tyfistteshW Alle gelovigen werkc nin één kerk samen Maas Johannishus Britse neus pikt voor weg Witboek over arrestanten Dinsdag wordt de eerste Rijkswet behandeld 5 MAANDAG 13 JUNI 1955 CHRISTELIJK LEVEN IN HOLLANDIA Nieuwguinese jongens leren mee met wereldgebeuren (Van onze redacteur mr J. J. Wentink) HET ZONNETJE schijnt al gloeiend warm, als in Hollandia de kerk. be gint. Men moet er niet min over denken, dat er in Hollandia-slad, kort geleden herdoopt tot Hollcnaia-Binnen, een grote nieuwe kerk staat. Die kerk is gebouwd door de gemeentenaren zeli. Allen hebben mede gewerkt. Nederlanders zowel als Nieuw-Guineëers. Onder de eersten be vonden zich ploegen Detajongens. De kerk is een ruim, open gebouw met een cementen vloer, waarop de ijzeren stoelen hinderlijk kunnen knarsen, als men zich maar even beweegt. Een goed middel ter vervanging van de Hollandse kerkhoest. Maar dit neemt men voor lief. als men denkt aan de grote prestatie, die hier geleverd is, een werk, waarop men trots mag zijn. Voor het gebouw staat de auto van de gouverneur. Daarbinnen zitten de verschillende bevolkingsgroepen broederlijk bijeen, met inbegrip van een aantal donkere Nieuw-Guineëers, die het Nederlands reeds voldoende be heersen. Hetzelfde evangelie wordt verkondigd als in Nederland, dezelfde gezangen en psalmen worden gezongen. Hollandia telt meer kerken, wat ook dig Is voor een stad. die over tientallen kilometers verspreid is. Niet lang gele den is aan de kust in de nieuwe wijk Dok V door ds J. Drost de Pauluskerk geopend in tegenwoordigheid van mevr. H. L. M. van Baal-König. Ook aan deze kerk is medegewerkt door vele gemeen tenaren. Het kerkje van Sentani ligt ver buiten de eigenlijke stad. wel 15 km rij den. Onlangs moest een dominee bijna tot zijn middel door het water waden om dat een beekje plotseling in de losse grond een nieuwe bedding had gemaakt en een bruggehoofd had weggespoeld. Dit rijn dingen die men niet kan voorkomen Evenmin kan men ze voorzien, want bij het prachtigste weer kan een harde bui op een verre helling een bandjir veroor- Eén kerk sen de hoge ambtenaren en de arme Deta jongens. Maar de heer De Boer is ge slaagd en dank zij het initiatief van het C.N.V. Is er thans op Nieuw Guinea een Europese vakbeweging, die 700 leden telt en een voor de Nieuw Guineërs, die 8(>c leden omvat en geleid wordt door Frits Kirihio, een Nieuwguinese jongen, die den. In de werkplaatsen ziet men jon gens uit de meest uiteenlopende streken timmeren, bankwerken. tekenen, enz Zij leveren werkstukken af, waarop zif trots kunnen zijn. Algebra, meetkunde natuurkunde, kennis van motoren en tal van andere vakken worden onderwezen De school heeft een honderdtal leerlin gen. De primaire middelbare school op Kota Radia telt 80 leerlingen. Dergelijke scholen berusten op een zesjarige on derbouw van volksschool en vervolg- school. De kinderen leren daar behoor lijk Nederlands en er zijn zelfs sommi gen, die in het Nederlands denken, doch voor de meesten speelt het gedachten- leven zich af in het Maleis Een der leerlingen. Barnabas Jouwe, schreef een goed stuk in het Nederlands over Biak De klassen zijn al gemengd, want in de tweede klas treft men viif meisjes aan De verhouding tussen beide geslachten is goed en er wordt op zijn Hollands ge- olaagd. Het geschiedenisonderwijs stelt ande re eisen dan In Nederland. In de eerste klasse wordt iets gegeven over de Mid deleeuwen. vervolgens iets over de wor ding van de Nederlandse staat, aan de hand van biografieën, van Willem d* Zwijger en Willem III o a. In de tweede klasse krijgen de leerlingen de geschie denis van China. In de derde klasse die van Nieuw Guinea, te beginnen bij de ontdekkingsreizen. Het uur staatsinrichting in de derde klasse heeft grote belangstelling want de leerlingen interesseren zich sterk voor staatsinrichting en politiek, zoals De beelden worden verbrand In de Holl: irijker dan de i bouwen is het leven der kerken vooral het feit. dat alle protestanten die In waarheid in Christus geloven, prac- tisch als één kerk samenwerken. Zij gaan tezamen naar het kerkgebouw, onverschil lig of de dominee Gereformeerd of Herv. Is. De predikanten van de verschillende kerken verdelen de arbeid onder elkaar Er Is een eenheid onder vrijwel alle ge zindten. die in Nederland helaas nog nicl mogelijk is, maar tijdens de oorlog in de gevangenkampen werkelijk leefde. Eep andere eenheid is groeiende, want de kerken der Nieuwguineëers. voortge komen uit verschillende zendingsarbeid. hebben reeds een protosynode gehouden en volgend jaar komt een generale node. om de eenheid uit te werken. De bedoeling is zo spoedig mogelijk tot één kerk voor heel Nieuw-Guinea te komen waarbij nu de taalbarrière een practische moeilijkheid vormt, maar de ontwikkelde Nieuw Guineërs. die het Nederlands vol doende passief beheersen, nemen snel toe Vakbeweging Men kan niet in Hollandia verto zonder in aanraking te komen Klaas de Boer. die namens de Christelijke vakbeweging in Nieuw-Guinea werkt. Als hij in zijn wagentje langs de wegen van Hollandia rijdt, moet hij elk ogenblik wuiven, tegen donkere Nieuw Guineërs die hem hartelijk groeten, want hij is niet alleen de vriend en raadsman van Ne derlandse ambtenaren en werknemers met inbegrip van de Detajongens. maar ook van de Nieuw Guineërs Er moet veel sociaal werk worden verricht. Het was een zware taak een vakver eniging op touw te zetten, die alle groe pen van de Europese samenleving om vatte. Welke verschillen zijn er niet tus- Demonstraties tegen Peron President Peron van Argentinië heeft zichzelf in grote moeilijkheden gebracht door zijn optreden tegen de rooms- katholieke kerk. Zaterdag kwam het tot demonstraties van duizenden gelovigen, die openlijk uiting gaven van hun ge voelens jegens de president. Er Hadden echter geen ernstige botsingen plaats, omdat de regering van Peron de politie opdracht had gegeven, niet tegen de de monstranten op te treden. Zo kon men in Buenos Aires duizenden mensen ln spreekkoor horen roepen: ..De dood voor Peron, leve Ohristus-koning". Peron bekortte zijn weekendverlof en belegde een spoedzitting van zyn kabinet. Naar het zioh laat aanzien, is de de monstratie van Zaterdag pas het begin van de openlijke strijd tussen Peron en de rooms-katholieke kerk. Lange tijd heb ben de anti-Peronis- tische Argentijnse katholieken wellicht nog gedacht, dat Pe ron van de dwaiin- terug-keren. Maar 'l Verklaard» altxicht gen zijns weegs zelfs het Vaticaan slaagde HHHI de Argentijnse president tot rede te brengen. Deze meende zijn plannen ten opzichte van de rooms-katholieke kerk (waarvan de scheiding van kerk en staat het voornaamste is) te moeten doorzet ten, om zich te kunnen handhaven. Peron is thans gearriveerd op „the Point of no return". Hij heeft zijn sche pen achter zich verbrand en moet de strijd tegen de roomse kerk (waarvan hij zelf nog lid is) tot het bittere einde voortzetten. Het wordt een strijd op le ven en dood, omdat de rooms-katholieke tegenstanders van de president thans blijk hebben gegeven van hun vastbe slotenheid. zich niet bij voldongen fei ten te zullen neerleggen. 'Om zichzelf te kunnen handhaven, heeft Peron de kerk aangepakt, in de hoop. dat deze zich naar zijn wensen zou schikken. Dit is tenslotte niet gebeurd Het Vaticaan heeft thans zelfs de moge lijkheid van excommunicatie van Peron en diens volgelingen in overweging ge nomen. Het ziet er evenwel naar uit, dat Peron zich ook hier niet aan zal sto ten. Dat kan hij zich niet meer veroor loven. Een compromies behoort niet meer tot de mogelijkheden. Peron kan zich slechts handhaven door middel van poli tieke terreur. En dan is het nog de vraag hoe lang hij dat kan volhouden het verschil tussen socialisme en com munisme. De kwestie-Formosa word! nauwkeurig gevolgd en bijzondere aan dacht is er voor de behandeling van Nieuw-Guinea in de Verenigde Naties Ook de geestelijke belangstelling i« levendig. Eens stond er op een der bor den geschreven: „God zal Rusland red den. Wij geloven ln gerechtigheid Banden met Nederland worden onder houden door briefwisseling met leer lingen van Nederlandse Muloscholen in Den Haag. HeerleD. Drachten, enz. Een grote held voor de kinderen is Abe Lenstra, want voetbal is nationale sport en overal ziet men de velden met voet ballende Nieuw-Guineërs. Als de kin deren Abe op het witte doek zien, wor den zij wild. Zij organiseren vier eigen clubs, waarvan een onlangs de beman ning van de Piet Hein heeft geklopt Soms gebeurt ook wel het omgekeerde Padvinderij wordt ook beoefend in de Van Hasseltgroep. De zang is zeer popu lair en het zou wenselijk zijn, dat er iemand uit Nederland overkwam, die muziekonderricht zou kunnen geven. De leerlingen hebben hun fluitorkest en wanneer iemand jarig is, wordt hij al om vijf uur met muziek gewekt. Op Konin ginnedag komt de gehele school spontaan bijeen en zingt het Wilhelmus. De gods dienstoefeningen worden door de jongens zelf georganiseerd. Het is ook in de kring om Kota Radja voornamelijk, dat het plan gevormd is begaafde Nieuwguinese jon gens naar Nederland uit te zenden. Wel ke Nederlandse organisatie komt nu eens hierbij te hulp.? Van der Steur Pen der leraren op Kota Radja is Paatje Wcsselo. die een voornaam aandeel had in de kerkbouw. Hy is een der voorman nen van dc oud-Steurtjes, die in Hollan dia een eigen organisatie en gezamenlijk verblijf hebben. Ook zijn er reeds pleeg kinderen ondergebracht In gezinnen. Het geld is er al voor een kindertehuis in de geest van Pa van der Steur. De bedoeling is om eveneens verwaarloosde kinderen uit Indonesië op te nemen. Men wacht nog op toewijzing van bouwcapaciteit of een gebouw op Ifar. Zo is Kota Radja een centrum van Christelijk leven, temidden van het vele andere Christelijke werk, dat in Hollandia en omgeving wordt ver richt. U rookt de lekkerste cigaret van DOUWE EGBERTS Zilver-Shag! STUK OUD-HOLLAND WAARD l Vlag half stok boven resten van 19 slachtoffers (Van onze speciale verslaggever) IK KREEG EEN PRIK, toen ik bij de Johannishus die Britse, Franse en Belgische vlaggen zag en dachtnu vastmaken en de Hollandse vlag in top". Dit zei „joppenkoning" Dirk Sirijbos Zaterdagmiddag, nadat zijn sleepboot Maas de uitgebrande Zweedse anker aan de boeien bij Schiedam had afgeleverd. De duizenden hy Hoek van Holland, Maassluis, Ylaardingcn en in het Schie- damse Sterrebos hadden niet gejuicht, toen de mannen van L. Smit en Internationale Sleepdienst als over naars met hun, op vuur en weter overde buit, terugkeerden. Daarvoor wezen de •scheepsvlaggen tè nadrukkc- i lyk op de dood, die meevoer op de ge- I blakerde Johannishus: acht verkoolde I verschrompelde lichamen waren gevon den, onmogelijk te identificeren ei j elf andere slachtoffers hadden geen spoor nagelaten Een bergingsploeg zocht tijdens de langzame vaart op de Nieuwe Water- weg, die duurde van half elf 's morgens tot vier uur in de namiddag, naar de I stoffelijke resten. Het plan, de lichamen I nog dezelfde dag van boord te halen, moest gewijzigd worden. Een geredde stuurman, die intussen naar Zweden rug was gereisd, zou eerst moeten men om ten minste nog enige aanwy- Toen onlangs op Nieuw-Guinea het eeuwfeest van de zending werd gevierd, heeft men ook een historisch spel opgevoerd, waar van men hier enige opnamen ziet. Papoea's verbranden de afgods beelden. zichzelf met behulp van een Nederlandse schriftelijke cursus Engels, Frans en Duits leert. Gemakkelijk zou men het ledental de zer laatste organisatie vele malen kunnen verhogen, doch men is voorzichtig m< snelle uitbreiding, omdat daarbij zo licht het doel en de juiste werkwijze verloren gaat. Het doel is niet door overdreven looneisen het geldinkomen van de arbei der zo hoog mogelijk op te drijven, maar door ernstig werk zijn positie te verbete- Er valt veel te doen. In de eerste plaats voor (te Detajongens, die bijeen leven in barakken, waar het altijd druk en onge zellig is. Sommigen hebben de onaange name gewoonte met de motorfiets binnen ie rijden en die vlak voor het bed te la ten knallen. Het gouvernement streeft er thans naar. hen onder te brengen in vrij- gezellenwoningen. die later kunnen 3 den samengevoegd tot gezinshuizen. Dok voor de Nieuwguinese arbc ichten, die naar Hollandia komen, r veel worden gedaan. Woningwijken rden gebouwd om de koeliebarakken vervangen en tevens de optrekjes, dii de Papoea zelf bouwt met behulp vai de voorraden blik en oud roest. Dezi kleine huisjes laten geen behoorlijk ge zinsleven toe. daar vader, moeder kinderen ln één nauw vertrekje sam> hokken. Toch is het so! Dier t allee gezinsleven moet er k< ok gemeenschapsgevoel i bouwen woonwijken. Err owcl het gouvernement a c Vakorganisatie om c irheffcn boven het peil va oietai Men mgest gezai 1 eenheid zier nlük een sooi Jn Hollandia heeft 1 verschillen, te maken, welke l wijkgemcenschap gelegenheid te 'er om kennis te maken met alles wat het Christelijk onderwijs op Nieuw Guinea presteert. De landbouwschool van Kota Radja bij Hollandia-Binnen is prachtig gelegen in een grote tuin. ke door de leerlingen onderhouden de leerlingen gebouwd. In elk gev wordt. Dc gebouwen zijn ten dele do worden zij door hen prachtig onderhou- zingen ter identificatie te kunnen geven. Door verwrongen resten van twee tanks heen, keek men tot in de inge wanden van het geteisterde schip, dat nog altijd een veertienduizend ton ruwe olie in zich borg. Dit moet gebrand heb ben als een hel en niemand begreep hoe slechts een betrekkelijk gering deel de lading in vlammen is opgegaan. Wie wil springen de stroop rond de brandende tanker voeren, stoomde Dirk Str\jbos met de Maas fullspeed uit Hoek van Holland naar de rookkolom aa horizon. „Ik had 115 mijl te varen en toei er eenmaal waren, schoot de Engelse sleepboot Rumenia juist voor ons langs op de Johannishus af", vertelde kapitein Strybos. „Hy miste echter en toen gin gen wy er op af. Het lukte niet draad achter het stuurboordanker langs te halen. Daarop drukten we de Maas terug tegen dc stuurboordzy en ik riep: „wie wil er springen?" De drie matrozen, die dat deden, ren Ben Brokken (17 jaar), zijn neef Jan Sëbel (20 jaar), beiden uit Vlaardin- gen en Wim de Beurs <19 jaar) uit Amersfoort. Deze laatste kwam kersvers van een opleidingsschip te Dordrecht maakte zyn eerste zeereis op de Maas. Hy sprong het eerst naar de reling van de Johannishus. Telkens als de sleepboot hoog op een-golftop lag, nam een van de drie zyn kans waar." In heet water T>EN VERTELDE: „Wy konden onze handen niet op het dek houden, zo heet was het. Trappelend stonden we in plassen heet water. Dat was de enige manier om het uit te houden." De kapitein gaf het relaas van het •astzetten. Op de stuurboordbolder had den de drie matrozen in nauwelyks vyf Wim de Beus, Ben Brokken en Jan Sebel, de drie matrozen van de sleepboot Maas die als eersten voet aan boord zetten van de brandende tanker Johannishus en de verbinding tussen schip en sleper tot stand brachten. minuten tjjds een iyn bevestigd. Ben liet zien, hoe hli daarbil de spieren van zyn rechterarm geforceerd had: ,,'t Was effe hard trekken om de zware tros bin- (Vervolg van pagina 1.) Duidelijke onwaarheid Ook wordt melding gemaakt van de ^erklaringer van de Duitse arrestant C. L Lengen, die door mishandelingen en bedreigingen tot een „bekentenis" be wogen was. Het witboek herinnert r.og aan cfe processen tegen de heren Schmidt en Jungschlager en verklaart, dat de dos siers in de zaak-Jungschlager vol verkla ringen zy.n, die stuk voor stuk kunnen worden weerlegd. Het materiaal zit vol gapingen, is tegenstrydig en bevat dui delijke onwaarheden. Tydens de zitting van het proees- Jungschlager las de griffier een „beken tenis" voor van de heer Kolk De rechter vroeg daarna naar de verblyfplaats van Kolk en kreeg te horen, dat deze in een psychiatrische inrichting in Grogol ver bleef „omdat hij last van zyn zenuwen had". De heer Kolk heeft inmiddels toe stemming verkregen naar Nederland te rug te keren en wordt verpleegd in een Nederlandse klflniek. Het witboek deelt nog mede, dal de verdedigster, mr Nar.y Razak. na een verhoor door Soenario had verklaard: „Het scheen alsof het voor de verdedi ging onmogelijk werd gemaakt een door de verdediging opgeroepen getuige te Van de 34 Nederlanders, die gearres teerd waren, bevinden zich nog 23 in ar rest. twee zyn in Nederland, negen be vinden zich i"n Indonesië op vrye voeten. Zij moeten zioh regelmatig bij de politie melden en mogen geen inlichtingen ver strekken over hun ervaringen op straffe van arrestatie. Drie verdachten, de heren PöKger. Wiersma en Benenabi. zijn ge marteld en worden nu door de politie als ontoerekeningsvatbaar beschouwd, daar zij hebben laten weten, dat zy hun ver klaringen zullen intrekken. De politie tracht nu hun verhoor tc voorkomen, door hen in een psyohiatrische inrichting te laten, doch geen enkele geneesheer heeft nog een verklaring willen tekenen, aldus het witboek. nen te krygen!" Ze slaagden er alleen in omdat de Maas zó dicht by bleef, dat de totale kabellengte en dus het gewicht ervan tydens het vastmaken zo gering mogeiyk bleef. Toen dat eenmaal was gebeurd, vierde de sleepboot de tros. daarby de drie mannen op het branden de wrak achterlatend Brit verdween IK KON dat alleen maar doen, omdat ik de Zeeleeuw by me had", zei Dirk Strybos. Dit bergingsvaartuig kon de jongens na een uur aan boord nemen, evenals de drie Engelsen, die door.de Rumania op het achterschip van de Jo hannishus waren afgezet. Vermoedeiyk hebben deze niet meer dan een hieuw- ïyn kunnen vastmaken, en na een waar schuwing van kapitein Strybos aan ziin Britse collega, had deze gemaakt, dat 'j weg kwam Later had hy hem opnieuw een kans gegeven om een aandeel in de berging cmen, maar de Rumania zag geen kans opnieuw mannen op de tanker over te zetten en verdween Nieuwe gezichten in Tweede Kamer Mr R. H. Pos (Suriname) en mr N. Debrot (Antillen) achter de regeringstafel (Van onze parlementsredacteur) MORGEN ZAL voor het eerst in de Tweede Kamer de eenheid op basis van gelijkwaardigheid van het Koninkrijk, bestaande uit de drie delen: Nederland, de Nederlandse Antillen en Suriname, op wetgevend gebied worden gedemonstreerd. Dan immers zal de eerste Rijkswet wor den behandeld, nl. de goedkeuring van de Internationale Tinovereenkomst. Dan zullen er in 's lands vergaderzaal Overeenkomstig artikel 15 van het Sta- twee nieuwe gezichten zijn: dat van mr tuut is het ontwerp-Rijkswet ook toege- R. H. Pos, de gevolmachtigde minister zonden aan de staten resp. van Suriname van Suriname en dat van mr N Debrot, en van ae Nederlandse Antillen. Deze de gevolmachtigde minister van de Ne- vertegenwoordigende lichamen zijn be- derlandse Antillen. Krachtens besluit van voegd, vóór de openbare behandeling van de Kamer zullen beide excellenties, al een rijkswet in de Tweede Kamer het treden zij in feite niet op als Rijksminis- voorstel te onderzoeken en binnen een ters doch meer als bijzondere Kamerie- bepaalde termijn daaromtrent schrifte den, plaats nemen achter de regerings- lijk verslag uit te brengen. De staten van tafel. Suriname hebben zich in dit geval zo over de Tin-overeenkomst zelve zul- j001^. verklaard met de goedkeuring van len wij het niet hebben, hoe belangrijk Tin-overeenkomst en besloten af te ook het feit is, dat er ditmaal niet alleen .Z1.e.?. van uitbrengen van een schrif- producerende maar ook „consumerende" verslag. De staten van de Neder landen bij betrokken zijn. Belangrijker .5. Antillen hebben evenmin een Is, dat de Tin-overeenkomst is beschouwd schriftelijk verslag uitgebracht, verklaar- als een Koninkrijksaangelegenheid. Overigens is bij deze rijkswet niet de gehele procedure gevolgd, die in bet Ko ninkrijksstatuut is voorgeschre' kon ook moeilijk: het oorsprokelijke wetsontwerp werd ingediend, vóór het Statuut van kracht werd. Toen was het dus nog een „gewone" Nederlandse wet. Na de inwerkingtreding van het Statuut werd het voorstel omgezet in werp-rykswet. Toen was het echter a) lang de (Nederlandse) ministerraad ge passeerd en blijkbaar heeft men het nie' nodig geoordeeld de zaak opnieuw t« be handelen in de Raad van Ministers var ;t Koninkrijk. Die Raad van Ministers bestaat uit de Nederlandse ministerraad, waaraan toe gevoegd de door de regering van Suri- resp. van de Nederlandse Antillen benoemde Gevolmachtigde Minister Deze Gevolmachtigde ministers hebben us in de ministerraad niet kunnen deel- emen aan de besprekingen over de goedkeuring van de Tin-overeenkomst, zodat zij er voor het eerst mee te maken krijgen in de morgen te houden open bare vergadering van de Tweede Kamer. met de goedkeuring. den zich accoord doch achtten de overeenkomst iand van zo weinig belang, dat zij niet willen deelnemen aan de aan de uitvoe ring van de overeenkomst verbonden kosten. Wat is nu de taak van de gevolmachtig de minister in de Tweede Kamer? Hij moet in de gelegenheid gesteld worden zodanige voorlichting aan de Kamer ie verstrekken als hij gewenst oordeelt Hetzelfde geldt voor één of meer bijzon dere gedelegeerden, die de staten der Koninkrijksdelen in de West naar de vergadering van de Tweede Kamer mo gen afvaardigen. In het onderhavige ge val. waarbij reedo van instemming van (ie stalen is gebleken, zal van een derge lijke afvaardiging geen sprake zijn. De gevolmachtigde ministers en de bli- zondere gedelegeerden hebocn in de l'weede Kamer, evenals de Neüeriand.-e leden, het recht van amendement: zij kunnen dus wijzigingen voorstellen. Zij worden voorts. vóór de eindstemming over het ontwerp van een rijkswet wordt gehouden, in de gelegenheid gesteld, zich omtrent het voorstel uit te spreken. Ver klaart één van de gevolmachtigde minis ters zich er tegen, dan kan hij tegelijker tijd vragen, de stemming tot een volgen de vergadering uit t« stellen. Dan moet het voorstel aangenomen worden met tenminste drie vijfden van het aantal uit gebrachte stemmen. Indien dit niet het geval is, wordt de behandeling geschorst en vindt nader overleg plaats in de Raad van Ministers van het Koninkrijk. Morgen zal de zaak wel „glad" verlo pen: er is geen enkele reden, enig con flict te verwachten, tengevolge waarvan de gevolmachtigde ministers van hun bij zondere bevoegdheden gebruik zouden moeten maken. Het is aan de voorzitter van de Tweede Kamer, dr Kortenhoi'st, toe vertrouwd, van deze eerste behan deling van een rijkswet een bijzon dere aangelegenheid te maken. On getwijfeld zal hij de beide Gevol machtigde ministers van harte ver welkomen. waarop de mrs Pos en Debrot-ongetwijfeld zullen antwoor den. Ook de meest-betrokken mi nisters, prof. Zijlstra en prof. Kern kamp zullen naar alle waarschijn lijkheid het woord voeren.

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 5