Jlicutuc geihsctfe (üaurwit 79 Doden bii race in Le Mans Eindelijk doet de regering beroep op wereldopinie Reünisten waren bijeen Argentijnse rooms-katholieken demonstreerden tegen Perón maandag 13 juni 1955 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- e Advertentie-afdeling: TeL 31441. Zes en dertigste Jaargang No 10366 Directie: F. D1EMER Hoofdredacteur: Di. E. DIEMER Chei-Red.: H. W. I. ENSERINE CHRISTEL11K-N ATION AAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken „Stantoastfch ts gfifbleoen "mynhert in tcgijcnspocf INDONESIË HOUDT ZICH OOST1NDISCH DOOF Dwangdreigingen, marteling en valse getuigenissen DE NEDERLANDSE REGERING heeft in de Engelse taal een witboek uitgegeven over de behandeling der Nederlandse arrestanten er hun verdedigers in Indonesië. Al langer dan een jaar zijn 23 Nederlan ders in arrest in afwachting van hun berechting op beschuldigingen, die niet in alle gevallen aan hen zij* bekendgemaakt, aldus het witboek. Velen weten niet, waarom zij zijn gearresteerd. heer Schmidt tot een „bekentenis" •bracht, waarna hij de mannen, die hem gemarteld hadden, de hand moest geven. Ontzettende verklaringen Het witboek heeft niet ten doel vooruit te lopen op de rechterlijke uitspraak, doch wel dat hun een eerlijke en spoe dige berechting verzekerd wordt het reeds aangedane onrecht wordt goed- schakelen. Vóór het proces begon. Is mr Bouman gewaarschuwd, dat ten huize van de commissaris van politie Soekardjo plannen had besproken een val voor hem op te zetten. Getuige^ Broeks. die door de politie werd betaald,' zou mr Bouman uitnodigen tot een ontmoeting met getuige Manoch te Meester Cornclis. Manoch zou dan bekennen, dat hy leu gens had verteld en tevens om vergoeding van reisgeld vragen. Op het ogenblik betalen zou men de handeling fotografe ren en mr Bouman laten arresteren gens omkoping van getuigen. Mr Bouman kreeg inderdaad een uitno diging en verzocht de procureur-generaal met hem mede te gaan. Toen deze dit niet deed, heeft mr Bouman de uitnodiging genegeerd. De Nederlandse regering bezit een brief van Broeks, waarin aeze erkent heiper van de politie te zijn en er op u «jn mr Bouman te vangen. Op 12 April hebben de Indonesisohe autoriteiten mr Bouman een uitreis vergunning geweigerd, „omdat hij zelf betrokken was in de zaak tegen Jungschlager. Deze vergunning nodig, omdat de Nederlandse regering overleg wenste te plegen met Bouman. Oostindisch doot Na Decemfoer 1953 heeft de regering zeven maal verzocht om nadere in lichtingen over de arrestaties. Pas in Mei 1954 kreeg een ambtenaar van het Nederlandse Hoge Commissariaat vergunning de arrestanten te bezoe ken. De aanwezigheid van politie en stenografen verhinderde de arrestan ten vrijuit te praten. Op 14 Juli 1954 deelde de regering in een nota aan Indonesië mede, zekerheid te hebben over ernstige mishandeling van twaalf arrestanten, met opgave van een lijst van feiten. Pas drie maanden later ontkende Indonesië de mishan delingen. Indonesiërs, die deze po- litiemethoden verafschuwden, stelden weer hun leven in de waagschaal om boodschappen over te brengen van de gemartelde». Het witboek bevat een fotocopie va een brief, waarin een der gevangen, meldt, hoe hij is geslagen, gemarteld in een vijver gegooid en onder water ge houden, en hoe men hem zelfs heeft ge dreigd met doodschieten. Bloedend en als gebroken man Herinnerd wordt aan de verklaring van de arrestant Prins, dat hij met eigen ogen had gezien hoe een Nederlands arrestant een verhoor als een gebroken man met bloedende handen en polsen uit de verhoorkamer was teruggekeerd. Ook Prinsen zelf was tot een bekentenis ge dwongen. Ingegaan wordt op de ongecontroleerde berichten betreffende drie Nederlandse onderdanen. Emit, Bosch of Bos en Van Kleef, die de Nederlandse regering ove rigens niet kent. In berichten, geïnspi reerd uit officiële bronnen, werd de heer J. G. Schmidt, majoor van het vroegere K.NJ.L., met Smit vereenzelvigd. estatie werd de heer Schmidt door de inspecteur van politie Endoeh met een stuk hout op de rug geslagen. Daarna kreeg hij een vuistslag op hel achterhoofd. Getuige Manoch schopte Schmidt hard in het gezicht en schold hem uit voor hond en straathond, terwij] hij hem in het gelaat spuwde. De heer Schmidt werd daarna overgebracht naai het huis^aet de vijver bij Bandoeng en opzijn r™naast de vijver gelegd. Endoeh Hulst hielden hem tegen de grond. Tomasoa deed hem schoenen en sokken uit. Endoeh sloeg hem met de vuist en met een boomtak op de voet zolen. Hij dreigde de heer Schmidt in een Put naast de vijver te gooien of een in jectie te goven. Op deze wijze werd de ENGELSE SPOORWEG STAKING In een fotocopie van eer, brief een gevangene wordt verklaard, dat de Nigo niet bestaat en niemand er gehoord! had. Afwisselend noemt De droeve lijst Het witboek der regering bevat de volgende lijst van Nederlanders, die zich nog steeds in Indonesische gevangenschap bevinden op be schuldiging van samenspanning te gen de Indonesische regering: L C. J. G. Schmidt proces begonnen H. J. Kerseboom L H. Doornik H. Mollema G. Baden G. Hofman t. de Mey v. Gerwen I. A. Dysings H. Rath I. De Braai J. H. Wiersma Pöttger A. Benenatl I. A. Barkey R. v. Spall A. M. Schmutzer proces begonnen J. M. Versteegh proces begonnen i. Reynst 'V. H. Dowit N. H. Jungschlager proces begonnen i. L. S. Michael A. Mot Arrestatie 18—12—53 9 —9 —54 18—12—53 18—12—53 21—12—53 31—12—53 31—12—53 1 —1 —54 1 —1 —54 1 —1 —54 3 —1 —54 7 —1 —54 9 —1 —54 10—1 —54 10—1 —54 14—1 —54 22—1 —54 —55 22—1 —54 21—4 —55 26—1 —54 27—1 —54 26—1 —64 30—1 —54 17—2 —55 30—1 —54 Algemene staking dreigt in Singapore Ruim 70000 arbeiders in Singapore hebben gedreigd in staking te gaan uit ist tegen de arrestatie van vijf vak bondsleiders die van communisme wordei beschuldigd. In enkele gedeelten van de stad is de alarmtoestand afgekondigd en verloven van de politie zijn ingetrok ken. Reeds thans zijn alle winkels gesloten en het openbare vervoer is geKeel lamgelegd door een staking van bus- en tramperso neel. General Motors De directie van de Amerikaanse „General Motors" auto-in dustrie heeft haar werknemers een soort gelijk contract aangeboden als de arbei ders bij de Ford-fabrieken, nl. met een garantieloon voor de duur van het con tract. Middelburgs Lange Jan heeft de hik In de Koorkerk te Middelburg, waar Zaterdag de voltooiing van de restaura- an de „Lange Jan" werd gevierd, leverde burgemeester mr dr N. Bolke- stein critiek op het nieuwe carillon. Dat nog niet voltooid en heeft nog veel zorgen gegeven. Doordat af en toe noten werden over geslagen. lijkt het alsof de „Lange Jan" de hik heeft, zei de burgemeester. Hij kon de gedachte niet van zich afzetten dat de leveranciers met onvoldoende concurrentie, veel werk en mogelijkheden n het weinig critische Amerika te leveren, niet dat hebben gepresteerd wat zij zouden kunnen presteren Evipan met motcrschade in Duitse haven Het jacht Evipan, waarmee ex-kapi- tein R. Westerling naar Indonesië zou worden gebracht, ligt momenteel op een werf in Leer (Duitsland-Oost-Friesland) Het schip is daar Zaterdag aangekomen met motorstoring. Vrijdag lag de Evipan in Emden. waarschijnlijk om de motor te laten repareren. Het jacht heeft Donder dagavond dus geen zee gekozen, zoals werd gemeend. Masjoemi noemt Westerling een misdadiger In de ogen van de Masjoemi is Wester ling een wrede misdadiger, die de zwaarst mogelijke straf verdient, aldus heeft de Indonesische oud-min. mr Joesoef Wibi- die thans de Masloemi In het parle- vertegenwoordigt. verklaard naar aanleiding van de berichten, dat Wester- ïg steun verwacht van de Masjoemi. Dl' waardeloze nonsens, zeide hij. Als Wes terling in handen van de Masjoemi valt 1 hij niet heelhuid tserugkomen. Wlbi- no heeft de staatsorganen een uitge breid onderzoek verzocht teneinde de be weringen betreffende betrekkingen tussen Westerling en de Masjoemi te logenstraf fen. Italic De Italiaanse sociaal-democra tische partij van Saragat heeft gedreigd zich uit de regering terug te trekken. leer niet binnenkort een herzien re geringsprogramma bekend wordt ge- I deze Nederlands-Indische Guerilla-orga. nisatie en de N.I. Geheime Onder grondse. Deze gevangene werd later door groot aantal Indonesisohe getuigen „her kend" als kapitein Bosch. Toen hij ont kende, dreigde men zijn vrouw te arres teren. Waarschijnlijk heeft men hem met Bosch vereenzelvigd omdat hij in de ge vangenis zijn baard en snor had laten staan. (Het witboek herinnert voorts aa verklaringen van de officier van Justitie Soenario, dat enkele klappen ter moediging om iemand te bewegen verkla. ringen af te leggen, moeilijk mishande ling kunnen worden genoemd) Een andere getuige schrijft, dat hij eerst geranseld was met een rotanstoel en daarna met een rond stuk hout. Hier op bekende hij. waarop hem werd be loofd dat hij kroongetuige zou worden tegen do heer Schmddlt en een rang bij de politie zou krijgen. 0 In een andere brief wordt geklaagd over folteringen en afknu-opelen. Een derde brief vertelt hoe Baden bijna iedereen, die hij kende, als medeplichti gen. noemde. Baden. Van Hulst. Manoch. Reijnst mochten met hun gezinnen in hun huizen blijven en als kroongetuigen optreden. Het witboek geeft een voorbeeld van de methode van ondervraging, waarbij feu getuige net zo lang werd gedreigd, tot hjj het „goede" antwoord .raadde. Ande ren moesten een document tekenen, in het middenstuk met papier was overdekt. (Zie vervolg op pagina 5) Britse spoorwegstaking nog niet beëindigd De hoop van vele Engelsen dat Zondag een einde zou zijn gekomen aan de spoorwegstaking, is ongegrond gebleken: de leiders van de 70.000 stakende sto kers en machinisten hebben in het voor stel van de Transnortcommissie geen aanleiding kunnen vinden het werk te hervatten. Het jongste voorstel van de transport commissie ,het orgaan dat in feite de Engelse spoorwegen beheert, is echter niet geheel door de stakingsleiding ver worpen. Vandaag worden de onderhen delingen voortgezet en men hoopt het voorstel in die zin te kunnen amenderen, dat hot voor de stakers aanvaardbaar is. De minister van arbeid. Sir Walter Monckton. op wiens ministerie de on derhandelingen plaats hebben heeft zijn vertrek naar de conferentie van de In ternationale Arbeidsorganisatie in Ge- nève met het oog op de stakingen uit gesteld. Billy Graham trok 41.000 hoorders in Parijs Gedurende zijn kruistocht in Parijs heeft Billy Graham in de vijf bijeenkomsten, dat hij daar sprak, 41.000 hoorders getrok ken. Er waren 2119 personen, die ver klaarden voor Christus gekozen te heb- De aanvraag voor toegangsbewijzen voor de bijeenkomst in het Rotterdamse Feijen_ oord-istadion op 30 Juni heeft thans reeds alle verwachtingen overtroffen. Bondskans. Adenauer naar Washinoton De Westduitse bondskanselier, dr Ade- auer is Zondagavond naar Washington vertrokken, waar hij besprekingen zal ren met president Eisenhower en de isters van buitenlandse zaken der Westelijke Grote Drie. Men verwacht dat behalve de komende conferentie der Grote Vier, ook de uitnodiging van Rus land aan Adenauer ter sprake zal ko- Adenauer acht een internationale ontspanning onmogelijk, zolang de beide delen van, Dudtsland niet herenigd zijn. Duitsland wil zich aansluiten bij iedere overeenkomst voor gecontroleerde be perking van bewapening en troepen sterkte. mits deze in overeenstemming net de verdragen van Parijs en de Westduitse souvereiniteit, aldus de bondskanselier. De Westduitse regering heeft in een nota, welke via haar ambassade in Pa rijs werd verzonden, de ontvangst van de Russische uitnodiging officieel be vestigd. De nota onthield zich van elke commentaar. JViet vier, zoals Zaterdag door de on volledigheid der berichtgeving op dat ogenblik gemeld werd, doch twee kin- n uit Den Ham (O.) zijn om het leven gekomen bij een autobusongeluk Osnabrück. Doordat lekkende benzine vlam vatte, vloog de bus in brand waarmee 43 le- van het Hervormde Jeugdkoor, ver gezeld van een viertal leiders, een tocht je maakten door het Teutoburgerwoud, In de vlammen zijn omgekomen: Ineke Heikens en Annie Koster, beiden 14 jaar oud. Voor het leven van de volgende jongens wordt gevreesd: Jan Ardesch (13), Gerrit Podde (12), Henk Leeuwis (12), Jan Frijlink (IS), Albert Podde (12), en Alie Schutman (14). Elf meisjes werden ernstig gekwetst. De 24 kinderen, die ongedeerd bleven, zijn des avonds, afgehaald door de bur gemeester van Den Ham, de heer G. Bramer, hun ouders en ds H. A. Labrle, Ned. Herv. predikant, naar hun woon plaats teruggekeerd. Op de Brink, waar de hele bevolking bijeen was, vertelde de burgemeester wat er was gebeurd. Ds Labrie sprak een gebed uit. Bondskanselier, dr Adenauer en de Westduitse minister ran Verkeer, dr Sleebohm, hebben telegrammen van rouwbeklag en medeleven gezonden, resp. aan dr Drees en mr J. Algera, de minister van Verkeer en Waterstaat. De bus is, na onderzoek, vrijgegeven. De chauffeur, Anton Heuver uit Vrie- zenveen, treft geen schuld. Pauselijke vlag op parlementsgebouw Naar schatting 80.000 Argentijnse rooms- katholieken hebben Zaterdag te Buenos- Aires gedemonstreerd tegen president Perón uit protest tegen diens maatrege len om een .scheiding tussen kerk en staai door te voeren. Volgens een kerkelijke hoogwaardigheidsbekleder wis de menig te. die Zaterdag op de been was. de grootste uit de geschiedenis van Argen tinië. Na een plechtigheid in de kathedraal op het Plaza de Mayo marcheerden de betogers naar het parlementsgebouw, waar zij behalve de Argentijnse ook de pauselijke vlag hesen. De Argentijnse regering had namelijk Contra terrorisme in Frans Marokko In Casablanca is de directeur van een Frans dagblad voor zijn woning doodge schoten. De politie neemt aan, dat deze misdaad is gepleegd door „contra-terro- die de Noordafrikaanse nationalisten met terreur bestrijden. Tot nu toe richtte de activiteit van de contra-terroristen zich voornamelijk tegen de Arabische bevol king. In Algerije is een aantal nationa listische leiders door de Franse autoritei ten gearresteerd. Koning Boudewijn terug. Koning Boudewijn van België is gisteren na een verblijf van vier weken in de Belgische Congo in Brussel teruggekeerd. De be volking van Brussel juichte hem hartelijk toe en een enthousiaste menigte verbrak herhaalde malen de politiecordon» de jaarlijkse viering van de sacraments dag, de Corpus Christi-processle verboden. De regering van Peron noemde dit een ernstig vergrijp tegen de Argentijnse sou vereiniteit. Zij beschuldigden de rooms- katholieken er van. de Argentijnse vlag verbrand te hebben en grote schade te hebben aangericht. De demonstranten, volgens de regering ca. 10.0PO, gooiden stenen naar gebouwen van regeringsge zinde kranten en verwijderden plaquettes van de muren van het parlementsgebouw, welke aan wijlen Eva Perón toegewijd waren. Ook schreven zij op een monu ment: De dood voor Perón. leve Chris tus-koning". een leus die vaak in de stra ten van Buenos-Aries gehoord kon wor den. Zaterdagavond zetten de betogers hun demonstratie bij fakkellicht voort Perón. die de politie opdracht had ge geven. niet in te grijpen, heeft zijn week endverlof bekort en zijn kabinet bijeen geroepen. Alle religieuze plechtigheden en mani festaties zijn thans in het gehele land ver- Gisteren heeft zich voor de kathedraal nog een ernstig Incident voorgedaan, waarbij vier mensen werden gewond. Een Peronistische menigte verzamelde zich voor de deuren en riep slagzinnen, welke door de gelovigen, die zich In vijf rijen voor de kerk hadden opgesteld, werden beantwoord met de leus: „Lang leve Christus Koning". Plotseling klonken er schoten en een man viel ter aarde. In de grote verwar ring die toen ontstond snelde de politie toe om de groepen te verdrijven, bijge staan door de brandweer die met water stralen werkte. Mercedes ontplofte boven publiek Een vreselijk ongeluk heelt Zaterdag tijdens autoraces op het parcours van Le Mans in Frank rijk ten minste 79 mensenlevens ge kost. Men vreest, dat het aantal doden nog tot 90 zal stijgen. gezien een aan'cal zwaargewonden nog in levensgevaar verkeert. Aan vankelijk was gemeW, dat er reeds 85 dodten waren geteld, maar later bleek, dat enige namen dubbel op de dodenlijst voorkwamen. Het ongeluk ls een van de ergste uit de geschiedenis van het automo bilisme. Tot de slachtoffers behoren de bestuurder van de verongelukte Mercedes, de Fransman Pierre Le- vegh, een aantal kinderen en vele vrouwen. De slachtoffers zijn bijna allen Fransen. In het ziekenhuis te Anger ligt nog een stoffelijk over schot dat niet geïdentificeerd kon worden. Te oordelen naar de restan ten van een overall zou dit het li chaam van Levegh kunnen zijn. Twee uur nadat het vertreksein w gegeven ging plotseling een angstkreet op uit tienduizenden monden en op hetzelfde ogenblik schoot een vlam omhoog en hoorde men een ontzettende ontploffing. De Mercdes-Benz van Levegh, die door de Jaguar van de Brit Hawthorn in moeilijkheden was geraakt, had het talud geraakt, sprong omhoog, kwam weer neer op het talud en ontplofte boven het publiek. De gevolgen waren ontzettend. Het voorstuk van de Mercedes met de wielen en stukken van de carossene kwam midden tussen het publiek terecht. Sommige toeschouwers werden letterlijk onthoofd, anderen verpletterd of ver brand door rondvliegende brokstukken. Paniek Een panische schrik maakte zich van de duizenden toeschouwers meester. De menigte vluchtte weg van de plaats des onheils, samen met de gewonden die nog lopen konden en die zich jammerend en vaak verschrikkelijk verminkt naar d« tribunes begaven. Op de tribunes was het publiek ver stard van ontzetting getuige van de ramp, maar enkele kilometers verder wist men van niets en vroeg men zich slechts af waaT de leiders in de race bleven. De organisatoren, gevraagd waarom de wed- Frisco ontvangt V.N.-Assemblée Francisco zich opnieuw gereed voor de verwel koming van de organi satie der Verenigde Na ties, die daar in 1945 ls opgericht. Alle zes oud-voorzit- :rs van de Assemblée zullen op deze speciale herdenkingsbijeenkomst (van 20 tot 26 Juni) het woord voe.ren: dr Van Kleffens, Spaak (België), generaal Romulo (Phl- lippijnen). dr Nervo Mexico)Pearson (Ca nada) en Entezam (Iran). Het plan, de Assem blée in San Francisco haar tienjarig bestaan te laten vieren, is afkomstig de Press and Union Leage Club, dte al 60 jaar als gastheer optreedt b(j belangrijke bezoeken de stad. In 1954 vo teerde de gemeenteraad bedrag van 150.000 dollar om de officiële Kosten van hel V.N.-oe- zoek le dekken. De Press and Union Leage Club neeft naar geriefelijke gebouw met ontvangzalen, bars, eet zalen. bibliotheek en zwembad beschikbaar gesteld als hoofdkwar tier voor de internatio nale pers. Tot nu toe nebben reeds meer dan 500 verslaggevers van radio, televisie en pers zich van logies in Fris co verzekerd. Op 19 Juni, de dag vóór de Assemblée bij eenkomt, zal de plaat selijke Raad van Kerken een plechtige samen komst houden. De dag daarop wordt de zitting der Assemblée officieel geopend na een lunch die de stad San Francis co aan de gedelegeerden aanbiedt. Andere evenementen voor de gedelegeerden (er worden cr nog tien tallen uitgedacht): ballet en concert, officieel V.N.-diner, openlucht samenkomsten, gala- Alle zittingen van de Algemene Vergadering zullen door de televisie stations van San Fran cisco worden uitgezon- Er is geen stad ter wereld die zich beter leent voor deze zittings periode der V.N.-Assem- blée dan Frisco, „de stad van de vele tongen". Men vindt er een Frans ziekenhuis, Boeddhisti sche bedehuizen en de grootste Chinese kolonie op het Westelijk half rond. Het beste restau rant wordt beheerd door een Armeniër en het po pulaire district om uit eten te gaan is zó Ita liaans, dat Engels er slechts door een minder heid wordt gesproken. strijd niet werd afgelast, deelden mede. net opzet niet te hebben gedaan in het belang van de veiligheid. Zij wilden ongeorganiseerd en haastig vertrek voorkomen, mede met het oog op het 'ervoer van de gewonden. Ook vreesden :ij dat er nog meer doden gevallen zou den zijn. Ontzetting Vele mensen vielen flauw bij het zien an de verschrikkelijke tonelen. Een moeder, zelf ernstig gewond, wierp zich op het lichaam van haar zoontje, dat op het talud lag, naast haar reeds overleden echtgenoot. Door middel van de luidspre kers werden dringende beroepen gedaan om bloed af te staan voor transfusies, die wellicht nog redding konden brengen. De vlammen en het rondvliegende metaal richtten eon ware slachting aan onder de toeschouwers. In sommige ge vallen werden de mensen door de rond vliegende stukken kokend heet metaal onthoofd. De ouders, die buiten zichzelf van smart waren, namen de lijkjes hun ner kinderen mee zonder de politie In te lichten. Leven gered I Pierre Levegh, de 49-jarige Franse coureur, die tijdens de 24- uurs rit te Le Mans met zijn Mercedes verongelukte. Nauwelijks een seconde na het v< gelukken van de Mercedes van Levegh vloog wereldkampioen Juan Manuel Fangio met zijn Mercedes dwars door de rook en vliegende brokstukken heen. Hij ontkwam ternauwernood aan een onge luk. Later vertelde hij dat Levegh hem het leven had gered. Hij zag Levegh zijn hand opsteken als teken dat er gevaar dreigde. Fangio remde, maar bij de heid van bijna 300 km, welke de beide wagens hadden viel er aan tijdig stoppen niet meer te denken. Fangio zag dat de wagen van Levegh naar rechts schoot, terwijl de Austin Healy van Macklln vlak voor hem naar links werd geworpen. Hoe Fangio passeerde en Macklin ontweek weet hij nu nog niet In vele kringen wordt de catastrophe van Le Mans gezien als een laatste wi schuwing voor de autosport. Zij ir voor de belanghebbenden aanleiding om eindelijk de cqnsequcnties te trek uil dc tragische ervaringen van de 1: stc jaren. Door dc dood van Levegh is het aantal bekende renners, dat dc laat ste twee maanden is verongelukt, gesteger tot zes en sindsdien alweer tot zeven, ni gisten ook de Italiaanse coureur Mart. Delia Favera is omgekomen. Gezegd wordt dat definitieve afschaffing van deze wedstrijdsport wellicht niet te ver mijden zal zijn als uit het gebeuren te Le Mans geen les wordt getrokken, want het Is het leven dat heilig is, zo zegt men en niet de vooruitgang. Russische voorscrona in bouw van raketten Volgens het gezaghebbende Amerik luchtvaarttijdschrift Aero Digest, zou de Sowjetunie een grote voorsprong hebben wat betreft de bouw van raketten, welke worden voortgedreven door kernenergie en door geconcentreerde bundels van Lichtdeeltjes. Deze laatste soort raketten zou de snelheid van het licht kunnen be reiken, n .1. 300.000 km per rfeconde. De Sowjetunie beschikt volgens Aero Digest reeds thans over een projectiel, dat op bijna 90 meter onder water kan worden afgeschoten op doelen op 223 kilometer afstand. RuslandOostenrijk Het Presidium van de Opperste Sowjet heeft het Oostenrijks vredesverdrag bekrachtigd. Een lelefoto, die kort na de verschrikkelijke ramp te Le Mans werd gemaakt. Vlak bij de grote tribune lagen tus sen de verspreide brokstukken van de uit elkaar gespatte Mercedes de gewonden HET WEER IN EUROPA II -i |5 WEERBERICHT 'IT Tijdelijk opklaringen Tot morgenavond verwacht De Bilt: Aanvankelijk nog hier en daar enkele buien maar ook opklaringen, later weer toe nemende bewolking maar op de meeste plaatsen droog. Vannacht kouder, maar mor genmiddag Iets minder koud. Matige, tijdelijk zwakke wind tussfen Noorwest en Zuidwest. (Opgemaakt te 10 uur)

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 1