Jdietiwe £ciitsrl)c (üiwranl Duitse huisvrouwen komen in Nederland winkelen DE Wijze mannen gaan studeren op de salarissen Wie heelt nu eigenlijk de macht in Zuid-Vietnam? DINSDAG 3 MEI 1955 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: TeL 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6 40 per kwartaal; 2,15 per maand; 0.50 per week. ADVERTENTIÊN: 0,18 per milbmetec. (Bij contract belangrijke korting). Zee en deitigBte jaargang No 10334 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chei-Red.: H. W. I. ENSERINK CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken „Stantuasttrti It ahfblrorn "tnyn hert in te^easpoef Restauratie kerk van Oudshoorn DE FISCUS TE BONN LACHT. Incident bij Mei-viering P.v.d.fl. in Amsterdam Minister Suurhoff moest toespraak onderbreken Toen minister Suurhoff gisteren in de Apollohal te Amsterdam, ter gelegenheid van de 1 Mei-viering van de P.v.d.A., een toespraak hield over de ..liquidatie van het koloniale bestel in Indonesië", ontstond rumoer in de zaal. Hij moest zijn toespraak onderbreken, doordat voor en achter op het podium, waar het koor De Stem des Volks zat, jongeman nen spandoeken ontplooiden, waarop te lezen stond: „Ambon moet vrij!!" Een fotograaf haastte zich, dit mo ment op de gevoelige plaat vast te leg gen. IJlings toegeschoten ordebewaar ders werkten de mannen de zaal uit en leverden hen over aan de politie. In to taal werden vier jonge mannen naar het bureau Overtoom overgebracht. Na deze onderbreking herhaoalde minister Suur hoff het gestoorde gedeelte van zijn toespraak. Twee arbeiders bij val gedood Wegverkeer eiste drie doden Gisteren is de 38-jarige sjouwer J. W. K. bij de N.D.S.M. te Amsterdam van een onverlichte centertank gevallen. Hij kwam op een vier meter lager gelegen bordes terecht en overleed later aan de Verwondingen. In Rotterdam was gisteren, eveneens tengevolge van een val, een dode te be treuren. De 60-jarige arbeider P. E. uit de Van Meekerenstraat viel tijdens bouwwerkzaamheden aan de Galak Ge- condenseerdemelk maatschappij. Piek- straat, in een liftschacht, zeventien m diep. Hij overleed tijdens het vervoer naar het ziekenhuis. Maandag reed de 20-jarige motorrijder C. Bijl uit Breda in de Toulonselaan te gen een fietser. Het 8-jarig meisje Nico- lette van der Stoel uit Dordrecht, dat bij de wielrijder achterop zat. werd ernstig gewond. Bijl overleed tengevolge van een dubbele schedelbasisfractuur. Op de onbewaakte overweg in de Horstweg in Hengelo is gisteren de 50- Jarige G. Greveling door een trein ge grepen en gedood. Maandagmiddag is de 68-jarige anti quair D. uit Zeist in de Lunettestraat te Zutfen door een vrachtauto gegrepen op slag gedood. In de Geldersekade bij de Nieuwmarkt te Amsterdam, is het stoffelijk overschot opgehaald van de 79-jarige A. Hooft, die op onbekende wijze te water was raakt. pondje boter). De Akense huisvrouwen hebben dit beantwoord met de verkla ring, dat zij heus niet alleen voor een Akense middenstanders vrezen onze concurrentie (Van onze correspondent) BONN, Mei 1955 NA DE OPHEFFING van de visumregeling in het verkeer tussen Nederland en Duitsland is het voor honderden Westduitse huis vrouwen in het aan •Nederland grenzende gebied mogelijk, minstens eenmaal per week naar Nederland te gaan om aldaar inkopen te doen. Volgens cijfers, die nog niet zo lang geleden zijn gepubliceerd door de Akense Middenstandsbond, hebben deze koopreisjes van de Akense huisvrouwen alleen dus nog ongerekend die in omliggende streken de Akense detailhandel in het vorige jaar rond 5 millioen marken aan verloren omzet geko6t. De oorzaak is uiteraard, dat vele zaken die tot de dagelijkse levensbehoeften be horen. in Nederland veel goedkoper zijn dan in het veel duurdere West-Duits- land, zelfs wanneer bij het passeren van de grens invoerrechten worden betaald. Van „smokkelen" is dus nog niet eens sprake. Vooral op Zaterdag staan vele honderden Duitse huisvrouwen aan de grenskantoren in Vaals met hun „kar- biezen" vol Nederlandse levensmiddelen. Hetzelfde beeld vertoont zich aan de andere grensposten. De Duitse bonds republiek vaart er wel bij: zij incasseert per maand rond 800.000 mark aan invoer rechten. ONGERUSTHEID DEZE gang van zaken heeft uiteraard onder de Akense handelaren wel enige ongerustheid doen ontstaan, want tenslotte verliezen zij veel waardevolle klandizie. Op de duur kunnen de snoep reisjes naar Nederland der Akense huis vrouwen en die uit de omliggende plaatsjes de Akense handel onnoeme lijke schade toebrengen en het is derhal ve geen wonder, dat de Akense midden stand zint op middelen om hieraan een eind te maken. Zij heeft er in de eerste plaats de aandacht de Duitse autoritei ten op gevestigd en zij heeft dit met cij fers gedaan, die zij ter kennis heeft ge bracht van de Akense Industrie- en Handelskamer. Hierin is o m. vastgesteld, dat tenge volge van de inkopen der Akense huis vrouwen in het nabije Nederland de Akense detailhandel rond 45 pet van zijn omzet verloren heeft zien gaan, hetgeen neerkomt op om-en-nabij de vier millioen marken. Een uitweg uit de moeilijkheden acht de Akense middenstand het vermin deren van de omzetbelasting in de grens streken, teneinde in een betere concur rentiepositie te geraken ten opzichte van de Nederlandse zaken over de grens. Zo komt per maand tussen de 15.000 en 16.000 kilogram koffie uit Nederland naar Aken, waaraan de Duitse douane tussen de 130.000 en 140.000 mark per maand ver dient. Ook is de Akense middenstand een campagne begonnen onder de huisvrou wen zelf. Zij heeft getracht aan te tonen, dat de voordelen van het inkopen in Nederland bij nadere beschouwing toch niet zo groot zijn als de huisvrouwen wel denken. Op een half pond boter, zo be cijferde de Akense middenstand, spaart de huisvrouw in totaal 5 pfennig. (Er ligt 22 pfennig Invoerrechten op een half half pondje boter de grens van Neder land over gaan. „Bij wekelijkse inkopen aan levensmiddelen van tussen de 20 30 marken, besparen wij toch altijd nog ■5 mark", zo beweren zij. DE FISCUS De douane haalt de sehouders op. Zij kan er trouwens niets aan doen. Het staat iedereen vrij, levensmiddelen over de grens te nemen, zolang mer niet smokkelt en invoerechten betaalt. Hetgeen de Akense huisvrouwen trouw doen. De douane kan wel een wat scher pere contröle instellen, maar veel zal dat toch ook niet helpen. De huisvrouwen staan voor een grote besparing graag een paar uurtjes in de rij. Het is trouwens veel voordeliger voor de Duitse ficus, die per maand 800.000 mark opstrijkt. Als de Akense hulsvrouwen al hun inkopen ter plaatse zouden hebben gedaan, zou dat de fiscus maar ongeveer 350.000 mark hebben opgeleverd. De Akense hulsvrou- hebben dus de fiscus op haar hand de Akense handelaren hebben (ver moedelijk) pech gehad Vijftien Oostenrijkers keerden uit Russische gevangenschap in hun vaderland terug. Op het station Bad Voeslau werden zij stormachtig begroet. De foto toont het ontroerend weerzien tussen de in 1947 ont voerde Hans Schlossnickel en zijn moeder. Waarheen Indische Nederlanders Pleidooi voor hun lot te Genève Ir B. W. Haveman, de Nederlandse commissaris voor emigratie, heeft te Ge nève bij de intergouvernementele com missaris voor Europese migratie er op aangedrongen duizenden Nederlandse on derdanen in Indonesië aan een nieuw be. staan te helpen, daar er geen reden is deze mensen te dwingen naar Neder land te gaan en daar het bevolkings vraagstuk te vergroten. Hij verwachtte, dat dit jaar 20 a 25.000 naar Nederland zullen gaan en dat die beweging vijf jaar zal voortduren. Veel van deze zinnen zouden zich gaarne in Australië vestigen en het heeft geen zin hen eerst naar Nederland te brengen en daarna met steun van de commissie te doen emi greren. Indien Nederland niet met de landverhuizing voortgaat, zal de bevol king in 1980 tot 14,3 millioen gestegen zijn. Nederland zal dan één industrie stad worden zonder mogelijkheid van re creatie. De commissie verwacht, dat dit jaar 34.000 emigranten in de Verenigde Staten zullen worden toegelaten. Premier Ali over Nieuw- Guinea Premied All Sastroamidjojo van Indo nesië heeft beweerd, dat de 29 landen van de A.A.-conferentie Indonesië's eis inzake Nieuw-Guinea nu steunen. Tevens beweerde hij, dat Indonesië de arbeids krachten en energie heeft om Nieuw- Guinea te ontwikkelen. (Laat hij dan een< met Indonesië beginnen.) Hij wi6t niet of Indonesië de zaak weer voor de Ver enigde Naties zou brengen. 't Eerste gesprek over Oostenrijk: optimisme WENEN. 2 Mei. AMBASSADEURS der Grote Vier (Thompson, V.S., Ilitsjef, Rusland, Sir George, Engeland, en zaakgelastigde Lalouette van Frank- rijk) en de Oostenrijkse minister Figl hebben hier gisteren hun eerste con-In het kader bouw van Rotterdams uwe station vordert. De be kisting van het»vijfde perron die u hier ziet, is reeds gereed gekomen, op enkele werkzaam heden na. Op de achtergrond is het zesde perron zichtbaar. Ambtenaar kreeg een klap Week voorwaardelijk voor wanhopige Dg 32-jarige fabrieksarbeider Piet P. uit Amsterdam is gisteren in ihoger be roep veroordeeld tot een week voor waardelijk. Hij had een huisvestingsambtenaar aangevallen, nadat deze hem nul op het request gegeven had toen hjj kwam vra gen om een onderkomen voor hem. zijn vrouw (die in verwachting was) en hun veroordeeld. tart gehad over het Maateverdragi voor Oostenrijk. Na deze eerste be-1 genomen het ontwerpen en verzenden spreking, die vier-en-een-half duur de, lieten de vier ambassadeurs zich allen in optimistische bewoordingen over het verloop uit. Een lid van de Russische delegatie klopte een Westers collega op de schou der en ze:„Binnen 48 uur is alles ach ter de rugDit optimisme wordt echter niet gedeeld door de vertalers, die verwachten dat de besprekingen langer dan een week zullen duren als gevolg van een gebrekkig vertaalsyteem. Alles wat gezegd wordt, moet driemaal achter elkaar worden vertaaid. Het enige wat tot nu toe officieel deze geheime besprekingen bekend werd, Is dat het voorzitterschap bij toerbeurt wordt waargenomen. De Amerikaan leidde de eerste bijeenkomst. Drs Herman Hacenaar. thans Neder lands consul-generaal te Antwerpen, ls benoemd tot plaatsvervangend Hoge Commissaris van Nederland te Djakarta ter vervanging van mr G. E. baron Ittersum, die eind 1955 zijn functie n< legt. Overheid en particuliere bedrijf Naar oplossing van meningsverschil (Van onze Parlementsredacteur) MINISTER BEEL heeft meegedeeld dat hij bereid is, loondeskundigen in te schakelen om uit te maken wie de regering of de ambtenaren- organisaties het gelijk aan haar kant had (den) over de gehanteerde loongegevens bij de vergelijking van de overheidssalarissen met de lonen in het bedrijfsleven. Men zal zich herinneren, dat het geor ganiseerd overleg over de ambtenaren salarissen mislukte omdat er verschil inzicht bleef bestaan tussen de regering en het merendeel van de ambtenaren- organisaties over de gehanteerde loon gegevens bij de vergelijking van de heidssalarissen met de beloningen vergelijkbare werknemers ln het parti culiere bedrijfsleven. Toen in de Eersti Kamer de begroting van Binnenlandse Zaken behandeld werd, stelde de heer Schipper (a.r.) voor. loondeskundigen te schakelen teneinde te doen uitmaken, wie nu eigenlijk het gelijk aan haar zijde Achttien mille van bank geroofd Kassier opgesloten Een gemaskerde persoon heeft gister avond om kwart over tien een roofover val gepleegd op de coöperatieve boeren leenbank te Haren (Gr.) op de hoek van de Emmalaan en de Rijksstraatweg. De overvaller nam een bedrag van ongeveer f 18.000 mee uit de kluis. De kassier, de heer J. Zeeman, was aan het werk in het kantoor. Omstreeks tien ging hr binnendoor naar zijn wo ning', die naast het bankgebouw is ge legen, om lucifers te halen. Op het mo ment, dat hij zich in de keuken bevond, werd h'j overvallen door de indringer, die hem met een revolver in de rug dwong, terug te gaan naar het kantoor en de kluis te openen. In de kluis be vond zich onder meer een leren tas, waar in zich de ontvangsten van die dag be vonden. De heer Zeeman kreeg van de bandiet nog de gelegenheid enkele niet- geldswaardipe papieren uit de tas te ne men. Daarna sloot de indringer de kas sier op in de kluis, doch gebruikte slechts het dagslot zodat de kassier zich direct nadat de overvaller zich verwijderd had, kon bevrijden. Op handen en voeten begaf de heer Zeeman zich naar de alarmschel, die zich onder het burean bevond, en stelde de sirene in werking. Aangenomen moet worden, dat de overvaller in een gereed staande wagen is vertrokken. Omwonen den en ook een politieman, die op het signaal toesnelden, hebben niets meer kunnen ontdekken. Vragen over gralie op bevrijdingsdag Nu het Tweede Kamerlid de heer Wa genaar (c.p.n.) geen mondelinge vragen heeft kunnen stellen over de voornemens ter gelegenheid van de herdenking van tien jaar bevrijding gratie te verlenen, heeft hij het maar schriftelijk geprobeerd. Hij is nl. van oordeel, dat het beleid met betrekking tot de politieke dc inquenten reeds zo soepel is geweest (van de 118.000. die na de bevrijding gevangen werden gehouden zijn er nog maar 450 opgeslo ten), dat voor deze groep geen gratie op haar plaats is. Hij vraagt, of minister Donker dit niet met hem eens is. Politie te Wassenaar vraagt inlichtingen ovei botsing Naar aanleiding van de botsing van Zondagavond op de Rijksstraatweg te Wassenaar, waarbij zes personen werden gewond, roept de politie van Wassenaar de motorrijder voor wie de uit de rich ting Leiden komende auto moest uitwij ken, en eventuele getuigen op. (teL 3333). SCHEURING IN BIN XOE1EN HET NATIONALE LEGER van Zuid-Vietnam heeft gisteren 't laatste verzet van de opstandige Bin Xoejen-secte gebroken. De troepen van de secte trokken zich terug tot verscheidene kilometers buiten Sai gon. Reuter verneemt, dat er scheuring is ontstaan in de Bin Xoejen. Een deel van de leiders zou „strijd tot het einde" wil len, maar een ander deel wil een com promis zoeken met premier- Diem. Verwacht wordt dat ex-keizer Bao Dal, het wettelijke staatshoofd van Zuid-Viet nam, morgen officieel zal worden afge zet. Premier Diem heeft hiertoe de pro vinciale en gemeentelijke raden voor een bespreking in Saigon uitgenodigd. In een verklaring van het Amerikaanse ministe rie van buitenlandse zaken, waarin pre mier Diem steun wordt toegezegd, ls dit maal de verzekering van trouw aan Bao Dai weggelaten. Overigens is nog veel onzeker omtrent Zuid-Vietnam. Wie heeft nu feitelijk de macht: Diem of het revolutionnaire co mité? Voeg hierbij de verklaring van staatshoofd Bao Dai („Ik keer naar Zuid- Vietnam terug, zodra de toestand iets minder verward Is") en de onzekerheid Nu ook Engeland F.M. maakt opgang in Europa De drie voornaamste programma's van de BBC voor het binnenland (Home Ser vice. Light Programme en Third Pro gramme) zijn met Ingang van gisteravond in het district Londen en Zuid-Engeland ook op toestellen met F.M. te ontvangen. Dat Ls voor Groot Brittannië een geheel nieuw systeem, want zelfs de televisie maakt er geen gebruik van. in tegenstel ling tot die ln de meeste andere Europese landen. Dat komt waarschijnlijk, omdat Enge land reeds voor de oorlog met T.V. begon en de frequentie-modulatie toen nog niet in zwang was. Duitsland is er na de oorlog mee begon, nen; Nederland volgde vrij snel. toen bleek, dat men ln het Oosten van het land meer naar Duitse dan naar eigen zenders luisterde. In Frankrijk ls de eer.«te zender voor F.M. dezer dagen in gebruik genomen. SAIGON, 2 Mei. wordt nog groter. Zelfs de verhouding tussen Diem en het revolutionnaire mité is niet duidelijk. Lichtreclame-proces: nu één gulden boete In het proefproces over de vraag of lichtreclame op auto's toegestaan is. dan wel verboden moet worden (wegens het voeren van meer verlichting dan is voor geschreven) is de Rotterdamse garage houder G. P. van 't H. vanmorgen door de rechtbank tot een gulden boete oordeeld. De kantonrechter had elf gulden opgelegd en de officier had vrijspraak H.K.H. Prinses Wilhelmina zal morgen in Winterswijk het door de Amsterdamse beeldhouwer G. Bolhuis vervaardigde verzetsmonument onthullen. Churchill ontsteelt 't kiesrecht De tegencandidaat van Sir Winston Churchill by de op 26 Mei te hou den Engelse verkiezin gen. A. K. M. Milner. heeft vandaag toegege ven. dat hij niet de min ste kans heeft, de voor malige premier te slaan. Hij hoopt hem echter door een. z\j het geringe stemmenwinst, er van te overtuigen, dat hij zijn zetel in het Lagerhuis dient te verwisselen voor een zetel in het Hoger huis en het Pairschap moet aanvaarden. Verleden jaar is Chur chill Ridder van de Kou- teband geworden, waar mede h{j de hoogste on derscheiding kreeg, wel ke hij pan de koningin kon ontvangen zonder het lidmaatschap van het Lagerhuis prijs te geven. Milner is de zoon van de rector van een tech nische hogeschool en heeft z(jn graad van in genieur behaald aan de Londense universiteit. Hij beschouwt zich als behorende tot de linker "teugel van de Labour Part v Gedurende de oorlog was hij werkzaam bij enkele geheime projec ten. o.a. radar. Ook be hoorde h\j tot een af deling van de vrijwillige brandweer en als zo danig hielp hij de bran den blussen tijdens de Duitse blitz tegen Coventry i ham. In 1951 vroegen vrien den hem. zich candidaat te stellen, doch hü wei gerde. ..Maar enkele dagen ge leden vroeg een collega te Woodford Chur- chills district me een candidatuur te aanvaar den en dat heb ik ten slotte gedaan. Ik gee toe, dat het een geweldig besluit was. mijn tegen stander is op zijn zachts gezegd formidabel". „Ik ben tot de con clusie gekomen, dat er in Woodford Labour- mensen zijn, die de lei ding can Sir Winston tijdens de oorlog beuton deren maar het niet een- zijn met zijn standpunt ten aanzien can andere zaken. Als zij geen didaat hebben waarop z(j kunnen stemmen, wordt hun in feite het kiesrecht ontnomen". Churchill heeft bij de vroegere algemene kiezingen 40.000 stemmen gekregen, zijn tegenstan der van Labour kreeg er 22.000. Milner uit zich open hartig over het vraagstuk van het bereiken van overeenstemming met Rusland en een verbod van de waterstofbom. „Als wij onze geschil len met de Sovjetunie niet kunnen oplossen, ls de beschaving in ge vaar", zei hij. Toen hem gevraagd werd: „wat zei uw vrouw wel, toen u thuiskujam en haar vertelde, dat u candidaat tegen Chur chill zou zyn". aarzelde hij een ogenblik. .Ze rond dat ik sta- brigade-gom pelgek was", rei hü toen 1 tendant K. Weg uit Caracas De internationale arbeidsorganisatie zal de vergadering van haar petroleum- commissie later hervatten op een nader te bepalen plaats. De afgevaardigden laten Caracas (Venezuela). nadat de meeste werknemers-vertegenwoordigers uit protest tegen de uitzetting van de Ne derlander A. Vermeulen en de gevangen houding van vakbondleiders in Vene zuela de vergadering niet meer wensten bij te wonen. VENEZUELA EXIT Nader wordt gemeld dat Venezuela be dankt heeft als lid van de Internationale Arbeidsorganisatie. Aanleiding daartoe is het feit dat de conferentie van de petro- leumcommUsie niet verder in Caracas gehouden zal worden. Officiële kringen te Willemstad delen de daar heersende vrees niet, dat de ont stemming van Venuzuela over het incl dent met de heer A. Vermeulen, zich ook richten tegen de Nederlandse Antil len. Men acht het feit. dat de heer Ver- meulcn Nederlander is. een zuivere bij komstigheid. evenals zijn vertrek naar Curasao. De heer Vermeulen ls naar Ne derland vertrokken en zal doorreizen Genève, waar het hoofdkantoor van de I.L.O. gevestigd is. glimlach. Benoemd en aangesteld bij de Inten dance, tot generaal-majoor-intendant: brlgade-generaal-lntendant J. H. L. Bos, plv. directeur materieel landmacht en tot ■al-intendant: kolonel-in- Scheffer, inspecteur dei had. Minister Beel wilde er toen niet zo heel veel van weten. Daarop stelde het Tweede Kamerlid, de heer Andriessen (kath. v.) schriftelijk aan de minister een soortgelijke vraag. Tijdens de partijraads vergadering van de K.V.P. bleek, dat deza vraag was afgezonden na fractie-overlegd terwijl zelfs het aanvragen van een in terpellatie was overwogen. Uitzondering Thans heeft minister Beel geantwoord, dat een opdracht aan een college van loondeskundigen tot toetsing van het in zicht der regering in het algemeen on juist ls, maar dat hij ln dit speciale ge val bereid is. de zaak voor te leggen aan een dergelijk college, dat zal worden samengesteld ln overleg met het geor ganiseerd overleg. De bewindsman ls mede tot dit De- sluit gekomen omdat het ln het voor nemen ligt de voor de toekomst te vol gen werkwijze met betrekking tot he» hanteren van loongegevens ln het geor ganiseerd overleg nader ln studie te Het college van loondeskundigen z«t dus de vraag te beantwoorden krijgen of er ns de, zoals bekend ts, op 1 Juli a.s. door te voeren eenzijdig door de regering vastgestelde nieuwe salaris- regeling tussen de beloning van de lagere en middengroepen van het over heidspersoneel (werk- en vaklieden en de lagere en middelbare ambtenaren) en de feitelijke, rechtens toelaatbare be loning van het daarmee utt hoofde van de functie vergelijkbare personeel tn het particuliere bedrijfsleven nog een on gemotiveerd verschil bestaat. De bewindsman merkt hierbij op. dat het te verkrijgen advies niet alleen ge baseerd zal kunnen worden op een verge lijking van de lonen ln engere zin, maar dat daarbij ook rekening gehouden dient te worden met de secundaire arbeids voorwaarden. terwijl voorts het onder ling verband in het rljksbezoldiglnga- stelsel ln het oog dient te worden gehou- Geen arbitrage intendance, beidei Voorts wUst minister Beel er op, dat het advies van de loondeskundigen alleen al op staatsrechtelijke gronden niet het karakter van arbitrage kan dragen. Het zal een onderwerp van bespreking knnnen z(jn tussen de regeringsdelegatie en do personeelsdelegatie In de Centrale com missie voor georganiseerd overleg in amb tenarenzaken. Ook de heer Ritmeester (lib.) had vra gen gesteld over de verhouding tussen do overheidssalarissen en die ln het parti culiere bedrijf, maar dan met betrekking tot het hoger personeel. Minister Beel verklaart wel gegevens te hebben gekre gen. die belastingambtenaren hadden uit gezocht. Maar die bron ls naturlijk geheim en daarom acht hij het niet gewenst dezo te openbaren. Bovendien zijn de gegevens te summier om er conclusies uit te trek- „Het leven begin bij 40" komt met cijfers De stichting „Het leven begint by veertig" heeft besloten een onderzoek in te stellen naar het totaal bedrag aan steun en werkloosheidsuitkering, die door de overheid zijn gedaan aan de werk loze hoofdart>eiders. voordat deze men sen door deze particuliere stichting weer aan werk worden geholpen. Het bestuur beoogt hiermede het resultaat van deze enquête zo spoedig mogelijk mede te delen aan alle leden van de Eerste en Tweede Kamer. Zowel voor als na de grote YMCA- conferentie te Parijs (deze zomer) wor den er groepen deelnemers ook ln ons land verwacht. Het buitenhuis van de Herv. kerk te Muiderborg, Rodekerke, en het jeugdhostel der AMVJ te Amsterdam zullen de gasten onderdak verschaffen. Toenemende wind Tot morgenavond verwacht De Bilt: Vanavond en vannacht enige regen, morgen op klaringen met slechts en kele verspreid optredende buien. Aanvankeiyk mati ge tot krachtige Zuidelijke later krachtige tot harde Zuidwestelijke wind. On geveer dezelfde tempera turen. (Opgemaakt 10 u.) ZON EN MAAN Woensdag: Zon 5.0920.10 Maan op i dat dienstvak. 18.00, onder 3.44 uur. Op 6 Mei VJ£

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 1