c Sta op Reünisten kwamen samen in de Pieterskerk Reünisten trokken door hun oude studiestad Gevestigde en vertrokken personen Opdracht tot studie is in laatste instantie opwekking tot deemoed Ook voor de twee-talenten-bezitters geldt: „Gij hebt welgedaan" 5 NIEUWE LEIDSCHE COURANT 3 MAANDAG 13 JUNI 1955 Universitair centrum noodzakelijk Bijeenkomst weer het hoogtepunt van de Lustrumviering VAN DE LUSTRUMVIERINGEN zal de bijeenkomst der reünisten altijd wel het hoogtepunt blijven, wat de programma's ook verder mogen bieden. De mannen van de oude garde zijn dan te gast bij de jonge telgen 'van het Leidsch Studenten Corps, de bindende kracht tussen oud en jong, tussen wat al historie begint te worden en wat de toekomst heeft. Zo was ook Zaterdag dè grote dag der Lustrumviering. Van heinde en ver waren ze weer gekomen, de juristen en medici, de leraren en regeringsambte naren, van hoog tot laag, van dik in de twintig en tegen de tachtig. En gezamenlijk hebben zij, oud-leerlingen van de aloude-academie, in de Pieterskerk geluisterd naar de woorden van de praeses collegii, de rector magnificus en de praeses der reünisten. Toen de heer J. de Monchy, praeses collegii van het Leidsch Studenten Corps, om vier uur de kansel beklom, was de kerk stampvol. Men moest zelfs stoelen aandragen om alle aanwezigen een plaats te kunnen bieden. De heer De Monchy begon met zijn gehoor er op te wijzen, hoe belangrijk de jaren zijn, in Leiden doorgebracht als 6tudent. De vijfjaarlijkse reünie geeft de oud-student gelegenheid „zich te ontdoen van het slijk, dat aan hem kleeft door zijn contact met de kille maatschappij' Spr. stond vervolgens uitvoerig stil bij de civitas-gedachte, die in de oorlog eigenlijk tot leven kwam, toen was in het verzet, en die né de oorlog organisatorisch het licht zag. Hij richtti enkele woorden tot hen, die zich op dit gebied teleurgesteld gevoelden, en sprak een woord van vermaan tot de ouderen, die zich wellicht zouden afvragen of er, in het kader van de civitas-gedachte, niet lichtzinnig met eeuwenoude tradi ties werd omgesprongen. Deze gedachte is volkomen foutief, want de innerlijke waarde van het L.S.C. blijft onverzwakt gehandhaafd. Er zijn reeds vele stappen gedaan, in de richting van de groei en ontwikkeling der civitas-gedachte. Dit is bij elk lus trum te merken. Een ontwikkeling en groei, die niet tot droefheid mag stem men, want de eigen waarden bleven be houden. De heer De Monchy deed ten slotte een beroep op de reünisten, om zich te stel len achter de idealen der jongeren, wier gasten zij op dat ogenblik waren. Desnoods deiensiei De rector magnificus der universiteit, prof. dr J. N. Bakhuizen van den Brink, heette de reünisten van harte welkom met de woorden: „Ge zijt teruggekomen, deze middag, op de plaats waar gij be hoort". De universiteit en de reünisten zijn vijf jaar ouder geworden, sinds het vorige lustrum, maar aan de verhouding tussen deze beiden is niets veranderd. Het doel van deze lustrumreünie Is, volgens spr., de behoefte om op deze zo zeer geliefde plek, Leiden, weer een; bekommerd te l^ven, om vrienden vroeger te ontmoeten, zonder dat maat schappelijke verschillen beletselen De universiteit is gegroeid. Ook in deze vijf jaren. Niet alleen in de breedte, doch ook in de diepte. Niet alleen in aantal van studenten en hoogleraren, doch voor al ook in de bewustwording van haar taak: het dienen van de wetenschap, ge baseerd op vrijheid en recht. De univer siteit is jong en schoon gebleven, bloeit als nooit tevoren. Prof. Bakhuizen van den Brink besprak voorts de verhouding universiteit-maat schappij en merkte hierbij op, dat de moraal en de normen van eerstgenoem de onveranderd dezelfde blijven. Om deze moraal en normen te kunnen hand haven, zal zij desnoods in het defensief treden. Wie de wereld wil dienen, moet zorgen geen knecht van de wereld te worden. Een vrij en onafhankelijk oor deel is in deze een gebiedende els. Wensen Mr K. P. van der Mandele, sprekend als praeses der reünisten, wees de aanwe zigen op de historie der stichting van de Leidse universiteit. In de stichtingsoor konde staat, dat zij moet zijn een vasi steunpunt der vrijheid. Dit is de grote taak, die haar op de schouders is gelegd. De plicht, die zij heeft na te komen. De Leidse universiteit is de oudste des lands. Daardoor heeft zij een dubbelgrote verantwoordelijkheid, om het haai toe vertrouwde pand wèl te bewaren. Spr. wees in dit verband op de mannen, die in tijden van tegenspoed en ramp op dit gebied hadden pal gestaan voor de rech ten en vrijheden der universiteit. De problemen zijn de laatste tijd toe genomen. Spr. wees hierbij op het verlies van Indonesië. Gelukkig is (je liefde voor het Oosten niet verloren ge gaan, maar er moet nog veel geschieden Zeker, we hebben ons Instituut Kern, Ex Oriente Lux, het Afrika-Instituut maar er moet méér gebeuren. Onze blik ken moeten gericht blijven op Afrika, hel Midden-Oosten en India. Er moet hoogleraar Japans komen en het Sinolo gisch Instituut dient weer een directeur hoogleraar te krijgen. Zo vragen vele problemen de aandacht van de universiteit, omdat er vele we sen zijn. Het is de taak der reünisten de universiteit in deze zoveel mogelijk steunen. Het Leidsch Universiteitsfonds heeft met behulp der reünisten gelukkig al veel kunnen doen. Het begon me kapitaal van negenduizend gulden. Dit is thans verhonderdvoudigd. Doch het dient verduizendvoudigd te worden, wii het fonds werkelijk afdoende hulp kun- Tot de wensen behoren o.a.: het Ra penburg als universitair centrum, de onmiddellijke omgeving inbegrepen; het Gravensteen als juridisch centrum is reeds een stap in de goede richting. Ver der dient er een groot prytaneum komen. En ook het complex tussen Rapenburg en de Wittesingel mag aan de aandacht ontsnappen. (Zoals i weet zijn er nog steeds plannen voor auditorium maximum, dat wellicht op dit terrein zou kunnen worden gebouwd. Red. N.L.C.). En ten slotte was het spre kers hartelijke wens, dat op de 8ste Fe bruari a.s., als de universiteit haar dies natalis viert, de Pieterskerk eindelijk eens een behoorlijke verwarming krijgt. De heer Van der Mandele eindigde zijn toespraak met het citeren van de vierde strofe van het Wilhelmus, „Lijf en goedi altesamen hefo ick u niet verschoont", waarna alle aanwezigen staande het eer ste couplet van onze nationale hymne zongen. Dag van recepties Burgemeester Van Kinschot overhandigde de sleutels der Sleutelstad Zo op het oog droeg de dag van Zaterdag een vrij sober karakter, maar dat was hij toch allerminst. Er waren tal van recepties, onder meer van het Collegium, de Lustrumcommissie 1955 en de Commissie voor de sociëteit Minerva voor de senaten van de erkende corpora en de besturen van studentencorporaties (om half elf) en om half zes nog een, mede van de honorair commissarissen van de sociëteit, voor de oud-alumni. Om half negen was er concert op de sociëteit Minerva. Maar het belangrijkste was dé komstl Valk I" En: „Die goeie ouwe Morssingel der reünisten. Van alle kanten stroom- is nog niets veranderd En: „Ze is het Leidsch Stu-| dezelfde gebleven, die goeie ouwe acade- Ze haalden hun hart op, aan het Njord passeertbij de intocht der reünisten, de aloude aca demie en haar senaat. Foto N. van der Horst Te winderig en te nat voor de Grieken Het regenachtige weer van de laatste dagen heeft de lustrumcommissie al heel wat hoofdbrekens gekost, speciaal verband met de Griekse markt. Dit c trum van vermaak liep een goede kans om een groot deel van zijn attractie te verliezen, doordat het ongunstige weer de bezoekers deed rillen in hun lichte zomerkledij en hierdoor kwam de stem ming niet op hert gewenste peil. Ten slotte heeft men de knoop maar doorgehakt en de gezelligheid van het bochtige Pieterskerkplein overgebracht naar de stadsgehoorzaal. Men heeft ge tracht, enigszins de gepaste sfeer te scheppen door rode lampjes aan te bren gen, zodat de grote zaal, het podium en de receptiekamer, waar gezellige hoek- 1 geschapen, al of niet met mu ziek, toch een beetje de illusie gaven, dat zich in het nachtelijk uur in dc open luoht bevond. Met dit verschil, dat ?t er erg behagelijk was. Maar de Stadsgehoorzaal kon ook niet Griekse Markt blijven omdat Sempre Crescendo er vanmiddag een concert gaf. Daarom zou men in de loop van de dag de sociëteit Minerva omtoveren in Griekse lusthof. Morgen wil men dan r verder zien, want het gaat met de Griekse Markt zoals met het theehuis in Tobiki: zo is zij er niet en zo is zij er wel. In de week van 6 tot en met 11 Juni In Leiden vestigden zich. den de oud-leden denten Corps de Sleutelstad binnen met hun vergrijsde jaargenoten nog lange bomen op te zetten over vroeger, om opnieuw te dwalen door hun oude academiestad, die zij zo zeer liefhebbi en die zij nooit kunnen vergeten, om t stoep van de sociëteit Minerva op te gaan, om nog ereis het academiegebouw aan het Rapenburg op te zoeken het Zweetkamertje te kijken of z handtekening nog kunnen vinden. De huidige Leidse Studentengeneratie, de deftige leden van het Collegium Civi- tatis Academicae Lugduno - Batavae Su- premum, de niet minder aanzienlijk ziende Lustrumcommisise en andere" or ganisaties, die, in deze dagen onafgebro ken gebukt gaan onder hun deftige jac quet, hoge hoed en paraplu, zij werden Zaterdag allemaal overspoeld door de enorme golf van reünisten, die uit het stationsgebouw naar buiten tuimelden, het plein in bezit namen en later op de dag de straten bevolkten en in de café': onstuitbare invasies pleegden. Zaterdag was de dag der reünisten. Dik buikige heertjes, die druk gesticulerend over de singels en door de parken dwaal- den, gebogen mannetjes, die Jongensach tig op hoge barkrukken klommen, rech ters in de kracht van hun leven, notaris sen uit alle delen van het land, oud ministers, hoge regeringsambtenaren, voormalige residenten, allemaal lieden van meer of mindere hoge maatschappe lijke komaf, tot kleine juristjes, dige plattelandsartsen en bescheiden ambtenaartjes, zij ontmoetten elkaar in hun geliefde stad als kinderen stam, zonen van één moeder, de Leidse Alma Mater, haalden oude herinneringen op, hernieuwden hun kennismaking van tientallen jaren terug, dronken oude veten weg, en trokken de hechte vriend schapsbanden opnieuw strakker ker, de jonge generatie bouwt universiteit verder. Maar het zijn de reünisten, die haar conserveren. En ner gens in het universitaire leven wordt in feite de civitas-gedachte beter uitgedra- gedemonstreerd dan juist tijdens de bijeenkomst der reünisten. Maatschap pelijke verschillen bestaan niet meer. Men heeft slechts één etiket: reünist. Alle Menschen Brüder. Die Waffen Bie der. Politieke gordijnen naar beneden Scheidsmuren ondersteboven. Schotjes en hokjes geslecht. Door de stad Het begon al vroeg in de middag, het binnenstromen der reünisten. Het sta tionsplein was met touwen afgezet, en duizenden Leidenaars stonden belang stellend toe te zien hoe de stoet, die straks door de stad zou trekken, zich langzamerhand formeerde. Ze vergaap- de allegorische figuren, ge vormd door leden van het L.S.C.die van de Griekse markt waren vertrokken en het Stationsplein hadden be geven, om straks de stoet van reünisten te begeleiden en op te vrolijken. Ze zagen officieren uit de Napoleontische tijd. Was Napoleon-zelf er ook bij Dat konden wij zo gauw niet zien die tn stokoud autootje druk heen en weer reden, lieden in klassiek krijgsuniform, deftige heertjes uit het midden van de vorige eeuw en allerlei wonderlijke ge daanten, die aan het geheel een vrolijke Zeer apart was de motor- brigade van de Motorclub van het LSC. getooid met witte helmen, die op ver- aarlijk ronkende motoren koeriersdien sten deden, de stoe. hielpen organiseren allerlei andere gewichtige arbeid ver richtten. Het was allemaal heel plezant En het weer was lang niet gek. Welis- vaar niet te veel zon, maar ook niet te eel wind. En een aangename tempera- Ten slotte was het dan zo ver De tocht door de stad kon beginnen. „Kijk" zeiden ze tegen elkaar, de reünisten „daar heb je die goeie ouwe molen De terugzien van al die „goeie gen, waaraan voor hen zovele herinne ringen verbonden zijn. Bij de Morspoort droeg burgemees ter Van Kinschot de sleutels der stad plechtig over aan de praeses collegii en de praeses der reünisten. Zo wil de Leidse mos het. De reünisten wa ren vanaf dat ogenblik de baas in Verder ging de optocht. Langs de uni versiteit. Naar de sociëteit. Het was al lemaal goed en mooi. En onvergetelijk. Er waren wat open plekken in de stoet. Maar er waren ook nieuwe gezichten. Zo gaat dat. Een komen en gaan. Daar aan ontkomen zelfs niet de reünisten van de Leidse Hogeschool. Eindexamen gymnasium Van de groep B IV der eindexamen- candidaten van het gymnasium is nog geslaagd de heer D. Warns te Katwijk aan Zee. De eindexamens zijn than6 af gelopen. Van de 33 candidaten zijn er in totaal 31 geslaagd. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Martinus C. J. zn v T. L. Wassenaar en J. E. van Steijn; Cornells C. M. zn v A. M. Schuur en A. C. M. van Velzen; Anthonia G. M. dr v G. T. den Hartog en H. G. C. Wijfje; Frederika dr v J. J. Scihmolh en M. J. Dol. OVERLEDEN: J. de Gast. zn. 18 jr; G. J. Zeegers, zn, 1 dag; A. v. d. Ham, man, 74 jr. J. Anema en fam., opzichter. Kapteyn- straat 20; J. A. van den Berghe en fam. stedebouwkundige, Ch. de Bourbonhof 37 G. Bieze en fam., werktuigkundige. Burg- gravenlaan 83; R. Boon van Ostade, luit. t/zee II KM, Kanaalweg 119; P. J. C. vai Breda Vriesman, Oude Vest 35; A. N. var der Bijl en fam., bankemployé, a/b w.s „Anga" ligg. naast Noordeindeplein 8A; J. M. E. Liem-Distelvelt en fam.. Volders- gracht 40; C. W. Korpershoek-Dijkman. Javastraat 21; E. Fillié-Ford en fam., Ch. de Bourbonhof 6; R. Goedbloed-Giel, Langebrug 19; J. Gonlag en fam., be roepsmilitair, Ch. de Bourbonhof 52. R. Goutier, 1.1. schrijfm. monteur, Oude Vest 127, D. Groeneveld, metaalbewerker, Kraaierstraat 23; D. W. G. Hamer, ana- lyste, Lammenschansweg 31; P. J. Hes- sing, secretaresse, Joh. de Wittstraat 55; G. H. van Seggelen-Hillenaar, dienstbode. Waard 1; P. A. de Jong, priester, Mariën- poelstraat 4; M. Vos-Kobayashi, Rapen burg 96; E. G. van de Kooij, kantoorbe diende, Lage Morsweg 63; L. Kramer. IJ. verpleegster, Witte Singel 27; J. v. Leeu wen, verpleegster, Witte Singel 27; M. v. Leeuwen, korp. machinist KM, Ooster straat 35; J. Lelyveld, hulshoudster. Wit te Rozenstraat 62; Jonkvrouw M. M. J. v. Lennep, maatsch. werkster, Plantage 16; D. Jager-Lolkema. Ch. de Bourbonhof 39; J. F. H. Loos, luit. t/zee II KM, Melch. Treublaan 67; S. M. Lucardie, Boerhaa- velaan 16; H. Meyers, boekhouder, Zoe- terw. singel 81; P. A. Hoogervorst-Mou- lijn, Breestraat 131/133; C. Pille. serg. mach. KM, Noordeinde 2A; J. M. van der Meer-Rietbroek, Raamsteeg 43; P. J. C. Riethoven, Morsstraat 37; S. P. Robbers en fam., employé B.P.M., van 't Hoffstr. 27a; H. W. Siemens, natuurkundig inge nieur, Boerhaavelaan 10; D. A. Slooff, hulp in de hulsh., Stationsweg 23; M. Sobus, plateelschilder, de Goejestraat 8; T. M. Erades-Spek, dienstbode, a/b „Do- ra" ligg. t/o Langegracht 129: J. Straat hof en fam., stoker gasbedrijf, Merelstr. 34: S. Goddijn-Uljé en fam., Hoge Rijn dijk 58AJ. R. van den Berg-ten Veen, Lokhorststraat 21; K. H. Versteeg, luit. t/zee II KM, Kanaalweg 93; J. W. A. Vink, seiner II KM. Noordeinde 2A; A. C. van der Wal, werkster, Voldersgracht 32; M. T. Weterlngs, adj. directrice, Joh. de Wittstraat 14; S. L. Wijnla, Burggra- venlaan 29; I. P. Wy nobel. verftechnicus, Breestraat 41 A. Uit Leiden vertrokken: J. F. Bellaart, Nwe Ryn 22a, 's-Gravën- hage, Pr. Hendrikplein 16; M. T. Klink- van Bellen, Damlaan 4, Pynacker, Graaf Willem II laan 49; H. W. Beuving, Nach tegaallaan 4, Leeuwarden, Bildtsestraat 10; J. Bevaart en fam., Kersenstraat 14, CHRISTEN STUDENTEN RAAD OP VERZOEK van de lustrumcommissie belegde de Christen Studenten Raad in de Pieterskerk een „dankstonde" ter gelegenheid van het 76ste lustrum van de universiteit, gistermorgen na afloop van de gods dienstoefening. Het thema van dit uur was „De studie als Christelijke op dracht". De sprekers waren mgr dr A. C. Ramselaar en prof. mr L. W. G. Scholten. In beide toespraken werd er de nadruk op gelegd, dat geloof en wetenschap geen tegenstelling behoeven te zijn. Mgr Ramselaar begon met op ken, dat niet de macht maar de onmacht de menselijke geest tegenwoordig de ste indruk maakt. Men zegt, dat deze geest ten enenmale tekortschiet bij ieder» poging om de waarheid te benaderen. Er is inderdaad een vervreemding ont staan tussen studie en Christelijke op dracht, die haar oorsprong vindt zowel ln de kijk op de studie als in de Christeiyke opdracht. De groei van de studie werd gezien als de triomf van de menseiyke geest. De studie is ook gezien als een triomf de geest, het geloof en het Christendom. Is de onafhankelijke wetenschapsbeoefe ning niet de triomf van de moderne tijd? Anderzijds zagen Christeiyke kringen in e wetenschap een onafhankeiykheidsbe- weging van opstandige mensen. Studie en geleerdheid worden door vrome zielen nog altijd gezien als een bron van hoogmoed Het Christeiyk denken heeft zich laten meeslepen door de twijfel aan eigen ver mogen. Het heeft de Christelijke opdracht zonder meer prijsgegeven aan een gesae- culariseerde wetenschap. Aldus mgr Ram selaar. Tegenover dit alles mogen wy echter constateren, dat er nog een Christelijke opdracht is en dat die opdracht nog urgen ter is dan voorheen. De studie gaat de grenzen van de triomf steeds meer besef fen. De ontsluiting van nooit vermoede gebieden brengt de studie tot de grens van het menseiyk kennen. s gaat de wetenschap ook wan- Zo wordt de vraag gehoord, of de resultaten van het wetenschappelijk onderzoek niet tot vernietiging zullen lei tot verlies van de menseiyke per soonlijkheid. Waarden die behoren tot het wezen van de menselijkheid, dreigen te ontglippen. Door dit besef van begrensdheid Is ook de houding in Christelijke kringen ten op zichte van de wetenschap sterk gewyzigd Men heeft een nieuw vertrouwen In de wetenschap gekregen en in haar beoefe- Mgr Ramselaar beklemtoonde in het vervolg van zijn toespraak, dat het bij de wederzijdse toenadering tussen stu die en Christelijke opdracht niet gaat om een verzoening, die het karakter heeft van een vredesverdrag, maar om een nieuw bewustzijn van beider doelstelling als geheel. Noch de studie, noch de Christelijke opdracht kan zich losmaken van de menselijke belangen. De Christeiyke opdracht staat voor geheel nieuwe toepassingen. De weten schap stelt die opdracht vragen, die hem er toe moeten brengen af te dalen ln het moderne denkleven. Men kan zich niet afzijdig houden tegenover de nieuwe bijdragen van de weten schap, zonder althans te vallen In een nutteloze steriliteit. Talenten Met een uitspraak van de R.K. bisschop pen en van de generale synode der Ned. Hervormde Kerk toonde prof. Schol ten aan. dat van R.K. en Prot. zijde elke scheiding tussen leven en geloof als fataal wordt gezien. Ook in de studie hebben de diepste beginselen van ons religieuze zijn een rol te spelen, aldus de Leidse hoog- versiteit heeft haar academische sterren, die haar vijf talenten bezitten en er vyi nieuwe bij verdienen. Voor hen geldt on miskenbaar de lofprijzing: „GU hebt wel- Maar het merendeel behoort tot de twee talenten-bezitters. zy hebben hun gerin gere bekwaamheid nodig om met de groot ste inspanning hun opdracht na te komen Ook voor hen geldt: „Gij hebt welgedaan, gij trouwe dienstknecht; over weinig zijt gij getrouw geweest, over veel zal ik stellen. Ga in tot het feest". Sprekende over het doel van de studie zei de hoogleraar, dat wie in Leiden stu deert, in aanraking komt met de grond slagen van ons volk. Zo luidt de Christe lijke opdracht: „Uw volk heeft u nodig. En Eén is daarbij uw Leidsman". Bij de studie wordt de Jonge mens ook geplaatst voor het vraagstuk van de waar heid. De waarheid wordt hem een bege renswaardig goed. Wanneer hij de drang naar de waarheid leert kennen, doortrilt ieder jongmens een huivering. Door rr te weten, vergroot hy het gebied van niet-weten. Wie kennis vermeerdert. meerdert smart, zei de Prediker reeds. Deze drang naar weten vereist in de eerste plaats zin voor crltisch denken. H< resultaat van het critlsche onderzoe leidt tot bescheidenheid. De opdracht t( studie is in laatste instantie een opwek king tot deemoed. De zekerheid va waarheid en het gemis aan kennis waarheid doen ons de vraag stellen, of iemand ls, die aan deze beperktheid ontheven is. Het is God, Die in Zijn Zoon „Ik ben de waarheid en het leven' Zo drijft de studie naar Hem, Die de bron an alle waarheid ls. „Wij staan als Christenen in een wereld van grote en steeds nieuwe vraagstukken. In die wereld hebben wy een taak. die wij te vervullen heb ben als een Christelijke opdracht. Het ls haast te zwaar. Hebben wij er de bekwaamheid toe? Beschikken wij al len dan over vijf talenten? Dan is daar het Evangelie, dat ons zegt, dat er ook lofprijzing is voor hen. die slechts twee talenten bezitten, maar die met die twee getrouw hebben gewerkt", aldus eindigde prof. Scholten. De bijeenkomst werd gesloten met he zingen van het zesde couplet van he' volkslied: Myn schilt ende betrouwen. Ryswyk Z.-H., Haagweg 90; A. M. W. Kerkvllet-Bol, Hooigracht 58; Haarlem mermeer, Nieuw Vennep, Jhr. v. d. Poll straat 39; G. v. d. Maat-Broere en fam„ Melch. Treublaan 48, Animerstol. Dr. Hu- genholtzstraat 3; C. J. v. Bruggen, Leeu werikstraat 1. 's-Gravenhage. Koningin negracht 23; G. H. den Dubbelden. Nwe Ryn 72 a, 's-Hertogenbosch, Hennequin- straat 28; J. M. Dykstra, Boerhaavelaan 7; 's-Gravenhage, Adr. Pauwstraat 5; C P. van Erpecum, Paviljoenshof 14. Zwit serland; M. J. van Exter, Breestraat 121a, Voorburg. Kon. Wilhelminalaan 335; P. Glasbergen en fam., Waardstraat 12, Oegstgeest, Celebesstraat 17; P. G. J. Gorcum, Schelpenkade 8, Hattem, Bos weg C 239 in; G. W. Graper en fam. Kanaalweg 85; Nieuwer Amstel, Carel Fa- britiuslaan 45: S. E. de Groot, Hyacin- thenstraat 21a, Vught, Kerkstraat 56; V. R. Günther, Witte Singel 38, Zwitserland; E. T. Hak, Korevaarstraat 11a. Rotter dam, Crooswyksesingel 24a; A. J. E. Ha- vermans, Wasstraat 31. Valkenburg-Hou- them, Emmalaan 13; M. J. Hendriks. Lo- rentzkade 30, Amsterdam, v. Breestraat 92 bov.; I. A. D. Hohberger en fam.. Ryns- burgseweg 5, Oegstgeest. K. Doormanlaan 15; P A. Hoogkamer en fam., Langegrt 83, Hillegom, Weerlaan 71; J. F. Huig- sloot. Gasstraat 26. Ter Aar. Langeraar- seweg 252; G. Burghardt-Kok, Thorbstr. 31, Leidschendam. Veursestraatweg 94. woonboot „Dageraad"; G. Kroeb, W. Sin gel 8, 's-Gravenhage, v. Boetzelaerlaan 71II; S. E. Moscovici-v. Leeuwen, Preto- riusstraat 8, Israël; T. H. Lie, Zonneveld straat 1, Amsterdam, PI. Middenlaan 80 hs.; C. Lotte, Beschuitsteeg 1, Canada; Y. LV J. de Jongh-Luber, Kagerstraat 14, >-Gravenhage, Lysterbesstraat 75; P. J. Luyendyk, W. Singel 27, Oegstgeest, Em malaan 50; J. P. v. d. Maden en fam., Zoeterw. weg 120, Rynsaterwoude, Heren weg 100; W. K. H. Mertens en fam., Rynsb. weg 127, Beverwyk, Wyk aan Duinerweg 393; H. M. J. A. Henneman- Morsch en fam., Haagweg 41, Indonesië; H. J. v. d. Most, Rynsb. weg 10, Delft, Oude Delft 73; P. A. M. LuUnenburg-v. Munsteren en fam„ Floresstraat 30, Voor schoten. Voorstraat 7; M. T. van den Nouland, Rynsb. weg 10; Amsterdam, J. v. Rosskade 41; K. T. Oei, Konlnglnne- laan 9, Oegstgeest, Spaargarenstraat 20;" A. W. Pierie, Morsstraat 62/64, Rotter dam, Noordsingel 115/2: F. Plezier. He rensingel 5 a, Zwyndrecht. Burg. Doorn- laan 17; N. van Poelgeest en fam., Utr. Veer 25, Hazerswoude, Zonneveldstraat 2; G. J. Prinsen, H. Morsweg 98, Rucphen, Zundertseweg 45; M. C. Rozemeyer, Alex- anderstraat 23, Waalwijk, Kerkstraat 115; A. F. Sanders, Merelstraat 50. Heemstede, H. de Keyserlaan 14; L. C. Posthuma- Schuil, v. Slingelandtlaan 4, Nederlandse Antillen; J. C. van Staveren en fam., 3 Octoöbrstraat 53, Australië; A, C. KIoos- Tuinhof de Moed en fam., Dahliastr. 15a, Zuid Afrika; W. Veldhuyzen gn fam., O. Herengracht 9a, Oegstgeest. Rhynzlcht- weg 51; J. Verbiest. Ger. Brandtstraat 7, Den Helder, Buitenhaven 5; K. Mulder- de Vink en fam., W. Rozenstraat 44, Zuid Afrika; L. van Vliet, Herenstraat 10. Am sterdam, Fr. v. Mierisstraat 130II; W. C. E. A. de Vries, Rynsb. weg 58, 's-Graven hage, v. Bevernlngkstraat 99 b; C. M. v. Tienen-Wagenaar, W. de Zwygerlaan 23a, Canada. Vereenigde Touw hoger dividend 10 (9) De N.V. Vereenigde Touwfabrieken te Rotterdam deelt in het jaarverslag over 1954 mede, dat in de loop van het thans afgesloten boekjaar de marktnoteringen van harde vezels vrij belangryk zijn ge daald. Het was niettemin niet nodig aan het eind van 't jaar de in voorraad zijnde goederen en lopende inkoopcontracten op een lagere basis te waarderen dan per 31 December 1953. De afzet In binnen- en buitenland gaf reden tot tevredenheid. De totale omzet vertoonde zowel kwan titatief als in geldswaarde een belang- ijke styging. De balans en verlies- en vinstrekening sluiten met een voordelig ;aldo van f 833.629,41 (v.J. f 722.785). het geen toereikend is voor een uitkering van een dividend van 10 pet (v.J. 9 pet.). Toe nemende concurrentie is oorzaak dat de N.V. met geringere marges genoegen moet GEMEENTE LEIDEN Otficiële publicaties AFSLUITING LANDVERKEER Burgemeester en wethouders van Lei den brengen ter openbare kennis, dat de kleine Havenbrug met ingang van 13 tot en met 18 Juni gesloten zal zijn voor alle landverkeer. Agenda van Leiden Maandag Schouwrburg, 7 uur en 10.15 uur: gala voorstellingen musical comedy „De Zwar te Tulp". Geref. Jeugdhuis, 8 uur: C.H. Jongeren groep en ARJOS, dr mr C. de Ru over „Onze politieke partyen". Dinsdag Gulden Vlies, half 3: Ned vereniging van huisvrouwen, sluitingsmiddag. Cobctstraat, 1—2 uur: start Lustrum- autorally. Schouwburg. 9 uur: musicalcomedy „De Zwarte Tulp". Warmond, 8 uur: gemeenteraad. Woensdag Park kasteel Oud-Poelgeest, 2 uur: Lustrumfeesten. Siësta, tot slot: demon stratie parachutisten. Chr. schooL, Hoge Morsweg 12, half 8: receptie speeltuinvereniging Mors- kwartier (tien jaar); ingebruikstelling giybaan. Pieterskerk, 8 uur: I.J.E., Eén Heiland voor allen, ds G. Toornvliet over: Neemt u mij niet kwaiyk. Steenschuur 6. 8 uur: De Natuurvriend. Uiterstegracht lb, 8 uur: Broederschap van oud-padvinders, majoor W. J. van de Poel over „Leger in opbouw". De Zijl. 7 uur: nationaal waterpolo- tournooi. Leidse Hout. half 8: nationale avond wedstrijden „Holland". Hooglandse kerk, half 88 uur: Avondstilte. Tentoonstellingen Ryksmuseum voor volkenkunde. 105 uur: Japanse kleurendruk - houtsneden Kunlsada (tot 15 Juli), en „Zo zien zU ons" (de Europeaan gezien door ander* volken), tot 2 October. Gravensteen (Vierschaar), 105 uur: foto's Leidse universiteit (t.m 18 Juni). Lakenhal, 95 uur: Moderne Belgi sche beeldende kunst (tot 18 Juli). Universiteitsbibliotheek, half 10half 6: Leven en werken van Piet Paaltjens m. 22 Juni). Nachtdienst apotheken Apotheek Van Driesum, Mare 110, tel. 20406. en de Zulder-apotheek, Lammen schansweg 4, tel. 23553. Maak zèll dit zomerjurkje Ark Al Katoenen Popeline i 3." p.m. Gronheid V.K.B.RIPPE Botermarkt 18 D. Sloos volgende week in het zilver Het zal niet morgen, zoals Zaterdag abusievelijk werd gemeld, maar de vol gende week Dinsdag 25 jaar zijn, dat de heer D Bloos 25 jaar bij de firma Hout- hoff, groothandel ln tabaksfabrikaten te Leiden, als vertegenwoordiger werkzaam De dochter-ondernemingen waren at haar productie op een bevredl- tiveau te handhaven. De motorbrigade van het L.S.C. begeleidde de intocht der reünisten, ln jacquet, maar de zwarte hoeden vervangen door witte valhelmen. Foto N. van der Hor*

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 3