Jlicttwe jTciitsriic (tfourant Eden bemoeit zich met binnenlandse politiek Adenauer in Bonn Perons val verwacht K.V.P. vraagt maatregelen voor bezitsvorming Gedroste stoker sloeg man dood en beroofde hem MAANDAG 20 JUNI 1955 BUREAUX: Steenstraait 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Ted. 3144L Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.40 per kwartaal; 2,15 per maand; 0.50 per week. ADVERTENTUSN: 0,18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Zes en dtertigste jaargang No 10372 Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHR1STELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en OmsfreJcen „Stantoostlch fs gheblmu "tnyn bert la tcqljenspoct Ongedwongen samen zijn in Leidse Hortus HERNIEUWDE ACTIVITEIT AAN BRITS THUISFRONT Churchill had slechts aandacht voor defensie en buitenland DE BUENOS AIRES, 19 JUNI LEIDERS van de opstand in Argentinië zijn gearresteerd, zo is officieel bekendgemaakt. Eèn hunner was de minister van Marine, Olivieri; een ander pleegde zelf moord. Dit weekeinde zijn alle R.K. geestelijken die nog in gevangenis sen zaten, op vrije voeten gesteld. Kerkdiensten vinden gewoon voort gang. Peron zeide gisteren In een toespraak tot vakbondsbesturen, bereid te zijn tot vrije verkiezingen. „Wij zullen zien of het Argentijnse volk mij niet steunt", al dus de dictatir. Volgens Edward Morrow van de New York Times is Perons val mo gelijk een kwestie van uren. Generaal Franklin Lucero, minister voor het leger, zou nu een machtige po sitie innemen boven Peron. Volgens de New York Times wordt een militaire raad samengesteld, die het bewind zal over nemen. Het congres heeft vanavond een wetsontwerp goedgekeurd, volgens het welk generaal Lucero wordt benoemd tot opperbevelhebber van leger en politie. De correspondent van Reuter meldt, dat president Peron Donderdag, toen de op stand ui*hrak, nauwelijks aan de dood is ontsnapt. Kort voor een speciale eenheid der opstandelingen zijn studeerkamer met kogels doorzeefde, had de president zijn marmer-palei6 verlaten. Met zware ma chinegeweren schoten de rebellen van het nabijgelegen ministerie van marine in de l'udeerkamer van Peron. Muggenplaag Een simpele oplossing. verstandhouding tussen werkgevers en werknemers tot stand te brengen, door te bevorderen dat de arbeiders hun deel krijgen aan het fabriekskapitaal. Ingrijpende vernieuwing (Van onze Londense correspondent) LONDEN, JUNI SIR ANTHONY EDEN, de nieuwe Britse premier, is nog slechts kort aan het bewind, te kort nog om reeds nu te oordelen of hij een krach tige bewindsman zal zijn. Maar wèl is al duidelijk geworden dat hij, hoe wel Churchills leerling, niet in alles Churchills voetstappen zal volgen. In de buitenlandse politiek zal Eden ongetwijfeld het beleid van zijn grote leermeester voortzetten, want hij is immers jarenlang niet alleen de mede auteur, maar ook de uitvoerder van die politiek: vrede door geduldig-vol houdende kracht, geweest. Doch wat de binnenlandse politiek betreft is er in Eden een man opgestaan, die niet van plan is, zoals Churchill, in dit op zicht de zaken maar blauw-blauw te laten. Daarom kan in de komende jaren een verlevendiging verwacht worden van de strijd op het binnen landse front. Churchill heeft zich nooit voor bin nenlandse aangelegenheden bijster ge ïnteresseerd, slechts voor zover zij be trekking hadden op defensie en buiten landse politiek. Zo konden de arbeids verhoudingen in de Britse industrie steeds meer verslechteren, zonder dat Churchill ook maar eenmaal zich daar mee bemoeide. Hy liet het beleid in deze volkomen over aan zijn ministers, al werden arbeidszaken e.d. natuurlijk wel in de Kabinetsraad bespraken, zodat de Grand Old Man ongetwijfeld zijn invloed heeft doen gelden. Maar zich met krach tige uiteenzettingen tot het volk richten, zoals hij dat deed als het ging om de buitenlandse politiek, de H-bom, de de fensie, dat deed Churchill nooit: Eden, de man die als „Churchill's ad judant" geduldig wachtte tot zijn uur zou slaan, gaf weinig aanleiding voor de veronderstelling, dat hij zich, als een maal het Eerste Ministerschap hem zou toevallen, veel met binnenlandse aange legenheden zou bemoeien. Juist de bui tenlandse politiek was altijd zijn specia liteit geweest. Doch sinds hy de functie van premier bekleedt, heeft hij de moed gehad zich reeds tweemaal via de radio tot het volk te richten, waarbij hy niet schroomde zijn opinie te geven over een zo delicate aangelegenheid als de spoorwegstaking. En tijdens de eerste rede, die hij na de verkiezingen in het Lagerhuis hield, maakte hij bekend dat de regering vast beraden er naar zal streven een betere houdkundig begrip, dat in de practijk (behalve in Amerika) echter nog weinig toepassing vindt. Dat een regering, nog wel een Conservatieve regering, het bevorderen van dit deelgenootschap tot een der belangrijkste punten van haar program maakt, kan daarom niet minder dan sensationeel genoemd worden. Het is een knappe zet van Eden, want hij neemt daarmee zowel de socialisten als de liberalen de wind uit de zeilen. De Tories zyn in socialistische ogen de kapitalisten, de mannen met het iklasse- bewustzijn, die voor de arbeidersstand geen of weinig begrip hebben. In 1955 won Labour de verkiezingen met haar nationalisatieplannen, doch sindsdien ls wel bewezen dat nationalisatie niet auto matisch die zegeningen oplevert, die de socialisten er van verwachtten. Toen Eden zijn deelgenootschapsplannen in het Lagerhuis bekend maakte, kon men dan ook het ongelooflijke zien gebeuren, dat de oppositie met sombere gezichten er het zwijgen toe deed, toen de premier de Idee van nationalisatie betitelde als „de jammerlijkste ouderwetse bombast". Eden baseerde zijn rede geheel op een artikel van professor Lewis in het so cialistische weekblad „Socialist Commen tary", waarin deze spreiding van de eigendom aanbeveelt als middel om een einde te maken aan de arbeidsonrust. En daar vooral de liberalen principieel de bezitsspreiding toestaan heeft Eden ook deze party het gras voor de voeten weggemaaid. Overreding T~)EZE bezitsspreiding zal, typisch En- gels, niet "teweeggebracht worden door wetgevende maatregelen, r door krachtige overreding van directies en vakbonden. Ook dit heeft een uiterst belangrijke betekenis, want de regering maakt hier een begin met de integrering der vakbeweging in de industrie. Als de arbeiders financieel betrokken zijn by de gang van zaken in een bepaalde fa briek, zullen zy zich wel tweemaal be denken eer zy gaan staken. De vakbe weging heeft in jarenlange stryd einde- lyk erkenning voor zichzelf als beslis singspartner in arbeidszaken veroverd, doch met haar rechten heeft zy nog niet (volledig) haar plichten aanvaard. Dit wil de regering thans door overreding zien te bereiken. Niet het socialistische principe van staatseigendom, maar het werkkracht en verantwoordelykheids- gevoel stimulerende beginsel van parti culier eigendom vindt hier opnieuw en op geheel nieuwe wyze erkenning en toepassing. Zo heeft zich, met de ambtsaanvaar ding van Sir Anthony Eden, een nieuw tydperk in de Britse binnenlandse poli tiek ingezet. De jaren na de oorlog wer den gekenmerkt door de krachtsinspan ning ter consolidatie van de veiligheid naur buiten, maar dit ging ten koste van de binnenlandse vernieuwing. Spoor wegen en wegenstelsel zijn hopeloos ver ouderd, en ook in dit opzicht heeft de nieuwe Regering krachtige actie in het vooruitzicht gesteld, al werd de grond slag daartoe reeds gelegd door Chur chill's regering. „Adjudant Eden" ont popt zich, tot aller verrassing, tot een generaal met geheel eigen inzichten en een wei-uitgedacht plan de campagne. En dit heeft het Britse thuisfront hard en hard nodig. Rede prol. Romme in Den Haag: Naar vrijere lonen j~^E VOORZITTER der Tweede Kamer- Romme, heeft Zaterdag voor de Neder landse Katholieke Bond van Werkne mers in Industriële Bedrijven Haagse Dierentuin gesproken o sociale-econamische politiek. De welvaartsronde noemde prof. Rom me een gebrekkig middel tot eerlyke verdeling van de welvaart. Zy loopt ach ter de feiten aan en werkt nivellerendJ terwyl geen rekening wordt gehouden met de redeiykheden en mogelykheden van een bepaalde bedryfstak en onder neming. Dit in aanmerking genomen, noemde prof. Romme vrijere loonvorming een mogelyke oplossing. Als tussenweg naar deze vrUere loon vorming achtte hy bezitsvorming nood- /akeiyk. Het totale resultaat van een on derneming is het werk van arbeiders er ondernemer gezameniyk, betoogde spre ker. Hoewel bezitsvorming in eerste in stantie de ondernemers aangaat, heeft de overheid hierin zeker een taak. nameiyk op fiscaal terrein. Prof. Romme kondigde aan, dat zUn fractie ln het komende parlementaire jaar hierover in de Tweede Kamer stap pen zal ondernemen. Premier Ali erkent Mogendheden bemoeien zich met zaak-Jungschlager Aan elke Amerikaanse verdediger wordt visum geweigerd DREMIEF. Ali Sastroamidjojo van Indonesië heeft volgens Ass. Press medegedeeld, dat enkele bevriende naties Indonesië op verzoek van Nederland hebben benaderd over de gevangenhouding en onmenselijke behandeling van 23 Nederlanders door de Indonesische politie. De premier voegde hieraan toe, dat het standpunt van Indonesië in het probleem der gespannen verhoudingen met Nederland aan deze naties is duidelijk ge maakt. De premier noemde de namen nie zeide niets te hebben toe te voegen, de mededeling der Indonesische regering van Woensdag volgens welke zij een w boek zal uitgeven over beweerde same: zwering van Nederlanders in Indonesi Blijkens bovenstaand telegram zijn dus de betrokken naties niet genoemd, doch vorige week is gemeld, dat Nederland hierover "diplomatiek contact had met En geland, de Verenigde Staten, Italië, enz. Ook met Aziatische landen moet Neder land reeds vroeger contact gehad hebben. Rechter Maènekom. voorzittei I andgerecht te Djakarta, iaeer Jungschlaser terecht staat, heeft in tussen verklaard, dat ook elke Ameri kaanse advocaat, die door de Nederlandse regering zou worden aangezocht van de Nederlandse arrestanten Dader tweemaal vrijgelaten GRUWELIJKE ONTDEKKING BIJ MAASHAVEN TE ROTTERDAM (Van een onzer verslaggevers) ten bij de Maashaven te Rotterdam neergeslagen door de 24-jarige stoker G. S., eveneens uit Rotterdam. Deze beroofde zijn slachtoffer van diens portemonnaie, waarin niet meer dan f 1.50 moet hebben gezeten, dekte het lichaam toe met een jasje, smeet er een balk overheen en ging vervolgens naar Katendrecht, waar hij kennis maakte met een tweede man die hij zou beroven, wat evenwel mislukte. Twee arbeiders vonden de volgende morgen het ontzielde lichaam van de oude man. wiens identiteit pas gister avond laat bekend werd. Even tevoren had de dader bekend. Tot tweemaal toe was hy in de bewuste nacht met de poli tie ln aanraking geweest, kort voor en enige tyd nadat hij zyn laffe aanslag had gepleegd. Aan de droeve vondst op Zondagmor gen half acht door twee bijwerkers, die drijfhout kwamen vissen, was een tragi sche geschiedenis voorafgegaan. De jeug dige stoker had die nacht van half één tot twee uur vastgezeten op het posthuis Afrikaanseplein, nadat hij in de Paul Krugerstraat een man en diens kleinzoon had lastig gevallen en uitgescholden. De jongeman was in Duitsland van zyn schip gedrost en had schulden gemaakt. Na sluitingstyd van de café's was er voor de politie geen reden, de enigszins onder invloed verkerende stoker langer vast te houden. Men liet hem dus gaan, toen hy wat gekalmeerd was. Op weg naar Katendreoht pikte de stoker na'by de loods van Müller en Co aan de Maashaven een oude man op, wie Specialisten accoord met honoraria De vergadering van de Landelijke Spe cial istenvereniging is Zaterdag in Utrecht accoord gegaan met de voorstellen over de honorering, zoals die door de onder- handelingscojnmissie van de L.S.V. met de ziekenfondsorganisaties waren over eengekomen. hy voorstelde samen op te lopen. Bij een stapel hout trok hy zijn slachtoffer aan de rechterarm mee„ Toen de oude man bezwaren maakte, kreeg hy een stomp tussen zyn ogen, waardoor hij viel De stoker bukte zich en deelde een regen van vuistslagen uit op het gezicht van Van Straten, die zich niet dedigen, waarschijnlijk ee: worden «geweigerd. Buitenlandse advocaten, aldus Maeng- kom, hebben nooit de eed v de Indonesische staat of aan de Indonesi sche rechtsgang afgelegd, dus ook geen morele" garantie t ten. Hij betoogde voorts, dat hun bekendheid met het Indonesische recht met de taal bovendien een vlot verloop van het proces zou verhinderen (achter gesloten deuren natuurlijk. Red.). Maengkom voegde hieraan toe, nemens te zijn het proces-Jungschlager dat reeds vijf maanden duurt, te bespoedi gen. Hij verwachtte, dat het proces daar door binnen twee maanden beëindigd zou kunnen worden. Twee en twintig doden Frans plezierbootje op de rotsen CAEN, 18 JUNI Op 200 meter uit de Normandische kust ls vanmiddag een amphibievoer- tuig met 28 inzittenden op de rotsen ge lopen en gekapseisd. Volgens de eerste berichten zijn er 22 doden. De Inzittenden, allen Fransen, maak- n een plezierreisje langs de kust van Nadat het bootje op de rotsen was ge lopen, besloot men de vloed af te wach- :en in de hoop dat het vaartuig dan wel /lot zou komen. Van het strand af hoor- ie men de toeristen zingen; sommigen varen bezig foto's te nemen. Toen kwam ;en enorme golf, die het bootje meo- :leurde Koningin per helicopier naar congres Expogé De Koningin is voornemens Woensdag de openingsplechtigheid bij te wonen van het tiende congres der Ned. vereniging an ex-politieke gevangenen uit de be- =ttingstijd. De Koningin zal de tocht aar Enschede per helicopter maken. De afdeling Zuid-Holland van de bond van ambtenaren bij de waterschap- in Nederland houdt op 25 Juni in Delft een ledenvergadering. Lonen diamantzagers r* i 1 r> Tr inet 6% pet omlaag De reihgheid van de Grote Vier Dit weekeinde eiste verkeer zes doden Zaterdagavond is te Westzaan een ernstig ongeluk gebeurd, dat het leven heeft gekost aan een vijftienjarig meisje, doahter van de bestuurder van de wagen, waarin zy meereed. De heer Boonstra raakte de macht over het stuur kwtft, sloeg enkele malen over de kop en belandde tenslotte op de drie meter lager liggende onderdijk. Zijn dochter en- echtgenote werden uit de wa gen geslingerd; het meisje kwam onder de wagen terecht en was op slag dood. De vrouw en de bestuurder werden bei den ernstig gewond. In Vorden is Zaterdag de bromfiet ser Th. Schoemaker uit Vierakker op éen onbewaakte overweg door een sneltrein gegrepen. Hij was op slag dood. De 25-jarige motorrijder C. van V. uit Am-sterdam botste Zater'dag by S t. George de Reneins in Frankrijk tegen een stilstaande wagen. Hij werd ernstig gewond en overleed ter plaatse. Zijn duopassagiere, de 23-jarige L. G. uit Amsterdam, werd met een hoofdwond en shock in het ziekenhuis van Villefrance opgenomen. De 56-jarige bro^ifietsende pastoor Ceïjssens uit Reuver botste Zaterdag avond op de Rijksweg bij Swalmen tegen een voetganger. Hij viel en kreêg een schedelbasisfractuur. Kort daarop is hij overleden. In Nijmegen werd de 51-jarige lijn- erker J. van Hal uit Eist Zaterdag door en auto aangereden en gedood. De 24-jarige F. Muller uit Amster- a m, die aan de Zeeburgerdijl^ met een vare truck in botsing kwam, is Zondag an de gevolgen van zijn verwondingen overleden. Moord met beroving Man in Katendrecht dood gevonden (Van een onzer verslaggevers) Een ploeg bijwerkers, die in de Maas haven drijfhout zouden ophalen hebben Zondagmorgen omstreeks half zeve een open terrein by de loods van Müller en Co op Katendrecht te Rotterdam het deerlyk verminkte lijk van een onbeken de man gevonden. Hun aandacht was ge trokken door een jas die over iets lag uitgespreid. Toen zij deze wegnamen, zagen zij liet ontzielde lichaam van een naar schatting omstreeks 60 jaar oude man. Zyn hoofd vertoonde ernstige wondingen. Het lichaam was gevonden onder een balk en met de jas over hoofd. zod«t direct vaststond dat er misdrijf sr*ake moet zyn. Daar de zak ken van dc man leeg waren, kon men verder slechts gissen. Er zijn tekenen op gemerkt, die wijzen op moord of dood slag met beroving. Tatoeëringen aan de rechter onderarm (een gewichtheffer er twee gekruiste vlaggen) zijn de voor naamste aanwyizingen om de identiteit vast te stellen. Moerdijk-Spoorbrug voltooid Gisteren is over het Hollandsch Diep de tiende en laatste overspanning aange bracht van dc nieuwe spoorbrug, waar aan men sinds vorig jaar zomer heeft ge werkt. De gehele brug by de Mocrdyk is nu uitgerust met -dubbel spoor cn niets, behalve dc oude pyiers, herinnert nog aan de enkelsporige brug van na de oor log. Dat het spoorwegverkeer nog niet te- gelijk in beide richtingen over de brug kan gaan. is een gevolg van het feit, dat de zgn. „aanbrug", de verbinding tu de eigenlijke brug en de spoordijk op het Eiland van Dordt nog enkelsporig is. Deze zal achter in October, bij het in gaan van de nieuwe dienstregeling wor den vervangen door een dubbelsporige brug, welke 10 Juli op haar plaats wordt gerold Een week na ernstig ongeluk: Nu twee Nederlandse bussen bij Osnabrück uitgebrand Geen slachtoffers maar grote materiële schade "F1 EN WEEK nadat by Osnabrück een Nederlandse bus uitbrandde, waar- door twee kinderen om het leven kwamen en velen werden gewond, zijn op de parkeerplaats van het Duitse plaatsje Tecklenburg (Osnabrück) Zaterdagmiddag twee Nederlandse autobussen in brand gevlogen en vol ledig uitgebrand. Er vielen geen slachtoffers. De schadé wordt geraamd op 135.000 gulden. Over de oorzaak tast men in het duister. De inzittenden van een Duitse autobus, die op een parkeerplaats aankwam, be merkten plotseling dat uit een geparkeer de bus rookwolken opstegen. Kort daarop sloegen de vlammen naar buiten. Ook een ■ede bus, die naast de brandende auto bus stond geparkeerd, vatte daarop vlam. n Nederlander, die in een derde daar- t geparkeerde autobus zat te slapen, tydig worden gewekt. HO slaagde er Het college van rijksbemiddelaars heeft goedgekeurd, dat de bestaande geldtarie- ven voor de diamantzagers worden ver minderd met 6V4 pet. Dit betekent dat het weekloon voor deze groep diamant bewerkers wier werkweek gelyk als voor de anderen 42^ uur bedraagt - gelijk is aan hetgeen vóór de staking werd betaald. De invoering van nieuwe tarieven, werkmethoden en overgangsmaatregelen zullen in een commissie van deskundigen worden behandeld. Deze commissie wordt vanavond geïnstalleerd. Jongetje (7 jaar) verdronken De 7-jarige G. J. Smit uit Amsterdam is Zaterdag by het Westerdok te water geraakt en verdronken. Het jongetje speelde op houten palen, kantelde. Israël. Als tegenwicht voor de allian ties tussen de Arabische staten en he' Westen zou Israël de Ver. Staten hebber verzocht een verdrag van wederzijdse verdediging te sluiten. In het Geneefse Paleis der Volkeren wordt tn afwachting van dc komst der regeringsleiders van de Grote Vier, die tien tallen adviseurs en des kundigen zullen mee brengen, reeds druk ge werkt om alle vereiste veiligheid, comfort en efficiency te verzekeren. Toen verleden jaar de Aziatische conferentie in het „Paleis der Volkeren' stoorde gebruik van ver- goderzalen, bijzaaltjes. kantoren, archieven, lif ten en trappenhuizen vwarborgden en die hen op plaats had, vernuftige wijze een deel toorgebouwen afgeschut van de rest van dat ge bouw, waar het werk van honderdtallen ambtena ren der Verenigde Naties gewoon voortging. Door alle vijf verdiepingen van het gebouw heen waren schotten geplaatst, die ae Iegelijk beveiligden tegen mogelijke nieuwsgierige vragen en blikken van de vele journalisten, die tn hetzelfde gebouw hun werkkamers hebben. Een soortgelijk systeem zal ook deze keer weer worden gebruikt zij het misschien op wat kleinere schaal omdat er nu niet zoveel verschillende dele gaties zullen z\}\. De Zwitserse autoritei ten bereiden de beueilt- ging van de deelnemers reeds terdege voor. De politiecontróle, zowel in de hotels wan Genève als is reeds verscherpt. Voor de grensbewaking rond om het kanton Genève zullen polltietroepen en legereenheden uit andere delen van de bondsstaat komen om de manschap pen waarover Genève zelf beschikt te verster- kei zelfs In deze derde bus snel van de ge vaarlijke plaats weg te rijden. Negen andere geparkeerde bussen moes ten voor de uitslaande vlammen m veilig heid worden gesteld. Miss Oma LONDEN. 20 Juni. De jaarlijkse wedstrijden waarin Engelse jongedames elkaar bestrij den met schoonheid en charme, hebben nu ook de ijdelheitj van de Londense grootmoeders geprikkeld. Bijgevolg is er thans een wedstrijd voor grootmoeders uitgeschreven, waarbij zij zullen worden beoor deeld naar een goed figuur, char me en „grootmoederlijkheid". De drie winnaars krijgen prijzen tol meer dan duizend gulden en groot moeder nummer 1 wordt „Miss Als voorbeeld noemde spreker het be vorderen door de overheid van eigen woningbezit, in dit geval met steun van het bedrijfsleven, waarby het ministerie van wederopbouw zou kunnen worden ingeschakeld. Premievrye bijdragen van werkgevers, vrijstel! in.? van vereveningsheffing, ta riefsverlaging van inkomstenbelasting zyn even zovele maatregelen, die deze tendens kunnen steunen. Deelneming van de arbeiders in de financiering van hef bedrijfsleven kan door sparen worden bevorderd. Als voor beeld citeerde hy de premiespaarregeling voor ambtenaren, welke nagenoeg ge- (voldaan) D' E REIS van bondskanselier Ade nauer naar Amerika was een succes; zij heeft bijgedragen tot het versterken van de eenheid van het Westelijk front op de komende Ge neefse conferentie. Voorts heeft zy de kanselier op zyn aanstaande reis naar Moskou verzekerd van de ruggesteun van Amerika, Enge land en Frankryk. Dit Is het eensgezin de oordeel van de regeringskringen in de Westduitse hoofdstad, waar Adenauer dit weekeinde is teruggekeerd. De kanselier heeft zyn bondgenoten duidelijk gemaakt, dat hy geen snelle op lossing van het Duitse vraagstuk ver wacht. In dit verband wyst men er hier op. dat de Russen geneigd zullen zyn in Genève het Duitse probleem niet op de voorgrond te stellen. Zy zullen wellicht trachten, deze kwestie te reserveren voor het bezoek dat Adenauer na de Geneefse conferentie aan Moskou zal brengen. Adenauer heeft gisteren in Londen langdurig geconfereerd met premier Eden. De bondskanselier gaf te verstaan geen missie naar Genève te zullen zen den, als Oost-Duitsland zulks ook zou kunnen doen. In verband met de Geneefse conferen tie wordt nog gemeld dat de byeenkomst van Eisenhower, Boelganin, Eden en Faure waarschyniyk niet onmiddeliyk zal worden gevolgd door een samen komst door de ministers van buitenland se zaken. Dit laatste zou op zijn vroegst eind-Augustus eveneens te Genève gebeuren. De ministers van de Grote Vier (onder wie Molotof) bevinden zich tthans te San Francisco waar zy de viering van het tienjarig bestaan der Ver. Naties bij wonen. Secretaris-generaal Hammars- kjoeld opende gisteren officieel de her- denkingsweek. Weinig verandering in Franse Senaat De verkiezingen voor 153 van de 320 zetels van dp Franse Senaat (Eerste Ka mer) die gisteren zyn gehouden, geven weirnig verandering te zien in de poli- Verwacht wordt, dat de i tieke verdeling en hebben geen invloed regeringshoofden I op de politieke sitüatie dezelfde hotel: zullen wonen als de mi nisters en andere mede werkers. doch in afzon derlijke uilla's die men uan particulieren hoopt te huren. De uitslag is: conservatieven 44 (ver lies 2): radicalen 38 (winst 3); socialis ten 37 (verlies 1); ex-Gaullisten 15 (ver lies 3): verschillende partijen 9 iwinst 5); MRP 8 (verlies 1); communisten 1 (verlies 2); onofficiële «ocialisten 1 (winst 1). Prinses Anne, de 4-jarige doch ter der Engelse koningin, is door haar parmantige verschijning een dankbaar object voor de fo tografen, die haar bij officiële gelegenheden steeds in de gaten houden. Want het is bekend on der de Britse persmensen: deze koninklijke robbedoes is tot alles in staat. WEERBERICHT Minder wind king met hier en daar re gen en langs de Waddenkust nog vrij krachtige westelijke wind. later afnemende en veranderlijke wind. Van- nacht iets koeler, morgen ovèr dag dezelfde of iets hogere temperaturen. (Opgemaakt te 10 uur.) ZON EN MAAN Woensdag: zon 4.21—21.06 uur. Maan 5.4922.09 uur. Op 27 Juni E.K.

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 1