Jlieutuc £dltórfje (iTouraiit Komen de Grote Vier nog bij deze maand een: Britse begroting verrassing is een De Hoop begin Juli in de vaart Britten kunnen Donderdag weer kranten kopen Bevrijdingsgratie: een kwart van de straf DE WOENSDAG 20 APRIL 1955 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie. Abonnementen- en Advertentie-afdeling: TeL 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: j 6.40 per kwartaal; 2,15 per maand; 0.50 per week. ADVERTENT1ÊN: 0.18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Zes en dertigste jaargang No 10324 CHRISTELIJK NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Staatiatucti liahfblfofa mun bert (a fggfjeaspoct' HET ZELFBESTUUR VOOR OOSTENRIJK Radio-Moskou richt een nieuwe lokroep tot West-Duitsland (Van onze correspondent) LONDEN, BONN, WENEN. 19 APRIL WAT HEEFT HET KREMLIN voor met de belofte van zelfbestuur aan de Oostenrijkers? Deze vraag hoort men weer veel in Wenen, nu radio-Moskou heeft omgeroepen, dat West-Duitsland het Oostenrijkse voorbeeld van neutraliteit in zijn eigen belang moet volgen. Het ziet er naar uit, dat het Russische „toegeven" in de kwestie-Oostenrijk slechts ten doel heeft, de Parijse verdragen toch nog te torpederen. Deze nieuwe zet via radio-Moskou, gecombineerd met de ervaringen van het verleden, matigen het enthousiasme van de Oostenrijkse leiders wel enigszins. Hoe wel anderzijds tal van vooraanstaande Weners niet meer aan een staats verdrag twijfelen. In Bonn zet de regering-Adenauer zich schrap tegen deze nieuwe communistische propaganda-vloedgolf. Het einde van de ratificatie-procedure komt in zicht: morgen zal de Amerikaanse Hoge Commissaris de Amerikaanse oorkonden voor de opheffing van het be zettingsregiem in het Schaumburgpaleis deponeren. En in Wenen werd de datum 27 April genoemd voor het eerste contact der Grote Vier. ernst Is. Zoals gisteren reeds in een deel onzer edities gemeld, heeft het Kremlin de Ver. Staten, Engeland en Frankrijk uitgenodigd, ln de naaste toekomst met de Sowjetunie en Oostenrijkse deskundi gen besprekingen te beginnen over het sluiten van een Oostenrijks staatsver drag. In Londen wil men het liever kalm aan doen: een bijeenkomst van de ambas sadeurs der Grote Vier met daarop aan sluitend een conferentie der ministers van buitenlandse zaken, die dan tot teke ning van het staatsverdrag kunnen over gaan. Volgens in Londen ontvangen berichten stemt de Amerikaanse regering wel in met een ministersconferentie. Vast staat evenwel, dat geen ministersconferentie zal worden gehouden zolang de Parijse verdragen niet definitief zijn geratifi- Marken volgend jaar aan vaste wal Dijk wordt op 4 Mei aanbesteed Naar wij vernemen zal op Woensdag 4 Mei de directie der Zuiderzeewerken de dijk aanbesteden, die Marken met de vas te wal van Noord-Holland zal verbinden. Het is het dljkgcdcel'tc Marken—De Nes. dat op 15 Mei 1956 gereed moet zijn- De dijk vormt een onderdeel van de grote ringdijk om de toekomstige Marker waard, waarmee men aanvangt, nadat de dijk om de Oostelijke Flevopolder gereed zal zijn. In de richting Volendam bevindt zich ook reeds een dijkvak, doch dat raakt niet de vaste wal. Het zal in het touris- tenseizoen 1956 mogelijk zijn, om per auto naar Marken te gaan. In het bestek staat ook. "dat. behalve het maken van het dijkgedeelte van 14 km, het maken van de wegbaan langs de Noordelijke kade van de Nespolder tot de zeedijk van Waterland in het werk is opgenomen. Tussen Marken en de wal zal een stuk open water blijven, dat Mar kermeer zal heten. Aardbevingen in China en Griekenland Griekenland is opnieuw door aardbevin gen geteisterd In Volos, de voornaamste havenstad van Thessalië. werden 700 hul zen en het ziekenhui-s ernstig beschadigd. (In April vorig jaar werden in Volos 3800 huizen verwoest en verloren 27 mensen het leven). Tot nu toe zijn ln het gehele rampge bied twee doden en zestig gewonden, maar door hel wegvallen van verbindingen ko men berichten moeliijk door. De Griekse regering heeft tenten en genietroepen naar "net getroffen gebied gezonden. Ook in Farsala en andere plaatsen van het district Magnesia werd ernstige scha de aangerich*. In Zuidwest-China hebben aardschok ken vorige week ernstige vernielingen veroorzaakt in Kanting. Alle lemen hul zen stortten in. de meeste bakstenen hui zen scheurden en de verharde wegen in de omgeving van de stad liepen schade op. Tot nu toe zijn 39 mensen om het leven gekomen en 113 gewond. Landbouwer sloeg riek stuk op paardenrug In een vlaag van woede heeft de 32- jarige boer J. H. te Ottersum zijn stam boekmerrie. die hij voor een bietenkar had gespannen, zodanig met een riek ge slagen, dat de riek in stukken brak. Als gevolg van deze mishandeling begon het dier, dat een veulen van 10 dagen oud had, te steigeren en kwam daarbij zo ongelukkig op de burry terecht, dat het dodelijk werd gewond Tegen de land bouwer is wegens dierenmishandeling procesverbaal opgemaakt. Meisje in boordeknoopje gestikt Gisteren werd te Enschede het 7-jarig meisje Wilmientje Kormhof plotseling onwel en steierf even later Een onder zoek in het ziekenhuis bracht aan het licht, dat het meisje een hoordeknoopje had ingeslikt De Surinaamse Staten De samenstelling der Surinaamse Sta ten wordt thans: Eenheidsfront de heren S. H. Axwijk. G. R Biswamitre, R. B. W. Comvalius. J. A. Emanuels. J. J. Emanuel- 6on, D. G. A. Flndlay, G. A. Kort. H. A. L. Lamur, H. C. v. Ommeren. J. A. Wes- sels, Braaf. I. Soemita en A. Karamat Ali, Ver. Hindoestaanse partij. J. Lach- mon. J. S. Mungra H. S. Radhakishun, H. S- Sewb. Misser. K. Khanhai en Oedaraj- 6ingh Farma. nationale partij Suriname E. F. Pierau en J. S. P. Kraag. Wil men dus op korte termijn iets doen, dan zal een gesprek der „Grote Vier" volgens Brits plan dus worden gehouden op laag niveau. In Wenen werd de datum 27 April ge noemd in Verband met de eerste con ferentie van ambassadeurs der Grote Vier en Oostenrijkse deskundigen. EN BONN XJit goede bron vernamen wij hier, dat Moskou deze week nieuwe in structies zond aan de .Oostduitse autoriteiten. In deze instructies zou er op worden aangedrongen dat in de propaganda aangaande de vorming van een Oostduitse strijdmacht de nadruk wordt gelegd op het voorlopig karakter van deze bewapening. Hier door willen de Russen kennelijk vermijden, dat de Oostduitse bewa pening in contrast is met de aandrang op Westduitse neutraliteit. Revalidatie-centnim voor blinden De stichting Het Nederlandse Blinden wezen te Amsterdam is begonnen met een inzameling voor het stichten van een revalidatie-centrum. Hier kunnen op latere leeftijd blind geworden personen worden opgevangen voor een herscho ling. Een der laatste etappes van de actie zal een nationale inzameling zijn Men hoopt dan zes zeven ton bijeen te krijgen. De stichting heeft tienduizend folders laten uitgaan aan personen en bedrijven met de opwekking gelden te storten op het gironummer 3910 van de stichting. De folder draagt het motto „Helpt de blinde zichzelf te helpen". Tegen de koopman M. V. uit Doe- tinchem is gisteren te Arnhem vier maan den geëist en twee jaar intrekking van zijn rijbewijs. Hij had op 19 October met zijn auto in Wisch (Achterhoek) de wiel rijder A. B. Joly aangereden, waarna deze was overleden. V. was doorgereden zonder zich van het slachtoffer iets aan te trekken. Betaalde vacantie voor iedereen Ouderen 2, jeugd 3 weken (Van onze Parlementsredactie) HET LIGT in de bedoeling van de regering binnenkort met een ontwerp-vacantiewet te komen, waarin is opgenomen een regeling voor ouderen van twaalf en voor jeugdigen van ten minste achttien betaalde vacantiedagen. Op het ogenblik wordt nog overleg ge pleegd tussen de departementen van Justitie en Sociale Zaken. Vol gende week komt het ontwerp ge reed en gaat het voor advies naar de S.E.R. Dit deelde de staatssecretaris van Sociale Zaken, mr dr A. A. van Rhijn, gisteren in de Eerste Kamer mee. Volgens spreker kan op het ogenblik echter nog niet gedacht worden aan een verkorting van de arbeids- "tijd, gezien het tekort aan arbeids krachten. Nieuw Guinea komt in Bandoeng ter sorake BANDOENG, 19 April De kwestie-Nieuw Guinea zal hoogstwaarschijnlijk in een vergade ring van de delegatieleiders te Ban doeng ter sprake komen. Zoals men weet, heeft de Syrische af gevaardigde Nieuw Guinea een integraal deel van Indonesië genoemd 'èn premier Tsjoe En-lai van Rood China zeide dat Indonesië de steun van de Aziatische en Afrikaanse landen ondervindt in deze kwestie. Wie de discussie er over zal openen, is niet bekend. Vandaag zijn de delegatieleiders al bijeen geweest in besloten zitting. Na het eerste reces werd prins Wan van Thai land (Siam) tot rapporteur gekozen over de kwestie van de rechten van de mens en het recht van zelfbeschikking. Neen, deze parapluie wordt niet gebruikt om de bollenveldenbezoekers tegen de regen te beschermen. In de Bollenstreek zoekt men, nu de bloemen bloeien, naar zieke narcisgewassenAls de zon al te fel schijnt moet men wat schaduw maken op het heldere geel om de ziektekiemen te kunnen ontdekken. HET ZIET er naar uit, dat de Lon- dense krantenstaking spoedig tot het verleden zal behoren. Na acht uur van onderhandelen werd van avond bekendgemaakt, dat de 700 stakende technici de salarisvoorstel- len van de kranteneigenaars hebben aanvaard, hangende verdere onder handelingen die binnen acht weken na hervatting van het werk moeten beginnen. Morgen zouden de stakers bijeenkomen om een definitief be sluit te nemen. Volgens de overeenkomst van heden avond krijgen de technici een loonsver hoging van 12 shilling per week Zij had den 58 shilling 6 pence gevraagd en len dit blijven vragen als het wee; onderhandelen komt. De Londense bladen hebben door de staking tot nu toe een verlies geleden van ruim 20 millioen gulden- Verwacht wordt, dat Donderdagmorgei de bladen weer normaal zullen verschlj nen. Ik hoop het maar. want Londen li Londen niet zonder Express, Telegraph Thee weei goedkopez Met ingang van gisteren zijn de thee- prijzen voor de consument verder ver laagd met 6 tot 10 cents per pakje 100 gram. De thee van f 1,15 per 100 gram wordt nu 11,08 en die van f 0,98 wordt f 0,88. De vorige verlaging van de thee- prijs was op 17 Maart. De vermindering bedroeg toen 6 tot 12 cents per pakje 100 gram. Twee soldalen kwamen bij oefening om Gisteren ls de 20-Jarige genie-soldaat J. Schoonenwolf uit Amsterdam tijdens het nemen van de stormbaan bij de Lunet- tenkazerne te Vught dodelijk veronge lukt. Bij het springen van een hindernis kwam hij zo ongelukkig terecht, dat hij een nekwervel brak. Omstreeks dezelfde tijd werd op het Koeluchtergat in Kampen een oefening gehouden van de genie dat zijn legering heeft ln de Willem de Zwijgerkazerne te Wezep. De 20-jarige soldaat J. W. Wien- dels uit Dldam ls te water geraakt waar bij hij onder 'n vlet terecht kwam. Pogln- om hem tijdig ohder de vlet vandaan te krijgen mislukten. Met een minimum van veertien dagen en een maximum van negen maanden (Van onze Parlementsredacteur) Aangezien het verlenen van gratie een delicaat prerogatief van de Kroon is, is minister Donker niet bereid inlichtingen te verschaffen over de plannen tot straf vermindering in verband met de komen de tiende viering van de bevrijdingsdag. Dezer dagen is echter in verband met deze aangelegenheid een brief gezonden aan de gevangenis-directeuren, waarin gegevens werden gevraagd over de ge detineerden teneinde le kunnen beoorde len, welke maatregelen zullen kunnen worden getroffen. In deze brief werden tevens richtlijnen verstrekt voor deze beoordeling. Hoewel deze gegevens een strikt ver trouwelijk karakter dragen heeft het Al- Hef gezin van prins Jean van Luxemburg en prinses Josephine Char lotte van België werd Zaterdag uitgebreid met een zoon, die gisteren bij de doop de naam Henri ontving. Prinses Marie Astrid was heel blij met het nieuwe broertje, waar zij van vaders schoot af met nieuws gierige ogen naar keek. Het koninklijk bezoek aan de West De Amigoe di Curagao weet te berich ten, dat het gevolg van H.M. de Koningin bij Haar bezoek aan Suriname en de An tillen zal bestaan uit 15 personen en dat er 25 Nederlandse journalisten meekomen. Nederlander vrijgelaten in Indonesië De heer L. Wolfe, een Nederlander, die in Februari 1954 was gearresteerd onder verdenking van omwentelingspogingen, is volgens Pia Dinsdag vrijgelaten, doch hij moet zich nog melden. Voor zijn ar restatie was hij hcofd der pakhuizen van de firma Harmsen, Verwey en Dunlop te Djakarta. Weer 'n enorme vuurzee op Campinase heide Gisteren 125 ha verloren gegaan Gisteren is weer 125 ha van de Cam pinase heide (bij Boxtel) door brand ver woest. Er werd grote schade aan de wild stand toegebracht, terwijl vele vogelnesten verloren gingen. Het prachtige Beekdal van de Beerse is echter gespaard geble- Bij een andere bosbrand ln ae omgeving van Apeldoorn ln het gebied tussen de Wildernislaan en de Julianatoren. een plekje dat bij het publiek zeer in trekis ging ongeveer 3 ha verloren. De oorzaak is in beide gevallen onbekend. gemeen Dagblad gemeend, een en ander te moeten publiceren. Hieruit blijkt, dat de gratie zal gelden voor vonnissen, uitgesproken vóór 6 Mei 1955 en voor delicten, gepleegd vóór 1 Februari 1955. Er onder zullen alleen val len onvoorwaardelijke geldboeten en tijdelijke vrijheidsstraffen. De gratie van straffen zal bovendien voorwaardelijk zijn en afhankelijk van het gedrag van de gedetineerden. Boeten van f 25 en minder zullen ge heel worden kwijtgescholden. Hogere boeten worden verminderd met een kwart, met een minimum van f 25. Algehele gratie zal worden verleend voor vrijheidsstraffen van 14 dagen of minder. Andere gevangenisstraffen wor den verminderd met een kwart, met een minimum van 14 dagen en een maximum van negen maanden. De gedetineerden, die volgens deze regeling in vrijheid gesteld moeten wor den, zullen de gevangenisdeuren daags na de bevrijdingsdag, dus op 6 Mei 1955 voor zich zien opengaan. LONDEN, 19 April. E BRITSE minister van Finan ciën, Butler, heeft gisteren in zijn begrotingsrede voor het Lager huis een belastingverlaging aange kondigd die zowel particulier ali drijfsleven ten goede zal komen. De regering wil de omzetbelasting op textiel met de helft verlagen tot 25 procent; het standaardtarief voor de inkomstenbelasting wil zij met 6 pence per pond sterling verlagen tot 8 shillings 6 pence per pond. Voor de hogere inkomens is het standaard tarief verlaagd van 45 tot 42 procent. De grens van het belastingvrije Inko men wordt als volgt verhoogd: vrijgezel' van 120 op 140 pond; echtpaar: van 210 op 240 pond; ieder kind: 85 op 100 pond Door deze verhoging zullen iVz millioen Britten van de lijst der belastingbetalers worden afgevoerd. Dr Salk slicht fonds NEW YORK, 20 April. TAR SALK, de Amerikaanse ge- leerde, die de nieuwe entstof tegen kinderverlamming heeft ont wikkeld, zal het geld dat hem uit alle delen van de Ver. Staten wordt toe gezonden, accepteren. Hij zal er een fonds van stichten, dat waarschijn lijk ten bate van de preventieve ge neeskunde zal worden gebruikt, zo meldt Reuter. De heldenmoed der karossiers (Van een correspondent) LONDEN, April. JN LONDEN heeft merkwaardige zijn wereldpremièr film sen met een onschuldig uitziende vissersboot naar de ingang van de Altenfjord, In een storm werden de beide „men- leefd: „Above Waves" (Boven ons zijn de golven), een film zon der één enkele vrouw, zonder liefde sromantiek en zonder hoofdpersonen. J. Arthur Rank maakt'e de film aan de hand van het gelijknamige boek van Warren en Benson. De film behandelt voornamelijk het werk van de „karossiers", zo als de moedige mannen worden genoemd die tn dienst van de Royal Navy met dwerg-onderzeeërs en torpedo's tot in het hart van de vijandelijke vloot doordrongen. Hoogtepunt van de film is het buiten ge vecht stellen van de Duitse 40.000-tons slag kruiser „Tirpitz". Het schip, dc trots der Kriegsmarine, lag aan het eind van de Alten fjord. in Noorwegen, zo danig beschermd dat het onbereikbaar was voor oorlogsschepen en voor bommenwerpers. Het schip vormde een voort durende bedreiging voor de Geallieerde scheep vaart. en moest daarom vernietigd worden. Maar hoe? De ..karossiers" le verden het antwoord: zij vervoerden twee karos- En de wereld draait selijke torpedo's" die on der het scheepje waren bevestigd, weggeslagen, en dat terwijl zij in de verte de „Tirpitz" zagen liggen. Een tweede poging werd gewaagd, ditmaal met vier .JC-craft". dwerg-onderzeeboten met een bemanning van vier personen. Alle vier X-crafts slaagden er in zich een weg te banen door de drie anti-onder- zeebootnel ten, die de ..Tirpitz" beschermden. Twee van hen wisten hun trotylladingen onder het reuzenschip te depo neren, niettegenstaande het feit dat zij door de Duitsers ontdekt waren. De haast ondraaglijke spanning van de vier be manningen, die hun nie tige scheepjes onder wa ter naar hun doel ma noeuvreerden wordt tn de film van minuut tot minuut doorleefd. De operatie vereiste een haast onmenselijke moea en zelfbeheersing, maar het doel werd, althans gedeeltelijk, bereikt: de „Tirpitz" werd maanden buiten gevecht gesteld, en werd een jaar later, toen zij naar Duit se havens wilde hinken om volledig gerepareerd te worden, door bommen werpers van de R A f' tot zinken gebracht. Zelfs de Duitsers bewonderden de moed der karossiers. De commandant van de „Tirpitz" bracht hun een eresaluut met de woor den: „Dat had ik nooit voor mogelijk gehouden. Ik bewonder uw moed ten zeerste!" De aanval op de „Tir pitz", hoewel het hoofd motief van de filmver sie, was niet de enige heldendaad van de ka rossiers. In totaal hebben zij 100.000 ton scheeps- ruimte tot zinken ge bracht, waaronder twee zware Japanse kruisers in de marinehaven van Singapore, en een zware Italiaanse kruiser in La Spez ia. In de Stille Oceaan sneden zij onder zeese telefoonkabels tus sen Japan en Singapore door, en verkenden de Normandische kust ter voorbereiding van de in vasie. Van de 300 man nen. die in deze dienst werden opgeleid, sneu velden er 39 en aan bH van hen werden hoge onderscheidingen uitge reikt. Minister Butler verwacht een begro tingsoverschot van 282 millioen pond Daarbij ls er rekening mee gehouden, dat voortaan meer zal worden uitgegeven voor sociale voorzieningen (32 millioen pond meer voor de nationale gezondheids dienst, 100 millioen pond meer voor d# nationale verzekeringen en 15 millioen pond meer voor het onderwijs). In tegenstelling met de verwachting. Is de hoge accijns op bier, sigaretten cn benzine (resp 50, 75 en 55 procent) niet verlaagd. Zoals gebruikelijk, deed de minister eerst positieve onthullingen op het ogen blik dat de Londense beurs sloot. Dit om wilde beursspeculaties te voorkomen. correspondent) LONDEN, 19 ApriL en ml die andere kranten met hun eigen ..gezichten", stuk voor stuk staaltjes van typisch Britse opmaak. Voortaan spel ik m'n krantje en ik ben beslist niet de enige die zich dat heetl voorgenomen Jordaans koningshuwelijk in Oosterse pracht OVER DE JORDAANSE hoofdstad Amman dreunden gisteren 21 saluutschoten, die het einde aankon digden van de huwelijksplechtigheid van koning Hoessein van Jordanië en de Saoedie-Arabische prinses Dina Abdel Hamid. De geheel volgens Moslem-rite voltrok ken huwelijksceremonie had plaats in het Zachrarvpaleis, dat geheel uit rood cn wit marmer is opgetrokken. De Moslem-rite schrijft voor, dat de bruidegom zijn bruid tijdens de plechtig heid niet te zien krijgt. Prinses Dina had als bruidsmeisjes ge kozen vijf vriendinnen van de Universi teit van Cairo, waar zij in het begin van het jaar nog Engels doceerde. Koning Hoessein en prinses Dina ontmoetten el kaar drie jaar geleden voor het eerst in Engeland, waar hij aan de universiteit van Harrow en zij te Cambridge stu deerde. Zij was gekleed in een witte robe met Venetlaans kant, welke speciaal in Parijs ls ontworpen. Het nog jonge paar. Koning Hoessein twintig jaar en prinses Dina 25 jaar, zal een huwelijksreis naar Europa Berucht kruispunt DeiI Twee zwaar gewonden bij autobotsing (Van onze correspondent) Op het beruchte kruispunt te Deil, waar de rijkswegen UtrechtDen Bosch en Ridderkerk—Geldermalsen—Resscn elkaar kruisen, heeft een botsing plaats gehad tussen twee grote vrachtauto's, waardoor twee personen zwaar en één licht gewond werden, De materiële schade ls groot. Op de weg van Utrecht naar Den Bosch reed een zware vrachtauto met aanhang wagen van de B.T.O. uit Amsterdam, ge laden met- stukgoederen. Uit de richting Rotterdam naderde een treller van de fa Frederika uit Nijmegen. Deze weg eindigt enkele honderden meters voor de krui sing als voorrangsweg, dus de Nijmeegse chauffeur moest stoppen. Hij reed echter door en met een klap vlogen de zware ito's op elkaar in. De chauffeur van de Amsterdamse vrachtauto brak een arm, de beide inzit tenden van do treiler. F. Jansen en A. van Straten, werden tamelijk ernstig gewond. De beide wegen waren lange tijd ge blokkeerd. Urenlang heeft men moeten •erken om de zware vrachtstukgoederen an de Amsterdamse wagen te lossen. «t, 'C De Britse minister van Financiën, Butler, heeft gisteren de ive begroting aan het Lagerhuis voorge legd. De minister kon- zienlijke belastingver laging aan. Roer om in Zuid-Vietnam Washington laat Diem los SAIGON 19 APRIL Premier Diem van Zuld-Vietnam moet ervangen worden wil dit deel van Azië og van het communisme gered worden Tot deze conclus.e zijn na de Fransen nu ook de Amerikanen gekomen, zo seint de correspondent van Ass. Press. Di: zou een belangrijke wijziging zijn in dc Ameri kaanse politiek, die waa-schijnlijk nog het einde van de maand tot een be slissing zal leiden. De mogelijkheid bestaat nog, dat Diem onder druk van de omstandigheden e> kabinet met bekwame ministe zal vormen. Treedt Diem evenwel af. d; in Amerikanen en Fransen het ee... worden over zijn opvolger. De Ameri kaanse generaal Lawton Coll'na, die pre sident Eisenhower vertegi-nwoord.gt :s uit Saigon naar de Ve- staten terugge keerd om bovenstaande kwestir. te be spreken. Collins zou sinds de jongste on lusten van oordeel zijn, dat Diem niet dc Is die Vietnam uit het rode slop kan balen. Vandaag loopt het bestand tussen premier Diem en de vijandige secten af. In Saigon kwam bet al lot ongeregeldheden: ell sol daten van de regeringstroepen werden ge. wond. toen commando's van de Bin Xoe- Jen-secte handgranaten op een hoofd kwartier wierpen Later opende de serte met mortieren het vuur op hetzelfde hoofdkwartier. HET WEER IN EUROPA I -i II windstil OZO NNO ?8S|! WEERBERICHT Tijdelijk wat regen De Bilt verwacht tot mor- genavond: Zwaar bewolkt met ver- -spreide opklaringen en tijde- lijk enige regen. Ongeveer de- \ViSC'«Ifde temperaturen ala van- daag. Overwegend matige wind tussen N W. en Noord. (Opgemaakt te 10 uur.) ZON EN MAAN Donderdag: zon 5.35—10.48; maan 4.36— 18.55. Op 22 April N.M-

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 1