|lieuuie £riitsrt)c lüouraiil In Genève heerst stemming van hoop en vertrouwen Dief nakijken In 1931 in A.Z. te Leiden twee baby's verwisseld? Koos Vorrink (64) vannacht overleden UP DINSDAG 19 JULI 1955 BUREAUX: Steens treat 37, Directie, Redactie, Abonnementen», en Advertentie-af deling: TeL 3144L Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.40 per kwartaal; 2,15 per maand; 0.50 per week. ADVERTENTIEN: 0,18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Directie: F. DEEMER Hoofdredacteur: Dr. E> DIEMER Chef-Red.: H. W. I. ENSERINK CHRISTEUJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken „Stantimstlcti li ghebteoen tnyti bert la tegtieaspocf Zes en dertigeïe jaargang No 10397 Nieuw zwembad (overdekte en open) ZIE PAGINA 3 BOELGANIN ONTVOUWDE ALS LAATSTE ZIJN PLANNEN De eigenlijke besprekingen zijn vandaag begonnen (VAN ONZE BUITENLAND-REDACTEUR) GENÈVE, 18 JULI CONFERENTIE der Grote Vier kenmerkt zich door een geest van vriendschap en vredeswil. Elke delegatie geeft blijk van vertrouwen in een goede afloop van deze belangrijke besprekingen. Weliswaar openbaarde zich vandaag een verschil van opvatting tussen de Ameri kaanse en de Franse delegatie ter zake van de ontwapening en de Europese veiligheid (de Amerikanen achten Faure's voorstellen te ver gaand), doch onmiddellijk herinnerde men er aan, dat de toespraken en voorstellen van de delegatieleiders slechts een aftasten der posities be tekenen. Geen der voorstellen moet als bindend worden beschouwd; in het verloop der besprekingen kunnen de delegaties nog alle kanten op. Feitelijk was van te voren reeds bekend, welke standpunten de delegaties innamen. Deze standpunten zijn thans wat scherper omlijnd en nu kan men langzaam overgaan tot het zoeken naar een oplossing, die zowel Oost als West bevredigen kan. Omtrent de kansen voor zo'n oplossing zijn de meningen verdeeld, doch zo zeide Eisenhower nadat alle delegaties aan het woord 'waren geweest „er heeft zich een geest van vertrouwen en vredeswil geopenbaard. Als wij deze geest kunnen hand haven, zal de conferentie een groot succes worden 5. Landen die neutraal willen blijven, dienen daarvoor een garantie te krijgen. 6. De handelsbeperkingen tussen Oost en West dienen te worden opgeheven. 7. Rusland heeft besloten, de troepen die uit Oostenrijk terugkomen, te demo biliseren. De andere bezettende mogend heden zouden hetzelfde moeten doen. 8. De Russische regering heeft besloten, bij te dragen tot de internationale bank voor atoomenergie (zoals door Eisenhower voorgesteld), zodra deze bank tot stand is gekomen. Morgen (Dinsdag) beginnen de eigen lijke besprekingen tussen de Grote Vier. De ministers van buitenlandse zaken ver gaderen afzonderlijk. Als derde spreker, na Eisenhower en Faure, voerde minister-president Eden het woord. Als eerste stap tot wereldont spanning stelde hij een programma van drie punten voor: 1. Een veiligheidspact, waaraan de Grote Vier en een herenigd Duitsland deelnemen; 2. Besprekingen over het totaal der strijdkrachten en de bewapening in Duitsland en de aangren zende landen; 3. Een gedemilitariseerde zone tussen Oost en West. „Indien dit practisch experiment tot beperking der bewapening slaagt, zou het tot de geheie wereld kunnen worden uitgebreid," aldus Het laatste punt van Edens voorstel had gisteravond reeds commentaar uit gelokt. Vele waarnemers zijn van mening, dat Eden in gedachte had een strook ten Oosten van de rivier de Elbe in wat op het ogenblik Oost-Duitsland is, of zelfs nog verder naar het Oosten in Polen. De Amerikanen zijn niet erg enthou siast voor een veiligheidssysteem tussen Oost en West. Zij zijn afkerig van het geven van militaire garanties aan enig communistisch land. BOELGANIN Boelganin, de Russische premier, ontvouwde als laatste zijn plannen voor de oplossing van de wereldpro blemen. Zijn uitvoerige voorstellen en opmerkingen geven wij in punten weer. 1. Een voorlopig Europees velligheids- etelsel: A. alle leden-staten beloven, geen wapengeweld te zullen gebruiken en hun strijdkrachten op vreemde bodem niet te zullen uitbreiden; B. De N.A.V.O. en het verbond van Warschau (de Oost-Euro- pese N.A.V.O.) worden ontbonden en ver vangen door het al-Europese stelsel van collectieve veiligheid, waaraan ook de V.S. kunnen deelnemen; C. Vreemde troepen worden uit Europa teruggetrokken; D. Ontwapening op basis van het Russische voorstel (de V.S., Rusland en China zou den max. 1 Vz millioen man onder de wa penen mogen houden. Engeland en Frank rijk elk 650.000 man en de andere landen elk 200.000 man). 2. De U.S.S.R. wijst een gesprek over het internationaal communisme van de hand, evenals een gesprek over de satel- lietlanden. 3. Formosa- is nog steeds een ernstig probleem. De V.S. en cpmmunistisch Chi na moeten over deze kwestie in direct contact treden. Oud-directeur KNMI Prof. dr E. v. Everdingen le Amersfoort overleden Te Amersfoort ls Zondag op 82-jarige leeftijd overleden prof. dr E. van Ever- dingen, oud-hoofddirecteur van het K.N M.I. in De Bilt. Prof. Van Everdingen werd ln 1873 ge boren te Delft, waar hij in 1891 eind examen gymnasium deed. Daarna stu deerde hij wis- en natuurkunde aan de rijksuniversiteit te Leiden. Na zijn studie, ln 1897, werd hij als assistent aan deze universiteit verbonden, zijn relatie met het K.N.M.I. dateerde van 1903. Van 1907 1938 was hij hoofddirecteur van dit instituut- Prof. Van Everdingen doceerde van 1900 —1910 als privaat docent te Leiden, van 1910 tot 1943 was hij buitengewoon hoog leraar in de meteorologie, kimatologie en oceanographie aan de rijksuniversiteit te Utrecht. Zijn laatste levensjaren bracht hij door in een rusthuis te Amersfoort. Donderdagochtend om 11 uur wordt het stoffelijk overschot ter aarde besteld op de begraafplaats in De Bilt. Gesprek op hoog niveau achter de schennen Da vier hoogste Russische lei ders: Boelganin, Kroesjtsjef, Mo- lotof en Zjoekof, hebben vanavond gedineerd in het „Witte Huis" van Eisenhower aan het meer van Ge nève. Volgens Reuter zijn de Rus sen „vele uren lang" met Eisen hower en Dulles samengeweest. Kroesjtsjef had na het diner een langdurig onderhoud met Foster Dulles; president Eisenhower sprak geruime tijd met maarschalk Zjoe kof. Over de besprekingen wordt de grootste geheimhouding be tracht, waaruit zou kunnen wor den afgeleid, dat zij vruchtbaar zijn geweest Vóór het diner begon, overhan digde Eisenhower aan Zjoekof een kleine, draagbare radio en een mar meren inktstel als geschenk voor Zjoekofs dochter, die dezer dagen te Moskou in het huwelijk treedt. Kroesjtsjef had Eisenhower ver teld, dat Zjoekof de ontmoeting met zijn Amerikaanse vriend be langrijker achtte dan het huwelijk van zyn dochter. Motorrijder overreden en gedood Op de weg Beilen-Spier is gisteravond de motorrijder B. uit Amsterdam met zijn motor geslipt. B. werd tegen de grond gesmakt en was vrijwel op slag dood. Zyn echtgenote, die de reis per duo mee maakte, werd weggeslingerd en door een tegemoetkomende truck overreden. Zij is zwaar gewond in het ziekenhuis van Hoogeveen opgenomen. De chauffeur van de truck trachtte nog door krachtig remmen de slachtoffers te ontwijken, maar zijn wagen raakte een boom alngs de weg, met als gevolg dat de koppeling van de aanhangwagen brak. De heer B. was vader van negen kinderen. Nog geen verhoging van de PTT-salarissen (Van onze Parlementsredactie) De voorstellen om voor het gehele PTT-personeel te bereiken, wat voo Girodienst is aangekondigd, zijn door de centrale Commissie voor georganiseerd overleg in ambtenarenzaken voor prae- advies toegezonden aan de bijzondere Commissie voor de ambtenaren bij de PTT. Dit prae-advies heeft de centrale commissie zeer onlangs bereikt en kon daarom nog niet behandeld worden, zo heeft minister Beel geantwoord op vra gen van het soc. Tweede-Kamerlid J. Blom. Aangezien de nieuwe Giro-salarissen in verschillende opzichten in strijd waren met het bezoldigingsbesluit Burgerlijk Rijkspersoneel, ls de salarisverhoging in getrokken. Het handhaven van de ver hoogde salarissen zou tot ernstige reper- cussies hebben geleid. Bij zwemmen verdronken Afgelopen Zondag ls de 50-Jarige J. Veerman, een lange afstandszwememr uit Volendam vermoedelijk tijdens het zwem men in het IJsselmeer onwel geworden en verdronken. Voorbijgangers troffen gisteren een bun deltje kleren aan op het Slobbe bij Volen dam, die bij nader onderzoek aan de heer Veerman bleken te behoren. Door tarctor bekneld. De 19-jarige landarbeider D. Hoek uit Kijkuit bij Axel (Z.) raakte gisteren beknueld tussen een tractor en een dorsmachine De ongeluk kige was op slag dood. De toetssteen. Eindelijk zijn de Grote Vier bijeen, teneinde een oplossing te zoeken voor de ontzaglijke wereldproblemen die het gevaar van een derde, fatale wereldoorlog in zich bergen. Rechts boven de Ame rikaanse delegatie, rechts onder de Franse, linke boven de Rus sische en links onder de Britse. Het vraagstuk. Willen de Russen werkelijk vrede? Dat is de grote vraag waarop de Wes telijke delegaties in Genève het antwoord zoeken. Boelganin zet zijn bril recht, kucht eens en ontvouwt zijn plannen, die eigenlijk al in grote lijnen be kend waren. Welke gedachten spelen er achter deze strakke gezichten? Waakzaamheid. Herhaalde lijk hebben de Amerikanen van hun vredeswil blijk gegeven. Zij zijn echter waakzaam, meer nog dan welk ander Westelijk land ook. En Bohlen, de am bassadeur in Moskou, wijst daar zijn superieuren Eisenho wer en Dulles nog eens op: Weest op uw hoede, de Russen zijn trouw gebleven aan Marx en Lenin Jim Hagerty, vriend van de pers (Van onze buitenland redacteur). fENèVE. Vandaag heb- ben we de eerste persconferentie bijge woond, die James Ha gerty, perschef van pre sident Eisenhower, heeft gehouden in het Maison de la Presse hier in Ge nève. Deze 46-jarige Ame rikaan maakt een zeer prettige indruk. Hij is bij alle journalisten zeer ge zien, daar h\j hun altijd op vriendelijke en be kwame wijze en voor zo ver mogelijk openlijk te woord staat. Er is een heel goede verstandhou ding en als Jim. zoals vooral de Amerikaanse collega's hem noemen, zegt. dat hij het antwoord op een vraag niet weet. of niet kan geven, wordt er niet verder aangedron gen. Dit bevordert de sa menwerking tussen de perschef en de journalis ten, want Hagerty (en daar is iedereen uan overtuigd) doet zijn uiter ste best, zijn vrienden van de pers zoveel als maar mogelijk ft aan nieuws te James Hagerty bekleedt zijn functie als pers-atta ché uan Eisenhower, waarin hij de verbinding vormt tussen de presi dent en het volk en thans ook tussen een groot deel van de wereld, sedert 1953. Daarvóór was hij van 1943 tot 1950 adviseur van de vroegere gouver neur van Hew York. (Thomas Dewey (Repu blikein) en van 1950 tot 1952 diens secretaris. Van 1934 tot 1942 maakte Ha gerty deel uit van de re dactionele staf van de New York Times. Het komt ook hierdoor, dat de meeste corres pondenten het er over eens zijn, dat Hagerty zich houdt aan zijn te genover hen verklaarde op dezelfde wijze te be handelen als hijzelf ver wachtte behandeld te worden toen hij nog jour nalist was. Op het Witte Huis on derhoudt de heer Hagerty nauw contact met de we reldpers, waarbij hij me dedelingen van de presi dent bekend maakt en nadere uitleg geeft van het programma van de president. Merriman Smith, een van de oudere journalisten van het Wit te fluts, heeft eens ge zegd: „De functie ran mr Ha gerty kan in ruimere zin worden weergegeven als de schakel tussen de pre sident en het volk. Meer in het bijzonder betekent dit. dat h<j zich niet van zVn stuk moet laten bre i sfeer i bel lende telefoontoestellen, mensen, die veel misbaar maken om de president te spreken, journalisten, radio- en televisiemensen, die op antwoord aandrin gen op vragen, die be trekking hebben op de hogere politiek of bij het treffen van maatregelen om president Eisenhower overal waar deze heen gaat te volgen. Hij dient een encyclo- paedische kennis te be zitten op elk gebied, van het karakter van een Re publikeinse voorzitter van een gemeenteraad of de sluitingstermijn van het redactionele gedeelte van een krant in Calcutta tot de laatste g-' 'poV'ek van de Federal Reserve Bank. Hij moet de toon aange ven voor de relaties met de bevolking, voor de ge hele regering". Hagerty is in zijn op treden nog altijd journa list gebleven. Hij beweegt zich onopvallend onder zijn vroegere collega's en zij, die hem niet van ge zicht kenden, verwacht ten niet dat r> man die naar de tafel roorin de zaal van de persconferen tie liep, James Hagerty. perschef van het Witte Huis was. Hfj stond de talrij journalisten vriendelijk te woord en trachtte geen enkele maal. hen met een kluitje In het riet te sturen Maar werden hem vra gen gesteld, ivaarop hij dacht, niet te kunnen ant woorden, dan was hij onverbiddelijk. Leny van Duyn zou Aad van Vegten zijn - en Aad van Vegten Leny van Duyn (Van een onzer verslaggevers) TS LENY VAN DUYN UIT RIJNSBURG eigenlijk Aad van Vegten uit Leiden? En hoort het meisje, dat nu Aad van Vegten heet thuis in het Rijnsburgse gezin Van Duyn? Hebben Leny en Aad ruim twintig jaar lang „moeder" gezegd tegen een vrouw, diie helemaal hun moeder niet was.Zal het binnenkort blijken, dat de moeder van Aad die van Leny is en de moeder van Leny die van Aad? In de twee gezinnen Van Duyn en Van Vegten is men er de laatste weken zo goed als zeker van geworden. Bevestiging is nog niet verkregen die zal ook pas na medisch onderzoek te verkrijgen zijn maar het is wel zo goed als zeker dat in December 1931 in het Academisch Ziekenhuis te Leiden twee pasgeboren baby's, twee meisjes, zijn verwisseld. Op 7 December van dat jaar t een kraamzaal van dat ziekenhuis 24 vrouwen opgenomen. Het was dus uiter mate druk op de kraamafdeling. te meer omdat de kinderen spoedig na elkaar ter wereld kwamen, en juist dan is een ve gissing menselijk. Maar nu, na zoveel j, ren, bovendien verwarrend. Er bestaan goede gronden om aan te nemen, dat er inderdaad een fout ls begaan. De geschie denis heeft zich als volgt ontwikkeld. De twee moeders, om wie het hier gaat ze zijn beiden nog ln leven zijn mevrouw Van Vegten, huidig adres op de Uiterstegracht te Leiden en mevrouw Van Duyn uit Rijnsburg, wonende bij de splitsing. Deze moeders hebben van vermoedelijke fout van de verpleegster uiteraard ook van de behandelende arts niets gemerkt. Pas onlangs is door samenloop van omstandigheden aan licht gekomen, dat met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid het in Rijnsburg opgegroeide meisje in Leiden thuishoort en het meisje, dat haar opvoe ding aan de Uiterstegracht in Leiden kreeg; in Rijnsburg, op grondgebied de gemeente Oegstgeest. Om niet steeds met de woorden „v, schijnlijk", „vermoedelijk"- en „misschien'' te hoeven werken, veronderstellen we hier even. dat de verwisseling inderdaad heeft plaats gehad- geeft dokter De 25-jarige C. S. van beroep voller uit Tilburg heeft het de politie bijzonder lastig gemaakt. In de nacht van Zaterdag op Zondag werd hij in Tilburg betrapt op het ste len van een konijn. Bij zijn aanhouding pleegde hij heftig verzet en rukte zich los. Toen de rechercheurs hem achterna gingen sprong hij plotseling uit de duis ternis op hen toe, blijkbaar om hen aan het mes te rijgen. (Naderhand bleek dit „mes" slechts een grote spijker te zijn). De politiemannen namen het zekere voor het onzekere cn schoten hem in zijn been. Dit weerhield S. echter niet nog enkele pogingen tot ontvluchting te on dernemen. Pas tijdens zijn overbrenging naar het politiebureau ontdekte hij, 'dat hij getroffen was De geneesheer, die hem in het zieken huis behandelde, eiste evenwel dat de begeleidende politieman voor de deur van de operatiekamer bleef wachten, tot het onderzoek zou zijn voltooid. Hierop nam S. zijn kans waar. Met één sprong was hij bij het raam, liet zich ondanks zijn wond zakken, holde de tuin door en kon nog net in een juist passerende taxi springen. In zijn woning trok hij een ander costuum aan en ging de straat De politie had inmiddels ook niet stil gezeten en het gehele zuidelijke gedeelte van de stad werd doorkruist door agen- terrwagens van de radiodienst Het duur de dan ook niet lang of S. werd opnieuw gearresteerd en thans geschiedde de be handeling in het ziekenhuis in bijzijn in enkele potige rechercheurs. Naderhand bleek, dat de proeftijd van »n voorwaardelijke veroordeling van S. >g niet was verstreken en dat hij kort w zijn avontuur m het konijnénhok uit een naburige gemeente een bontjas had gestolen. Eieicampcrgne in Duitsland De Nederlandse eierexporteurs zullen deze zomer een campagne voor het eten van meer eieren in West-Duitsland voe- j, thans ook in Zuid-Duitsland. Nu 23 jaar De meisjes, om wie het gaat, zijn Leny van Duyn, wonend bij de splitsing t« Rijnsburg, en Aad van Vegten, die inmid dels is getrouwd met de heer Anthonius Zeldenthuis en woont aan de Leimuider- dijk, Haarlemmermeer. Helemaal onwe tend van wat er met hen ln het Acade misch Ziekenhuis was gebeurd, groeiden deze meisjes op. Ze zijn nu beiden 23 Aad van Vegten van de Uiterstegracht het gezin van de heer en mevrouw Vegten. is groot heeft drie zusjes, die alle drie klein van gestalte zijn en der bijzondere kentekenen aan een hand vertonen. Een der drie zusjes, Annie, heeft een tijdlang omgang gehad met een Leidse- jongeman. Ander meisje Nog niet lang geleden bleken dit meisje en de jonge Leidenaar te weinig elkaar te voelen en ze beëindigden de omgang. Naar ons werd verteld ls de jongeman in kwestie een bezoek gaaD afsteken bij een psychometrist. Deze „helderziende" voorspelde hem, dat hij spoedig een ander meisje zou ontmoeten. En dat meisje zou dezelfde lichaams bouw hebben als het meisje, waarmee hij een tijdlang was omgegaan. Toen de jongeman kort daarna in Rijnsburg kwam, ontmoette hij inderdaad een meis dat bijzonder klein van stuk was. Dit meisje heette Leny van Duyn. De weder zijdse kennismaking is blijkbaar zeer goed bevallen, want binnenkort wordt het huwelijk tussen deze twee in Oegst geest voltrokken. (Zie vervolg pagina 4) Segni krijgt vertrouwen van het Huis ROME, 19 JULI. De Italiaanse kamer van afgevaardig den heeft gisteravond met 293 tegen 265 stemmen bij twaaif onthoudingen haar vertrouwen uitgesproken m de nieuwe centrum-regering van prof. Antonio Segni, een linkse Christen-democraat Vandaag wordt in de senaat over Segni's program gedebatteerd. Het kabinet-Segni, dat twaalf dagen geleden werd gevormd, bestaat uit Chris ten-democraten. sociaal-democraten en liberalen; het heeft de parlementaire eun van de kleine republikeinse partij. De coalitiepartijen en de republikeinen stemden in hun geheel voor Segni. Com munisten. Nenni-socialisten. monarchis ten en neo-fascisten stemden tegen Een monarchistische splintergroep onthield zich van stemming. Zware slag voor socialisten Laatste jaren van zijn leven kluisterden hem aan zijn ziekbed TN HET KLIMOPHUIS te Amsterdam is vannacht om kwart over een, 64 jaar oud, overleden Koos Vorrink, oprichter en stuwende kracht van de Partij van de Arbeid. De laatste jaren van zijn leven waren voor hem zwaar te dragen: vitaal van geest overviel hem in 1953 een attaque. En na een lang en slepend ziekbed heeft hij in de vroege morgen het tijdelijke voor het eeuwige verwisseld. Jacobus Jan Vorrink werd op 7 Juni 1891 te Vlaardingen geboren. Aanvanke lijk was hij onderwijzer, eerst in zijn geboorteplaats, later in Amsterdam. In 1918 trad hij toe tot de S.D.A.P. In 1920 werd hy bezoldigd leider van de Arbei ders Jeugd Centrale (AJC). Voorts was hij voorzitter van de Socialistische Jeugd- Internatlonale en secretaris van het In stituut voor Arbeidersonwikkeling. In 1934 volgde hy Jan Oudegeest op als voorzitter van de S.D.A.P. Toen na de bevrijding de P.v.d A. werd opgericht werd de heer Vorrink eveneens haar voorzitter Van 1931 tot 1934 maakte hy verschil lende studiereizen door Europa teneinde zich te oriënteren over verschillende po litieke problemen. De heer Vorrink is ook een verdiensteiyk Kamerlid geweest: van 1935 tot 1946 zat hij in de Eerste Kamer, van 4 Juni 1946 tot Augustus 1954 vertegenwoordigde hy ons volk ln de Tweede Kamer. Tijdens de bezetting heeft Vorrink actieve rol gespeeld ln het verzet. Hij s een der oprichters van „Het Parool" gaf illegaal enige geschriften uit. Door verraad werd hij door de Duitsers ge snapt en het einde van de oorlog heeft hy in onderscheidene kampen en gevan genissen afgewacht Na de oorlog benoemde het kabinet- Schermerhorn de heer Vorrink tot rege- rmgsgemachtigde in algemene dienst. Hy kreeg opdracht, verschillende zaken te onderzoeken, die om een snelle oplossing vroegen. In die kwaliteit stelde hy zich o.a op de hoogte van de toestand in da gevangenenkampen. Toen er bezwaren gemaakt werden tegen het combineren van de functie van regeringsgemachtigde en het lidmaatschap van de Tweede Ka mer legde hy zyn ambteiyke functie neer In de avond van 17 Januari 1949 vloog Koos Vorrink met een luchttaxi naar Noorwegen teneinde daar een regerings opdracht uit te voeren. Op he'. Deense eiland Falster verongelukte het vliegtuig, waarby de beide piloten om het leven kwamen. Koos Vorrink was als passa gier de enig overlevende en werd zwaar gewond in het ziekenhuis te Nyköbing opgenomen. Maanden lang moest hij daar blijven. In Nederland teruggekeerd kon hij na enige tyd zyn werkzaamheden hervatten. Toen zijn gezondheidstoestand hem in Augustus 1954 noopte, ontslag te nemen als lid van de Tweede Kamer, bleef hy nog wel voorzitter van de Partij van de Arbeid. LichameUjk een wrak. bleef hij helder van geest. Dat was juist de tra giek van zyn laatste levensjaren: het ln zich voelen van 'n onblusbare drang naar activiteit en daarby machteloos neer te liggen. Tijdens het jongste congres van de Partij van de Arbeid, in Februari 1953 te Leiden gehouden, stelde hij zich ech ter niet herkiesbaar: hij werd opgevolgd door Evert Vermeer, die hy zelf had ge vormd Om Koos Vorrink te eren richtte de Party van de Arbeid het Vorrink- tnstituut op voor de studie van buiten landse politieke vragen. De heer Vorrink was ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw. HET WEERIN EUROPA 8 8 I-I Be wolk toestand Stockh. Oslo KoDenh. A'dam Luxemb. Partia Bordeaux Grenoble Nice Genève ZUrlch Locarno onbew zw. bew richt bew. zw. bew half bew. half bew. licht bew. licht bew. windstil ONO 2 O 4 N 6 ONO 5 Z 2 N 1 W7.W 3 windstil OZO 1 windstil NW 2 O 3 22 0 22 0 20 6 22 0.1 30 10 31 0 1 20 02 32 0.3 20 0 32 0.1 32 2 31 2 Berlijn Frankfort München Rome Ajacclo Mallorca geh. bew. regen zw. bew. licht1bew. NO 2 windstil WZW 8 windstil ONO 2 windstil 90 21 33 3 90 0 35 0 28 0 35 0 WEERBERICHT Meer zonneschijn Tot morgenavond verwacht De Bilt: Opklaringen, maar aanvankelijk in het Zuidoos ten van het land nog veel be. wolking met plaatselijk eni ge regen Zwakke tot matige Noordelijke wind. Dezelfde of ieta hogere mlddagtempe- ZON EN MAAN Zon 4.44—20.51. Maan 6.06—21.03. 26 Juli EK.

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 1