j lïïiPP jjj Gelijk een palm groeit onder druk.. 1 Morgen Moederdag Cursussen in Rockanje Hoe zoudt U zo'n flat inrichten? De zomer nadert NIEUWE LEIDSCHE COURANT MEAT AND VEGETABLES, and vegetable»" gegeten, bet geallieerde legi r\jke mate aan on» verstrekt werd en waarvan Het gezin van mevrouw E. van Veseemvan Oudbeusden, Münehcrenlaan 199c, in Rotterdam, heelt de herinnering aan die dagen eveneens opgehaald door dit menu. Maar er is" een klein verschil. Muvrouw Van Vessem heeft die „stevv" nl. niet zelf gemaakt. Ze bezat nog drie van die echte, originele blikken, die on» destijds verstrekt werden, en die heeft zo altijd bewaard voor een bijzondere gelegenheid. Die dee.l zirh op de tiende verjaardag van de bevrijding van ons land h Vessem de inhoud van de blikken verorberd! reft "de 'familie"' v an AAN alle kanten is deze dagen de oorlogstijd weer in onze her innering teruggebracht. Laten wij ons pok even weer te binnen bren gen, hoe in die oorlogsjaren het gewone dagelijkse leven reilde en zeilde. In de loop van de bezettings tijd waren de banden die vrijheid en mogelijkheid zich het nodige aan te schaffen belemmerden, al nauwer aangetrokken. Handel en huishouden geraakten in de knel" toen de belangrijkste voorraden van letterlijk alles wat de vijand tot nut kon zijn, de oostelijke grens passeerden. Steeds zwaarder werden de eisen, gesteld aan de vinding rijkheid van de huisvrouw, die de haren van het nodige wilde blijven voorzien. De sterk gerantsoeneerde hoeveelheid aardappelen, brood en vet maakte het in het tweede oor logsjaar de arbeidersvrouwen vrij wel onmogelijk man en grote zoons tevreden te stellen. Dezen konden toen ook al niet meer ongelimiteerd hun rokertje opsteken, hetgeen hun humeur, en dus de huiselijke sfeer evenmin ten goede kwam, als de niet tot verzadiging gevulde maag. Zo ontstonden in 1941 reeds, toen voor het eerst het aardappelrantsoen naar beneden ging, in verschillende buurten van onze grote steden relletjes. Op tochten van kinderen, behaneen met borden, waarop in grote letters „Hon ger" te lezen stond, bewogen zich door de straten. Naar het schijnt hadden de moeders van deze jeugd de hand in het plan ge had. In werkelijkheid was van honger nog'geen sprake. De tijd zou komen dat er met reden „honger!" kon worden ge roepen! Maar toen zou niemand er meer aan denken, omdat hij veel te veel zijn krachten nodig had om dat sluipende spook te bestrijden. Lange rijen voor de winkels ,ook waar men de gewone artikelen op de bon ver kocht. konden al spoedig niet meer uit het straatbeeld worden, weggedacht. Voor de huisvrouw met kleine kinderen zonder hulp van vriendelijke buren was het wachten, met de spanning hoe het intussen thuis zou gaan. meestal een ware beproeving. Een ieder die mee moest doen aan de queuevorming ver wenste dit onontkoombare tijdvermors. Het was wachten, wachten, wachten. Uren voor een distributiekaart, uren om een formulier te bemachtigen, uren om een extra vergunning te halen. Ik zie ze nog sjouwen van de ene textielzaak naar de andere, de aan staande moeders, die zojuist de zui nige speciale toewijzing in handen kregen. Week in week uit en hoe na der ,de dag kwam dat de wieg be woond zou zijn, hoe moeizamer de stap, hoe telcurgestelder de blik. He lemaal spaak liep het gelukkig zel den, niet omdat alsnog de winkels beter bevoorraad werden, maar om dat in groeiende gemeenschapszin vriendelijke handen de luiermand die vrijwel leeg dreigde te blijven, vulden met te leen gegeven spulle tjes. Het schoeisel speciaal voor de op groeiende jeugd, vormde op den duur een probleem, dat slapeloze nachten kostte. Leer of rubber om te repareren was zo schaars, dat het. een bijzonder buitenkansje mocht heten als men een rubberreparatie tegen normale prijs ge daan kreeg. Oudé spreien, door grootmoeder ge haakt in de tijd van haar jongemeis- jesdromen. degelijk gebreide onderleg gers. waar verrukkelijk veel katoen in was verwerkt, ondergingen in talloze ge zinnen een metamorphose tot onder goed. Kasten werden onderste boven gehaald om elk draadje, dat nog dienst kon doen, als stopgerei, te voorschijn te doen ko men. De voeten van kous en sok wer den kleurig als bollenvelden in bloei. De vrouwen waren blij als de staalkaarten van lapjes, waarin de overhemden van mannelijke* huisgenoten moesten worden herschapen, verborgen konden blijven onder het slijtende costuum. Ondervoeding Toen ondervoeding al minder een sporadisch verschijnsel werd, beijverden velen in het noorden en oosten des lands zich om naar familie en vrienden in de steden, waar de situatie slecht was, een hoognodige aanvulling van de rant soenen te verschaffen. Wel werden er steeds meer pakjes gestolen, maar de inhoud daarvan kwam tenslotte ook in een hongerige maag terecht. Voor de mensen, die geen welwillende relaties op het platteland hadden, werd het le ven wel zeer zorglijk. De maaltijden Nederlandse vrouwen waren in de oorlog onbegrensde krachtsinspanning in staat van de centrale keuken, waarvan ge; bruik gemaakt werd door steeds méér gezinnen en alleenstaande personen o die arme kamerbewoners in oorlogs tijd verminderde de kwaliteit en hoe veelheid. Maar men hield moed. Hoop vol was de stemming. Doch na Septem ber 1944 schrompelde in de westelijke provincies de mogelijkheid om zich te Jkoude, tot De huishouding, teruggeworpen op het primitieve gas- en electriciteitsloze peil, miste de middelen ter omschake ling. Van de toegewezen vier mud kolen kwam in vele gezinnen slechts een enkele H.L. binnen, in die bitter, bitter strenge winter. De kleine hoe veelheid beschikbare petroleum of terpentine bleef gereserveerd voor de babies, die bijna nog verkommerden. Wie toen geen noodkacheltje bezat, was dubbel gedupeerd, want buiten de zwarte handelaren konden weinigen zich veroorloven een gewone kachel te stoken. Straks bleek zelfs geen noodkacheltje klein genoeg om met de aanwezige brandstof toe te komen. Velen zullen zich nog wel herinneren de „majotjes," die toen /hun intrede deden. De prijs van zo'n gevalletje niet veel meer dan twee in elkaar geschoven stukjes kachelpijp, nauwelijks 30 c.m. hoog was om en bij de 30. Er werd vaak zelfs alleen gclev.erd. indien men boven-. enthousiast in het begin, toen we zelf zo'n ding veroverd hadden. Een paar droge takjes en propjes papier Alles waarmee de kachel ge stookt kon worden, was welkom in die dagen. Kinderen zoeken stukjes kolengruis, die van een wagon zijn gevallen. H Lange, lange rijen moesten voor de winkels en de distributiekan toren gevormd worden en uren tijd werden er vermorst met het wachten, dat in vele gevallen nog vergeefs was ook. organisatie, die wist millioenen liters bij voeding te organiseren voor de zwak- sten, maar de nijpende honger kon er toch'niet door worden gestild. Toen kwam de tijd, dat in vele gezinnen overlegd werd de kinderen naar het noorden of het oosten te sturen. Hele transporten vertrokken in open beestenwagens, blootgesteld aan de felle kou en aan beschieting uit de lucht. Het «wam voor, dat kindereu, door een particulier mee genomen, eerst na 19 dagen hun be stemming bereikten. Men besloot dan ook niet zo gemakkelijk tot het wegzenden van zijn kroost. Als door de honger in massa de be volking uit de steden dc wegen op trekt door sneeuw en hageljacht, bij felle storm en ontij, dan zijn de vrou wen en de meisjes in de meerderheid. Immers, elke man tussen de 18 en 40 jaar, die niet van speciale papieren vöorziep is. loopt altijd de kans te wor den opgepakt. De vrouwen moeten dus wel, „humus ins feindliche Leben." Zij blijken ook beter, bestand tegen de ont beringen dan het sterke geslacht, dat bij eenzelfde voeding in sterkere mate aan hongeroedeem en geestelijke in zinking leed. Later, toen de mannen er al weer bovenop begonnen te komen, zouden de vrouwen pas de terugslag ondervinden var. een dapper volgehouden leven bo- i ven haar krachten. Men moet die stoe- 1 ten gezien of er in meegesjouwd heb ben, om er zich een voorstelling van te kunnen maken. In bonte verschei denheid gingen zij daar, allerlei soor ten vehikels berijdend, achter zich aan slepend of voortduwend, van bakfiet sen, rijwielen op massieve banden, kin derwagens tot eigen gemaakte kistjes en onnozele speelgoedkarretjes toe; en naaimachines, vloerkleden, serviezen, linnengoed, van alles werd als mogelijk ruilobject meegetorst, (Onze warme hulde nog aan al die plattelanders die, niet uit op grof gewin, zich eindeloze moeite getroostten om te helpen waar ze konden!) Konden die artikelen gemist wor den? Met de hongerdood voor de ogen kan men vrijwel alles missen. de mannen, die op het te doen loeien. Wanhoop Maar het kleine monstertje bracht ook vaak tot wanhoop als eindeloos gepruts bij een haast niet trekkende schoorsteen nog geen levensvatbaar vuur verwekte. Even verslapte waakzaamheid en het was onheiToépelijk mis, want om de tien minuten vroeg de kleine opening om een eetlepel brandstof. Laatste restjes ge duld brandde dit wonderlijke kookpotje op en toch werden zijn goede dienster gewaardeerd. Beter af waren zij, die het zonder deze uitvinding konden stel len. Maar hoe langer de laatste strenge winter duurde, hoe moeilijker het werd. Was het voorraadje'uitgeput, dan moes ten er hoe dan ook voorzieningen ge troffen worden. Het was immers een kwestie van te leven of niet meer te le- Wie had ooit gedroomd dat eerzame burgers en. wat nog vreemder is. bur geressen het stadsbeeld van zijn bomen zouden gaan beroven! In de donkere morgenuren zich buiten wagend maak ten de vrouwen zich het rhythme van de trekzaag eigen en met geruisloze snelheid sleepten ze. als geen mar ke huisgenoten het karwei buiten deur konden opknappen en waar was dat wel het geval? ook zelf de buit naar huis. Grote zagen waren zeldzaam en wie alleen was, kon zich niet aan een boom wagen. Maar er waren nog houten blokjes tussen de tramrails. Spoedig gaapten ook daarin lege hol ten. Dan bood het asphaltdek mogelijk heden en naast de schooljongen hurkte het grijze dametje en zonder op of om- ogenblik dat zij terugkeerden, een totaal leeggeruimde woning weer onden. Maar de aan haar spulletjes toch zo zeer gehechte vrouwen rede neerden met de moed der wanhoop: Voor alles het leven behouden. Nu drinken we allen uit een kroes: nu kunnen we slapen zonder ledikant zonder lakens. Merkwaardig, dezelfden die in 19421943 moedeloos en apatisch de handen in de schoot hadden gelegd bleken in de laatste oorlogswinter tot haast onbegrensde krachtsinspanning in staat te zijn. Gelijk een palm groeit onder druk. hebben benauwenis, kommer en ontbering bij de vrouw latente, niet ermoede krachten tot leven gewekt, welke ons volksleven in die donkere igen tot grote steun zijn geweest. Dr. F. T. Diemer-Lindeboom In de Volkshogeschool tc Rockanje (Voorne), die gevestigd is in gebouw „Olaertsduyn" zullen voor vrouwen en meisjes twaalfdaagse bijeenkomsten gehou den worden, en wel van 16 tot 28 Mei en van 25 Juli tot 6 Augustus 1955. Respec tievelijk zullen de volgende onderwerpen behandeld worden: „Wij vrouwen en de ■eld rondom ons" en „Gaat de wereld vlijt ten onder?** Het is niet nodig, dc deelneemsters een bepaalde oplei ding gevolgd hebben, maar dc minimum leeftijd is 18 jaar. Bloemkool met kaassaus Het is wonderlijk, hoeveel gerech ten zich laten combineren met kaas. Bloemkool bijvoorbeeld wint smaak, wanneer we in het sausje wat kaas verwerken. Dat hoeft niet veel te zijn, vijftig gram is al vol doende. Voor vier personen heeft u nodig: 1 bloemkool, 4 dl melk, 35 gr. bloem, 35 gr. boter, 50 gr. pittige geraspte kaas, paneermeel en wat boter. Bloemkool schoonmaken eventueel Snijden, anders het stugge deel der stronk ook wegsnijden. Opzetten met kokend water zout, de stronk naar beneden ge richt, na 15 min. is de bloemkool gaar. De saus maken door boter te smelten, hierbij de bloem voegen en onder steeds roeren de melk bijgieten. De saus laten doorkoken, zout toevoegen en daarna vuur af het grootste deel geraspte kaas. De stukken uitge lekte bloemkool in een vuurvaste schaal schikken, overgieten met de kaassaus, deze bedekken met een mengsel van paneermeel en rest geraspte kaas, hier en daar een klontje boter leggen en de schotel gedurende 10 min. oven gratineren. Zo hebben we het allemaal geleerd: insteken, draad omslaan, doorhalen, af laten gaan. Moeizaam gepriegel, dat soms eerst onder hete tranen tot stand kwam: „ik kan het écht niet, moeder!...." Maar dan waren er een paar vertrouwde handen en een rustige stem, die zei: ,,'t Gaat best, kijk maar. 't is heel gemakkelijk". Moeder, die een miniatuur-probleem oploste! Voor hoeveel grote vraagstukken hebben wii haar later wel niet geplaatst? Moederdag is er wel bij uitstek geschikt voorom ons dat weer eens in herinnering te brengen Het zal niet lang meer duren om precies te zijn: 1 Septem ber van dit jaar of de deuren van het flatgebouw 't Corversbos in Hilversum zullen opengaan en in de appartementen zullen veertig werkende vrouwen uit Hilversum onderdak kunnen vinden. Een verheugend feit, des te verheu gender nog, omdat de afdeling Het Gooi van de Bond van. vrouwen, werkzaam in bedrijf en beroep, ook al begonnen is met in Bus- sum en Zeist zo'n flatgebouw op stapel te zetten. TC EN eigen home bet is een ideaal waar lang niet iedere werkende vrouw aan toe komt. Een eigen keuken, een eigen badkamer.... als zijn ze klein, het feit dat je ze niet behoeft te delen met anderen is belang rijker! HET is geen wonder, dat velen zich oprecht verheugen over deze gang van zaken en mis schien in gedachten al wel zo'n flatje inrichten. Hierdoor ge ïnspireerd heeft het bestuur van ,'t Corversbosbesloten een prijsvraag uit te schrijven, waaraan ieder, vakman zowel als leek, kan meedoen. QEVRAAGD wordt de inrich ting van zo'n flatje op pa pier, liefst met tekeningen en met nauwkeurige omschrijving van de te gebruiken meubile ring. Men mag zijn of haar fantasie de vrije loop laten en gerust die attributen uitzoeken, die met de inhoud van de eigen portemonnaie enigszins in conflict zouden geraken. Er worden twee maal twee prijzen uitgeloofd: resp. voor het smaakvol ste (wat natuurlijk nog niet het duur ste behoeft tc zijnen het goedkoop ste wat vanzelfsprekend niet arme tierig behoeft uit te zien) interieur. De vakmensen zullen naar twee be kroningen kunnen dingen, die hier uit bestaan, dat gedurende veertien dagen hun inrichting tentoongesteldi wordt. Na ontvangst van 25 cent aan postzegel, voor administratiekosten en port, worden de voorwaarden voor deze prijsvraag, die men moet aan vragen N.Z. Voorburgwal 171, Am sterdam, toegezonden. zien werd er gehakt en geklopt tot de ler met de koekachtige stukken co kes gevuld was. Erger dan de teerlucht in de kamer was dan straks de ontdek king dat de pas verworven materie meer slak dan kolen vertegenwoordigde. Overigens, geen reden om de volgende dag niet weer met nieuwe moed aan het bikken te slaan. JX/ANNEER het warm en stralend weer wordt, is het dragen van zo'n vlotte zomerjurk een genoegen! De moderne bootbals heeft een kraag, die teruggeslagen wordt. Knopen vormen de garnering. De rok is ruim en heeft vóór twee losvallende, diepe plooien. Bij wijze van zakken worden brede, witte biezen opgestikt, die evenals de kraag te ruggeslagen worden. Voor dit model, patroon nr 190. heeft u nodig 4.50 meter stof van 90 cm breed.. Het patroon ts verkrijgbaar in de maten 42, 44 en 46, en kost 0,40. U kunt ze bij onze bureaux verleugen, maar ze kunnen ook toegezonden worden indien u op een briefkaart, waarop u uw bestelling op geeft, naast de gewone frankeerzegel f 0,50 aan postzegels plakt. Na 14 Mei worden geen bestel lingen meer aangenomen. Wat een huisraad k niet ten offer gevallen! wanneer het ledikant tot as vergaan was, verdwenen zelfs deuren en vloe ren in het kachelgat. In volksbuur ten bevonden zich tenslotte ganse straten in een ver gevorderd stadi um van afbraak. Het weekrantsoen bedroeg in grote trekken in die ergste tijd 800 gr brood, nog dalend tot 500 gram, terwijl bij ver schillende bakkers zelfs dat beetje op de bon niet verkrijgbaar was. De toewij zing voor die ene kilo aardappelen ging toen in de meeste gezinnen regelrecht naar de centrale keuken, die er 6 me nu's grauwe soep van suikerbieten en tulpenbollen, of een stamppot van aard appelen, suikerbieten en kool voor in de ,i- plaats wist te geven. Bleken de gamel- alljpi huiten rip len bil wijze van uitzondering eens pop, weliswaar ook gebonden met suikerbic- ten. te bevatten, dan leefden de ingeval len gezichten van de wachtenden op. en het goede nieuws vloog door de rijen. Suikerbieten Suikerbieten waren nog wel eens te koop. De tijd, dat alleen de suiker, hier uit gewonnen, gebruikt werd, zoals ge schiedde toen de suiker schaars was ge worden, leek toen al heel ver achter ons te liggen. De huisvrouw kokerelde op haar noodkacheltje en presenteerde pan nekoekjes een soort nasi goreng, stamp pot en nog tal van andere gerechten met alle als hoofdbestanddeel: pulp, pulp, iulp, Wanneer iemand zich de weelde ;on veroorloven aardappelen te eten, dan bestond er van alle kanten belang stelling voor de schillen. Een vet pa piertje of een theelepeltje raapolie en een handige kokkin toverde dan gebak ken schillekoekjes. die als een bijzonde re lekkernij golden. Aan het betalen van zwarte prijzen viel voor de overgrote meerderheid toch niet te denken. Vijftig tot zestig gulden voor een kilo tarwe, negen tot twaalf voor een kilo aardappelen, een pond kaas is beneden de 35 toen niet te krijgen geweest. Veertig tot vijftig gulden voor een brood, welke prijs plotseling daalde tot 24 toen de enorm gewaardeerde zending van het Zweedse Rode Kruis bij het Zweedse Koninklijk bezoek onlangs zo dankbaar gememoreerd!) enige verlich ting bracht. Nee. in de steden was het voedsel onbetaalbaar. Interkerkelijk Overleg (IKO) was ongeveer de enige £)E tweede Zondag in Mei: Moederdag. Nu worden alle Moeders eens extra verwend. En dat zal iedere Moeder goed doen. Of zij nu een bosje bo terbloemen en madeliefjes uit een groezelig kinder handje in ontvangst neemt, of een gezellige doos bon bons van haar zoon uit een vergelegen oord toe gezonden krijgt, even wordt er een snaar liefde rijk beroerd, het hart verwarmd. Tegenstanders van deze Moeder- en Vaderdag vieringen kunnen nu wel betogen: „kinderen moe ten ieder dag lief voor hun Moeder zijn", maar dat zijn ze niet. En dat is volkomen normaal in deze geschonden wereld. Dat kunnen ze niet dagelijks opbrengen. Dat kónden wij vroeger óók niet. En nu soms wel?? Dienen loij iedere dag onze aller- naasten door de liefde? Kom nu! TV/1" OETEN wij het niet iedere avond veler huwelijksleven. Voor 't oog der wereld staan die haarden er nog zijn ze nog bij elkaar maar God weet, dat ze uitgebrand zijn. De span ning der liefde (zo die er al ooit geweèst is) heeft plaats gemaakt vóór de verveling. De band der liefde is slechts de band van twee lastdieren onder één juk. Duizenden be klagen zich er over, dat hun huwelijk niet ge slaagd is. LTET woord „ongeluk- kig" willen zij dan nog niet op de lippen nemen. Wat verwachten deze mensen dan van hun levenspartner? Dat hij (zij) een heilige is? Had uw vrouw altijd mooi, jong, gezond moeten blij ven? Moet zij een vol maakt goede huisvrouw voor God belijden, dat zijn, die lekker kan koken, het die dag weer verprutst hebben in de, opvoeding van onze kin deren, in de liefde tot onze man of vrouw? We zijn in de grond allemaal zulfce verfoeilijke egoïsten. Daarom is het zo goed, dat er dagen en gelegen heden in het leven zijn, waarin we op „de ander", geconcentreerd worden. Niet ik ik is niets maar de ander! Beseften onze jongemen- sen dat ook maar eens wat meer, eer zij een hu welijk aangaan. Dan zou den er onder ons niet zo ontstellend veel uitge brande haarden, leeg, koud en kil zijn. Zo is uitstekend naaien, wassen, werken, met wie u bo vendien in gezelschap goed voor den dag kan komen, omdat zij behoor lijk ontwikkeld is, cultu reel van alles op de hoog te, geestig en charmant? En uw man? Moet hij altijd zó'n „veroveraar" blijven, als hij vóór uw huwelijk was? U altijd in alles on*zi«n en verwen nen, iedere avond thuis zitten, of als hij uitgaat, u meenemen? Allemaal Ik-geconcentreerden, die zichzelf zelden of nooit voor de vraag zullen stel len: „wat krijgt zij (hij) van mij?" Hoe zijn deze mensen hun huwelijk des tijds ingegaan? Alleen alles verwachtend van het erotische? Dan volgt onvermijdelijk de ontreddering, zoals Hen- rlëtte Roland Holst die in haar „Kipderen van deze Tijd" uitbeeldt in het" leven van Peter en Marijt. De walging, de grote leegte is gekomen, ja zelfs de afkeer van elkaar en dan vraagt Peter: „Kind, hoe is alles toch zo lelijk tussen ons geworden? We wilden toch eikaars geluk." Marijt: „Eikaars geluk? We wilden elkaar afromen, we wilden genot van el kaar: we wilden beiden nemen en hebben ge nomen en nu zijn we ver vreemd van elkaar." op dan op huwelijks- en gezinsleven. En daar wij nü al in de door Jezus voorzegde tijd leven, waar in de mensen zich onbe schaamd openbaren als liefhebbers van zichzélf, zijn deze aanvallen effec tiever dan ooit. Daarom is het zaak onze ogen goed open te houden voor de wapenen, die Satan hanteert in deze onder mij ningsstrijd. Weet u, wat er één is? De tiendui zenden boeken, óók door Christelijke auteurs ge schreven, waarin drie hoeksverhoudingen gete kend zijn, waarbij de lezer dan meestal de buiten-echtelijke, dc ver boden liefde als de liefde gesuggereerd wordt. De wettige echtgenote of echtgenoot is veelal wal gelijk gechargeerd gete kend als „doetje" of „hork". Er is mij de laat ste tijd meermalen ge vraagd: „Waaróm ver schijnen er zo weinig boeken, waarin ons een zuiver, blij en gelukkig huwelijksleven beschreven wordt? Die zijn er toch Goddank nog wel. Al die onverkwikkelijke verha len 'over ongelukkige lief des en huwelijken, zouden je tot een obsessie wor den." Inderdaad. Ik moest deze mensen van harte ge lijk geven. Al die boeken, films en toneelstukken over in het huwelijk ge- desillusioneerden zouden een mens, die ondanks al le zorgen, moeiten en strubbelingen, die nu één maal onlosmakelijk aan ieders leven verbonden zijn, toch gelukkig is, suggereren dat hij (zij) óók de verkeerde ge troffen heeft. En zodra die gedachte bij ons bin nensluipt, grinnikt Satan tot zijn trawanten: „Ha! Eén stelling doorbroken! Nu opgelet! Laat al haar (zijn) fouten en gebreken hem (haar) goed in 't oog vallen. Zorg ervoor dat zij op de voor ons meest gunstige tijdstippen gede monstreerd worden!" 'wroeten van de mach ten der duisternis aan onze huwelijksfundamenten? Gelukkig hij (zij) die zijn huwelijk gebouwd heeft op dat éne Funda ment: Jezus Christus- Met Hèm als Eerste in ons verbond worden alle zonden tegenover en met elkaar bedreven, over wonnen. En dap wordt het leven mooi en goed. Dan is een gelukkig hu welijks- en gezinsleven één van de schoonste ga ven Gods. Maar alléén in het vol brengen van Zijn Wet: „éérst de ander en dan ik". Als wij Gods bewa ring èrgens nodig hebben, dan is dat in het huwe lijk. Het is zeker niet toe vallig, dat Michel Angelo in zijn uitbeelding van de Schepping ip de Sixtijnse Kapel te Rome Eva haar handen dadelijk naar God laat uitstrekken. Vrouwen, die bij een uitgebrande huwelijkshaard zitten, blijft uw handen naar Hem uitstrekken, die óók in 1955 nog bij machte is, het vuur in die haard op nieuw te ontsteken. Verlies uw geloof in het Wnnder niet! Kinderen, verwen jullie Moeder maar eens op Moederdag en óók eens op gewone dagen, hè? Volwassen kinderen, denken jullie om je oude Moeder ergens in haar eenzaamheid? En laten wij allen elkan der liefhebben. MARGAR1THA. Mej. M. D. Daar ik uw vraag niet kan beant woorden, heb ik uw brief doorgezonden naar een ter zake kundige, die veel met onze vrouwelijke kamer leden in aanraking komt. Sterkte en 't hoofd omhoog houden. Niets gaat buiten Zijn bestel. M.

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 7