ïlicume £ciitsrl)c Ülimrant Gedenken is strijden voor vrede „Ik was in een stad van strijd en ellende.. Struikelblokken in Wenen WOENSDAG 4 MEI 1955 BUREAUX: Steenslraat 37. Directie. Redactie Aoonnemer.ten- en Advertentie-afdeling: TeL 31441. Postrekening: 38936. ABONNEMENTEN: j 6.40 per kwartaal; ƒ2.15 per maand; ƒ0.50 per week. ADVERTENTIËN: 0,18 per millimeter. belangrijke korting). Zm en dertSgBie jaargang No 10335 Directie: F. DIEMER Hooidredacteur: Dr E. DIEMER Chei-Ped.: H. W. I. ENSERINK CHRISTELUK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken „Stantvastlcli i« gbebleoen myn hert lo Icglienspoct" Morgen, nat. feestdag verschijnt de N.L C. niet Onze bureaux zijn de gehele dag gesloten. PRINS BERNHARDZONDER 4 MEI IS FEEST ZINLOOS Is de vrije wereldwaarlijk vrij tien jaren na het eind van de oorlog? V ft - ir -j,M ill' «Ip| Lp f Ter gelegenheid van de tiende ver jaardag der bevrij ding is in het Stedelijk Museum grote kunsttentoon stelling ingericht. j'3SR|! xUK^Bk wordt gelegd aan het robuuste vissersmonument HRv. B laar, dat aan de ingang van de ten toonstelling komt. HBSp v ür? SK M«|' 1 De eerste Canadees Niet alleen defensie De Internationale samenwerking bin nen de vrije wereld zo vervolgde de Prins zijn met grote aandacht aangehoor de rede zal meer moeten omvatten dan de weerbaar-making op militair gebied. De gevallenen hebben hun leven niet ge geven om alleen maar een in twee mili taire kampen verdeélde wereld tot stand te doen komen. op economisch, op sociaal (Van een onzer verslaggevers) fpiEN JAREN herwonnen vrijheid na vijf van de zwaarste jaren in i ons volksbestaan. Wie zou niet feest willen vieren Maar aan dat vieren moet iets voorafgaan iets zonder hetwelk dit feest leeg en zin loos zou zijne het herdenken van de gevallenen. DAAROP wees prins Bernhard, toen hij vanmiddag zijn grote rede hield in de Ridderzaal, waar mèt de Landsvrouwe velen waren samengekomen om onder leiding van professor mr P. S. Gerbrandy zich te bezinnen op de offers, die de vrijheid heeft gekost. ZO WAREN WIJ één vandaag, één in de stille tochten, één om een vlag halfstok, één rond de graven. Zo zullen wij vanavond stil zijn, op straat en in de kerken, in onze huizen en in ons hart. Want (zo zeide de Prins vandaag): „Het ten grave dragen in de oorlogsjaren van ongeteld velen is de weg geweest naar Nederlands bevrijding." De graven. Ze zijn er overal in Nederland, in vele streken van Euro pa, in de Oost en in de wereld zeeën. Graven van militairen, van verzetsstrijders, van de Joden, en van hen, die stil en stug zich verzetten, die door honger en ellende zijn om gekomen. De nationale herdenking was vanmiddag in de Ridderzaal, maar op alle duizenden monu en voorjaarsbloemen gelegd, zonder het offer der gevallenen zou onze bevrijding oneindig veel moei lijker en veel minder waardevol zijn geweest. Niet ontaarden .,Wij moeten er voor waken", aldus Prins Bernhard vanmiddag, „dat dit ge denken niet ontaardt in het periodiek doen herleven van gevoelens van vijand schap en wrok jegens hen die de aanlei ding waren tot het uitbreken van de tweede wereldoorlog: dat het ons niet leidt tot een ziekelijk stil blijven staan bij het verleden". De Prins vroeg dat wij „het verleden laten rusten en dat wij de zo duur gekochte vrijheid benutten om het leven van alle landgenoten, nu en in de toekomst zinvoller, waardevoller en gelukkiger maken". Naar hen allen de gevallen militai ren, verzetsstrijders", omgekomen Joden, in en buiten Nederland „naar hen al leen gaan vandaag opnieuw onze gedach ten uit. En wij dragen hen op aan Hem, Die in Zijn niet te doorgronden wijsheid dit alles zo heeft bestuurd". Heel in het bijzonder sloot de Prins hierbij de nabestaanden der gevallenen in. „Ieder onzer vindt zeker wel een moge lijkheid op zijn weg om te troosten met woord of daad. Laat dat dan deel van ons waarlijk herdenken zijn" Een opdracht Als het blijven zou bij' een bijeen komst als deze in de Ridderzaal (en het was trouwens de laatste die in deze vorm zal plaats hebben), als het blijven zou bij het oprichten van monumenten en krans- leggingen, bij het verlenen van materiële steun aan de nabestaanden, dan zou het offer, gebracht door hen die strijdend vielen, zinloos zijn, vervolgde Prins Bern hard. Wanneer niet leder zich Inzet voor de verwezenlijking van de idealen, zoals die bijv. zijn vervat in het Handvest der Ver enigde Naties, „dan schaffen wij beter elke herdenking af. Onze doden lieten ons achter met een opdracht...." Vrije wereld Nog lange na hebben wij. heeft de vrije wereld, niet voldaan aan de eisen, gesteld door het Handvest, dat de Prins noemde. „Wil de eretitel „vrije wereld" waarlijk verdiend zijn, dan zal er nog veel moeten gebeuren. En voor die vrije wereld vie len de doden uit de tweede wereldoorlog. Het is hun opdracht dat wij onszelf steeds weer zullen afvragen: Doen wij waarlijk alles om onze kinderen de ellende van nog een oorlog te besparen? Respecteren wij wij waarlijk en overal de funda mentele menselijke rechter.? Doen wij al het mogelijke om de econo mische en sociale vooruitgang te bevorderen? Om de landen werke lijk meer tot elkaar te brengen? „Ik geloof niet dat wU in volkomen op rechtheid ifeze vragen zonder voorbehoud bevestigend kunnen beantwoorden. Maar dan zijn wij in gebreke gebleven jegens hen. die wij vandaag herdenken". op cultureel gebied eenzelfde weer baarheid is bereikt, zal er iets van de schuld jegens de gevallenen zijn ingelost. Dan zullen wij waarlijk die vrijheid hebben verkregen, waarvoor zij hebben gevochten. Een sprookje De Prins spitste dit alles nog toe op ons eigen land. „Dank zij tal van vrijwil lig aanvaarde beperkingen leven wij thans weer in omstandigheden, die bij het einde van de oorlog een onwerkelijk sprookje leken. Maar laten wij ons door wat bereikt werd, vooral niet in slaap la ten wiegen. De hoog-conjunctuur kan omslaan. De internationale situatie kan altijd snel veranderen. Zowel het eei het ander moet ons paraat vinden". De Prins pleitte er voor, dat Nederland het voorbeeld zou geven aan andere volke ren voor een positieve eenwording Europa. Nog zijn er sociale spanningen, draukt loodzwaar het woningprobleem. Nog is er véél te vaak de onverdraag zaamheid jegens andersdenkenden. Eenheid De Prins achtte het vanzelfsprekend Eerbied voor het leven Koningin richtte zich vandaag tot Neerlands jeugd TN HET NATIONALE PROGRAMMAdat over de zenders Hilversum 1 en 2 vanmorgen van half elf tot elf uur is uitgezonden ter herdenking van de gevallenen, heeft H.M. de Koningin zich tot de Nederlandse school jeugd gericht. H.M. de Koningin zeide: Behalve tot de grote mensen zou ik graag ook een woord tot jullie willen chten de kinderen die al oud genoeg i)n om zelfstandig te denken en de jon geren die toch nog niet tot de volwas- i behoren omdat w\j diep blij en dankbaar zijn, dat wij tien jaar geleden onze vrijheid hebben teruggekregen. Het grootste deel van jullie leven heeft bestaan uit deze tien jaar na de oorlog en je oorlogsherinneringen, hoe deze ook zijn, zijn aan gebeurtenissen, die voor jullie al heel lang geleden zgn. Ik kan dus begrijpen, dat jullie je niet erg deel genoot voel aan het herdenken van een tijd. die van je ouders was. Maar wij kunnen de geschiedenis ver gelijken met een weefsel, waaraan ieder geslacht zijn deel weeft. Op jullie beurt isjiet aan jullie goed inzicht overgelaten daarin goed de draad, die van zuiver goud is. in het oog houden. Die is daar ingeweven door hen .die doodeenvoudig niet anders meenden te kunnen doen dan het goede te kiezen en het kwade te erpen. Dat is het voorbeeld, dat ge durende die oorlogstijd door zoveel men- gegeven is, zó, dat zij er hun leven r over hebben gehad. De kwade mach- hadden geen eerbied voor het leven op aarde, zelfs niet voor dat van de kin- i maar zij, die het hunne afston den, deden dat, om het leven op de we en in Nederland mooi te laten zijn in de toekomst. En zij, die de veerkracht vonden hun geschonden leven weer op te n. toonden daardoor hoe wonder baarlijk veel er van het leven kan wor den gemaakt. Iedere keer dat men tien jaar verder is. zijn het weer heel andere eisen waar ensen aan moeten voldoen en jullie ontkomt er niet aan je te beraden op wat vooral in de toekomst van je gevergd Koning van Zweden zond 13-jarige postzegels Toen de koning van Zweden Vrij dag j.l. een bezoek bracht aan de kunstverzamelaar D. C. van Beu- ningen in Vierhouten, kreeg hij schriftelijk het verzoek van de 13-jarige zoon van de familie Voor bergen in Elspeet om enkele Zweedse postzegels. Gisteravond ontving de jonge philatelist per post de gevraagde zegels. zal worden. Aan jullie is het i dat je op jullie manier niet on< te doen voor wie je voor gin dat je hoog zult houden al d a t. je voelt, dat je het hoog houden Dit kun je tonen door, kome wat kome. je eerbied voor het leven te laten blij- i het algemeen, en in het bijzonder dat t De tekst van deze boodschap is daag, op een plaat gedrukt, in een i van een kwart millioen uitgereikt a schooljeugd. dat er in een tijd van rust en vrede meer mogelijkheid bestaat voor tegenover el kaar staande overtuigingen. „Maar dit neemt niet weg dat wij, naar mijn me- ig, meer dan we thans doen. over onze overtalrijke scheidsmuren zouden kun- i heenkijken om te zoeken naar dat wat vereent. Ik geloof dat we dat aan al onze doden uit de oorlog verschuldigd De oogst De Prins besloot als volgt: „Wij herdenken onze doden. Hier bi) de monumenten op de ere-begraaf- plaatsen in de voormalige concentra tiekampen. Met een variatie op de Vlaamse dichtregel kunnen wij zeggen: Hier liggen hun lijken als zaden in het zand. Hoopt op de oogst, o Nederland'. Aan ons de taak om met Gods hulp die oogst voor Nederland binnen te halen". Duitsland morgen souverein BONN, 4 Mei wordt West-Duitsland souve rein: op dat tijdstip zullen de Britse en Franse Hoge Commissarissen de bekrachtigingsoorkonden van de Pa- rijse verdragen in Bonn deponeren. 's Avonds zullen de drie Westelijke Hoge Commissarissen zich na elkaar naar president Theodor Heuss be geven om hun geloofsbrieven als am bassadeurs te overhandigea Overwegende dat de 18 millioen Duit sers in de Oostelijke zone nog ondpr het communistische juk zuchten, heeft de Westduitse regering besloten, geen uit gebreide nationale feestelijkheden te organiseren. Dit is Saigonwelk een tegenstelling met het verblijf van Bao Dai in Cannes. Talrijke mensen moesten vluchten met het weinige dat zij van hun bezittingen konden meenemen. Een klein kereltje dat in de grote verwarring ook nog zijn broekje heeft verloren, klemt zich aan zijn moeder vast. Saigon in de branding Kogels en granaten vergroten het leed der duizenden vluchtelingen (Door John Roderick van Ass. Press) SAIGON, 3 Mei. j als de bioscopen, zijn er zichtbare tekenen EEN BOERENVROUW die gehurktdat veranderingen plaats hebben: duizen- !den vluchtelingen uit die andere wereld zat op een bundel lompen m de j van geweld stromen hier met bleke ge- deuropening van haar woning, klem- zichten en holle ogen door de schoon ge- de haar naakte kind nog dichter te- gen Zich aan toen een mortiergranaat j slepen zij hun povere bezit met zich mee. in de straat ontplofte. Ruim een kilo- Een familieportret, een Boedhabeeldje, Fransman, die aan een tafeltje zat op het terras van het hotel Continental gegrepen hebben op hun vlucht ?rgens naar nergens. TT I Des nachto rollen zij zich in dunne zenuwachtig op. Het gezoem van ge- dekens op de trottoirs van de Rue Catinat. sprekken rondom hem verstomde,de weelderige winkelwijk in de Franse maar een ogenblik later begon het weer. De spelers in deze korte en voorbijgaande episode, een episode die zich honderd maal per dag her haalt, bevonden zich in verschillende werelden: een Europese en een Viet namese. Maar beiden voelden de hui vering van vrees, onbehagen en schrik in een stad die in de greep zit van het geweld. In de Europese wereld, in een eens ge ordende wijk van lieflijke tamarinde-s, goed geschoren gazons, gerieflijke huizen en weelderige clubs, is het gevaar v kogels, mortieren en artillerievuur in strijd om Saigon meer dreigend dan w< kelijk. Onzichtbare woorden ..vreemdelingen niet aanraken" houden de oorlog op arn lengte. Circa 35.000 man van het Franse expeditionaire corps zorgen voor de vei ligheid van 30-000 Amerikanen. Fransen, Europeanen en goed gesitueerde Vietna- Maar hoewel de bars open blijven, even- Venetië krijgt kunstmatig eiland NIETTEGENSTAANDE tal van protesten blijft de Venetiaanse ge meenteraad vasthouden aan haar plannen voor een kunstmatig eiland. Het enige wat men heejt gedaan is het verhinderen van de oorspronkelijke omvang van het project, dat de overbevolkte stad moet verlichten. Terwijl het eerste plan sprak van een eiland van ruim 400 ha. is de raad nu bereid, het te doen met een eiland half zo groot. En ondanks al le geschreeuw van „schande!" blijft zij vol houden dat dit eiland, groot of klein, noodza kelijk is en dat Venetië moet kiezen tussen mee gaan met de tijd en ster ven, zoals zij zich pathe tisch uitdrukt. Het kunstmatige eiland zou moeten verrijzen tus sen Venetië en het vaste land, niet ver van de plaats waar de verkeers- brug thans de stad bin nenkomt. Het zou plaats moeten bieden aan pak huizen, fabrieken, reser voirs, loodsen, kantoren en alles wat daarbij hoort. Al deze instellin gen zouden dan uit de oude stad kunnen ver dwijnen. Zij zouden de vele prachtige en his torische gebouwen kun nen restaureren en een passender bestemming geven. Men heeft zich reeds gevestigd op het vaste land, waar nieuwe indu strie-steden zijn ontstaan in Mestre en Marghera en verder op het Lido van Venetië dat langs de gehele Adriatischc kust is volgebouwd van San Niccolo tot Alberoni. Cor respondent Cortesi van de ..New York Times" vertelt, hoe overal op plaatsen die daar hele maal niet voor bestemd zijn, pakhuizen, markten en loodsen werden ge plaatst die de schoonheid van Venetië aantastten en veel beter op het nieuwe eiland zouden kunnen worden onder gebracht. En dit argu ment is natuurlijk een sterk wapen in handen van de aanhangers van dit moderniseringsplan voor Venetië. Het omvat overigens nog veel meer. Men uril namelijk een tuinstad bouwen op een eilandje, dat gelegen is tussen de Lagune van Venetië en de Adr.n- tische Zee, ten Noorden van het Lido. In deze nieuwe „satellietstad" zou ruimte zijn voor 200.000 mensen, dat is de helft van het inwoner tal van de oude stad. Verder wil men autotun nels aanleggen van dit eiland naar het nieuwe kunstmatige eiland en zrder i het sen de ver schillende delen van het oude en nieuwe Venetië- Men zou hiervoor ruim elf kilometer tunnel moeten aanleggen. En tenslotte wil men dan nog een nieuwe autoweg van Triest naar Ravenna aanleggen, die in de bocht van de Adriatische Zee waarin Venetië ligt de vele eilandjes met elkaar zou gaan verbinden. Deze nieuwe weg zou dan vóór het Lido van Venetië langs moeten lopen. sector. Of zij rollen hun muskietennetten uit en kamperen rondom de Amerikaanse ambassade. GEEN COMMUNISME I yOOR DE MEESTEN hunner is dit slechts een hoofdstuk in een boek van lijden, dat maanden geleden in Diefstal uit postauto niet bewezen geacht De Amsterdamse rechtbank heeft Henk E. S., de 30-jarige koopman die verdacht werd van de roof uit de postauto op 28 October j.l. (waarbij f 63.000 verdween) van deze diefstal vrijgesproken, doch hem evenals zijn vriend, de 33-jarige bank- werken Frans J. H. wegens heling een jaar opgelegd. Met die beslissing heeft de rechtbank dus latrfd blijken, dat zij de bCwijscon- structle van de officier van justitie, die tegen Henk wegens diefstal zelf 4 jaar eiste, niet hecht genoeg heeft geacht. Nadat S. en H. In December j.l. waren gearresteerd, trof de recherche in het huis van H. bijna de gehele gestolen buit. verborgen onder de grond. aan. S. bleef ontkennen er iets mee te maken te heb ben. doch dank zij vingerafdsukken en een speurhond moest hij later toegeven in het huis van H. meegeholpen te heb ben aan het tellen van het geld. In de woning van S. werd echter geen cent gevonden. Hij leefde 10 jaar onder Nederlandse naam Gisteren is in Maastricht drie weken geëist tegen de Duitser R„ die zich tiert Jaar lang a'.s Nederlander heeft uitgege ven >n al die tijd in Maastricht onder een valae naam heeft geleefd. R„ die Duits militair was, wilde niet meer naar' zijn land terugkeren. Ook zijn latere Ne- de:vand©e vrouw wist dc ware iden'i- teit van haar man niet. Zijn kinderen gaf hij ook coder de valse naam aan. De officier van justitie eiste drie weken te gen R„ (die vertegenwoordiger was van een Maastrichts garagebedrijf) niet voor de laak/bare daad. maar ter wille van dc bescherming van de authentieke ge schriften Gesirantie Spanker kostte hef lijk 140.000 De kosten van opruiming van het ge ruime tijd geleden op het Noorderhoofd te Hoek var Holland gestrande stoom schip „Spanker" heeft het rijk ongeveer f140.000 gekost. Van dit bedrag is re»:'s afgetrokken de opbrengst van de van het wrak afkomstige materialen. Nehroe vraagt ontbinding Kominform Premier Nehroe van India zal tijdens zijn bezoek aan Moskou (in de eer "c twee weken van Juni) de Russische re gering adviseren het Kominform te ont binden. Hierdoor zou de bron van veel „wantrouwen en verwarring" worden weggenomen, aldus een bericht in de „Hindustan Times". De Kominform werd in 1947 in Bel grado opgericht met het doel, de com munistische propaganda in de gehele wereld te bevorderen en te coördineren Na de breuk tussen Tito en de commu nistische landen werd de zetel verplaatst naar Boekarest. In 1947 zou in Charbin een dergelijk bureau voor het Verre Oosten zijn opgericht. Het Westen ziet in de Komirrform een voortzetting -van de Komintern, welke tijdens de oorlog werd opgeheven om een goede verstandhouding tussen de Geallieerden te bevorderen. De Komin tern werd in 1919 door Lenin opgericht om de acties van de communistische par tijen te lelden. Engeland slaakt inenting met Salk-vaccin In Engeland zullen de proefinentingen met het Salk-vaccin tegen kinderverlam ming worden stopgezet in afwachting van nadere mededelingen uit Amerika. In de Amerikaanse Senaat en het Huls van Afgevaardigden zijn wetsontwerpen ingediend, die 'beogen de distributie van. het geneesmiddel te controleren en op die manier zwarte handel tegen te gaan. Aan ae universiteit van Cincinnati worden proeven genomen met een levend kinderverlammingvirus, dat met een in fectie (zonder schadelijke gevolgen) de nodige anti-stoffen vormt. Over de duur van de immuniteit is nog niets bekend. (Het Salk-vaccin is een z.g. „niet-levend" KRENTENBOSSEN BLOEIEN De krentenbossen in Eerde bij Ommen staan thans in volle bloei. Als de weers omstandigheden gunstig zijn, zullen de duizenden struiken het komende week einde een prachtig schouwspel leveren. Ontruiming al vóór 31 December? WENEN, 3 Mei. DE AMBASSADEURS van de Gro te Vier en de Oostenrijkse mi nister van buitenlandse zaken heb ben vandaag (de tweede dag) ge durende vijf uur geconfereerd over een staatsverdrag voor Oostenrijk. Over tal van punten was men het eens, doch ten aanzien van twee kwesties kon geen accoord worden bereikt: 1. Het lot van de 48.000 Oosteuropese vluchtelingen in Oos tenrijk en 2. De omvang van het Oostenrijkse leger. Tot ongenoegen van Oostenrijk en de Westelijke Drie verlangen de Russen het recht, de vluchtelingen tot repatriëring te bewegen. De Oostenrijkse strijdmacht willen de Russen beperken tot 53.000 man en 90 vliegtuigen. Deze aantallen zijn vol- Verkeersongelukken eisten 3 doden Op de Amslelveenseweg te Amsterdam is gistermiddag de 65-jarige heer H. A. Banen, die op zijn bromfiets de weg stak. door een autobus aangered* overleed in het ziekenhuis wondingen. Ongeveer terzelfdertijd werd op ds Stalinlazn een 64-jarige berijder van bromfiets, de heer J. Holthaus door personenauto aangereden. Het slachtoffer overleed in het ziekenhuis. In Zaandam stak gisteravond de 65-ja- ge K. Steenmeyer in dc Oostzijde zijn fiets aan de hand de rijweg Hij werd door een motor aangereden enkele uren later overleden. Bao-Dai-gencraal gesneuveld. De Zuid- Vietnamese generaal Trinh Minh, aanhanger van het staatshoofd Bao-Dai, gisteren in een gevecht tegen de Bir.h- Xoejen-secte gesneuveld. De generaal krijgt een staatsbegrafenis. Allen per vliegtuig naar Mekka De leider van de Indonesische nisteen Aidit heeft in een rede op Ball verklaart, dat wanneer hij aan de macht komt de Islamieten niet meer pfcr boot naar Mekka behoeven te reizen, doch per vliegtuig zullen worden overgebracht. „Waarheen zullen wij gaan? Wat zullen we doen", vroeg een oude man die er directeur van de N.V. Meddens, uitzag als ten geest. Niemand antwoordde. I de ^ecr B w A. Giesbers te War- N -~*nd wist het. mond, is benoemd tot ridder in de orde (Zie ook pagina 7.) I van Oranje-Nassau. Terwijl in Saigon grote onrust heerst, wandelt het Zuidvietname- se staatshoofd Bao Dai rustig in de enorme tuin van zijn luz-ueuze villa in het Zuidfranse Cannes. De afgevaardigden die de lange reis van Vietnam naar Cannes maken om hem te spreker., heeft .Bao Dai óf niet ontvangen óf een dag laten wachten. Noord-Vietnam Is begonnen. De zwarte broeken en hemden die zij dragen en de hoofddeksels van de vrouwen kenmerken hen als vluchte lingen, die reeds hun huizen, kost bare rijstgronden, vrienden en voor ouders in het Noorden hebben opge geven, omdat zij weigerden te leven onder de communistische Vietminh. De Russische delegatieleider deed giste ren het verrassende voorstel, alle beset- tingstroepen vóór 31 December a.s. uit Oostenrijk terug te trekken, ongeacht het verloop van de besprekingen over het staatsverdrag. Oostenrijk stemde met dit voorstel In. de Westelijke Drie nog niet. Gisteren werd geen communiqué uitge geven, doch Reuter verneemt dat niet wordt stilgestaan bij moeilijke punten: die blijven liggen voor de conferentie van de ministers van buitenlandse zaken der Grote Vier. In Noordoostpolder Tweede Waterloopkundig Laboratorium De omvang van de werkzaamheden van het Waterloopkundig Laboratorium is de laatste jaren zo toegenomen, dat de bestaande overdekte inrichtng in Delft onvoldoende is om alle opdrachten naar behoren te kunnen uitvoeren. U\ verband hiermee zijn plannen uitgewerkt om te komen tot de bouw van een openlucht- laboratorium te Voorst in de Noordoost polder. Hiermee zal een bedrag van in totaal f 2.300.000 zijn gemoeid. Het pro ject zal worden gefinancierd uit de gul denstegenwaarde. die ten behoeve van de productivitieWbevorderiivg met medewer king van dc Mutual Security Agency voor de uit Nederland ontvangen schen kingen zijn beschikbaar gesteld. K.V.P. driemaal zoveel leden als P.v.d.A. De blikscm-ledenwerfactie van de K.V.P. heeft tot resultaat gehad dat het ledental thans 464.857 bedraagt tegen 208.959 op 1 Januari j.l. Dit is gisteravond op een feestelijke bijeenkomst in Roer mond bekend gemaakt. De K.V.P. heeft thans driemaal zoveel leden als de P.v.d.A. WEERBERICHT Onbestendig delijk enige regen, krachtige tot matige Zuidwestelijke wind. weinig verandering in temperatuur. (Opgemaakt te 10 uur). ZON EN MAAN Donderdag: Zon 5.07—20.12. Maan op 19.10, onder 4.03 uur. Vrijdag: Zon 5.05 201Maan op 20.18, onder 4.24 uur. Op 6 Mei V.M.

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 1