Nieuwe sportpark te Katwijk aan Zee geo pend n Koudekerk een stap nader tot promotie naar derde klasse Ons Eiland I maakte goede promotie-start Ter Leede triomfeerde in Lisser Boys-toumooi Quick Boys en IJsselmeervogels speelden het nieuwe veld in Eerste helft zeer matig; tweede bracht voldoende spanning Athletiekkampioenschappen in de Leidse Hout nieuwe letosche courant I maandag 27 juni 1955 Kroon op werk van jaren 9* „Wij zijn overtuigd van de grote waarde der sportbeoefening Ongeveer 33 jaar geleden staken enkele Katwijkse jongelui de koppen bij elkaar voor de oprichting van een voetbalvereniging. Ze noemden deze D.V.V.: „Door Vriendschap Vereend". Het veld, waar gevoetbald werd, was nog maar zo-zo, maar het ging en het kostte niets, 't Was immers een stuk grond, dat lag in een of ander gemeentelijk uitbreidingsplan. Alleen: 't zag er naar uit, dat spoedig een nieuw veld moest worden ge vonden. De rioleringen waren reeds in het terrein gelegd, dus de bouw van de huizen kon spoedig beginnen. De jonge club bestond niet lang, maar opnieuw werden pogingen in het werk gesteld en er werd een nieuwe voetbalclub gesticht, T.O.P. geheten: Tot Ons Plezier. Ook deze werd geschiedenis en de derde club was Quick Boys. Niemand in die dagen zal bevroed hebben, dat deze acties de grond legden voor een voet balsport, die in onze dagen is uitgegroeid tot een steeds groter wordende organisatie, nl. het Zaterdagmiddagvoetbal. Katwijk is de bakermat van het Zaterdagmiddagvoetbal. Het is sedertdien steeds toonaangevend ge weest. En niet in het minst heeft het gemeentebestuur van Katwijk daar aan meegewerkt. In zekere zin is Zaterdag de kroon op dit werk gezet, toen het fraaie sportpark aan de Laan van Nieuw Zuid in gebruik werd gesteld. Was het wonder, dat naast afvaardigin gen van plaatselijke sportorganisaties, als Quick Boys, Katwijk en Hercules, er de Leidse scheidsrechlersvereniging t KNVB. afd. Zaterdagmlddagvoetba! ook aanwezig was ..de vader van de KNVB', zoals de voorzitter van de ontvangstcom missie, de heer D. Goedhart, de voorzit ter vaD de bond. Ir H. A Hopster. noem de? Reeds om even over tweeën werden de vele genodigden in de raadszaal, door B. en W. ontvangen. Onder de aanwezi gen zagen we ook de heer S. H van Eij- bergen. lid van de Provinciale Staten van Zuid-Holland, mevr. M Woldringh van der Hoop-André de la Porte. eerste burgeres van Katwijk, de verschillende hoofden van dienst en raadsleden. Hoogtijdag Nadat thee was geserveerd, begroette loco-burgemeester H P. Bloot (de bur gemeester was wegens ziekte afwezig), de aanwezigen. De voorzitter van de ontvangstcommis sie. de heer Goedhart, zei, dat er voor sportlievend Katwijk een hoogtijdag was aangebroken. We zijn trots op dit sport complex en ook trots op het feit. dat het gemeentebestuur van Katwijk zoiets heeft tot stand doen brengen, in het be lang van de vrijetijdsbesteding Het is gemakkelijk, af te geven op de jeugd, maar als we niets voor haar doen. past ons rwügen. Hier ligt een sportcomplex, dat gebruikt kan worden voor de Kat wijkse jeugd. De directeur van gemeentewerken, de heeT P. C. Priester, gaf aan de hand van tekeningen een uitvoerige uiteenzetting over het Sportpark. Toen de ontvangst voorbij was, gingen allen per auto naar het park, waar een rondleiding volgde door de gebouwen en over de velden. Intussen werden de tri bunes bezet door belangstellenden en stelden zich toeschouwers overal waar dat mogelijk was, op om getuige te zijn van de verschillende evenementen, die zouden plaats hebben. Als aerste marcheerde de UNI het ter rein op en maakte een rondgang. Hierna volgde het Chr. tamboer- en pijpercorps D V S, gevolgd door de honderden leden v%n de gymnastiekvereniging Hercules. Een vaandelgroet door een drietal meis je leidde dit programmapunt in en een lesdemonstratie o.l.v. mevr. Dieben be sloot het geheeL Trots complex Loco-burgemeester H. P. Bloot herin nerde in een toespraak aan 33 jaar ge leden. Langzamerhand is in de loop der jaren de Zaterdagmiddagsport ontwik keld. De Katwijkse clubs hebben dit jaar beide het kampioenschap in hun afdeling behaald. We zijn nu dubbel gelukkig om in deze omgeving het prachtige Sport park te kunnen openen. Spr. ging de geschiedenis van het sportcomplex na. Hoe de heer Reus. eer tijds directeur van gemeentewerken de eerste plannen maakte en boe de huidige directeur, de heer P C. Priester, deze heeft afgemaakt en daarna heeft kunnen doen uitvoeren. Hij bracht dank aan allen, die op enigerlei wijze hebben me degewerkt om dit alles gereed te krij gen. De KNVB.-voorzitter. Ir Hopster. dankte namens de bond en namens alle sportorganisaties voor het werk. dat hier tot stand is gekomen Een gelukwens richtte hij tot de voetbalverenigingen in Katwijk. Dit complex is Iets. waar me nige eerste klasse-voetbalvereniging in het Zondagvoetbal en zelfs in de hoofd klasse trots op 70U zUn. Katwijk heeft ook nu weer. In het raam van het Zater- dngmiddagvoetbal. het spit afgebeten Zich tot de leiders der voetbalveren!gin gen wendend, zei spr. nog, dat hun arbeid voor de Jeugd T OJ® moge zijn: Tot Or.s Plezier Achtereenvolgens spraken verder de voorzitter van Quick Boys. de heer J Pluymgraaff. en de voorzitter van de supportersvereniging, de heer M. van den Oever. De laatste bood namens de sup porters een electrlsche klok aan Namens Hercules sprak de voorzitter, de heer J. G Schoneveld. (Advertentie) LIKDOORNS wouÓÈrouT Weg met onhandig* ltkdoornnngen en ge vaarlijke achearmeejea. Een nieuw vloeibaar middel. NOXACORN. neemt de ptJn weg In KI seconden. Eeltplekken en eksterogen ver schrompelen met wortel en al. Bevat gezui verde wonderolie.Jodium en het pUnatlllon- de benioralne. Een (lea)e NÖXACORN Antiseptisch Llkdoornmlddel van f. 1.36 bespaart U veel ellende. Wedvlucht Het Oosten Wedvlucht met oude duiven vanaf St Maxence op Zaterdag 25 Juni. In concours 59 duiven, dl* om 9.30 uur met N O. wind werden gelogt. De eerste duif bereikte zijn hok om 15.32.41 uur en maakte een •netheid van 945.63 m per minuut. De laat ste prijswinnaar om 16.16.49 uur met een snelheid van 846,44 m per minuut. De uitslag luidt: W Hartevelt 1. 6. 10; 8 Schoeman 2; J Boekkooi 3. 4. 5. 7. 8. 11; H V d Vecht 9; A ter Hasr 12, 13; J Brax- boven 14; Chr. Seller 15. Wedstrijd Intussen had de helicoptère van de marine, de Salome, enige rondjes boven de velden gemaakt. De piloot zette na de redevoeringen het toestel op de grond, maakte een ererondje en ging daarna weer de lucht in met aan boord de heren Bloot en ir Hopster. om voor het begin van de voetbalwedstrijd nogmaals te dalen en de bal op de grasmat te deponeren. Toen de beide elftallen zich onder de eretribune opstelden, sprak de heer Goed hart nog enkele woorden. Sport is uit stekend. te veel sport is slecht, zei hij. We dienen de sport in ons leven die plaats te geven, die haar toekomt. Zoekt spr. Hierna knipte Hanneke Bloot, dochter tje van de heer Bloot, het lint. dat de toegang afsloot, door en kwamen de elf tallen van Quick Boys en IJsselmeervo- gels het veld op. Spoedig was toen de lucht vervuld van de geluiden, die eenmaal bij een Wedstrijd horen. De wed strijd, die ruim 6000 bezoekers trok, werd door Quick Boys met 3-1 gewonnen. Een verslag vindt men elders in dit blad. Dankwoord Wethouder D. C. van Leeuwen, voor zitter van de sportcommissie, sprak na de wedstrijd de genodigden nog toe. Hij zei o m., dat het zeer op prijs werd ge steld, dat zovele leidinggevenden in de sportwereld tezamen waren gekomen en zich mede hadden verheugd over het mooie voetbalveld. Dank bracht spr. aan allen, die hadden meegewerkt om het feest te doen slagen. W(j zijn allen overtuigd, aldus ging hij voort, van de grote waarde, die dc sport heeft bU de opvoeding van de jeugd en van ons volk, en ook als sportcommissie willen wij gaarne me dewerken, opdat de beoefening van dc sport tot meerdere ontplooiing komt. Onze gemeente Ls, zoals men weet, voorstander van de Zaterdag- sport en wy zullen er naar streven, dat deze mening, deze gezindheid steeds meer erkenning vindt. Moge steeds meer In ons land de beoefe ning van welke sport ook zo geleid worden, dat de Zondag rustdag moge zijn en blijven. Bijzondere dank is de sportcommissie verschuldigd aan de raad van Katwijk, die de benodigde gelden wilde voteren. Spr hoopte, dat vele wedstrijden, mis- sohien wel eens interlandwedstrijden, in dit Sportpark zuilen worden gespeeld. Lf Hanneke Bloot knipte het lint door, dat de toegang tot de nieuwe vel den van het Katwijkse sportpark nog versperde. Naast haar de heer Priester, directeur gemeentewerken. Foto D. Kruyt Promotiewedstrijd KoudekerkT.S.B.: 10 Voor deze wedstrijd, die vlot door de heer Zaad werd geleld, bestond zeer grote belangstelling. Het gemeentebestuur van Koudekerk a. d. Rijn was vertegen woordigd door de belde wethouder», de heren T. Mol erna en W. v. Vegten. De wedstrijd is waarschijnlijk voor velen een verrassing geworden. Algemeen was wel de verwachting, dat Koudekerk het tegen TSB niet zou kunnen bolwer ken. Het tegendeel is waar gebleken en ware het niet, dat aan de zijde van Kou dekerk het pechduiveltje een woordje had meegesproken, de uitslag zou zeker 40 geweest zijn, hetgeen de sterktever houding beter had weergegeven dan de a behaalde 10 overwinning. Zeer goed werd door Koudekerk gelet op de gedragingen van V. d. Berg, die aar werd bewaakt. Jammer, dat van de zijde van TSB de beide backs gedu rende de gehele wedstrijd op onsportieve wijze meededen, zodat zelfs een der Kou- dekerkse spelers in het publiek werd ge deponeerd. Dadelijk na de beginllulttoon komt Koudekerk in de aanval en weet die door te zetten. In hoog tempo wordt gespeeld in Koudekerk komt tot tweemaal toe ge vaarlijk voor het TSB-doel. De achter hoede en de keeper hebben hard werk het doel schoon te houden, doch als Koudekerk tweemaal achter elkaar een corner moet nemen, weet de rechtsbln- W. v. d. Neut bij de tweede keer de bal goed voor het doel te krijgen, waar Arie Zweris gereed staat en op zeer fraaie wijze het enige doelpunt in deze wedstrijd met een kopbal maakt: 10. Dadelijk daarop mist Arie een opgelegde kans en dan wordt het TSB te gortig en weet het aanvallend op te treden. Maar het komt niet verder dan een bal, die er over het doel heenvliegt. Enige tijd golft het spel heen en weer. Dan weet Koudekerk zich meester te maken van de bal en blijft bijna voort durend in de meerderheid. Dit blijkt wel uit het aantal genomen corners: Koude kerk moet er drie nemen, tegen TSB 1 Tegn het einde van de eerste helft oefent Koudekerk een zware druk uit en zijn de mannen van TSB ver op eigen helft teruggedrongen. Dan komt de rust. Defensief Als de thee op is, weet In de aanvang Koudekerk weer de leiding te nemen. Maar al heel spoedig neemt TSB die over om na een corner, die niets ople vert, deze weer aan Koudekerk af te slaan. Lange tijd blijft nu Koudekerk, oncianks kle.ne tegenslagen, In de meer derheid. Verscheidene malen zien we TSB door het oog van een naald krui pen. Het zat de roodbroeken niet mee, voor al niet toen Albert Zweris wegens een blessure moest worden vervangen door C. de Jong. Er volgde een enigszins ge wijzigde opstelling, met het gevolg, dat het verband uit de voorhoede weg was en men het spel in elkaar kon zien zak ken aan de zijde van Koudekerk, dat er zich toe ging bepalen verdedigend op te treden. Dat gaf TSB wel enige moed. Maar, zoals gezegd, v. d. Berg werd angstvallig bewaakt, terwijl de rechts buiten niets presteerde. Nadat Koude kerk nog eenmaal tot voor het TSB-doel was gekomen, en de Vlaardinger s de veldmeerderheld nog voor enkele minu ten hadden heroverd, floot de scheids rechter het einde van deze door Koude kerk zeer verdiend gewonnen wedstrijd, waarmee men dus een stap nader geko men is tot de promotie naar de derde klasse. Spel van korf en bal DIO (hoofdklasse West) en Fluks (2a) spelen degradatiewedstrijden Inderdaad zijn Zaterdag de laatste beslissingen gevallen en zijn dus de kampioenen en promotie-degradatiecandidaten bekend. Met de promotie degradatiestrijd werd zelfs reeds begonnen, want ter elfder ure werd de wedstrijd Ons Eiland—P.K.C. vastgesteld. Een strijd tussen de kam pioen van de le klas Zuid-Holland-Noord en de promotie-candidaat van de le kl. Zuid-Holland-Zuid. Inmiddels werd bekend dat Thor, hek- kesluiter van de hoofdklasse West, zonder spelen naar de le kl. Zuid.-Holl. Zuid wil verhuizen. De strijd om twee plaatsen in de hoofdkl. West gaat nu dus tussen DIO (De Rotterdammers verloren met 65 van Vriendenschaar). Ons Eiland en PKC. De aar van Ons Eiland—PKC gaat hoge ogen gooien en de mening dat de le kl. .Zuid" zwakker dan „Noord" zou zijn werd bewaarheid. Wij konden met de beste wil in PKC geen hoofdklasser zien Ons Eiland behoefde niet eens zijn beste spel te vertonen om onbedreigd een wat stroef begin in de Leidse aanval scoorde Wiir. Roman tweemaal ver en Bert v. d. Mark zorgde vóór a de rust met twee mooie doelpunten 40. Twintig minuten na rust scoorde PKC pas voor het eerst, maar Tout in de Papendrechtse verdediging werd door aanvoerder Rietkerk afgestraft (51). PKC trof daarop van ver doel, nu was het Ans Crama die van re pliek diende en voor Ons Eiland scoorde. Dat PKC er nog 63 van maakte was niet erg belangrijk meer, want kort daarop was de wedstrijd ten einde. De roodbroeken hadden dus een goede start en net zou ons sterk verbazen, als Ons Eiland niet zeker één tegenstander onder zich houdt en daarmee hoofdklasser wordt. De stand: Ons Eiland 1 1 0 0 2 6—3 DIO - - - - - PKC 1 0 0 1 0 3—6 Zoals reeds vermeld zal het Rotter damse DIO zijn plaats in de hoofdklasse West moeten verdedigen door een wel eervolle 6—5 nederlaag tegen Vrien denschaar. Om de derde plaats leverden Excelsior en VES strijd. Het werd een duidelijke en verwachte zege voor Excel- met 83. zodat VES vierde werd. Vermoedelijk zal Thor—Bolnes nog wel worden gespeeld, maar of DIO—Thor de degradatie-wedstrijden van DIO nog wordt gespeeld, is onzeker. De stand: Pernix 16 12 2 2 26 134—52 R'dam Zuid 16 12 1 3 25 108—68 Excelsior 16 10 2 4 22 110—66 VES 16 9 2 5 20 86—64 Vriendenschaar 16 9 2 5 19 96—61 TOP16 6 1 9 13 68—90 Bolnes 15 4 0 11 8 44—88 DIO 15 2 1 12 5 54—113 THOR 14 0 1 13 1 26—124 Eén strafpunt in mindering Achter dc competitie in de le kl. Zuid- Holland Noord werd Zaterdag een punt gezet met de wedstrijd Tonego—ODI, die eindigde met een 9—8 zege voor Tonego, dat daarmee de voorlaatste plaats aan DIO overdeed. De eindstand: Eiland 16 13 1 2 27 82—57 16 12 0 4 24 81—50 16 12 0 4 24 86—64 7 3 6 17 62—63 DES Pernix 2 Ijsvogels VES 2 FIKS Tonego ODI VEO 16 6 1 9" 13 46—59 6 0 10 12 69—82 9 11 54—78 11 10 69—73 13 6 51—74 Op het Pernix-veld werd de besiissings- Dlaats van 2A ge- NSA. Aanvanke lijk zag het e Verscheidene duizenden be langstellenden zijn Zaterdag middag getuige geweest van de wedstrijd Quick BoysIJs- selmeervogels, na de opening van het nieuwe sportpark. De Katwijkers wonnen deze „in- spelingsmatch" met 31. Foto D. Kruyt zeer hoopvol sprong werd bereikt. NSA speelde echter enthousiast door met het gevolg, dat bij rust de kansen weer gelijk waren (3—3). Daarna nam Fluks weer de ieiding met 43. maar daarmee had het zijn kruit verschoten en de Alphenaren n:et. Via 44. 45 won NSA misschien wat geluk kig met 46, want het krachtsverschil waj wel uiterst miniem. Fluks zal zijn plaats in 2A nu moeten verdedigen tegen de kampioen van 3A, Fiks 2. Zaterdag staat Fiks 2—Fluks op het programma. De Oegstgeesters deden in 3A wat zij de titel verplicht waren en wonnen dubbele cijfers van Unitas (13—1). Naar de competitie-leider ons meedeelde zal degradatie, mits goedkeuring van de tech nische commissie niet plaats vinden i.v.m de kleine omvang van de afdeling. Per nix 5. kampioen van 4A, promoveert au tomatisch naar 3A, waar de stand luidt: Fiks 2 12 10 2 0 22 78—15 Warmond 2 -- - - TOP Unitas SVOW In 4A te vervallen hier alleen nog de NSA 2 11 7 1 3 15 42—20 Velocitas 29 5 1 3 11 32—28 Fluks 2 12 4 2 6 10 29—44 Warmond 3 12 4 1 7 9 33—39 SVOW 2 12 2 2 8 6 18—70 TOP 2 9 2 1 6 3 2132 Twee strafpunten in mindering De beide Leidse clubs Pernix en Ons Eiland doen het dit jaar wel zeer goed, want van de zes te behalen titels werden er reeds vier veroverd door Pernix 1, Ons Eiland 1, Pernix 3 en Pernix 5 en Zaterdag behaalden de Ons Eiland-junioren de vijf de Leidse titel. Volgens verwachting werd weer met rake cijfers gewonnen, ditmaal van TOP (13—0). zodat bij Ons Eiland voor de tweede maal de vlag in de mast kon. Onze felicitaties. Voorts won Pernix met 60 van SVOW, terwijl Velocitas een, overigens bescheiden, zege behaalde op Fluks B (30). Om onbekende redenen kwam NSA niet op dagen en wachtte Fiks te vergeef.s De stand: Ons Eiland NSA Fluks A Pernix Velocitas SVOW TOP Warmond Fiks Fluks B 16 16 0 0 32 15 12 1 2 25 17 11 2 4 24 16 12 0 4 22 13 5 2 6 12 13 3 1 9 7 15 3 1 11 7 12 2 1 9 5 13 2 0 11 4 14 0 4 10 4 82—28 81—22 28—33 11—84 14—63 12-42 8—103 5—76 Twee strafpunten in mindering Oranje Nassau (A'dam) kampioer In de hoofdklasse Centrum is Oranje Nassau kampioen geworden, doch de Am sterdammers zijn kennelijk in mindere i. Na de magere 75 zege van vorige week tegen SMS werd Zaterdag met de zelfde cijfers van SSS gewonnen, waar door DKOD, dat met 9—5 van WK won, d uitgeschakeld. Onze gelukwenser DVO won met groot verschil van Climax (145). Stand hoofdklasse Centrum: Oranje Nassau 13 12 0 1 24 92—49 Velocitas 2 17 51—25 11 31—22 4 19—52 2 22—77 10—2 r h.t Moofdwllfa, Fluks SVOW I ,n verdrom daardoor Fluk. 2 ..LISSE" VERSLAGEN IN FINALE: 1-2 Een kwartier voor het slot van de wedstrijd Lisse—Ter Leede viel de wisselbeker rinkelend uit de handen van de oranjezwarte Lissers Toen weefden de Sassenheimers een snelle aanval op het groene tapyt, schoot de kwieke Evers hard in en dook Baak tevergeefs naar de bal, die boven dien nog door een der achterspelers van Lisse van richting werd ver anderd. Dat was 12, en daarmee waren de kansen voor de Lissers ver keken. Ze moesten zich met een tweede prijs tevreden stellen. Deze zege is echter volkomen normaal en verdiend. Zeer zeker als rr veldoverwicht en het aantal kaï aanmerking neemt. Alleen in het begin liep de roodgele machine wat stroef hielden de Lissers het middenveld in hun groep. Maar toen de Sassenheimers de laatste contacten sluitend hadden ge maakt, dartelden de roodgelen af o zo gemakkelijk door de Lissese verde diging. en vooral het laatste kwartier van de eerste helft was het maar Leede wat de klok wenste te slaan. Met razendsnelle rushes trok men aanval en maakte men openingen een vaart en met een gemak, alsof nog nimmer van het bestaan van stopper, genaamd Jaap v. d. Poel, had ernomen!. Het was in deze phase, dat Deze in het nieuwe sportpark te Katwijk gespeelde wedstrijd is uitge lopen op een flinke overwinning van Quick Boys. Met deze overwinning zijn we het volkomen eens, alleen had een stand van 21 de verhouding toch wel beter weergegeven. In de eerste helft ontbrak bij de Kat wijkers de gewenste strijdlust en hoewel ook IJsselmeervogels, onzes inziens, niet op volle toeren was, waren de aanvallen toch van die kant veel gevaarlijker. Vooral de eerste helft van de 6trijd was niet van geweldige kwali'eit. Dank zij het feit, dat de spil van de Spakenbur gers, P. Koelewijn, in eigen doel trapte, was de stand gelijk: 11. Dit gebeurde zeven minuten na de aftrap. Het was in die periode van de eerste speelhelft, '.oen er nog met enig vuur gespeeld werd en Ouick Boys een zeker overwicht had. Reeds driemaal hadden de Katwijkers het voorzien op de vesting van de goede Spakenburger doelman A. de Graaf. Zandbergen schoot echter naast, Zuider- duyns schot in de bovenhoek werd ge vangen en Van Duyvenvoorden had al evenmin succes. Nogmaals zette Quick Boys e«n goede aanval in, die succes be loofde, maar strandde op de spil Koele wijn. Deze eohter, zich omgeven wetende van tegenstanders, wellicht wat nerveus daardoor, schoot over de uitgelopen kee per. De Graaf heen in eigen doel: 10. Het overwicht van de Boys duurde nog even door We noteerden nog een schot van Steenbeek, da* echter over de lat I verdween. Doch aan de overzijde gebeur de ook het een en ander. Schoneveld, die de spilplaats innam, miste en rechts binnen H. de Graaf was er als de kippen bij dit af te straffen. IJsselmeervogels won spoedig daarna terrein en na on geveer een kwartier spelen werd het zo, dat er van een overwicht van Quick Boys geen sprake meer was. De voor hoede trok zich meer en meer terug, waardoor de gasten hun vorm wisten te verbeteren. Over het algemeen was het veiband in hun rijen veel beter en meer malen kroop de Katwijkse doelman door het oog van een naald. Niet dat Quick Boy6 uitgepraat was, maar de stevige backs van de gasten, Hopman en Van der Vuurst. vormden een muur. waardoor aan deze zijde niets meer viel uit te richten. Zonder enige verandering in de score kwam de rust. Terwijl de muziekvereniging UNI de pauze vulde met muziek, evenals DVS, werden op de tribune verversingen aan geboden aan de genodigden. Beter gehalte Was de eerste helft maar een zeer ma- ge wedstrijd, de tweede helft was van veel beter gehalte Er zat veel meer vaart in, terwijl ook de Boys hun linies meer hielden. Doelman Baum was Intus sen vervangen door Schaap. Nauwelijks was men begonnen, of deze kreeg de vuurdoop reeds. Een hachelijk moment passeerde, echter zonder gevol gen. Aan de overzijde, na een Quick Boys aanval, belandde de bal bij rechts buiten Zandbergen, die de back passeer de en de uitgelopen keeper De Graaf wist te verschalken: 21. Er waren toen 4 minuten gespeeld. Het ging steeds beter bij de gastheren, al lieten de gasten zich beslist niet on betuigd. Verschillende goede aanvallen noteerden we aan belde zijden; de wed strijd werd ook voor het publiek span nender. Het tempo bleef behoorlijk hoog en hoewel de IJsselmeervogels-aanvallen soms uiterst gevaarlijk waren, kwam er geen verandering in 9e stand. Een paar zeer gevaarlijke momenten voor het Quick Boys-doel liepen, uiteraard tot verlichting van de Quick Boys-aanhang, op niets uit. Eenmaal miste de Spaken- burgse linksbinnen H. Koelewijn, toen hij aleen voor het doel kwam, door pre cies naast te schieten. Toen na een tiental minuten Zandber gen vervangen moest worden door M. Verdoes. bleek deze een zeer gevaarlijk speler te zijn; van zijn rechtsbuitenplaats zette deze het binnentrio bij herhaling aan het werk. Nog wisten De Graaf en zijn mannen stand te houden, tot een en kele minuut voor het einde een her nieuwde aanval belandde bij de links binnen L. Steenbeek. Deze vuurde een schot af en via de handen van de keeper kwam de bal in de touwen, waarmee de stand 31 was ?ewordcn De uitstekende scheidsrechter Trumpy floot toen het eindsignaal. Ter Leede aan de leiding kwam. Dat ge beurde, toen een aanval over links werd opgebouwd en door G. Harskamp n en beheerst werd „afgemaakt"; deze speler schoof dan tenslotte Molema de kans-van-de-dag Voor zijn schoenpunt. De Sassenheimer schoot hard en raak: onhoudbaar ging de bal in de linker hoek (01). Aan de andere kant viel Boon ovei een dot van een kans heen, maar plotse ling dreigde voor het Lissese doel gevaar, toen Arrachart te zacht terug kopte, maar Baak, de uitstekende Lis sese doelman, wist het gevaar te bezwe- In de tweede helft bleef Ter Leede voorlopig de toon nog aangeven, maar toen de Lissese kanthalf P. Wassenaar een verre boogbal Griffioen had verrast de Sassenheimse goalie stond ?r voor zijn doel, maar dat ontdekte hij pas toen de bal over zijn grijpgrage vingers heen in het net gierde! ver anderde het spelbeeld even. „Lisse" trachtte nu door te drukken en het leverde ook een (afgekeurd) doelpunt maar dat gebeurde aan de andere kant ook een paar keer. Toen Evers er 1—2 van had gemaakt, as het pleit in feite beslecht Want hoe wel de Lissers nog hun stoere back Van Kesteren naar voren stuurden, hoewel ook Wassenaar nu ln de voorste gelede- ging opereren, de roodgelen lieten de vijand eenvoudig komen en zetten zich schrap. Het verliep allemaal volko- DKOD DVS DVO 13 9 2 13 8 2 11 1 3 7 13 2 0 11 2 20 3 18 61—43 4 14 72—62 7 12 41—50 8 6 42—68 7 5 41—74 4 39—65 De uitslagen: Hoofdkl. West: Excelsior—VES 8—3; Vr.schaarDIO 65 speelt degr. wedstrij den. Hoofdkl. Centrum: SSSOr. Nasau 5—7, Or. Nasau kampioen; DKODWK 95 DVO;Climax 145. Prom. derg. hoofdkl. West: Ons Eiland—PKG 6—3. le kl. Z.-H. Nrd: Tonego—ODI 9—8. 2e kl. A: (besl. wedstrijd): NSAFluks 64. Fluks speelt degr. wedstrijden. 3e kl. A: Fiks 2—Unitas 13—1. 4e. kl. A: Velocitas 2—SVOW 2 10—2. Jun. A: Ons EilandTOP 130; Ons Ell. kamp.; Pernix—SVOW 6—0; Velocitas —Fluks B 30; FiksNSA. NSA niet op gekomen. Voor de promotie-degradatie le kl. Z.- Holland Noord tussen VEO I en II(!) en Warmond is voor Woensdagavond vast gesteld: VEO IWarmond. Om het kampioenschap van de CKB tussen de kampioenen van de beide hoofd klassen, Pernix (West) en Oranje Nassau, A'dam (Centrum) wordt zeer waarschijn lijk in slechts één wedstrijd op onzijdig terrein gespeeld. De ontmoeting vindt in dat geval plaats op 9 Juli op het EDO- terrein te Haarlem om 3.30 uur. Op die zelfde datum wordt te Den Haag de jaar lijkse districtsdag van het district Zuid- Holland Noord gehouden. Op'het Pernix-terrein worden Dinsdag avond de vriendschappelijke wedstrijden gespeeld tussen Pernix 2KNS I en Per- :-jun.Fluks-jun. (Leiden). Donderdag avond wordt gespeeld Pernix 5—Ons Eiland-jun. De wedstrijden vangen aan n 7 uur. Puzzlerit voor jonge fietsers In vertiand met de wielrijdersweek ver zorgde het bestuur van de plaatselijke vereniging voor veilig verkeer Zaterdag middag een puzzlerit voor jeugdige wiel rijders. Een groot aantal kinderen had zich opgegeven, doch 70 wisten het eind punt, al of niet zonder fouten, te bereiken. twee uur startte de groep, nadat adjudant Koerten van de Rijkspolitie het doel van deze tocht aan de kinderen had uiteengezet. Men kreeg een stuk papier de route, waarop verschillende vra gen beantwoord moesten worden. De rit, die begonnen was bij de ingang van kasteel Oud-Poelgeest, ging na de Kwaak- laan, Haarlemmertrekvaart, Abtspoelweg, Laan van Alkemade, Wijttenbachweg en hijngeesterstraatweg door de lanen van het park. Aan het einde van de Hof- brouckerlaan was de finish. Daar aange komen moesten de deelnemers nog een drietal vragen op verkeerstechnisch ge bied beantwoorden. Deze week zullen de "lijsten worden ge corrigeerd en zal de uitslag worden be kend gemaakt. De eerste-prijswinnaar ontvangt een geschenk ter waarde van /15. (Advertentie). Last van zenuwen volgens de plannen: elke Lissese al smoorde in een wirwar van spe- voor het doel en toen scheidsrech ter Schoorl het slotsignaal van deze af toe „mannelijk" fors gespeelde wed strijd blies, had Ter Leede de wissel beker veroverd. Het kleinood werd direct na de wed strijd aan de winnende ploeg overhan digd. iaterdagmiddag werden in de Leidse at de athletiekkampioenschappen onder pieicn van de L.A.C. verspeeld. Het bijzondere kwam bij de finale 200 meter heren, toen C. van Venetië (gehandicapt door ziekte) door zijn clubgenoot J. Kuij- op de eindstreep werd geklopt. De A.V. Holland won alle kampioenschappen bij de heren en bij de dames zorgde Nw. Brunhildc voor vier kampioenschappen, Bataven twee en M.S.V. ook twee. De uit slagen zijn als volgt: lale 400 m heren: 1. A. v. d. Linden (Holland). 53.6; 2. C. v. Wanrooy (Holland), 54.1; 3. H. Parlevliet (S. en L.)( 56. Finale vèrspringen dames: 1. G. den Tonkelaar (Nw Br.), 4.78 m; 2. A_ v. d. Berg (M.S.V.) 4.72 m; 3. S. Bodijn (Spor tief), 4.68 m. Finale Discuswerpen meisjes A: 1. C. Devilee (Bataven), 25.64 m; 2. K. Broeder (Sportief), 23.61 m; 3. R. Smit (NW. Br.), 20 56 m. Finale Speerwerpen heren: 1. G. Segaar (Holland), 39.38 m; 2. F. v.d. Zalm (M.S.V.), "7.35 m; 3. J. Berbee (Bataven). 36.85 m. Finale vèrspringen meisjes A: 1. A. Vink (M.S.V.), 4.63 m; 2. B. Jasper (Nw. Br.), 4.44 m; 3. G. v. Rhyn (M.S.V.), 4.38 m. Finale 1500 m heren: 1. A. v. d. Linden (Holland). 4.13; 2. B. Kraan (Bataven), 4.19,4; 3. H. Fasel (Bataven). 4.24. Finale 200 m dames: 1. G. den Tonke laar (Nw. Br.), 27.5; 2. N. Steenvoorden (M.S.V.), 28; 3. S. Bodijn (Sportief), 28.6. Finale 200 M. heren: 1. J. Kuyper (Hol land), 23.5; 2. C. v. Venetië (Holland), 23.6; 3. F. Meyer (Holland), 23.9. Vèrspringen heren: 1. M. Roosenschoon (Holland). 6.03 m; 2. G. Segaar (Holland). 5.74 m; 3. D. van Duvn (N.A.C.). 5 72 m. 4 x 110 m dames: 1. M.S.V., 54; 2. Nw Brunhilde, 55; 3. Sportief, 58.8. Discuswerpen heren: 1. G. Segaar (Hol land), 34.12 m; 2. T. v. Opijnen (Holland), 31.86; 3. A. Gieske (Bataven), 31.37 m. Speerwerpen dames: 1. Th. de la Bije (Nw Br.), 31.22 m; 2. A. Gieske (Bataven), 18.94 m. Speerwerpen meisjes A: 1. G. v. Hou- welingen (Nw Br.). 24.09 m; 2. K. Broeder (Sportief). 23.39 m; 3. C. v. d. Waals (Spor tief). 21.83. Discuswerpen dames: 1. M. Schroder (Bataven), 28.37 m; 2. J. le Feber (Nw. Br.), 26.14 m; 3. J. Kooistra (W.I.K.), 24.87 m.

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 4