Derde Nortgho-wandeltocht werd grandioos succes Kampioenscompetitie is precies halverwege nu Quick Boys greep in tweede helft de winst .Katwijk" had de overwinning voor het grijpen (1-1) Niet minder dan 2200 wandelaars trokken langs prachtig parcours Haagse ploegen in finale op districtsdag Quick Boys nog ongeslagen aan de leiding RVC had heel weinig moeite met SJC (6-1) Beslissingswedstrijd met twee gezichten Onsportief D.I.O. won met 5-7 van Ons Eiland NIEUWE LEIDSCHE COURANT 4 MAANDAG II JULI 1955 ln zonnig Noord wijk Kringkampioenschappen Loes Zandvliet won bij de dames Begunstigd door goed weer, werden Za- erdagavond in de zweminrichting De Zijl de jaarlijkse kringkampioenschappen op de 1500 verwerkt. En al zijn deze wedstrij- voor het publiek vrij eentonig, de grote deelneming en de goede tijden, deden deze wedstrijden dan ook volko- Jammer is het echter, dat zowel in Lei den als in, Den Haag te weinig gelegen heid bestaat op deze afstand te oefenen en de zo hoog nodige hardheid niet ver kregen kan worden. De uitslagen waren: Dames: L. Zandvliet (LGB Leiden) 22.40.5 (kampioene); J. v. d. Weyden (Zian Den Haag) 23.04.4; L. Binsbergen (LZC Leiden) 25.16.6; B. Klazinga (Zian) 25.17.9; H. de With (Zian) 25.37.9; A. Epskamp (LGB Leiden) 26.12.1; M. v. Croonenburg (Swift) 26.45.5; W. Brune (Zian) 26.48.3. Heren: Ch. Razuz-Schultz (Zian Den Haag) 21.47.6 (kampioen); D. Timmermans (LZC Leiden) 22.00.9; W. van Spingelen (HZPC) 22.30.4; W. van Bakel (Die Haghe) 22.49.4; P. v. Wingerden (DZV) 22.58.9; W. van Zijl (SI. Stad Leiden) 23.22.6; A. Leen- hartz (Zian) 23.32.-. Leen Schaap en De Jong stonden succes van Genemuiden in de weg Quick Boys is er in geslaagd de las tige uitwedstryd tegen Genemuiden in winst om te zetten en heeft daarmede de eerste helft van de kampioenscompe titie achter de rug, zonder puntenverlies. Het heeft er echter in de eerste helft lange tijd niat naar uitgezien, dat er succes zou komen, want de thuisclub, die het eerst het voordeel had van zon en wind, had toen een grote veldmeer- derheid, dae de achtcrtioede van Quick Boys bij herhaling deed wankelen. Direct na de aftrap ging Genemuiden in de aanval. doch na enige vergeefse pogingen nam Quick Boys het heft in handen. Vis. die op de rechtervleugel speelde, gaf een uitstekende voorzet, die echter door keeper De Lange even goed werd onderschept. Toch had Quick Boys het eerst succes. Toen na 6 minuten Vis een vrije trap kreeg te nemen en de verdedigers ver zuimden midvoor Fl. Schaap te dekken, Maasdijk mocht niet mopperen (Van onze correspondent) Een stralende zomerhemel, vele hon derden opgewekte wandelaars, een prach tig parcours, het waren allemaal factoren waaardoor de 3de Nortgho-wandeltocht een eclatant succes werd, 'n groot succes, een evenement, waarover nog lang zal worden gesproken. Niet minder dan 2200 deelnemers verschenen aan de start in leeftyden variërend van 8 tot 74 jaar. Want niet alleen de jarige tweeling Leo en Berry van Dooren (8 jaar) uit Den Haag, maar ook de 74-jarige Freek de Jong uit „Dalrust", het tehuis voor ouden van dagen te Noordwyk, Uepen hun kilo meters door Noordwljks fraaie omgeving. De officiële opening geschiedde in „Seinpost". De voorzitter van de sport- commissie der reservediensten te Noord- wijk, de heer B. H. Schurink gaf hiertoe het woord aan de loco-burgemeester van Noordwijk, de heer G. Vogelaar, die alle deelnemers namens het gemeentebestuur een hartelijk welkom toeriep in de bloe- mcnbadplaats. Spr bracht hulde aan de organisatoren van deze tocht en prees in dit verband de activiteiten van de sport- conrmissie. Spr. wees voorts op de betekenis van het instituut Steun Wettig Gezag" dat op de bres staat voor de bescherming van onze nationale waarden.De heer Vogo- laar wensto de wandelaars veel succes en deelde tenslotte nog mede, dat de bur gemeester mr J. F. W. van Berckel niet aanwezig kon zijn en verzocht had zijn hartelijke groeten over te brengen. Na mens „Steun Wettig Gezag" getuigde de heer Jansen Maneschijn van de belang stelling van deze organisatie voor der- geiyke evenementen. Spr. wees op de grote belangstelling, die voor deze tocht bestaat. Behalve het muziekcorps van de huzaren van Boreel geven niet minder dan 5 tamboerkorpsen hun medewer king. zodat het een fraai geheel belooft te worden. Startsein Hierna werd het startsein gegeven voor do Individuele deelnemers. Zij ver trokken vanaf de kinderautorenbaan „The flying arrow" aan de Golfbaan. Begeleid door de tamboerkorpsen ging de tocht via do Koningin Wilhelmina- boulevard naar de Staatsbossen, wa; een opgewekt tempo het fraaie parcours werd afgelegd. Het was vanaf de Koningin Wilhel- minaboulevard een machtig gezicht ver volgens do miUtaire, politie- en burger- groepen gade te slaan, die, keurig in het gelid, langs de autoriteiten defileerden. Muziek Toen alles voorbU getrokken was, kwam de muziek in actie. Achtereenvol gens demonstreerden d^ 5 tamboerkorp sen en de huzaren van Boreel voor de burgerlijke en militaire autoriteiten. Zonder aan de prestaties van de boerkorpsen tekort te willen doen (die voortreffelijk waren!) dienen we hier het unieke optreden van de huzaren van Boreel te noemen. Wat deze knapen pres. teerden zowel bij het musiceren als bij het marcheren en figuurlopen was in één woord subliem. Een daverend applaus van de saijiengestroomde menigte dan ook welverdiend! Hierna maakten de gezamenlijke korpsen een rondgang door de beide Noordwijken. TUdens een concert van de huza ren kwamen de deelnemers weer binnen. Fit cn welgemoed, velen zin gend, marcheerden ze langs de brede boulevard hartelUk toegejuicht door de talrijke belangstellenden. Tegen half negen waren de meesten binnen en vond In hotel ..De Zeeleeuw" de prysultrelking plaats. Noordwijk le. de 2e prijs was voor de groep „Barend". In de groep scholieren werd de prijs behaald door de Wilhelminaschool, hoofd de heer Feenstra. In de militaire groepen tenslotte vie len de prijzen als volgt: le prijs de Ka- derschool van de Luchtmacht te Breda, 2 4-daagse detachement Van de Nat. Re serve, 3 Kokssehool te Leiden. De prUs voor de bcsto groep Nat. Reserve ging naar het corps lucht wachtdienst te Amersfoort en ook het detachement No 69 ontving een prijs. Dc Kol. Van Hintc-beker werd gewonnen door de 2e prijswinnaar, het 4-daagse detachement. De le prüs voor de groepen Rode Kruis ten slotte ging naar „Rijnland" te Oegst- gcest. Taptoe Hierna verzamelden alle deelnemers zioh voor de grote taptoe welke gegeven werd door de gezamenlijke muziekcorp sen op het Palaceplein, welke door een duizendkoppige menigte werd bijge- wooDd. Hiermede was de derde succes volle wandeltocht weer ten einde. Alle deelnemers, die we spraken, wa ren vol lof over de organisatie, welke tot in de finesses klopte, en over het fraaie parcours. Enkele reservisten wa ren van mening, dat dit het mooiste par cours was, dat ze de laatste tijd hadden gelopen. Ook over de rustplek, het Parkhotel was men zeer te spreken De E.HH.O.-brigade te Noordwijk Bin nen die met de plaatselijke afdeling van het Rode Kruis de medische verzorging op zich genomen had, is meermalen in actie geweest voor blaren prikken en zo meer. Ernstige gevallen kwamen, geluk kig, niet voor. Rest nog te vermelden dat tamboer- et was druk en het was w< Zaterdagmiddag b(j de startplaats in de derde Nortgho wandeltocht Noordwijk aan Zee. Maar de organisatie was perfect, de route irachtig en het publiek belangstel lend. Op zo'n dag heb je met ple zier de wandelschoenen aan. I deri, jaldera. Foto N. van der Horst corpsen uit Arnhem, Breda, 's-Graven- hage, Goes en Leeuwarden met de huza ren van Boreel uit Amersfoort de tap toe verzorgden. Hiermede werd een uitzonderlijke pres tatie geleverd, daar dit vrijwel onvoor- .Katwijk" had ln deze promotiewed strijd het nadeel, dat vooral de voorhoede bestaat uit spelers, die wat licht van pos tuur zijn. De tegenpartij was zwaarder van postuur. Voeg daarbij nog het feit. dat Katwijk een gebrek heeft aan goede schnttcrs vooral in de tweede helft werden verscheidene goede kansen ge mist cn hel is verklaard, waarom „Katwijk" het niet verder heeft kunner brengen dan een gelijk spel. Alvorens de wedstrijd begon bood de voorzitter van Maasdijk de aanvoerder van „Katwijk", K. Haasnoot, bloemen aan. Het begin was aan beide zijden zeer zenuwachtig. „Katwijk" speelde daardoor tamelijk onsamenhangend wat tot gevolg had, dat „Maasdijk" voor de rust iets in de meerderheid was. Na een kwartier spelen loste de Maasdijkse linksbinnen een vliegend schot, dat net over ging. Kort daarna zorgde keeper Zwaan voor een goede safe. Toen kwam Katwijk er van lieverlede Hierna konden de organisatoren van deze 3e Nortgho wandeltocht een zucht van opluchting slaken: de tocht was zon. der incidenten verlopen en in alle op zichten een geslaagd evenement gewor den! beter in. We noteerden een schot van Verloop, dat echter langs de doelmond ging, maar even later vloog ook een kop bal aan de overzijde over de lat. Een prachtige kans kreeg nog de Kat- wijkse midvoor P. van den Oever, maar hij faalde. Na de thee kwam „Katwijk" als her boren tussen da krijtlijnen en gaf een half uur lang een verrassend goed spel te zien, een spel, een promotiewedstrijd waardig. Zoals gezegd; had „Katwijk" nu goede schutters in de voorhoede gehad, dan had men met groot verschil gewon nen. Reeds na 4 minuten spelen doel puntte de Katwijkse rechtsbinnen Van Delft na een goed opgezette aanval (10). De aanvallen strandden verder in hoofd zaak op de uitstekende Maasdijkse links back Hogendoorn, terwijl ock de Maas dijkse doelman zijn mannetje stond. In het laatste kwartier, nadat het Katwijkse offensief wat geluwd was, kwamen ook de Maasdijkers er weer meer aan te pas. Tien minuten voor het einde kreeg de thuisclub een corner op het Katwijkdoel te nemen. Onhoudbaar kopte rechtsbin nen De Jong de bal in het net en was het 1—1. Wel ontketende „Katwijk" nog een fel offensief, enkele doelworstelingen volg den, maar successen leverden ze niet op. En toen de goed leidende arbiter Paal vast het einde aankondigde was de stand ongewijzigd. kreeg deze de bal zuiver toegespeeld en beheerst verdween het leder in het net. 0—1. Bergen werk Vanaf dit moment voerde Genemuiden het tempo aanmerkelijk op, waardoor de Quick Boys-achterhoede bergen werx kreeg te verzetten. Een hard schot van Hoekman ging precies naast, terwijl Bauw enige harde schoten van de midvoor en de rechtsbinnen met moeite over de lat kon werken. De ene corner na dc andere werd genomen, maar tot doelpunten kwam het voorlopig niet. Na 20 minuten moest Bauw uitvallen en werd hij vervangen door P. Schaap. Binnen een kwartier kreeg Genemuiden minstens tien corners te nemen, wat weJ duidelijk het overwicht aangaf. Toen na de zoveelste corner de bal niet uit het strafschopgebied kon worden gewerkt en bij herhaling werd ingeschoten, was het de Genemuidense linksbinnen, die met een laag schot de stand gelijk maakte 1—1. Het gelukte Quick Boys zich wat los te werken. Linksbinnen Steenbeek gaf van links een goede voorzet, die door Fl Schaap tegen de lat werd gekopt. Schoten van De Ridder en Schaap brach. ten ook nadien niet 't gewenste resultaat. De rust ging dan ook ln met 1—1 Wind mee In de tweede helft is Fl Schaap ver vangen door M. Verdoes. Q.B., dat toen in geringere mate het voordeel van de wind had. wist Genemuiden op eigen helft terug te dringen. Een goede com binatie tussen Verdoes en Vis bracht de laatste alleen voor het doel, maar De Lange was op zijn post. Het vlotte nu m de Katwijkse voorhoede aanmerkelijk beter en het tekort aan snelheid wist Verdoes ruimschoots te overbruggen door zijn routine'en spelverdeling, waardoor de aanvallen een gevaarlijker karakter kregen. Na twaalf minuten kwam uit een aanval van links de bal voor het Genemuider -doel, waar D Beens bij zijn poging, om weg te werken de bal voor de voeten van Verdoes kopte, die ter stond deze kans dankbaar accepteerde, 1—2. Het overwicht van Quick Boys bleef aanhouden, terwijl de aanvallen van Ge nemuiden meestal ln de klem werden gesmoord, daar de snelle vleugelspelers W. en M. van Dijk in L. Schaap en De Jong tegenstanders van formaat ont moetten Gelukje Na twintig minutéh deed zioh een goede kans voor om gelijk te maken, toen H. van Dalfsen binnen het straf schopgebied alleen voor de doelman kwam, maar zijn schot ging over. Beter ging het bij Quick Boys. een uit de ach terhoede opgezette aanval bracht de bal bij Vis, die op De Ridder terugspeelde, waarop deze zuiver afgemeten de bal naar de wel zwaargedekte Verdoes plaat ste, die tussen zijn tegenstanders door. zijn voet ondér het ieder plaatsend, hard, hoog en onhoudbaar scoorde, waarmee hij het fraaiste doelpunt op zijn naam zette. Dit bracht de nodige rust bij Quick Boys. Genemuiden kreeg de gelegenheid wat los te komen. Het schieten was ech ter niet te best verzorgd, zodat Schaap in het doel weinig moeilijk werk kreeg. Steenlbeek kreeg nog een goede kans de voorsprong te vergroten, toen hij alleen op het doel afging, keeper De Lange trachtte uitlopend te redden, doch Steen beek speelde tactisch en zuiver over do doelman heen. De actieve Beens had het gevaar doorzien, snelde naar het doel en slaagde er in juist voor de doellijn de bal te bemachtigen en weg te werken. Zo bleef het 13 voor Quick Boys. Het spel van korf en bal Pernix te sterk voor het Amsterdamse Oranje-Nassau De kampioenscompetie zit er nu voor de helft op. Alle clubs hebben vier wed- stryden gespeeld en de spanning zit er nog behooriyk ln al Is het om die span ning eigeniyk jammer dat uick Boys de moeiiyke uitwedstrijd tegen Sportclub Genemuiden won. Maar de Katwükers Prijzen Deze werd verricht door de van do gewesteüjke commissie S.W.G mr dr E P. Verkerk, burgemeester van Boskoop. De eerste prys bU de politiegroepen bleef in handen van de reserve gemeen tepolitie te Schiedam. De fraaie Noord- zee-wisselbeker ging dus voor de tweede maal naar Schiedam. De res. gem. pol. te Gouda ontving de 2e prüs, de 3e was voor de S.V. „Luctor" uit Den Haag. Voorts ontving de res. rijkspolitie te Leiden li een extra prys. Ook de res. politie Noordwyk onder leiding van C. J. van 't Wout verdiende in deze groep een beker. By de burgergroepen werd de „Sein- post'-wisseibeker gewonnen door Ha ring^ Constructiebouw te Boskoop, 2e werd DV.S. uit Katwyk. TOP. uit Noordwyk werd 3e en D.V.T. uit Voor hout 4e. De beste Noordwykse groep was weer T OP en de prys voor de grootste Noordwykse groep was voor „Van alles De prys voor hotelgroepen werd ge wonnen door de kranige Palace-groep. In de groep kinderen werd D.O.S. uit Eendrachtig heeft Zaterdagmiddag de Haagse tweeling Leo en Berry van meegedaan aan de derde Nortgho-wandeltocht in Noordwyk aan Zee. omdat in de eerste plaats de hele afstand moest en i in de tweede plaats, omdat ze net Zaterdag jarig erden ze. Op zo'n dag geef je de moed nooit op. Foto N. van der Horst. Eeadrachtiger di zou worden afgelegd waren. Acht jaar Om het zilveren doel De tweede wedstrijd om het zilveren doel, die tussen RVC uit Den Haag en SJC uit Noordwijk was niet zo aantrek kelijk als de eerste die tussen Noordwijk en VVSB werd gespeeld. In de eerste plaats ai, omdat de krachtsverhouding van dien aard was, dat SJC er practisch niet aan te pas kwam. Voor de spanning was dit uiteraard funest en toen door een betreu- rdig incident de wedstrijd kort het einde moest worden gestaakt, gigTi deze ontmoeting in mistroostigheid n onder. In het begin leek het er niet op dat hat >or SJC op een débécle zou uitdraaien, eide partijen gaven zich ten volle en ;t was juist SJC, dat een zekere veld- meerderheid demonstreerde. later bleek echter, dat de Hage- en razend snelle vier mans voor hoede hadden, die tot grote dingen in staat was. Bij een uitval van RVC ont dekte nl. rechtsback Turk tot zijn grote schrik dat hij meters tekort kwam bij deze gevleugelde spelers, en het gevolg fraai doelpunt 1st Piet Groenewoud door een fraaie voorzet van de linkervleugel te benutten er 1—1 van de maken maar dit was slechts een opflikkering. In een vijftal minuten tijds wist RVC namelijk de stand op 51 te brengen met een viertal sublieme doelpunten, tac tisch gescoord door samenwerking van de gehele voorhoede die zich zo snel bewoog door de SJC-lines, dat de achterhoede van de Noordwijkers er niet meer aan te pas kwam. Nog éénmaal scoorden de mannen van SJC een tegenpunt, maar verder kwamen ze niet Na de rust maakte RVC nog een doel punt en de Noordwijkers kwamen niet verder dan enkele wanhopige tegenaan vallen die op niets uitliepen. Vlak voor het einde ontstond het inci dent dat we noemden. De scheidsrechter had buitenspel geconstateerd en floot af, met welke beslissing de SJC-grensrechter het niet eens bleek. De arbiter gelastte hem toen de vlag neer te leggen, wat de clubgrensrechter weigerde. Hierna staakte de arbiter de strijd. Het was voor SJC toch een verloren strijd. In de verllezersronde komen SJC VVSB tegen elkaar uit en RVC om- et „Noordwijk". zullen er zelf wel anders over denken. Binnen is binnen! Ze hadden het niet ge makkelijk in het verre Genemuiden en met rust was de stand nog maar pas 11. door doelpunten van Schaap voor Quick Boys en v. Dalfsen voor de thuisclub. Maar daarna toen de Katwykers de flinke wind in de rug kregen, kwamen de gastheren er nog maar weinig aan te pas. Door doelpunten van Steenbeck cn invaller Verdoes good old Maarten werd de stand tot 21 opgevoerd. De thuisvlub poogde tegen het einde nog tot een beter resultaat tc komen, maar Schoneveld en de zynen hielden de Kat- wykse poort hermetisch gesloten. LTsselmeervogels had het op eigen ter rein gemakkelijk tegen het steeds zwak' ker wordende Blauw Wit, dat deze kam pioenscompetitie alleen maar kan gebrui ken om Vat van het betere spel.va anderen te leren. Met de rust was 20 door doelpunten van de ditmaal midvoor spelende Jac. de Graaf. Daarna ging het helemaal snel bergafwaarts met de Friezen en door nog twee doelpunten van De Graaf en een van rechtsbinnen H. Koelewijk werd het een gemakke lijke 50 zege voor de roodwitten, die de tweede plaats weer terug veroverden zich nu gaan opmaken om thuis op 6 Augustus Quick Boys de beide punten afhandig te maken. De stand in de kam- pioensstrijd is thans: Quick Boys 4 4 Usselmeervogels 4 3 Sp.cl. Genemuiden 4 2 Hoogvliet 4 0 Blauw Wit '34.... 4 0 0 0 8 0 2 4 9—8 Zaterdag werd de districtsdag afdeling Zuid-Holland Noord van de Chr. Korfbalbond gehouden dp het te de Wassenaarseweg. Op deze dag misten wü twee Leidse twaalftallen, nameiyk Pernix en Ons Eiland. Pernix moesi Haarlem tegen Oranje-Nassau spelen uit te maken, wie bondskampioen worden, terwyi Ons Eiland beztfek kreeg van DIO voor de promotie-degradatie competitie. Het belangrijkste gebeuren was onge twijfeld de distriotsdag, wan,t daar was d« C.K.B. zoals zijn bestuur het wenst; geen kijkers, maar alleen spelers en speelsters. Wel, de drie en vijftig twaalftallen heb- goede korfbalmiddag gehad. Naar hartelust is er gespeeld en vooral bij de junioren, zoals de jeugdploegen van VEO Excelsior, lieten een pittig spelletje Spannend was het in de tweede klas A, want alle wedstrijden eindigden pre cies zoals zij waren begonnen, dubbel blank. Strafworpen brachten de beslissing ten gunste van het Schevenlngse K.V.S. Jammer was het, dat het Noordwykse Fluks voor deze klas had Ingeschreven, want bet verkoos blijkbaar de strandge- noegens boven het spel van korf in -Wassenaar hebben wij de Noordwijkers tenminste niet gezien. Trouwens, het was om te korfballen misschien wel wat te warm, vooral i een stuk of vier wedstrijden moet spelen. Dit heeft ook wel zijn stem pel gedrukt op de finale tussen Tonego er VES, want het was maar een matig spel letje tussen dit tweetal. Tonego verraste door ln zijn klas als eerste te eindigen et it-te deze verrassing voort door in de fi nale tot een gelijk spel te komen tegen VES. Ook in de verlenging bleef de stand gelijk, 11, zodat- strafworpen moesten beslissen. VES trof tweemaal de rc wijl dit Tonego driemaal gelukte. Matig spel in Haarlem Deur van de 3e klasse werd voor Koudekerk's neus dichtgeslagen Het schitterende weer had heel ensen naar het schitterende Te YVerve- terrcin op RUswDk gelokt om daar, men dacht, getuige tc zUn van een i nende en goede besllsslngswedstryd sen Koudekerk en het Vlaardingse T.S.B. Daarin zyn ze dan wel zeer teleurgesteld, want een flink deel van de wedstrUd is, uitgezonderd dc spanning het aanzien niet waard geweest. Behalve het laatste half uur toen zich in de Vlaardingse ploeg merkwaardige metamorfose voltrtfk, die het spclbeeld op slag veranderde, werd daarom als het ware een wedstryd met twee gezichten. Koudekerk was er kennelijk op uit op dezelfde wijze als enkele weken gele den de overwinning te behalen. Door overrompelend aanvalsspel in het aller eerste begin zijn slag slaan en dan het spel hoofdzakelijk baseren op het lideren van deze voorsprong. Maar het lukte deze middag niet zo best. Alleen rechtsbuiten Neut en linksbinnen Bruines kwamen tot behoorlijk spel, deren werden zo door hun mand, dat het spel als droog zand elkaar hing. Bij T.S.B. werd er technisch heel wat beter gespeeld, maar ook bier speelden de zenuwen een zo grote rol, dat er maar zelden een goede aanval tot stand kwam. Er werd bovendien rijkelijk hard gespeeld en het was daarom maar goed. dat scheidsrechter Bronkhorst zo voor treffelijk leidde. Van het eerste half uur valt er zodoende niet veel te vertellen Toen kreeg v. d. Berg, de nationale mld- een kans. Op weergaloze handige wijze ontdeed hij zich van v. d. Meijden toen volgde zo'n verschrikkelijk hard schot, dat doelman De Lange de bal pas »en hU ln het net tot rust was ge komen. Tot aan de rust bleef die stand ^Hal scheelde het niet veel of de rood boeken hadden de gelijkmaker gefor ceerd. Na d» rust weer hetzelfde spei- beeld. Zenuwachtig heen en weer getrap, waardoor elke scoringskans In de kiem werd gesmoord. Na een kleine 20 minuten kreeg v. d. Berg het weer eens op zijn heupen. Deze speler, die een flegmatieke indruk maakt passeerde in een rush en kele tegenstanders en hoewel hij in een moeilijke schiethoek kwam, was zijn felle schuiver toob volmaakt onhoudbaar, al hoewel, De Lange met uitlopen de situatie nog had kunnen redden. Twee minuten later was het al 30 en weer was v. d. Berg de triomferende maker. Toen het al gebeurd met Koudekerk, hoewel roodtoroeken dapper volhielden. Er kwam een vierde treffer, maar even tevo- tvas reeds voor hands van De Wit gefloten. De strafschop werd slecht door Eijk ingeschoten, maar Dc Lange liet de houdbare bal glippen. Het verwonder de tenslotte niemand, dat de Vlaardingers door Papavone het vijfde doelpunt ter reld brachten. Het was een dik verdiende voor T.S.B. gezien de overmacht ge durende het laatste half uur. Met de in de drie wedstrijden van 102 speelden de Vlaardingers zich in de 3e klasse. De Koudekerkers boden na afloop spon taan hun gelukwensen aan de kampioenen aan. Jammer was het, dat geen afgevaar digde van het bondsbestuur aanwezig wa6 om het kranige elftal van T.S.B. te com plimenteren. Leidenaars nog niet in hoofdklasse Toen W. Roman Ons Eiland reeds vier minuten spelen door schittere doelpunten aan een 20 voorsprong had geholpen, twijfelde niemand er aan, deze Leidse korfbalclub ook deze promi tlestryd in winst zou omzetten. En toch verloor Ons EilandMaar of D.I.O. veel plezier zal hebben van de overwin ning? We betwUfelcn het. De ploeg speel de te hard cn wat erger was, haar spor tiviteit liet te wensen over. De treffers van Roman werden gevolgd door vier goals van D.I.O. Doch drie de vier doelpunten werden uit duidelijk gedekte positie en met één hand ln do Leidse korf gedeponeerd. Ons Eiland was daar even van ondersteboven en D.I.O. profiteerde gretig van de gelegenheid en liep uit tot 26. Na dit sensationele kwartier herstelde Ons Eiland zich kranig. D.I.O. werd vo,- sn overspeeld en mocht zich gelukkig prijzen, dat de Leidse ploeg zo onfortuin- '|k was met schietem Ook in de tweede helft bleef Ons Eiland sterker, maar het duurde toch een half uur eer mej. Van Leeuwen de stand op 36 kon brengen. Direct daarop werd het door een prachtige doorloopbal van S Broers 4—6 en er was toen nog van alles mogelijk. Ons Eiland had namelijk aai een gelijk spel voldoende om zich ln d< hoofdklasse te spelen. De spanning steeg ten top toen G. Riet kerk met een schitterend doelpunt 56 zorgde. Een misverstand stond direct daarop de gelijkmaker ln de weg en dat dubbel jammer, omdat D.I.O. daarna weer uit gedekte positie en met één hand scoorde en uitliep tot 5—7. Ons Eiland toen niet meer de kracht opbrengen alsnog tot een puntenverdeling te komen. Niettemin blijven de kansen van de roodbroeken op promotie groot D.I.O. ipeelt Woensdag tegen P.K.C. en bij een overwinning van D.I.O. of een gelijk spel is Ons Eiland hoofdklasser. In het andere geval heeft de Leidse ploeg de kansen nog in eigen hand. Oranje-Nassau gespeeld om de titel van kampioen van de C.K.B. Aan deze wed strijd ging nogal een grootscheepse huldi ging vooraf, hetgeen tot gevolg had, dat de wedstrijd vijf en twintig minuten te laat aanving. In het begin van de wedstrijd Mep het middenvak van Pernix naar zijn vorm te zoeken en hierdoor leek het, alsof de ploe gen aan elkaar gewaagd zouden zijn. In werkelijkheid zag men echter, dat de aan vallen, van de Leidse oranje-kragen veel geraffineerder van opzet waren. Toen de wedstryd enige minuten oud was, scoorde Pernix, waarna het Oranje-Nassau geluk te gelijk te maken. Maar voor de rust was de zaak al bekeken, want toen leidde Per nix met 41, al moeten wij hierbij toege- dat het derde doelpunt een gevolg van 'n blunder van de grensrechter. Deze man-met-de-vlag wist niet, dat een korfbalveld geen kubieke maat heeft, zo als de voetbaliers dit kennen. Hoe men iemand voor een dergelijke functie kan aanwijzen is niet duidelijk. In de tweede helft was er nog maar een ploeg die speelde, en dat was Pernix. Het vergrootte zijn voorsprong op regelmatige wijze en het einde van deze strijd om de titel, die het aanschouwen niet waard kwam met een 91 zege, zodat Per nix kampioen van de C.K.B. is. Wij ver onderstellen, dat Pernix zich tijdens de competitie meer heeft moeten geven dan i deze laatste wedstrijd. Pernix kan in elk geval op een fraai dzoen terugzien en indien de tegen stand van Oranje-Nassau groter zou zijn geweest, was het spel van de Leidse ploeg zeker tot grotere hoogte gerezen. De leden van het bondsbestuur hebben geen tijd kunnen vinden om de districts an Noord bij te wonen, want vijf woonden de wedstrijd te Haarlem bij. Ons Eiland, dat het hoofdklasserschap oor het grijpen had, heeft ditmaal mis- gegrepen, want nadat het Rotterdamse DIO bij de rust met 62 de leiding had, kwam het einde met 75 in het voordeel DIO. De promotie van Ons Eiland zal thans in hoofdzaak afhangen van de re- uitaten van PKC tegen DIO. Uitslagen Kampioenschap C.K.B.: PernixOranje- Nassau 91; promotie hoofdklasse: Ons EilandDIO 57. Districtsdag: Prijswin- rs: Tonego, VES, KVS, Velocitas, Per- 5, TOP 2, Fiks 2, VEO 2, VEO Jun. Excelsior jun., Pernix Junioren. Om Leidse damtitels J. C. Klerks kampioen eerste klasse J. C. Klerks, die reeds eerdér dit jaar sneldamkampioen eerste klasse van Lei den werd, heeft nu ook beslag gelegd op het kampioenschap van Leiden eersie klasse. Door een foutieve invulling van het wedstrijdrooster vernam Klerks dit week te laat, maar dat doet er eigeniyk niet zoveel toe. De titel is onge twijfeld bij de sterkste speler terecht ge komen. In de hoofdklasse begint nu ook enige tekening te komen. Jac. van Wezel ver speelde een kostbaar punt aan P. J. Bruné en gelijkopgaande partij. A, ter Haar tegen M. Brinks aanvankelijk prach tig op dreef. Hij kwam een schijf voor, maar kreeg toen een inzinking, waardoor Brinks remise kon forceren. I. Teleng had weinig moeite met de uit vorm zijnde F. Lardee. S. v. d. Reek scho telde Wim Hulsman een spel voor, waarop laatstgenoemde geen vat kon krijgen. In het vergevorde middenspel deed v. d. Reek echter een minder sterke zet, waar door hij na drie dwangzetten verloren De partij tussen W. Heemskerk en W. Kleyn werd uitgesteld, terwijl Th. Uitenbogaard op reglementaire wijze van J. W. Huisman won. De stand aan de kop van de hoofdklasse 1. W. Huisman 14 punten uit 7 par tijen; 2. Jac. van Wezel 10 uit 6 plus eet afgebroken partij; 3. W. Heemskerk 8 uit W. J. Kleijn 7 uit 5 plus een afgebro ken partij.

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 4