Jeugdleiderscursussen van L.J.A. werden beëindigd NIEUWE LEIDSCHE COURANT 3 MAANDAG 11 IU1I 19W In het Leids Volkshuis Twintig dames en heren kregen diploma voor handenarbeid Geslaagd, in alle opzichten geslaagd, Is de slotbijeenkomst van de jeugdleiders- cursussen 1954-1955 van de Leidse jeugd- actie, die Zaterdagavond in het Volks huis werd gehouden. Twintig geslaagden van de cursus handenarbeid kregen een diploma, dr A. van Biemen hield een belangrijke causerie over: „Het spel als bindend element in het jeugdwerk" en de cursisten van de groep creatief spe len en Improviseren voerden onder lei ding van Jan Chr. Bartelsman twee stuk ken op. In de pauze was dan nog de ten toonstelling van producten van de han- denarbeidcursus te bewonderen. De secretaris van de Leidse jeugdactie, de heer G. Steinbach, opende deze avond, waarvoor grote belangstelling bestond. Hij kon welkom heten dr J. M. Roosen- schoon. die de wethouder van onderwijs vertegenwoordigde en de heer L. Ques- troo, die aanwezig was namens de ge meentelijke commissie van school- en jeugdzaken. Dr P. L. Schoonheim wekte daarna in een sprankelende toespraak de niet-cursisten op om volgend jaar deel te nemen. Hij ontlokte zijn toehoorders een applaus voor de heer Steinbach, „de man met de markante kop", de motor van de Leidse jeugdactie. Hij wees er nog eens op, dat bij aansluiting by de L.J.A. de zelfstandigheid van de vereni gingen volstrekt niet in gevaar komt; integendeel door de goede opleiding van de leiders kunnen de clubs nog steviger op eigen benen komen te staan. Hierna volgde de uitreiking van de di ploma's aan de geslaagden van de c handenarbeid en de getuigschriften de cursussen creatief spelen en improvi seren en sport en spel, door dr Roosen- schoon, chef van de afdeling onderwijs van de gemeente Leiden. Dr Roosen- schoon zei, dat de gemeente veel waar dering heeft voor het werk. dat voor de Leidse jeugd verricht wordt. Het ver heugde hem, dat zovelen de cursussen gevolgd hebben, waardoor de oude paden verlaten kunnen worden. Nieuwe ideeën zijn. er genoeg, maar de practijk stelt ziware eisen. Verheugend Ten aanzien van de cursus sport en spel merkte dr Roosenschoon op, dat het een verheugend feit is. dat hierdoor de binding met de sportverenigingen groter wordt. Ook het jeugdtoneel moet grondig herzien worden. Het beperkt zich meest al tot het stuntelig opzeggen van waarde loze teksten. Veel leiders hebben blijk baar nog niet ontdekt, dat zij door het toneel een middel hebben om het kind aan zichzelf te ontdekken. Na de uitrei king (mej. J. A. Lagendijk kreeg het 200-ste diploma van de L.J.A.) kregen de leiders van de cursussen, de heren H. Kors en Jan Chr. Bartelsman, een boekwerk aangeboden, evenals de alge mene leider dr A. van Biemen. Nu kwam de groep „Vrije dramatiek" op het toneel. De leider, de heer Bartels man. hield een korte inleiding, waarin hij de nadruk legde op de betekenis van het vrije toneel: het stimuleren van, de fantasie. Men leert zijn gevoelens over te dragen. Uit enkele gegevens moet een verhaal gemaakt worden, daarbij gebruik makend van een minimum aan attribu ten om de fantasie niet te belemmeren. De heer Bartelsman ruimde nog een mis verstand uit de weg. namelijk dat „vrije dramatiek" zou betekenen, dat het op gevoerde een tragedie moet zijn. Het is een vrye handeling, ontstaan uit de aan bieding van bepaalde gegevens. Bloed tekenen zo funest. Uit een Waardeloos ding moet het kind leren een fantasie- voorwerp te mak^n. Daarin groeit en ontplooit zich de mens. Door het spel leert men ook de dingen beheersen, aldus dr Van Biemen. Men is in staat vry iets te doen. We leven om te werken, maar we werken om te leven en leven is spelen. De leiders van de jeugdbewegingen moeten de jongeren leren om zich te midden van deze wereld vrij te voelen, te spelen. Na nog vele an dere facetten te hebben belicht, riep dr Van Biemen op om op één van de cur sussen te leren spelen om het anderen te kunnen leren. Dan wordt men behalve Nederlander en serieus mens ook echt mens. Dr Van Biemen eindigde met de uitroep: „Speel ze!" De groep s,Vrije dramatiek" voerde hierna nog op: „De gelukkige reis naar Trenton en Camden" van Thornton Wil der, die het geschreven heeft als voor studie van één van zijn grotere stukken: „Ons stadje". Het is de heer Bartelsman gelukt zijn denkbeelden aan zijn cursis ten over te dragen; de opvoering werd dan ook een succes. Henk Franke was met zijn pianospel het bindend element in het programma. De geslaagden van het door de vereni ging van handenarbeid afgenomen exa men voor het landelijk diploma jeugdleiders zijn: de dames M. Lancel, J. H. Pol, J. A. Lagendijk, R. Berkhout, zuster Ilona. N de Laaf, F Wik. R. Huy- zendveld. J. J. Th M. Rietkerk. W M. C. Metselaar en N Felius en de heren Th. de Bruyn W Th. Durmaar, A. C. Eyben, C. J M. Schneiders, F van der Veen. B Rossdorf (met lof). D. Soldaat, F. van Nieuwenhuyzen en J. van Freuren. Agenda van Leider Dinsdag Wijkgebouw Pniël, 8 uur: herdenking 40-jarig bestaan kinderkerk. Woensdag Hpoglandse kerk, half 88 uur: Avond stilte. Rehoboth 8 uur: C.P.P.B.-bijeenkomsi Spreker dr A. Kuyper, kinderarts te Oegstgeest Alexanderstraathoek Bernhardkade. 30 uur: interkerkelijke samenkomst. Sprekers ds C. van der Weele, Chr. Ge- ref. predikant en de heer Stikkelorum Medewerking van Chr. Geref. Zangkoor. Tentoonstellingen Rijksmuseum voor volkenkunde. 103 jr: Japanse kleurendruk - houtsneden Kuntsada (tot 15 Juli), en „Zo zien zij (de Europeaan gezien door andere volken), tot 2 October. Lakenhal, 95 uur: Moderne Belgi sche beeldende kunst (tot 18 Juli). Nachtdienst a Apotheek Herdingh en woerd 171, tel. 20502, en Steenstraat 35, tel. 20136- lothekei De groep voerde toen op een gedeelte nit „Erik of het klein insectenboek" van Godfried Bomans. Erik is by de Vliesvleugels, de oude tak. „Je hebt bloed of je hebt het niet en als Je het niet hebt, dan krijg je het niet ook," is één van de wijsheden van mevi Vliesvleugel. Een kostelijke parodie op bepaalde „hogere kringen" in een stekende opvoering. Waren de attribu ten minimaal, de kleding (prachtige wespenpakken) was goed verzorgd. De handenarbeidtentoonstelling liet zien, hoe groot de mogelijkheden zijn, Een prachtige heksenkop. gemaakt uit een oude boomknoest, schitterende éta lages van modemagazijnen, poppenkast- poppen en een figuur van kippengaas, toonden overduidelijk waarop het accent was gelegd tijdens de cursussen: de fan tasie. De technische vaardigheid was toch ook voldoende gebleken om voor een landelijk examen te kunnen slagen. Carrosseriefabriek Deckers aan Trek vliet weg geopend Wethouder Jongeleen brak vacantie ai en verrichtte plechtigheid In 1913 begon de heer Chr. B. A. Deckers groot en dat achtte de wethouder be- t Boeuff heeft Zaterdagmiddag met plezier de speeltuin in de traks heel wat ouderlijke „zorg" zal zvn geconcentreerd ten gerieve van vele opgeluchte moeders. Foto N. van der Horst. Opening speeltuin in de Mors een feest na moeizaam werk Mevrouw Westendorp-Steeman bood namens damescomité fraaie vlag aan Ernstig volk Dr A. van Biemen van Bentveld, alge meen cursusleider van de L.J.A.sprak hierna over: „Het spel als bindend ele ment in het jeugdwerk". Spreker be treurde het, dat de Nederlanders zo'n ernstig volk zijn. Die ernst belemmert om mens te zijn. Lachen moet je niet te veel doen. alleen als je over de grens bent. dan kun je dubbel lachen, want dan kent toch niemand je. is de houding van velen. Deze ernst brengt ook een eigen aardige houding ten opzichte van het spel met zich mee. De opvoering van „Erik" was nou wel aardig, maar de meesten vinden, dat voor echt toneelspel iets meer komt kijken: een souffleur, lange lappen tekst, die uit het hoofd ge leerd moeten worden, kortom dingen, die het toneel een ernstig karakter geven. Er is te weinig oog voor het spel. Maar het behoort tot het wezen van de mens om te spelen. In de tegenwoor dige maatschappij is het bijna niet meer mogeljjk om je zelf te zUn, te spelen, om van binnenuit plezier te hebben. Alles is geordend. Het spelelement moet in de maatschappij weer een plaats krijgen, want de mens is anders onvol waardig. Spel oivtplooit Elke mens heeft de behoefte dingen rondom zich en zichzelf vorm te geven. Dit gebeurt ook in het spel. De vrouw ..speelt" zich mooi te maken. Daarom is de oude methode op sommige scholen om de kinderen tekeningen na te laten is Zaterdagmiddag voor jeugd ouders feest in de Mors! Voor de ouders, omdat zij hun kinderen na moeizame arbeid een speeltuin konden aanbieden de jeugd, omdat ze al direct be slag op deze ruimte mocht leggen. Vooraf werd echter in het gebouw voor Chr. belangen een korte bijeenkomst geliou- en waar een grote schare ouders er inderen aanwezig was. De voorzitter van de onderafdeling „De Krekel" van de Oegstgeesterspeeltuin- vereniging, de heer J. W. van Zomeren verwelkomde de talrijke autoriteiten burgemeester Du Boeuff en zijn echtgeno- wethouder J. den Ouden, de gemeen te-secretaris de heer Jac. de Visser, de groepscommandant der rijkspolitie, adj A. Koerten, het cent'aal bestuur van de speeltuin vereniging, de heer D. Vijlbrief namens de Ned. Unie van speeltuinorga nisaties en de leden van de adviescom missie. Nadat Joke en Nelleke Koolloos mevrouw Du Boeuff een fraai boequet anjers hadden aangeboden, releveerde de heer Van Zomeren het feit, dat men nt reeds acht jaar bezig was met het defini tief verkrijgen van een speelweide. Hij bracht dank aan het gemeentebestuur voor de onvermoeide medewerking bij het tot stand komen van deze tuin. Wegens ziekte van de heer F. Noest sprak vervolgens de 2de voorzitter van Het centraal bestuur, de heer H. F. Me- dendorp. Ook hij bracht dank aan het gemeentebestuur en wees er op. dat er een taak voor de ouders is weggelegd ter verkrijging van meer speelwerktuigen. De heer Vijlbrief hield vervolgens een enthousiast betoog, waarin hij er op wees. dat de opening van de tuin een daad van grote betekenis was. Het was echter vol gens spr. nog maar een begin, want het speeltuinwerk staat of valt met de zelf werkzaamheid der ouders. Een speeltuin moet geen jeugdpakhuis worden om al leen de jeugd maar van de straat te krij gen. doch in het speeltuinwerk heeft men opvoedende taak. die naast die van dt ouders staat Spreker wees er op, dat de N.U.S.O. thans reeds meer dan 500 aangesloten verenigingen heeft met een totaal van 350.000 kinderen, waardoor zij de grootste jeugdorganisatie in Nederland genoemd mag worden. Daar de ouders de kinderen het openluchtspel moe- beoefenen en ze niet alleen maar aan de werktuigen moeten laten spelen, over handigde de heer Vijlbrief namens het hoofdbestuur een slaghout met twee bal den als klein begin. Verrassend was de aanbieding van een fraaie vlag door mevrouw R. Westen dorp-Steeman, die door een dames-comi té was vervaardigd. Actiet bestuur Hiermee was de plechtigheid' „binnen* kamers" ten einde en ging men in op tocht, voorafgegaan door de drumbanc de Leidse harmoniekapel en het har moniekorps Triumph naar de speetluin. I die nog met een lint in de Oegstgeestei kleuren was afgesloten. Daar was het Keesje de Roo. die op een fraai versierd tn schaar aan burgemeester Du Boeuff aanbood, waarmede deze het lint doorkinpte. Het was de burgemeester een vreugde en blijdschap, deze handeling te mogen verrichten, omdat het een zeer belangrij ke gebeurtenis voor de Mors was. Spre ker wees er op, dat de speeltuin niet al leen een paedagogische waarde heeft, doch als hoofd van de politie vond de burgemeester het ook zeer belangrijk, dat de kinderen nu niet meer op de ver keersweg behoeven te spelen. Spreker gewaagde voorts van de on volprezen activiteit van het bestuur en feliciteerde dit en de kinderen met deze Zoeterwoude een wagenmakcry, chciden bcdrjjfje. H(j paste echtei steeds de moderne ideeën op het gebied van de wagenbouw toe en zo kon hel haast niet anders of de kwaliteit van dc afgeleverde producten moest tot vergro ting van het bedrjjf leiden. Het uitbrei dingsproces heeft zich steeds voortgezet, totdat 't ogenblik waarop de sprong van boerenwagen tot carrosseriebouw werd Zaterdag is de tweede stap op het ge bied van de carrosseriebouw gedaan. Za terdagmorgen namelijk werd aan de Trekvlietweg de nieuwe, ruim opgezette, maar voor de toekomst reeds te klein gebleken Carrosseriefabriek Chr. B. A. Deckers en Zonen geopend. De openings plechtigheid werd verricht door de wet houder van openbare werken, de heer A. J. Jongeleen. De heer F. C. de Hosson bewees de heer Deckers een vriendendienst door als ceremoniemeester op te treden. „Oordeel iemand naar de liefde, waarmee hij zijn taak verricht", zei de heer De Hosson in navolging van een Spaans mysticus. Het werd al spoedig duidelijk wat hij bedoelde. Hij bracht wethouder Jonge leen een kleine hulde, omdat deze reeds voor de derde maal zijn vacantie onder brak voor zaken, samenhangend met zijn De wethouder knoopte bij de opmerking van de ceremoniemeester even aan door te verklaren, dat hij geen uitstapjes naar Spanje kon maken, dat hij van de Spaanse mystici helemaal niets wist en dat hij ginds vermoedelijk alleen met Sint Nicolaas enige woorden zou kunnen wis selen. Maar zijn vacantie had hij met ple zier onderbroken, omdat het hier om de opening van een fabriek ging. De werk gelegenheid in Leiden werd weer ver- prachtige aanwinst. Tot de kinderen richtte de burgemeester zich in het bij zonder. Hij bond de jeugd zeer nadrukke lijk op het hart deze fraaie speeltuin goed en gaaf te houden, zich dankbaar te tonen en geen vernielzucht te tonen. Hij wees op het woord van H.M. de Koningin om eerbied te hebben voor alles in de na tuur. Aan de ouders vroeg burgemeester Du Boeuff hun kinderen in die geest op te voeden, opdat later deze kinderen tot voorbeeld voor anderen worden gesteld. Na de toespraak van de burgemeester ging de jeugd van de nieuwe speelweide genieten, De genodigden werden in Hel Haagsche Schouw verversingen aange- langrijk. Hij deelde hierbij mee. dat binnen kort in de gemeenteraad voorstellen zijn te verwachten voor de vestiging van een vierde Amerikaans bedrijf in Leiden Durf Over het bedrijf van de heer Deckers zei de heer Jongeleen, dat hij het eer voorbeeld van Hollandse ondernemings geest en Hollandse durf vond. Men wist in dit bedrijf steeds de bakens te verzet ten naar de eisen van de nieuwe tijd. De vestigingsplaats aan de Trekvliet weg achtte de wethouder zeer gunstig, omdat reeds in 1957 de Trekvlietweg zal v.- den aangesloten op rijksweg 4a en daarmee op het hele rijkswegennet, veel vroeger dan verwacht werd. Voor de wijze waarop het bedrijf in Leiden was tot stand gekomen uitte de heer Jonge leen de waardering van het gemeente bestuur. Speciaal ook richtte de wethou der zich tot mevrouw Deckers aan wie het voor een groot deel te danken is ge weest, dat het bedrijf groot geworden is. Er werd verder nog gesproken door ir J. C. Fockens namens de Federatie van bedrijven op het gebied van de carrosse riebouw. door de heer C. Brilman, direc teur van de ambachtsschool, die zei te hopen, dat nog meer personeel op de bachtsschool zijn opleiding zal kunnen krijgen door de heer D. Syperda, direc teur van de N.V. Engelbert en door de heer A. v. d. Hoeven, die namens het personeel een gedenksteen aanbood. Een zoon van de heer Deckers, de heer Th. Deckers, gaf een overzicht van de groei van het bedrijf. Hij uitte de hoop, dat spoedig het spoorwegviaduct Leiden— Utrecht zal worden geopend. Het bedrijf telt volgens een van zijn mededelingen 30 werknemers. Hij bood wethouder Jon geleen een geschenk in Delfts Blauw aan Daarna bezichtigden de genodigden hel bedrijf. Het Groene Kruis in het jaar 1954 Binnenkort komt negende wijkverpleegster In het centraal bureau aan de Middel weg werd Vrijdagavond een vergadering gehouden van het Groene Kruis. Nadat dokter J. C. Meyboom een korte Inlei ding had gehouden bracht de secretaris, de heer H. Filippo, het jaarverslag over 1954 uit. Het aantal leden bleek met 934 te zijn toegenomen. Het bedroeg aan het eind van het jaar 6845. De acht wijkver pleegsters brachten bijna 29.000 bezoeken voor hulp aan zieken. Zij legden 2350 huisbezoeken voor zuigelingen- en kleu terzorg af. Er werden 3900 keer artikelen uit het magazijn uitgeleend. Voor uitbrei ding van de magazynvoorraad werden geregeld aankopen gedaan. Eveneens werd dit gedaan ter vervanging van arti kelen. Er werden 1056 hoogtezonbestra- lingen aan 82 patiënten gegeven. Dokter C. J. G. van Alphen, die zich weer belastte met het toezicht op de consultatiebureaux voor zuigelingen en kleuters, gaf een overzicht van dit deel van het werk. Voor de zuigelingen wer den in de vier bureaux 354 zittingen ge houden met bijna 9000 consulten. Voor de kleuters werden 106 zittingen gehou den met 1830 consulten. Dokter J. D. van Wingerden gaf een toelichting op de re kening 1954. De voorzitter deelde ten slotte mee, dat zeer binnenkort een ne gende wijkverpleegster haar werk zal beginnen. In de vacature van magazijn beheerster Ls nog niet voorzien. Kinderkerk „Nathanaël" 40 jaar Gistermorgen werd tn het wijkgebouw „Pniël" in een bijzondere dienst, het 40- jarig bestaan van de Herv. kinderkerk „Nathanaël" gevierd. Behalve de kinde ren, die wekelijks de kinderkerk bezoe ken, waren ook alle assistenten, die "s Zondags bij toerbeurt dienst doen. aan- \#xig. In deze kinderdlenst ging de heer G. Bernard, Jeugdouderllng, vioor. Hij kon digde aan, dat de dienst op dezelfde als anders zou verlopen. De eigenlijke herdenking van de oprichting der kinder kerk vindt morgenavond plaats. Daarbij zullen ouders en oudere kinderen en be langstellenden tegenwoordig zijn. Er werd de kinderen meegedeeld, dat zij op 17 Aug. een uitstapje zullen maken. De vertelling ging gistermorgen over het leven Mozes De dienst werd besloten met het zingen van Gezang 102 1 en 2. Komende conferenties op Oud-Poelgeest Van 27 Augustus tot 3 September orga niseert de stichting Oud-Poelgeest een be langrijke jongerenontmoeting, waar ge sproken zal worden over het onderwerp „Traditie en verbondenheid van de Euro pese mens". De conferentie is toegankelijk voor allen van 18 tot 35 jaar. Als spreker zullen optreden pfarrer G. Pohl uit Berlijn over „Das Menschenbild in Marxismus und der Europaische Mensch"; dr G. van Bruggen over „Heeft Europa's traditie nog kracht voor de toe komst?"; de heer K. A. Mayer, redacteur der Nieuwe Rotterdamse Courant, over „Wordt integratie het nieuwe levenspa troon?" en mevrouw Dirkse-Bresters over „Wat zeggen wij onze jongeren, die een euw cultuurpatroon ingaan?" Van 5 tot 12 September heeft een ont moeting plaats tussen Duitse en Neder landse studenten, die vooral bedoeld la hen, die het voorrecht gehad hebben zich door universitaire studie te verdie- Den in de achtergronden van het culturele maatschappelijke leven. Twee Duitsers ".en een onderwerp inleiden evenals mr A. W. Kist en dr K. E. H. Oppenheimer. Het thema van de conferentie luidt „Het Internationale ethos". Evangelisatie-samenkomst De Hervormde Evangelisatie houdt Woensdagavond om half acht een open luchtsamenkomst op de hoek Alexander straatBernhardkade. Leidsche Spaarbank Leidschc Spaarbank In de maand Juni werd er bij de leid sche Spaarbank ingelegd f 1.054 038.53 terugbetaald f806.969.18. Het aantal nieu we boekjes bedroeg 323 en het aantal af betaalde boekjes 210. Op 5760 rekeningen van deelnemers aan de afhaaldienst werd f 118.900.75 bij geschreven. Er werden 558 busjes ter lediging aangeboden met een gezamen lijke inhoud van f 10.344.15. Het tegoed der 35447 inleggers bedroeg aan het einde der maand f23.882.314.56 Wijkgebouw Stille Rijn wordt verbeterd Het wijkwerk ligt, nu het zomer ls. voor het grootste deel stil. Er worden nu repa raties en veranderingen aangebracht. Zo wordt behalve het wijkgebouw Staalwljk ook dat aan de Stille Rijn 13 grondig derhanden genomen. Verleden week ls men begonnen met de algehele restauratie van het Interieur. Zaal II wordt vergroot en verbreed, maar zaal III wordt niet bij zaal II gevoegd. Men hoopt in Septem ber de gerestaureerde zaal in gebruik te kunnen .nemen. Binnenkort zal het wijk gebouw i.v.m. de restauratie een week zijn gesloten voor het leggen van een nieuwe vloer. Ook de verlichting zal worden ver beterd. Het hele werk wordt In eigen be heer uitgevoerd onder leiding van ouder ling Serlie van de wijkgemeente „Mare- wijk". C.A.O. grafisch bedrijf goedgekeurd (Van onze sociale redacteur) Naar wy vernemen is behoudens d regeling inzake de verlenging van d vacantie met drie dagen en dc verhoging van de vacantietocslag tot vier percei de C.A.O. voor het grafisch bedrjjf, waa over tussen werkgevers en werkneme overeenstemming was bereikt, door het college van r(jksbemiddelaars goede keurd. De nieuwe C.A.O. omvat een verhoging an basisionen en daarnaast een ver plichte verhoging van het boven-mtni- mumloon van vijf percent, gespreid over elke onderneming. Ook de vrouwen- en jeugdlonen zijn aanzienlijk verbeterd. Daartegenover is arbeiderszijde aanvaard i plicht aantal overuren van 208 per Jaar, waartegenover dan weer het voorstel tot verlenging van de vacantie stond, dat dat door de werkgevers aanvaard ls. Overeenstemming in het havenbedrijf (Van onze sociale redacteur) Tussen werkgevers en werknemers in het havenbedrijf is overeenstemming be reikt over een loonregeling, die hoging van lonen bevat. Dezer dagen is de goedkeuring van deze regeling door rijksbemiddelaars te verwachten. Rondom de Haven" 10 jaar Feestvreugde, maar een speeltuin is er nog steeds niet enkele handgreep stelde wethouder Jongeleen Zaterdagmorgen de tarrosseriefabriek Deckers aan de Trekvlietweg in werking, daarmee de werkgelegenheid in Leiden vergrotend. De buurtvereniging „Rondom de Ha ven" bestaat 10 jaar. BU do oprichting telde de vereniging 32 leden. Reeds een maand daarna kon het 258ste lid worden ingeschreven. Nog steeds heeft men te kampen met gebrek aan ruimte voor de verschillende clubs, die in de loop der jaren werden gevormd. Enkele families waren in het verleden zo bereidwillig een kamer als vergader plaats beschikbaar te stellen. Momenteel komen de clubs bijeen in een clubgebouw, dat door bemiddeling van een der leden daartoe is afgestaan door de heer Fon tein. Het ledenaantal is inmiddels tot 287 gestegen. Al enige jaren is er sprake van een speeltuin, die gebouwd zou kunnen worden op het terrein achter de Verver straat. Helaas is hiervan nog steeds niets gekomen. Op de feestavond, die Zaterdag in het Antoniusclubhuis aan de Mar» werd gehouden, dankte de voorzitter, de heer A. van der Born, in zijn openings woord allen, die ertoe hadden meege werkt de vereniging te maken tot wal De leden van het jubileum- per- t der Horst.' comité ontvingen bloemen soonlijk geschenk. Het bestuur werd ge huldigd en ontving eveneens geschenken. Voor de dames van de bestuursleden ren er bloemen. De heer J. Sylvester overhandigde de voorzitter namens de reisvereniging een geldkistje voor vereniging. Het feestprogramma werd verzorgd door Geraldlni's Cabaret-Variété „Vro lijke Klanken". Cor van Veen bespeeld zijn accordeon. Toby Rlx vermaakte he publiek met dwaasheden. Geraldini expe rimenteerde in zijn muzikale keuken. De „Dutch Rolling Stars" brachten een rol- schaatsenhow. Op hun uitnodiging stel den twee personen uit het publiek zich voor een kleine show beschikbaar. Hoe ze zich daarna voelden „En de wereld draait" zullen ze naar hun lichaams houding en gelaatsuitdrukking te oorde len gedacht te hebben. De conférences van André Meurs waren niet steeds van het beste coort. Het is spijtig dat te moeten zeggen van iemand, die zo duidelijk toont mimisch talent te bezitten. Na het Caba ret-variété werd het feest in besloten kring voortgezet. Verkeerstellingen te Leiden In aansluiting op algemene verkeers tellingen van de Rijkswaterstaat en de Provinciale waterstaat zullen aanstaande Dinsdag 12 Juli ook te Leiden verkeers tellingen worden gehouden. De tellingen omvatten onder meer een verkeerstel ling door middel van nummernotering op 56 telpunten aan gemeentegrens, waaruit een beeld van de voornaamste verkeers stromen binnen Leiden zal kunnen wor den opgebouwd. In verband met de aard der verkeers telling, welke hoge eisen stelt aan de tellers, waarvoor zich geheel vrijwillig padvinders en scholleren opgaven, wordt aan chauffeurs van motorrijtuigen ver zocht, de merendeels met borden aange duide telplaatsen met sterk verminderde snelheid te passeren, opdat de moeilijk heden voor de tellers tot een minimum zullen worden beperkt. Deze telling zal duren van 6.45 uur voormiddag tot 1915 uur namiddag. Bevorderingen aan het Stedelijk Gymnasium Bevorderd tot de tweede klasse: Han- neke Blindenbach, Marijke Bosch, Rinska Bouman, Jan Brouwer, Hetty de Bruijne, Gege Callenbach, Wlm Hulzlnga, Alida de Jong, Eveline Kleyngeld, Rose Ko ningsberger, Wybo Oosterhoff, Rik Meyer, Lenie Mussert, Jikke Schouten, Han Tesselaar, Greetj Werner, Ansje de Wilde. Niek de Wolf, Jaap van der Sande, Kees Berg, Govert Deketh, Margreetje van Dorp, Dorine Duyverman, Floris van Ginkel, Wielske Haarsma. Hans Hers, Adri Hoelen, Annemargreet de Jong. Ma rijke de Jonge, Ineke de Knecht, Henk Nijeboer, Jan Oosterhoff, Beatrix Schef- fer. Peter Schoonheim, Nelleke Nijeboer, Jan Oosterhoff. Beatrix Scheffer, Peter Schoonheim, Nelleke Turion, Jon Ub- bink. Annemarie Uhlenbeck, Suus Ver- hoekx. Ria Verhoogt. Herman van Zwie- ten. 1 herexamen. 15 afgewezen. Bevorderd tot dc derde klasse: Eric Binsbergen, Nico Booij, Jet Bosch, Tilly Dinger, Marian Film, Elsemarijke Gaa stra (voorw.), Leen Guyt, Marijke Haan tjes, Ad Harteveld, Arend Huussen, Ilonka Kruts, Gijs Kuenen, Sietse Lefe- ber, Deetje van Leeuwen, Mimi van Luyn, Werner Staverman, Mieke Verhey van Wijk. Aline van Wieringen, Jlp van der Wind, Resy Bogaars, Henk Eiker bout, Jan Casper Hartman, Annie van der Hoeven, Laura Hulzlnga. Joost Kui per, Ko de Meyere, Jan Nicaise. Jan Kees Prins, Bart Punt, Conny Saris. 1 herexamen, 11 afgewezen. Bevorderd tot de vierde klasse: Marijk» Assink, Manon van Caspel, Niek van Ginkel, Maarten Hofstede, Klkl Huijding, Ingrid Kakebeeke, Sander Kreukniet, Elly Leenen, Caty Nap, Ulrika Ooster hoff, Mare Spijker. Dlnl Vijlbrief. Nico Volkers. Loesje Bakx, Juliana Boeke, Trijntje Brouwer, Hans Dresden. Emmy Haantjes, Hanny Haantjes, Jan Karstens, Marijke Kok, Lydia Versteeg, Rob van der Plas. 2 herexamen. 5 afgewezen. Bevorderd tot de vjjfde klasse: Ida van Regteren Altena, Tineke Blom, Cees Fas- seur, Ineke van Heerde, Jaap Hooger- werf, Wus Kloeke, Loekje von Lieben- stein, Wim Locher. Carla Pieper, Paul Waszink, Elly Dissevelt, Pim Hofkes, Harmen Honnef, Anneke de Koning, Ed Kuypers, Adrie Majolée. Ed van Ooy. Tonny Tieleman, Duco van Weerlee. Ger hard Cadée, 1 herexamen, 11 afgewezen. Bevorderd tot dc zesde klasse: Erna Berg, Nelleke Blok. Jos van Dam (voorw.). Maarten Etmans. Daan den Heyer, Myrna Hui-er, Hilde Kole, Franse Merkelijn, Dieter van Valkenburg, Lydia van der Vlerk, Suus Berg, Aarnout Coster, Meinard van Dunné, Ronald Renée Lahr, Herman Maaskant, Martien Planje, Huib Poort man, Marleen de Priester, Chris Siemona, René Taselaar, Wiepko Terpstra, Janv. Weizen, Ronald Winckler, Theo Ykema, Hylke van der Zee, 1 herexamen, 7 afge- Mulo-examens te Leiden Voor het diploma A slaagden: W. C. M. Mechelse, I. K. O. v. d. Graaf, Y. L. van Rooyen, A. L. Verhard, allen te Voorschoten; M. G. van der Mey te Val kenburg; P. Oppelaar, Hazerswoude; A. E. Verbiest, G. Tegelaar, R. Terpstra, allen te Leiden; N. Verloop en J. Steketee te Noordwljk; J. de Best, Rijns burg; D. P. Brussee en J. Mokkenstorm, Oegstgeest; J. Jansen en P. K. Jansen, G. de Korte, F. M. Koning en G. L. Ter louw, allen te Bodegraven; E. P.# Kooy, Alphen aan den Rijn, J. M. Boerma, Kat wijk aan Zee; D. Vreeken, Oude Wete ring; S. Voets. Hazerswoude. Leids telegram naar Eersie Kamer De Leidse middenstandscentrale heeft aan de voorzitter en aan de leden van de Eerste Kamer het volgende telegram gezonden: De Leidse middenstandscentrale ver zoekt met klem namens plus minus 600 georganiseerde middenstanders aanne ming van de wet betreffende het cadeau stelsel. Kamertje uitgebrand aan Utrechtse Veer Gistermiddag om kwart voor vier brak in het perceel Utrechtse Veer 13 brand uit op de tweede étage, bewoond door mej. L., tengevolge waarvan een kamertje geheel uitbrandde. De brand- met de nevelspuit spoedig meester. De brand is vermoe delijk ontstaan, doordat de vlsm van petroleumtoestel tengevolge van tocht in het reservoir geslagen ls. Roomboter en eieren gestolen Bij de zuivelhandel „De Landbouw" in de Rijnsburgerweg zijn vannacht 17 pakjes roomboter en 105 eieren gestolen. De dader, de 28-Jarige Leidcnaar W. B., ls gearresteerd. Evang. Christengemeenschap Met het oog op de straatprediklng hier :r stede wordt *en fonds gesticht voor de aanschaffing van een geluidsinstallatie. Voor dit sympathieke doel worden giften Ingewacht bij de heer Th. Dikkee, voor ganger der Evang. Christengemeenschap, Middelstegracht 3. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Johanna P. d v B v a Wilk m D Munnik, Antonius Th M. z v A M J d Meer en T H M v d Hoorn. B.anca A J, d v J J Schelleken* en V F Schro der, Hans T, z v A Verbraeck en G Troost, nk W Chr., z v H C de Loos en M E V Binnerts, Bob, z v P Wouters en G M E Teske, Johanna M L, d v J L Gussen- hoven en C v Hccke, Jannetje, ti v C os en M v Duivenvoorde GEHUWD: E H H Grönset en G W v Ewijk. OVERLEDEN: C M la Lau. huisvr. van Keereweer, 32 j; W M Qulsi. wed van Van Dam, 79 j.

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 3