Jlieuiue geihsct) (Courant m Afro-Aziatisch gesprek is Bandoeng begonnen in Sporf en Tsjoe speelt de eerste viool Vijftien mouflons werden door wilde honden gedood Nieuwe staking bedreigt Albion MAANDAG 18 APRIL 1955 BUREAUX: Steenstraait 37. Directae, Redactie. Abonnementen- en Advertentie-afdeling: TeL 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6 40 per kwartaal; 2,15 per maand; 0.50 per week. ADVERTENTIÊN: f 0.18 per milimveter. (Bij contract belangrijke korting). Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. I. ENSERINK CHRISTELI1K-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken ,SIant«aftlct li iMleira «1» fieri la le^enspatl' Zh en deriigeïe Jaargang No 10322 wedstrijden ZIE MG. 4 EN S SOEKARNO TEGEN BLOKVORMING EconomistDoel onzeker, resultaat twijfelachtig (Bijzondere correspondentie) BANDOENG, 18 APRIL ^RESIDENT SOEKARNO van Indonesië heeft vandaag in Banaoeng i officieel de grote Afro-Aziatische conferentie geopend. Negen-en- twintig delegaties. die bij elkaar meer dan de helft der wereldbevolking vertegenwoordigen, luisterden naar een rede van 40 minuten, door Soe- kamo in het Engels uitgesproken. De president kondigde een nieuw tijd perk aan voor de volkeren van Afrika en Azië. Soekamo veroordeelde het kolonialisme in al zijn vormen en leverde ernstige critiek op de poli tiek van blokvorming en de atoomwedloop. De openingszitting van deze conferentie, die wordt voorgezeten door ce Indonesische premier Sastro- amiójojo, werd bijgewoond door diplomaten van alle landen, die in Dja karta vertegenwoordigd zijn. Voor de rest van de tijd zijn de Westerse mogendheden en Rusland van de conferentie uitgesloten. De conferentie zal een week duren; vóór zij begon, was al overeenstemming bereikt over de agenda. De meningen over de betekenis van deze conferentie zijn sterk verdeeld. Het wordt hier nfet uitgesloten geacht dat Tsjoe En-lal zal proberen, de Ban- doengse conferentie tot een derde blok onder leiding van rood China te maken. HU zou liever de leiding hebben van een blok, dan deel uit te maken van het Rus sische blok. Op deze mogelUkheid heeft Bondskanselier Adenauer van West- Duitsland de vorige weck nog gewezen, toen hU verklaarde dat communistisch China voor de Sowjetunie het grootste gevaar Inhoudt. Het is dan ook de vraag, of de Sowjet- Unte het erg prettig zal vinden dat zij ap. niet op de confe rentie is vertegen woordigd en dat communistisch China er de eerste viool speelt. Op merkwaardige wij ze hebben de Rus sen de conferentie leden er aan her- innerd, dat zij er ook nog zijn en dat zij ook een duit in het Afrikaans Aziatische zakje willen doen. De koloniale sla- de Russische ver klaring wordt ge sproken, zal wel licht een belang rijk deel van de besprekingen in Bandoeng uitma ken. Of deze kwes tie het voornaam ste deel zal vormen is nog de vraag, aangezien speciaal premier Nehroe van India hier nog al wat bezwaren tegen heeft. En met hem zal ter conferentie terdege rekening worden gehouden, ook door communistisch China. Nehroe ver klaarde kort ge leden nog te hopen dat de besprekin- SOEKARNO gen te Bandoeng tot voordeel van de ge hele wereld zullen strekken door het ver minderen van de conflicten en de haat Nog steeds krantenstaking in Londen op dit ogenblik. De conferentie moet vol gens hem de nadruk leggen op het stand punt, dat de wereld niet vooruit kan gaan of vrede en voorspoed kan brengen door methodes van geweld. ZWAARD EN BOM TK MOET meer dan ooit denken aan de woorden, die lang geleden gezegd werden", aldus Nehroe: Zij die het rd hanteren, zullen door het zwaard vergaan. En hij voegde hieraan toe: „Zij, die hun geloof zetten ,op de atoombom, Uien door de atoombom vergaan". Ofschoon Nehroe en Tsjoe En-lai te Bandoeng het meest-de aandacht zullen trekken, zijn er andere internationale lei ders die in staat zijn, zich in het debat in politieke scherpzinnigheid met hen te n. Tot deze leiders behoren generaal Romulo van de Philippijnen en premier tfoe van Birma. Japan, dat eveneens delegatie heeft gezonden, zal wegens leidende industriële positie en zijn grote militaire macht een goed stuk hebben in dit politieke schaakspel. Premier Nasser van Egypte zal er te Bandoeng naar streven, zijn land en het merendeel van de landen in het Midden in te doen scharen achter de neutrale politiek van premier Nehroe. In de afge lopen dagen heeft hij reeds voorberei dende besprekingen gevoerd met Nehroe. Interessant is in dit verband, dat ook landen als Turkije. Irak en Pakistan, die door twee militaire pacten met elkander verbonden zijn en als tegenstanders van Nasser en Nehroe beschouwd kunnen worden, aan dezelfde conferentietafel zitten. Waarschijnlijk zullen ook ter sprake komen: de kwestie Nieuw-Guinea, Palestijnse vraagstuk, de toestand Noord-Afrika en de algemene toestand op het Afrikaanse continent. De Economist gaf dezer dagen een juiste omschrijving van de conferen tie. Zij belooft historisch in opzet, twijfelachtig in uitwerking en onbe vredigend voor bijna alle partijen te worden. „Geen van de deelne mende landen stemden in met of heeft een duidelijk inzicht in het doel van de besprekingen. Het ligt voor de hand, dat een conferentie, die zozeer gemeenschappelijke positieve oog merken mist, al te gemakkelijk op het negatieve zal terugvallen, om af te dalen tot haar laagste noemer en daar te blijven. En wanneer Aziaten samenkomen, is de natuurlijke laag ste noemer een anti-Westerse hou ding." DE AGENDA Kort vóór het begin van de conferen tie werd door alle deelnemende delega ties overeenstemming bereikt over de agenda: 1 Culturele samenwerking: 2 eco nomische samenwerking; 3 problemen afhankelijke volken; 4 problemen van de rechten van de mens en het recht op zelfbeschikking; 5 het gebruik van kern energie; 6 wapens van massa-verv ting; 7 bevordering van de wereldvrede en de wereld-samenwerking. Rede mr Sastroamidjojo De Indonesische premier, mr Alia Sas troamidjojo, die unaniem tot voorzitter werd gekozen, heeft vanochtend de gede legeerden toegesproken. Als voornaamste opgave van de conferentie noemde hij het verminderen van de „beangstigende span ning in de wereld, waarbij hij verklaarde dat de volkeren van Azië en Afrika niet ;en te worden beheerst door enige ideologie. De premier hoopte, dat men spoedig kan komen tot het bijeenroepen van verte genwoordigers van onafhankelijkheidsbe wegingen in alle koloniale gebieden. De onafhankelijke landen van Azië en Afrika dienen iedere vredelievende poging, die de vrijheid van deze volkeren kan be werkstelligen, te steunen. Goede bedoe lingen alleen zijn niet voldoende om een einde te maken aan het kolonialisme in de gehele wereld, aldus mr Sastroamidjo jo. Maar de mogendheden' die thans nog koloniën bezitten, moeten door daden be wijzen dat hun bedoelihgen aan deze toe stand een einde te maken, oprecht zijn. Zes-en-dertig mensen door brand dakloos Zaterdag is een volkslogement aan de Riedijk te Dordrecht door brand nage noeg geheel verwoest. Hierdoor werden is-en-dertig personen dakloos. De brand die op de bovenverdieping ontstond, vermoedelijk tengevolge van het omvallen van een petroleumkachel, breid de zich snel uit. Een groot aantal tvieuwe bedden ging verloren. Het pand was niet verzekerd. flctie prinses Beatrix voor vluchtelingen GENèVE, 18 April. Op het bureau van de Hoge Com missaris voor de vluchtelingen zijn Zaterdag elf fluiten en enkele man dolines aangekomen, een geschenk van leerlingen van het Baarns ly ceum, waar de prinsessen studeren. De instrumenten zullen aan kinderen van uitgewekenen worden gegeven. Kort geleden heeft Prinses Beatrix op de school een bazar georganiseerd ten bate van het fonds en de opbrengst ten bedrage van f5132 zal worden aangewend tot betaling van lesgelden voor negen studerend* vluchtelingen, om drie andere zakgeld t< verschaffen, in de schoolbehoeften van 5( kinderen van uitgewekenen op de eilan den Syros en Tinos te voorzien en he' vervoer naar school voor 35 vluchtelin genmeisjes op Syros te bekostigen. Ook de muziekinstrumenten zullen voor kin deren van uitgewekenen naar Grieken land worden gezonden. (Ass. Press). Zweden en de Zweden /»P 26 APRIL ZULLEN de Zweedse Koning en Koningin in ons land komen, om een officieel bezoek te brengen aan HM. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard. Om onze lezers op dit bezoek voor te bereiden .was een speciale ver slaggever van ons blad een week in Zweden. Deze week brengen wjj elke dog een reportage van zijn hand. De eerste gaat over Helsingborg, de poort van Zweden! Men treft het artikel aan op pagina 5. Pelgrimstocht naar Vaders oorlogsgraf Vijf-en-zeventig Britse kinderen tien tot zestien jaar zijn Zaterdag Schiphol aangekomen en verblijven drie dagen bU leden van het oorlogsgraven- comité te Nijmegen. Op een der oorlogs kerkhoven nabij Arnhem en Nijmegen stonden zij voor het eerst in hun leven bij het graf van hun voor de bevrijding van Nederland gestorven vader. De meeste kinderen hebben hun vader niet of nauwelijks gekend. Op Schiphol kregen alle 75 kinderen eer. handdruk van de Britse ambassadeur. Sir Paul Mason. Zaterdagmiddag werden ze verwelkomd bij de Nijmeegse Waal brug Bij het bcvrijdingsmonument werd een krans gelegd en burgemeester Hus- tinx sprak hen toe. Gistermiddag werd op het Engelse oorlogskerkhof een dodenherdenking ge houden. De belangstelling voor deze roerende plechtigheid was zeer groot. Ds Royie, die de jeugdige pelgrims uit Engeland vergezelt, sprak een kort ee- dachtenlswoord Hij herinnerde aan Pa- seiS. aan de opstanding der doden, merkte op dat de Engelse soldaten dan ook uit de dood herrezen zullen zijn zich in de eeuwige glorie mogen heugen. Hij stelde aan de kinderen de vaders ten voorbeeld. Vandaag bezochten de kinderen schi'lende graven. Morgen gaan ze de Keukenhof en Woensdag vertrekken ze weer naar Engeland. Denemarken moet zijn melk weggooien De Deense zuivelindustrie verkeert in ernstig gevaar De zuivelexport komt één dezer dagen geheel stil te liggen. Dit is :en gevoig van de maatregel der Deense grarische werkgevers, die 70000 arbei ders van het werk hebben uitgesloten, omdat zij met een staking dreigden als de werktijd gedurende de zomermaanden zou worden bekort van negen tot acht uur. Op het ogenblik moeten reeds twee derden "an de Deense melkproductie worden weggegooid. De voorraad boter margarine is voorlopig voldoende voor binnenlands gebruik. Melk zal voorname lijk worden gereserveerd voor zieken huizen en zuigelingen. Ambtenaren krijgen meer vergoeding voor ziektekosten De jaarlijkse Interim-regeling ziekte- istcn voor rUksambtenaren zal met in gang van 1 Mei verhoogd worden. Ge huwden krijgen 84 In plaats van 66 ongehuwden 41 In plaats van 33. Hieromtrent is Zaterdag in de verga dering van de commissie van georgani- seecd overleg overeenstemming bereikt. Het gaat hier ohi de vaste vergoeding ■>or ziektekosten, die de regering alle rijksambtenaren verstrekt; zij zijn immers niet verplicht verzekerd. Op de Hooge Veluwe Twee verwilderde honden, een bastaard spaniel en een herder, hebben in het na tuurreservaat De Hooge Veluwe een wa re slachting aangericht onder de aldaar ondergebrachte zeldzame baarschapen, de mouflons. Deze dieren werden in 1921 uit Corsica en S ardinië naar het park ge- De twee honden hadden op een stille plek bij het vliegveld Deelen een gat onder de een halve meter diep ingeplan te omrastering gegraven en waren ver volgens op jacht gegaan. Van de 150 mouflons werden er vijftien gedood. De jachtopzieners uit de omgeving vonden de aangevreten lichamen en de resten d' gedode dieren, waaronder gieten met lammeren en ook twee schitterende ram- Prins (Henri) geboren in Luxemburg Prinses Josephine-Charlotte van Luxemburg heeft Zaterdag het leven geschonken aan haar tweede kind een zoon. De prins is Henri genoemd. Moeder en kind maken het wel. De doopplechtigheid zal morgenoch tend plaats hebben. Peter is de prins van Luik. een broer van koning Boudewijn en prinses Josephine-Charlotte. Prinses Ga- briëlla. een zuster van erfprins Jan (de gemaal van prinses Josephine-Charlotte). zal r gang van heden ligt in de Luxemburgse legatie te Den Haag het felicitatieboek ter tekening. Herv. jeugd protesteert tegen kermis op 4 Mei In een schrijven aan B. en W- van Haaksbergen heeft de Hervormde jeugd raad aldaar geprotesteerd tegen het feit dat de nationale herdenking op 4 Mei samenvalt met de traditionele Mei-ker mis. De raad is van mening dat een waar achtig herdenken van de gevallenen niet mogelijk is te midden van het feestge joel van een kermis. B. en W. hebben geantwoord dat het tot hun spijt niet mogelijk is hieraan gevolg te geven, daar de Mei-kermis van ..hoger hand" wordt geregeld en het gemeente bestuur niet aan de vasgtestelde datum Ook een beroep op de gemeenteraad mocht vervolgens niet baten, omdat het verzoek van de jeugdraad te laat zou zijn binnengekomen. Uitvoer naar Vietnam aan banden Blijkens een in staatsblad 130 gepubli ceerd Koninklijk Besluit is het verbod van uitvoer van sommige goederen naar enige landen op grond van de Ultvoer- verbodenwet 1935 uitgebreid tot de Viet namese Democratische Republiek. De honden, die door hun eigenaren wer den verwaarloosd, zijn van rondslenteren tot wild stropen overgegaan. De politie heeft een vergeefse razzia gehouden on der de hondenhoudende bewoners van Schaarsbergen. De jachtopzieners is hei nog niet gelukt de sluwe viervoeters Bejaarde vrouw in Breda overvallen Gistermorgen werd de 65-jarige alleen wonende vrouw Maria Bom. handelaar ster in tweedehands goederen en antiqui teiten. wonende aan de Vismarkt te Breda, door de 68-jarige zwerver L. H. S. uit Den Haag overvallen. De zwerver, die de viouw een aantal briefkaarten wilde ver kopen. was niet tevreden over het feit dat de vrouw slechts één kaart wilde heb ben. Op het moment dat de vrouw in beurs tastte voor wat geld. greep de zwerver een voorwerp uit de winkel ging de vrouw hiermee te lijf. Hij wilde ook een veertigjarige nicht die juist bin nenkwam om met de oude vrouw naar de kerk te gaan, afrossen, hetgeen hem niet gelukte. De man nam de benen, maar werd later gearresteerd. De oude vrouw moest in het ziekenhuis worden opgeno men. Vele bedelaars kwamen wekelijks een gave bij mejuffrouw B. halen. (Van een correspondent) LONDEN, 17 April. DONKERE stakingswolken pakten het jongste weekeinde boven Engeland samen: de 700 technici van de dagbladen besloten hun staking voort te zetten tot aan hun loon eisen is voldaan en de 78.000 machi nisten en stokers van de Britse spoor wegen kondigden per 1 Mei een grote staking aan, eveneens om looneisen kracht bij te zetten. Aanleiding tot het besluit der ma- Zorgen om Formosa (Van een correspondent) WASHINGTON, 17 April. SINDS enige dagen hebben de Ver. Staten zekerheid omtrent een grote opbouw van de Chinese lucht macht tegenover Formosa. Deze op bouw zou aanzienlijk intensiever en breder zijn dan tot voor kort werd vermoed, zo meldt Reuter. Minister Dulles (buitenlandse za ken), heeft dit gisteren onthuld, na dat hij met president Eisenhower had geconfereerd in diens vacantiever- blijf te Augusta (Georgia). Ook in Engeland baart de kwestie Zuidoost-Aziatische zorg. In de loop van de middag zou Sir Roger Makins. de Britse ambassadeur in de Ver. Staten, bij zijn nieuwe chef Harold MacMillan verslag uitbrengen over de Amerikaanse visie op de toestand in het Verre Oosten Premier Nagy onlslagen De premier van Hongarije. Imre Nagy. van zijn post ontheven. Reeds vorige maand stond hij aan felle critiek van de zijde van Matyas Rakosi. de eerste secre taris van de communistische partij bloot. Deze verweet hem de zware industrie te verwaarlozen ten gunste van de consump tie-industrie, waardoor het levenspeil van de bevolking zou kunnen worden ver hoogd. Rakosi was in 1953, toen ook in Rusland het accent werd gelegd op verhoging van de levensstandaard, als premier ontslagen opgevolgd door Nagy. Na het aftreden Malenkof als premier en het aan de macht komen van de „ijzeren man" Kroestsjef kwam de critiek op Nagy los, welke thans heeft geresulteerd in zijn ontslag. Tegelijkertijd is bekend gemaakt dat de secretaris van de communistische par tij. Mihaly Farkas. is ontslagen- Andras Hegedves, die tot nu toe premier was. is door het Hongaarse par lement tot opvolger van Nagy benoemd. Lufthansa slaat de vleugels uit w EST-Dultsland heeft e maand het eerste stukje tastbare souvereiniteit gekregen: De Lufthansa heeft haar diensten hervat. Op vijf Duitse en nog si echts en kele Europese vliegvel den wappert nu de blauwgele standaard van de nieuwe Deutsche Lufthansa. Na de nederlaag van 1945 werd Duitsland op hef gebied uan het luch*- verkeer een niemands land. Als oevolg daarvan kon het luchtverkeer niet voldoen aan de behoef te van de Westduitse economie. De eerste stappen op het pad der souvereini teit zijn de geregelde luchtdiensten in het bin nenland; Hamburg, Frankfurt en München. Op IS Mei beginnen de eerste internationale vluchten weer: Londen, Parijs en Madrid. En op 1 Juni zal de eerste Superconstellation naar New York vliegen vla Shannon. Op Berlin mag volgens een overeen komst met de Russen al-hansa is 50 miilioen Mark. leen door de bezettende mogendheden worden ge vlogen. AUe diensten (zowel de Europese met 2-mo- torige-Convairs als de overzeese met Supercon- stellations) worden ge vlogen met Brits per soneel, totdat de Duitse piloten voldoende er varing hebben opgedaan. In Hamburg zjjn de af gelopen maanden 56 Duitse piloten opgeleid. Twaalf hunner vertoe ven in de Ver. Staten om zich vertrouwd te maken met de Superconnies. Het eerste doel dat de nieuwe Lufthansa voor ogen staat is een vloot van 24 machines, later hoopt de maat schappij over 40 toestel len te beschikken. Het kapitaal van de Luft- De regering is de proot- ste aandeelhoudster. Het eerste jaar wordt een verlies verwacht 10 miilioen Mark. drie jaar hoopt de m schappij op eigen benen te kunnen staan. Tenslotte ts er nog een ander belangrijk aspect van de Duitse souvereini teit try de lucht: de vlieg tuig-industrie. Vertegen woordigers van vroegere Duitse vliegtuig febrie- ken hebben reeds plan nen ontvouwd voor de bouw van eigen, Duitse toestellen. Men ver trouwt er daarbij op, dat de Lufthansa na ver loop van tijd met Duitse machines zou willen vliegen. Maar ook in Oost- Duitsland zit men niet stil. Volgens berichten in de Westduitse pers Is men daar eveneens bezig een Lufthansa op te rich ten. die met Russische toestellen zal worden uitgerust. Maar vermoe delijk zal deze maat schappij alleen cm Oost- Europa vliegen. chinisten en stokers was het feit dat het loon-tribunaal der spoorwegen na maandenlange onderhandelingen een salarisverhoging van ongeveer 4 gulden per week weigerde. Spoedig gesprek Grote Vier in Wenen Kanselier Raab van Oostenrijk heeft verklaard, dat hij de vier bezettende mo gendheden zo spoedig mogelijk zal uit nodigen voor een conferentie over het Oostenrijkse staatsverdrag. Deze confe rentie zou in Wenen worden gehouden. Waarschijnlijk in verband hiermede heb ben de drie Westelijke Hoge Commis sarissen Zaterdag een „lang en vriend schappelijk" onderhoud met de Bonds kanselier gehad. Kachelpoot brak, heet water over kindje Doordat een kachelpoot brak, schoof Zaterdagavond een emmer heet water van de kachel in het huis van de familie T uit het havendorp te Vlissingen. Het eenjarig dochtertje kreeg het water over zich heen en is Zondag aan de brand wonden overleden Dodelijke ongelukken —i. Middelburg verongelukte de 24- jarige werktuigkundige D. J. de R. door dat hij plotseling de macht over het stuur van zijn motorfiets verloor. Hij botste tegen een lantaarnpaal. Hierbij verloor De R. het leven. In Dordrecht is op de Krispijnseweg de 66-jarige mevrouw P. K. van S. door een auto overreden en in het*ziekenhuis oveleden. De 26-jarige vertegenwoordiger J. Hartman uit Olden- zaal, die Zaterdag door een automobilist was aangereden en zwaar gewond naast zijn scooter werd gevonden, is gisteren In het ziekenhuis overleden. Het stoffelijk overschot van de 47-jarige Haagse beurt schipper J. Woord, die Vrijdag in de Vliet te Voorburg verdronk, is pas gistermor gen gevonden. Het tienjarige jongetje F. van de Steeg uit Elspeet is Zaterdagmiddag toen hij waa meegegaan om bij een buurman met paard en wagen zand te halen, ge struikeld en onder een wiel gekomen. Het ventje overleed ter plaatse. Zaterdag is de 50-jarlge wielrijder S. C. Stenders uit Amsterdam bij eer rijding met een auto op de Amstelvi weg aldaar, ernstig gewond. Hij overleed later in het ziekenhuis. De zaak Jungschlager Proces zonder verdediger De landsrechter te Djakarta, mr Maeng- kom, heeft volgens Pia hedenmorgen de zaak tegen de heer Jungschlëger voort gezet buiten aanwezigheid van de verde digers* hoewel de verdachte tegen dez« gang van zaken protesteerde. De verde diger mr Bouman. heeft begin April brief geschreven aan de minister justitie, waarin hij waarborgen vraagt vrije verdediging zonder lastig gevallen ,te worden door beschuldigingen getuigen. Tevens had hij aan rechter Maengkom geschreven om de zaak uit stellen tot htj antwoord zou hebben ontvangen van de minister. Op de zitting van heden werd getuige Amaroedin gehoord. Deze getuige beschul digde op de vorige zitting mr Bouman dat hij zou hebben deelgenomen beweerde samenzwering tegen de Indonesische regering. Amaroedin las op de zitting een verkla- Beelchouwet Silvio Silva overleden In een ziekenhuis te Rome is dezer da gen op 66-jarige leeftijd overleden de be kende beeldhouwer Silvio Silva, wiens beroemde beeldengroep „De stichters van de kerk" in de basiliek van Sini Pieter Is geplaatst. In vele landen bevinden zich kerkelijke werken van hem. Aan de beer P. W. Erkelens, gepen- sionneerd opperschlpper. is op zijn ver zoek eervoi ontslag verleend als lid van het kapittel der Militaire Willemsorde. In zijn plaats is benoemd jhr P. J. Six, ve-koloneJ bij de cavalerie. Morgen zal de president-directeur de KLM. de heer I. A. Aler de British Vickers Alrcraft-fabrleken In En geland bezoeken. In België laaide de schoolstrijd weer fel op. Studenten jonasten een pop, die de minister van onderwijs, Leo Collard, moest voorstellen, en anderen droegen een bord met „op Collarke", wellicht een variatie op het be kende „Hop Marianneke, laat de poppetjes dansen." De Belgische schoolstrijd blijft even fel De schoolstrijd in België blijft even fel In Antwerpen hebben gistermiddag een 30000 Rooms-katholieken betoogd tegen de onderwijsplannen van minister Col lard. Er c-eden zich geen incidenten voor. Zaterdagmiddag was in Brussel de kader dag van óe C.V.P. gehouden. Men besloot krachtd9uig voort te paan met de be strijding van de rood-liberale onderwijs politiek. De reeds eerder uitgeroepen staking var het schoolsparen wordt voortgezet. R K. parlementsleden zullen niet me?: deelnemen aan officiële plech tigheden Voorts zal er een volkspetition nement aan koning BoudewUn worden aangeboden. De C.V.P. heeft ook nog en kele verrassingen voor de regering in petto, waaraan men op het ogenblik nog geen ruchtbaarheid geeft. Verschillende R K. dagbladen hebben geweigerc een advertentie van het minis terie van financiën op te nemen met be trekking tot een nieuwe staatslening. Indonesische veikiezingen in September De datum van de algemene verkiezin gen voor het Indonesische parlement ia vastgesteld op 29 September. De stem ming voor de leden der constituante ia bepaald op 15 December. Verklaard wordt 42 miilioen kiezers zijn geregis- Prins van Tonga bestelt toch in Nederland Na het bezoek aan Engeland is Z.K.H. prins Tunga, minister-president van de Tonga-eilanden en de zoon van koningin Salote van dit eilandenrijk, gisteren tn Hoek van Holland aangekomen voor een tweede bezoek aan Nederland; In het bijzonder aan Groningen. De prins zal in Groningen een modern kustvaartuig van 500 ton bestellen bij een van de grootste werven. HYACINTHEN. TULPEN EN BOOMGAARDEN IN BLOEI Deze week wordt in de bloembollen streek veel drukte verwacht, omdat dan ook de hyacinthenvelden volop in bloei staan en de eerste tulpen zullen zün ont loken. Ala het zonnige weer aanhoudt, zullen ook de kersenbomen en de pruimen, en perenbomen- legen het einde van deze week in de Zuidlimburgse boomgaarden in bloei staan. HET WEER~IN EUROPA Weinig verandering De Bilt verwacht tot mor genavond: Veranderlijke bewolking met overdag op vele plaatsen zonnige perloden. Dezelfde of iets lagere temperaturen als vandaag. Matige, af en toe krachtige wind tussen Noord en Noordoost. (Op gemaakt te 10 uur). 118.08. Op 22 April N M.

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 1