Ter Leede viert deze week zilveren jubileum Ter Leede weigerde zich gewonnen te geven NIEUWE LODSCHE COURANT 6 MAANDAG 25 APRIL 1955 Kostbare geschenken Aantrekkelijke wedstrijden - feestavond - en een receptie Terreinmisère was in 1930 oorzaak, dat de voetbalvereniging Ter Leede werd opgericht. In dat jaar bestonden er n.l. twee voetbalverenigingen in Sassenheim: RODA (Recht op 't doel af) en Ter Leede. Beide verenigingen moesten spelen op een provisorisch veldje in het vroegere park Ter Leede en het gebeurde herhaaldelijk, dat 's Zaterdagsmiddags met een knok- partijtjé beslist moest worden, wie het veld mocht gebruiken. Hierbij gold dus het recht van de sterkste! Men zag echter al spoedig in dat het zo niet langer door kon gaan, waardoor er een fusie tot stand kwam tussen RODA en Ter Leede. Enthousiast startte de jonge ploeg, on-1 zjjn 6 lampen gemonteerd elk met een ittersehap van de heer D denvermogen van 500 Watt. zodat het gehele der i Boer. in de eer9te klas vaD de Leidse voetbalbond. De eerste tijd zat het echter niet mee, want de eerste wedstrijden tegen Qu.ck Boys en ARC werden maar liefst verloren met re*p. 181 en 100. Totdat na ca drt maanden de eerste overwin ning werd geboekt: SLF werd met 21 aan Ter Leede zegekar gebonden. Promoties Het is ondoenlijk, alle prestaties van Ter Leede gedurende de afgelopen 25 jaar te memoreren. Maar vermeldenswaard is de promotie naar de vierde klas van de KNVB :n 1942. terwijl de opmars in 1948 bekroond werd mét de promotie naar de derde klasse. In 't begin lukte het niet erg best in de derde kla9 en in 1950 was de toestand zelfs critiek te noemen. Ter i Leede en Monster waren toen de degra datiekandidaten en een beelissingswed- strijd tussen deze ploegen bracht tenslotte i de redding voor Ter Leede. Momenteel neemt het eerste elftal een eervolle vier de plaats in de derde klasse in. Behalve het eerste elftal speelt tweede in de KNVB-rompetitie en wel in de reserve derde klas Het derde en vierde elftal zijn ingedeeld in de tweede klas van de LVB Verder brengt Ter Leede nog twee Junioren- en twee adspi- ranten elftallen in het veld. Momenteel telt de vereniging 142 leden en het actieve bestuur, dat bestaat uit de heren A G. J. C. van Breda (voorz.). Th Engberts (2de voorz.). G. J. Vos (seer P. Baartse (2de seer D vjn Loo (penningm H. D. Per- fors (2de penningm en M Strik (comm.). doet alle moeite om de vereniging tot nog groter bloei t» brengen. Zilveren jubilaris Vermeldenswaard is nog. dat de heer D van Loo reeds vanaf de oprichting W het bestuur zitting heeft; de eerste vijf jaar als secretaris en de overige 20 jaar als penningmeester. Met zijn vereniging, viert de heer Van Loo dus zijn 25-jarlg Jubileum als bestuurslid, wst niet onop gemerkt voorbij zal gaan. Programma Voor. de viering van het vijfde lustrum heeft een comité, bestaande uit donateurs en supporters, onder voorzitterschap van H Engberts (tevens ere-voorzitter van Ter Lfde). zich wel zeer verdienstelijk gemaakt. Dinsdagavond worden de festi viteiten geopend met een feestavond voor leden en donateur» ln het KSA-gebouw Een bekend cabaret-gezelschap zal dan optreden. Woensdagavond zal wel het hoogtepunt van de feestviering worden. Om 8 uur 's avonds wordt dan n.l. een wedstrijd gespeeld door de tweede-Was sers HBS (Den Haag en HFC (Haarlem). Tijden» de rust van deze wedstrijd zal de voorzitter van het Jubileum-comité aan het bestuur van Ter Leede het cadeau overdragen. Wat dit cadeau zal zijn.'meld den we reeds: een schitterende terrein en trainingsverliohting. Een unicum in de bollenstreek! De terreinverllchting be staat uit vier lichtmasten geplaatst op de hoeken van het hoofdveld. In elk« mast terrein uiteindelijk verlicht wordt door een bron van 12.000 Watt. Op en voor de bijterreinen zijn nog 2 lichtmasten ge plaatst met elk 3 lampen van 500 Watt. zodat hier een prachtige trainingsverlich ting ontslaat Voor de stroomlevering moest een kabel van 675 meter gelegd worden. Naast de activiteit van het co mité heeft Ter Leede dit cadeau te dan ken aan de gulheid van de burgerij en aan de medewerking van het gemeente bestuur en de sportcommissie. De burge meester zal Woensdagavond de appara tuur in werking stellen. EmmaA.D.O. Vrijdagavond houdt het bestuur een receptie in het Jeugdhui» van half acht tot half tien. terwijl Zaterdagmiddag a s. het sluitstuk van de jubileumviering zal plaats vinden, n.l. een wedstrijd tussen twee eerste-klassers Emma (Dor drecht) en ADO (Den Haag). Deze wed strijd begint om half drie en wordt ge- 1 speeld tussen het vertrek en de terug- 1 komst van het bloemencorso. Een loffe lijk initiatief van het jubileum-comité daar nu de vele kijkers voor het corso hun tijd kunnen korten op het voetbal veld. Zo gaat Ter Leede deze week een pro- •amma vol van festiviteiten tegemoet j wij wensen dê vereniging veel succes OegstgeestT.A.V.V. 3—2 Hocw.l TAVV. m.l enkel» Invaller., naar Oegstgeest was gekomen, was het elftal zeker niet verzwakt. Vooral de in valler-doelman kweet zich uitstekend van zijn taak. De thuisclub was voor de rust sterker. Toch werd dat slechts uitgedrukt in één doelpunt. Een vlotte combinatie tussen V. d Voort en Verhoekx rondde laatst genoemde uitstekend af. Het TAVV-doel ontsnapte daarna nog enkele keren op het nippertje aan doorboring. Ook na de rust deelde „Oegstgeest" d« lakens uit. Dat belette TAVV echter niet om gelijk te maken (heel „Oegstgeest" protesteerde daarbij voor hands), en zelfs de leiding te nemen, toen de uit de x hoede gehaalde Sieders zijn keeper kans loos passeerde (1—2). In het minst niet ontmoedigd «pi „Oegstgeestverder. Pauw benutte snel een vrij» trap op de rand van het straf schopgebied en toen V d Voort uit eer voorzet van rechts met een prima kop bal de roos trof (32). was het pleit be- slecht. Omringd door clubgenoten en A.R.C.-ers stelt doelman Van Duin van Rijnsb. Boys pogin gen in het werk om de bal uit de doelmond te krijgen. Op de doellijn wacht v. d. Ven het resultaat af. Foto N. van der Horst De finalewedstrijd om de Schotse voetbalbeker tussen Celtic en Clyde is onbeslist (1—1) geëindigd. Woensdagavond zal de wedstrijd worden overgespeeld. Beste wedstrijd in Katwijk Quick Boys had 2—0 voorsprong, maar het werd 2—2 De vele toeschouwers, die Quick Boys en Ter Leede wilden zien spelen, hebben waar voor hun geld gekregen. Want het is wel een van de beste wedstrijden geweest, die de Katwijkers in dit seizoen hebben gespeeld, in het bijzonder in de eerste helft van de strijd. Er stond echter een tegenpartij in het veld. die zeer krachtig van zich afbeet en waarmee heus niet te spotten viel. Toch verdiende Quick Boys de 20 voorsprong bij de rust. Mei groot enthousiasme en veelal mooi open spel v'elen de Katwijkers aan. maar ondanks hun. goede werk. bleek de schot vaardigheid van de voorhoede nog niet zoals het zijn moet. Want hoewel Quick Boys telkens weer aanviel, heeft doel man De Vries het toch niet zo daverend druk gehad We roteerden echter wel enkele zeer goede safes van hem; oa werd eer, snel en hard schot van rechts binnen Fl. van Duijn prima gehouden De beide doelpunten, die tegen Ter Leede gemaakt \Cerden waren van uit stekende kwaliteit. Het eerste kwam pas en klein half uur sDelen van de voet de linksbinnen Van Duijycnbode. Midvoor Haasnoot, die de bal had voor gezet, zag hiermee zijn werk beloond. Zware druk Dit dcelpunt deprimeerde Ter Leede. waardoor de thuisclub haar druk nog kon verzwaren. Ruim 5 minuten later gaf Haasnoot een schitterende voorzet en op nieuw. onhoudbaar voor de doelman van Ter Leede. schoot Van Duijvenbode in: 2—0 Enkele zee gevaarlijke momenten voor het Ter Leede-doel volgden in het laat ste kwa tiei. maar de paar schoten op het doe: oa van De Best. werden door De Vries gestopt. Vol verwnrhting werd de tweede helft tegemoetgezien. Spoedig bleek, dat de krachtsverhoudingen waren gewijzigd De strijd werd voor een groot deel op het middenveld uitgevochten. Ter Leede had op dat stukje grond beslag gelegd, maar de kansen waren toeh ongeveer gelijk 2—1 en 2—2 Deze periode was echter een inleiding van een plotselinge aanval van Ter Leede. 3 minuten na de hervatting, en met suc ces. Uit een corner kopte de Sassenheimse linksbinnen Evers op Bauws vesting was het 21. Zowel de gastheren als de gasten lanceerden toen aanvallen en aan beide zyden ontstond gevaar. De links binnen der gasten fewam voor open doel, maar scnoot naast, Fl. Schaap, Katwljks buitenspeler, kopte over. maar de aanval, die Quick Boys na een half uur spelen opzette beloofde succes te hebben. Mid voor Haasnoot was doorgebroken, een vliegend schot verdween van zijn voet. doch de bal werd gestuit door de boven lat. We', kwam de terugspringende bal voor de voet van Zuyderduyn. maar deze schoot jammerlijk naast. Vijf minuten later kwam er wel een doelpunt en het was de gelijkmaker van Ter Leede. Enkele malen flitste de bal in de buurl vart het doelgebied heen en weer. maar toen was het midvoor Tijssen. die op beste wijze doelpuntte. In de resterende tijd. tien minuten, werd niet meer gescoord. Rijnsb. Boys won in Alphen (01) Stopper v. d. Nagel had aanval van A.R.C. in de zak ■Eén kapitale blunder van rechtsachter Wittebol, een kwartier na het begin van 'de wedstrijd, door Nic. van Duin met een doelpunt afgestraft, is Zater dagmiddag voldoende gebleken om Rijnsb. Boys een 01 zege te doen be halen op A.R.C. Want al kwamen de geel-zwarten wat de aanval betreft, na de rust niet meer in het stuk voor, de verdediging, met v. d. Nagel aan het hoofd, hield stand, zij hpt dan dat daartoe ook een ontbreken van de juiste schotrichting van de A.R.C.-voorwaartsen mede moest dienen. - deze wedstrijd bij Alphens voldoening dan over de vorige; want ditmaal gold toch wel het praedicaat „onverdiend" en is er na de rust knap gespeeld door de roodbroeken. De wedstrijd begon met een licht over wicht van de Boys. maar reeds spoedig bleek, dat midvoor Blase niets in te bren gen had tegen stopper Mooij. En linksbin nen Van Vliet mocht zich dan op het mid denveld steeds vrij opstellen en tal van ballen ontvangen, hij verprutste ze alle door z'n gepingel. Dat er desondanks kan sen kwamen, was een gevolg van het feit. dat Wittebol voor de rust volkomen faalde en v. d. Linden, die men toch maar weer als linksachter opgesteld had, de dekking van v. d. Sleet verwaarloosde. Het doelpunt, dat 15 minuten na de aan vang ontstond, was een fortuintje voor de gasten. Want de A.R.C.-rechtsachter miste een heel gemakkelijke bal. het leer kwam bij linksbuiten Van Duin. die zijn kans re soluut greep en v. d. Mark kansloos passeerde 0—1.. Op doellijn Fel sloeg A.R.C. terug en in de vol gende minuut kon v. d. Nagel nog juist een fraaie hoge kopbal van De Bruin op de lijn keren en was A R.C. in de vol gende minuten met schieten wat geluk kiger (of beheerster) geweest, dan zou de stand gelijk zijn geweest. Maar het AlphiaKatwijk 30 Het was wel een grote en voor de Katwijkers minder prettige verrassing, dat Alphia er in slaagde de punten thuis te houden. Het grote enthousiasme van de Alphenaren leidde er toe, dat de Kat wijkers volkomen uit hun spel gebracht werden en reeds in de eerste helft werd de strijd beslist door doelpunten van Oudshoorn. Groenendijk en Ram. In de tweede helft hebben de Kat- wijkse geeltjes nog wel hun uiterste best gedaan om de bordjes te verhangen, maar de Alphia-defensie gaf geen krimp cn de stand bleef ongewijzigd Slecht spel in de Leidse Hout „Koudekerk" won (onverdiend) van roodwitten (0-2) 't Was Zaterdag een en al misère in de Leidse Hout, het tijdelijk home van „Leiden". ..Koudekerk" noch de roodwitten konden hun vorm te pakken krijgen en ze stelden hun grote aanhang dan ook danig teleur. Scheids rechter Van Bemmelen had ook zijn dag niet en het werd een match, die vlug vergeten zal zijn. „Koudekerk" won met 2—0. maar verdienen deed de leider de overwinning eigenlijk niet. Het vertoonde spel verdiende geen bekroning. beide Geen ler vele supporters, vj hebben vermoed, dat ze zó'r. slechte weosfyd voorgeschoteld zouden krijgen He' begon al direct met slecht plaatsen er veel te lang ..pingelen". „Lei den" wu he' felst ln 't begin, maar toen Van Weren uitviel, en V d. Kwaak voor hem inviei ging het al minder Na een kwartie'r spelen, was het met ..Leiden" he'.emav gedaan toen A. Sweris een geheid buitenspeldoelpunt scoorde: 0—1 Koudekerk' kwam ook niet verder, want »li*s was even doorzichtig Beide defensies wt«ten wel raad met de onbe nullige aan valletjes die werden opgezet. Uit één hiervan dachten we Leiden nog te zien doelpunten maar Rietkerken zag geen kans om De Lar.ge te passeren Even later k.-t-eg Sweris de bal weer loeee- .«pee.d en was het 0—2 Hiermee is alles verteld van de eerste belft Even beter Na de thee wilden de gasten lijk iets mee- van maken, de.-, lel .Leiden" werd ging gedrongen, maar gaf geen krimp Het spe' werd al weer gauw op de oude voet voortgezet: voorhoede-spelers, die te traag waien om de hun toegespeelde ballen goed af te geven, zodat er altijd weer ee-. been van een verdediger tussen kor. komer. Beide partijen gaven elkaar hierin n ets toe. Wel probeerde „Leiden" nog de balans te verz-tten door wat meer te stuwen, maar de vooriioede was te lui om „op de ballen te lopen", zoals dat heet „Koudekerk" speelde nu sterk verdedi gend er. er was geen doorkomen aan Tock kreeg V d. Kwaak uit een corner een unieke kans maar hü was te beduusd, die waa: te remen. zodat De Lange zich maar over öe bal ontfermde Ongeveer een kwartiei voor het einde kréég Sweris nog een kansje, hij glipte langs de verbouwereerde Delfos en het was 0—3 In de laatste minuten werd Del fos nog geb csseerd; hij moest he'. veld sp, hij had dan ook een zeker WJ Sleutels (10 man) leed weer een zware nederlaag S.V.O.W. niet in vorm won toch met 9—1 Van de vorig jaar zo verdienstelijk spelende Sleutels-ploeg is weinig over gebleven. De goede mentaliteit en eenheid is verdwenen. In de wedstrijd tegen SVOW was het met de Leidenaars zelfs zó erg, dat bij het begin- signaal slechts 9 spelers stonden aangetreden. Later kwam daar nog wel een tiende man bij. maar het is begrijpelijk dat dit tiental zich voor een hopeloze taak zag gesteld. de verdedi-'schijnen- doelpunt voorkomen. Daarenboven vertoonde de Leidse ploeg verschillende zó ontstellend zwakke plek ken. dat het eveneens ver beneden zijn vorm spelend SVOW toch nog bijna de dubbele cijfers kon bereiken. Het was een demonstratie van voetbal zoals het niet gespeeld moet worden en zelden of nooit zal in de KNVB zulk droevig spel ver toond zijn. De thuisclub was over alle linies ster ker en al voor rust was de totaal ontred derde Sleutels-defensie reeds vijfmaal ge passeerd. Vooral in het centrum, waar stopper Verhoog telkens onjuist ingreep, had het SVOW-binnentrio onophoudelijk vrij spel en bij SVOW lopen een paar knapen die daar van kunnen profiteren. Rosier opende de score en even later was het Spijker die de stand op 2—0 bracht. SVOW bleef veel sterker en door twee goede doelpunten van Rosier werd het al spoedig 4—0 De SVOW-verdediging had met de uiterst zwakke Sleutels-aan val weinig moeite en nog voor de thee werd het 5—0 door Spijker Mutatie Na de rust bezette Pet bij Sleutels de spilplaats en hoewel de Leidse verdedi ging daardoor danig was versterkt, was het een ieder duidelijk, dat deze speler met twee trage, «'.echt dekkende backs als Phillipo cn Glasbergen de zaak niet kon redden Bij verrassing kwam Sleutels zelfs spoed'g aan een zeer verdienstelijk tegenpunt. Op de rechtervleugel wisten Van Haren en v. d. Tuin tot een vlotte combinatie te komen en laatstgenoemde besloot deze aanval met een fraai vleugel- schot. dat onhoudbaar achter doelman Van Hoegen Dijkhof verdween: 51 Dit doelpunt bleek echter met recht een uitschieter, want Sleutels kwam er ver der vrijwel niet meer aan te pas De golf van SVOW-aanvallen bleek op de duur te keren Kort achtereen scoorde er tweemaa' met harde *<-hoten. na Rosier het fraaiste doelpunt van edstrijd scoorde Uit een voorzet van links deponeerde de aanvalsleider van de thuisclub het leer met de hak op o volgbare wijze achter doelman Compeer en toen even voor 't einde de Leidse dediging weer eens „nergens" was, Rosier zonder moeite de stand op 91 brengen. „Noord-wijk" heeft eerste kampioen De kranige Junioren B-ploeg „Noordwijk" presteerde het Zaterdag middag als eerste aan de kampioensstreep aan te tikken. De wedstrijd van Zaterdag ging tegen een andere „Noordwijk"- ploeg. n.l. de junioren C. Deze knapen hebben tenvolle hun sportieve plicht gt daan; tot het laatst hielden ze stand, maar de betere techniek van de kam pioenen gaf de doorslag en zo werd de uitslag 40 Er waren bloemen voor de overw naars en namens de vereniging fel: teerde de heer A. Korbee de kersverse kampioenen Vermeldenswaardig is nog, dat de kampioensploeg. met nog één wedstrijd te spelen, alle ontmoetingen op één na won. geen enkele verloor en één keer gelijk speelde. Onze hartelijke ge lukwensen RouwkoopOrnas 11 Een wedstrijd om gauw te vergeten. Ook scheidsrechter Wessel deeide in de malaise. Na wederzijdse aanvallen ge lukte het P Lagendijk in de 25e minuut Ornas de leiding te geven (01> Ook de tweede helft kenmerkte zich door matig spel. In de 30e minuut kreeg Rouwkoop een hoekschop te ne waarbij Jaap Smit van Ornas het te kwaad kreeg met een tegenstander met als sultaat dat Rouwkoop een strafschop kreeg te nemen. Deze werd door Mak in een doelpunt omgezet. Zo eindigde deze wedstrijd evcna'.i eerste treffen in een gelijk spel. pover spel. Na de ru^t werd hef. zoals gemeld, een strijd tussen de A R.C.-aanval en de Rijns- burgse defensie, die het hard te verduren heeft gekregen. En het bleek al spoedig. t v. d. Nagel geen A.R.C.-doelpunïen Ide toestaan. Hij werd overigens goed geassisteerd door Bleichrodt en v. d. Ven laatste instantie toonde ook doelman Van Duin zich betrouwbaar. Wat nog een-3 op de A.R.C.-helft kwam, as vrijwel steeds een prooi voor de A.R.C.-stopper, die ook Gerrit Zandber- d. Sleet ingeval len. glad de baas was. En zo bleef het tot grote teleurstelling van A.R.C. bij die 01. Strijdvaardig Lisser Boys nam halve winst (3-3) Die Haghe dacht de overwinning reeds te pakken te hebben Tien minuten voor tijd vervloog de hoop in de Lissese harten. Toen cen terde de razendsnelle Die Haghe-rechtsbuiten Van Steveninck de bal naar zijn linksbuiten Vierhout. Deze spurtte, kreeg het leer nog net op de doel lijn te pakken en daar de Lisser Boys-defensie tot dan toe in yolle bewon dering had staan toekijken behoefde de Die Haghe-man eenvoudig de rechte weg naar het doel te kiezen; 23. Maar geen twee minuten later schoof linksbuiten Hagen de bal voor de voeten van Helmus, die van dicht bij hard inschoot: 33. En daarbij bleef het. De Lissers verdienden de halve winst ook wel. Want het mocht dan zó zijn, dat de bollenstreekbewoners in technisch op- van Die Haghe wel het een en ander kon leren, wat ze in dit opzicht tekort schoten, werd ruimschoots ver goed door de grote strijdlust, die de witzwarten aan de dag legden. Na tien minuten registreerden we een misverstand in de Die Haghe-achterhoede en toen doelman Noordam verzuimde uit te lopen, was het midvoor Bauer, die juichend zijn kans greep: 10. Lisser Boys bleef aanvankelijk sterker en gevaar lijker. Langzaam maar zeker werkte Die Haghe zich echter los en mocht de Lls- serss defensie laten zien, hoe ze een voor hoede met uiterst snelle knapen als mid- Kortenbroek en rechtsbuiten Van Steveninck dé voet dwars zet. In het begin had Bert Moolenaar. die zijn voet balschoenen veertien dagen geleden weer van de zolder heeft gehaald, wel enige moeite met Kortenbroek, maar later kon hij hem behoorlijk de baas. Een minder goed „timen" van doelman Mulder leidde al vrij gauw tot de gelijk maker. Want Kortenbroek zat er onmid- middellijk bovenop, pjkte voor de Lis- serse keeper de bal weg en scoorde: 11. De wedstrijd bleef aantrekkelijk. Van beide zijden werd in een hoog tempo ge speeld. Er kwam nog een schitterend doel punt van Bauer, dat de overigens prima leidende scheidsrechter Schilperoort o.l. ten onrechte afkeurde en Kortenbroek liet vlak voor de thee nog een kans lig gen. toen hij vrij voor het doel van Muller arriveerde, maar toch voorzette naar de buitenspel staande Vierhout, die keihard tegen de lat schoot. Een kans, die nooi' gemist had mogen worden! Lager peil Na de rust stond de wedstrijd op een minder hoog peil, vooral van Lisserse kant. Toch wist Helmus, na stug doorzetten, met een bekeken kopbal zijn ploeg op nieuw aan de leiding te help?n, maar na twintig minuten resulteerde het over wicht van Die Haghe in de gelijkmaker. Een doelpunt, dat uit een flitsende aan val werd geboren: linksbuiten Vierhout lichtte met een cross-pass de Lissese ver dediging uit haar voegen en na een schot van rechtsbuiten Van Stevenick gaven zowel Muller als Enthoven 'n duwtje toe: 2—2. Toen Vierhout tien minuten voor tijd kansen voor Lisser Bpys verkeken, maar Die Haghe aan de leiding hielp, leken de Helmus verstoorde de Haagse illusies drie Roodbroeken wonnen met 12 R.A.S. en „Noordwijk" gaven elkaar weinig toe Het eindsignaal van de scheidsrechter zal, bij R.A.S.„Noordwijk", vooral de gasten als muziek in de oren hebben geklonken. Want in een zeer ma tige wedstrijd een 21 voorsprong te kunnen behouden en dank zij pech van de tegenpartij de beide punten mee naar huis te kunnen hemen is niet iedereen beschoren! ten, was rechtsbuiten Koelman er als de kippen bij om met eep mooi schot de achterstand te verkleinen. In vorm Het was echter niet alleen pech. dat RAS de kans op een gelijk spel of een overwinning ontnam. Als we dat zouden beweren zouden we tekort doen aan de voortreffelijke prestatie van de defensie der gasten, die na de rust zich herstelde een aarzelend begin en met voortref felijk ingrijpen de onstuimige RAS voor- aartsen een halt toeriep. De eerste aanvallen in deze sportieve ontmoeting wbren voor de gastheren, die direct al enige verwarring stichtten In de Noordwijkse gelederen. Resultaat lever de dit niet op. Wel gaf het een stimulans aan de gasten de zaken beter aan te pakken. Vanaf de linkervleugel lanceerde De Witt een prima voorzet, welke door •aller Dullewoud even mooi werd in gekopt. Om de trits echter vol te maken. de RAS-doelman op zijn plaats en redde goed. Het was echter uitstel van executie, ant enkele minuten later kreeg v. d. ppe het leder toegespeeld. Hij om speelde de verdedigers en vuurde toen één van zijn befaamde schoten af. waar tegenover de voortreffelijk uitvallende keeper machteloos was. Deze goal prikkelde de gastheren tot heviger aanvallen, die echter zonder re sultaat bleven. Wel kwam er succes aan de andere kant. De Witt kreeg de bal in vrij goede positie toegespeeld, zeer intel ligent liet hij het leder echter lopen voor midvoor v. d. Lippe die in betere po sitie stond. Met een schitterende kopbal in liggende positie bekroonde deze de uitstekende aanval: 0—2. Na de hervatting zagen we een vrij gelijk opgaande strijd met de gastheren het meest in de aanval. In deze periode kwam de Noordwijkse achterhoede zo in vorm, dat er voor de Hagenaars geen doorkomen aan was. Het overwicht RAS bleek wel uit de corner ver houding na de rust: 38. De enkele keren, dat d? gasten een offensief inzetten, liep meestal op niets want telkens trapten zij in de listig opgezette buitenspelval. Enkele kansen, de Noordwijkse voorwaartsen kregen, den door De Witt en Barnhoorn niet Ook RAS kwam niet verder dan een aantal hoekschoppen en zo verliet Noord wijk dolgelukkig het zware RAS-veld de beide doelpunten. Een gelijk spel had de verhouding beter weergegeven. De leiding in der.e sportieve ontmoeting was goede handen. Geen geluk Nu was het de gastheren toch werkelijk te bar. Zij verdubbelden hun aanvallen en aanvankelijk leek het of de Noordwijk- defensie door de knieën zou gaan. De Ha genaars hadden in deze periode e wel geen greintje geluk. Talrijke scho ten gingen juist naast of over. of kwamen tegen paal en lat en dan was er altijd wel weer een Noordwijkerbeen. dat de bal het veld intrapte. Toch zouden de zwoegende gastheren een beloning krijgen voor hun doorzetten. Toen beide Noordwijkse backs de bal mis- G.W.S.—N.S.A. 7—0 In een van beide kanten zeer matig gespeelde wedstrijd, heeft de thuisclub door beter benutten van de kansen toch nog met grote cijfers gewonnen. Beide ploegen verschenen met enkele invallers en na een wederzijds verken nen kon linksbinnen Platje reeds na 10 minuten het eerste doelpunt maken: 10. Geruime tijd ging het spel van doel tot doel. totdat een prachtige aanval van de thuisclub door Platje hard werd afge rond (2—0). NSA bracht er practisch niets van terecht; de GWS-doelman kreeg geen schot te verwerken. Nog voor rust bracht midvoor Spaan en rechtsbuiten Zaa! de stand op 40. In de tweede helft had het spel weinig om het lijf. Alleen door goed werk van de NSA-keeper bleven voorlopig doel punten uit. Na een kwartier moest rechtsbuiten Zwaan vervangen worden terwijl even daarna een strafschop de stand op 50 bracht. Wel kwamen de gasten daarna wat meer in de aanval, maar door onbenullig voorhoedespel gingen vele kansen verloren. Met nog 4 minuten te spelen even een opleving bij de thuisclub en met twee harde schoten r Spaan de eindstand op Semper Altius 1—3 -VWS 7—0. De aanvankelijke hoop. dat Sempei Altius deze wedstrijd zou winnen toen de roodbroeken door een tactische noeuvre van Lagerwey een voorsprong van 10 kregen is in rook opgegaan Het was overigens voor de pauze een van beide kanten goed gespeelde wed strijd, waarbij VWS via de vleugels meermalen gevaarlijk was. De verded: ging van Semper ARius wist het gevaar evenwel te bezweren. Zo brak de rust met 10 voor de gastheren aan. Binnen 12 minuten in de tweede helft was de stand evenwel gelijk door fout van Poley, die de bal onhoudbaar in eigen doel werkte. Dat gaf VWS zoveel vertrouwen, dat zij aanval op aanval ondernam, de dediging van Semper Altius begon steken te laten vallen en men kon aanvoelen, dat er een doelpunt voor VWS bij moest komen. Toen Arnoldus Sr dan ook op ettelijke meters van het doel een vrije schietkans werd gelaten, aarzelde hij niet en met een zuiver schot in de rechter benedenhoek had doelman Kwak het kijken tl2) Semper Altius. wier jongde voorhoede het best deed. trachtte nog een gelijk spel te bewerkstelligen, maar alles was tevergeefs. Integendeel, aan de andere kant strafte Arnoldus jr een cardinale fout van Poley die zonder De bestuursmoeilijkheden in de Kon. Ned. Amateur Schermbond zijn thans opgelost. Het bestuur werd op een in Den Haag gehouden vergadering als volgt gekozen: mr J. D. Schepers, voor zitter; H. Reede, secretaris, G. P. Ter- mohlen, penningmeester, J. C. A. Stljn- ders, wedstrijdcommissaris, A. Katz, pers- en propaganda-commlssaris, A. C. Biekens. commissaris. De heer G. Bierman (Rotterdam) die 15 Jaar als technisch commissaris in het bestuur zitting heeft gehad, werd met al gemene stemmen tot erelid benoemd. Het Engelse hockey-elftal heeft de ploeg van Wales met 53 verslagen (rust 2—1). Wederom is de Amerikaanse ath- leet Wes Santee er niet in geslaagd de mijl binnen de vier minuten af te leg gen. Hij strandde te Lawrence (Kansas) op 11.4 i iten later door een juweel van een doelpunt tevoorschijn te toveren. Zo veroverde Lisser Boys dan na lange tijd de halve winst. Een punt, dat ze uit stekend kunnen gebruiken! Veel tegenstanders van K.N.V.B.-reorganisatie Onder voorzitterschap van drs W. Rey- seger besprak district West II in Pulchri Studio het rapport van de reorganisatie- Een groot aantal sprekers voerde het woord, practisch alle scherpe tegenstan ders- vooral wat betreft het z.g. vier zui len-systeem. Een der samenstellers van het reorganisatie-rapport, mr R. W. Piek, •as ter vergadering aanwezig om vra gen te beantwoorden en eventuele toe lichting te kunnen geven. De vergadering keerde zich hoofdza kelijk tegen de grote machtspositie, die het betaalde voetbal gaat innemen, waarbij vooral het kleine aantal beroeps voetballers ten opzichte van de meer dan .000 amateurs in aanmerking wordt genomen. Bezwaarlijk acht men de omstandigheid at vier groepen in het rapport worden voorgesteld, t.w.: de beroepsvoetballers, de amateurs, die op Zondag spelen, de afdelingen en de Zaterdag-voetballers. Men is tegenstander van twee zuilen: beroepsspelers en amateurs. O.m. voer den het woord de heren De Boer. Mus- quetter. Beem- Van der Hoek. Jijs en Brinkman. Laatstgenoemde kwam met voorstel, de vergadering zich te la ten uitspreken over de groepering m groepen. Met overgrote meerder heid bleek men voorstander van twee groepen, dus betaalde voetballers en eurs. De laatste groep verdeeld in secties, t.w. Zondagvoetbal, Zater dagvoetbal en de afdelingen. Diverse s'emmen keerden zich tegen de betrekkelijk zwakke positie, waarin het hoofdbestuur dreigt te geraken. In plaats dat het hoofdbestuur de zaken re gelt. gaan de diverse belangengroepen, als het rapport wordt aangenomen, de zaken regelen en het hoofdbestuur zal zich hier in grote trekken bij hebben te leggen, tenzij de zaken geheel fout mochten lopen. De stemming over het reorganisatle- ipport liet aan duidelijkheid niets te wensen over: voor 31- tegen 296 en blanco 11 stemmen. Van de grote vereni gingen stemde slechts ADO tegen; DFC, DHC. EBOH, Excelsior. Sparta- SW wa- evenals de afdelingen Dordrecht en Leiden, voorstanders. Rest nog te vermelden, dat ook de voorgestelde overschrijvingsbepalingen scherpe critiek onderhevig waren. Men achtte deze over het algemeen zeer nadelig voor de amateurs. L.T.C. „De Munnik" De stait in de Zaterdagmiddagcompetl- ne is voor „De Munnik" gunstig verlopen. Het eerste team speelde uit tegen N.KF II te Delft en won met 4—1. Ook het tweede team kwam met de volle winst thuis. 32 tegen Thor RW I in Den Haag. Het derde team verloor thuis van Leidse Hout I met 4—1. Dit team, dat voorname lijk uit juniores is samengesteld, mist nog de wedstrijd-routine. De uitslagen verschillende partijen doen echter hopen op betere resultaten in volgende wedstrijden De volledige uitslagen zijnt N.KF II—De Munnik I 1—4; D.E.: mevr P G Goedvolkmevr. D. Boot— Lamers 1—6. 0—6; H E.: A. Erdin—C. Hol- lebrandse 2—6. 6—4. 6—3; gemengd dub bel: hr en mevr. Goedvolk—mevr. D. BootLamers/E. P. Cancrinus 57, 26; gemengd dubbel: mevr. M. H. Hagen/A- H. Tromp—mej. T. Bouhuys/C. Holle- brandse 0—6.3—6; heren dubbel: I. Goed volk/A. H. Tromp—J. W Boot/E. P. Can crinus 4—6. 46. Thor KW I—De Munnik II 23; D E t mevr. Treffersmej. T. Kasten 75. 6-4; HE: J. C. Biesheuvel—L. Engelenburg 3—6, 2—6; gemengd dubbel; mevr. H. Treffers'J. C Biesheuvel-mej. T. Kasten/ W. Serdijn 6-4. 6—8, 6—3: gemengd dub bel: mej. P Belles/B Spruyt—mevr. J. Nolles 'L Engelenburg 2—6, 2—6; heren dubbel; B Spruyt/J. C. Biesheuvel—L. Engelenburg/W. Serdijn 26, 06. De Munnik IIILeidse Hout 11-4: D.E.: mej. I. Janzen—mevr. C. Zandvoort 1—6. 1—6; H.E.: J G. Geelkerken—F. Bar 6—0. 61; gemengd dubbel: mevr. Butzelaar/ J G. Geelkei ken—mevr. C. Zandvoort/ W. v. Rij 36. 6-8; gemengd dubbel; mej. I. Janzen/F. Engelenburg—mevr. Voor- ham/W. v. Rij 5—7, 5—7: heren dubbel: W. Oudshoorn/F. Engelenburg—B. v. Wijk/F. Bar 3—6, 3—6. Waterpolo De indeling van. de Kringzomercom petitie 1955 luidt: Dames: le kl.: CWP I. RPC I. Sl.stad L Swift I. Vitesse II. 2e kl. A: BZV te Wer ve I, DES I. DVZ III, SI. stad II. Swift II. 2e kl. B: DZV II. HWV IL LWV I. Zian III, Zios II. 2e kl. C: LGB I. Raket II. RPC II. Zian IV. ZCR I. Ad?r DES II. DVZ IV. Raket III. Vitesse UI. Zxan V, Zwip IL Heren: le kl.: CWP I. DZV III. Swift II, Vitesse II. Zwip II 2e kl. A: BZV te Werve I. DVZ III, LZC III, Zios II. Zwip III. 2e kl. B: DES I. Die Haghe I. KVS I. LGB I. SVGT 1. 2e kl. C: HZPC IV. LWV I. NHTM I. RPC II. Swift III. 3e kl. A: BZV te Werve II. DES II. DVZ IV. SNA II. 3e kl. B: Die Haghe II. HWV II. Si- stad III, Zian V. Zios III. 3e kl. C: HWV III. RPC III. SVGT II. Swift IV, Zian VI. 3e kl. D: CWP II. DVZ V, Raket II. Swift V. ZCR I. Adsp. A: BZV te Werve, DVZ A. LWV. Vitesse. Zwip. Adsp. B: Die Haghe. DVZ B. RPC. SNA. de Zijl. De uitslagen vain de tweede ronde da mes (Kampioenschap Kring Den Haag) luiden: poule E: Zian—Vitesse 62; RPC HPZC 1—2; HZPC—Zian 3—3; Vitesse —HZPC 1—5; Zian—RPC 9—0; RPC—Vi tesse 0—3. Poule F: CWP—DVZ 0—5; DVZ Zios 7—2; DVZ—DZV 7—1; DZV—Zio» 6—0; Zios—CWP 6—1; CWP—DVZ 1—8. Finale-pou'e heren: wedstrijdroosteri I Di 26-4. 9.30 u„ Zian—DZV. Regentes; Di 3-5. 9 u. DZV—HZPC. Delft: Vr. 6-5 10 u.. HZPC—DVZ. Mauritskade. Mr H. van Manen is op de jaar lijkse algemene vergadering van de Ned. Cricketbond te Amsterdam tot ere-voor- I zitler benoemd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 6