Leidse schooljeugd wees omgeving resoluut Twee titels voor R.K. lyceum, één voor school Rapenburg jongeren uit terug V.W.S. wist wel raad met de schotloze Lisser Boys (3-1) .Koudekerk" had veel moeite met Rouwkoop (2-1) Nederlagen van Pemix en Excelsior Rotterdam-Zuid won verdiend van Pernix Feestvreugde in Nederl. tafeltenniskamp NIEUWE LEIDSCHE COURANT 6 MAANDAG 18 APRIL 1955 Enthousiasme in Leidse Hout Op de velden van de Leidse Hout is Zaterdagmiddag ondubbelzinnig ge bleken. dat de voetbalploegen van de Leidse scholen nog steeds sterker zijn dan de teams van de scholen uit de omgeving. Na enkele jaren ach tereen door pech uitgeschakeld te zijn, heeft de ploeg van het R.K. lyceum eindelijk de beker in het bezit gekregen. Ook bij de juniores won een ploeg van het R.K. lyceum. De school Rapenburg was de derde Leidse ploeg, die een eerste prijs won. kend, namelijk de door UVS beschik baar gestelde beker voor de beste ploeg- prestatie. Onder de aanwezigen bevonden zich. naast vele leerkrachten, de heren Ma- chielsen, rijksinspecteur in de inspectie Leiden. Schipper, rijksinspecteur in de Inspectie Alphen, Roggeveen, consulent lichamelijke opvoeding en Vriend, oud- Inspecteur van het onderwijs. In de halve finales van de drie klassen moesten ploegen uit Leiden, Katwijk, Al phen en de Bollenstreek uitmaken, wie in de finale kwamen. Bij de lagere Scho len waren dat school Rapenburg, die met 1—0 de St. Nicolaasschool uit Lisse ver sloeg en de St. Jozefschool uit Noordwij- kerhout, die na strafschoppen won van de o.l-s. Javastraat. Bij de Junioren scha kelde het R.K. Lyceum met 20 Chr Lyceum II te Alphen uit en de Visserij- school won met 1—0 van de dr De V:*- serschool uit Sassenheim. De senioren van de Chr. Ulo uit Katwijk en het R.K nen resoectlevelijk met 40 de dr De Vlsserschool (Sas- het Chr. Lyceum (Alphen) en 3—0 a Mary groot enthousiasme van supportertjes en medespelers door de Leidse middenvoor werd beslist toen hij uit een corner ln- Ook de junioren-finale gaf een span nende strijd te zien. Hoewel de lyceum- Junioren iets meer in de aanval waren wisten de jongens van de Visserijschoo! hun doel tot ver in de tweede helft schoon te houden. Toen moesten zij voor prima genomen vrije schop capltule- en aangezien er geen doelpunten meer vielen, ging de eerste prijs naai het R.K. lyceum. Prol-allures Hun grote broers, de senioren, maak ten bij hun entree met hun rugnummer» het opstellen voor de tribune de in druk een profelftal te zijn. In het eerste deel van de strijd bouwde de Chr. ul« echter aanval na aanval op, waarbU de lat redding bracht. Langzamer hand nam de Leidse ploeg het heft m handen. Bij één van de aanvallen zette De Kleermaeker goed door. waarna hij zijn ploeg een 10 voorsprong bezorg de. Nog voor rust wist Visser een goede combinatie af te ronden met een prima schot, dat zelfs voor keeper De Hollan der onhoudbaar was. De stand bleef 20 zodat het lyceum een verdiende over winning behaalde. De opstelling van het R.K. lyceum was doel: La Rlvière; achter: Lubbe en Vis; midden: Bulzen. De Meyer en Jansen, voor: Van Galen, Zandvoort. Van I.eeu wen, De Kleermaeker en Visser. Prijsuitreiking Zwemmen Kok verbeterde een wereldrecord Mary Kok heeft Zaterdagavond ln het overdekte zwembad te Alkmaar het we reldrecord op de 100 meter vlinderslag, dat op naam stond van Shelley Man (VS) met 1 min. 14 sec., verbeterd en gebracht op 1.13.8. Aty Voorbij maakte een tijd van 1.15.5. De tussentijden van Mary Kok wa ren 25 meter in 15.2 sec., 50 meter in 33,4 6ec.. 75 meter in 52.6 sec. Nat. zwemwedstrijden te Alkmaar In Alkmaar werden Zaterdagavond na- tionale zwemwedstrijden gehouden. De voornaamste uitslagen luiden: 100 m vrije slag dames: 1. J van Alphen van de RDZ 1 min 7.8 sec.; 2 Geertje Wielema van de HZC 1 min. 7,9; 3 Els Heniger van de RDZ 1 min. 9 100 m vrije slag heren: 1. Wim de Vreng van AZ 1870 59 sec.; 2 A Boxem van DAW 59.1 sec; 3 W Geurtsen van HPC 59.4 se» (beste persoonlijke prestatie). 200 m schoolslag dames: 1 H Boon van de Meeuwen 2 min 59 sec (beste persoon lijke prestatie); 2 Ada den Haan van het Gooi 2 min 59 sec; 3 Rita Kroon van de "Cm «"«"«"Siren: l Hendrik 2we. harde ..Koudekerk" maar net aan met de hakken over n« AZC 2 mm 55.2 sec; 2 Th Dijkstra van de sloot gekomen. Rouwkoop speelde zeer aggressief en het was voor de LZO 2 min 57,8 sec; 3 H Vega van DJK i rood-witten een meevallertje, dat de anders zo sehotvaardige Voorschoten- 2 WOmiËut d«mr. 1 Jok, van Alph.n sc middenvoor Klungel nu geen kans zag voltreffers tc plaatsen. „Koude- rdz 1 min 14 sec; 2 Dicky van Ekris van kerk" bleef met 21 in de meerderheid en handhaafde zich dus aan de de Robben 1 min 16.9 sec; 3 Willy Werker kop van de ranglijst van HDZ 1 min 21.4 sec. 1 De prijzen werden ook ditmaal uitge reikt door de wethouder van onderwijs, de heer J. C. van Schalk. Namens he) gemeentebestuur dankte hij de commis sie voor het Schoolvoetbal. in het btj- Rolschaatsen voor scholieren Zoals reeds gemeld Is. is in Hilversum de Ned. School Rolschaats Bond. de N.S.R.B. opgericht, welke zich ten doel stelt het rolschaatsen voor scholieren te bevorderen. Het bestuur heeft zi -h reeds verzekerd van de medewerking van 200 leraren lichamelijke opvoeding. In elke stad en in elk dorp zal een afdeling van de N.S.R.B. worden gesticht. Het bestuur van een afdeling zal bestaan uit leraren oudere leerlingen en oud-leerlingen. De N.S.R.B. verstrekt de aangesloten leden eenmaal per jaar een bon, waarop rol schaatsen kunnen worden aangekocht mei 124 tot 25V. reductie. De N.S.R.B. doet een dringend beroep op alle geïnteres seerden zich in verbinding te stellen met de secretaris van de bond. de heer J. J. K. du Pont, Tobias Asserstraat 49. Eind hoven. De commissaris van de N.S.R.B voor Zuid-Holland is de heer Zimmer- mann, Kranenburgerweg 32, Den Haag Hattrick van Arnoldus Lisser Boys is kennelijk aan een alarmerende „baisse" bezig. De laatste wedstrijden hebben de Bollenstreekbewoners, die zo hoopvol waren ge start, geen kans meer gezien tot winst te komen. Zaterdag hield het Leidse V.W.S. de zwartwitten er ook met 31 onder. Ook nu was Lisser Boys in het veld niet minder in de tweede helft waren ze zelfs sterker maar het ontbrak de Lissers aan een slagvaardige voorhoede. En voor het overige hadden ze ook enkele keren pech. Lissese doelman zich juist op geprepa reerd en hij stopte het leer keurig. Nog voor 3e thee gelukte het Arnoldus via de staander de stand op 21 te brengen. Onproductief Lisser Boys trad nu vrijwel volledig aan. De achterhoede, mét Meinwaard, maar nog zónder ..good old" Enthoven en de middenlinie met Wassenaar en Bauer was behoorlijk versterkt. maar men kon toch niet voorkomen, dat de Leidse aanval na tien minuten de Lissese achterhoede uit zijn voegen lichtte. Eerst wist de op de doellijn staande Bauer de ingeschoten bal nog te keren, maar het leer kwam precies voor de voeten van Arnoldus, die meteen op de andere hoek vuurde. Muller dook iets te laat: 10. De vreugde van de Leldenaars was van korte duur. Want even later wandelde Helmus met de bal aan zijn schoen door de Leidse defensie; lokte ook de VWS-keeper uit zijn kooi en mikte de bal vervolgens be heerst in het net: 11. Gelijk op Het spel bleef nu vrijwel gelijk op gaan. Maar bij een Leidse aanval stak Van 't Wout volkomen onnodig zijn hand naar een hoge bal en dat nèm de scheids rechter uiteraard niet: penalty. Muller ging dit keer niet midden in zijn doel staan, maar beduidend dichter naar Benauwde overwinning van leider 1 rugslag heren: 1 Gerrit Korteweg van AZC 1 min 8.5 sec; 2 J van der Veen van LZO 1 min 9.1 sec; 3 P Zwijghmzen van het IJ I min 9.5 sec. 100 m vlinderslag dames: 1 Mary Kok van de Robben 1 min 13,8 sec. (nieuw we reldrecord); 2 Aty Voorbij van de Robben 1 min 15.5 sec; 3 Anth. Haack van DAW 1 min 29,4 sec. 100 m vlinderslag heren: 1 G Dikstaal van het IJ 1 min 11 sec; I T Pauw van Nereus 1 min 14.7 sec; 3 Wim de Vreng AZ 1870 1 min 15 sec. 4 x 100 m vrije slag estafette dames: I RDZ 4 min 34.1 sec (nieuw Nederlands re cord); 2 Robben 4 min 36.8 sec; 3 de HZC 4 min 49,6 sec. 4 x 100 meter wisselslag estafette heren- 1 LZO 4 min 45.8 sec; 2 Het IJ 4 min 63 sec; 3 Dolfijn 4 min 59.9 sec. R.D.Z. liet eigen record sneuvelen Zaterdagavond heeft de Rotterdamse Dames Zwemclub (RDZ) in het overdekte zwembad ln Alkmaar het Nederlandse record 4 x 100 meter vrije slag estafette dames, dat sinds 1939 op haar naam stond met een tijd van 4 min. 36.4 sec., verbeterd en gebracht op 4 min. 34.1 sec. De tijden waren: Els Steehouwer 1 min. 10 sec., Leny Heniger 1 min. 8.6 sec.. Joke de Korte 1 min. 9 sec. en Jopie van Alphen 1 min. 6.5 sec. Schermen Nederland verloor van Frankrijk (169) Jeugdige landgenoten kwamen routine tekort In het Grand Hotel te Scheveningen ia Zaterdagavond een sabelwedstrijd Neder land-Frankrijk gehouden, waarvoor vrij veel belangstelling bestond. De Fransen brachten hun sterkste équipe op de loper, terwijl Nederland met een geheel verjong de ploeg verscheen, waarbij enkele scher mers. die ons land nog nimmer in een officiële wedstrijd vertegenwoordigden De strijd heeft een geheel ander beeld te zien gegeven dan aanvankeltjk door velen werd gevreesd, nl. een stevige derlaag. ofschoon het eindresultaat - Fransen wonnen met 16—9 de indruk zou kunnen geven, dat de Tricolores gemakkelijke zege behaalden, geven de cijfers andere resultaten, daar vele par tijen met 54 werden verloren, hetgeen met iets meer veine evenzovele winstpar tijen hadden kunnen worden. Onervarenheid ln interland-ontmoetin gen en plankenkoorts spraken echter een duchtig woordje mee en vooral Van Oos ten. die voor iedere schermer een bedre! ging vormt, kon zijn normale spel niet geven. Terweer daarentegen was uitste kend op dreef en won 3 partijen. De nlei we Nederlandse kampioen Thomassen viel tegen, hem was de entourage en de sfeer er werden bovendien filmopnamen gi maakt mogelijk tets te veel. Bij de Fransen maakte Lefèvre aanvankelijk de Indruk het licht op te vatten, later was hij weer de sublieme finalist reldkamploenschap van de laatste jaren, hij won »ne partijen. Van de hoofd- scheid»rechters namen Tournon en Zoet met zekerheid en overtuiging hun beslis singen Rest rog te vermelden, dat Ter- Met de wind in de rug ging Koudekerk rap van start. En na 5 minuten werd het offensief met een doelpunt bekroond. Het kwam van de voet van Bruines. Rouwkoop nam na enige tijd het heft In handen en wist toen door zijn linksbuiten Fix onhoudbaar gelijk te maken: 11. Het spel werd hierna van weerskanten hard en het was Jammer, dat de scheids rechter te lankmoedig Jegens de overtre ders optrad. Koudekerk dreigde opnieuw de leiding te nemen, toen v. d. Vegten een beste scoringskans kreeg. Maar v. d. Vee- schoot de bal keihard tegen keeper Klungel aan. En juist nadat Klungel was Donner-Lipiniks afgebroken Te Mar Del Plata is het internationaal schaaktournooi begonnen waaraan de i van president Peron verbonden is. deelneming van een aantal bekende meesters en grootmeesters. Nederland wordt door Donner vertegenwoordigd. De uitslagen van de eerste ronde luiden: Rossetto (Arg)—Benio (Arg) 1-0; Pachman (Ts.Sl.)Sanguinetti (Arg.) 10; Guimard (Arg.)Reinhardt (Arg.) 10; Pilnik (Arg.) -Bisguier (V.S.) 1—0; Szabo (Hong.)— Trifunovic (Z-Sl) 4—4; Toran (Sp.) Esposito (Arg.) 44; Donner (Ned.— Lipiniks (Arg) afgebr.; Ivkov (Z.S1.) Panno (Arg.) afgebr.; Martin (Arg.)— Gllgoric (Z.S1.) afgebr. SmyslovGelier nog niet uitgeschaakt Ook de zesde en laatste partij van de tweekamp om de Russische schaaktitel tussen Smyslov en Geiler is na 55 zetten in remise geëindigd. Vrijdag werd de partij na 41 zetten afgebroken. De stand is dus nog steeds gelijk: 33. De match zal worden voortgezet totdat een van beide deelnemers een winstpartij heeft Nederland wint Clare Benedict-toumooi Nederland heeft het Clare Benedict- tournooi gewonnen met 154 punt uit vijf wedstrijden. Op de tweede plaats eindigde Zwitserland met 114 punten. Derde werd Oostenrijk met 104 punt, vierde Italië met 9 punten, vijfde Enge land met 8 punten en zesde België met 54 punt. Na het uitspelen van de afgebroken partijen werd de uitslag van de ontmo» tlng BelgiëEngeland 1424. Uitslagen vijfde ronde: Zwitserland- België 3'»4Engeland—Italië 14—24: Oostenrijk—Nederland 434 Dueckstein—Euwe. 01. KinzlPrins 01. PI a it—Kramer 44. Kovai Bouwmeester 01. Vierde ronde: Nederland—Zwitserland 40: EuweJohner 10, PrinsBlau 1—0. Kramer—Christoffel 1-4). Bouw meesterBhend 10- ItaliëOostenrijk 1—2 (voorl.) )1 afg- part.); BelgiëEngeland 1424. opgekalefaterd kwamen Van Brakel Fix onzacht met elkaar in botsing, kopten, volkomen correct, samen naar i bal. waarbij Fix met het hoofd op Van Brakel's hoofd terecht kwam. Fix moest van verder spelen afzien. Van Brakel bezorgde Rouwkoop bijna voorsprong, toen hü de bal te zacht terugspeelde op De Lange. Klungel schoot toe, doch schoot ver over. En ook Rouw koop mocht niet mopperen, toen Van der Vegten keihard tegen de paal schoot. Gasten sterker Na de rust was Rouwkoop sterker. Klungel hervond zijn vorm echter niet, zodat de gasten niet verder kwamen dan enkele corners, die niets opleverden. Door enthousiast aan te pakken, wist Koudekerk de bakens te verzetten. Het middenveld werd bezet en van daaruit gingen de gebroeders Sweris er keurig combinerend vandoor. Zij „wandelden' door de Voorschotense defensie en he was Arie,. die met een keurig schot het geheel afrondde: 21. Rouwkoop wierp zich met verdubbelde energie in de strijd, doch door hun schot loosheid kwamen de gasten niet verder een afgekeurd doelpunt en enkele irs, al stond de Koudekerkse verdedi ging vaak met de moed der wanhoop te rdedigen. van: Van Beem 2. Van Es 1, Van Oosten 1, Terweer 3 en Thomassen 2. Zaterdagmiddag werd een lndivldueh sabelwedstrijd getrokken met deelneming van 10 Nederlanders en 5 Fransen Er werd in 2 poules geschermd en naar d« finale gingen over: Lefévre. Kardolus. J Kuyper», Routot. Parent, Menu. Tjepke- een bijzondere spannende partij trok tegen Parent, die door Terweer met een prachtige treffer werd gewonnen. Frankrijk 16 gewonnen partijen, waar- ma en Brou»e De finale werd geschermd van- Parent 2. Menu 2, Roulot 4. Brousse door elimination directe De u:tslag_werd. 3 en Lefèvre 5. 1 Lefèvre. 2 Brousse, 3 Menu Nederland 9 gewonnen partijen, waar-1 (allen Frankrijk). 4 Roulot Sportflitsen Na de rust gaf Lisser Boys vrijwel voortdurend de toon aan. VWS liet de t-witten echter rustig komen. En het ging precies zoals vorige week tegen Sleu tels: wel voldoende vechtlust en doorzet tingsvermogen, maar een aanval zonder fantasie, zonder verrassing enzonder schot. Broekhuijzen en Helmus troffen een keer de paal en de lat, i de rest wisten de blauw-witten met de Lissese aanvallen best raad. een doorbraak scoorde Arnoldus zelf nog eens (31) en met deze stand kwam ook het einde. Damkampioenschap van Zuid-Holland op de helling Door een besluit van de provinciale Dambond Zaterdag in het „Hof van Holland" alhier bijeen dat wijziging brengt in de regeling voor spelers die zich in de nationale eindstrijd konden handhaven, is het de Hagenaar M. J. Haasdonk mogelijk geworden om in het komende Zuid-Hollandstournooi zijn titel te verdedigen. Hierdoor zullen er dit Jaar 13 deelne- ers zijn. Waarbij ook de nieuwe Haagse kampioen v. d. Brug en zijn stadgenoot Bom. De tien overigen zijn: v. Mourik (Nieuwland). JCilwinger (Woudrichem), Wim Roozenburg, De Vries en De Kluy- jit Rotterdam, de Leidenaars Later- en Mertens. de Bodegraver Terlouw alsmede nog een Dordtenaar, vermoede- ik v. d. Ven. De Rotterdamse afgevaardigde op ge noemde vergadering, de heer De Haan, die het vaak roerend eens was met de Haagse official van de zelfde naam, bracht balletje aan het rollen over een moge lijk dameskampioenschap. Dit zal zo spoe dig mogelijk beginnen met twee Rotter damse dames en twee uit de Residentie als afgevaardigden voor deze nieuwe titeL Leidse volleybalbond R.K.L. is bijna kampioen •r kleine competitie programma bracht alleen in de derde klas heren een belangrijke wedstrijd. Het al wekenlang durende duel tussen het Noordwijkse Fair Play en de jongens van het R.K. lyceum werd nu beslist. Op ondubbelzinnige wijze toonde RKL, dat het de inzinking van de laatste weken te boven was en klopte Fair Play met 3—0. RKL heeft nu nog één puntje nodig om zich kampioen te mogen noemen van de derde klas en we zijn overtuigd, dat zij dit ontbrekende puntje Woensdag zullen behalen ln de wedstrijd tegen KNG 1. In deze klas kwam Sleutelring 4 niet op tegen LDM 2 waardoor LDM nog de kans krijgt, de laatste plaats te ontlopen. In de tweede klas heren verzekerde Prof. Wijk 3 zich definitief van de tweede plaats door LD 1 te kloppen. Het programma voor deze week zal wel enige wijzigingen ondergaan, daar ln Lel den de districtskampioenschappen ge speeld zullen worden. Hoewel het eerste herenteam van HVL nog niet de kam- pioensvlag heeft kunnen hijsen, zal het toch de Leidse kleuren moeten verdedi gen tegen landskampioen RVC. Bij de dames zal Prof. Wijk 1 de strijd moeten aanbinden tegen Celebes dat echter nog twee puntjes nodig heeft. Deze twee puntjes kan Celebes a.s. Dinsdag behalen. Uitslagen: Heren, tweede klas: Prof. Wijk 3—LD 1 3—1. PSVA 2—Donar 2 3—0, LDM 1—Rouwk. 1 2—2. Heren, derde klas: Prof. Wijk 4—KNG 1 3—0, Sleutelr. 4—LDM 2 0—3. Fair Play ■RKL 1 0—3, Salvo 2—GGV 2 1—3. Twintig paarden omgekomen Bij een brand in een stal gelegen bij de renbaan van Lincoln Downs, zijn meer dan 20 renpaarden omgekomen. Achttien stierven in de vlammen en drie. die aan ontsnapt waren, werden door auto's en vrachtwagens op de wegen in de omtrek doodgereden. Waarschijnlijk zullen nog enkele andere paarden moe ten worden afgemaakt. Politie en personeel van de renbaan proberen de ongeveer honderd paarden op te vangen, die tijdens de brand w losgelaten. Spel van korf en bal Ons Eiland bleef leider van eerste klasse Z.H.(N.) Zaterdag werd weer eens bewezen, dat ook het korfbalspel vol verrassingen kan zitten en niet altijd de sterkste ploeg wint. Want wie heeft 'n nederlaag van Excel sior op eigen veld tegen TOP voor moge lijk gehouden? De Delftenaren gingen te gen de Rotterdammers ten onder met 69. TOP speelde een uitstekende party en is nu uit degradatiegevaar. Pernix liet een unieke kans voorbügaan. Hoewel een 65 nederlaag tegen Rotterdam-Zuid in Rotterdam heus geen verrassing is, stel de het spel van de oranjekragen wel wat teleur. VES greep zün kans wèl, door met 38 in en van Bolnes te winnen en een minder prettige verrassing was dat VriendenschaarDIO niet doorging we gens niet opkomen van Vriendenschaar! Pas Vrydag berichtten de Hardinxvel- ders. weer op hun eigen veld te kunnen spelen, hetgeen DIO niet meer kon rege len. Behalve THOR zal thans ook DIO degradatie-wedstryden wel niet meer kunnen ontlopen. Voor de titel bl«ft Pernix ons inzien toch nog favoriet, want het aantal wedstrüden dat het bovenste vyftal onderling tegen elkaar uitkomt is als volgt: Pernix 3x, VEIS 3x, Rotter dam 3x, Excelsior 5x, Vriendenschaar 6x. De stand is thans: candidaat door een 6—2 zege op Tonego aangezien Fiks een verrassende 85 zege op Ijsvogels boekte en ODI met klein verschil (32) van VES 2 won, is de stryd om de laatste plaats sterk ver- ?envoudigd. Thans gaat deze ströd uit buitend tussen VEO en Tonego. DES en Ons Eiland spelen nog de volgende wed strüden: DES: uit Pernix 2, Ijsvogels, Tonego, VEO; thuis Ons Eiland, Fiks en VES 2. Ons Eiland: uit DES; Thuis To nego, VEO, VES 2 en ODI. De stand is als volgt: Ons Eiland DES Pernix 2 Ijsvogels Fiks ODI VEO Tonego 19 51—35 16 47—24 16 56—44 10 43—43 8 45—47 8 44—46 4 26—40 4 25—50 Voor Pernix boekte het vierde twaalf tal de enige winst door in 2 A van Fluks 43. Een goede prestatie waardoor de Leidenaars uit de gevaar- ïyke zóne zün gekomen. Van Ons Eiland 2 NSA kwam helaas geen bericht binnen. De stand is: 10 7 1 2 Pernix VES R'dam-Zuid Vriendenschaar' Excelsior TOP Bolnes DIO THOR Vriendenschaar krügt vermoedelük 2 strafpunten. In de le klas Z.-H.-Noord is Pernix 2 er niet in geslaagd, Ons Eiland te ont tronen. De Pernix-reserves waren onpro ductief en gingen daardoor met 52 ten onder. DES bleef echter de grootste titel- 15 84—35 15 60—34 15 76—57 12 64—29 11 58—31 9 4963 6 32—60 3 29—66 0 16—93 Warmond Pernix 3 Pernix 4 Ons Eiland 2 Velocitas NSA Fluks 3s klas A leverde geen verrassingen op. SVOW kon het tegen TOP kennelyk niet bolwerken en verloor met 29 en Unitas kon zich kanshebber Fiks 2 niet het lüf houd enen verloor met de eervplle cyfers 24. De stand is hier thans Ook Pemix II kon hel niet bolwerken Warmond 2 Fiks 2 TOP Unitas SVOW In 4 A verliep niet alles volgens plan, want TOP 2—Velocitas 2 werd uitgesteld. NSA 2 naderde leider Pernix 5 tot op# 1 punt door winst op Fluks 2 in Noord- wük (07). Warmond 3 liet zich niet de derde plaats verdringen door SOVW 2 en hield de winst in Warmond met 42. De stand: Eindeiyk is de opmars van Pernix naar het kampioenschap van de hoofdklasse- West gestuit. Het was Rotterdam-Zuid, dat het bravourstukje uithaalde, de lei ders in een snelle en goed gespeelde wed strijd met 65 een volkomen verdiende nederlaag toe te brengen. Hoewel de Leidenaars in het veld zeker niet zwakker waren en zelfs een klein overwicht had den, konden zy hun aanvalsspel mede gehandicapt door de harde, schuin over het veld staande wind en de lichte bal niet voldoende ontplooien. Tegenover het ruistige, weloverwogen spel der Rotter dammers, stelden de oranjekragen, die de last van het leiderschap zwaar op zich voelden drukken, een zenuwachtig par- tytje korfbal, waar de verdediging van de rood-witten wel raad mee wist. Reeds na 4 minuten nam Rotterdam- Zuid uit een strafworp de leiding (10). maar enkele minuten later was de stanJ al weer gelijk, toen Dick Ottevanger na een prachtige doorbraak tegenscoorde (11). Onmiddeliyk hierop doelpuntten de Roterdammers opnieuw (21) en dit maal lieten ze hun voorsprong niet mee' glippen. Na een kwartier werd het op vrij fortuiniyke wijze 3—1 en even later door een ver schot van de Rotterdamse aan voerder zelfs 41. Dit was Pernix echter te veel en Niek Favier bracht na een half uur spelen het Op initiatief van de Utrechtse dames voetbalclub Herbido is Zaterdag in Utrecht de Ned. Dames Voetbal Bond (N.D.V-B.) opgericht. In het bestuur zün gekozen mej. B. Tombrink (Utrecht). A. Doornebos, secr. (Haarlem), mej. an Bruggen, penningm. (Utrecht) eD mej. J. W. Kok en mei. C. de Vries, leden (beiden Utrecht). Ter gelegenheid van de feestelyke opening van het clubhuls van Be Fair is Hilversum een wedstrijd gespeeld tus- 1 een Nederlands B-elftal en een Gooise combinatie. Het was een aantrekkelijk» party vooral door 't snelle tempo dat beide teams byna tot het einde wisten e houden welke door de nationale B-ploeg volkomen verdiend met 41 werd gewonnen. De bekende Duitse coureur Herman Lang. die zün grootste successen boekte het stuur van Mercedes-Benz wagens, zal niet meer in wedstrijden uitkomen. Nog in de afgelopen week kreeg hij een aanbieding van Maseratl om in het aan staand seizoen een Grand Prix wagen van dit merk te besturen, maar hij is hier niet op in gegaan. PERSONALIA Tot officier van justitie te Breda is benoemd mr R H. F. A. M. Grasso. die als o.vj te Almelo zal worden opge volgd door mr J. L. de Walle, substi tuut alasar. Tot advocaat-generaal ln Arnhem is benoemd mr G. W. C. Büvoet, substi tuut in Amsterdam. Minister Cals heeft, ter vertrouwe- lüke kennisneming van de leden, aan de Tweede Kamer doen toekomen afschrif ten van een aantal adviezen in zake de vestiging van een bijzondere leerstoel in de homoeopethie aan een Nederlandse universiteit. Sfeer ia 'f gezin? De .►Nieuwe Leidscbe" er inJ Wereldkampioenschappen in Utrecht omvangrijk tournooi ;>AVvW» (Van onze speciale verslaggever) WJfll De eerste daS van het monstertournooi om de wereldtitels Tafeltennis in Utrecht heeft voor de Nederlandse équipes wel een zeer gunstig verloop gehad. Vijf overwinningen, drie bij de heren en twee bij de dames, sieren de wandschema's. De heren wezen Quernsey, Yersey en Italië terug, ter wijl de dames Saarland en Ierland het onderspit lieten delven. Vele andere verrassingen kwam nog te voorschijn. Feestvreugde Met oen 44 geiyke stand was het Will van Zoelen. die het winnende punt moest en ook ging behalen. De aanmoedi gende kreten der supporters brachten Van Zoelen tot grootse verrichtingen en ook zeer verdiend haalde hy de kostbare buit in de vorm van een vüfde punt, bin nen. De Nederlandse damesploeg. be staande uit Coby en Noortje van Megen, deed zeker niet voor die der heren onder. Twee overwinningen met een blanco aan tal tegenpunten was het resultaat, en ln de komende dagen mogen nog grote pres taties van deze zusjes verwacht worden. By de buitenlandse landenteams vielen vooral de kwaliteiten der verschillende topspele s op Allereerst natuuriyk de Japanse dames en heren. Ook Dolinar, de Slavische veearts, was in vorm, een 20-14 achterstand tegen een Australiër werd In een 22-20 winst omgezet. Alleen de mate- doren Tage Flisberg. finalist in Wembly, en Ferenc Sido, wereldkampioen 1953, vielen erg tegen. In de landenwedstryd Zweden Hor.garü'e. waarin eerstgenoemd land met 41 voorstond, doch met 54 verloor, zagen deze twee figuren zich tweemaal geslagen. Zo won Egypte onverwacht van Brazi lië met 5—4. Ook kan de nederrlaag van Zweden tegen Hongarije zeer eervol ge noemd worden. Het meest in het oog springend zün toch weer de Japanners, •net hun watervlugge spel en daar door verbluffende overwinningen, zeker weer in staat geacht mogen worden, hun titels te prolongeren. De Bernardhal, een ruimte van for maat. biedt een zeer goede gelegenheid om het tafeltervis te spelen en te aan schouwen. Een aantal van 7600 tafelten- nis-fans kan op de vier tribunes geplaatst worden om gedurende deze tien dagen het geklikklak van de balletjes op de Twaalf Tafels te volgen. Voor iedereen is gezorgd en zeer zeker zijn er geen redenen tot klachten. De accommodatie is geweldig, alles is aanwezig, verbiy*. ven voor de umpires, goede kleedkamers, een gerieflyk ingerichte perskamer met een typekamer, waarin vüftien schrijf machines. Ook de buitenlandse gasten zün zeer tevreden, .het licht boven de tafels en de vloer zijn zeer goed bevon den en dit zijn altyd de punten, waarop men dikwyls iets aan te merken heeft. Ned. succes De resultaten van ome landgenoten waren, eigenlijk buiten verwachting, ge weldig. De heren, die In de ochtend en de middag tegen Quernoey en Yersey, twee Kanaaleilanden ter grootte van Urk uitkwamen, maakten geen fouten. Alleen Jan Scheffer maakte een slipper tje door in de derde game (2220) van Brenton te verliezen. De avondwedstrüd tegen Italië bracht hoogtepunten van spanning met zich mee. Het Nederlandse team, dat geregeld van spelers verwisselt en nu uit Bertje On nes. Cor du Buy en Will van Zoelen be stond. kon ternauwernood aan een nederlaag ontsnappen. De grootste fi guur was. zoals voorspeld, Bertje Onnes, die evenals Cor du Buy, tweemaal scoorde, maar bovendien onfortuinlijk van de Italiaan Sturani verloor. verschil dan ook terug tot 4—2. Maar liep Rotterdam-Zuid uit, ditmaal door een „verre poeier" van een meter of 18 afstand. Vlak voor de rust gaf Bob de Die met een handig doelpunt de oranje kragen toch nog een beetje hoop op een dragelijker resultaat (53). Deze hoop werd echter direct na het eerste fluitsignaal in de tweede helft wel grondig de bodem ingeslagen, toen Rotter dam-Zuid onverwachts tot 63 uitliep. Maar Pernix liet de moed nog niet zin- kwam terug. De Leidse aanval combineerde aardig, maar het schot was :oek. Kees Favier bracht na een half uur spelenspelen op prachtige wyze de score op 64. De derde Leidse aanval maakte grote fout. Men wilde te snel 2 doelpunten maken en hierdoor werd het spel zenuwachtig, gejaagd en helaas iets hard. Rotterdam-Zuid bleef echter kalm doorspelen en werd zelfs door een doelpunt van Niek v. d. Mey, 5 minuten oor het einde gescoord, niet in het minst erontrust. Pernix probeerde het nog wel. naar, mede dank zy het uitstekende spel an enkele Rotterdamse dames, wilde het niet vlotten en won Rotterdam-Zuid door betere tactiek en weloverwogen spel met 65. Pernix 2 heeft tegen Ons Eiland weer teleur gesteld. Niet in de eerste plaats omdat het verloor, maar wel om de wijze waarop. Ons Eiland begon met de harde wind in de rug en had al spoedig met schot succes en na een kwartier werd het 2—0 door dezelfde sneler. Ondanks de felle tegenstand was Pernix 2 in het 'eld niet veel zwakker en toen dan veer met een ver schot de stand op 30 werd gebracht, was dit wel erg geflat teerd voor de roodbroeken. Dat bleek ook later, want via een doelpunt van Jaap Melse en een van Ria Smid werd het voor ïst 32 en dat gaf de verhouding beter Met wind mee leek Pernix 2 zelfs kans rijker in de tweede helft, vooral omdat Ons Eiland een half uur lang tegen de wind niet opgewassen bleek en de oranje- kragen een enorm overwicht verkregen. Keer op keer kwam de bal in de Leidse naar nu bleek, dat Pernix niet de roodbroeken voordien wei deden: doelpunten maken. Het schot was volkomen zoek. Dat schonk de roodbn meer zelfvertrouwen. Ze voch- als voor de rust en toen kwartier voor tyd uit een van hun weinige allen gescoord werd (4—2) was het pleit beslecht. Pernix 2 speelde een ver loren wedstrüd welke met 5—2 eindigde Hoewel Pernix 2 over de hele wedstrijd genomen meer in de aanval was gewe< de roodbroeken verdiend, ma geflatteerd, door groter enthousiasme grotere schotvaardigheid deze sportieve idstrijd. Pernix 4 hield ditmaal de eer Pernix op eif wel in een meer dan matige wedstryd tegen Fluks. Geflatteerd kwa de oranjekragen met 3—0 voor er rust scoorde Fluks maar eenmaal (3—1). Twintig minuten voor tyd werd de Noordwijkse druk gehonoreerd een tweede doelpunt (3—2) en het direct hierna gescoorde vierde Leidse doelpunt bleek achteraf van beslissende betekenis (42). Fluks scoorde 8 minuten voo einde weer (43) en de Leidenaars kon- dan tevreden zijn dat deze stand bij het eindsignaal niet veranderd was De Pernix-junioren verspeelden ir Noordwijk hun kampioenskans. De Noord wijkse jeugd won met 2—0 en thans zal het kampioenschap zeker by Ons Eiland terecht komen. Nog te omvangrijk Elgentyk l« het tournooi nog te om vangrijk en te gecompliceerd om de ver richtingen van alle deelnemende landen weer te geven, maar een prognose, dat ook nu weer de geplaatste landen hun poules zullen winnen, mag toch zeer zeker gpen slag in de lucht worden ge noemd. Een parade, die eigenlyk geheel buiten het tafe.tenniselement staat, is in de loop der jaren een insance geworden. Het doel hiervan is om op de openingsavond de spelers aer deelnemende landen aan hel publiek vooi te stellen Vele hoge func tionarissen waren aanwezig om van dil Pernix 5 NSA 2 Warmond 3 Velocitas 2 SVOW 2 Fluks 2 TOP 2* kleurryk schouwspel te genieten. Keurig opgesteld voor de ere-tribunes. reikten talrijke dames-gymnasten bloemen, be schikbaar gesteld door „Keukenhof", aan de captains der vertegenwoordigende landen uver. Na het spelen van het Wil helmus verklaarden hr. Deelder en de commissaris der Koningin de 22e wereld kampioenschappen tafeltennis voor ge opend. 1 De gedetailleerde resultaten van de wedstryd tussen Nederland en Tsjecho- slowakye, gespeeld voor de zevende ronde van de Swaythling Cup (heren) luiden: Nederland—Tsjechoslowakye 05; Jan Scheffer (Ned.)Ivan Andreadis (Tsj.) 11—21, 1121; Wil van Zoelen (N.)— Ladislav Stipek (Tsj.) 12—21, 12—21; Bert Onnes (Ned.)Ludvik Vyhnanovsky (Tsj.) 18—21. 1121; Jan Scheffer (N.) —Ladislav Stipek (Tsj 16—21. 6—21; Bert Onnes (NedJ-Ivan Andreadis (Tsj). 1321, 1621 11 9 1 1 11 4 0 7 10 2 0 8 10 1 2 7 6 11 6 0 0 12 5 12 6 13 31—19 12 45—22 8 3342 7 2541 6 32—26 4 19—29 4 26—33 6 4 2 5 4 1 5 0 2 6 10 0 10 28—13 0 9 25—11 4 7 25—28 3 2 14—20 5 2 20—40 7 6 0 1 7 5 11 2 0 7 2 0 5 12 45—13 11 24—10 9 28—24 5 9—13 14—30 17—35 17—24 Twee strafpunten in mindering. Ook voor de Ons Eiland-junioren was ;t een uitstekende dag, zonder dat de roodbroeken in het veld kwamen. Con current Pernix verloor n.l. in Noordwük Fluks A (2—0), en hoewel NSA met 90 van Fiks won, is de achterstand NSA en Pernix te groot geworden. Velocitas handhaafde zich in de midden groep door een 70 zege op TOP. De wedstrüd WarmondSVOW moest wor den uitgesteld wegens werkzaamheden Warmond-terrein. De stand luidt: Ons Eiland 7 7 0 0 14 755 Fluks A 11 6 1 4 13 31—24 Pernix* 8 7 0 1 12 63— 7 NSA 8 6 0 2 12 31—20 TOP 6 3 0 3 6 12—15 Velocitas 6 3 0 3 6 1722 SVOW 6 1 1 4 3 5—33 Warmond 7 1 0 6 2 729 Fiks 7 1 0 6 2 3—50 Fluks B 8 0 2 6 2 4—43 Twee strafpunten in mindering. De uitslagen luiden: Hoofdkl. West: R'dam Zuid—Pernix 6—5; Excelsior—TOP 6—9: Bolnes—VES 38; VriendenschaarDIO (te R'dam) Vriendenschaar niet opgekomen. le klas Z.-H. Noord: Ons Eiland—Per- iX 2 5—2; DES—Tonego 6—2; Fiks— Ijsvogels 8—5; ODI—VES 2 3—2. 2e klas A; Pernix 4Fluks 43; Ons Eiland 2NSA niet bekend. 3e klas A: Unitas—Fiks 2 2—4; SVOW —TOP 2—9. 4e klas A: Fluks 2—NSA 2 0—7; War mond 3—SVOW 2 4—2; TOP 2—Velocl- is uitgesteld. Jun. A: Fluks APernix 20; NSA Fiks 9—0; Velocitas—TOP 7—0; War mondSVOW uitgesteld. Hoofdklas Centrum; DVSDKOD 02; SMS—SSS 6—1. De stand in hoofdklas Centrum: ranje Nassau 8 7 0 1 14 5829 KOD 8 4 2 2 10 29—33 DVO DVS WK Climax 6 4 11 7 4 12 35—27 27=23 26—29 31—49 25—38 19—32 Korthal FiksIjsvogels 85 Na een zeer sportieve wedstrijd bleven de beide punten Zaterdagmiddag in Oegstgeest. In het begin leek het er niet op, daar de ploegen aardig tegen elkaar opwogen. Het spel golfde op en neer, totdat Ijsvogels de eerste goal noteerde. Bü de vakwisseling was de stand echter alweer gelyk (11). Nu was het Fiks dat een voorsprong nam (21). Dit zou echter voorlopig ook de enige keer zyn, want nadat Ijsvogels de balans weer in evenwicht gebracht had, keek Fiks by de rust zelfs tegen een 2—3 achterstand op. En toen vlak na de rust Ijsvogels nog een doelpunt aan zün totaal toe voegde, begon het er voor Fiks even donker uit te zien. Maar nu liet de Fiks- aanval zich van de beste züde zien en binnen een minimum van tyd was de stand weer gelijk (44). Maar weer zou Ijsvogels een voorsprong nemen. nu echter voor de laatste keer. Want hier mee bleek het kruit van de Hagenaars verschoten te zijn, terwyl Fiks nog vier treffers in petto had. Zo eindigde deze wedstrijd, die streng, doch zeer goed ge leid werd door scheidsrechter Abbenhuis, in een onverwachte 85 zege voor de Oegstgeestenaren. Bü het succes van het eerste twaalftal wilde ook Fiks 2 niet achterblijven. Mid dels een 24 zege in de uitwedstryd te gen Unitas blijft dit twaalftal nog steeds een hartig woordje meepraten om ,d» bovenst^ plaats. De Fiks-Junioren daar entegen moesten met 09 het onderspit delven tegen NSA in Alphen. Veel com mentaar is hier overbodig. Alleen be wonderen we het enthousiasme van deze jonge, «pas beginnende korfballers en korfbalsters, waarmee ze week in week uit strijden voor een zo goed mogelyk resultaat tegen meestentijds veel ster kere tegenstanders.

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 6