Bollenstreek maakt om lentetuin te NIEUWE LEIDSCHE COURANT DONDERDAG 31 MAART 1955 NAAR DE BOLLEN Corso wordt waarschijnlijk verschoven naar Koninginnedag BLOEIENDE CROCUS VELD EN, dat Zijn de eerste schuchtere voorboden van de naderende bloeitijd in de bollenstreek. En toch maakt dit deel van het land zich op de lente te begroeten met talrijke evenementen. In de eerste plaats opende Keukenhof vandaag zijn poorten, en voorts schommelt eind April het befaamde corso weer van Sassenheim naar Hil- legom en terug. Wanneer die corsowagens het kleurgevoelig oog zullen strelen is nog niet helemaal zeker. In alle folders staat nog de 23ste April aangegeven, maar hoogstwaarschijnlijk zal dat wel de 30ste April, Ko ninginnedag, worden. Het koude weer van de laatste tijd doet de bolge wassen slechts zeer langzaam uitspruiten. Schade heeft de langdurige winter nleti einde van de maand, en de tulpen komen toegebracht aan de voorjaarsgewassen. in dezelfde periode aan bod. echter tot en Wel moeten we voorzichtigheid betrach ten bij het aangeven van de bloeiperio den. maar het moet al heel ongewoon weer zijn willen de narcissen niet de eer ste drie weken van April ln bloei staan De hyacinten bezwangeren de lucht met hun zoete geuren van half April tot het LISSE Ouder worden Dr Van Leusen sprak gisteravond ln de oud-Hollandse zaal van De Witte Zwaan over het probleem van ouder worden en toch gelukkig te zijn Züns Inziens zal de leeftijd der mensen be langrijk gaan stijgen en >pr. verwachtte voor het eind van deze eeuw een ge middelde leeftijd van 120 lot 130 Jaar en voorts echtte hij een leeftijd van 200 jaar niet uitgefloten. De oudere leeftijd moet in geen geval worden onderge waardeerd Mej. A J. L Bouwmeester, voorgang ster van de Ned. Protestantenbond, sprak «en slotwoord. Paaswijdlngsdienst ln de Chr. Geref. kerk wordt morgen avond om acht uur een intericerkelijke PaaswijdLngsdienst gehouden. Sprekers zijn ds K. Schouten en vicaris G N WoMensberger. De Chr. gemengde zang vereniging „Excelsior" verleent mede- NOORDWIJK Tafeltennisvereniging Seinpost De uitslagen van ae door de tafelten nisvereniging Seinpost gespeelde wed strijden luiaen: Seinpost I—TOVI 82. Oegstgeest 3—Seinpost 2 64, PTT lL> 2Seinpost 3 64 Het eerste team had een goede week, niet alleen vanwege de grote overwinning op TOV 1, maar ook ooor de (54 neaerlaag, die de concur rent Sportief 'al tegen ae kampioen AlTC i te incasseren kreeg. De mannen uit Bodegraven heooen nu een ev.n groot aan.al veriiespunten ais ae Nooia- waiters. Ais Seinpost ae laatste wed strijd tegen De Burcnt a us wint zal een beslissingswedstrijd moeten uitmaken welk team promotiewedstrijden voor de tweede klasse mag spelen. Tegen TOV I namen ae mannen van Seinpost geducht revanche voor de in- aertya geleden 64 neaerlaag. Timan en De Groot namen geen enxel risico en bleven in enkel- en aubtoelspel on geslagen. Het tweede team besioot ae competitie met een 64 nederlaag tegen Oegstgeest 3. Oegstgeest* hope Witteman zorgde voor vier winstpunten en Wem- pes onjuiste houding voor de rest. Seinpost 3 kon het tegen het sterke PTT 2 uit Leiden niet bolwerken. Voor Seinpost behaalden Van Keeteren twee winstpunten en De Groot eén, terwijl beide spelers oak het dubbelspel op hun naam brachten. VALKENBURG Toneelavond van brandweer De Vrijwillige Brandweer hield giste ren in zaal De Vries een feestavond, waarvoor opnieuw veel belangstelling bestond. Alien waren wel zeer nieuwd. hoe de Valkenburgse Toneel vereniging, die voor het eerst op de planken kwam, het er af zou brengen. Na een kort openingswoord van de voorzitter van de brandweervereniging, de heer B. imthorn. begon men dade lijk met de opvoering van een drietal stukken, nameli/k „Een paardemiadel' ..De verrassing" en ,'t Kan verkeren We behoeven geen namen van spelers te noemen want leder heeft naar ve. gen meegewerkt aan het welslagen de avond. Wel noemen we de naam hem. die niet te zien is geweest. die alles tbt in de puntjes toe had zorgd: De heer Smit kan als regisseur met zUn spelers op een succesvolle uit voering terugzien. Personalia De heer L Hage, Assistent-Dienstge- leider by de Directe Belastinger. In- vcerreobten en Accijnzen te Leiden, ir deze gemeente, is met ingang van 1 Me ln gelijke functie benoemd bij de post Leiderdorp, terwijl in zijn plaats alhier :s aangesteld de heer Lindenman Leiden. De heer Hage, die vanaf 1947 als zodanig in Warmond werkzaam is ge weest. heeft zich gedurende die tijd zeet vele vrienden verworven. Waar nodig, was hij steeds bereid de helpende band bieden waarbij zijn onkreukbare lijkheid boven iedere twijfel verheven voorgaande jaren, wekelijks een bloem bollen-communiqué uitgeven. waarin nauwkeurig de stand van de bolgewassen zal worden vermeld Zoals gezegd is het nog onzeker wan- ;er het corso zal rijden. De definitieve beslissing wordt volgende week pas ge- T.aar de kans is zeer groot, dat Koninginnedag zal worden voor de wagens voor de start naar Sassenheim trekker. Aanvankelijk had men Lisse als startplaats gekozen, maar dit bleek te eel moeilijkheden voor de regeling van het verkeer op te leveren. Derfig Tot dusver hebben zich dertig deelne- ers aangemeld voor de stoet, die dit ar het motto ..En Holland is de bruid- draagt. De dag vóór het corso zijn de wagens vanaf 2 uur in de H B.G.-hal te Lisse zo opgesteld dat ieder ze rustig kan bekijken. Aar. dc deelnemers is verzocht de figuranten dan ook aanwezig te doen de aantrekkelijkheid van de praalwagens natuurlijk sterk verhoogt. De rijkspolitie vestigt er nog de aandacht op, dat het niet meer toe gestaan is auto's langs de rijksweg door Sassenheim, Lisse cn Hillegom te parkeren als het corso rijdt. De bollengemeenten hebben zoveel mo gelijk straten gereserveerd waar dat wel kan, maar men moet dan wel vroegtijdig komen Het eerste van de twaalf meemarcherende muziekcorp sen zet zich om 1 uur ln beweging bij de Warmonderdam in Sassenheim. De weg wordt dan voor het door gaand verkeer ontoegankelijk Tuinbeelden Op Keukenhof, dat vandaag opent, ia bulten nog niet veel te zien. Hier en daar I. dat is alles. De grote kas ls al wel de moeite waard, en het nog aantrekkelijk gemaakte bloemen- 6chik-paviljoen is een lust voor het oog. De tuin zelf is wat de aanleg betreft radi caal veranderd. Een nieuwe waterpartij is één van de aantrekkelijkste plekjes ge worden en ook zijn nieuwe tuinbeelden opgesteld. De jury voor de beeldenprijs vraag heeft de volgende prijzen toege kend: lste prijs (met voordracht tot aankoop) zittende figuur (brons) van mevrouw P. Couzijn-Perlmutter. Amsterdam; 2de prijs „Compositie in staal en plaotic" van André Vollen, Amsterdam, 3de prijs „Leda" van B. Guntenaar, Amsterdam; eveneens 3de prijs „Zittende vrouw" van baronesse Chr. van Pallandt, Amsterdam. Evenementen Maar ook buiten de twee trekpleisters, corso en Keukenhof, biedt de bollenstreek de bezoekers zeer veel schoons. We noe- i men de door het centraal bloembollen-1 comité aangelegde demonstratietuin de Hillegomse beurs „Treslong", 's avonds is verlicht. In de bloeitijd de bolgewaasen kan het publiek hier wat ln een tuin met bloembollen is die dus als jury optreden. Hiervoor wor den waardevolle prijzen uitgeloofd. Tn Hillegom kunnen wandelaars op 16 April terecht, dan worden namelijk onder auspiciën van de N.W.B. wandeltochten gehouden. In de andere bollengemeenten worden eind April de bekende mozaïeken weer gelegd. Daarenboven geeft Sassenheim op 11 April korfbalseriewedstrijden. georga niseerd door de Chr. korfbalclub TOP, terwijl half April in Warmond het Five Flies Ohalet van Nicolaas Kroese opent. Men vindt daar een oud-Hollandse lust tuin, een rozentuin, antieke taxus- en buxusfiguren. forellen, en karpervijvers. Er zullen bloemen te zien zijn van met bestraalde bollen. Schilder Dirk Nijland begraven Vele vrienden uit de kunstenaarswereld n daarbuiten waren gisteren aanwe zig op de Hervormde Begraafplaats te Wassenaar, waar het stoffelijk overschot van de 73-jarige kunstschilder Dirk Nij land in het familiegraf werd bijgezet. In de Dorpskerk was tevoren een korte her denkingsdienst gehouden. De heer Wibbo Hartman, voorzitter van het Haags Schilderkundig Genootschap „Pulchri Studio", waarvan Nijland ruim 30 jaar lid is geweest, sprak de grote waarde ring voor het karaktervol werk van de overledene uit. De schilder-criticus Cor nells Veth, een van de oudste vrienden, zeide in een toespraak, dat uit het schil derwerk van Nijland steeds duidelijk blijkt, dat hij zich in zijn onderwerpen volledig inleefde. Daardoor ls het werk vrü van mooidoenerij en oprecht en een voudig als de schilder zelf. Nadat ds J. C. Schokking uit Rotterdam een kort per soonlijk woord had gesproken, voerde het Röntgenkwartet, waarin Ntflanris zoon Piet tweede violist is, het Andante uit het C-du Kwartet van Mozart uit. Sir Paul Mason, de Britse ambassa deur in ons land, heeft gisteren een of- fiicieel bezoek aan (het Haagse gemeente bestuur gebracht. IAdvertentie Op Keukenhof in Lisse prijken dit jaar weer nieuwe tuinbeelden. Er was een wedstrijd voor beeldhouwers uitgeschreven en de foto toont het met de eerste prijs bekroonde werkstuk. Deze fittende figuur" is uan mevrouw P. Couzijn-Perlmutter uit Amsterdam. KATWIJK AAN ZEE Aannemers en patroons hadden feestelijke dag VOOR DE RECEPTIE die de afdeling Katwijk van de Ned. aannemers- en patroonsbond voor de bouwbedrijven in Nederland gistermiddag ter gelegenheid van het zilveren jubileum in „De Zwaan" hield, bestond veel belangstelling. Niet alleen van Katwijkse ingezetenen. We merkten ook vele afgevaardigden van andere afdelingen op en verder hoofdbe stuurders van de bond, alsmede een groot aantal aannemers en architecten uit de omstreken. De restauratiezaal van „De Zwaan" was herschapen in een ware bloemenzaal. Voor het hoofdbestuur was ter receptie aanwezig de heer B. J. Huurman uit Lel den, alsmede lr J. van Hoek uit Leiden Vervolgens zagen we mr W. Voorthuijzen uit Amsterdam, districtscommissaris, en de bondsfunctionarls de heer J. W. Hof straat Jr uit Leiden. Het oud-hoofdbe stuurslid de heer A. den Ouden gaf ook blijk van zijn belangstelling. Hij werd in de toespraak van de heer Huurman in het bijzonder genoemd, omdat hij het is ge weest. die met mr Bouman de stoot heeft gegeven tot oprichting van de afdeling Nieuws van en voorVoorschoien Zuinig met licht. Rapporten en diploma's uitgereikt Gisteravond werd de wintercursus van de avondtekenschool gesloten me», de uit reiking van rapporten en diploma's. Ook aanwezig de burgemeester, wet houder Dekker en de oud-directeur, de heer Scheer. De voorzitter, drs Korthal», herdacht de heer A. J. Turion, die van 1919 af lid van het bes'uur was geweest Het aantal leerlingen stijgt. Spr. verheug de zich er over. dat in de nabije toekomst i betere lokaliteit les gegeven kan worden. De directeur der school, de heer Edel- an, wees er op. dat het diploma van de driejarige A-cursus gelijk te stellen Is met dat van de ambachtsschool. De B- irsus geeft een aanvulling. Het B-diploma werd uitgereikt aan F Boesveld. W H van Deursen. J vai Leeuwen. Van de vierde naar de vijfde klas werden bevorderd: L Ammerlaan, F Deursen, K Klein. H Mulder en E Wolleswtnkel. Het diploma van de A- s werd uitgereikt aan M de Jong. B Vis, C W Ruffelse en J Zonneveld. Van 3: T Bakker, A J van Rossen Gerrits. Van 1 naar 2: J van Deursen. T Duivenvoorden, J v d Hoeven, K Hout zager. J Tebrugge, Joh Zuiderduin. Van r 3: A de Visser. De prijzen voor de beste prestaties werden gewonnen door: Leeuwen. H Mulder, M de Jong, T Bakker cn A de Visser. Ab Spaargaren over een reis naar Rome Gisteravond vertelde Ab Spaargaren voor de afdeling van de Christen-vrou wenbond over zijn liftreis naar Rome. Na dat mevrouw Mechelse de vergadering had geopend, begon de heer Spaargaren te vertellen, hoe hij enkele Jaren geleden met een vriend de eigenlijke verregaande brutaliteit had om liftend naar gaan. Toch leverde het liften zelf niet de grootste moeilijkheden op. Enthousiast was spr. over de gastvrijheid van het Italiaanse volk en de pracht dit land. Frappant was. dat men ln bepaald plaatsje bijzonder goed op de hoogte was van onze Kon. familie, waar van men zelfs de namen van de prinses sen in de Juiste volgorde wist te noemen Onvergetelijk noemde spr. de indrukken Rome zelf. Een minder verheven tn- I druk maakte de aanwezigheid van een grote hoeveelheid katten, die door de be- volking opvallend goed worden verzorgd. Grondaankoop Burgemeester-Berkhoutpark en W. stellen voor. over te gaan tot aankoop van een perceel grond achter de voormalige R.K. Jongensschool aan de Leidseweg. Deze grond is eigendom van het R.K. Armbestuur, dat bereid is deze grond aan de gemeente te verkopen te gen de prijs van f3.50 per m2. Het ls de bedoeling om deze grond te bestemmen voor uitbreiding van het Burgemeeeter- Berkhoutpark. Na deze uitbreiding kan voldaan worden aan een verzoek van he*. RK Schoolbestuur om. in het belang van de veiligheid van de leerlingen, die de kleuterschool bezoeken, een uitgang via het park te mogen maken. Grondaankoop VHetwJjk De aankoop van grond in de Vlietwvjk gaat gestadig door Thans is overeenstem ming bereikt over een perceel grond groot 2.85.45 H A. in eigendom toebeho rend aan het R K Armbestuur. Deze per celen worden verhuurd als volkstuinen. een prijs van f 1.20 per cA, over eengekomen. Voongerteld wordt tot aan koop over te gaan. Inrichting gymnastieklokaal Met de bouw van het tweede gymnas tieklokaal is een aanvang gemaakt cn in verhand met de lange levertijd (5 6 maandenvan het meubilair vragen B W. thans reeds een crediet groot f 14405 voor de aanschaffing van toestel len. leer- en hulpmiddelen. De begroting hiervoor ;s gebaseerd op een offerte van de firma Rothuizen, aan we'Jke fiirma in middels opdracht tot levering is ge geven. behoudens goedkeuring van de raad en Ged. Staten. Verkoop grond aan de Rijndijk Ten behoeve van de verbreding van de Rijndijk besloot de raad zes jaren ge leden een perceel grond, ter grootte van 63 ca. aan het Rijk te verkopen tegen f0.60 per m2. Nu de bebouwing op dal terrein inmiddels is afgebroken, kan to» overdracht van de grond worden over gegaan. hetgeen B. en W. ook voorstel len. Bezwaarschrift Caltex B. en W. stellen voor. het beroep, dat namens de N.V. Caltex is ingediend te gen de afwijzende beschikking van hei college, te verwerpen Zoals wij reeds eerder meldden, betreft het de aanvraag van Caltex ter verkrijging van bouwver gunning voor het oprittfrten van een ben- zine-scrvice-stat»on met twee bovenwo ningen nabij de hoek Sohoolstraat-Wijn- gaardenlaan. De kern van het bezwaar schrift is de mening, dat het college eer verkeerde interpretatie zou hebben ge geven van een artikel der bebouwings- voorsohriften behorende bij het uitbrei dingsplan ..Centrum". In hek kont kom' de reactie van B. cn W. hierop neer, da' een benzine-servicestation noch aange merkt kan worden als winkel, noch als amfbadhtsbedrijf. Katwijk. De heer Den Ouden stond naast de heer J. Houwaard, een van de oprich- de afdeling, aan de bestuurs tafel om het jubilerende bestuur geluk te De heer Huurman sprak ook namens de samenwerkende patroonsverenigingen. Spr. bood de voorzitter een voorzltters- Ook het gemeentebestuur was aan wezig, en wel ln de persoon van de bur gemeester en de wethouders Bloot en Kleen. De directeur gemeentewerken, de heer Priester, en zijn collega van de be drijven. de heer Blom, waren er eveneen». Allen werden toegesproken door de voor zitter van de afdeling, de heer A. Ver does. De aanwezigheid van zovelen noemde hij een duidelijk bewijs van de sympathie tegenover de vereniging. Spr. :s op de prettige samenwerking met B. W., met de dienst van gemeentewer- i en met de vele arbeiders. Wij zien, dat Katwijk uit het puin is herrezen. En al zijn we dan geen aannemers van grote allure, we zijn er toch blij om, dat we er ïn hebben mogen meewerken. Noemen wij verder de afvaardigingen an de V.V.V., de Katwijkse bouwvereni ging. de Chr. technische school, de coöpe ratieve Raiffeisenback, de plaatselijke miadenstandsorganen, de Ned. Chr. bouwvakarbeidersbond, de Chr. aan- nemersbond en de redersvereniging „Vuurbaak". Notaris Verhees kwam ook ter receptie. Gisteravond werd in „De Zwaan" een diner aangeboden aan de hoofdbestuurs den en de leden met de echtgenoten, aarna nog een gezellig samenzijn volgde. „Langs ongebaende Klingen" De Nutsavond, .gisteren ln de U.N.I.- lal, was gewijd aan films van de „Ne- derlandsche Heidemaatschappij". Een naam, die tegenwoordig nog maar voor tien procent de activiteit van deze in 1888 opgerichte instelling dekt. want negentig procent van haar werkzaam heden bewegen zich op cultuurtechnisch vlak. Langzamerhand is dit gebied zelfs uitgedijd tot ver buiten de Nederlandse grenzen. Zo heeft de Maatschappij ken onderhanden in de Gangesdelta, Trinidad en Syrié. Maar deze ontwikkeling ls niet opeens tot stand gekomen. Aanvankelijk moest men zich inderdaad bepalen ontginning van heide en woeste gron den, ten behoeve van de bosbouw. Wan neer men echter vandaag ae lijst van activiteiten der Maatschappij inziet i: een gevoel van verbazing en tegelijk van diep respect voor de veelomvatten de, zegenrijke taak. de eerste reactie. Winstbejag is daarbij niet het doel: men werkt „ten algemenen nutte". Dit alles en nog veel meer vertelde ons de heer Schut, propagandist va Maatschappij. Op onderhoudende wijze leidde hij zo de vertoning van de hoofd, film ln. De naam „Langs Ongebaend Klingen" ls ontleend aan een gedicht van Jacob Cats. Ofschoon een documen taire. bevat deze film toch ook een be langrijk spelelement. Om de beide hoofd personen. Wam Heskes als fabrieks directeur, die honderd jaar terug en Hui-b Orizand. als trekschuitpassagier, die honderd jaar vooruit gaat in de ge schiedenis. worden alle objecten der Maatschappij spelenderwijs ten tonele gevoerd. De rolprent laat achtereenvolgens de vnskwekerij, compostbereiding, sport- ldenaaüleg, ontginningen bosbouw, fruitteelt en nog allerlei andere heel nuttige zaken de revue passeren. Vóór de pauze ;oonden twee bijfilms respectievelijk het herstelwerk op Wal cheren en de dierenwereld van „De Hoge Veluwp" Christen-vrouwen bijeen De afdeling Katwijk van de Christen- Vrouwenbond hield gisteravond in de Oranjezaal van het Jeugdhuis de jaar vergadering. De presidente, mevr. Be/g- i-Van Tongeren opende. De secreta- e. mevr. T. Bentsnijdcr-Werkman. las het jaarverslag, waaruit we verna men. dat de afdeling nu 210 leden telt. De penningmeesteresse, mevr. I. Haas- noot-Milo. had een saldo van ongeveer f200 te vermelden. Mevr. A. Lugthart- Parlevliet gaf verslag namens de groep, die zieken bezoekt. Het is nodig, de band tussen d" leden te versterken, niet alleen in blijde dagen, maar ook m Verder declameerde mevr. Van Bee- len-Krfjgsman en werd een propaganda- stukje opgevoerd, waarna ook mevr. P Vöge-Iking nog declameerde. Medegedeeld werd, dat in Katwijk aan den Rijn nu ook een afdeling is opge richt. Afgevaardigden van zustervereni gingen brachten gelukwensen over. Hoog en laag waier Vrijdag 1 April: hoog water 10.12 en 23.06 uur. laag water 5.14 en 18.16 uur. KATWIJK AAN DEN RIJN Boerenleenbank had een goed jaar De coöperatieve boerenleenbank hield gisteravond in zaal De Kroon haar jaar vergadering. Uit het verslag van de kas sier bleek, dat de bank een gunstig jaar achter de rug heeft. De spaargelden waren ten opzichte van 1953 met f 245.629,72 ge stegen tot f 1.322.487,41. Het tegoed van de rekeningcouranthouders was gestegen met f 58.494,94 tot f 459.523,66. De reserve steeg tot f 57.781,57. Aan voorschotten stond uit f 228.535. Het bezit aan effec ten en leningen bedroeg respectievelijk f 219000 en f 304.017,61. De schuld van de rekeninghouders was gedaald tot f 126.259.28. Het eindcijfer der rekening bedroeg f 10.438.818,87. tegen f 8.526.779,68 in 1953. Het winstcijfer bedroeg f 4.041,03. Het aantal leden ls thans 159 en het aan tal spaarders steeg met 113 tot 1236. De aftredende bestuursleden werden herko- Benocmd tot ouderling Gisteravond werd tot ouderling in de Herv. Gemeente, na gehouden stem ming, benoemd de heer W. Kralt. Ook deze week vlees van de allerbeste koeien tegen de allerlaagste prijs Reclame lappen f 1.40 Iets doorregen lappen f 150 Magere lappen f 1.70 - f 1.60 Riblappen f 1.70 Rosbeaf f 1.90 Rollade f 1.90 en f 1.70 Rundergehakt f 1.40 Dik rundvet f0.60 Alles per 500 gTam I Bij aankoop van 1L kilo vlees 500 gr. dik rundvet voor f 0.45 f0.95 f2 f 0,90 f 170 f2 10 per 500 grarr. Voordelige varkensvlees-aanbieding: Magere speklappen Magere hamlappen Heerlijke rookworst Carbonade vanaf Fricandeau Alles Grote sortering fijne vleeswaren Als reclame 100 gr gebraden gehakt f0.25 100 gram fijne ham f0.45 100 gram pekelvlees f0.45 Groenveld's slagerij Princestr. 37 Katwijk a/Zee Telefoon 2333 Nieuws van en voor Rijnsburg Bevorderingen aan de tuinbouwdagschool Bevorderd van klas IA naar 2A: H. v d. Berg te Leiden; P. Bloesnendaal te Lei derdorp; S. Boteimans en L. Spieren burg te Katwijk a. d. Rijn; R. Faubert. te Zoeterwoude; E. Wassing te Noordwijk; D. Zandbergen te Sassenheim: N. Zand bergen te Valkenburg, K. v. Delft, G. v Delft. C. van Duyn, D. v. Egmond. G. Heemskerk. J. Jungerius, D. v. d. Mey, J. v. d. Mey. W Paauw. G Star en F. Vletter te Rijneburg. (Niet bevorderd 5)- Bevorderd van klas 2A naar 3A: J. Co* '.ijn te Voorhout; J. Freke, R. van Paridon en J. Zuyderduyn te Katwijk a- d. Rijn; J. Verbaas te Den Haag: A. dc Mooy en D. Vissoher te Valkenburg; T. Edelaar te Wassenaar; D. v. Egmond, G v. Egmond. D den Haan. H. Huisman, J. Jungerius, K. v. Klaveren, B. v. Klaveren, J. Moo- tcn, H. de Mooy cn F. v. Starkervburg te Rijnrtburg. Bevorderd van klas 3A naar 4A: B v. d. Blom te Voorhout; E. Darieux. C. Koe- lewijn, A. v. d. Perk en F. Spierenburg (e Katwijk a. d. Rijn; J. v. d. Meulcn en G. Pas90hicr te Noordwijk: A. Peters te Leiden; H. de Ruyter te Leidechendam; W. Skiymer te Sassenheim; J. Burggraaf! Egmond, W. den Haan, W. Heems kerk. J. v. Klaveren, G. v. d. Mey, L. Ra- vensbengen, C. Sohoneveld en J. Zwaan te Rijnsburg. De B-klassen worden in Juli verhoogd. Jeugd hield jaarfeest De meisjesvereniging „Onderzoekt de Schriften" en de J.V. „Timotheus" hielden gisteravond de jaarvergadering in de Chr. Geref. kerk. De heer G. van Zuilen had de leiding. Hij begon na zijn openings woord te hebben gesproken aan de afwer king van een lijvig programma. Er werd vaart achter gezet en de avond had vlot verloop. Allereerst hield de presidente var M. V., mej. Co van Zuilen, een inleiding over het boek Esther, waarin, zo z inleidstér, niet eenmaal de naam Heren word*, genoemd, maar waarin Gods Voorzienigheid toch duidelijk uitkomt. De jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester werden in de vorm vai samenspraak voorgedragen. De verenigin gen bleken wel een goed jaar achter de rug te hebben. Financieel hadden de J.V.-ers het er beter afgebracht dan de dames. De beide functionarissen deden echter een dringend beroep op de leden om de gelederen te versterken, een vraag- Visserijgolfjes Kwartet Tegelijk met de vier trawlers van gis teren was de van een paar proeftrekken teruggekeerde trawler RO 46 „Claesje" aan de afslag. De motor deed het ditkeer uitstekend. De Herman, die de 17e Maart 3r zee ging. was er met 1050 kisten en stuks stijve kabeljauwen en de Suma- van 17 Maart voerde 900 kisten aan plus 15 stuks stijve kabeljauwen. De Pol derman. eveneens van de 17e, was er met 700 kisten en 335 stuks stijve kabeljau- Van dezelfde dag was de Maria van Hattum ter markt met 800 kisten vis en 40 stuks stijve kabeljauwen. Loggers en kleine vaart De KW 76 was er gisteren met 25 kis" ten platvis. 5 tarbot, 40 wolf, 12 rog en poon, 130 gullen en kabeljauw, 30 wijting 440 stuks stijve kabeljauwen. De Claesje bracht van drie trekken 150 stuks stijve kabeljauwen en 20 mandjes vis mee --de kleine vaart was present met 1000 kilo tongen en 300 kisten schol. Het schip maakte er f 1540 voor. Dure vis De vis bleef duur. Kabeljauw, schelvis- il en tong zaten stevig in de markt en daarvan waren de kabeljauwen, de schel- 1 en ditkeer ook de gullen voor de uitvoer bestemd. Regels dikkoppen, maak ten f 112 tot f 124 cn de kisten zaten tussen de f 124 en de f 146, terwijl de grove schelvis voor f 40 a f 50 weggegaan De grootmiddel verdween voor f 38 tot 6 en de middelschol is met f 40 betaald door de Engelse handel, terwijl de enen weggingen voor f 37 tot f 40 de kist. Binnenlandprijs Grote gullen gingen deels ook het bin- ïnland in en brachten daar f 45 a f 55 per kist op, terwijl de middelgul voor f 43 tot erkocht zijn en de torretjes f 32 d f 33 opbrachten. Kleinmiddelschelvls is gegaan voor f 38 tot f 40 en pennen stegen tot f 36, terwijl -aadsrhelvis voor f 21 f 26 van de hand is gegaan. Zwarte kool zakte Iets bracht nu f 50 tot f 60 op en de haring zat tussen de f 18 en de f 21. terwijl voor de makreel tussen de f 25 en de f 26 be taald is. Schol II voor het binnenland deed f 33 it zelfs f 40 en de drieën maakten f 25 tot 30 met f 18 tot f 22 voor de wijting. De paar tongen, die er ditkeer waren, brach- f 2.70 voor de lappen op, f 2.80 voor de grootmiddelsoorten en tegen de f3 voor de kleinmiddel. Het komende en vandaag De trawlers lieten vanmorgen weer ver stek gaan in IJmuiden. Voor morgen komt de Eveline met 940 kisten vis en 60 stijve kabeljauwen van 18 Maart. Prins Tungi naar boetsters Prins Tungi van Tonga heeft gisteren ;n bezoek aan Scheveningen gebracht. Rederijen, loggers en boetzolders wer den bezichtigd. In cn uit Binnengekomen: KW 76, 363, 27, 77, 71, Maandag is te Baarlo een zakje pootgoed verloren- waarin zich vergiftig de bonen bevonden. De bonen, die door onbekend gebleven persoon werden gevonden, zijn wegens het zware ont smettingsgif dodelijk voor consumptie. stuk, waarover de afgevaardigde van de kerkeraad, de heer A. Zandbergen, later ook nog iets zei. Ook de vraag in de pro- blemenhut „Hoe krijg ik de jeugd naar de verenigingen?" was hierop gericht. Huis bezoek, propaganda en het aantrekkelijk maken van de verenigingsavonden zijn de middelen, die men aangaf. Het declamatorlum „Als ge ln nood ge zeten", over de rampnacht in Februari 1953, het voordragen door mej. Teenstra van een stukje proza, het spelen van een orgelfantasie over Psalm 42 van E. Welsse door Wim Zandbergen en het voordragen van het gedicht „Worden als een kind" door C. Vianen waren de volgende punten van het programma. De heer Geerlof Haak, voorzitter van de J.V.. behandelde het onderwerp „Het Christelijk huisgezin". De Kerk, de staat en de maatschappij zijn gebouwd op het gezin. De levenshouding van de ouders bij dit alles ls van overwegende betekenis. De grootste moeilijkheid bij de opvoe ding van de kinderen is, dat de kinderen moeten worden losgelaten en dat ze toch moeten worden gebonden aan de Bron van alle goed. Twee van de tien geboden handelen over het gezin, waaruit ook da belangrijkheid van het gezin blijkt. Er volgde ook op deze inleiding een ruime bespreking. Tot slot van de avond werden alle medewerkers en medewerk sters hartelijk bedankt. Een tastbaar be wijs voor die dank was er ook. Het oud-hoofdbestuurslid de heer A. den Ouden gaf ook blijk van be langstelling op de receptie van de afdeling Katwijk van de Ned. aan nemers- en patroonsbond. Hij stond naast de heer J. Houwaard, een van de oprichters van de afdeling. Foto D. Kruyt Ondergetekende bericht hiermede, dat het Administratie kantoor aan de Tramstraat 4 te Rijnsburg thans definitief door hem is overgedragen aan de Heer C. VAN HOLTEN te Wassenaar, cfic dit bedrijf vanaf heden op eigen naam en voor eigen rekening zal voortzetten. Onder dankzegging voor het jarenlang in hem gestelde Rijnsburg. 1 April 1955. N. W. A. VAN POLANEN. Onder verwijzing naar nevenstaande kennisgeving is het mij een genoegen bij deze te publiceren, dat het Admi nistratiekantoor van de Heer VAN POLANEN door mij is overgenomen en met Ingang van heden door mij op eigen ejgen rekening zal worden voortgezet. Door jarenlange ervaring r dienst te kunnen zijn en h trouwen waardig te maken. Wassenaar, Rijksstraatweg 36 Tel. K 1751—4394 C. VAN HOLTEN. Rijnsburg, Tramstraat 4 Tel. K 1718—2405

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 4