmaatschappijen een helicop- ternet in Europa zullen gaan exploiteren, ln plaats van elkaar te gaan beconcur reren. De heer I. A. Aler, president-directeur van de KLM. die op het congres aanwe zig was, verklaarde tegenover ons, dat hij idt idee toejuichte en dat de KLM er zeer voor geporteerd Is. De heer Vernieuwe gaf voorts nog als zijn mening dat over tien jaar misschien de „convertlplane" de helicopter zal gaan vervangen. Sportvisser verdronken Gistermorgen is een 52-jarige postbode uit Sneek, die met een vriend een dagje uit vissen ging in het kanaal van Stroo- bos naar Lemmer verdronken. Met zijn vriend haakte hij zijn roeibootje vast aan een zandbak met sleepboot. Het kleine schuitie liep weldra vol en de mannen geraakten te water. Hoewel beiden zwem men konden, bereikte de postbode de wai niet, waarschijnlijk tengevolge van kramp verdween hij tien meter van de w on der het water. Kamperen „Jan schei nou eens uit met da gedoe, doe liever toat". betere hotels in Praag. Nu is het, even als alle andere hotels, genationaliseerd De regering brengt er bij voorkeur offi ciële gasten uit het Oosten (de Westerse gasten logeren in het meer luxieuse Al- cron Hotel) in onder. Ter gelegenheid van de Spartakiade heeft men er alle bui tenlandse journalisten in geplaatst. IJS MET SLAGROOM Het is etenstijd. De donkere, half-ondergrondse eetzaal zonder vensters is benauwd-warm. Ver scheidene gasten hebben dan ook hun colbertje over de leuning van hun stoel gehangen. En de kellners hebben hun zwarte dasje afgelegd en het bovenste knoopje van hun overhemd los gemaakt. de keil- fabrieken op het doek. Niets ver makelijks. Niets zo-maar-leuk-om-naar. •kijken. Zelfs geen aardig meisje.... JAZZ Het ls helemaal donker als lk weer buiten kom. De straatverlichting is nu aan. En van sommige gebouwen straalt neonlicht in verschillende kleuren. Het is nog steeds druk op straat. Enkele le vensmiddelenwinkels zijn nog open. In de etalage van een radiozaak staat een televisietoestel in bedrijf. Drommen men sen verdringen zich ervoor om er een glimp van op te vangen. Op de hoek van een zijstraat wordt warme worst met mosterd en een snee zwart brood ver kocht, zoals bij ons haring. Er is veel belangstelling voor. In de buurt staat een oude vrouw loterijbriefjes aan te prij zen. Door de open vensters van een dan cing klinkt schetterende jazzmuziek. Een heel stel opgeschoten jongens staat er op het trottoir naar te luisteren. Het is allemaal heel gewoon. Precies zoals in Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Brussel of Wenen. Maar het is natuurlijk maar de buitenkant van het leven. Er is nog meer. Het is echter nog te vroeg om daarover al een ordeel te vellen. „Alstublieft Hij geeft me ee maar Tsjechische narr kellner blijkt echter Duits te spreken. Ge duldig somt hij op wat er te krijgen is. Het klinkt allemaal beter dan het in werkelijk heid is. En de prijzen zijn nogal hoog. Die zijn echter door de staat vastgesteld en gelden voor alle res- taurants van dezelfde klasse. De gerechten 5É||! zijn ook zo'n beetje gelijk. In het ene res- taurant mag de kok wat beter zijn dan in het andere, maar veel verschil is er niet. De nationalisatie heeft ook op dit gebied ver vlakking veroorzaakt. Ik bestel 200 gram kalfsvlees met rijst, een portie compóte, ijs met slagroom en een fles bier. De re kening bedraagt 24 A «mhnltiltovm kronen oftewel 22 50 MpfIT2ZB gulden- En al is het -"-'-~ fooienstelsel eigenlijk als kapitalistische ge woonte afgeschaft, de kellner accepteert de aangeboden fooi niet temin zonder enige MOULIN ROUGE De avond valt. Ik loop nog even de straat op om een luchtje te scheppen. Het hotel ligt vlakbij de Wenceslas Platz: het „Spui" van Praag. Het is er druk. Een grote menigte flaneert over de brede trot toirs. Ik laat hen een poosje aan me voorbij trekken. De mensen zien er over het al gemeen behoorlijk ge kleed uit. Het valt me echter op, dat veel nen geen das dragen. En dat er hele geen werkelijk-chique geklede zijn. Aan de andere kant loopt niemand er armoedig bij. De winkels stallen ook een ruime verscheidenheid aan artikelen uit: stoffen, schoenen, chocolade, con serven, speelgoed, aardewerk. Behalve winkels bevinden zich ver scheidene café's en cafetaria's op de Wenceslas Platz. Men doet er goede za ken. Er zijn ook een stuk of wat biosco pen. In éét) draait een nieuwe Russische versie van Shakespeare's Romeo en Julia. In een andere vertoont men voor de zoveelste week Moulin Rouge, in het Engels, met Tsjechische onderschriften. En de hoofdfilm in een derde bioscoop is een Tsjechische kleurenfilm getiteld Hudba Z Marsu. De film trekt a! weken lang volle zalen maar de critiek heeft er geen goed woord voor over, omdat het lachwekkende gegeven ln een goed geor ganiseerde communistische maatschappil onbestaanbaar zou zijn. Het publiek ver maakt er zich echter kostelijk mee. Het is te laat om te proberen (desnoods zwart) een kaartje te bemachtigen. Daar om loop ik maar een clnéac binnen. Het programma is echter weinig aantrekke lijk. Eerst een goed journaal van de Spartakiade. Dan een langdradige film over het museum, dat ter ere van de overleden president Klement Gottwald gesticht is. Vervolgens laat men zien hoe gloeilampen vervaardigd worden. Een overigens matige tekenfilm zorgt even voor een lach. Daarna is het weer dodelijke ernst. Een ingewikkelde docu mentaire brengt het testen van staal in beeld. En tenslotte ls er een Russisch journaal dat achtereenvolgens vertoont: een nieuwe machine om aardappelen te poten, een vrouwelijke arbeider, die sneller katoen kan spinnen dan iemand anders, een nieuwe methode om melk te verpakken en een faze uit de oplei ding tot treinbestuurder. Het programma duurt precies een uur. Buiten de tekenfilm verschijnen er een uur lang niets dan arbeiders en machl- Op het gebied van ontspanning is er ruime keus. En de commu nistische propaganda neemt daarbij niet zo'n grote plaats in als men wel zou verwachten. Na simpele verkeersovertreding Weerspannige fietser en passerende dame gewond in het ziekenhuis (Van een onzer verslaggevers.) Een verkeersovertreding ln Loos duinen heeft gistermiddag geleid tot een hevige vechtpartij, waarbij de in het nauw gedreven Haagse politie •twee revolverschoten heeft moeten lossen. Twee personen zijn door een 9 mm dikke kogel geraakt. Het waren de 26-Jari-Te werkman M. J. v. d. Hut, de verkcersovertreder, en de 38-Jarige voorbügangster. mevrouw A. M. D. H. Beiden werden naar een zieken huis vervoerd. Omstreeks vijf uue ontdekte de beman ning van een Haagse pólltlejeép ln de Emmastraat een wielrijder, die in verbo den richting reed. De 26-Jarlge werkman M. J. v. d. H. siprong, toen hij de agent met het opschrijfboekje ln de hand uLt de jeep zag komen, van zijn fiets. ,.WiJ moe ten proces-verhaal tegen U maken", zei de politieman. Doch de man voelde hier niets voor. Hij smeet zijn fiets tegen de grond en ging in een bokshouding staan. De andere agent, die tot nu toe in ue Jeep was blijven zitten, snelde zijn collega te hulp en zij sommeerden de opgewonden wielrijder mede te gaan naar het politie bureau aan de Willem III-straat. Zij na men hem tussen zich ln en liepen de Emmastraat uit naar het bureau. Onder weg rukte de man zich echter los en gaf de agenten enkele stompen. De gummi knuppels kwamen te voorschijn, waardoor v. d. H. enige klappen kreeg. Publiek drong op Honderden mensen waren intussen op het geschreeuw en geroep van de man toegestroomd en verdrongen zich om de vechtenden teneinde toch maar niets van dit schouwspel te missen. Ook de broer van de wielrijder, de 24-jarige los-werk- man G. van der Hut. die ln de Willem III-<straat woont, was op het lawaai afge komen. Hij drong zich tussen de menigte Hinderlaag in de Java- oorlog Opstandelingen van de Daroe-l-Islam hebben bij Tjiamis. op 90 km ten Zuid oosten van de garnizoenstad Bandoeng een patrouille van het Indonesische leger in een hinderlaag gelokt. Acht soldaten sneuvelden. Zij hebben voorts in twee dorpen 46 huizen geplunderd en daarna in brand gestoken. Hoop en wantrouwen De Opperste Sowjet zal op 4 Augustus a.s. bijeenkomen om een verslag van pre mier Boelganin aan te horen over de re sultaten van de Geneefse conferentie. Aangezien StaLin zich na Yalta en Pots dam niets van de Opperste Sowjet aan trok, ziet men ln Moskou in deze bijeen komst een nieuwe aanwijzing voor het grote belang dat de Russische leiders aan Genève hechten. Voorts zou zij een sym bool zijn van de ernst van de nieuwe tactiek der Sowjets. Een ander bewijs voor deze nieuwe tactiek vormt het humoristische tijd schrift Krokodil, dat vrijwel geen antl-> Amerikaanse propaganda bevat. Sinds en dag dreef het blad op dergelijke propaganda. Voor de BBC verklaarde een gast- commentator van radio-Moskou (in het Engels) dat de koude oorlog terzijde ia geschoven. De geschiedenis zal volgens de commentator Genève beschouwen als een belangrijke mijlpaal op weg naar vermindering van internationale span- De meeste Engelsen zien de Geneefse conferentie als het einde van de koude oorlog en als een vooruitzicht op een nieuw tijdperk van wereldvriendschap. Vele bladen leggen er de nadruk op, dat de betere verhoudingen voor een groot deel te danken zijn aan Churchill. In de Ver. Staten is men lang niet zo geestdriftig. Senator Knowland. fractie leider vèn de republikeinen, ziet grote gevaren in de toenemende geestdriftige reacties in Amerika op de vriendschap pelijke houding van de Russen. In deze kringen heeft men niet het minste ver trouwen in de bedoelingen van het Krem lin. door en snelde zijn broer te hulp. Broer G. was nog feller. Hij sloeg er flink op los. Een der agenten was op nog onver klaarbare wijze tussen het publiek geko men. dat hem met man en macht legen een muur drukte, zodat hij uitgeschakeld was. Er bleef dus nog één agent over De ze vocht als een leeuw, maar besefte dat hij het niet lang vol kon houden. HIJ loste twee waarschuwingsschoten. Dit hoerden een agent en een brigadier van het bu reau Willem III-straat, die hun vechten de collega kwamen assisteren. Toen de brigadier een der broers wilde aanpak ken. sprong een ander op zijn rug net de bedoeling hem een slag In het gelaat toe te dienen. De óvergeblèven agent, die door het publiek achteruit getrokken werd. zag dit en loste opnieuw een -schot, dat de verkeersovertreder in het linker- dijbeen trof, zodat deze kreunend ineen zeeg. Maar de kogel verrichtte nog meer kwaad. Hij ging recht door het ai'been heen en raakte de38-Jarlge toeschouwster A. M. D.—H. in het been boven de enkel Broer G. gaf zich toen ook gewonnen. De beide gewonden werden resp. naar het ziekenhuis Westeinde en de Zuidwal te Den Haag vervoerd. Broer G. werd gear resteerd en bevindt zich momenteel in het hoofdbureau. Honderdjarige oma dbl op.... liefdesromaiunetj es Oma Kufus-Kok te Hilversum heeft gisteren onder grote belangstelling In het verpleeghuis van het Rode Kruis haar honderdste verjaardag gevierd. De oude dame is bedlegerig ten ge volge van een kniefractuur. Onder de vele geschenken waren talrijke boeken, want oma leest liefst.... liefdes- rommantjes. Moeder redt kind uit sloot Het eenjarig zoontje van mevrouw Doornekamp in de Lage Waard bij Koude kerk liep achter het huis pardoes ln de sloot. De moeder zag het gebeuren en rende naar buiten. Ze sprong het kind na en kon het nog tijdig op het droge brengen. Driehonderd millioen vergeten De Amerikaanse regering heeft een be drag van 300 millioen dollar bestemd voor hulp aan het buitenland, vergeten. Dit bedrag was beschikbaar gesteld voor luchtmachthulp in de Koreaanse oorlog, doch werd niet gebruikt. Praag in vacantie-stemming: Even een kiekje maken voor het museum op het historische Wenceslas Platz, in het hartje van de stad. Drie formateurs in Indonesië Vice-president Hatta van Indonesië heeft drie kabinetsformateurs aangewe zen. namelijk de partijloze dr Assaat, het lid van de Partai Nasional Indonesia Wi- lopo en dr Soekiman van de Masjoemi. De voornaamste taak van het kabinet zal volgens Hatta zijn in de eerste plaats oplossing van de crisis tussen leger en regering, en in de tweede plaats voorbe reiding der algemene verkiezingen op 29 September. Hatta had eerst de vor ming willen toevertrouwen aan de secre taris generaal van de Masjoemi. Prawoto Mangkoesasmlto. Pia verneemt, dat Hatta een sterk ka binet wenst met een grote parlementaire steun, dat kan, indien P.N.I. en Masjoemi samen werken. Om beide partijen tot elkaar te brengen, heeft hij figuren ge zocht. die bij een zo groot mogelijk aan tal partijen kunnen worden aanvaard. Hatta is optimistisch gestemd. Vernomen wordt, dat mr Assaat niet bereid is, in het kabinet te komen. Als de P.N.I. en de Masjoemi elkaar het premierschap niet gunnen, zal de formatie mislukken. Uit betrouwbare bron wordt vernomen, dat generaal-majoor Bambang Oetojo, rondom wiens benoeming tot chef-staf de landmacht het conflict was ont staan, pensioen heeft gevraagd. Hij ver toeft te Palembang. Utrecht houdt rekening met rolschaatsers De gemeente Utrecht heeft een aantal plaatsen aangewezen, waarop het verbod :ich op rolschaatsen voort te bewegen van toepassing Is. ze plaatsen zullen thans worden aan geduid door zwarte of witte tegels waar- en rolschaats ls afgebeeld. In totaal n ongeveer 500 tegels nodig zUn. B. en W. van Utrecht vragen de raad hier- een crediet van f 5400 beschikbaar (e stellen. Koningin bezocht „Unica" Koningin Juliana heeft gistermiddag onverwacht een informeel bezoek ge bracht aan de tentoonstelling voor toe gepaste kunst „Unica" te Hilversum. Evipan heet nu An Berucht jacht naar België verkocht Het jacht Evipan, dat na avontuurlijke pogingen nu e bestaan leidt op het meer wolde, zal waarschijnlijk worden verkocht. Maar de bij onze zuiderburen niet z< te vallen. Daarom ls er ee zijn mislukte en vreedzaam naar België ln de smaak n kwast verf t het r An. lil ERKW AARDIGE om- standigheid: reeds voordat de commerciële televisie in Engeland met haar activiteiten is be gonnen, ondervindt de officiële TV, die van de BBC. er grote hinder van. Want de organisatoren van de commerciële TV hebben in Engeland zulke uitgebreide rooftochten onder de vaste staf en de uitvoerende kunstenaars van de door de regering gesteunde BBC gehouden, dat het gedurende het af gelopen jaar uiterst moeilijk is geweest om zelfs de normale dienst zonder stagnatie gaande te houden. Zoals men weet zal de commerciële televisie in September beginnen en daarmee het monopolie doorbreken, dat de BBC tgt dan zal hebben gehad Maar de kwalijke gevol gen zijn. hoe vreemd het ook moge klinken, de ko mende gebeurtenissen voorafgegaan. De com merciële televisie kan na melijk veel hogere sala rissen betalen dan de BBC, die in haar dezer dagen verschenen Jaar verslag een noodkreet Iaat Enige maanden geleden werden gedurende enige tijd zo veel employees van de BBC weggelokt door de aantrekkelijke sa larissen, die geboden wer den door de werfbureaus van het onafhankelijke televisie-lichaam, dat één doeltreffende voortgang van de werkzaamheden der BBC in de onmiddel lijke toekomst in gevaar gebracht scheen te wor- Maar gedurende deze ..critieke periode" bleven vele employées trouw aan de BBC ondanks de kwis tige aanbiedingen van buiten, en ambtenaren zeiden er op te vertrou wen. dat een doeltreffen de dienst zal worden ge handhaafd en de uitbrei ding ervan zal worden voortgezet. De BBC beseft echter, dat „het zich kwijten van haar vele en uiteenlopen de verplichtingen moeilijk gemaakt zal worden door de algemene stijging der kosten, welke de strijd om artisten, sportgebeur tenissen en andere pro gramma-behoeften met zich meebrengt". Volgens het Jaarverslag zet de BBC haar onder stellen, welk systeem van kleurentelevisie het best past bij de Britse om standigheden. De omroep- maatschappij hoopt het eens te worden over systeem, dat een bevredi gende kleurenweergave zal hebben, maar ook een goede zwart en wil ontvangst op de „kleur loze" toestellen garan deert. (wegens het neerschieten van Constellation) EEN GOLF van diepe verontwaar diging gaat over de gehele vrije wereld naar aanleiding van de on menselijke houding der communis tisch Bulgaarse regering, die 1. het neerschieten van een Israëlisch pas sagiersvliegtuig bekendmaakte alsof het de gewoonste zaak van de wereld was: ,,het toestel vloog over Bulga rije, dus.2. Eerst een etmaal na het incident bekendmaakte, dat het toestel was neergeschoten en dat alle inzittenden om het leven waren gekomen. 3. een Israëlische commis sie van onderzoek de toegang tot het land ontzegde, „omdat zij er niets heeft te maken De Israëlische regering heeft inmiddels krachtig geprotesteerd tegen wr, zij noemt „deze gruwelijke vermetelheid" In een nota wordt gezegd, dat het niet moei lijk geweest kan zijn. een ongewapend burgervliegtuig van het type Constella tlon te herkennen De Bulgaarse .ucht- doelschuttera worden dan ook tescnuldigd van moedwillige negatie van het mense lijk leven en de elementaire begrippen van menselijkheid. Verwacht wordt, dat Washington binnen de komende 24 uur eveneens via B :rn een krachtig protest zal doen horen. Aan boord van de verongelukte Constellation bevonden zich twaalf Amerikaanse staats De Bulgaarse regering heeft bekendge maakt. dat de Israëlische zaakgelastigde te Sofia, Baruch Nir, en de Britse vice- consul naar de plaats van de ramp -nogen gaan. Volgens deze bekendmaking kan de Israëlische 6 mans-commissie niet worden toegelaten, omdat de Bulgaarse minister van buitenlandse zaken, Neytsjef. ue zaak al onderzoekt. Verwacht wordt, dat ook Frankrijk, Zuid-Afrika, Canada, West-Duitsland en Oostenrijk zullen protesteren, omdft zich ln het toestel passagiers van deze nationa liteiten bevonden. De Nederlandse gerant In Israël, G. W. Bolssevaln, heeft gisteren de deelneming der Nederlandse regering betuigd. Dit is een recente foto van wijlen kapitein Stanley Hinks, de piloot van de Israëlische Constellation die boven Bulgarije is neerge schoten. Zoals gemeld, zijn bij dit incident alle 57 inzittenden van het toestel om het leven ge komen. Aaboord van de Con stellation bevond zich ook de toekomstige echtgenote van ka pitein Hinks. De kapitein had de Britse nationaliteit, en was bij de Israëlische luchtvaartmij El Al in dienst. HET WEER IN EUROPA Stockh. Oslo ,C Luxemb Part). Bewolk toestand zw. bew. onbew. NO 2 ZZO 4 N 4 26 0 30 10 22 0 zw. bew. zw. bew. zw. bew. NO 4 NW 3 NW 4 26 0 20 8 23 0 regenbui ONO 1 windstil 24 0 22 2 regenbui zw. bew. ZZO 2 windstil 19 16 23 0 regen zw. bew. N 4 windstil 20 0.1 21 28 half bew. W 2 24 0.1 licht bew. ONO 2 28 0 OPA SCHRAM Opa Schram, de 16-jarige IN DE ZORGEN wandelaar uit Driebergen die zich roem verwierf door zijn voettocht naar Rome en terug, voelt zich niet erg op zijn ge mak in zijn rolstoel, zo ver van huis. Niet, dat dat ver van huis zijn hem deert, maar er zijn drie dingen die hem lelijk dwars zitten: dat hij in Lyon in een greppel is gevonden, be roofd van al zijn bezittingen, dat ze in het ziekenhuis, waarheen hij ge bracht is, zijn baard hebben afge schoren. en dat dat alles nu nét moet gebeuren, terwijl in Nederland de Vierdaagse in volle gang t Opklaringen De Bilt verwacht tot mor- genavond: Veranderlijke be- wolklng met opklaringen. In hoofdzaak in het Oosten van het, land nog hier en daar een bul. Weinig verandering Sb in temperatuur. Matige tijde lijk vrij krachtige noordwes telijke wind. (Opgemaakt hedenmorgen te 10 uur).

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 1