Jlicuiuc geihsctfe GTouranf Amerikaans advocaat voor Jungschlager gezocht Vorstin op het lustrumfeest Lagerhuis stelt debat over spoorwegstaking uit Autoraces (in Frankrijk) verboden D Russen gaan op 18 Juli toch naar Genève BULTHUIS DINSDAG 14 JUNI 1955 BUREAUX: Steenslraa'. 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling; TeL 3144L Poetrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.40 per kwartaal; 2,15 per maand; 0.50 per week. ADVERTENTIEN: 0,18 per mUhmetec. (Bij contract belangrijke korting). Zes en dertigste jaargang No 10367 Directie: F. DLEMER Hoofdredacteur: Dr. DIEMER Chef-Red.: H. W. I. ENSERINK CHRISTEU1K-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken „Stantoastich U gheblewen "myn hert In Ugtjenspocf NIEUWE NEDERLANDSE STAPPEN Minister Luns zal in Ver. Staten met Foster Dulles spreken DE REGERING laat duidelijk merken, dat het haar ernst is met het voornemen de wereldopinie wakker te schudden in verband met de langdurige en onduldbare mishandelingen van Nederlandse gevange nen in Indonesië. De minister zonder portefeuille, mr J. M. A. H. Luns. heeft gisteren te New York bekendgemaakt, dat de regering op het ogen blik bezig is zich van de diensten te verzekeren van een vooraanstaand Amerikaans advocaat, en dat zij de steun zal zoeken van vriendschappe lijk gezinde regeringen ten behoeve van de Nederlandse staatsburgers, die thans in Indonesië aan mishandelingen bloot staan, minister verklaarde een en ander i persconferentie en deelde voorts dat enkele vooraanstaande staats lieden van Azië zich tot de Indonesische regering hebben gewend met betrekking tot de arrestatie van Nederlandse onder danen op beschuldiging van 6amemzwe- tegen Indonesië, doch dat dit niet heeft mogen baten. Voorts deelde minister Luns mede, dat hti besprekingen zal voeren met de Ame rikaanse minister van buitenlandse za ken, John Foster Dulles, over dezer zeer ernstige aangelegenheid, op dc herden kingsbijeenkomst van de Verenigde Na- es tegen San Francisco. Hij hoopte door middel hiervan de openbare mening der gehele wereld er opmerkzaam op te maken, opdat deze zal toezien, dat de Nederlandse onderdanen p eerlijke wijze zullen worden berecht. Niet voor Intern. Hot In antwoord op een vraag zeide de mi nister verder, dat de zaak niet kan wor den voorgelegd aan het Internationale Justitie of aan de Verenigde Naties, aangezien daarvoor de instem ming nodig is van belde partijen, en In donesië hiermede niet had ingestemd. Intussen ds ook in Londen gisteren een persconferentie gegeven in verband met de berechting van een aantal Nederland- onderdanen in Indonesië. Deze pers conferentie ging uit van de Nederlandse raakgelastigde, de heer A. H. Has6elman. werd vooral gesproken over de wei gering door de Indonesische regering de visumaanvragen voor de bekende Britse advocaat Derrick Curtis-Bennett. Witboek aangeboden te Brussel Het Belgische ministerie van buiten landse zaken te Brussel deelt mede, dat dit de ambassadeur van Nederland, mr B. Ph. baron van Harinxma thoe Slooten, heeft ontvangen. De ambassadeur vestigde de aandacht an de Belgische regering op het lot van 23 Nederlandse onderdanen, die sedert ruim een jaar in Indonesië worden vast gehouden in afwachting van hun berech- ing op beschuldigingen, waarvan zij dik wijls nog niet eens de aard kennen. De ambassadeur heeft de minister het witboek van het Nederlandse ministerie buitenlandse zaken ter hand gesteld, waarin de Nederlandse regering er op aandringt, dat er recht zal geschieden In West-Duitsland gaat men atoomschepen bouwen In West-DuUsland zullen half Juli plan- en gereed zijn voor de bouw van een koopvaardijschip, dat wordt aangedreven atoomenergie. Als eerste stadium en met Amerikaanse steun een atoom re a c-t or worden gebouwd. Hiertoe is studiecommissie opgericht, waarin verscheidene vooraanstaande geleerden itting hebben en die wordt gesteurd door en grote groep industriëlen. Het bericht, dat president Eisenhower jl. Zaterdag een nieuw plan uiteenzette voor financiële en technische hulp bij onder zoekingen op het gebied van atoomener gie voor vreedzame doeleinden werd in West-Duitsland zeer gunstig ontvangen. Engeland. Canada en de Ver. Staten hebben geen betrekking op militaire toe- Passing van atoomenergie. voorstel van President Elsenhower, tl millioen dollar beschikbaar te stellen voor de bouw van een atoomschip, dat een m de wereld zou maken, is door de commissie voor de kernenergie van Congres verworpen. Wel werd een verzoek om 25 milli dollar voor de bouw van een kernreactor n oorlogs- of koopvaardijschip gestaan. Tevens voteerde de commis tnillioen dollar voor het Amerikaanse hulpprogramma voor steun aan andere landen bij onderzoekingen op het gebied van atoomenergie. Nederlandse arbeids- vrede ten voorbeeld' gesteld In het Ierse blad Sunday Press. f» een groot artikel verschenen, waarin Kevin Deolinaui het vor- znen van een studiegroep aan beveelt, bestaande uit vakvereni- Olngsleiders en werkgevers die voor een jaar op staatskosten naar Nederland zouden moeten ver trekken. ..De samenwerking tussen vak verenigingen, regering en werk gevers is een voorbeeld zonder weerga van wat een industriële gemeenschap kan bereiken. In Nederland wordt een afdoend ant woord gegeven op de Marxistische leuzen. Dit voorbeeld zou de Ierse Industrie vrede en nieuwe wel vaart kunnen brengen", aldus d* •c hrijver. en dat de gevangenen zo spoedig moge lijk voor de bevoegde rechtbank zullen terecht staan. A.P. voegt hieraan toe, dat minister Luns gisteren min of meer een verge lijking trok tussen de in Indonesië vast gehouden Nederlanders en de gevangen Amerikaanse vliegers in China. Men wacht dan ook, dat hij deze zijde de zaak ter sprake zal brengen in onderhoud met minister Dulles. MINISTER LUNS Congres van oud-nazi's verstoord In Goslar, Westduitsland is het Zater dag tot gevechten gekomen tussen leden van de rechtse oud-strydersorganisatie de Stahlhelm" en betogers die een fluit- conoert aanhieven toen hun leider, ex- maarschalk Kesselring, een rede wilde uitspreken. Bij de daarop volgende vechtpartijen werden 250 betogers door de politie gearresteerd. Tweehonderd van hen werden de volgende dag weer vrij gelaten. De ongeveer 1300 leden van de „Stahlhelm" hielden een fakkeloptocht en legden kransen bij het oorlogsmonu- Kesselring werd na de oorlog als oor logsmisdadiger ter dood veroordeeld, kreeg echter gratie en kwam onlangs op vrije voeten. Ook bij Gadeland, Neumünster, hadden ongeregeldheden tussen oud-nazi's en tegen-demonstranten plaats. Hier werd een vergadering van oud-nationaal-so- cialisten door vakbondsleden verstoord. Bij vechtpartijen met de politie werden twee betogers gewond. Meer eenheid in Benelux Het negende economisch congres van de Benelux heeft Zaterdag op de slotzitting te Echternach moties goedgekeurd, waar bij de wens wordt uitgesproken dat dt Beneluxlanden nog meer dan tot dusverre streven naar een gemeenschappelijk op treden. waar mogelijk dóór vorming var Benelux-delegaties en na voorafgaand overleg. De Beneluxlanden moeten dui delijk tonen, dat zij vastbesloten zijn d< volledige economische unie spoedig ten uitvoer te brengen, o.a. door instelling van permanente Beneluxorganen. Aanbe volen wordt de coördinatie van de geld en valutapolitiek om de nog bestaande perkingen van het effectenverkeer uit de weg te ruimen. Vdbrts wordt er op gedrongen zonder verwijl maatregelen te treffen ter voorkoming van dubbele be lasting op het kapitaal teneinde belegging van particuliere kapitalen aan te moedi gen. Tenslotte wordt gevraagd om de in troductie van effecten der Nederlandse vennootschappen op de Belgische beur zen mogelijk te maken. De Luxemburgse minister van economische zaken, Rasquln. verklaarde nog, dat de verwezenlijking van de Benelux op het terrein vai landbouw nog te wensen overlaat, door het protectionisme van België en Luxem burg. De Belgische en Luxemburgse premier waren op de slotzitting aanwezig. Slatenleden met ega's naar de E 55 De leden van de Provinciale Staten van Zuid-Holland zullen Maandag 18 Juli met hun echtgenoten een bezoek brengen aan de E 55 in Rotterdam. Tij dens de vanmorgen gehouden zomer- zitting van de Staten heeft de Commis saris van de Koningin mr L. A. Kesper dit medegedeeld en de Statenleden zocht zoveel mogelijk van hun belang stelling blijk te geven. Vrijdag 1 Juli zullen de leden vai Provinciale Staten tijdens de jaarlijkse een bezoek brengen aan de Bies- omgeving. Tot hoofdinspecteur-korpschef van de gemeentepolitie te Oss is benoemd C. P Versteegh, thans inspecteur te Dordrecht Hij volgt de heer J. H Tan» op. die in Heerlen tot hoofdinspecteur is benoemd. Dichter bij excommunicatie Peron dreigt R.K. kerk met geweld Diplomatieke breuk met het Vaticaan BEUNOS AIRES, 14 JUNI President Peron van Argentinië heeft gisteren in een radiorede ge waarschuwd geweld met alle haar ter beschikking staande middelen te zullen beantwoorden in de strijd te gen de R.K. kerk. Daarom drong hij er bij het Argentijnse volk op aan, geen geweld te gebruiken, maar zich van democratische methoden te be dienen bij de beslechting van het ge schil. Over de vraag van de scheiding van kerk en staat zou het volk uit eindelijk mogen stemmen en die stemming zal, volgens Peron, geheel vrij zijn. Terwijl Peron tot rust maant^, mar cheerden evenwel grote groepen van zijn volgelingen naar de rijke wijken van Buenos Aires om er een duur café in brand te steken, hetgeen de politie ter nauwernood kon verhinderen. Een ander café'werd inderhaast gesloten. Peron vertelde zijn gehoor ook nooit gepoogd te hebben politieke steun van de kerk te krijgen, omdat de kerk altijd lijdt, waar godsdienst en politiek ver mengd worden. Hij sprak geruchten tegen als zou de legerleiding de regering vijandig gezind zijn. Integendeel, zo ver- Ie hij, ik heb alle vertrouwen ln de leiding van land-, zee- en luchtmacht, tussen heeft de R.K. kerk formeel ngesproken. dat haar leden zich heb- schuldig gemaakt aan het verbranden van de Argentijnse vlag of ophitsing tot ■e gewelddaden. Kardinaal Copello verklaarde zeer getroffen te zijn door het feit, dat de politie huiszoeking in zijn particuliere vertrekken heeft verricht. In totaal zouden 430 personen zijn ge- In Vaticaanstad vreest men, dat er een diplomatieke breuk zal ontstaan tussen het Vaticaan en het overwegend roomse Argentinië. De jongste ontwikkelingen in Argentinië zouden Peron en diens vol gelingen dichter bfj excommunicatie heb ben gebracht. Gisteren is op Schiphol de echtge note van prins Aschwin, de broer van prins Bernhard, uit New York aange komen. Zy reisde per auto door naar Soestdyk. E MANNEN van de Koninklijke Marine hebben bezit genomen van de hoofstad en de Amsterdammer voelt zich content, want hij houdt van het water en hij mag de stoere borsten wel die de zee bevaren. Niet minder dan 22 oorlogsbodems nemen deel aan de Amsterdamse vloot- week. Op het IJ wordt een grote activiteit ontwikkeld, ook door de hoofdstedelingen, die een kijkje willen nemen op de marineschepen. De foto boven geeft een overzicht van Hr Ms De Ruyter met op de voorgrond twee van de zes mijnenvegers van het type Beilen. Maar de Amsterdammer houdt ook van romantiek, hij ziet gaarne dat silhouettenspel van licht op donker. En daarom pakt het beeld, als op de foto hiernaast nog veel meert Nu is de kruiser De Ruyter niet langer een ontzag wekkend monster en zo verliest Hr Ms Hobein alle vin nigheid. Zo is er alleen het sprookje. Tot het daglicht komt en alles weer heel nuchter wordt. Maar wie wil niet even dromen en zich laten voortglijden op zijn fantasie sis hij kijkt naar schepen waarop Nederlandse Jannen dienen? Gevolgen minder ernstig dan werd gevreesd Het Engelse Lagerhuis heeft op verzoek van de minister van arbeid, Sir Walter Monckton, het debat over de spoorwegstaking uitgesteld. Vol gens Sir Walter, op wiens ministerie de onderhandelingen tussen sta kingsleiding en afgevaardigden van van de transportcommissie worden gevoerd, zijn de besprekingen in „critiek stadium". Een Lager huisdebat over deze kwestie zou een snelle oplossing slechts schaden. De leider vaA de Labour-oppo6i*.ie, Attlee, stemde met het voorstel in, maar H.M. de Koningin bracht gisteravond een bezoek aan Leiden, waar Zij in de Schouwburg een galavoorstelling van de musical comedy „De zwarte tulp" bijwoonde. Na een souper in het Leidse stadhuis vertoefde H.M. voor het eerst in Haar leven enige tijd in de sociëteit Minerva. De praeses van de Lustrumcommissie, mr A. F. Mohr, schonk H.M. een door hemzelf ontworpen bokaal. waarschuwde dat na het beëindigen de staking zijn fractie een volledig debat wenst. Overigens werden de noodmaatregelen bijna zonder debat door het Lagerhuis goedgekeurd. Wanneer het parlement, dat speciaal voor deze kwestie reeds eerder dan gebruikelijk bijeenkwam, de n regelen niet voor middernacht had goed gekeurd, zouden deze hun geldigheid hebben verloren. Waarnemers zijn van oordeel, dat bin nen 48 uur een oplossing kan worden be reikt. De gevolgen van de spoorwegstaking voor dc Britse Industrie zfju minder stig dan werd gevreesd. Hoewel nagenoeg alle fabrieken thans hun reserve-r raden aanspreken, is de productie niet noemenswaardig beïnvloed en is e min het werkelozenctyfer belangrijk ge stegen. Tot nu toe zijn slechts 15.000 arbei ders zonder werk als rechtstreeks gevolg van de staking. De voedselprijzen en- voorraden zijn op peil gebleven. Met een zesde deel van de normale per- soneelsterkte wordt momenteel een-derde vam het normale vrachtvervoer en vierde van het personenvervoer onder houden. Schadevergoe^ng" wegens voorlopige detentie De rechtbank te Leeuwarden heeft mevrouw De Boer. echtgenote van de heei P. de Boer te Drachten, voorzitter van d« bond van mobilisatie-invaliden, een be drag van f2400 toegekend als tegemoet koming in de door haar geleden schade- Tegen haar werd destijds door mr dr F Hollander een arrestatie gelast voor h« feit. waaraan zij volgens uitspraak va de rechtbank onschuldig was. Componist Marcel Samuel- Rousseau overleden De Franse componist Marcel Samuel Rousseau is gisteren in de ouderdom 73 jaar te Parijs overleden. De overledene is vroeger directeur geweest van d Franse Opera. Marcel SamuelRousseau, zoon van d componist van kerkmuziek Samuel Rous seau. was lid van de Franse Academie van Schone Kunsten. Critiek van middenstand op uitverkoop-wet De christelijke, de Koninklijke Neder landse en de Ned. katholieke midden standsbonden hebben de Tweede Kamer geschreven dat het wetsontwerp betref fende uitverkopen en opruimingen aan leiding kan geven tot ongewilde beper king van de vrijheid van normale bedrijfs uitoefening. De bonden achten het niet gewenst dat behalve de kamers van koophandel en fabrieken ook de SER of een hoofdbedrijfschap vergunningen kun. Voorts wordt in het adrea gesteld, dat voor een uitverkoop wegens bijzonder: omstandigheden anders dan wegens sta king van het bedrijf een periode van éér maand ruimschoot» voldoende ls. Tenslotte wijzen de bonden er op. dat de z.g. voorverkopen vóór de wettelijk* toegestane opruimingstermijnen slecht» kunnen worden verboden. Indien zij open baar worden aangekondigd. Djardoor wordt niet voorzien in het euvel, dat dezi voor-verkopen aan nlet-vaste afnemera worden aangekondigd door middel verkoopbrieven en folders gerieftt personen die willekeurig uit adresboeken worden gekozen- Te Amsterdam is vanmorgen de 50- jarige architect J. F. van E. D. uit La ren. die het doen van onjuiste aangifte voor de inkomstenbelasting over 1950 tot 1952 ten laste was gelegd, vrijgespro ken omdat de rechtbank het tenlastege- legde niet overtuigend bewezen acht. De eis luidde zes maanden, voorwaardelijk. Links-slapers geen lang-levers Het is een zeer slechte gewoonte om op de Mn- kerzijde te slapen en mensen, die lang en ge lukkig willen leven moe ten zo snel mogelijk om schakelen en zich aan wennen op hun rug of op hun rechterzijde te slapen. De jongste onder zoekingen hebben aan getoond. dat links-sla pers geen „lang-levers" zijn. Iedere vierde man slaapt op zijn linker zijde en iedere zesde vrouw eveneens. Indien ze tijdens een zeer diepe slaap behoedzaam op hun rug worden gelegd draaien ze zich automa tisch om op hun linker zijde. Vele t jarige leeftijd. Het gezondste is de slaap van personen, die op alle zijden. doch voor al op de rug en rechts goed en gemakkelijk kunnen slapen zonder de links-slaapsters gemaakt, weshalve de wetenschap zeer brede bedden ad viseert. Tot ongeveer dertigjarige leeftijd on dervinden de links-sla pers nauwelijks nadelige gevolgen, doch daarna treden er klachten op, vooral tussen 32- en 36- handen onder hun hoofd te vouwen. Kinderen en jongeren in het alge meen bezitten deze gave ook al tengevolge van hun geringer lichaams- gewlcht, een betere stof wisseling en een nor malere bloeddruk. Ze hebben dan ook niet veel te vrezen als ze op hun linkerzijde slapen. Wie echter rond de dertig komt en niet rechts of op zijn rug kan slapen doet verstandig een arts te raadplegen. Vaak ziet men bjj de patiënten al op 32-jarige leeftijd een verandering van de hartspieren op treden. Ademnood, be klemmingen, hartaanval len, pijn in de hartstreek en angina pectoris zijn al te bekende gevolgen. Personen, die zeer luid snurken en tijdens hun slaap spreken zijn bijna altijd linksslapers. Vooral sterke rokers moeten de onaangename gevolgen van het op de linkerzijde slapen vrezen: vaak worden ze asthma- patiën'en. Men wordt op de linkerzijde veel eer der oud. hetgeen vooral de vrouwen misschien kan bewegen er andere gewoonten op te gaan nahouden. Immers on nauwkeurigheden in de werking van het hart be lemmeren een gezonde stofwisseling, waardoor de huidcellen niet meer intensief kunnen worden gevoed. Prins Bemhard bereidt conferentie voor Prins Bernhard is gisteren voor een bezoek van twee dagen naar Parijs ver trokken. om besprekingen te voeren ter voorbereiding van een derde onder zijn presidium te houden internationale con ferentie. Tijdens zijn verblijf in Parijs zal de Prins een privé-bezoek aan president Coty brengen. Tijgerhaai na bolsing onbeschadigd De Nederlandse onderzeeër Tijgerhaai en de Britse plezierboot Kiloran zijn gis teren in de buitenhaven van Torquay (Engeland) met elkaar in botsing geko men. Ondanks de geweldige klap bij de aanvaring, konden beide schepen door varen. De Tijgerhaai is onbeschadigd naar Nederland teruggekeerd, aldus Ass. Press. Mercedes trekt zich terug E FRANSE REGERING heeft be den voor auto's te verbieden in af wachting van nieuwe internationale veiligheidsvoorschriften. Dit werd gisteren bekend gemaakt, nadat pre mier Faure het kabinet in een specia le zitting had bijeengeroepen naar aanleiding van het ongeluk bij Le Mans. De regering zelf zal ook enige suggesties doen inzake de nieuwe veiligheidsvoorschriften. Hft dodental was gisteravond gestegen van 79 tot 82. Drie ministers hebben een onderzoek Ingesteld naar de oorzaak van het onge luk en de omstandigheden, waaronder het plaaits had. De minister van openbare werken, generaal Cornlglion-Molinier, die de plaats van de ramp bezocht, con stateerde dat de veiligheidsmaatregelen doeltreffend waren, maar dat het grote aanital slachtoffers te wijten was san de bijzondere omstandigheden, waaronder het ongeluk gebeurde, n-i het in de lucht exploderen van een wagen. De directie van de Dalmler-Benz fa brieken heeft de Internationale Auto mobiel Federatie laten weten, dat dit en geen Mercedes-wagens aan racea zullen deelnemen, indien de veiligheids- matregelen op de circuits niet worden verscherpt. wedstrijdleider Charles Faroux heeft opnieuw een verklaring afgelegd aanzien van zijn veel-gecritiseerde besluit, de wedstrijd in Le Mans door gang te laten vinden ondanks het af schuwelijk ongeluk. „Het is een onver biddelijke wet van de sport, de wed strijden voort te zetten", verklaarde hij. „Wanneer de race was gestaakt, zouden sommige deelnemende fabrieken een schadevergoeding van honderden mil- lioenen francs hebben kunnen eisen (sic)". Gisteren verkeerden zes gewonden nog steeds In levensgevaar. Vanochtend ordt In de Gothische kathedraal van Lc Mans een plechtige rouwdienst opge dragen voor de slachtoffers. Conferentie dfer Grote Vier gaat door Geallieerd plan om alle Europese landen tegen aggressie te verdedigen Rusland gaat accoord met de door het Westen voorgestelde conferentie van de Grote Vier, die op 18 Juli a.s. te Genève moet beginnen. In een ant woordnota, die gisteren te Moskou op de Amerikaanse, Engelse en Franse ambassades werd overhandigd, stelt de Sowjetunie evenwel voor, langer dan vier dagen te vergaderen. Verwacht wordt, dat Molotof te San Francisco zal aandringen op verlenging van de duur van de conferentie. Intussen wordt uit Londen gemeld, dat op de Geneefcse conferentie ter «rprake de Westelijke geallieerden werken aan J een plan om alle Europese landen (aan beide zijden van het IJzeren Gordijn) tegen aggressie te waarborgen. By de opstelling wordt rekening gehouden met de mogelijkheid van een accoord met Rusland over een ontwapeningspro gramma in verschillende stadia. Het plan zal volgens het Ameri kaanse persbureau Associated Press Zijn Kroon en minister niet identiek? De minster van Justitie wenst verbe tering te brengen in de promotie bij de rechterlijke macht. Tengevolge van het grote aantal jonge juristen en het beperk te aantal plaatsen in de hogere functies ia de promotiekans van de gegradueerden te gering. In de toekomst zal de functie van griffier of substituut-griffier ook door niet gegradueerde ambtenaren worden waargenomen, die men dan gerertits-se- xetaris zal noemen Het gevolg ls een nieuw dienstreglement, waarbij de huidige gegradueerde griffiers op gelijke voet behandeld worden jIs deze ambtenaren, in dier voege dat zij ook voortaan aan een bepaalde werktijd wor den gehouden. Een proef met dit nieuwe systeem wordt bij het kantongerecht te terdam ondernomen en daar is ge bleken dat mr C A. C. A. M. Baron van Lamsweerde. substituut-griffier, zich niet stipt aan het rooster van werktijden hield. Hij werd door de minister beripst. Het ambtenarengerecht te Amsterdam, waar in r Van Lamsweerde in beroep ging, lende dat de minister niet gereehilgd j zijn disciplinaire straffen'op te leg- Voor de centrale raad van beroep heeft :n appèl gediend van de minister contra deze uitspraak De vertegenwoordiger van nnister heeft gezegd dat onder be voegd gezag ln art 80 van het ambtena renreglement, dat de strafoplegging regelt, de minister wordt bedoeld De tegenplei- ter stelde hier tegenover dat volgens een jurisprudentie uit 1948 het recht van onL. cn straf berust bij degene aie hel recht van aanstelling heeft, nl de Kroon. Kroon en minister zijn niet Identiek. Plei- het beroep van de minister. komen Het zal eveneens onderwerp gesprek uitmaken wanneer Dulles. Mc Millan en Pinay Donderdag en Vrijdag te New York vergaderen. De ministers zullen ook met dr Adenauer, die gisteren in Washington arriveerde, hierover besprekingen voe ren. Adenauer had gisteren reeds een onderhoud met Dulles Het doel van dit onverwachte gesprek was volgens amb tenaren een studie van de geschillen tus sen Oost en West. welke vandaag op het Witte Huis met president Eisenhower besproken zouden worden. De Amerikaan1*? ambassadeur ln Mos kou. Charles Boéilen arriveert vandaag in Washington voor besprekingen met zfjn regering. (Advertentie) MORGEN. WOENSDAG 15 JUNI. nemen wij onze NIEUWE TOON ZAAL op de le ETAGE in gebruik. Wij etaleren een bijzonder exclusieve collectie MODERNE OVF.RGORD STOFFEN en VITRAGE SYMRNA en KROON KARPETTEN in de nieuwste dessin* met bijpassende FRANSE DAMASTEN Iets hogere temperaturen Tot morgenavond verwacht De Bilt: Zwaar bewolkt met aanvankelijk in hoofdzaak in het Noorden van het land hier en daar wat lichte regen, later plaatselijk opklaringen voor namelijk ln het Zuiden van het land. h:ts hogere temperaturen. Ma tige tot vrij krachtige wind tusaen West en Zuidwest. (Opgemaakt te 10 uur. ZON EN MAAN Woensdag: zon 4.21—21.03. Maan 1.00— 15.22. Op 20 Juni N.M.

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 1