Jlicutue GTourant Radar en rekenmachines voor luchtverdediging Hittegolf Ij Massale betoging in Brussel tegen schoolpolitiek Zes doden op de weg en vijf in het water Nieuw plan voor Duitsland MAANDAG 11 JULI 1955 BUREAUX: Steeastraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en i Advertentie-afdeling: TeL 3144L Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.40 per kwartaal; 2,15 per maand; 0.50 per week. ADVERTENTIÊN: 0.18 per milttmetee. (BU contract belangrijke korting). Zea en dertigste jaargang No 10390 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chei-Red.: H. W. I. ENSERINE CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken „Stantuasttch Is gfjebUorn tngn hert In tcghenspoct" Sport en wedstrijden ZIE PAG. 4 EN S Nedeilandse iabiieken vooraan Echter geen afweer mogelijk die aanval onmogelijk maakt (Van onze militaire medewerker) GEWELDIG is de snelheid waar mee wetenschap en techniek zich thans ontwikkelen. Wat gisteren nog fantasie of droombeeld was, is heden werkelijkheid geworden. In de toe komst doemen mogelijkheden op, die de verbeelding overtreffen. Helaas ontspruit een belangrijk ge deelte van deze technologische voor uitgang aan het streven van de mensheid om de wonderen van de natuur en de techniek aan te wen den voor de eigen vernietiging. In vele gevallen is het immers de voor bereiding tot de oorlog, die de mens tot zijn nieuwe ontdekkingen en vin dingen brengt. Dit komt vooral tot uiting op het terrein van de lucht vaart, de kernsplitsing en de elec- tronica. Op laatstgenoemd gebied zijn reeds tal van uitvindingen gedaan, die van de grootste militaire betekenis waren. Ver scheidene daarvan bleken in het bijzon der van enorm belang te zijn voor de verdediging tegen luchtaanvallen. Wij denken hierbij aan de uitvinding van de radar en aan die van de electrische en electronische rekenmachines. Zoals bekend is vormt de afweer van vijandelijke vliegtuigen een van de groot ste militaire problemen. De mogelijkheden van de luchtvaart zijn zo groot, dat een aanvaller in de lucht een zeer ruime keuze heeft van optreden. Daardoor zal een verdediger tegenover hem vrijwel steeds in een na delige positie verkeren. Illusie PEN AFWEERMETHODE. die luchtaan- vallen practlsch onmogelijk maakt, ls een Illusie. Dezelfde middelen, die men voor de afweer construeert, blijken in de regel nog veel gevaarlijker te zijn in de handen van een aanvaller. In de lucht oorlog zal derhalve niet die party de overhand verkrUgen, welke de beste ver dediging weet op te bouwen, maar die welke er in slaagt haar tegenstander zwaarder te treffen dan hijzelf getroffen wordt. De strijd om het luchtoverwlcht is een actief gebeuren. Het opbouwen van een Maginotlinle in de lucht zal nimmer mogelijk zUn. De burgerbevolking kan dus niet ver wachten, dat zij gespaard zal blijven voor luchtaanvallen. Na de ervaringen van de laatste oorlog zal zij dergelijke verwach tingen trouwens ook niet koesteren. Maar toch zal een zo krachtig mogelijke lucht verdediging moeten worden opgebouwd. De strijd voor het luchtoverwicht heeft immers steeds twee kanten: men moet er naar streven, enerzUds de vijand met luchtaanvallen zo ernstig mogelijk te treffen, en er anderzijds door middel van een zo krachtig mogelijke luchtverdedi ging zorg voor dragen, dat men zélf zo min mogelijk getroffen wordt. Deze lucht afweer kan geschieden op actieve wyze door de aanvallers in de lucht met jacht vliegtuigen tegemoet te gaan en te trach ten hen in luchtgevechten te verdrijven en zo mogelyk neer te schieten. Een an dere, meer passieve methode is die, waar- by men de aanvallers afwacht en hen by hun aankomst naby de doelen welke zij willen bombarderen, ontvangt met ge schutvuur van rondom opgestelde artille rie. Het van de grond af beschieten van vliegtuigen is echter geen eenvoudige zaak. Wil het afgegeven vuur resultaat opleveren, -dan moet tevoren niet alleen de plaats van het vliegtuig in de ruimte worden vastgesteld, maar dienen tevens de veranderingen daarin nauwkeurig te worden gemeten. Men moet nl. niet op het vliegtuig zelf richten, maar op een steeds veranderende afstand daarvóór, afhankelijk van de richting en de snel heid van het vliegtuig en van de tyd, die de projectielen nodig hebben om de be trokken plaats in de ruimte te kunnen bereiken. Rekenmachine BEIDE problemen, nl. dat van het vaststellen van de plaats van het vliegtuig, zowel als dat van het me ten en berekenen van het punt waar op moet worden geschoten om het doel te kunnen treffen, heeft men weten op te lossen, het ene door ge bruik te maken van radar en het andere door zeer snel en nauwkeurig werkende rekenmachines te con strueren. De radar- zowel als de rekenapparatuur voor de luchtver dediging vormen topprestaties van de moderne wetenschap en techniek. Hoewel moet worden vastgesteld, dat een industrialisatie, welke gericht is op de werken des vredes, zowel uit ideëel als uit economisch oogpunt de voorkeur verdient boven de oprichting van indus trieën voor de vervaardiging van oor logsmateriaal, zo mag het toch een ge lukkig feit heten, dat Nederland zich op laatstbedoeld gebied niet geheel onbe tuigd laat. In een wereld die zich nu eenmaal steeds op het voeren van oorlog moet voorbereiden, kan de productie van wa pens in eigen land enerzijds de import beperken en anderzyds de export be vorderen. Daarnaast kan vooral de pro ductie van hoogwaardige wapens be vruchtend werken op andere takken van bedryf en als gangmaker dienen voor de vervaardiging van aanverwante, niet- milltaire artikelen. Daarom is het verheugend, dat ons land thans een belangryke, ja welhaast leidende plaats is gaan Innemen in de wereld van het ontwerpen, ontwikkelen en bouwen van radar- en rekenappara- turen voor de luchtverdediging. Vuurleiding rpERWIJL de Philipsfabrieken onze naam op electronisch gebied hoog gehouden door de productie van de mo dernste radar-installaties ter wereld, heeft de N.V. Hollandse Signaalappara ten te Hengelo in nauwe samenwerking met Philips thans een rekenmachine (vuurleidingsapparatuur) geconstrueerd, die alles slaat wat tot nu toe in de vrije wereld vervaardigd werd. Onder de bezielende leiding van onze vroegere minister van marine, Schagen van Leeuwen, is te Hengelo binnen en kele tientallen jaren tyds een grote Industrie opgebouwd die met kracht gesteund door onze Koninklyke Marine, die haar opdracht gaf onze gehele vloot van de vereiste vuurleidingsapparaten te voorzien thans wyd de vleugels uit slaat en nog niet zo lang geleden in een demonstratie voor meer dan 100 experts, uit alle Nato-landen samengekomen, er blijk van gaf, dat Nederland wetenschap- pelyk, technisch en industrieel ook op het gebied van de vervaardiging tfan de meest ingewikkelde en kos'.bare installa ties ten behoeve van de luchtverdediging geen enkel ander land behoeft on der te doen, ja zelfs de leiding neemt en voorbeeld geeft van wat een klein land vermag, dat beschikt over velen met intellect, ondernemingslust, yver en vol harding. Hulde zij gebracht aan allen die dit resultaat mogeiyk maakten. Een geweldige ravage ontstond, toen Zaterdagavond een trein bij Haarlem ontspoorde. Gelukkig werd niemand gewond. Tijdens zonnig weekeinde POLITIE HAD OVERAL HANDEN VOL WERK ZES DODEN op de weg en vier doden in het water zijn, voor zover thans •bekend is, dit weekeinde te betreuren. Vorige weekeinden, toen het weer niet zo uitgesproken stralend was en zich naar verhouding minder strcerd tegen de schoolpolitiek van de liberaal-socialistische regering van pre mier Achllle van Acker. Er waren naar schatting 200.000 r.k. demonstranten, die met grote borden of in gezang protesteer den tegen de door Leo Collard voorge stelde schoolwet. een toespraak na afloop der betoging drong de christen-socialist Theo Lefèvre 5 aan, dat de betogers al hun deposl- by de spaarbanken en postchèque- dienst zouden opvorderen „en met alle middelen" het slagen van de staatslenin gen, door de regering en de Belgische staatsagentschappen op de markt ge bracht, zouden tegenwerken. Slechts twee incidenten deden zich voor: de ruiten van een boekwinkel werden ingeslagen en een betoger werd licht gewond. Vele toeschouwers op de trottoirs vie len flauw door de hitte: meer dan 100 graden Fahrenheit in de Zon. Enige uren lang defileerden de betogers langs het De WestelUke mogendheden hebben een compromisplan opgesteld volgens hetwelk de hereniging van Duitsland zowel voor Oost als voor West aanvaardbaar kan zyn. Volgens dit plan, dat op de Geneefss conferentie zal worden Ingediend, moet herenigd Duitsland dele kunnen uit maken van de Westelijke verdediging, echter met dien verstande, dat in het ge bied van het huidige Oost-Duitsiand geen troepen worden gelegerd. Deze concessie wil het Westen doen in ruil voor dc Rus sische instemming met de hereniging van Duitsland op grondslag van vrye verkie zingen. Het geheel zou deel moeten uitmaken van een algemeen Europees beveiligings stelsel. Ook zyn afspraken mogelijk ovei beperking van de Duitse strijdkrachten tot de twaalf divisies, die West-Dultsland thans in NAVO-verband op de been brengt. Premier Boelganln van de Sowjet-Unie verklaarde dit weekeinde zijn regering binnen enkele dagen een verklaring in zake Duitsland zal afleggen. Intussen voorspelt het feit, dat Polen en Oost-Duitsland Zaterdag de Oder- Nelsse-llnie hebben aanvaard als defi nitieve grens tussen Duitsland en Polen, niet veel goeds voor de conferentie te Genève. beursgebouw, op welks trappen leidende figuren uit het katholieke leven hadden plaatsgenomen. Britse moeder mag uit Praag vertrekken De regering van communistisch Tsje- choslowakye heeft Groot-Brittannië doen weten, dat mevrouw Phyllis Sispcra met haar drie kinderen naar Engeland ma? Mevrouw Sispera ls Britse van ge boorte. Haar echtgenoot, Sispera, werd veroordeeld tot elf jaar gevangenisstraf omdat hy in 1950 heeft geprobeerd, naar het Westen te vluchten. Mevrouw Sispera werd door de Tsjechisch© autoriteiten gedwongen va haar man te scheiden. Se dertdien wenste mevrouw Sispera naar Engeland terug te keren, doch de auto- teiten verboden dit Zoals gemeld is, werd mevrouw Sispera de virige week uit haar huls gehaald en met haar man geconfronteerd. Bij die ge legenheid deden de communistische auto riteiten haar het voorstel, dat zij in Tsje- choslokakije zou biyven in ruil voor de vryheid van haar man. Zij weigerde ech ter en gaf opnieuw uiting aan haar ver langen naar Engeland terug te keren. Engeland had Tsjcchoslowakije er voor gewaarschuwd, dat de betrekkingen tus sen beide landen geschaad zouden wor den, als mevrouowoo Sispera het vertrek Engeland zou worden belet. mensen op de wegen bevonden, Aan het uitstekende werk van red dingsbrigades en politie aan de stranden langs de Noordzee ls het te danken, dat het aantal verdrlnklngsgevallen niet veel hoger ls. Bij Hoofddorp botste de 60-jarige kermisexploitant P. Oudejans uit St Pan- bij de kruising IJweg-Kruisweg te- een vrachtwagen, bestuurd door de heer A. v. D. uit Hoofddorp. Beide wa gens vlogen in brand. De vrachtwagen- oestuurder bleef i.igedeerd, maai de heer Oudejans werd waarschijnlijk reeds door de botsing gedood. Een tragisch ong'.uk hal plaats in 67-jarige F. Zwitser bij de Lieve Vrouwe gracht en de Langebrug beklemd raakte tussen de achterste wagen van de tram HaarlemAmsterdam en de trottoirband, t een zware hersenschudding werd hij het ziekenhuis opgenomen, waar hij korte tijd later is overleden. Bij W eesperka rspe! op de pro vinciale weg AmsterdamHilversum kwam Zondagmiddag de 58-jarige tan dembestuurder A. M. uit Amsterdam in botsing met een bromfiets. Een grote groep fietsers reed er boven op. M. is op weg naar het ziekenhuis overleden. Bij Maarheeze, waar ca 17.000 mi litairen van verschillende legergroepen oefenen, reed een militaire jeep tegen een geluidswagen van het leger. Twee inzit tenden, de 20-jarige soldaat J. H. BUJ- leven uit Arnhem en de 22-Jarlge mare- chaussée A. J. PUlman uit Hengelo kwa- het leven. Een derde inzittende werd zwaar gewond. By Soerendonk viel de 21-jarige sergeant titulair A. C. H. Stam uit de Van Dijckstraat in Den Haag, van een rijdende vrachtwagen, waar hij op de bumper geklommen was Sergeant Stam werd door een volgende wagen overre. den en gedood. Verdronken In het lozingskanaal bij de Zeeburger- dijk te Amsterdam raakte gisteren de 9-jarige B. W. J. den Brave uit de Borneo- straat by het spelen te water. Toen men er een uur later in slaagde hem op het droge te brengen, bleken de levensgees ten reeds te zijn geweken. In de zweminrichting De IJzeren Man in V u k h t is gisteren de 26-jarige leer ling verpleger H. Sjerps uit Schoorl dronken. Bij het sluiten van het zv bad bleek zijn klednig niet te zyn afge- Delegatie Oecumenische raad bij koningin H. M. de Koningin heeft heden ten paleize Soestdyk ontvangen de delegatie van de Oecumenische Raad van Kerken in Nederland, bestaande uit de heren dr E. Emmen, prof. dr J. de Graaf, ds E. Huizinga en prof. P. J. Jans, naar aan leiding van het bezoek dezer heren aan de Russische kerken op uitnodiging van de patriarch van de Russisch-Orthodoxe K erk. Ga naar Rusland met vacantie... Het Kremlin heeft be sloten de grenzen van de Sowjet-unie open te stel len voor toeristen. Voor het eerst sinds het begin van de tweede wereld oorlog zal een aantal Sowjet-steden toegan kelijk zijn. Dit begin moet blijkbaar uitgroeien tot een grootse popinp om reizigers uit het bui tenland aan te trekken. Tal van corresponden ten en speciaal uitgeno digde delegaties uit het buitenland hebben de af gelopen maanden het voor toeristen toeganke lijke gebied, dat blikbaar de historische oude steden van Sowjet Midden-Azië, de Kaukasus. de Oekraine en de Centrale Russische republiek zal omvatten, reeds doorkruist. reaux in Noorwegen, Zweden. Engeland en de Ver. Staten hebben de ac commodatiemogelijkheden van Moskouse hotels on derzocht. Niets wijst echter tot nu toe op een wijziging In de wisselkoersen. De of ficiële koers van de roe bel maakt op het ogenbli het r r de t ■ris- haar campagne tot ver mindering van de inter nationale spanning te steunen. Westelijke reis bureaux treffen in Mos kou reeds schikkingen voor toeristenreizen, die naar men verwacht eind Augustus of begin Sep tember zullen kunnen aanvangen. Vertegen woordigers van reisbu- ten tn de Sowfetunie buitengewoon duur. In het verleden bood het Sowjettoeristen bureau „Intoerist" toeristen de mogelijkheid een bepaald bedrag per maand voor accommodatie, maaltijden, het bezoeken van beziens waardigheden en plaat selijk vervoer in hun elpen valuta te voldoen Maar lot i i dezi •rieend. dit aantal hoger, haald, waarop men onmiddellijk is gaan dreggen. üAI In het zwembad van Tilburg is de 10-jarige L. Horsten overleden. De knaap stond rechtop in het ondiepe gedeelte van het bad en reageerde niat. toen en kele vriendjes hem aanraakten. Een nader onderzoek wees uit dat de knaap was overleden. By M a u r 1 k verdronk de 22-jarige C. van IJzendoorn uit Tiel by het zwem men in de Ryn. Het 10-jarig dochtertje van de familie Van der Heijden uit Vlijmen ls Zon dagmiddag in het Nieuw-Kuykse natuur bad De Wiel verdronken. WaarschynlUk is zy naar het diepe deel gegaan, terwyl zy niet voldoende kon De vriendelijk bruisende Noordzee" heeft in het afgelo pen weekeinde tienduizenden aan haar „vlakke strand" horen juichen, want de duinen „schit terden inderdaad in de zonne gloed". Minder poëtisch gezegd: Nederland had het warm en dus zocht Nederland verkoeling in het water. Of die tiendui zenden nu allemaal gejuicht hebben: „Ik heb u lief, mijn Nederland" is een open vraag, want natuurlijk hebben er min. stens duizend geklaagd „dat het hier in Nederland altijd hollen of stilstaan is." Zo zijn wij nu eenmaal Na maanden van koud, grillig weer be leeft West-Europa thans een hittegolf. In Zweden (warmste dag van 't Jaar). Frankryk. West-Dultsland en Engeland was het dit weekeinde buitengewoon warm en zonnig weer. In Denemarken kwamen twee mensen door zonnesteek om het leven. De toestand In OostenrUk. waar door zware regenval nieuwe overstromingen dreigen, wekt zorg. De Donan heeft reeds een gevaariyk peil bereikt; hel scheep vaartverkeer op de snelstromende rivier ls stilgelegd. Verschillende dorpen langs de Donau zijn ontruimd. Tussen Passau en de Oos tenrijkse grens staan de wegen onder Ook Nederland wordt door de hitte golf bedreigd. BU veel zon en onbewolkte hemel komt de omstandigheid dat de wind zwakker wordt, met als gevolg verdere styging der temperatuur. Europese eenheid op het gebied der PTT STRAATSBURG, t Juli De Franse minister Bonnefous heeft vandaag in de raadgevende vergaderf? van de Raad van Europa gepleit voor de vorming van een commissie van Euro pese ministers van posterUen. Deze com missie zou moeten bevorderen: 1. automatische telefoonverbindingen tussen grote steden: 2. EuroDese post- geldbewUzen en reizigers-cheques; 3 nacht-luchtdiensten tussen de voornaam ste steden; 4. een Europees televisie-net; 5. een reeks Europese postzegels; 6 ge- meenschappelyk onderzoek en toepassing van nieuwe technieken: 7. binnenlandse tarieven voor post naar andere leden- Joegoslavië, Portugal en Denemarken hebben verzocht, ais leden te worden op genomen in de „Eurofina". een organisa tie van negen landen <wo. Nederland) voor gemeenschappeiyke financiering en aankoop van spoorwegmaterieel. Unieprotocol opnieuw geboycot De oppositie in het Indonesische parle ment heeft volgens Pia opnieuw de be handeling van het protocol tot ontbinding van de Nederlands-Indonesische unie ga- Na elfstedentocht een oplrissertje Drenkelinge door helicopter gered Hert op rijdende auto Op de Amersfoortseweg bij Apel doorn sprong Zaterdag een plotse ling overstekend edelhert, een veertienender, op een juist passe rende auto. Het dier zakte met de voorpoten door het dak, maar de bestuurder, de heer A. H. B. uit Heemstede, werd' niet geraakt. Niettemin werd zijn wagen ernstig beschadigd. Het hert vond bjj dit de dood. TJET Hiller-hef schroef vliegtuig PH-NF L hetzelfde toestel waarmee onze ver slaggever in gezelschap van de burge meester uan Bolsward Zaterdag de Elf stedentocht maakte, redde gistermiddag omstreeks vier uur het leve\ Duitse dame, die bp het in ernstige moeilijkheden was gekomen. Het was de 43-jarige mevrouw H. A. Uit Solingen, die gistermiddag toen zij aar het Scheveningse strand ter hoogte var de Witte Sociëteit was gaan baden, plotse ling door de sterke en haar niet bekende stroming werd gegrepen. Die gevaarlijke stroming sleurde haar een paar honderd meter uit de kust. De 30-jarige helicopter-piloot Eelco Schuller, directeur van de Aero Ypenburg N.V., vloog juist met zyn Hiller-machine boven de zee. Hij had niet het eerst de drenkelinge in de gaten, dacht werd getrokken door een groepje Kort voordat het Hiller-hefschroefvliegtuig PH-NFL op Ypenburg opsteeg voor het maken van een reclame-vlucht boven de kust werd deze foto gemaakt. Rechts achter het stuur merkt men de heer E. Schuller op, die het stoute stukje uithaalde zijn toestel tot vlak boven de zeespiegel te laten dalen en zo een drenkelinge, de Duitse mevrouw H. A. uit Solingen uit de gevaarlijke zee die haar al een paar honderd meter uit de kust voor Scheveningen had meegesleurd te halen en haar te bewegen aan de schaats van het landingsgestel te gaan hangen. Amerikanen terug „De dood is beier dan 't communisme" HONGKONG. 10 Juli Drie Amerikaanse militairen, die in Korea waren gevangengenomen, later weigerden naar de V S. terug te keren nóg later weer wèl naar huis verlang den. zijn te Hongkong aan het Rode Kruis overgedragen „Zelfs de dood ls beter dan 't leven in een communistisch land. Wij geven er de voorkeur aan, in Ameri- sor onze desertie te worden gestraft." aldus de woordvoerder van de drie. De mannen verklaarden, nooit commu- istische sympathieën te hebben gehad Zij besloten in communistisch China te blyven omdat zU vreesden, in Amerika met minachting te zullen worden behan deld wegens het feit dat zij krijgsgevan genen waren geweest. Vanavond vertrekken de mannen per boot naar San Francisco. Bij station Haarlem Trein ontspoord; geen gewonden Gisteravond omstreeks kwart over elf *Un even voor Haarlem vier rijtuigen van dc electrische trein van Amsterdam naar Uitgeest ontspoord. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Tot Zondagavond zes uur werd het ver keer tussen Haarlem en Amsterdam met drie maal per uur een trein in belde rich tingen over enkel spoor en autobussen onderhouden; daarna was het verkeer weer normaal. Oorzaak van deze ontsporing bleek een scheuring van het voorste linkerwlel van het derde rijtuig. Hierdoor raakte het binnenwiel uit de velg los, reeds duizend meter voor het station van Haarlem, ter wijl de trein eerst op honderd meter voor het station tot stilstand kwam. Als gevolg van het losraken brak de koppeling tussen de tweede en derde wagen, en de vier achterste rljtu.gtn raakten uit de rails. mensen die hem van een strekdam af te kens gaven, dat er in zee iets mis waa gegaan. De heer Schuller begreep onmiddellijk, dat er iemand in levensgevaar moest verkeren. Het eerste wat hy dan ook deed, was het afgooien van een grote re clamebus. die onder het toestel hing. Laag over het water scherend zag hij al spoe dig de met de zee worstelende dame. „Het engie wat hem te doen stond was toen de helicop vlak boven haar te han gen. Uit de geopende deuren hangend gaf hij de vrouw de nodige instructies, die zij tot zijn grote opluchting direct opvolgde. „Ik bewonder haar koelbloedigheid en tegenwoordigheid van geest, want niet alle dames voelen er voor om aan de schaats van de Hiller hangend door mij uit de golven te worden getild. Wellicht heeft ze iets dergelijks al eens eerder bij de hand gehad." In elk geval hing mevrouw A. even later als een volleerde trapeze-werkster onder aan het hefschroefvliegtuig. „Ik had geen lier aan boord of een touwladdertje en daarom was de service die ik haar kon bieden ook niet al te groot. Haar vasthoudendheid was echter enorm al heb ik toch nog wel wat angsten uitgestaan dat zij onder de hevig ronken- motor hangend de schaats zou loslaten. Een paar honderd meter zweefde zij over de golven. Ik kon haar helaas niet hele maal naar het strand brengen omdat de toeloop daar te groot was geworden. De samengestroomde menigte zou allicht een klap van de wieken of de staartschroef gekregen hebben." De heer Schuller nam dus geen enkel risico en bracht zijn nieuwe passagier tot een meter of vijftien van het strand. Zij kon toen gemakkeiyk op het strand worden geholpen door een politieagent. De drenkelinge, die in een badstoel weer wat op verhaal kwam, heeft geen letsel opgelopen, al zat de schrik haar natuur lijk danig in de benen. Het afgeworpen reclamemateriaal bleef in zee drijven. HET WEER IN EUROPA E „2 e v '2 Stockholm onbew. windstil 29 0 Kopcnh half bew. ONO 6 24 0 uonden geh. bew NNO 4 26 0 Psry. onbew N 1 28 0 renoble geh. bew windstil 27 0 Geneve nevel windstil 23 0 unc„no regen O 1 28 1 Prsnkforl nevel windstil 28 0 Wenen half bew. windstil 22 0 «..me onbew windstil 28 0 M.llorc. onbew. windstil 26 0 WEERBERICHT AANHOUDEND WARM Tot morgenavond verwacht De Bilt: <9 Warm en overwegend zon nig. maar voornamelijk in het binnenland enkele on weersbuien Zwakke tot ma tige wind, in hoofdzaak tus sen Noord en Oost. Zon 4.35-20.59. Maan 23.27 —13.05. 12 Juli L.K.

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 1