|licuuie £riltsrl)e (Courant Westen met bereid tot de Sowj gesprek etunie Vier soldaten (twee gedood) urenlang bekneld Ned. Zaterdagelftal won van België Houten rijtuigen schoven in elkaar en één geraakte er in brand Vliegen naar Amerika wordt voor gezinnen goedkoper MAANDAG 9 MEI 1955 BUREAUX: Steenstraa'. 37. Directie. Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: TeL 31441. Postrekening: 38936. ABONNEMENTEN: j ö.40 per kwartaal; 2,15 per maand; 0.50 per week. ADVERTENTIÊN: 0.18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Zes en dertigste Jaargang No 10338 Directie: F. D1EMEB Hoofdredacteur: Dr. E DIE MER Chei-Red.: H. W. I. ENSERINK CHRISTELUK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken „Stantoasllch is gbfblmn myn hert ia teaijensport" OP HET HOOGSTE NIVEAU? Nog onzekerheid over datum en ^\\es weigert Bao Dai plaats van samenkomst PARIJS. 9 Mei DE MINISTERS van buitenlandse zaken der Westelijke Grote Drie, die op het ogenblik in Parijs besprekingen voeren, zijn overeengeko men, dat zij hun Russische collega Molotof zullen uitnodigen, aan eind van deze week naar Wenen te komen om het Oostenrijkse vredes verdrag te ondertekenen. Voorts werden de drie ministers het er over eens, dat zij de Russen zullen uitnodigen vóór October een viermogend hedenconierentie over Europese zaken bij te wonen. In de komende dagen zal nog worden uitgemaakt, of het een bijeenkomst van regerings_ leiders (Eisenhower. Eden, Boelganin en Faure) dan wel van de ministers van buitenlandse zaken zal worden. Dulles moet nog overleg plegen met president Eisenhower. Alvorens de uitnodigingen worden verzonden, zal vandaag nog overleg worden gepleegd in de Atlantische (NAVO) raad. ningscomité of „wapen pool", belast met de samenbundeling van de wapenpro ductie. Als waarnemend secretarissen- generaal zullen verder optreden de Brit Peter Frazer en de Duitser Hasso Etzdorf. De assemblée, het „parlement" va: Westeuropese Unie, zal haar eerste zit ting in Juli te Straatsburg houden. Tu/pen met gaatjes De politie te Lübeck heeft moeten be sluiten in alle bloembladen van de tul pen, welke de openbare parken sieren, gaatjes te maken. Dit i6 gedaan om de bloemenhandelaren te weerhouden, tul pen te koop aan te bieden, die uit de stedelijke plantsoenen zijn gestolen. je Ver. Staten en Westduitsland wen- n een conferentie op hoog niveau te laten voorafgaan door een gesprek van inisters van Buitenlandse Zaken; Frankrijk en Engeland zijn voorstanders en gesprek van de staatshoofden, viermogenhedenconferentie over Europa zal mogelijk in Juli in Bonn. of Stockholm worden gehouden, indien de Russen daarmee instemmen. De Ver. Staten zouden de conferentie tot Septem ber willen uitstellen. i een bespreking over het Saarge- bied zijn de Westelijke ministers nog toegekomen. Wat de keuze van de eerste Hoge Commissaris voor het Saar- gebied betreft, is er evenwel geen spra ke meer van dat onze landgenoot Van der Goes van Naters een kans maakt. De gedachten gaan in de richting van een Engelsman, een Zweed of een Zwitser. De Russen besloten intussen de ver dragen met Engeland en Frankrijk (1940) op te zeggen, nu deze landen de Parijse verdragen definitief hebben bekrachtigd. In Berlijn maakte de communistische premier Grotewohl bekend, dat de lan den van het Sowjetblok a.s. Woensdag te Warschau een verdrag van wederzijd se hulp zullen sluiten. Grotewohl achtte oplossing van het Duitse vraagstuk mo gelijk op dezelfde basis als het Oosten rijkse. Tenslotte vermelden wij nog, dat de besprekingen tussen de Grote Vier de Inzet van de verkiezingsstrijd in Enge land zijn geworden. Premier Eden ver klaarde een uiterste poging te willen doen om een oplossing te zoeken voor de geschillen tussen Oost en West. Opposi tieleider Attlee beloofde hetzelfde te zul len doen als de socialisten weer aan het bewind mochten komen, „omdat er alle kans op een botsing van wereldomvang WESTEUROPESE UNIE Zaterdag is de Westeuropese Unie (Engeland, Frankrijk, West-Duitsland. Italië en de Benelux) officieei ln wer king getreden. Tot secretaris-generaal van de organisatie werd de Belg Louis Goffin benoemd. Goffin was tot nu toe ambassadeur in Perzië. De Italiaanse vice-admiraal Luigl Ferreri werd benoemd tot directeur van het bureau voor toezicht op de bewa pening. De Fransman Charles Chrlstofini werd benoemd tot waarnemend secretaris generaal van de WEU en tot secretaris generaal van het permanente bewape- te ontvangen PARIJS, 7 MEI. TYE AMERIKAANSE minister van tenlandse zaken, Dulles, die in Parijs met zijn twee Westelijke collega's Pinay en MacMillan de kwestie-Vietnam be sprak, heeft geweigerd het Zuidvietna- mese staatshoofd Bao Dai te ontvangen. De ex-keizer was naar Parijs gekomen om minister Dulles een plan voor te leggen, dat de rust in Zuid-Vietnam zou kunnen herstellen. De grote lijn van Bao Dai's plan was, dat hij naar Saigon zou terug keren om een kabinet op brede basis te vormen, waarin Diem. de huidige premier, zou worden opgenomen. Volgens de eerste berichten konden de ministers de eerste dag niet tot een com promis komen inzake Zuid-Vietnam. Frankrijk blijft Bao Dai steunen. Minister Dulles maakte bekend, dat zijn land premier Diem zal blijven steunen, zolang deze aan de macht is en zich een onverzoenlijke anti-communist toont. In Saigon is de uiterlijke rust weerge keerd. Het laatste bolwerk van de opstan dige Bin Xoejen-secte gaf zich gisteren wer aan het nationale leger. Film over Einstein De Amerikaanse filmmaatschappij Warner Brothers is van plan zo spoedig mogelijk een film te maken welke het leven van Albert Einstein to$ onderwerp zal hebben, zo meldt Reuter. Vaccin van dr Salk verboden WASHINGTON. 9 MEI NADAT Vrijdag was besloten, de distributie van het Salk-vaccin tegen kinderverlamming stop te zet ten, heeft de Amerikaanse regering thans alle inentingen met het vaccin voorlopig verboden. Dit verbod is het gevolg van de grote onzekerheid die zich zowel van de me dici als van het Amerikaanse publiek heeft meester gemaakt toen bekend werd dat verscheidene kinderen z(jn overleden na een injectie met hel Salk-vaccin. Naar Reuter verneemt, heeft de rege ring deze maatregel genomen om te voor komen dat er een paniek uitbreekt. Het vaccin wordt op het ogenblik aan een diepgaande studie onderworpen. OoEl-Duitskmd schaft van lieverlede Zondag af De Evangelische Kerk in Oost-Duits- land heeft zich in haar laatste vergade ring van leidende ambtsdragers opnieuw beziggehouden met het vraagstuk van de handhaving van de Zondag en ven de Christelijke feestdagen. Niettegenstaande alle stappen, die van kerkelijke kant zijn gedaan, wordt de situatie steeds slech ter. Uit tal van berichten blijkt, dat het streven om de zon- en feestdagen af te schaffen, toeneemt. In opdracht van de vergadering heeft daarom de kanselarij van de Evangeli sche Kerk in Berlijn zich tot de plaats vervangende minister-president Nusohke gewend met een schrijven, waarin ander maal het handhaven van de Zondagsrust onder de aandacht der Oost-Duitse rege ring wordt gebracht. BI] OLDEBROEK ONTSPOORDE TREIN Duizenden guldens korting mogelijk Alle bij de lata aangesloten luchtvaart maatschappijen zullen gezinnen die ln het tijdvak tusen 1 November en 31 Maart gebruik maken van de Noord- en Midden- Atlantische luchtroute, een tegemoetko ming in reiskosten verstrekken. Het hoofd van het gezin, dat buiten het zomerseizoen een transatlantische luchtreis maakt, betaalt het volle tarief, maar echtgenote en kinderen tussen de 12 en 26 jaar ontvangen een reductie, die niet in procenten maar in een vast be drag is bepaald, onverschillig welke af- •tanden er buiten het oceaantraject wor den afgelegd. Voor de passageprijs van kinderen beneden de 12 en 2 Jaar bestaat reeds een reductie van 50 resp. 90 pro cent. Voor een gezin van bijvoorbeeld vier personen wordt op een retourvlucht over de Atlantische Oceaan een korting van Naar de bollen „Waar lacht die f3420 in de eerste klasse en van f2280 in de toeristenklasse verleend. De K.L.M. verwacht van dit familie- reisplan uitbreiding van het personen- voer tussen Amerika en Europa, temeer omdat haar afbctalingssysteem, dat tot nu toe beperkt was tot New York cn om streken, thans over geheel Amerika is uitgebreid. Moet mr Reinink heengaan In het voorlopig verslag van de Eerste Kamer bij de begroting van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen stellen ver scheidene leden de vraag of het waar is. dat de huidige secretaris-generaal, mr H. J. Reimink, binnenkort gaat vertrekken. Deze vraag is bijzonder belangwekkend door wat er nog aan is toegevoegd. De zelfde leden willen nl, ook weten, hoe wordt gepoogd althans nog enige coördi natie in de werkzaamheden ten öepar- temente tot stand te brengen in verband met de veelvuldige afwezigheid van die secretaris-generaal. Hierbij merken wij op, mr Reinink, toen hij secretaris-gene- 1 werd. directeur-generaal voor de Kunsten was enbleef. De hieraan ver bonden werkzaamheden z'v> zeer tijdro vend, vooral door de buitenlandse cultu rele betrekkingen en de Unesco. Het ligt voor de hand. dat bij een zo omvangrijk en belangrijk departement als minister Cals heeft te beheren, deze twee functies onmogelijk blijvend kunnen worden ge combineerd. Menon naar Peking vertrokken De vertegenwoordiger van India bij de Ver. Naties, Krisjna Menon, is uit Tokio vertrokken voor een bezoek aan Peking. Hu zal trachten door bemiddeling tussen de Ver. Staten en communistisch China het geschil Formosa tot een oplossing te brengen. De Amerikaanse regering neemt een afwachtende houding aan en legt er de nadruk tp dat zij geen enkel land heeft gemachtigd, te bemiddelen voor een wapenstilstand in het gebied van For mosa Menon zelf waarschuwde, geen spectacuiai'e resultaten van zijn reis te De oudste en jongste Koningin van Europa. Zo luidt meestal het onder schrift van deze unieke foto, 'ie zestig jaar geleden werd genomen toe.n de jeugdige Koningin Wilhelmina van 26 April tot 9 Mei haar eerste officiële bezoek aan Engeland bracht op uitno- diging van Koningin Victoria. Twee vorstinnen gefotografeerd in het Pa leis te Windsor. Een beroemde plaat, onze lezers welbekend. Maar. wat weinigen zullen weten is.... dat het een truc-opname was, die ter ere van dit koninklijk bezoek werd gemaakt. Geen enkele fotograaf was bü deze historische ontmoeting aanwezig. Daarom stelde de Haagse fotograaf Chits op verzoek van de uitgever M. M. Couvée te 's-Gravenhage des tijds uit tuiee afzonderlijke foto's bo venstaande ..opname" samen. En niemand twijfelde aan de echtheid.... Actie voor Slichting bijna geslaagd De Inzamelingsactie voor de Stichting 1940'45 zal. zo vernamen wij hedenoch tend, een succes worden, als zij, die nog geen bedragen stortten, of overgeslagen werden bij de collecte, alsnog over de brug komen. De landelijke leiding Is niet ontevreden, maar vertrouwt op deze laatste loodjesl (Van onze speciale verslaggever) 't HARDE (VELUWE) 9 MEI pRECIES OP DEZELFDE PLAATS waar vorig jaar Januari een trein ontspoorde, is Zaterdagmiddag te kwart over één een militaire trein uit de rails gereden, namelijk een kilometer ten Noorden van het station Legerplaats Oldebroek ('t Harde). De gevolgen waren ernstig. Van de 83 militairen, die juist voor een weekendverlof te Wezep waren ingestapt, geraakten vier man bekneld in de brokstukken van twee over eikaar ge schoven wagons. Een van hen kon spoedig worden bevrijd, het volgende slachtoffer pas twee uur en drie kwartier na het ongeluk. De ander» twee waren pas een uur later los gezaagd. Voor hen, de dienstplichtige militairen H. Froger en F. H. L. Innemee, beiden 20 jaar oud en uit Den Haag afkomstig, kwam de hulp echter te laat. De trein is door onbekende oorzaak bij bet berijden van een aftakkende wissel ontspoord. De electrische locomotief buiten het spoor staan. De daarachter rijdende verwi mingswagen ontspoorde geheel. Er wai nog twaalf houten rijtuigen. Daarvan o spoorden er acht. Een afgesloten rijtuig, waarin dus gelukkig geen reiziger: geraakte in brand, doordat de gasleiding brak (de houten rijtuigen hadden n gasverlichting!). Het rijtuig brandde u De electrische bovenleiding smolt doi Twee andere rijtuigen werden in elkaar gedrukt. Beide sporen van het baanvak werden geheel versperd. Het spoor over 200 meter ernstig beschadigd. De trein was met verlofgangers op weg van Wezep naar Amersfoort. Het eerste contingent (van de mechanische vakschool der genie) was in Wezep gestapt en in de Legerplaats Oldebroek stonden nog ruim honderd man te wach ten, evenals in Harderwijk, waar een groot aantal militairen zou instappen. De dienstplichtig soldaat H. van Veen t Rotterdam, die het ongeluk meemaak te. vertelde: „Wij zaten wat te doezelen ineens was er een geschommel, een ge schud en gekraak, terwijl de bank onder vandaan schoot. In de cpupé achter gilde iemand. Zodra wij konden, sprongen wij de trein uit. We zagen dat de volgende wagen in de onze schoof. Drie van onze kameraden, Heeren uit Breda, Amorij uit Maastricht en Innemee Den Haag, konden zich niet meer los werken. Een wagon vóór ons begon plot seling te branden. Dat was een afgesloten tweede klas-rijtuig Dichte stoiwolk Later bleek dat niet drie doch vier mi litairen tussen de brokstukken van de wagons bekneld waren geraakt. De bran dende wagon 6tond onmiddellijk in lich terlaaie. Dit werd echter niet direct op gemerkt, doordat de gehele trein enkele minuten lang in een dichte stofwolk ge huld was. Acht wagons kantelden nadat zij, de spoorbaan omploegend en de dikke Van Doomtown tot Survival City Het meest concrete re sultaat van „Operation Cue", de grootste Ameri kaanse proefneming op het gebied der burgerlijke verdediging, schijnt te zijn, dat schuilplaatsen van staal, beton of aarde de beste bescherming bie den tegen atoom- en H- bommen. De „Operation Cue" was het laten ontploffen wan een atoombom boven een natuurgetrouwe minia- tuur-copie van een Ame rikaanse stad. Oorspron kelijk „Doom town" (ten dode gedoemde stad) ge naamd, werd dit veran derd in „Survival City" (de stad waar men over leeft) Na de proefnemingen van Donderdag bleken twee honden in een b tonnen schuilplaats in ven te zijn gebleven een ontploffing, die tjes uizen, de En de wereld draait..... rest van het huis, op ca. kilometer van het centrum met de grond ge lijk had gemaakt. Poppen in schuilplaat- bleken ongeschonden. Voorts overleefden tientallen honden, ratten, konijnen, guinese bigge- proefnemtngen in allerlei schuilplaatsen onderge bracht, de ontploffing. Op afstanden van 1 tot 2.5 ki lometer van het centrum schijnt geen enkel proef dier te zij n beztveken. al hoewel men hieromtrent pas over maanden zeker heid zal hebben. Op 1500 meter bleken twee betonnen blokhuizen onbeschadigd te zijn; slechts de vensters en deuren waren bezweken. In huizen, die de ont ploffing weerstonden, ble ken poppen, muren, meu belen, lambrizeringen enz. letterlijk doorzeefd met glassplinters. Tegen dit gevaar voor de bewoners zullen maatregelen geno men moeten worden. biels versplinterend, vele meters achter de ontspoorde locomotief waren doorge schoven. Een van de passagiers rende direct de spoorlijn langs naar het stationsgebouw tje om medische en technische hulp vragen en de brandweer te waarschuw De brandweer uit Doornspijk was eerst op de plaats des onhcils en heeft urenlang, al spoedig geassisteerd door dt met groot materieel uitgerukte brand weer uit Apeldoorn en de corpsen uil Nunspeet, Epc en Vaassen, het in het midden van de trein laaiende vuur be Gemakkelijk was dit aanvankelijk niet, aangezien de wind op de lengte van de trein stond. Deze was samen gesteld uit stoommaterieel: oude hou ten wagons, die met hun geteerde da ken bijzonder brandbaar waren. De Verkiezingen in Engeland Prof. dr J. J. de Jong, hoogleraar in de politieke wetenschappen aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, vertoeft op het ogenblik tn Enge land in verband met de parlements verkiezingen, die op 26 Mei a.s. tn dat land gehouden zullen worden. Wij hebben hem bereid gevonden, voor ons blad hierover ecu serie artikelen te schrijven, waarvan de lezer vandaag het eerste in dit nummer eal aantreffen Prof. De Jong behandelt achter eenvolgens de betekenis van de verkiezingen. het parlementaire sgsteem, het kiesstelsel, partijen en hun programma's, de organisatie van de campagnes, de candidaat- s'elling, de verkiezingsfraude in Belfast en Noord-Ierland. Daags voor de verkiezingen geeft de hoog leraar een prognose. In een slot artikel schrijft hij een nabeschou wing. We rü'n er van overtuigd, dat ■>oor deze artikelenreeks grote be- mgstclHng bestaat. Oorzaak onbekend (Van onze speciale verslaggever). De oorzaak van het spoorweg ongeluk bij Oldebroek Is nog on bekend. Volgens ooggetuigen stond het eerste sein op onveilig en het tweede op geel-dubbel wit, her peen betekent: rechtuit rtjden. De locomotief schoof echter naar links. Functionneerdc dus de wissei niet goed dezelfde wissel waarop ook vorig jaar een trein ontspoor de? Of reed de machinist de trein met een te grote snelheid over de wissel cn liep hij daardoor uit de rails? Volgens de Ned. Spoorwe gen heeft een onmiddellijk inge steld onderzoek uitgewezen dat de technische installaties van het baanvak, van de beveiliging daar van en van de trein zelf geen ge breken vertoonden. Een dieper paand onderzoek zal de oorzaak aan het licht moeten brengen. verontwaardiging onder de militai ren was groot toen zij tot de ontdek king kwamen dat de in de trein aan wezige brandblusapparaten waarde loos bleken te zijn. Verder kon men ln de verwarring welke na de ontspo ring ontstond, niet anders vinden dan een bijl, om de bekneld geraakte ka meraden te ontzetten. Doeltreffende hulp boden wél de brand weermannen en een groot aantal mili tairen uit de legerplaats Oldebroek. On der dezen bevond zich de majoor-aal moezenier C. Rademaker, die urenlang gezaagd, gekapt en getrokken heeft en de slachtoffers moed ingesproken heeft. Honderden kijkers Het ongeluk trok uiteraard veel be langstelling. Honderden kijkers, op veili ge afstand gehouden door rijkspolitie marechaussée, werden aangetrokken door de hemelhoog opkrullende rookwolken, waarbij aanvankelijk aan bos- en heide brand gedacht werd. Ir F. Q. den Hollander, de heer Wcs- sel Boer en andere leden'van de NS-staf arriveerden te ongeveer 2 uur, even later gevolgd door de heer J. de Roos, hoofd inspecteur van het brandweerwezen in Gelderland. Ook de minister van Oor log. ir C. Staf, begaf zich naar het toneel an de ramp. waar hij met de directie an de NS de situatie opnam. Met tanks erd inmiddels geprobeerd de gevaar lijke brandende wagon opzij te trekken, doch dit bleek niet mogelijk. Zoals gezegd, vergde het bevrijden van de slachtoffers uren tijd. Het ge bruik van snijbranders was te ge vaarlijk, zodat veel werk moest ge beuren met zagen, kap- en zelfs zakmessen. De militairen waren be kneld geraakt tegen het dak van hun coupé waaronder het dak van de volgende wagen was geschoven. Zou de trein uit nieuw materieel heb ben bestaan, aldus 'n deskundige, dan wa de gevolgen minder ernstig en was ravage lang niet zo groot geweest. Een grote ploeg NS-werklieden heeft een gehele avond en nacht en een groot ge deelte van de Zondag doorgewerkt om het baanvak vrij te maken. Om 10.40 uur Zondagmorgen kon de eerste trein weer rijden en om half twee Zondagmiddag was verkeer in beide richtingen weer mogelijk. Het verkeer werd ondertussen via Amersfoort, Apeldoorn en Deventer Zwolle geleid. Tussen Nunspeet en Zwolle werd voor het locale verkeer een pendeldienst met bussen Ingelegd. Op vallend was dat de militairen uit de ver ongelukte trein, die te Oldebroek op ver- vervoer moesten wachten, geen ge bruik maakten van de hen door automo bilisten aangeboden liften. De twee ern- Ernstige toestand op Celebes De luchthaven van Makassar Is vol wa penen en uit alle bosjes rondom het veld ziet men geweren en machinegeweren steken. Overal ziet men soldaten, aldus schrijft Robert Alden in de New York Times. Men acht de toestand aldaar ern stiger dan elders in Indonesië. Kahar Moezak'nar en zijn volgelingen Hebben thans 40 tot 50.000 man goedgediscipli- neerde. geoefende en welgewapende troe pen. Zij beheersen een groot deel van Z.- Celebes, zelfs kuststreken, zodat bij de algemene verkiezingen ongeveer 4 mil- lioen mensen niet in staat zullen zijn deel te nemen. Als de regeringstroepen opmar cheren, verdwijnen zijn volgelingen te paard in de bergen, om later elders weer toe te slaan. Honderdduizenden zijn thans van alles beroofd en op regeringssteun aangewezen. Moezakhars leger onderhoudt een losse band met soortgelijke Moham medaanse organisaties elders in de Ar- Ned'erlanders overvallen in Indonesië Op twee verschillende plaatsen ter Oost kust van Sumatra zijn planters, die met loongelden op weg waren van Medan naar hun ondernemingen, door bandieten over vallen. aldus meldt het A.I.D. De eerste overval geschiedde op Soengei Moesam Geo •Wehry nabij de grens van Atjeh. De administrateur, de heer Rol. die teza- reisde met zijn vrouw, dochtertje en w van een assistent, werd beroofd 83.000 roepiah door gemaskerde en gewapende bandieten, doch men liet hem. verder ongemoeid. Bij de onderneming Bekalla niet ver van Medan trachttte een met een revolver ge wapend man in een holle weg de jeep van de heren Holzapfel en Ten Hacken tegen te houden. Deze reden echter door, hoe wel de man een koplamp stuk schoot en enige malen zonder succes kogels door de jeep heenjoeg. Zij ontkwamen met 90.000 roepiah's. In het Pengalenganse op Java plunder den bandieten twintig woningen op de onderneming Tjinjiroean en schoten één Amerik. belangstelling voor Fokker De heer R. F. Six. de president van de Pioneer Airlines, een kleine Amerikaan- binnenlandse luchtvaart-maatschappij, zal omstreeks 18 Mei een bezoek brengen de Fokkerfabrieken te Amsterdam. Hij heeft grote belangstelling voor de Fokker F-27 Friendship. De Pioneer Air- is voornemens haar vijftien ver ouderde toestellen door Nederlandse en Engelse toestellen te vervangen. /Tv IZv)i$ WEERBERICHT Lagere middagtemperatvren De Bilt verwacht tot mor genavond: aanvankel. zwaar bewolkt, later wisselende bewolking. Enkele buien met een kans op onweer. Mor genmiddag lagere tempera turen. Matige tot krachtige wind tussen Zuid en WesL (Opgemaakt te 10 uur). ZON EN MAAN Dinsdag zon van 4 58—20.20 uur. Maan op 23.56, onder 6.55 uur. Op 15 Mei L.K. stig gewonden, de 20-jarige H. Froger en de 20-jarige F. H. L. Innemee, belden uit Den Haag, overleden tijdens het vervoer naar het R.K. ziekenhuis te Zwolle. De dienstplichtige A. R. Amorij wordt nog daar verpleegd. De soldaat J. M. Heeren uit Oo6terhout is, licht gewond, ter ob servatie opgenomen. De Nederlandse Spoorwegen zijn vol lof en erkentelijkheid voor de krachtige hulp van de te Oldebroek gelegerde mi litairen, die van het eerste ogenblik af en verder de gehele nacht met groot ma terieel en onder de zeer bekwame leiding van hun officieren aan het opruimings- werk hebben deelgenomen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 1